اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

درددل های بازاری

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نوشته اصلی توسط Azadi نمایش پست ها
    حرف شما کاملا درست هست اما اون موج 3 که مشخص کردید که کاملاً هم درست هست برای اون یکی که مشخص کردید نیست از نظر ابعادی چه قیمتی و چه زمانی متناسب نیستند.
    بله این احتمال هست که بعد از پایان اصلاح تا چند روز دیگر، موج 5 از 3 بزرگ را داشته باشیم اما در حال حاضر با توجه به اینکه موج 3 از نظر قیمتی به موج 1 غلبه کرده است و تا نزدیکی های پروجکشن 1.618 درصدی از موج 1 (و همچنین 2.618 رنج موج 1) پیشرفته است آن موج را 3 بزرگ در نظر گرفته ام. همچنین طولانی شدن موج 4 بزرگ مشخص شده از نظر زمانی به همین دلیل است که تناسب برقرار شود و ساختار خود تشابهی نمودار برقرار شود.
    به علاوه اینکه اگر نمودار را در حالت غیر لگاریتمی نگاه کنیم تناسب بیشتری نمایان می شود.
    با احترام
    تاپیک تحلیل های شخصی
    برای مشاهده تحلیل های جدید نئو ویو از بازار سهام و ارز و دانلود آخرین ورژن اندیکاتورهای انتقال دیتا به بلاگ بنده مراجعه کنید.

ارشیا رحیمی

نظر

• برخی عادت کردند یک موضوعی را که واقعی نیست آنقدر در ذهن خود مرور کردند و برای دیگران تعریف که بعد از مدتی خود نیز باورشان شده من آن کار را کرده بودم!

چه دنیای بدی شده! چقدر زود برخی چیزها یادمان می رود.......

...................
      .::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
      https://telegram.me/Cyclicalwaves
      https://telegram.me/NimaAzaadi

نظر

• نوشته اصلی توسط amin3nima نمایش پست ها
        یه نفر بیاد یه تحلیل بدون نقص از این وبصادر بذاره!
        واقعا دارم خسته میشم ولی نمیخوام تو ضرر بفروشمش!
        ممنون
        هر چند که من معتقدم ( بدلایل مختلف ) در بورس تهران شمارش امواج روشی منطقی نخواهد بود و بهترین روش در بازارهای نا متعارف روش سیمتریک خواهد بود ، ولیکن بنظرم در حال حاضر خرید وبصادر در محدوده مشخص شده کمترین ریسک را دارد :

[IMG][/IMG]
        ویرایش توسط ezzal : https://www.traderha.com/member/4430-ezzal در ساعت 08-18-2014, 04:42 PM
        در بازار نظم وجود ندارد ولی مطلقاً منطق رعایت میشود

نظر

• درددل های بازاری

نوشته اصلی توسط amin3nima نمایش پست ها
          یه نفر بیاد یه تحلیل بدون نقص از این وبصادر بذاره!
          واقعا دارم خسته میشم ولی نمیخوام تو ضرر بفروشمش!
          ممنون
          تحليل درست رو قبول نميكنيد
          وبصادر بايد قيمتش ٥٠ تومن باشه نه ٨٠ تومن
          صادرات و تجارت هر دو بانك هستند
          سود عملياتي تجارت دو برابر صادرات است
          وقتي قيمت تجارت ١٠٠ تومن است بانك صادرات قيمتش بايد ٥٠ باشه اصلا ٦٠ آخه چقدر بيشتر !!!!
          مگه اين صادرات چي داره كه اينقدر ارزنده شده و تجارت خاك بر سر
          اصلا اون هيچي يك مقايسه با بانك پاسارگاد بكنيد
          نميگم سينا كه به نظر من از همه ارزنده تر است

Sent from Trader@Meta
          ویرایش توسط hdtrader : https://www.traderha.com/member/7025-hdtrader در ساعت 08-19-2014, 12:24 AM

نظر

• نوشته اصلی توسط Meta نمایش پست ها
            تحليل درست رو قبول نميكنيد
            وبصادر بايد قيمتش ٥٠ تومن باشه نه ٨٠ تومن
            صادرات و تجارت هر دو بانك هستند
            سود عملياتي تجارت دو برابر صادرات است
            وقتي قيمت تجارت ١٠٠ تومن است بانك صادرات قيمتش بايد ٥٠ باشه اصلا ٦٠ آخه چقدر بيشتر !!!!
            مگه اين صادرات چي داره كه اينقدر ارزنده شده و تجارت خاك بر سر
            اصلا اون هيچي يك مقايسه با بانك پاسارگاد بكنيد
            نميگم سينا كه به نظر من از همه ارزنده تر است

Sent from Trader@Meta
            یک سوال بپرسم ازت؟

ارزندگی یک سهم توی قیمت به سود تقسیمی هست؟

اگر آره این نسبت باید چند باشه؟ بالای تورم سال؟

..........

نظر

یک سوال بپرسم ازت؟

ارزندگی یک سهم توی قیمت به سود تقسیمی هست؟

اگر آره این نسبت باید چند باشه؟ بالای تورم سال؟

..........
              ارزندگی یک سهم به سود عملیاتی است که میسازد
              این نسبت بسته به گروه سهم و میزان ریسک صنعت تفاوت میکند
              ولی وقتی گروه بانکی را با هم مقایسه میکنیم
              بدون در نظر گرفتن نسبت پی بر ای و تورم سالیانه فقط قصد مقایسه داریم
              چیزی که واضح است هر دو بانک تجارت و صادرات با یک شرایط و در یک کشور و با قوانین مشترک شروع به سودسازی کرده اند
              و تجارت توانسته دو برابر بسازه
              حتی پاسارگاد و ملت را اگر مقایسه کنید با سودهای برابر ولی قیمت پاسارگاد به مراتب کمتر از نظر من پاسارگاد ارزنده تر است
              نگین صادرات مجموعه های ارزشمندی داره که در جوابتون میگم ارزشمندی که سودی بدنبال نداره به درد نمیخوره
              والا الان انس 1300هم ارزشمند است ولی من که قصد سرمایه گزاری 5 ساله ندارم

نظر

• نوشته اصلی توسط meta نمایش پست ها
                ارزندگی یک سهم به سود عملیاتی است که میسازد
                این نسبت بسته به گروه سهم و میزان ریسک صنعت تفاوت میکند
                ولی وقتی گروه بانکی را با هم مقایسه میکنیم
                بدون در نظر گرفتن نسبت پی بر ای و تورم سالیانه فقط قصد مقایسه داریم
                چیزی که واضح است هر دو بانک تجارت و صادرات با یک شرایط و در یک کشور و با قوانین مشترک شروع به سودسازی کرده اند
                و تجارت توانسته دو برابر بسازه
                حتی پاسارگاد و ملت را اگر مقایسه کنید با سودهای برابر ولی قیمت پاسارگاد به مراتب کمتر از نظر من پاسارگاد ارزنده تر است
                نگین صادرات مجموعه های ارزشمندی داره که در جوابتون میگم ارزشمندی که سودی بدنبال نداره به درد نمیخوره
                والا الان انس 1300هم ارزشمند است ولی من که قصد سرمایه گزاری 5 ساله ندارم
                حالا فرض کن یک شرکتی به اسم a خودش تولیدی هست و 5 تا زیر مجموعه داره به نام های bcdef که آنها هم فعالیت تولیدی دارند.

شرکت a که شرکت مادر هست برای اینکه زیر مجموعه ها قدرتمند شوند سالانه از زیر مجموعه ها سود نمی گیرد بنابراین سودی هم از زیر مجموعه شناسایی نمی کند.

حالا سوال این هست خود شرکت a سالانه 20% سود عملیاتی اش رشد میک ند و شرکت های زیر مجموعه که اهرمی تر هستند سالانه 35% سودشان رشد میکند اما بدون تاثیر در سود مادر.

آیا قیمت سهام شرکت a باید سالانه 20% به واسطه رشد سود آوری عملیاتی خودش رشد کند؟

نظر

حالا فرض کن یک شرکتی به اسم a خودش تولیدی هست و 5 تا زیر مجموعه داره به نام های bcdef که آنها هم فعالیت تولیدی دارند.

شرکت a که شرکت مادر هست برای اینکه زیر مجموعه ها قدرتمند شوند سالانه از زیر مجموعه ها سود نمی گیرد بنابراین سودی هم از زیر مجموعه شناسایی نمی کند.

حالا سوال این هست خود شرکت a سالانه 20% سود عملیاتی اش رشد میک ند و شرکت های زیر مجموعه که اهرمی تر هستند سالانه 35% سودشان رشد میکند اما بدون تاثیر در سود مادر.

آیا قیمت سهام شرکت a باید سالانه 20% به واسطه رشد سود آوری عملیاتی خودش رشد کند؟
                  دو نوع سهامدار داریم
                  سهامدار عمده و سهامدار خرد
                  سهامدار عمده چون از درون مجموعه شرکت خودش خبر داره و یک سرمایه گزاری بلند مدت فرضا 30 ساله روی سهم کرده است حتی اگر شرکت سود تقسیم هم نکنه با سهم میمونه اصلا اولویتش اینه که شرکت تا جایی که میتونه سود تقسیم نکنه و روی مایملک سهم هم اختیار داره که با یک حرکت میتونه سود چندسال رو جبران کنه و سود مجموعه های نو پا واسش مهمتر از سهامداران خرد است
                  اما سهامدار خرد که دید کوتاهتر نسبت به سهم داره و اختیار هم نداره قضیه اش کاملا متفاوت است
                  در بورس اکثرا سهامدار خرد هستیم و دیدهایی نهایتا دو ساله داریم
                  در ثانی داشتم قیمت خرید مناسب یک قندی رو حساب میکردم برای یکی از دوستانم که خریدش رو مناسب ارزیابی کرده بود وقتی قیمت 150 تومنی برای خرید پمناسب دیدیم
                  قیمت سهم دیدیم 300 تومن است
                  گفتم چرا اینقدر گرون گفت میخان قیمت شکر رو افزایش بدن قیمتش الان مفته
                  من هیچ موقع سراغ این سهم نمیرم اگر افزایش ندادن چی ؟؟؟
                  صورت مالی که ملاک کارماست اونی است که به مجمع میرود
                  اگر قصد سودگیری از زیر مجموعه نوپا داریم چرا بانکی چرا هلدینگ نگیریم
                  بهرحال چون دید من به اون بلندی نیست ترجیح میدم سهامدار صادرات نباشم
                  اونم در حالتیکه دیدن کف 60 تومنی چیز عجیبی برای من نیست و کاملا عادی است
                  از صادرات 100 تومنی و 96 تومنی من مرتبط میگم گرونه گرونه ملت میگن زیر قیمت اسمی فرصت خریده

نظر

• این اوس متا دیدگاهش با خیلیها فرق داره . ولی من خیلی وقتها دیدم که زده وسط خال. البته نه همیشه.
                    ویرایش توسط مهدی نورالهی : https://www.traderha.com/member/8392-مهدی-نورالهی در ساعت 08-19-2014, 03:33 PM دلیل: cc
                    .

نظر

• یادم رفت ما یک شرکت داریم که زیر مجموعه هاش مانند انگل ازش تغذیه میکنند و حالا که به سود 35 درصدی رسیدن حاضر به تقسیم نیستن !!!!!!!
                      از نظر سهامدار خرد بانک صادرات میتونست بجای نگرفتن سود از زیر مجموعه ها وام با بهره پایین به اینا بده
                      فکر کنم زیر مجموعه ها هم مال پسرخاله های بانک صادرات هستند که از جیب سهامدار خرد واسش هزینه میکنند

نظر

• نوشته اصلی توسط meta نمایش پست ها
                        دو نوع سهامدار داریم
                        سهامدار عمده و سهامدار خرد
                        سهامدار عمده چون از درون مجموعه شرکت خودش خبر داره و یک سرمایه گزاری بلند مدت فرضا 30 ساله روی سهم کرده است حتی اگر شرکت سود تقسیم هم نکنه با سهم میمونه اصلا اولویتش اینه که شرکت تا جایی که میتونه سود تقسیم نکنه و روی مایملک سهم هم اختیار داره که با یک حرکت میتونه سود چندسال رو جبران کنه و سود مجموعه های نو پا واسش مهمتر از سهامداران خرد است
                        اما سهامدار خرد که دید کوتاهتر نسبت به سهم داره و اختیار هم نداره قضیه اش کاملا متفاوت است
                        در بورس اکثرا سهامدار خرد هستیم و دیدهایی نهایتا دو ساله داریم
                        در ثانی داشتم قیمت خرید مناسب یک قندی رو حساب میکردم برای یکی از دوستانم که خریدش رو مناسب ارزیابی کرده بود وقتی قیمت 150 تومنی برای خرید پمناسب دیدیم
                        قیمت سهم دیدیم 300 تومن است
                        گفتم چرا اینقدر گرون گفت میخان قیمت شکر رو افزایش بدن قیمتش الان مفته
                        من هیچ موقع سراغ این سهم نمیرم اگر افزایش ندادن چی ؟؟؟
                        صورت مالی که ملاک کارماست اونی است که به مجمع میرود
                        اگر قصد سودگیری از زیر مجموعه نوپا داریم چرا بانکی چرا هلدینگ نگیریم
                        بهرحال چون دید من به اون بلندی نیست ترجیح میدم سهامدار صادرات نباشم
                        اونم در حالتیکه دیدن کف 60 تومنی چیز عجیبی برای من نیست و کاملا عادی است
                        از صادرات 100 تومنی و 96 تومنی من مرتبط میگم گرونه گرونه ملت میگن زیر قیمت اسمی فرصت خریده
                        دوست عزیز
                        بجای بحث متفرقه جواب سوال بده.

وقتی در مورد سهامدار a صحبت میشه و میگیم شرکت مادر یعنی a سهامدار اصلی هست و چیزی به اسم معامله گر خرد نداریم.

جواب سوال بنده رو ندادی و مثل خیلی از پست هایی که میزنید فرافکنی است.

نوشته اصلی توسط meta نمایش پست ها
                        یادم رفت ما یک شرکت داریم که زیر مجموعه هاش مانند انگل ازش تغذیه میکنند و حالا که به سود 35 درصدی رسیدن حاضر به تقسیم نیستن !!!!!!!
                        از نظر سهامدار خرد بانک صادرات میتونست بجای نگرفتن سود از زیر مجموعه ها وام با بهره پایین به اینا بده
                        فکر کنم زیر مجموعه ها هم مال پسرخاله های بانک صادرات هستند که از جیب سهامدار خرد واسش هزینه میکنند
                        وقتی بحث فنی داریم میکنیم پس فنی صحبت کن. اگر میخواید بحث متفرقه بکنید و جواب های لمپنی بدید من صحبتی با شما ندارم.

نظر

• نوشته اصلی توسط arshia66 نمایش پست ها
                          خدمت شما
                          چون کاملا Zoom out کردم یکم شلوغ شده.

جزو معدود تصاویر ماندگار در ذهن من است ، این تصویر

کامل و جامع
                          با رعایت تمامی ریزه کاری های موجود در امواج
                          هیچ حرکتی و هیچ اصلاحی عبث و بی سرانجام دیده نشده

شایسته است برای این ذهن زیبا ایستاده کف زد .....
                          موفق و پیروز باشید دوست عزیز
                          اى كه دستت مى رسد كارى بكن ........... پيش از آن كز تو نيايد هيچ كار

نظر

• نوشته اصلی توسط casra88 نمایش پست ها
                            جزو معدود تصاویر ماندگار در ذهن من است ، این تصویر

کامل و جامع
                            با رعایت تمامی ریزه کاری های موجود در امواج
                            هیچ حرکتی و هیچ اصلاحی عبث و بی سرانجام دیده نشده

شایسته است برای این ذهن زیبا ایستاده کف زد .....
                            موفق و پیروز باشید دوست عزیز
                            کسرای عزیز سپاسگزارم
                            بنده نوازی می فرمایید قربان. هرکس نداند بنده خوب میدانم شما خود کاملا به این مباحث اشراف کامل دارید و از روی سخاوت این حرف را می زنید.
                            سلامت و پرسود باشید.
                            تاپیک تحلیل های شخصی
                            برای مشاهده تحلیل های جدید نئو ویو از بازار سهام و ارز و دانلود آخرین ورژن اندیکاتورهای انتقال دیتا به بلاگ بنده مراجعه کنید.

ارشیا رحیمی

نظر

• من جواب رو واضح گفتم
                              طرح مسله ایراد دارد
                              زیر مجموعه هایی که به سود 35 درصدی در سال دست یافته اند مطمنا به شرکت مادر سود میدهند
                              اگر جز این باشد سوالهای و اما و اگرهای زیادی پیش می آید
                              اما اگر اینطور مطرح میکردید
                              قرار است یا پیش بینی میشود مسله فرق میکرد
                              که مثال قندی زدم
                              به نظر من حالا که شما به مسایل بنیادی آشنا هستید یک محاسبه بنیادی انجام بدهید که ببینیم چطور به این نتیجه رسیدید که بانک صادرات 90 تومان یا 100 ارزش دارد ؟؟؟؟؟

نظر

• نوشته اصلی توسط Meta نمایش پست ها
                                من جواب رو واضح گفتم
                                طرح مسله ایراد دارد
                                زیر مجموعه هایی که به سود 35 درصدی در سال دست یافته اند مطمنا به شرکت مادر سود میدهند
                                اگر جز این باشد سوالهای و اما و اگرهای زیادی پیش می آید
                                اما اگر اینطور مطرح میکردید
                                قرار است یا پیش بینی میشود مسله فرق میکرد
                                که مثال قندی زدم
                                به نظر من حالا که شما به مسایل بنیادی آشنا هستید یک محاسبه بنیادی انجام بدهید که ببینیم چطور به این نتیجه رسیدید که بانک صادرات 90 تومان یا 100 ارزش دارد ؟؟؟؟؟
                                دوست من؛

من سوالی را مطرح کردم شما جواب فرض بنده را بدهید.

من در مورد مسائل بنیادی و آشنا بودن یا نبودن خودم صحبت نکردم.

عرض کردم یک سوال ساده در خصوص یک شرکت هست.
                                ...................................

اگر تمایل به بحث ندارید و اصرار بر مواضع خود دارید بنده اصراری ندارم.

در هر حال ممنون.

نظر

پردازش ...
                                X