اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

آموزش کار با متاتریدر برای مبتدیان

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نوشته اصلی توسط cmureza نمایش پست ها
    پس من با خیال راحت با حساب دمو کار کنم با توجه به اینکه دقیقا مثله ریله؟!
    بله .
    با افتتاح حساب live نزد بروکر pcm از طریق لینک زیر میتوانید تحلیلهای رایگان را در گروه اختصاصی تلگرام دریافت کنیدو همچنین درصدی از کارمزد معاملات.

https://pcmgate.co/fa/register?refID=MTE1NDc4Ng==

پس از افتتاح حساب لطفا اسم و شماره اکانت خود را در پیغام خصوصی و یا از طریق آیدی زیر اعلام نمایید.

https://t.me/Mostafatrader

نمونه تحلیل و نتایج را می توانید در تاپیک زیر مشاهده کنید :

https://www.traderha.com/forum/مباحث...�ی-مصطفی

کانال تلگرام تحلیلی جفت ارزها :

https://t.me/signalhha

نظر

• آقا مصطفی واقعا دست شما درد نکنه که مثله یک استاد بالا سر شاگرد ایستاده رفع عیب میکنید، اجرکم عندالله ان شالله همه این جمه دور ضریح آقا امام حسین لبیک یا حجت الله سر بدیم.

من استراتژی 5-12 امروز دیدمو به نظرم واقعا ساده کاربردیه، نظر دوستان مجرب فارکس چیه؟ بهترین شیوه ترید برای یک تازه کار کدومه؟ همین خوبه و اینکه بشه ازش پول درآورد؟!!!

در ضمن هرچی در meta4 PCM گشتم gbpaud پیدا نکردم؟
      کلا چطور یک جفت ارز و سرچ میکنند و اینکه قابلت اضافه یا کم کردن جفت ارز هست؟

ممنون

نظر

• سلام دوباره

ضمن اینکه میخوام سوال قبلیمو پاسخ بدید(نحوه جستجو یک جفت ارز خاص در متاتریدر4) ،

سوال جدید من اینه :
        در مطالب آموزشی برخی اوقات میگگن اگه قیمت فلان شد ، نصف پوزیشن خارج میشیم یا حجمو دو برابر میکنیم.
        مگه وقتی یک پوزیشن میگیرم حجمشو میشه دست کاری کرد؟

نظر

• و یک چیز دیگه

متاتریدر گزینه ای شبیه ریست فکتوری نداره تا همه چیز به حالت سابقش برگرده؟

چند بار PCMtrader پاک کردم و فولدر PCM حذف کردم ولی وقتی میخوام دوباره از نو متا بنصبم همه چیز سرجاشه و انگار نه انگار که پاک کردم؟

شیوه خاصی برای حذف متاتریدر هست؟!!!

نظر

سلام دوباره

ضمن اینکه میخوام سوال قبلیمو پاسخ بدید(نحوه جستجو یک جفت ارز خاص در متاتریدر4) ،

در قسمت Market Wath راست کلیک کنید گزینه Symbols رو انتخاب کنید. قسمت Fx Majors رو باز کنید در اون قسمت GBPAUD رو میبینید.بقیه ارزها هم در تبهای پایین تر هستند.

سوال جدید من اینه :
            در مطالب آموزشی برخی اوقات میگگن اگه قیمت فلان شد ، نصف پوزیشن خارج میشیم یا حجمو دو برابر میکنیم.
            مگه وقتی یک پوزیشن میگیرم حجمشو میشه دست کاری کرد؟
            با Mt5 راحتتر میشه این کار رو انجام داد.اما در Mt4 شما مثلا یک پوزیشن با حجم 1لات فعال میکنید.برای خروج به جای 1 لات نصف پوزیشن 0.5 را انتخاب کرده و close را میزنید.
            با این کار 0.5 دیگه از معامله فعال هست که انرا هم میتوانید با توجه به استراتژیتان به چند بخش دیگه تقسیم کنید.

وقتی هم میگیم حجم رو دوبرابر میکنیم یعنی وقتی ترید انجام شد (بای)ودیدیم در مسیر درست ترید وارد شدیم در قیمتهای بالاتر مجدد در اصلاحی ها وارد معامله میشیم. که باتوجه به روش ترید انجام میشه.
            اگه تاره کارید فعلا با حجم ثابت ترید کنید

نظر

• چرا فاصله پیپی ( اسپرد درست گفتم؟ ) بین همه جفت ارزها یکسان نیست؟!!!

جفت ارز gbpaudحدود 8 پیپه چرا؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
              در حالیکه یورو-دلار بیشتر از 2 پیپ نیست!

نظر

چرا فاصله پیپی ( اسپرد درست گفتم؟ ) بین همه جفت ارزها یکسان نیست؟!!!

جفت ارز gbpaudحدود 8 پیپه چرا؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                در حالیکه یورو-دلار بیشتر از 2 پیپ نیست!

سلام

بستگی به حجم معاملاتشون داره . ارزی مثل یورو دلار که حجم معاملاتش بیشتر اسپردش کمتر .
                با افتتاح حساب live نزد بروکر pcm از طریق لینک زیر میتوانید تحلیلهای رایگان را در گروه اختصاصی تلگرام دریافت کنیدو همچنین درصدی از کارمزد معاملات.

https://pcmgate.co/fa/register?refID=MTE1NDc4Ng==

پس از افتتاح حساب لطفا اسم و شماره اکانت خود را در پیغام خصوصی و یا از طریق آیدی زیر اعلام نمایید.

https://t.me/Mostafatrader

نمونه تحلیل و نتایج را می توانید در تاپیک زیر مشاهده کنید :

https://www.traderha.com/forum/مباحث...�ی-مصطفی

کانال تلگرام تحلیلی جفت ارزها :

https://t.me/signalhha

نظر

• سلام

در حالیکه دو چارت باز دارم وقتی متا4 میبندم .
                  وقتی ومتا4 باز میکنم ، علاوه بر اون دو چارت چندتا دیگه هم به صورت ثابت همیشه خود به خود باز شده هستند.

چکار کنم چارت اضافه باز نشه در ابتدای کار؟

ممنون

نظر

سلام

در حالیکه دو چارت باز دارم وقتی متا4 میبندم .
                    وقتی ومتا4 باز میکنم ، علاوه بر اون دو چارت چندتا دیگه هم به صورت ثابت همیشه خود به خود باز شده هستند.

چکار کنم چارت اضافه باز نشه در ابتدای کار؟

ممنون
                    سلام

از قسمت tools-Options وارد این پنجره بشید وتیک کادر قرمز رو فعال کنید.با این کار تمام تغییرات ذخیره میشه.

نظر

• نوشته اصلی توسط Okay نمایش پست ها
                      سلام

از قسمت tools-Options وارد این پنجره بشید وتیک کادر قرمز رو فعال کنید.با این کار تمام تغییرات ذخیره میشه.
                      اون تیک سرجاشه

من فقط میخوان به جز همون دو چارت خودم ٬
                      چارت دیگه ای باز نشه

نظر

• اگر اون تیک فعال باشه و بنجره چارتهای اضافی رو ببندید هر تغییری که ایجاد بشه رو باید در راه اندازی مجدد ذخیره کنه.
                        تو این قسمت پایین دقت کنید که همون دو چارتی که میخواین باشه

نظر

• سلام

یکی میتونه تا جایی که امکانش هست تشریح کنه قضیه این session استرالیا ، توکیو ، لندن ، نیویورک و ... چیه؟!!!

مگه نمیگن فارکس 24 ساعته هست ؟ پس نباید باز یا بسته بودن یک سسشن اصولا تاثیری داشته باشه.
                          چون درسته مثلا طرف ژاپنی یورو-دلار نمیخره اما درست این طرف زمین یک ایرانی جنتلمن داره خرید و فروش میکنه!

حالا اگه واقعا تاثیر واقعی و ملموسی داره

کدوم جفت ارزها به کدوم سسشن بستگی داره تا یک بازار بدون رنج و سود آوری تجربه کنیم؟

نظر

• سلام

در متاتریدر۴ میخوام نمودار بالا پایین کنم تا بشه حرکت آینده نمودار پیش بینی کنم.
                            مثل دستور shift که نمودار به سمت چپ میبره

نظر

سلامیکی میتونه تا جایی که امکانش هست تشریح کنه قضیه این session استرالیا ، توکیو ، لندن ، نیویورک و ... چیه؟!!!مگه نمیگن فارکس 24 ساعته هست ؟ پس نباید باز یا بسته بودن یک سسشن اصولا تاثیری داشته باشه.چون درسته مثلا طرف ژاپنی یورو-دلار نمیخره اما درست این طرف زمین یک ایرانی جنتلمن داره خرید و فروش میکنه!حالا اگه واقعا تاثیر واقعی و ملموسی دارهکدوم جفت ارزها به کدوم سسشن بستگی داره تا یک بازار بدون رنج و سود آوری تجربه کنیم؟
                              سلام
                              فارکس 24 ساعته هست اما حجم معاملات در بعضی از سشن ها بیشتر هستن.مثلا حجم معاملات در سشن لندن و نیویورک زیاد ترن و معمولا حرکات اصلی بازار هم در همین دو تایم اتقاق میفتن.
                              به این سایت Forex Factory برید یک کادر در پایین صحفه هست که نشون میده الان در کدوم سشن هستید...

همونطور که میبینید در اواخر بازار توکیو بازار لندن باز میشه و در اواخر بازار لندن بازار نیویورک باز میشه...
                              زمانی که دو بازار همزمان بازند حجم معاملات بیشتر و حرکات بازار هم بیشتر هستش...
                              ببنید معاملات منو و شمای ایرانی که تریدر خرده پا هستیم اصلا قابل مقایسه با معاملات بزرگ مثلا بانک یا مووسسه امریکایی نیست که در تایم کاری خودشون فعالن و بازار رو تکون میدن به اصطلاح.

برای کوچک بزرگ کردن چارت موس رو ببر روی قسمتی که تو شکل نشون دادم.وقتی اون کادر که نوشته vertical scale ظاهر شد قیمت رو بگیر و به بالا یا پایین درگ کن.

یک راه دیگه هم داره کلیک راست روی صفحه بعد propertis بعد تیک گزینه scale fix رو بزن

ویرایش توسط Rasool.k : https://www.traderha.com/member/7034-rasool-k در ساعت 08-30-2013, 02:50 PM

نظر

• سلام
                                عصر همگی بخیر و شادی و سلامتی
                                چندین بار خواستم متاتریدر رو از این سایت که در گوشه سمت راست صفحه انجمن گذاشتن دانلود کنم اما متاسفانه هربار با این پیام مواجه شدمPage not found دوستای عزیز مسول این لینک رو برسی کنن

نظر

پردازش ...
                                X