اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

چند درصد؟

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

نوشته اصلی توسط PCMTrader نمایش پست ها
    پیام جان شما چه زمانی از عملکرد معاملاتی خودت احساس رضایت داری؟ وقتی زیانی نمی کنید؟
    زیان برای من مهم نیست. شکل کار مهم هست.

یعنی این زیان طبق سیستم بوده یا نه و آیا عملکردم در تعیین تراز استاپ درست بوده یا نه؟!

چه زمانی احساس رضایت میکنم؟

زمانی که پوزیشن را از هیستوری دراگ کنم روی چارت و ببینم کمترین انحراف را از سیستم داشتم .

!Objects in the mirror are further than they appear

من يک معامله گر موفق هستم ، زيرا:

1) لبه هاي خود را کاملا بي طرفانه انتخاب ميکنم.
    2)قبل از ورود به هر معامله ريسک خود را تعيين ميکنم.
    3)يا کاملا اين ريسک را ميپذيرم يا وارد معامله نميشوم.
    4)بدون هيچ درنگ يا محافظه کاري بر طبق لبه هاي خود عمل مي کنم.
    5)همانقدر از بازار سود ميگيرم که موقعيتش را براي من فراهم کرده .
    6)به طور مرتب بر خودم نظارت دارم تا خطا نکنم.
    7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

نظر

نوشته اصلی توسط payam154 نمایش پست ها
      درود

با تشکر از پیام عزیز.مطالب کامل و بجایی رو فرمودند.ولی این تا حدودی مربوط میشه به استراتژی معاملات و تکنیک گسترش سود .

اگه قرار باشه در مورد چند درصد سود در ماه یا سال و یا ... بیشتر بحث کنیم نظر شخصی من اینه که یک تریدر در قدم اول باید نگاهشو نسبت به میزان سوددهی این بازار منطقی کنه.دوم اینکه ببینه میزان نیاز مالی ای که قراره از این کار تامین بشه چند دلار در ماهه.با توجه به تجربه و سخن بزرگان این بازار سود ماهانه حدود 10 درصد برای شروع عالیه. حالا اگر این تریدر سرمایه اولیه اش به میزانی هست که 10 در صدش بتونه نیاز مالی رو بر طرف کنه که عالیه و همین رو برای شروع ادامه بده.اگر نه که باید مثل خیلی های دیگه صبر پیشه کنه تا حسابش رشد کنه و برداشتی نداشته باشه و بیگدار به آب نزنه.(شرح و مباحث کامل رو در تاپیک نکات قابل تامل ... عرض کردم ).

در آخر بگم که تعین درصد مشخص رو از دو زاویه جداگانه میشه نگاه کرد:

1- خوب است: نظم و دسیپلین به معاملات میده و برای رسیدن به هدف ماهانه تریدر میتونه هدفشو به اهداف کوچکتر تقسیم کنه و میدونه که با چند معامله در ماه به هدفش میرسه و دیگه عجله نمیکنه. به نظر من ماهی 10 تا 20 درصد به طور میانگین عالیه.

2- بد است : وقتی که درصدی تعین میشه اگه تریدر کمی تازه کار باشه کافیه که 2 تا معامله با ضرر بسته بشه. اینجاست که مبحث روانی تاثیر خودشو میزاره و تریدر رو به تکاپو میندازه و چون درصد مشخص کرده باید به اون درصد برسه و به احتمال خیلی قوی ضرر میکنه و میره اول خط....
      از طرف دیگه تعین درصد مشخص اگه ثابت باشه انگیزه واسه پیشرفت ایجاد نمیکنه. به نظرم باید به صورت پله ای باید بعد از گذشت چندین ماه که به طور متوسط و دائم به اهداف مشخص شده رسیدیم به میزان معقولی به سطح انتظارمون بیافزاییم و دوباره بعد از تحقق به مرحله بالاتر و .....و تا قبل از تحقق هر سطح به سطح بالاتر نرویم.
      برای شروع میتونیم از 10 درصد شروع کنیم و 20 و 30 و تا ....

با تشکر از صبوری شما

موفق باشید.
      پیام جان درود

مواردی که قرمز کردم، به نظرم باید روش صحبت کنیم.

الان خیلی خسته هستم(جاتون خالی یک برف بازی سیری کردیم!! )

فردا ادامه میدیم.

7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

نظر

درود
        پیام عزیز مرسی از توجه شما.
        حتما . میتونه مفید باشه.فقط متوجه نشدم که کلا موافق بودی یا نه؟
        فردا ادامه میدیم.
        هميشه آماتورها در امتداد يک روند قوي به دنبال الگوهاي برگشتي مي گردند...

«قومی متفکرند اندر ره دین// قومی به گمان فتاده در راه یقین// می ترسم از آن که بانگ آید روزی// کی بی خبران راه نه آن است و نه این»

.

نظر

نوشته اصلی توسط پیام نمایش پست ها
          زیان برای من مهم نیست. شکل کار مهم هست.

یعنی این زیان طبق سیستم بوده یا نه و آیا عملکردم در تعیین تراز استاپ درست بوده یا نه؟!

چه زمانی احساس رضایت میکنم؟

زمانی که پوزیشن را از هیستوری دراگ کنم روی چارت و ببینم کمترین انحراف را از سیستم داشتم .
          یعنی صرفاً عملکردت که بر پایه اصول طراحی شده پوزیشن ها را گرفتی اهمیت داره درسته؟ چندان سود یا ضررش اهمیت نداره.
          .::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
          https://telegram.me/Cyclicalwaves
          https://telegram.me/NimaAzaadi

نظر

نوشته اصلی توسط PCMTrader نمایش پست ها
            یعنی صرفاً عملکردت که بر پایه اصول طراحی شده پوزیشن ها را گرفتی اهمیت داره درسته؟ چندان سود یا ضررش اهمیت نداره.
            بله نیما جان.

در بی نهایت ،بدنبال ورود با حداقلی ترین ریسک و حداکثری ترین سود هستم.که همان عملکرد طبق برنامه فقط میتونه منو هدایت کنه به حداکثر پرفورمنسی که میشه اجرا بشه.(جمله بندی رو داری؟!!)

نظر

نوشته اصلی توسط Barcelona نمایش پست ها
              آره پیام جان

اگه خاطرت باشه تو اکثر مصاحبه ها هم تریدرهای بزرگ دنیا رو مبحث کاهش ضرر تاکید دارن
              کمتر پیش اومده در زمینه گسترش سود کسی فعال بشه
              به نظرم این یجورایی بر میگرده به بخش رواشناسی قضیه، من خودم رو میزارم در موقعیتی که یک معامله باز دارم، وقتی تو سوده طرف حرصم و طمع من مرتب منو تحت فشار میزاره که پوزیشن رو ببندم و سودمو بردارم
              وقتی هم که در ضرره که هیچ، چهارستون بدنم میلرزه و روانشناسی از جلوی چشام میره کنار، در نتیجه میشه همون بحث تکراری " وای میسم بلکه برگرده و خارج بشم" !!!!

همیشه سبز باشید
              درود طاها جان

فکرکنم تا روزی که در بازار سرمایه مشغول کار هستیم، با یک سری واژه ها هر روز سر و کار داریم.
              به نظرم باید بدنبال شرایط روانی بود که به صورت خودکار این احساسات را مدیریت کنه. یک چیزی مثل دوچرخه سواری یا رانندگی .

در مورد اون ترسها و خروجهای احساسی یک راهکار میدم ببین خوبه؟!

متا تریدر امکانی به عنوان خروج آنی ندارد! فقط میتونی اس ال بخوری!!

تست کن .خیلی کمک میکنه.

ارادتمند

نظر

بصد درود پیام

پیام این نمیشه همون ریسک فری کردن . بعدش اس ال رو بردن تو منطقه سود؟

اینجوری میشه خودکار بدون دخالت احساسی با خود بازار خارج شد.

مگه آیه جدیدی اومده باشه
                منم بیسوا.........د......!!!
                Think / Act / Enjoy

نظر

نوشته اصلی توسط Barcelona نمایش پست ها
                  بصد درود پیام

پیام این نمیشه همون ریسک فری کردن . بعدش اس ال رو بردن تو منطقه سود؟

اینجوری میشه خودکار بدون دخالت احساسی با خود بازار خارج شد.

مگه آیه جدیدی اومده باشه
                  منم بیسوا.........د......!!!
                  طاها جان

همون تکنیک تریلینگ استاپ هست. به این فکر نکن که معامله در سود هست یا ضرر.

نظر

در آخر بگم که تعین درصد مشخص رو از دو زاویه جداگانه میشه نگاه کرد:

1- خوب است: نظم و دسیپلین به معاملات میده

خوب پیام جان

چرا تعیین اهداف درصدی سود ، به معاملات نظم میده؟

داشتن اهداف درصدی،چگونه میتواند روی اجرای سیستم موثر باشد؟

نظر

درود

ببخشید که دیر جواب دادم.پای سیستم نبودم.
                      پیام جان ازت تشکر میکنم بابت اینکه به مباحث با دقت خاص نگاه میکنی. من خیلی دوست دارم که به چالش کشیده بشه.چون در این حالته که ایراد کار معلوم میشه.
                      و اما جواب شما:
                      چرا نظم و دسیپلین میده؟ من خیلی هارو میبینم که هدف مشخصی چه از نظر میزان بازدهی ( سود ) و چه از نظر رسیدن به یک روش مشخص برای ترید ندارند.چون اصلا به این موضوع فکر نکردن که به کجا میحواهند برسند و یا روشی رو سراغ ندارند.
                      خوب حالا وقتی که هدف بر اساس در صد سود مثلا ماهیانه مشخص بشه ( برای شروع ماهی 10 درصد ) همان طوری که در پست قبل گفتم تریدر باید هدف رسیدن به 10 درصد رو به اهداف کوچکتر تقسیم کنه.کاری که من میکردم این بود که برای خودم این برنامه رو پیاده میکردم که : من باید در طول ماه پیش رو 10 تا معامله داشته باشم که با رعایت مدیریت سرمایه و ریسک 1 به حداقل 2 درصد انجام بشه. وقتی که من اینطوری به قضیه نگاه کنم اینجاست که اون نظمی که مورد نظرمون بود خودشو نشون میده.به این صورت که وقتی میبینم با انجام 10 تا معامله که هم سود و هم ضرر داشته باشه میتونم به حداقل10 درصد سود برسم دیگه عجله ای واسه ورودبه معامله به خرج نمیدم .بین این همه چارت و تایم فریم شکار 10 تا معامله بعید میدونم سخت باشه. من که از وقتی این کارو میکنم خیلی خیلی با آرامش معامله میکنم.

پیام جان صحبت رو کوتاه میکنم.چون میخوام بیشتر در مورد اون مواردی که دیشب اشاره کردی و همچنین موضوعاتی که مربوط با این تاپیک باشه بحث کنیم. اگه سوالی بود درخدمتم.

مرسی

«قومی متفکرند اندر ره دین// قومی به گمان فتاده در راه یقین// می ترسم از آن که بانگ آید روزی// کی بی خبران راه نه آن است و نه این»

.

نظر

نوشته اصلی توسط payam154 نمایش پست ها
                        درود

ببخشید که دیر جواب دادم.پای سیستم نبودم.
                        پیام جان ازت تشکر میکنم بابت اینکه به مباحث با دقت خاص نگاه میکنی. من خیلی دوست دارم که به چالش کشیده بشه.چون در این حالته که ایراد کار معلوم میشه.
                        و اما جواب شما:
                        چرا نظم و دسیپلین میده؟ من خیلی هارو میبینم که هدف مشخصی چه از نظر میزان بازدهی ( سود ) و چه از نظر رسیدن به یک روش مشخص برای ترید ندارند.چون اصلا به این موضوع فکر نکردن که به کجا میحواهند برسند و یا روشی رو سراغ ندارند.
                        خوب حالا وقتی که هدف بر اساس در صد سود مثلا ماهیانه مشخص بشه ( برای شروع ماهی 10 درصد ) همان طوری که در پست قبل گفتم تریدر باید هدف رسیدن به 10 درصد رو به اهداف کوچکتر تقسیم کنه.کاری که من میکردم این بود که برای خودم این برنامه رو پیاده میکردم که : من باید در طول ماه پیش رو 10 تا معامله داشته باشم که با رعایت مدیریت سرمایه و ریسک 1 به حداقل 2 درصد انجام بشه. وقتی که من اینطوری به قضیه نگاه کنم اینجاست که اون نظمی که مورد نظرمون بود خودشو نشون میده.به این صورت که وقتی میبینم با انجام 10 تا معامله که هم سود و هم ضرر داشته باشه میتونم به حداقل10 درصد سود برسم دیگه عجله ای واسه ورودبه معامله به خرج نمیدم .بین این همه چارت و تایم فریم شکار 10 تا معامله بعید میدونم سخت باشه. من که از وقتی این کارو میکنم خیلی خیلی با آرامش معامله میکنم.

پیام جان صحبت رو کوتاه میکنم.چون میخوام بیشتر در مورد اون مواردی که دیشب اشاره کردی و همچنین موضوعاتی که مربوط با این تاپیک باشه بحث کنیم. اگه سوالی بود درخدمتم.

مرسی
                        پیام جان

رسیدن به روش معاملاتی بحث جداگانه ایست و الان موضوع ما نیست. موضوع ما هدف گذاری در سود است.

از متن شما من به این نتیجه میرسم که تعیین اهداف و رسیدن یا نرسیدن به آنها بدلیل کسب اعتماد به نفس است و ارتباطی با نظم معاملاتی ندارد.

یعنی ما روش را طوری ایجاد کردیم که جواب یک سوال را پیدا کنیم: آیا میتوان از بازار سود گرفت یا نه؟

اگر این فرض بنده را قبول داشته باشید که طراحی روش در واقع برای جواب این سوال طراحی شده پس ما نمیتوانیم به نتایج این روش در دوره اعتماد سازی اتکا کنیم و وارد مرحله

نیم حرفه ای شویم. در واقع این طراحی حتی جواب سوال را هم نخواهد داد!

نکته ای که روی جمله شما داشتم

(در آخر بگم که تعین درصد مشخص رو از دو زاویه جداگانه میشه نگاه کرد: 1- خوب است: نظم و دسیپلین به معاملات میده ...)
                        اینه که" این خشت از اول کج بنا نهاده میشه"

تا زمانی که این دو واژه 1)جلوگیری از ضرر2)گسترش سود - هم زمان در برنامه کاری ما نباشد ، مسیر انتخابی، مسیر اصلی نیست.

امیدوارم که خیلی پیچیده نشده باشه!!

ارادتمند

نظر

درود

پیام عزیز من با این بحث شما که فرمودی جلو گیری از ضرر و گسترش سود کاملا موافقم و 1 سالی میشه که اکثر معاملاتم رو با تریلینگ کندلی ( بیشترکندل روزانه و نه تریلینگ استاپ خود متا تریدر ) میبندم. واین اصلا موضوع مباحثه من و شما نیست. در مورد نظم هم باید ابتدا تعریف خودمون رو عنوان کنیم که منظورمون از نظم چیه؟

اگه قبول داشته باشیم که عامل روانی بحث گسترده و اثر گذاری در موفقیت تریدر و اجرای پلن معاملاتی داره (من مدتیه زوم کردم رو این مسئله که گره کار رو در اینجا میبنم ) من نتیجه میگیرم که نظم داشتن یعنی همانند یک ماشین یا روبات به قوانین از پیش تعین شده پلن معاملاتی عمل کنیم و به هیچ عنوان خارج از برنامه عمل نکنیم.
                          حالا چه تاثیری رو نظم داره؟ اگه با روشی که گفتم بار روانی رو کم و کنترل کنیم تا حدود زیادی کمک میکنه که پا خارج از چارچوب و برنامه نذاریم .چون در می یابیم که نیازی احساس نمیشه و همین راه جواب کار رو میده.

.

نظر

درود پیام جان

موضوع تاپیک ، "چند درصد؟" است.

من با هدف گذاری درصدی مخالفت کردم ، و شما گفتید که هدف گذاری را برای رسیدن به نظم معاملاتی نیاز دارید ، منم گفتم این هدف گذاری برای پاسخ به یک پرسش

کاربرد داره(با توجه به متن پست شما) و نمیتونه راه اصلی باشه که بالاخره یک روزی باید در آن راه قدم بگذارید.

پس تا اینجا توپ در زمین کسانی است که با هدف گذاری موافق هستند.!

------------------------
                            رباتیک عمل کردن و پایبند بودن به قوانین ، بحث را منحرف میکنه اما:

معامله گری یک هنر است که تشکیل شده از اجزای تکنیکی. به نظرم یک شاخه از علوم مهندسی نیست.یک شاخه از هنر است!!

حالا باید دید که شما از میان هنرمندان به کدوم گروه علاقه دارید و دوست دارید به سبک آنان برسید. هنرمندان آوانگارد یا هنرمندان پیرو یا هنرمندان کپی کار!!

در هنر ، گذر از قوانین و هنجارها در خدمت یک هدف کلی ،صورت میگیره. این بستگی داره به نبوغ و استعداد .

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

اگه قرار باشه در مورد چند درصد سود در ماه یا سال و یا ... بیشتر بحث کنیم نظر شخصی من اینه که یک تریدر در قدم اول باید نگاهشو نسبت به میزان سوددهی این بازار منطقی کنه.
                            خوب بیایید در مورد این منطق یه کمی صحبت کنیم.

کدام یک از دوستانی که پا در این راه گذاشتند ، بدنبال سود منطقی(به معنای مصطلح در جامعه مثلا 5 درصد یا 8 درصد نهایتا 10%) بودند؟

اکثر ماها در مورد سودهای افسانه ای و برندگان مسابقات مختلف دیدیم و شنیدیم که الان اینجا هستیم.

تعریف سود منطقی باز هم مسیر را به سمت عوامل بازدارنده کج میکند.

فرض کنید معامله ای دارید با 2% ریسک اولیه و هم اکنون این معامله در 8% سود قرار دارد.
                            طبق تعریف سود منطقی، الان اوضاع خیلی خوبه و باید خارج شد، ولی طبق سیستم دلیلی بر خروج نیست.

کدام عامل بر دیگری اولویت دارد؟

نظر

درود پیام جان.
                              نظرات من و شما در مقابل هم قرار نداره.فقط شکل بیانشون فرق داره.
                              من کجای مطالبم گفتم که اگه به درصد تعین شده رسیدیم دست از کار بکشیم؟ بلکه برعکس در چند پست قبل تر نوشتم که اگه موقعیت بیشتر هم دیدم وارد میشم.چون همیشه که بازار روی خوش نشون نمیده.
                              شمای نوعی اگه به حدی رسیدید که میتونید مثلا در هر پوزیشن 8 درصد بگیرید خوب دیگه سطح در صدی شما دیگه 10 درصد اولیه نیست.به مراتب بالاتره.
                              اسم تاپیک چند درصده و در صدی که من ازش صحبت میکنم به گمان خودم در همین راستا بوده.
                              از همه این حرفا گذشته ما از این بازار طلبی نداریم که داریم درصدشو معلوم میکنیم.اگه روی خوش نشون نده یقه کیو میتونیم بگیریم ؟!!!!
                              صرفا هدف من از تعین حداقل سود کاهش بار روانی از دوش یک تریدر بوده تا بتونه برنامه مورد نظرشو بهتر پیاده کنه.. وگر نه کی از سود بیشتر بدش میاد؟
                              در مورد 8 در صدی هم که گفتی دلیلی برای خروج نداری : من هم دقیقا این کارو میکنم .تریلینگ کندلی پیش میرم تا خودش بسته بشه.حالا هر چند درصد که شد خدا بده برکت.

پ.ن : پیام جان اینو صادقانه میگم.از اینکه آدمو به چالش میکشی ازت خوشم میاد.به راحتی از کنار مسائل نمیگذری. همین باعث رشد میشه. برات آرزوی موفقیت دارم.

.

نظر

پیام جان در مورد اون قسمت هم که گفتی تو این بازار دنبال سود منطقیه و همه افسانه ای فکر میکنن. خودت ببین که کدوم دسته موفق تر بودند و در بلند مدت دوام آورده اند.برای شروع حفظ اصل سرمایه در اولویت قرار داره. کسب سود حرفه ای نیاز با تریدر حرفه ای هم داره. اگه کار آسونی بود که همه اینجا بودند. اگه بر این مسائل فائق اومدیم موفق میشیم.فرق بین موفق و نا موفق همینه.
                                شاد باشی.

.

نظر

پردازش ...
                                X