اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

آموزش کار با متاتریدر برای مبتدیان

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• البته توصیه دوست عزیز pcm موثر است ولی ایراد کلی از مخابرات است حساب و کتاب اینتر نت به کلی دگر گون شده.

من چهار سال پیش 8 تا 10 متا تریدر باز می کردم و مرتب بدنبال تست سیستم و اکسپرت بودم همیشه هم مارکت واچ در حالت show all بود ولی فقط روزی 20 الی

30 مگ مصرف میکردم وقتی اینترنت سه ماهه می خریدم 11 گیگ به من میدادن در پایان سه ماهه 7 الی 8 گیگ اضا فه میامد.

ولی الن ما هی 11 گیگ می خرم.

تازه الان خیلی کمتر سراغ فیسبوک می رم چون چند روزه تمام میشه.

این مشگل برای کسانی که تریدر نیستن هم وجود داره.مخابرات خر جش زیاد شده.

نظر

• با درود دوستان عزیز نحوه انتقال دیتا از متا4 به داینامیک به چه صورت است ؟ ضمنا دستورات جناب مصطفی را هم اجرا کردم نشد . سپاس

نظر

• نوشته اصلی توسط milad617 نمایش پست ها
        با درود دوستان عزیز نحوه انتقال دیتا از متا4 به داینامیک به چه صورت است ؟ ضمنا دستورات جناب مصطفی را هم اجرا کردم نشد . سپاس
        سلام
        شما چکار کردین که نشد؟(منظورم اون قسمت قرمز رنگه)
        از اندیکاتور DT Data Exporter استفاده کنید

نظر

با درود دوستان عزیز نحوه انتقال دیتا از متا4 به داینامیک به چه صورت است ؟ ضمنا دستورات جناب مصطفی را هم اجرا کردم نشد . سپاس
          اندیکاتور را هم براتون پیوست کردم دیگه نمیخواد دنبالش بگردین
          فایل های پیوست شده

نظر

• نوشته اصلی توسط mohsen68 نمایش پست ها
            اندیکاتور را هم براتون پیوست کردم دیگه نمیخواد دنبالش بگردین
            ضمن تشکر از شما نحوه انتقال هم به داینامیک توضیح دهید سپاسگذار میشوم

نظر

ضمن تشکر از شما نحوه انتقال هم به داینامیک توضیح دهید سپاسگذار میشوم
              سلام
              متاتریدر را اجرا کنید و به تایمی که میخواهید داده اون ساخته بشه برین و اندیکاتور را اجرا کرده و ok بزنین سپس از نوار ابزار file گزینه open data folder را انتخاب کنید تا یک پنجره باز بشه
              در این پنجره به داخل فولدر MQL4 و سپس فولدر Files برید
              داده ی تولید شده در این آدرس ذخیره شده
              برای ادامه ی کار یه فایل آموزش به صورت pdf دارم که پیداش میکنم و براتون آپلود میکنم

نظر

• نوشته اصلی توسط mohsen68 نمایش پست ها
                سلام
                متاتریدر را اجرا کنید و به تایمی که میخواهید داده اون ساخته بشه برین و اندیکاتور را اجرا کرده و ok بزنین سپس از نوار ابزار file گزینه open data folder را انتخاب کنید تا یک پنجره باز بشه
                در این پنجره به داخل فولدر MQL4 و سپس فولدر Files برید
                داده ی تولید شده در این آدرس ذخیره شده
                برای ادامه ی کار یه فایل آموزش به صورت pdf دارم که پیداش میکنم و براتون آپلود میکنم
                انجام شد .سپاس

نظر

• بفرمایید دوست عزیز لینک دانلود: http://upload7.ir/preview.php?user=&...6213f13148af77

نظر

• سلام دوستان
                    مشکلی من دارم به این صورت که چند تا اندیکاتور دارم که مجموعا با هم داخل یک فولدر قرار گرفتن و در جای مربوطه در فولدر اندیکاتور ها قرار دارن (در برنامه معاملاتی ......... )
                    تا مدتی این اندیکاتور ها نمایش داده میشدن ولی الان دیگه نمایش داده نمیشن
                    با پلاتفرم .............. امتحان کردم مشکلی نداشت
                    راه حلش چیه به نظر شما ؟
                    ویرایش توسط ناظرسایت : https://www.traderha.com/member/5564-ناظرسایت در ساعت 01-23-2015, 09:38 AM دلیل: درج نام پلتفرم متفرقه

نظر

• نوشته اصلی توسط MOJABGHASRODDASHTI نمایش پست ها
                      سلام دوستان
                      مشکلی من دارم به این صورت که چند تا اندیکاتور دارم که مجموعا با هم داخل یک فولدر قرار گرفتن و در جای مربوطه در فولدر اندیکاتور ها قرار دارن (در برنامه معاملاتی ............. )
                      تا مدتی این اندیکاتور ها نمایش داده میشدن ولی الان دیگه نمایش داده نمیشن
                      با پلاتفرم ............امتحان کردم مشکلی نداشت
                      راه حلش چیه به نظر شما ؟
                      سلام
                      برنامه متاتریدر بروکر مورد نظر باز کن و منوی بالا روی گزینه فایل و بعد open data folder رو بزن از پنجره ای که باز میشه فلودر mql4 رو باز کن و بعد فولدر Indicators رو انتخاب کن . محل قرار گیری اندیکاتور اونجاست.
                      ویرایش توسط ناظرسایت : https://www.traderha.com/member/5564-ناظرسایت در ساعت 01-23-2015, 09:39 AM دلیل: درج نام پلتفرم متفرقه
                      انتخاب استراتژی مناسب + تست استراتژی + رعایت ریسک به ریوارد + رعایت مدیریت سرمایه + کنترل احساسات و خویشتن داری + رعایت دیسیپلین کاری = سود مستمر و موفقیت .

نظر

• نوشته اصلی توسط karen92 نمایش پست ها
                        سلام
                        برنامه متاتریدر بروکر مورد نظر باز کن و منوی بالا روی گزینه فایل و بعد open data folder رو بزن از پنجره ای که باز میشه فلودر mql4 رو باز کن و بعد فولدر Indicators رو انتخاب کن . محل قرار گیری اندیکاتور اونجاست.
                        با سلام و تشکر از حسن نظر جنابعالی
                        مسیر مورد اشاره رو رفتم و اندیکاتور مربوطه رو پیدا کرده و کلیک کردم برنامه ادیتور باز شد من هم بدون هیچ تغییری در فولدر اندیکاتور ها ذخیرش کردم
                        برنامه رو هم بستم و دو باره باز کردم ولی اثری نداشت و هنوز من اندیکاتور مربوطه رو نمیبینم

نظر

• نوشته اصلی توسط MOJABGHASRODDASHTI نمایش پست ها
                          با سلام و تشکر از حسن نظر جنابعالی
                          مسیر مورد اشاره رو رفتم و اندیکاتور مربوطه رو پیدا کرده و کلیک کردم برنامه ادیتور باز شد من هم بدون هیچ تغییری در فولدر اندیکاتور ها ذخیرش کردم
                          برنامه رو هم بستم و دو باره باز کردم ولی اثری نداشت و هنوز من اندیکاتور مربوطه رو نمیبینم
                          اندیکاتور مورد نظر رو اینجا قرار بدید تا امتحان کنیم.
                          انتخاب استراتژی مناسب + تست استراتژی + رعایت ریسک به ریوارد + رعایت مدیریت سرمایه + کنترل احساسات و خویشتن داری + رعایت دیسیپلین کاری = سود مستمر و موفقیت .

نظر

• سلام. ببخشید من تازه کارم. دو تا سوال داشتم از متا تریدر.
                            تو قسمت اردر گذاشتن، volume به چه معنا هستش.
                            من حساب دمو دارم و بزرگترین عدد volume برابر با 8.00 هستش و کوچکترین آن 0.01 هستش. این چه معنی دارد؟
                            من اول که خواستم حساب دمو درست کنم 5000 دلار داشت.
                            اگر بخوام روی یک جفت ارز فقط 100 دلار سرمایه گزاری کنم باید چیکار کنم و چه طوری اردرگزاری کنم؟

نظر

• سلام
                              متاتریدر رو به دلیل سنگین شدن و پایین آمدن سرعت و کندشدن پاک کردم ولی متاسفانه نتونستم متای جدید دانلود کنم دایم تا 199 میده گاهی بر میگرده ار صفر و گاهی هم همونجا گیر میکنه (اگه ممکنه برام آپلود کنید)
                              ناچارا ار بک آپ متاتریدرم که داشتم استفاده کردم ولی توی اون هم یه گپ اساسی توی تمام تایم فیرمهام دارم یعنی مثلا در h1 از تاریخ9/5/2014 میپره 24/7/2014 و در m1 از تاریخ 9/5/2014 میپره 21/6/2015
                              چندباری سیمبولهارو بستم و هیدن کردم و دوباره پاک کردم و مجدد متارو ران کردم و هرکاری کردم نشد که نشد
                              فقط به ذهنم رسید که تمام اطلاعات قبلش رو پاک کنم تا دوباره لود کنه ولی نمیدونم وقتی این اطلاعات رو برای تایم فریمها دانلود میکنه کجا ذخیره میشه لطفا راهنمایی کنید
                              اگر راه حل دیگه ای هم داره راهنمایی بفرمایید لطفا

نظر

• نوشته اصلی توسط meysam92 نمایش پست ها
                                سلام. ببخشید من تازه کارم. دو تا سوال داشتم از متا تریدر.
                                تو قسمت اردر گذاشتن، volume به چه معنا هستش.

میزان لات سازی که برای معامله میخواهی انتخاب کنید رو براتون نمایش میده

من حساب دمو دارم و بزرگترین عدد volume برابر با 8.00 هستش و کوچکترین آن 0.01 هستش. این چه معنی دارد؟

لات سایزی که خدمتتون ارز کردم از حداقل تا حد اکثرش رو میتونید انتخاب کنید

من اول که خواستم حساب دمو درست کنم 5000 دلار داشت.

این مبلغ میزان موجودی (اکانت) شما میباشد

اگر بخوام روی یک جفت ارز فقط 100 دلار سرمایه گزاری کنم باید چیکار کنم و چه طوری اردرگزاری کنم؟
                                این قسمت یه محاسباتی داره که بر اساس جفت ارزی که انتخاب کردید و میزان پیپ ولیو یا تیک ولیو(pip value,tick value)اون جفت ارز و یه سری فاکتورهای دیگه که مختصرا براتون توصیح میدم

مبلغ (100 دلار)در اصل میزان ریسک شما از کل مبلغ(5000 دلار) حسابتون میباشد یعنی شما 0.02 ریسک را میپزیرید 5000/100=0.02

تعیین این نسبت با خودتونه ولی حداقل و حداکثر هایی دارد.برای ترید زیر روزانه 0.005 تا 0.02 برای ترید روزانه 0.02 تا 0.05 برای ترید هفتگی 0.05 تا 0.1 میباشد( به توصیه بزرگان واساتید و با عنایت به مدیریت سرمایه)
                                فرض کنیم شما روی یورو دلار تصمیم به ترید دارید که تیک ولیو(یا پیپ ولیو PV) این جفت ارز 1 میباشد

(با استفاده از یه اندیکاتور مثلا pipvalue and spreadمیتوانید این مقدار رو براهی هر جفت ارزی که این اندیکاتو روش فعاله مشاهده کنید البته این اندیکانور اسپرد رانیز نمایش میدهد که میزان پورسات بابت ترید روی جفت ارز براساس یک لات میباشد)

شما قیمت I رو برای معامله انتخاب کردید و استاب لاست رو روی قیمت E (یعنی at price خودتون رو برای مبلغ I ست کرده اید و (SL (stop loss را برای قیمت E)

صرف نظر از مثبت یا منفی شدن( قدز مطلق) ( Pip Difference (PD) = I - E)

Captal Exposure (CE)= PD*PV

میزان لات سایز شما برای این ترید = 100 دلار مد نظرتون تقسیم بر CE

البته میزان اهرمی که برای حسابتون در نظر گرفتید هم شدیدا تعیین کننده است پیشنهاد میکنم راجع به این موضوع هم مطالعه بفرمایید

و با توجه به میزان ریسک به ریوارد (نستب ضرر در ترید به سود در ترید )که به r/r معروفه و بهتره کمتر از 0.7 نباشه ولی خیلی از اساتید میفرمایند کمتر ار 1 نباشد میران take profit )TP) تعیین میگردد

DP/(TP-I) >=r/r

یعنی نسبت تفاضل قیمت استاپ لاست با قیمت ورود به تفاضل قیمت تیک پروفیت با قیمت ورود بزرگتر مساوی ریسک به ریوارد باشد

واضح تر بگم مبلغ استاپ لاستتون از مبلغ ورود هر تعداد پیپی که باشد به همون تعداد( یا بیشتر) پیپ فاصله تیک پروفیتتون تا قیمت ورود میشود

(میدانیم در بای استاپ یا بای لیمیت استاپ لاست زیر قیمت ورود و تیک پروفیت بالای قیمت ورود میباشد و برای سل استاپ یا سل لیمیت استاپ لاست بالای قیمت ورود بوده و تیک پروفیت زیر قیمت ورود میباشد)

(استاپ یعنی به محض اینکه قیمت رسید به این مبلغ اوردر فعال میشه ولی در لیمیت قیمت به این مبلغ میرسد و میگذرد و در برگشت و برخورد مجدد به این مبلغ اوردر فعال میگردد)

توضبحاتی در حد دانش چند ماه آموزشم بود به این مطالب اکتفا نکنید و تمام مطالب را به دید سرنخهایی ببینید که باید در مورد هر اصطلاح و فاکتوری که بیان شده مفصل تر بررسی کنید

در انتها از اساتید خودم پوزش میطلبم که پیش دستی کردم و خواهش میکنم اگر کاستی یا اشتباهی در توضیخات است اصلاح بفرمایند

نظر

پردازش ...
                                X