اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

بررسي عرضه و تقاضا در بازار فاركس

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

بازدهی :

بازدهی در بازار ارز به دامنه نوسان و جابجایی هر ارز و نه هر جفت ارز در بازه زمانی گوناگون گفته میشود . یکی از بهترین راه کارها برای بدست اوردن دارایی و یا جفت ارز مناسب و جهت مناسب، جدول بازدهی است . علی الخصوص در دوره های میان مدت در شرایطی که ریسک بازار عوض نشود .

فرمول :

مقدار جابه جایی = قیمت پایانی دوره قبل - قیمت پایانی دوره فعلی

درصد بازدهی = ( مقدار جابه جایی * 100 ) / قیمت پایانی فعلی

نکته :اندیکاتور بازدهی نوشته شده ، در روزهای آتی همراه با توضیحات گذاشته خواهد شد.

ارادت خلیل
    ویرایش توسط FundTrader : https://www.traderha.com/member/3510-fundtrader در ساعت 05-20-2012, 01:25 AM

نظر

اندیکاتور پیوست شد !

برای استفاده از اندیکاتور :

ردیف قرمز بیشترین تقاضا و ردیف ابی بیشترین عرضه ، ستون ابی بیشترین تقاضا و ستون قرمز بیشترین عرضه میباشد

ارادت
      فایل های پیوست شده

نظر

نکات جدول بازدهی :

نکته 1 : دومین ارز در جدول بازدهی از نظر بیشترین تقاضا و عرضه هم قابل معامله می باشد .

نکته 2 : جدول بازدهی فقط جهت را نشان میدهد

نکته 3 : ان جفت ارزی که بیشترین بازدهی را داشته به شرط اینکه ریسک بازار عوض نشود (اخباری منتشر نشود ، بیانه ای بیرون نیاید ، بحرانی اتفاق نیافتد ..) در بازه زمانی پیش رو حداقل نیمی از بازدهی قبل خود را تکرار میکند .

نکته 4 : متوسط بازدهی در طول هفته 2.5 تا 3 درصد است

نکته 5: بازدهی بیشتر از 5 درصد حتما نشانه ای از عامل بنیادی بسیار قوی در بازار می باشد

نکته 6 (مهم) : اگر بزرگترین عدد بازدهی در جدول زیر 3.2 باشد نشان میدهد که در بازار های ارز ثبات وجود دارد ( قیمت رنج میشود)

نکته 7 : اگر در هفته ای جفت ارزی بالاترین بازدهی و یا رتبه دوم جدول را نشان میداد ولی همان جفت ارز در هفته قبلش بازدهی مخالف را نشان میدهد این جفت ارز مناسب برای معامله نیست .

نکته 8 : ترجیحا بر روی ارزهایی که بازدهی انها در مقابل دیگر ارزها زیر دو درصد است از استراتژی بازار های جانبی (مثل نفت ، طلا ) استفاده میکنیم .

نکته 9 : تاییدات برای استفاده از بازدهی اگر به این نتیجه برسیم که جفت ارزی در هفته اینده به یک جهت حرکت میکند برای تایید گرفتن حتما ارز هم بسته با ان در مقابل دلار همان واکنش را داشته باشد . مثلا یورو به دلار بازدهی منفی داشته باشد در نتیجه پوند هم بازدهی منفی داشته باشد .

نکته 10 : ارزهایی که با هم همبستگی شدید دارند اگر در دوره هایی رفتار مخالف هم نشان بدهند به صورت واضح نشان دهنده تغییرات اقتصادی در داخل کشورهای انها می باشد. اما اگر ارزهایی که با هم همبستگی ندارند و یا همبستگی معکوس دارند در جدول بازدهی تغییرات شدیدی را نشان بدهند این موضوع نشان دهنده تغییرات در شرایط جهانی است

نکته 11 : ارز هایی که به صورت مستمر و پی در پی بازده هایی که بیشتر از 3% داشته باشند ، اعتبار و اهمیت بازدهی انها کاهش پیدا می کند .

ارادتمند خلیل

نظر

بیش فروش و بیش خرید با استفاده از جدول بازدهی:

پیغمبر بخوام در زمینه بازدهی صحبت کنم خودش میشه یک مبحث تخصصی که نیاز به زمان و وقت و انرژی داره که هیچ کدومش فعلا ندارم

انشالله ادامه مباحص و رفع اشکالات در همین تاپیک ادامه خواهیم داد.

ارادتمند خلیل

نظر

مطالبی که مربوط به تحلیل بنیادی است خواهش میکنم اجازه دهید در تاپیک مربوطه پیش برود چرا که اینجور باعث پراکندگی و از آن طرف مطالب بنده ناقص و باعث سردرگمی افراذ موحب میگردد

پس از الان من فقط طبق اصول خودم در تاپیک های مربوطه مطالب را پیش میبرم و این نکات که در مورد بازدهی عنوان کردم در نظر داشته باشد و روی این قضیه کار کنید و سر موقع پرسش و پاسخ راه اندازی خواهیم کرد که مطالب به خوبی جا بیافتد.

ارادتمند خلیل

نظر

سلام دوستان

این چند وقت انقدر درگیر کار بودم که اصلا نتونستم وقت کافی بذارم، از دوستان عزیز واقعا عذرخواهی میکنم

پ ن: از خلیل عزیز هم بابت کمک و راهنماییش بسیار ممنونم، امیدوارم بتونیم این بحث را به شکل قوی و درستی پیش ببریم.
              نبردهای زندگی همیشه به نفع قویترین ها پایان نمی پذیرد، بلكه دیر یا زود برد با آن كسی است كه بردن را باور دارد...

نظر

دوستان فرمولی را که خدمتتان عرض میکنم لطفا بررسی و نتیجه را اعلام کنید ممنون میشم:

قدر مطلق اختلاف بین هر جفت ارزی که مد نظرتون هست آخر هر هفته به دست بیارید ( سعی کنید ماکزیمم و مینیمم عرضه و تقاضا رو در نظر بگیرید). بعد تقسیم بر 2 کنید . عدد به دست اومده حداقل انتظار برای رشد ارز قوی هست.

تو هفته ای که پیش رو داریم. این درصدو برای کلوز هفته جفت ارز مورد نظر به دست بیارید و به قیمت کلوز اضافه کنید.

باز هم به جهت کمبود وقت و مسائل شخصی که باعث شده کمتر حضور داشته باشم و مسیری را که شروع کردم با کمک هم به نتیجه برسونیم عذرخواهی میکنم.
                نبردهای زندگی همیشه به نفع قویترین ها پایان نمی پذیرد، بلكه دیر یا زود برد با آن كسی است كه بردن را باور دارد...

نظر

نوشته اصلی توسط Mohammad-H نمایش پست ها
                  دوستان فرمولی را که خدمتتان عرض میکنم لطفا بررسی و نتیجه را اعلام کنید ممنون میشم:

قدر مطلق اختلاف بین هر جفت ارزی که مد نظرتون هست آخر هر هفته به دست بیارید ( سعی کنید ماکزیمم و مینیمم عرضه و تقاضا رو در نظر بگیرید). بعد تقسیم بر 2 کنید . عدد به دست اومده حداقل انتظار برای رشد ارز قوی هست.

تو هفته ای که پیش رو داریم. این درصدو برای کلوز هفته جفت ارز مورد نظر به دست بیارید و به قیمت کلوز اضافه کنید.

باز هم به جهت کمبود وقت و مسائل شخصی که باعث شده کمتر حضور داشته باشم و مسیری را که شروع کردم با کمک هم به نتیجه برسونیم عذرخواهی میکنم.
                  محمد جان یک مثال عددی و چارتی بزنید ، راسیتش گیچ شدم از این فرمول

ممنون میشم رفع ابهام کنید برای بنده.

ارادت خلیل

نظر

نوشته اصلی توسط PCMFund نمایش پست ها
                    محمد جان یک مثال عددی و چارتی بزنید ، راسیتش گیچ شدم از این فرمول

ممنون میشم رفع ابهام کنید برای بنده.

ارادت خلیل
                    حاج خليل عزيز واقعا ببخش كه طول كشيد جواب دادنم، راستش چند روز پيش يك جواب كامل داشتم ميفرستادم كه فقط يك خط ازش باقي مونده بود و يه دفعه برقهاي شركت قطع شدو انقدر حالمو گرفت كه ديگه انرژي نداشتم كلي مطلبو بنويسم البته ناگفته نماند كه كلي كار سرم ريخته بود.
                    به هر صورت از شما و ديگران كه استاد بنده هستيد مخصوصا در اين مبحث كه اگر شما اينجا در پس دادن درسهايم كم و كاستي ميبينيد اميدوارم مثل گذشته به من گوشزد كنيد تا هم براي من و هم ديگر دوستان تازه كار رفع مشكل يا ابهام شود ممنون ميشوم.

در مورد سوالتون، اجازه بدين روز شنبه كه بازار بسته هست خدمتتان عرض كنم. چون همانطور كه خودتان قبلا فرموديد كلوز هفتگي در اين مبحث مهم است.

ارادتمندم
                    ویرایش توسط Mohammad-H : https://www.traderha.com/member/3446-mohammad-h در ساعت 05-31-2012, 06:58 PM

نظر

حاج خليل عزيز واقعا ببخش كه طول كشيد جواب دادنم، راستش چند روز پيش يك جواب كامل داشتم ميفرستادم كه فقط يك خط ازش باقي مونده بود و يه دفعه برقهاي شركت قطع شدو انقدر حالمو گرفت كه ديگه انرژي نداشتم كلي مطلبو بنويسم البته ناگفته نماند كه كلي كار سرم ريخته بود.
                      به هر صورت از شما و ديگران كه استاد بنده هستيد مخصوصا در اين مبحث كه اگر شما اينجا در پس دادن درسهايم كم و كاستي ميبينيد اميدوارم مثل گذشته به من گوشزد كنيد تا هم براي من و هم ديگر دوستان تازه كار رفع مشكل يا ابهام شود ممنون ميشوم.

در مورد سوالتون، اجازه بدين روز شنبه كه بازار بسته هست خدمتتان عرض كنم. چون همانطور كه خودتان قبلا فرموديد كلوز هفتگي در اين مبحث مهم است.

ارادتمندم
                      ممنون عزیز

ما درک میکنیم ، هر کس یه گرفتاری های داره ، پس نباید انتظار داشته باشیم هر لحظه سوالی پرسیده میشود ، جواب دریافت کنیم.

شما راحت باشید.

دوستان دیگر هم در این زمینه نظری دارند عنوان کنند، این یکی از پیشرفته ترین مباحث هست ، منتهی خوب ، کمتر کسی به این چیزا آگاهی و توجه داره.

ارادت خلیل

نظر

سلام این تاپیک خوب را محمد جان ادامه نمیدی ؟؟ ما منتظران شماییم . البته گیجمون هم کردی

)
                        مدیریت سرمایه حرفه ای شرط ماندگاری و موفقیت

نظر

سلام و عرض ارادت خدمت دوست عزیز جناب bulkowski

خودم خیلی با اشتیاق این تاپیک را شروع کردم ولی پیامهای خصوصی ارسال شد که باعث دلسردی و به نظر بیسواد بودن بنده در این موضوع شد ( البته خودم در ابتدای تاپیک به این مسئله اشاره داشتم )، خودمم بسیار ناراحتم که تاپیک را ادامه ندادم چون اصولا کاری را که شروع میکنم تمام تلاشم برای به پایان بردنش را هم به کار میبرم.

چشم، به زودی و با خلوت تر شدن سرم در پایان این هفته، کار را از سر میگیرم.

از توجهت ممنونم

نظر

درود

محمد جان رفیق این تاپیک حیلی وقته ریفرش نشده، با یه مثال تصویری خوب اگر بتونی نفس تازه ای بهش بدی خوشحالمون میکنیا....!

من متوجه منظورت از قدر مطلق رو میفهمم اما قدر مطلق کدوم عدد؟ درصدهای نوشته شده در خود سایت؟ یا ارقام دیگه ای مد نظرته؟

شادی پایدار
                            Think / Act / Enjoy

نظر

نوشته اصلی توسط barcelona نمایش پست ها
                              درود

محمد جان رفیق این تاپیک حیلی وقته ریفرش نشده، با یه مثال تصویری خوب اگر بتونی نفس تازه ای بهش بدی خوشحالمون میکنیا....!

من متوجه منظورت از قدر مطلق رو میفهمم اما قدر مطلق کدوم عدد؟ درصدهای نوشته شده در خود سایت؟ یا ارقام دیگه ای مد نظرته؟

شادی پایدار

سلام طاها جان

داداش استاد مسلم اين مبحث كه من هم داشتم از ايشون ياد ميگرفتم آقا محسن هستش كه اگر حضور ذهن داشته باشي مبحث cot را در تاپيك تحليلهاشون داشتن ولي مشكل اينه كه سرش خيلي شلوغه ماشاالله و اميدوارم افتخار بده و يه گراي خوبي بهمون بده.

بابت بدقولي هم عذر ميخوام.

خيلي مخلصم

نظر

پردازش ...
                              X