اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

چگونه استاپ را بپذیریم؟

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

نوشته اصلی توسط PCMTrader نمایش پست ها
    جدی جدی تا حالا فکر کردید که چرا؟ واقعاً چرا صبر و قرارمون وقتی توی ضرر هستیم مثل حضرت ایوب هست ولی وقتی توی سود هستیم قدر یک پشه صبر نداریم!!
    سلام نیما جان .

سئوال خوبی مطرح کردید . بنظر من یکی از دلایل مهمش این که انسان اصولا دوست نداره در هیچ کاری بازنده باشه و دلش میخاد همیشه برنده باشه .بنابراین ما اینقدر پوزیشن نگه میداریم تا بتونیم اون با سود ببندیم یا نهایتا همون پول خودمون بمونه . ولی از اون طرف وقتی یکم پوزیشن میره تو سود صبرمون کم چون میترسیم نکنه مثلا قیمت برگرده بریم تو ضرر . اینجا میاییم خودمون قانع می کنیم که من آدم طمع کاری نیستم به سود کم قانعم .
    در صورتی که این ترس ماست که باعث میشه پوزیشن با سود کم ببندیم و اجازه ندیم سود ما بر اساس تحلیلی که خودمون داشتیم افزایش پیدا کنه .
    با افتتاح حساب live نزد بروکر pcm از طریق لینک زیر میتوانید تحلیلهای رایگان را در گروه اختصاصی تلگرام دریافت کنیدو همچنین درصدی از کارمزد معاملات.

https://pcmgate.co/fa/register?refID=MTE1NDc4Ng==

پس از افتتاح حساب لطفا اسم و شماره اکانت خود را در پیغام خصوصی و یا از طریق آیدی زیر اعلام نمایید.

https://t.me/Mostafatrader

نمونه تحلیل و نتایج را می توانید در تاپیک زیر مشاهده کنید :

https://www.traderha.com/forum/مباحث...�ی-مصطفی

کانال تلگرام تحلیلی جفت ارزها :

https://t.me/signalhha

نظر

جدی جدی تا حالا فکر کردید که چرا؟ واقعاً چرا صبر و قرارمون وقتی توی ضرر هستیم مثل حضرت ایوب هست ولی وقتی توی سود هستیم قدر یک پشه صبر نداریم!!
      راه حل ساده ای داره

حداقل از دو اردر برای یک موقعیت استفاده کنید. مسئله حل میشه.

اولین اردر را پشه ای ببندید ، دومین را ایوبی!
      لطفا قبل از افتتاح حساب جدید تاپیک ذیل را به دقت مطالعه فرمایید .

نظر

این یکی از بزرگترین مشکلات تریدری بنده بود ! که ناشی از عدم اعتماد بنفس و و عدم اعتماد به پلن معاملاتی بوده و همچنین پیگیری بازار بصورت پیپ پیپ ! و نداشتن برنامه مدیریت بحران بود !
        در ف ا رک س هر چه کمتر بدانید موفقتر هستید !

اساس کار در ف ا ر کس مدیریت سرمایه با یک توجیه تکنیکال هست !

همیشه بیاد داشته باشید انچیزی که در ف.ارکس تمام میشود "فرصتهای معاملاتی" نیست بلکه سرمایه شماست !

همه نوشتهایم جنبه اموزشی داردو نویسنده هیچ مسئولیتی در قبال خرید و فروش خوانندگان ندارد !

نظر

فکر کی کنم یکی از دلایل زیادی پای متا نشستن هست!

یک دوستی داشتیم می گفت من یک حساب داشتم و چند وقت روش کار کردم و همت والا حساب رو از 4000 دلار رسوندم به 2500 دلار! بعد دوره سربازی ام شد و با خود گقتم بیا یک مقدار روی این طلا بخر و بعد برو سربازی بیا ببین چی میشه! خلاصه مشورت کردم با چند نفر و همه گفتند طلا صعودی است و حالا حالا ها رشد می کند . محدوده 1340 دلار خرید و حد سودی هم براش در نظر نگرفت وقتی از دوره آموزشی برگشت حسابش روی 4900 دلار بود! یعنی تقریباً با یک پوزیشن حساب دو برابر شده بود!

هدف چی بود از این داستان؟ آقا جان پشه ها رو بکشیم! ایوبم آرزوست!

با روش هایی بتوانیم در جهت مسیر ترید بازار را منیتور کنیم مثل آن دوست شفیق در یک معامله بالای 1000 پیپ می گیریم بطوریکه استاپ هر چه باشد و هر چه گوید و هر چه افتد ملالی نباشد!

سخته؟

معلومه که سخته!
          شاید مجبور باشیم در انتها مثل حرف این دوست شفیق ما عده ای پشه ها را بکشیم و عده ای ایوب را قربانی کنیم!
          .::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
          https://telegram.me/Cyclicalwaves
          https://telegram.me/NimaAzaadi

نظر

منم اومدم

تجربه نشان داده کسی که 25 درصد از سرمایه اش را از دست دهد به احتمال 75 درصد 3/4 سرمایه ی باقی مانده را از دست خواهد داد

فارکس جايي براي پولدار شدن نيست
            لابد تعجب مي کنيد !!
            آره تا زمانی که به خودمون دروغ می گوییم هیچ پیشرفتی نمی کنیم
            اين قيمتها هميشه نوسان داشته و داره و خواهد داشت
            ما اينجا با خودمون مي جنگيم با نفسمون درگيريم و کسي را هم نمیتوانيم گول بزنيم و دروغ معني نداره مثل بازار بيرون که خدا و پيغمبر را قسم که براي پول بيشتر دراوردن...
            اينجا فقط به خودمون دروغ ميگيم
            مثلا در یک معامله قیمت رفته توی ضرر نزدیک استاپ رسیده ، به خودمون دروغ می گیم ( الان قیمت بر می گرده ) با این دروغ استاپ را افزایش می دهیم ولی دستمون رو میشه و قیمت باز هم به استاپ نزدیک و نزدیک تر میشه.
            پس از مدتی کار در این بازار متوجه میشویم که نمی توان دروغ گفت و این مدت زمانی را که بخواهیم خودشناسی کنیم را با تجربه در این بازار کسب می کنیم و هیچ کس و هیچ نوشته ای نمی توان جایگزین تجربه شود
            آقای فرامرز وحدت شعار که الان با سابقه 30 ساله در بورس ایالات متحده خاطره ای را تعریف کرده بود :
            در سالهای اولی که وارد بورس شدم می دیدم که بعضی ها سود می کنند و بعضی ها ضرر
            با خودم گفتم شاید اینهایی که سود منظم میگیرند حتما یه فرقی دارند
            بعد از مدتی متوجه شدم که آنها با رعایت بعضی از تکنیکها و با سرمایه منظم اقدام به معامله می کنند
            بعد رفتم هزینه کردم و تکنیک آموزش دیدم و با رعایت تکنیک که هم نوع معامله گری و مدیریت سرمیه بود آموزش دیدم
            الان آقای وحدت شعار یکی از افراد موفق در بورس آمریکاست
            قبلا برای آموزش فارکس از ایران به دبی و بعد از شهرستانها به تهران می رفتند ولی حالا چه راحت اطلاعات ردوبدل میشود و چه ارزان !!!
            جا داره از آقای آزادی عزیز تشکر داشته باشم که اطلاعات مفید و رایگان را به اشتراک قرار داده اند و همچنین مصطفی عزیز که تحلیلهای زیبایی در اختیار دوستان قرار میدهند
            یکی از بزرگان فارکس آمریکا میگه اگه شما تازه وارد بازار شدین روزی 10 پیپ در بیارید کافیست و بعد از مدتی روند بازار را متوجه میشوید و در راستای بازار سودتان را افزایش میدهید
            انشاالله کسب درامد روزی 10 پیپ را آموزش خواهم داد
            قدیما تو مدارس شعار میدادند از عمر ما بکاهو بر عمر او بی افزا
            من میگم : از استاپ ما بکاهو به تارگت ما بیافزا
            ویرایش توسط devoshca : https://www.traderha.com/member/4179-devoshca در ساعت 09-01-2012, 11:53 PM
            تریدهای حرفه ای بدون اندیکاتور
            در این سایت و در تلگرام
            SmartSignalFX@

نظر

نوشته اصلی توسط مصطفی نمایش پست ها
              سلام نیما جان .

سئوال خوبی مطرح کردید . بنظر من یکی از دلایل مهمش این که انسان اصولا دوست نداره در هیچ کاری بازنده باشه و دلش میخاد همیشه برنده باشه .بنابراین ما اینقدر پوزیشن نگه میداریم تا بتونیم اون با سود ببندیم یا نهایتا همون پول خودمون بمونه . ولی از اون طرف وقتی یکم پوزیشن میره تو سود صبرمون کم چون میترسیم نکنه مثلا قیمت برگرده بریم تو ضرر . اینجا میاییم خودمون قانع می کنیم که من آدم طمع کاری نیستم به سود کم قانعم .
              در صورتی که این ترس ماست که باعث میشه پوزیشن با سود کم ببندیم و اجازه ندیم سود ما بر اساس تحلیلی که خودمون داشتیم افزایش پیدا کنه .

سلام مصطفی جان

من خیلی روی این موضوع کار کردم. آخرش به این نتیجه رسیدم که بستگی به این داره که ما چقدر به صحت تحلیل و سیستم تریدی مون اعتماد داریم. وقتی که وارد پوزیشن شدیم و sl و tp رو مشخص کردیم تحت هیچ شرایطی حق نداریم دیگه دخالتی در روند اون داشته باشیم و بزاریم بازار تصمیم بگیره که کدومشون رو لمس کنه ( سود یا ضرر ).فقط اگر در یک شرایط خاص که تغیرات شدیدی در فاندامنتال بوجود اومد و سیاست کلی عوض شد میتونیم sl و tp رو جابجا کنیم.

سوال بزرگ اینه که مگه وقتی تحلیل میکنیم حاضریم وارد پوزیشنی بشیم که قراره ضرر بده ؟ اگه ما به امید پیروزی وارد میشیم پس باید اجازه بدیم سیستم کارشو انجام بده. اگه برآیند در دراز مدت منفی بود باید به توان علمی مون و سیستممون شک کنیم و برای ارتقای اون تلاش کنیم تا بیشتر تحلیلامون به سود برسه ( قرار نیست که همشون به سود برسن.ضرر قسمتی از بازاره ) .همین.

تجربه به من نشون داده که تحلیل در تایم فریم های بالا ( h4 و d1 و بالاتر) احتمال خطا رو خیلی کاهش میده و درصد موفقبت میره بالا. من معتقدم اگه قراره من سر یک ماه به فلان درصد سود برسم کی گفته که باید همه پوزیشن هام زود بسته بشه و من همین زودی به سود مشخص شده برسم ؟ اگه بعد از مثلا 10 یا 15و یا 20 روز بسته بشه و به هدف برسیم ایرادی داره ؟ این سود مقبول نیست ؟!!!!!

پس اگه کمی صبر کنیم به نتیجه میرسیم. فقط توانمون کافیه بره بالاتر.

موفق باشید.
              هميشه آماتورها در امتداد يک روند قوي به دنبال الگوهاي برگشتي مي گردند...

«قومی متفکرند اندر ره دین// قومی به گمان فتاده در راه یقین// می ترسم از آن که بانگ آید روزی// کی بی خبران راه نه آن است و نه این»

.

نظر

این اسکریپت Easy Order که پیام گذاشته بود برای ست کردن پوزیشن انصافاً کیفیت پوزیشن هام رو بهبود بخشیده. مدت هاست ترمینالم رو ندیدم ولی میدانم حالش خوب است!
                .::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
                https://telegram.me/Cyclicalwaves
                https://telegram.me/NimaAzaadi

نظر

این اسکریپت Easy Order که پیام گذاشته بود برای ست کردن پوزیشن انصافاً کیفیت پوزیشن هام رو بهبود بخشیده. مدت هاست ترمینالم رو ندیدم ولی میدانم حالش خوب است!
                  منم دارم استفاده می کنم واقعاً دنیای بدون ترمینال متا دنیای قشنگ تری هست...

نظر

نوشته اصلی توسط ترانه نمایش پست ها
                    منم دارم استفاده می کنم واقعاً دنیای بدون ترمینال متا دنیای قشنگ تری هست...
                    لطفا لینک دانلود این اسکریپ رو بزارید.ممنون

نظر

خدمت میثم جان
                      http://pcmbrokers.org/pcmfileupload/uploads/pcmEasy.zip

ورود به معامله با منطق انسانی
                      خروج
                      از معامله با احساس ماشینی
                      لینکهای پرایس اکشن:

وبسایت

کانال تلگرام

نظر

سلام خدمت احمد رضای عزیز و سایر دوستان
                        لطف میکنین بگین چطور میتونم اجراش کنم ؟؟؟؟؟ممنون از لطفتون
                        ما زنده به آنیم که آرام نگیریم ...........موجیم که آسودگی ما عدم ماست............

persian gulf traders

نظر

نوشته اصلی توسط sajjadfox نمایش پست ها
                          سلام خدمت احمد رضای عزیز و سایر دوستان
                          لطف میکنین بگین چطور میتونم اجراش کنم ؟؟؟؟؟ممنون از لطفتون
                          اینجا توضیح داده شده:
                          نوشته اصلی توسط پیام نمایش پست ها
                          اسکریپتی رویایی...

مدیریت کامل اردرها و پوزیشنها بر روی چارت...

فایلهای mq4.* را در پوشه MT4-experts-scripts کپی کنید.

فایل EasyOrder.dll را در پوشه MT4-experts-librariesکپی کنید.

متا تریدر را ببندید و باز کنید از پنجره navigator شاخه scripts ، اسکریپت easy order را به چارت اضافه کنید.

این اسکریپت توانایی مدیریت پوزیشنهای باز را دارد

easy order

نظر

از فواید بلند مدت استاپ میتوان به تمرین وممارست در ورود درست و مناسب با حداقل استاپ اشاره کرد یاهمان ریسک به ریوارد .مثل ورود در نقاط کلیدی فیبو وامواج الیوت وخطوط روند وکانال...! بنابراین خود استاپ خوردن بصورت ناخودآگاه مثل سیخ ها ومیخ های دموستنس سخنران معروف یونانی برای ماهشدار دهنده وآموزنده خواهد بود تا به قول نیمای عزیز هرز تحلیل نکنیم ! نظر دوستان چیه یک تاپیک یابحثی یا حتی مسابقه ای در این زمینه البته توسط اساتید گذاشته شود تا درست ترین دقیقترین وبهترین ورود با کمترین ریسک در ارزهای ازقبل تعین شده مشخص شود .؟واضحه که نفری که درچندین پوزیشن مختلف درست ترین نقطه ورود را معرفی کند از تحلیل درست ومناسبی برخوردار هست وتجربیات ایشان میتواند برای دیگران مفید باشد.با تشکر

نظر

انديكاتوري كه دستي حد سود و ضرر رو جابجا مبكنن كي داره بزاره اينجا؟

نظر

با سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان عزیزم

گهگداری سر زدن به این تاپیکها چقدر لازم است.
                                استاپ سیستم خود را دوست بداریم ولی ...
                                به قول پیام عزیز
                                اگر در بازار فارکس میشد با لورج 1:1 ترید کرد اونوقت شما اصلا استاپ نزار .
                                ببینم میتونی پوزیشنی بگیری که روی اعصاب و روانت راه بره .
                                پس مشکل ما کنترل بروی گرفتن لاتیج مناسب و کنترل شده است.( کنترل بر حرص و طمع )
                                چند وقتی است با خودم درگیرم بعضی از دوستانم بیشتر میدانند.
                                مشکل اصلی همانطور که پیام عزیز بارها گفته و من هم در بعضی جاها به مناسبت نقل قول کردم اینه که
                                مساله Draw down زیاد باید برای همیشه حل بشه ( با اینکه حسابی را معرفی میکنم که 200% در سال رشد داشته ) تا حساب کنترل بشه و رشد اون مستمر و ادامه دار باشه که همه اینها برمیگرده به کنترل لاتیج .

ارادتمند دوستان حمید
                                تعریف یک تاجر موفق محقق کردن این سه چیز است.

Make pips _____ Keep pips

Repeat

نظر

پردازش ...
                                X