اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

بحث و بررسی ابزارها و امکانات نرم افزار متاتریدر

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

man inha ra dashtam
    nemidonam be dard kasi mikhore ya na
    آموزش اندیکاتورهای ماینر

ترجمه و تنظیم:
    علیرضا سالکی
    http://pcmbrokers.org/pcmfileupload/...s/pcmminor.pdf
    برد کشتی آنجا که خواهد خدای ... وگر جامه بر تن درد ناخدای

نظر

سلام اندیکاتور پی وتی که آقای آزادی استفاده میکنن را از کجا میشه گرفت ؟ میشه لینکشو بزارین

نظر

سلام به همه اساتید محترم و دوستان عزیزم
        امکانش هست یکی از دوستان در مورد تایم ترمینال(پلتفرم) توضیحی با تصویر بدهند؟
        یعنی منظورم اینکه باید تایم پلتفرم را مطابق ساعت ایران قرار بدهیم ؟ چجوری از کدام قسمت؟
        ممنون میشم توضیح بدهید
        راستی همچنین در مورد تنظیم تایم پیوت پونتها؟
        مشکرم
        (( هرچه پیش از این بوده بعد از این هم خواهد بود))

نظر

سلام چطور میشود grid را در متاتریدر تغییر داد یعنی ابعاد خانه هایش را کمتر کرد ؟

نظر

نوشته اصلی توسط jadidian نمایش پست ها
            سلام اندیکاتور پی وتی که آقای آزادی استفاده میکنن را از کجا میشه گرفت ؟ میشه لینکشو بزارین
            درود دوست عزیز

در این تاپیک میتوانید اندیکاتورهای مختلف پیوت لاین را با توضیحاتش پیدا کنید.

اراداتمند

!Objects in the mirror are further than they appear

من يک معامله گر موفق هستم ، زيرا:

1) لبه هاي خود را کاملا بي طرفانه انتخاب ميکنم.
            2)قبل از ورود به هر معامله ريسک خود را تعيين ميکنم.
            3)يا کاملا اين ريسک را ميپذيرم يا وارد معامله نميشوم.
            4)بدون هيچ درنگ يا محافظه کاري بر طبق لبه هاي خود عمل مي کنم.
            5)همانقدر از بازار سود ميگيرم که موقعيتش را براي من فراهم کرده .
            6)به طور مرتب بر خودم نظارت دارم تا خطا نکنم.
            7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

نظر

نوشته اصلی توسط ocean نمایش پست ها
              سلام چطور میشود grid را در متاتریدر تغییر داد یعنی ابعاد خانه هایش را کمتر کرد ؟

درود دوست من

برا ی رسم خطوط عمودی از ابزار cycle line متا تریدر استفاده کنید.
              برای خطوط افقی از اندیکاتور ضمیمه.

quick draw

!Objects in the mirror are further than they appear

من يک معامله گر موفق هستم ، زيرا:

1) لبه هاي خود را کاملا بي طرفانه انتخاب ميکنم.
              2)قبل از ورود به هر معامله ريسک خود را تعيين ميکنم.
              3)يا کاملا اين ريسک را ميپذيرم يا وارد معامله نميشوم.
              4)بدون هيچ درنگ يا محافظه کاري بر طبق لبه هاي خود عمل مي کنم.
              5)همانقدر از بازار سود ميگيرم که موقعيتش را براي من فراهم کرده .
              6)به طور مرتب بر خودم نظارت دارم تا خطا نکنم.
              7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

نظر

نوشته اصلی توسط k1332 نمایش پست ها
                سلام به همه اساتید محترم و دوستان عزیزم
                امکانش هست یکی از دوستان در مورد تایم ترمینال(پلتفرم) توضیحی با تصویر بدهند؟
                یعنی منظورم اینکه باید تایم پلتفرم را مطابق ساعت ایران قرار بدهیم ؟ چجوری از کدام قسمت؟
                ممنون میشم توضیح بدهید
                راستی همچنین در مورد تنظیم تایم پیوت پونتها؟
                مشکرم

سلام

زمانی که ما یک سفارش انجام می دهیم و ارسال می شود؛ اطلاعات مربوط به آن سفارش در پنجره Terminal در تب Trade نشان داده می شود. کلیه اطلاعات مربوط به پوزیشن های جاری در تب Trade در پنجره Terminal قابل مشاهده است. دسترسی و تغییر این پوزیشن ها از اینجا امکان پذیر است. همچنین امکان مشاهده تمامی تریدهای تان تا تاریخ امروز در تب Account history لیست می شود.
                دراینجا شما امکان تهیه گزارش و ذخیره آن را خواهید داشت. در این پنجره تب هایی جهت اطلاع رسانی و هشدار و تهیه log از فعالیتهای جاری متاتریدر موجود است. در ادامه قسمت هاي مختلف پنجره terminal را همره با کاربرد انها توضيح خواهيم داد.

قسمت اول : trade
                در این بخش پوزیشن های باز نشان داده می شوند. و مقدار سود هر پوزیشن به شکل لحظه ای در برابر هر ترید نشان داده می شود.
                زمانی که ما یک سفارش انجام می دهیم و ارسال می شود. اطلاعات مربوط به آن سفارش در پنجره Terminal در تب Trade نشان داده می شود. در شکل زیر یک نمونه ترید Buy روی جفت ارز EURUSD را مشاهده می کنید که در حال حاضر در سود بسر می برد. و برای آن هیچ استاپ لاست و یا تارگت در نظر گرفته نشده است.

توضيحات شکل فوق که نمایی از پنجره ترمینال است، به شرح زير ميباشد:

1-order: شماره سفارش order
                2 -time: زماني كه پوزيشن باز شده
                3-type: نوع پوزيشن كه ميتواند sell يا buy ویا یکی از حالات pending order باشد .
                4-size: مقدار لات درگير در پوزيشن
                5-symbol: نوع جفت ارز
                6-price: قيمتي كه در ان پوزيشن باز شده
                7-S/L: حد استاپ لاس (stop lost)
                8-T/P: حد تارگت ( take profit)
                9-price: قيمت جاری جفت ارز . كه نسبت به بالا پايين شدن بازار قيمت تغير ميكند
                10 -commision: كمسيونی كه بروكر جهت انجام ميگيرد. كه برای بروکرهای مختلف نتفاوت است. بعضی از بروکرها کمیسیون دریافت نمی کنند.
                11-swap: بهره شبانه ... بروكر ها براي معاملاتي كه بيشتر از يك روز باز ميمانند درصدي كم ميكند. باز برای بروکرهای مختلف متفاوت بوده و برخی نیز چیزی دریافت نمی کنند.
                12-profit مقدار سود يا ضرر
                13-balance: ميزان کل سرمايه
                14-equity: وقتي پوزيشني باز هست اين گزينه به عنوان موجودي حساب تلقي ميشود و با نوسان بازار كم و زياد ميشود در حالتي كه پوزيشن باز نباشد با قيمت بالانس يكي ميباشد
                15-margin: مقدار سرمايه درگير در معامله را نشان می دهد.
                16 -free margin: مقدار سرمايه باقي مانده براي باز كردن پوزيشن هاي بعدي
                17-margin level: تا زماني كه اين درصد بالاي 100 باشد مجاز به باز كردن پوزيشن هاي بعدي ميباشيم
                نکته: اگر چند ترید باز دارید، با کلیک روی هر یک از گزینه های فوق در تب Trade می توانید مرتب سازی را بر اساس آن ستون انجام دهید.

منوی کلیک راست در تب Trade
                با کلیک راست بر روی پوزیشن ها می توان تغییراتی را در پوزیشن ایجاد کرد.
                با اینکار منویی مشابه شکل زیر را خواهید دید. هر یک از گرینه ها و کاربردشان در زیر توضیح داده می شود.

New order: می توانیم پوزیشن جدید باز کنیم.
                Close Order: پنجره Order را برای بستن پوزیشن انتخابی باز می کند.
                Modify or Delete Order: پنجره Order را برای تغییر در پارامترهای پوزیشن انتخابی باز می کند.
                Trailing stop: از این منو برای تنظیم نقطه تریل سفارش استفاده می کنیم. به این معنی که با تنظیم مقدار مورد نظر در صورتی که مورد معامله ما به این حد از سود رسید نقطه Stop lost را به اینجا تغییر دهد و با افزایش سود این مقدار زیاد می شود. بدین شکل در صورت برگشت قیمت از سود به سمت ضرر پیشگیری می کند و معمله را با سود می بندد(سود کم از ضرر معامله ای که در سود بود بهتر است).

برای این منظور در لیست Trade روی پوزیشن خود کلیک راست کنید و از منوی Trailing stop مقدار مورد نظر را که بر حسب پیپ می باشد انتخاب کنید. همچنین می توانید از طریق گزینه Custom در این لیست برای وارد کردن عدد تریل مورد نظر خود استفاده کنید.
                با انتخاب تریل رنگ استپ لاست پوزیشن تغییر رنگ می دهد. با رسیدن سود به مقدار انتخابی در تریل صدای الارم را خواهید شنید.
                برای غیرفعال کردن تریل برای پوزیشن خود گرینه None را انتخاب کنید.

profit: می تواند نحوه نمایش ستون Profit را بر حسب پیپ یا واحد پولی جفت ارز مورد معامله تغییر دهد.

commissios: نمایش ستون کمیسیون. در صورتی که بروکر شما کمیسیونی برای معاملات دریافت نمی کند بهتر است جهت سهولت تیک آنرا بردارید.
                با افتتاح حساب live نزد بروکر pcm از طریق لینک زیر میتوانید تحلیلهای رایگان را در گروه اختصاصی تلگرام دریافت کنیدو همچنین درصدی از کارمزد معاملات.

https://pcmgate.co/fa/register?refID=MTE1NDc4Ng==

پس از افتتاح حساب لطفا اسم و شماره اکانت خود را در پیغام خصوصی و یا از طریق آیدی زیر اعلام نمایید.

https://t.me/Mostafatrader

نمونه تحلیل و نتایج را می توانید در تاپیک زیر مشاهده کنید :

https://www.traderha.com/forum/مباحث...�ی-مصطفی

کانال تلگرام تحلیلی جفت ارزها :

https://t.me/signalhha

نظر

یکی از دوستتن عزیز آستین بزنه بالا و بیاد اندیکاتورها رو معرفی کنه همراه با کاربرد و نحوه ساخت اندیکاتور...

نمیدونم شاید چنین تاپیک باشه ولی ندیدم.

یک مرجع کامل و بی نقص در این زمینه داشته باشیم.عالی میشه.

از مدیران بخش های استراتژی .. تکنیکال... الیوت... درخواست میکنم یه برنامه ای ممکن هست در این زمینه بریزید.

ارادت

نظر

یه چیزی که من امروز فهمیدم استفاده همزمان از اسکایپ و متاتریدر ، اختلالاتی در استفاده از متاتریدر ایجاد می کنه چون هر دو از پورت 443 استفاده می کنند.

نظر

تب جدید در متاتریدر

سلام دوستان عزیز
                      اگر متی خودتون رو به نسخه 445 آپدیت داده باشید تب جدیدی به نام signal اضافه شده که انگار یه چیزی تو مایه همون pamm البته از نوع جهانی و فارق از بروکر هست
                      دانسته های خودتون رو در این خصوص اینجا به اشتراک بگذارید

نظر

با سلام خدمت همه بزرگواران عزیز
                        دوستان و استادید محترم منو ببخشید آیا کسی از این ابزار و طریقه استفادش اطلاعاتی داره ممنون میشم به اشتراک بزارید

بازم ممنون
                        شاد و سرحال باشید
                        تعریف یک تاجر موفق محقق کردن این سه چیز است.

Make pips _____ Keep pips

Repeat

نظر

نوشته اصلی توسط tracer_qm نمایش پست ها
                          با سلام خدمت همه بزرگواران عزیز
                          دوستان و استادید محترم منو ببخشید آیا کسی از این ابزار و طریقه استفادش اطلاعاتی داره ممنون میشم به اشتراک بزارید

بازم ممنون
                          شاد و سرحال باشید
                          سلام دوست من

این همون ابزار تحلیل زمانی است که می توان 4 تکنیک atp، tcr، ext و ret زمانی را به وسیله ابزار به کار برد.

نظر

نوشته اصلی توسط mojtabafx نمایش پست ها
                            سلام دوست من

این همون ابزار تحلیل زمانی است که می توان 4 تکنیک atp، tcr، ext و ret زمانی را به وسیله ابزار به کار برد.
                            مجتبی جان ممنون
                            طریقه استفادش چجوریه ابتدای زمان و مبدا رو از کجا باید بگیریم؟
                            تعریف یک تاجر موفق محقق کردن این سه چیز است.

Make pips _____ Keep pips

Repeat

نظر

نوشته اصلی توسط tracer_qm نمایش پست ها
                              مجتبی جان ممنون
                              طریقه استفادش چجوریه ابتدای زمان و مبدا رو از کجا باید بگیریم؟
                              نسبت های 100% و 161.8 یا هر نسبتی که نیازتان هست را به ابزار اضافه و بقیه نسبت های اضافی را حذف کنید. حالا نقاط صفر و 1 در نرم افزار همان نقاطی هستند که روی سقف و کف برای تحلیل زمانی برای تکنیک های tcr، retو ext زمانی می افتند. برای ابزار atp باید مثلاً سقف- کف- سقف داشته باشیم که نقاط صفر و 1 روی سقف و کف می گذاریم بعد کل ابزار را درگ کرده و روی نقطه سقف بعدی می اندازیم یعنی نقطه صفر به اندلزه حرکت سقف-کف قبلی از سقف بعدی شروع می شود و نسبت های زمانی مشخص می شوند.

موفق باشید.

نظر

سلام جناب مجتبی میشه خواهشا طریقه رسم را واضحتر ویا اگر ممکنه روی چارت توضیح بدید چون وقتی که نقطه صفر ویک رو روی سقف وکف قرار میدیم ومیخواهیم

ابزار را دراگ کنیم روی سقف 3 نمیشه .

باتشکر

نظر

پردازش ...
                                X