اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

استفاده از matlab در تحلیل بازار

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

همکاری

سلام به دوستان عزیز وبخصوص نیما جان!
    من به این نتیجه رسیدیم چون بازار ماهیت تصادفی داره بهتره این را با کدهای مونت کارلو شبیه سازی کنیم.چون میتونیم تصادفی بونشو با تولید اعداد تصادفی و رندم مدل کنیم.
    خوشحال میشم نظرتان را بدهید!

نظر

دوست عزیز اگر بخواهیم این کار را بکنیم از نرم افزارهای استراتژی تستر که در واقع شبیه سازی میکنند با مونت کارلو می شود استفاده کرد
      زندگی برگ بودن در میان باد نیست امتحان ریشه هاست

نظر

دوستان من با مونت کارلو کار کردم...
        مشکل در مونت کارلو چندتا ست !

1. شما باید حدودا بدونین توزیع ریسک ها و خطاهای شما چیست ، نرمال ، پوآسون ، ...
        2. شما باید بتونین برای خطاتون حد بالا و پایین مشخص کنین و بتونین انحراف از معیار قابل قبولی داشته باشین
        3. پیدا کردن دقیق ریسک ها

اگه تنها فرض کنیم که ریسک های بازار تنها اخبار اقتصادی هستن اونوقت باید بتونیم برای هر کدومشون میزان تاثیر و نوییزشون رو مشخص کنیم ، بعد ببینیم چه نوع توزیعی خواهد شد و نهایتا مدل رو با توجه به اون اجرا کنیم ولی مطلوب بودن نتیجه تنها وقتی مطلوب خواهد بود که بتوانیم تمامی ریسکهای اساسی رو پیدا کنیم...

نظر

سلام به همگی

به نظرتون تا چه حد ممکنه که نتایج قابل اطمینان باشه ؟

اگه امکانش هست از ابتدا پایه ای موضوع رو شروع کنید تا همه هم موضوع رو درک کنن

ممنون

نظر

شما از روش سري زماني براي پبش بيني استفاده مي کنيد ؟؟؟؟

نظر

من اولین دانشجویی بودم که در چاپ اولین کتاب مونته کارلو به زبان فارسی نوشته دکتر کوهی استاد دانشگاه مشهد همکاری کردم.به نظر من خیلی سخته که از روش مونته کارلو به نتیجه درستی رسید چون تولید اعداد تصادفی باید بر پایه یک معادله ای باشه (مثلا پواسون ). اینجا مشکل ما اینه که نمیتونیم نمودار و فرموله کنیم و حد بالا و پایین نمودارمون مشخص نیست ضمنا چون در تایم فریمهای مختلف هم میخوایم کار کنیم مشکل دوچندان میشه.اگه بتونیم با فرمول x=1/2at^2+vt+X کار کنیم و تولید ضریبهای a و V را با مونته کارلو تولید کنیم نتیجه بهتری بدست میاریم.منظورم اینه که برای بازار سرعت قایل بشیم و شتاب هم در کنارش داشته باشیم.از اون جایی که حرکت بازار سینوسی هست میشه از فرمول حرکات دورانی هم در کنارش استفاده کرد .یعنی ابتدا یک فرمول برای حرکت بازار درست کنیم و بعد به کمک شبیه سازهایی مثل مونته کارلو ضرایب مجهولاتمون و بدست بیاریم شاید اینجوری زودتر به هدف برسیم
              ویرایش توسط nosrat : https://www.traderha.com/member/3645-nosrat در ساعت 12-26-2011, 04:44 PM

نظر

نوشته اصلی توسط nosrat نمایش پست ها
                من اولین دانشجویی بودم که در چاپ اولین کتاب مونته کارلو به زبان فارسی نوشته دکتر کوهی استاد دانشگاه مشهد همکاری کردم.به نظر من خیلی سخته که از روش مونته کارلو به نتیجه درستی رسید چون تولید اعداد تصادفی باید بر پایه یک معادله ای باشه (مثلا پواسون ). اینجا مشکل ما اینه که نمیتونیم نمودار و فرموله کنیم و حد بالا و پایین نمودارمون مشخص نیست ضمنا چون در تایم فریمهای مختلف هم میخوایم کار کنیم مشکل دوچندان میشه.اگه بتونیم با فرمول x=1/2at^2+vt+X کار کنیم و تولید ضریبهای a و V را با مونته کارلو تولید کنیم نتیجه بهتری بدست میاریم.منظورم اینه که برای بازار سرعت قایل بشیم و شتاب هم در کنارش داشته باشیم.از اون جایی که حرکت بازار سینوسی هست میشه از فرمول حرکات دورانی هم در کنارش استفاده کرد .یعنی ابتدا یک فرمول برای حرکت بازار درست کنیم و بعد به کمک شبیه سازهایی مثل مونته کارلو ضرایب مجهولاتمون و بدست بیاریم شاید اینجوری زودتر به هدف برسیم
                به عقیده من که کلا مونتکارلو به کار نمیاد !
                باید بازار رو فرموله کنیم و بعد توزیع ریسک رو بدیم و نتیجه رو تحلیل کنیم ، کلا فرموله کردن بازار یکم نشدنیه ، یعنی یه چیز سعی و خطایی میشه و آخرشم یه مدت جواب بده وبعدشم که بازار به ما قول شرف نداده که همونطوری باز رفتار کنه ، اونوقت همه چیز خراب شه !!!

نظر

بدست اوردن سرعت وشتاب برای حرکت بازار یک چیز نشدنی است چون این سرعت وشتاب با عوامل متعدد فاندامتالی رابطه مستقیم دارد وهمیشه هم نسبت مشخصی با این اخبار ندارد
                  اما بنا به احتمالات و به بکار بردن معادلات شرودینگر برای حرکت شاید بشود احتمال دیدن نمودار را در یک قیمت خاص پیدا کرد ولی باز هم زمان وقوع این رخداد در هاله ای از ابهام است

نظر

شبکه عصبی مصنوعی

سلام دوستان
                    تاپیک خیلی زیبایی هست ولی نمی دونم چرا دوستان خیلی وقته که سراغش نیومدن و ایده جدیدی ندادن. به نظر من بهترین راه برای پیش بینی بازارهای پویا شبکه های عصبی مصنوعی هست که توی matlab هم به راحتی میشه باهاش کار کرد. از این شبکه ها می توان به روش های مختلفی استفاده کرد. مثلا اینکه بخواهیم کل حرکت بازار را پیش بینی کنیم یا اینکه حرکات خاصی از آن را در نظر بگیریم. کافیست که شبکه را با داده مورد نظر آموزش بدهیم. حتی می توان از شبکه های مدولار هم برای بخش بندی بازار به حرکت های مختلف استفاده کرد و این طوری با آموزش هر عمل و عکس العمل خاص و شناخته شده در بازار به اصطلاح task decomposition انجام بدیم و این نتایج خیلی بهتری می تونه در پی داشته باشه.
                    اگه کسی از دوستان تلاشی رو در این زمینه شروع کرده خوشحال میشم همکاری کنم.

با احترام-ابتسام

نظر

کسایی که با متلب کار کردن احتملا در مورد اینکه
                      فارکس یک بازی مجموع صفر هست یا نه نظری دارن
                      بحث من بروکرهای مارکت میکر یا هر چی دیگه نیست خود بازار ارز با توجه به محدودیت منابع ارزی هست

نظر

نوشته اصلی توسط dat_iran نمایش پست ها
                        کسایی که با متلب کار کردن احتملا در مورد اینکه
                        فارکس یک بازی مجموع صفر هست یا نه نظری دارن
                        بحث من بروکرهای مارکت میکر یا هر چی دیگه نیست خود بازار ارز با توجه به محدودیت منابع ارزی هست
                        بابا چقدر اکتیو

نظر

چطوری رفیق؟ کم پیدایید، اوضاع احوال خوبه؟
                          .::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
                          https://telegram.me/Cyclicalwaves
                          https://telegram.me/NimaAzaadi

نظر

سلام این موضوع خیلی جالبه اما چرا دوستان فعالیت نکردن؟؟؟؟؟
                            قدر تو به اندازه ی صبر توست و رازهایت ، نهفته در صبرهایت . . .

نظر

کسیم یدونه چطوری میشه نمودار رو بر اساس توابع ریاضی مدل کرد؟

نظر

نوشته اصلی توسط ترانه نمایش پست ها
                                کسیم یدونه چطوری میشه نمودار رو بر اساس توابع ریاضی مدل کرد؟
                                سلام.

با دستورات Polyval و Polyfit به راحتی این کار امکانپذیر هستش.
                                از Help متلب کمک بگیرید.

ببخشید یک وقت زبانم لال نمبخواید که....

نظر

پردازش ...
                                X