اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

آموزش کار با متاتریدر برای مبتدیان

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نوشته اصلی توسط cmureza نمایش پست ها
    سلاممن جدیدا مجموعه آموزشی استاد رضا گلشاهیان و از یوتیوب دانلود کردم.در قسمت 7 که حساب دمو با دپازیت 10000 دلار باز کردم ، کاملا گیج شدم!در برنامه متاتریدر که دارم تمرین خرید و فروش میکنم دارم دلار مبادله میکنم یا یورو؟!!!به اضافه اینکهاگه ممکنه یک نفر توضیح کاملی راجع به sell stop/limit & buy stop/limit و اینکه stop losse / take profit چطور تعیین میشهبه خدا دیگه دارم دیوونه میشم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    ببین دوست من اینجوری بخوای فکر کنی اصلا متوجه منظور از خرید و فروش نخواهی شد ببین شما به هرجفت ارز بصورت یه کالا به اسم مثلا ایکس فکر کن مثلا فرض کن جفت ارز یورو/دلار اسمش هست کالای ایکس .حالا ببین میخوای با افزایش قیمت این کالا بهت سود بدن یا با کاهش قیمت این محصول؟ افزایش قیمت همون خرید یا بای هست و کاهش قیمت همون فروش یا سل حالا چه جوری تصمیم بگیریم که عمل بای انجام بدیم یا سل ؟خوب اینجا باید به سراغ تحلیل های تکنیکال و فاندامنتال بریم و پیش بینی کنیم که اون جفت ارز که من اسمشو گذاشتم کالای ایکس آیا میخواد قیمتش بره بالا یا بیاد پائین اگه میخواد بره بالا پس باید بای کنی و اگه میخواد بره پائین بای سل کنی اما خود اون جفت ارز تشکیل شده از دو تا ارز مثلا در مورد مثال ما یورو/دلار . خوب وقتی تحلیل ها رو میخونی پس مثلا به این نتیجه میرسی قرار قیمت یورو بره بالا پس در مقابلش دلار پائین میاد(فقط توی این جفت ارز رو دارم میگم ها) نتیجه میگیریم شما باید این جفت ارز رو بخری تا از افزایش قیمتش بهره ببری. حالا فرض با تحلیل به این نتیجه میرسی یورو میخواد بیاد پائین پس باید این جفت ارز رو بفروشی تا از کاهش قیمتش سود ببری. بقیه مطالب رو هم اگه اینو فهمیدی بگو تا برات توضیح بدم.
    ویرایش توسط maleki74 : https://www.traderha.com/member/9602-maleki74 در ساعت 07-19-2013, 07:36 PM

نظر

• ببخشید
      من نمیخوام هی از این شاخه به اون شاخه بپرم.
      تازه کارم برای همین میخوام اصولی و قدم به قدم پیش برم.
      مجموعه اموزش رضا گلشاهیان در یوتیوب به نظرم خیلی مفیده اما!
      الان چندتا سوال دارم که از اون بنده خدا نمیشه سوال برای همین از شما پرسیدم

لطفا جواب همین سوالها رو بدیدتا بیشتر گیج نشم، ممنون:

من الان یک حساب دمو با دپازیت ۱۰۰۰۰ دلار باز کردم:

۱. وقای میزنم فروش یورو دلار دقیقا چی معامله ای انجام میشه؟
      ۲. در هر ثانیه چه حجم از معامله مورد نظر انجام میشه؟
      ۳. لطفا به صورت تفضیلی راجب به sell stop/limit & buy stop/limt توضیح بدید
      و اینکه stop losse /take profit چطور تعیین میشه؟

در لینک شما اصلا این موارد نبود و اینکه در انتها تکرار میکنم میخوام پله پله جلو برم و نمیخوام با برخورد به موارد جدید گیج تر بشم

ممنون

نظر

• نوشته اصلی توسط maleki74 نمایش پست ها
        ببین دوست من اینجوری بخوای فکر کنی اصلا متوجه منظور از خرید و فروش نخواهی شد ببین شما به هرجفت ارز بصورت یه کالا به اسم مثلا ایکس فکر کن مثلا فرض کن جفت ارز دلار/یورو اسمش هست کالای ایکس .حالا ببین میخوای با افزایش قیمت این کالا بهت سود بدن یا با کاهش قیمت این محصول؟ افزایش قیمت همون خرید یا بای هست و کاهش قیمت همون فروش یا سل حالا چه جوری تصمیم بگیریم که عمل بای انجام بدیم یا سل ؟خوب اینجا باید به سراغ تحلیل های تکنیکال و فاندامنتال بریم و پیش بینی کنیم که اون جفت ارز که من اسمشو گذاشتم کالای ایکس آیا میخواد قیمتش بره بالا یا بیاد پائین اگه میخواد بره بالا پس باید بای کنی و اگه میخواد بره پائین بای سل کنی. همین

همین دیگه
        یکی از مواردی که اعصابمو بهم ریخته!
        فرض کنم یورو دلار نمودارش میخواد بره بالا، حالا:

1. خریدن: یعنی من الان دارم یورو میخرم درست؟ پس دارم اشتباه مینکم چون در حقیقت قیمت رفته بالا و باید بفروشم چرا شما برعکس میگید؟
        ( درست مثل آقای گلشاهیان)

نظر

همین دیگه

1. خریدن: یعنی من الان دارم یورو میخرم درست؟ پس دارم اشتباه مینکم چون در حقیقت قیمت رفته بالا و باید بفروشم چرا شما برعکس میگید؟

پیشنهاد میکنم درباره این بازار کتاب آشنایی با فارکس مطالعه کنید . تو اینترنت سرچ کنید هست .
          با افتتاح حساب live نزد بروکر pcm از طریق لینک زیر میتوانید تحلیلهای رایگان را در گروه اختصاصی تلگرام دریافت کنیدو همچنین درصدی از کارمزد معاملات.

https://pcmgate.co/fa/register?refID=MTE1NDc4Ng==

پس از افتتاح حساب لطفا اسم و شماره اکانت خود را در پیغام خصوصی و یا از طریق آیدی زیر اعلام نمایید.

https://t.me/Mostafatrader

نمونه تحلیل و نتایج را می توانید در تاپیک زیر مشاهده کنید :

https://www.traderha.com/forum/مباحث...�ی-مصطفی

کانال تلگرام تحلیلی جفت ارزها :

https://t.me/signalhha

نظر

• نوشته اصلی توسط مصطفی نمایش پست ها
            پیشنهاد میکنم درباره این بازار کتاب آشنایی با فارکس مطالعه کنید . تو اینترنت سرچ کنید هست .
            چشم
            ولی فعلا اگه ممکنه جواب همین سوالمو بدید

ممنون

نظر

همین دیگه

اشتباهت در اینه که بازهم داری میچسبی به یورو ببین اینجا یه جور بحث ریاضی مانند مطرحه خیلی سادس اصلا به اینکه فعلا ارزت چیه نگاه نکن فقط ببین میخوای با بالا رفتن نمودار قیمت بهت سود بدن یا با پائین رفتن نمودار ؟ اگه میخوای با بالا رفتن نمودار سود بگیری بزن بای اگه میخوای با پائین رفتن نمودار سود بگیری بزن سل حالا چه وقت نمودار میره بالا وقتی توی همون جفت ارز مثال خودمون یعنی یورو/دلار ارزش یورو بره بالا حالا اگه ارزش یورو بره پائین نمودار سیر نزولی میگیره پس اگه بدونی قرار ارزش یورو بره پائین باید سل بزنی تا از بازار سود بگیری اینو بفهمی تا اخر مطلب رو فهمیدی.

نظر

اشتباهت در اینه که بازهم داری میچسبی به یورو ببین اینجا یه جور بحث ریاضی مانند مطرحه خیلی سادس اصلا به اینکه فعلا ارزت چیه نگاه نکن فقط ببین میخوای با بالا رفتن نمودار قیمت بهت سود بدن یا با پائین رفتن نمودار ؟ اگه میخوای با بالا رفتن نمودار سود بگیری بزن بای اگه میخوای با پائین رفتن نمودار سود بگیری بزن سل حالا چه وقت نمودار میره بالا وقتی توی همون جفت ارز مثال خودمون یعنی یورو/دلار ارزش یورو بره بالا حالا اگه ارزش یورو بره پائین نمودار سیر نزولی میگیره پس اگه بدونی قرار ارزش یورو بره پائین باید سل بزنی تا از بازار سود بگیری اینو بفهمی تا اخر مطلب رو فهمیدی.

باشه
                پس شد، نمودار رفت بالا خرید اومد پایین فروش
                (هرچند هنوز فکر میکنم اشتباهه ولی شاید بعدا بفهمم)

یک مثال عددی
                فرض کنیم نمودار میخواد بره بالا پس میزنیم خرید
                یورو دلار الان 1.31300 حالا شما
                Buy stop/limit
                Stop loose/take profit

چند میزنید؟

نظر

من الان یک حساب دمو با دپازیت ۱۰۰۰۰ دلار باز کردم:
                  اگه حساب دموی ده هزار دلاری کار کنی فایده نداره باید با یه حساب دموی صد دلاری تکرار میکنم 100 دلاری کار کن چرا؟ چون آدمی که 10000 دلار داره اعتماد به نفسش بیشتر و حاضره ریسک زیادتری بکنه تا آدمی که 100 دلار توجیبش داره . مهمترین اصل توی فارکس مدیریت سرمایه هستش باید فرض کنی این صد دلار تمام دارائی واقعیت هست و باید هر طور شده حفظش کنی اینجوری ئقتی حساب واقعی باز کنی با مثلا صد دلار دقیقا احساس با اون احساس دمو یکی خواهد بود.

نظر

باشه
                    پس شد، نمودار رفت بالا خرید اومد پایین فروش
                    (هرچند هنوز فکر میکنم اشتباهه ولی شاید بعدا بفهمم)

یک مثال عددی
                    فرض کنیم نمودار میخواد بره بالا پس میزنیم خرید
                    یورو دلار الان 1.31300 حالا شما
                    Buy stop/limit
                    Stop loose/take profit

چند میزنید؟
                    فرض کن پیش بینی میکنی یورو /دلار تا 1.31310 میره بالا و بعدش میاد پائین پس حد سود یا همون تیک پرافیت رو میزنی 1.31310 حالا واسه این که اگه پیش بینی اشتباه از آب در بیاد و کلا بجای بالا رفتن نمودار بیاد پائین بیاد یه حد ضرر بزاری که باید نسبتی معقول از سرمایه ات باشه فرض کن صد دلار داری و با حجم 0.01 یورو دلار بای کردی یعنی خرید کردی اگه حد ضرر نزاری ممکنه نمودار اونقدر بره پائین که کل 100 دلارت تموم بشه یا اصطلاحا کال مارجین بشی برای جلوگیری از این کار حاضری 2 دلار ضرر بدی(پس باید حد ضرر یا استاپ لاس رو بزاری مساوی با 20 پیپ یعنی عدد 1.31100 یعنی معادل همون دو دلار

نظر

اگه حساب دموی ده هزار دلاری کار کنی فایده نداره باید با یه حساب دموی صد دلاری تکرار میکنم 100 دلاری کار کن چرا؟ چون آدمی که 10000 دلار داره اعتماد به نفسش بیشتر و حاضره ریسک زیادتری بکنه تا آدمی که 100 دلار توجیبش داره . مهمترین اصل توی فارکس مدیریت سرمایه هستش باید فرض کنی این صد دلار تمام دارائی واقعیت هست و باید هر طور شده حفظش کنی اینجوری ئقتی حساب واقعی باز کنی با مثلا صد دلار دقیقا احساس با اون احساس دمو یکی خواهد بود.

چون آقای گلشاهیان گفته حساب دمو اینطور باز کنید چون بعدا باهاش کار داره.
                      حرف شما هم صحیح و خودم هم همین نظر و دارم ولی وقتی استاد میگه ۱۰۰۰۰ تا شاگرد باید بگه چشم.

نظر

فرض کن پیش بینی میکنی یورو /دلار تا 1.31310 میره بالا و بعدش میاد پائین پس حد سود یا همون تیک پرافیت رو میزنی 1.31310 حالا واسه این که اگه پیش بینی اشتباه از آب در بیاد و کلا بجای بالا رفتن نمودار بیاد پائین بیاد یه حد ضرر بزاری که باید نسبتی معقول از سرمایه ات باشه فرض کن صد دلار داری و با حجم 0.01 یورو دلار بای کردی یعنی خرید کردی اگه حد ضرر نزاری ممکنه نمودار اونقدر بره پائین که کل 100 دلارت تموم بشه یا اصطلاحا کال مارجین بشی برای جلوگیری از این کار حاضری 2 دلار ضرر بدی(پس باید حد ضرر یا استاپ لاس رو بزاری مساوی با 20 پیپ یعنی عدد 1.31100 یعنی معادل همون دو دلار

الحمدالله اینو فهمیدم

ناراحت نشید، اگه ممکنه

بگو وقتی نمودار یورو دلار میره بالا و ما میزنیم خرید

دقیقا چه اتفاقاتی میفته که ما سود میکنیم؟
                        لطفا عددی توضیح بده

نظر

الحمدالله اینو فهمیدم

ناراحت نشید، اگه ممکنه

بگو وقتی نمودار یورو دلار میره بالا و ما میزنیم خرید

دقیقا چه اتفاقاتی میفته که ما سود میکنیم؟
                          لطفا عددی توضیح بده
                          راستش عددی که توضیح دادم اما یه توضیح بدم وقتی شما جفت ارز یورو/دلار خریدی اونوقت با بالا رفتن نمودار انگار داره ارزش یورو میره بالا و ارزش دلار میاد پائین اما چون شما پول دادی یورو خریدی ارزش یوروت رفته بالا ، فرض کن سرمایه شما 100 دلاره و شما وارد معامله شدی و یورو/دلار بای کردی ومیبنیی که توی ستون پرافیت زده مثلا مثبت 2.5 این یعنی اینکه اگه همین الان خرید رو ببندید سرمایه شما میشه 102.5 دلار این یعنی این که توی این بازار شما یورو خریدی صبر کردی تا سودکنه بعد معامله خرید یا اصطلاحا پوزیشن خرید رو بستی و سود رو از مارکت یا همون بازار گرفتی . اگه فهمیدی بگو

نظر

راستش عددی که توضیح دادم اما یه توضیح بدم وقتی شما جفت ارز یورو/دلار خریدی اونوقت با بالا رفتن نمودار انگار داره ارزش یورو میره بالا و ارزش دلار میاد پائین اما چون شما پول دادی یورو خریدی ارزش یوروت رفته بالا ، فرض کن سرمایه شما 100 دلاره و شما وارد معامله شدی و یورو/دلار بای کردی ومیبنیی که توی ستون پرافیت زده مثلا مثبت 2.5 این یعنی اینکه اگه همین الان خرید رو ببندید سرمایه شما میشه 102.5 دلار این یعنی این که توی این بازار شما یورو خریدی صبر کردی تا سودکنه بعد معامله خرید یا اصطلاحا پوزیشن خرید رو بستی و سود رو از مارکت یا همون بازار گرفتی . اگه فهمیدی بگو

یکی دو روز دیگه مزاحم میشم.واقعا هزمش سخته

الان من ۱۰۰ دلار دارم
                            وارد معامله خرید یورو دلار شدم
                            در همون لحظه به یورو تبدیل میشه
                            در ادامه طبق روند نمودار
                            ارزش یورو میره بالا
                            معامله رو میبندم. در همون لحظه یورو به دلار تبدیل شده و موجودی فعلی نشون میده

درست گفتم؟

نظر

یکی دو روز دیگه مزاحم میشم.واقعا هزمش سخته

الان من ۱۰۰ دلار دارم
                              وارد معامله خرید یورو دلار شدم
                              در همون لحظه به یورو تبدیل میشه
                              در ادامه طبق روند نمودار
                              ارزش یورو میره بالا
                              معامله رو میبندم. در همون لحظه یورو به دلار تبدیل شده و موجودی فعلی نشون میده

درست گفتم؟
                              آره درسته فقط بشرطی سود میده بهت که حتما ستون
                              Profit
                              عددی مثبت رو نشون بده و شما هم حتما خرید رو کلوز کنی یا ببندی تا وقتی کلوز نکنی اون عدد به حسابت واریز نمیشه.

نظر

آره درسته فقط بشرطی سود میده بهت که حتما ستون
                                profit
                                عددی مثبت رو نشون بده و شما هم حتما خرید رو کلوز کنی یا ببندی تا وقتی کلوز نکنی اون عدد به حسابت واریز نمیشه.
                                به هرحال فکر کنم چند روز برای حضمش فرصت لازم داشته باشم
                                :d

ولی فکر کنم تا اون موقع کارم راه افتاده باشه

تشکر فراوان

نظر

پردازش ...
                                X