اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

درددل های بازاری

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نوشته اصلی توسط PCMTrader نمایش پست ها
    برای اینکه تشخیص دهید امروز بازار چقدر کشش حرکتی دارد چه میکنید؟ یا برای اینکه تشخیص دهید این هفته چقدر بازار کشش حرکتی دارید از چه ابزاری بهره می برید؟

تجریبات شخصی خود را منتقل کنید ....
    سلام
    من خیلی جز تر از این حرفام که در حضور استاد یه چنین سوالی جواب بدم ولی چون فرمودید راحت پس منم میگم
    من خودم به شخصه دیدم محرک های مختلف مثل خبر یا بنیادی و مسایلی از این دست در افزایش یا کاهش کشش حرکتی بازار ها نقش دارند و وقتی این اتفاقات و خبرها و جریانات با روند های تکنیکال همسو میشوند بیشتر بهشون اعتماد میکنم
    ابزار این موضوع هم خبر ها و گزارشات و ..... میباشد.

نظر

برای اینکه تشخیص دهید امروز بازار چقدر کشش حرکتی دارد چه میکنید؟ یا برای اینکه تشخیص دهید این هفته چقدر بازار کشش حرکتی دارید از چه ابزاری بهره می برید؟

در روزهای اول من فقط به نمودار اتکا می کردم وتماما سعی می کردم الگوهها را بررسی کنم بدون در نظر گرفتن عوامل دیگر

اما مروز برای تشخیص کشش بازار وحرکت آن به قیمت ونحوه عرضه وتقاضا وقدرت معامله گران بیشتر توجه دارم ودر کنار آن به عواملی مانند تکنیکال وبنیادی .

نظر

• نوشته اصلی توسط Jabalameli
        سلام نیما جان
        چون در اون تاپیک امکان ارسال پست نداشتم اینجا مزاحم شدم
        نیما جان شخصا همون جور که خودت یادمون دادی برای درک میزان انرژی حرکتی قیمت از مووینگ 120 استفاده میکنم . زمانی که مووینگ 120 و قیمت به هم نزدیک شده باشند و مخصوصا مووینگ های جادویی هم سو با موقعیت مویینگ 120 باشند اون وقت انتظار حرکت پر قدرت را از قیمت دارم بخصوص وقتی قیمت در نزدیکی سطوح اول هفتگی به سمت سطوح سوم هفتگی باشه
        یک راه دیگه هم هست به کمک rcs که همون نمایش گرافیکی کارنسی متر خودمونه . و در اندیکاتور حقیقت بازار که تهیه کردم ، گنجانده شده
        نیما جان خیلی به این موضوع علاقه دارم و اساس درک خودم از بازار همین هست . بخاطر همین خیلی دوست دارم زود تر تاپیک برای ارسال پست باز بشه تا بتونم بهتر مشارکت کنم . البته نا گفته نمونه که تمام نظراتم ، برگرفته از نکات خودت هست نیما جان
        خیلی خوشحال میشم توی این موضوع منم سهیم کنی چون خیلی بهش علاقه دارم
        ممنون
        سپردم دسترسی تان باز شود.
        .::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
        https://telegram.me/Cyclicalwaves
        https://telegram.me/NimaAzaadi

نظر

یک روز توهمی که دچارشیم و فکر می کنیم واقعیت هست جای خود را به واقعیتی می دهد که در تفکرات فعلی ما از آن به توهم تعبیر می کنیم. آن روز است که دنیا رنگ و بویش به سمتی تغییر میکند که یکی یکی رمز و رموز باز می شود و هر روز شاهد شکوفایی ذهن ها هستیم.....
          مجاز اندر مجاز است عالم ما /// خیالی بیش نیست اندر سر ما

چو رستیم عاقبت از این توهم /// جهانی دیگر آید در بر ما

نظر

به هفته های قبل می نگریم. آیا بازار در یک رنچ فشرده نوسان کرده است؟ اگر بله، منتظر یک حرکت تند خواهیم بود.

قانون ابدی فواره....

در جستار باندهای بولینجر مطالبی در این زمینه ارائه شده است.

مشتاقانه منتظر نهایی شما هستم.

نظر

• سلام . خیلی ممنون نیما جان از مساعدتتون
              در ادامه صحبت های بالا باید بگم با توجه به اینکه میزان و قدرت عرضه و تقاضا ( حالا به هر دلیل ، چه تکنیکال و چه فاندامنتال ) هست که در بازار سرنوشت قیمت را تایین میکنه و ما هم در لحظه ، از ستاده های کارنسی متر استفاده میکردیم برای دانستن این میزان از عرضه و تقاضا و نهایتا میزان اختلاف قدرت بین دو ارز در یک جفت ارز
              حالا به کمک دوستان اومدم و این اندیکاتور کارنسی متر را ، فقط در نمایش ظاهریش تغیراتی دادم و رسم خطی همون قدرت را بهش اضافه کردم ( البته نظریه بعد پنجم بیل ویلیامز راهم درش اضافه کردم چون هدفم استفاده در معاملات همراه روند بود "" اما در فرمول و منطق محاسباتی هیچ کدوم تغیری داده نشد "" )
              حالا که ما همون کارنسی متر قدرتمند را بصورت گرفیکی داریم ، خیلی بهتر میتونیم تغییر روند و رفتار تغیرات عرضه و تقاضا را داشته باشیم
              در تصویر بوسیله باکس مشخص کردم که زمانی که شاهد تراکم قیمت و مووینگ هستیم و همزمان بین ارزهای کارنسی متر کراس شده ( یرو که طرف اول هست ، ارزشش را در برابر دلار از دست داده ) و شاهد ریزش 230 پیپی بودیم
              ولی متاسفانه هنوز نتونستم نظرم را تکمیل و بهینه کنم چون نتونستم اکسپرتش را جهت بک تست و ارتقا درست کنم . چون برای بررسی در دراز مدت و تست فاکتور های مختلف در شناخت میزان قدرت روند نیاز به اکسپرتش هست

ورود به معامله با منطق انسانی
              خروج
              از معامله با احساس ماشینی
              لینکهای پرایس اکشن:

وبسایت

کانال تلگرام

نظر

اگر اول سال به شما بگوینند بنظر شما امسال چقدر تورم داریم چه میکویید؟
                اگر اول سال از سما بپرسند بنظرشما امسال در شهر انزلی چقدر بارندگی داریم چه میگویید؟
                اگر اول سال هب شما بگویند بنظر شما مجموع گل هایی که امسال در لیگ برتر رد و بدل می شود چند گل هست؟

پاسخ هایی که می دهید بر چه اساسی خواهد بود؟ و چرا؟

نظر

• خب طبیعتا با توجه به گذشته، یک میانگین یا روند بسته به موضوع مورد بحث در میآوردیم... و چشم انداز مان میشود آن عدد...
                  به طبع در مورد بازار هم باید به گذشته آن و روند تغییر قیمت ها توجه کرد در بازه زمانی مورد بررسی قبلی... و آن را ملاک قرار داد . خواه روزانه یا هفتگی یا ...

نظر

• سلام

امروز دو تا ترید داشتم فروش یورو / کد که هنوز بازه و فروش یورو / ین که بیخودی بسته شد !

یه مشکل خیلی بزرگ که فکر میکنم اکثرا باهاش دست و پنجه نرم کردیم جلوگیری از سود بیشتره !!!

من همچنان با این مسئله مشکل دارم !!! وقت میزاریم تحلیل میکنیم و تارگت و استاپ تحلیل هم مشخصه منتظر تریگر میمونیم ولی متاسفانه به سود کم قانع میشیم ! حالا به هر دلیل ( لات بالا ، کم حوصلگی و ... )

پیامبر اسلام فرمودند: آنکه بدون علم به عمل برخیزد، پیش از آنکه اصلاح کند باعث تباهی می شود.

نظر

• خیلی جالبه ....
                      صف خریدها در گروه خودرو که در صورت توافق همگی برای شنبه صبح آماده اند !

ویرایش توسط sara : https://www.traderha.com/member/8204-sara در ساعت 11-20-2013, 11:37 PM

نظر

• آنکه شد هم بی خبر هم بی اثر از میان جمله او دارد خبر......

نگاهت جایی باشد که عده ای فارغ از آن موضوع ساده در حال یه قل دو قل هستند!

نظر

• سلام و عرض ادب
                          یادم هست زمانی دنبال صحبتهایی در مورد حضرت مولانا بودید ؟
                          اگر به یه چیزایی رسیدید خوشا بحالتان ....!!
                          برایتان آرزوی موفقیت روز افزون و رسیدن به حد اعلای رشد چه مالی و چه معنوی را دارم.
                          خدا کند همه مان عاقبت بخیر شویم
                          تعریف یک تاجر موفق محقق کردن این سه چیز است.

Make pips _____ Keep pips

Repeat

نظر

• سلام و درود . عجب روزی داشتیم دیروز . اول توی والیبال امریکا رو بردیم بعد توی فوتبال ساحلی روسیه رو بردیم و سر اخر نصف شب ( 5 صبح ) به توافق هسته ای رسیدیم . تبریک به همه ایرانیان و یک خسته نباشید ویژه برای اقای ظریف

نظر

اگر اول سال به شما بگوینند بنظر شما امسال چقدر تورم داریم چه میکویید؟
                              اگر اول سال از سما بپرسند بنظرشما امسال در شهر انزلی چقدر بارندگی داریم چه میگویید؟
                              اگر اول سال هب شما بگویند بنظر شما مجموع گل هایی که امسال در لیگ برتر رد و بدل می شود چند گل هست؟

پاسخ هایی که می دهید بر چه اساسی خواهد بود؟ و چرا؟
                              که در گذشته این موارد به چه میزان بوده است و از ان برای معیار استفاده کرده و نظر میدهیم.
                              http://boorse.blogfa.com/

نظر

اگر اول سال به شما بگوینند بنظر شما امسال چقدر تورم داریم چه میکویید؟اگر اول سال از سما بپرسند بنظرشما امسال در شهر انزلی چقدر بارندگی داریم چه میگویید؟اگر اول سال هب شما بگویند بنظر شما مجموع گل هایی که امسال در لیگ برتر رد و بدل می شود چند گل هست؟پاسخ هایی که می دهید بر چه اساسی خواهد بود؟ و چرا؟
                                عادت به تکرار!!میگم دوباره تکرار میشه !سال پیش چند سال پیش متوسط چند سال پیش بستگی دارد تکرار را چند ساله بگیریم دوره رونق دوره رکود مثلا ریاست جمهوری چهار ساله است پس چهار سال دوره خوبیست تکرار بورس بایستی به دوره های چهار ساله تقسیم شود
                                ویرایش توسط ebrahimi : https://www.traderha.com/member/4021-ebrahimi در ساعت 11-24-2013, 03:36 PM
                                برد کشتی آنجا که خواهد خدای ... وگر جامه بر تن درد ناخدای

نظر

پردازش ...
                                X