اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

درددل های بازاری

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نقل قول از یکی از دوستان : صحت وسقم گفته ها بر عهده خواننده :

كمر بند ها رو از همين حالا حسابي برا سال ديگه محكم كنيد

1-تورم 30 درصدي فعلي

2- 50 درصد افزايش بنزين 700 توماني كه ميشه 1000 يا 1200 و افزايش 20 تا 70 درصدي آب برق گاز ( اسنادش در خبرها موجوده)

3- حذف 30 تا 40 درصد يارانه بگيران فعلي (ثبت نام مجدد در راهه)

4- تمديد احتمالي تحريم هاي اصلي (بانك مركزي- سويفت و
    خريد نفت)
    احتمال زياد توافق فعلي ژنو در تير ماه دوباره تمديد ميشه ولي تحريمي هم اضافه نميشه ( يعني ادامه همين وضعيت فعلي)

به نظر هنگامي تحريمهاي ايران تماما حذف ميشه كه هس.ته رو كلا سوار كشتي كنند و...
    كه با طرح مبحث اقتصاد مقاومتي سيگنال بزرگي پيشاپيش در اين رابطه صادر شد ( مقاومت مي كنيم)

نتيجتا شوك هاي بزرگ بر روي نرخ دلار نيست اما افزايش پلكاني حتما وجود داره و مطمئنا پايان سال 93 دلار بالاتر از رقم فعلي 3000 است حداقل 3200 (حداقل)

اين دولت راه جديدي براي كسب درآمد پيدا كرده كه همانا افزايش زياد حامل هاي سوخت است بجاي شوك هاي بزرگ بر رو دلار
    ( مزاياي زيادي داره مثلا در كنار افزايش درآمد دولت برخلاف افزايش هاي شديد نرخ دلار توررمش ذره ذره وارد ميشه و قابل هضم تره)

به نظر من براي انس 1000 دلاري هم نبايد نگران بود

اگر طلا روزي به خاطر تقويت اقتصاد آمريكا به 1000 دلار و حتي زير آن برسد نفت هم قطعا به زير 80 دلار خواهد رفت و در ايران كسري بودجه شديدي اتفاق مي افتد (بودجه فعلي با نفت 100 دلار است)
    كه ناچارا مجددا افزايش دلار در راهه كه اون كاهش انس طلا رو هم جبران مي كنه

نظر

• آقا نفوس بد نزن ... بیان خوشبینانه نگاه کنیم!

من که میگم سال دیگه انشاء ا ... گوش شیطون کر ...اولا تورم منفی یک درصد میشه ! بنزین لیتری 100 تومن ... یارانه ها 200000 تومن افزایش داره ... تمام تحریم ها لغو میشه (با احتمال قوی )حتی ممکنه ایران جو گیر بشه آمریکا رو تحریم کنه فقط واسه اینکه یه حالی بده به ملت ... اسرائیل هم با خاک یکسان میشه (همیجوری ، یهویی)

تا ببینم قسمت چی باشه
      پـــــایان تنهایی آغـــاز بازار است

نظر

• نوشته اصلی توسط PCMTrader نمایش پست ها
        یک سوال:

بنظر شما در هر دوره بهترین جفت ارز معاملاتی چیست؟ و به چه روشی بهترین جفت ارزی که باید معامله کنیم را شناسایی کنیم؟
        پاسخ به این سوال خیلی میتونه به سبک و روند معاملاتی تون کمک کنه!

جدی بگیرید و اگر پاسخ نمیدید بهش فکر کنید حداقل!
        .::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
        https://telegram.me/Cyclicalwaves
        https://telegram.me/NimaAzaadi

نظر

سلام

من با اسکنی که در متاتریدر رو همه ارزها انجام میدم میتونم موقعیتهای خوب شناسایی کنم و در جهت گرفتن پوزیشن اقدام کنم. . اصلا اخبار بنیادی دنبال نمیکنم. و فقط بر اساس تکنیکال ترید انجام میدم .

این چیدمانی که در profile انجام دادم :

ویرایش توسط مصطفی : https://www.traderha.com/member/9-مصطفی در ساعت 02-27-2014, 07:02 PM
          با افتتاح حساب live نزد بروکر pcm از طریق لینک زیر میتوانید تحلیلهای رایگان را در گروه اختصاصی تلگرام دریافت کنیدو همچنین درصدی از کارمزد معاملات.

https://pcmgate.co/fa/register?refID=MTE1NDc4Ng==

پس از افتتاح حساب لطفا اسم و شماره اکانت خود را در پیغام خصوصی و یا از طریق آیدی زیر اعلام نمایید.

https://t.me/Mostafatrader

نمونه تحلیل و نتایج را می توانید در تاپیک زیر مشاهده کنید :

https://www.traderha.com/forum/مباحث...�ی-مصطفی

کانال تلگرام تحلیلی جفت ارزها :

https://t.me/signalhha

نظر

• سلام

اگر موقعیتی در جفت ارز مثلا Gbp/Aud برای فروش دیدم نگاهی می کنم به Gbp/Nzd و اگر با Gbp/Aud یکی بود بعد میام جفت ارز Aud/Nzd را بررسی میکنم و می بینم کدام قوی تر هست
            اگر دلار نیوزیلند بر دلار استرالیا قوی تر بود و در حال صعود اونوقت من به جای فروش روی Gbp/Aud جفت ارز Gbp/Nzd را برای فروش انتخاب میکنم
            من هم مثل استاد بزرگوارم مصطفی عزیز ، بر اساس تکنیکال ترید میکنم و اخبار را موشکافی نمی کنم.
            با احترام
            محمد
            تریدهای حرفه ای بدون اندیکاتور
            در این سایت و در تلگرام
            SmartSignalFX@

نظر

با سلام

به نظر من بهترین روش برای انتخاب جفت ارزها بررسی امواج از دید الیوت است، جفت ارزی برای ترید مناسب است که در تایم فریم های بزرگ (چهار ساعته به بالا) در فاز جنبشی باشد یا در آستانه ورود به فاز جنبشی. البته این روش پیچیدگی ها و سختی های خاص خودش را دارد و مبحث مفصلی است.
              روش دیگری که می توان استفاده کرد انتخاب جفت ارزها براساس اخبار است مثلا اگر مردد بودیم که بر روی پونددلار معامله کنیم یا یورو دلار اگر خبر مهمی برای پوند وجود داشت بهتر است روی پونددلار معامله کنیم چون احتمال اینکه دامنه حرکتی پونددلار بیشتر باشد بیشتر است و عدم تحرک بازار ما را اذیت نمی کند!
              ویرایش توسط مـحـمـد : https://www.traderha.com/member/8875-مـحـمـد در ساعت 02-27-2014, 07:37 PM

نظر

• سلام
                دوستان گرامي و عزيز خواستم اين پست رو تو تاپيك طلا بزارم روم نشد بابا خواهشن رعايت كنيد حساب ما تازه كارا رو بكنيد وقتي استاد ان بار ميگه روند تاپيك رو مختل نكنيد چه اصراريه كه با سوالامون باعث واكنش بشيم و يهو يه عده زيادي مثل من رو از ياد گيري بندازيم خواهشن براي صحبتاي ايشون ارزش قايل شيد و احترام بزاريد

اين تاپيكا در حد دانشگاهن من كه هر تاپيك رو تا حالا ان بار خوندم

البته اكثر اوقات مجبورم از استاد كمكيم ( جناب هيچ ) كمك بگيرم تا بهتر بفهمم

نظر

• ببخشيد نصفه ارسال شد
                  من به شخصه فكر ميكنم اون زمان كه جفت ارز تو تايم بالا در موقعيت هاي مناسب باشه معامله كردن در تايم پايين تر در صورت مهيا بودن شرايط بهترينه

نظر

نظر خود شما چیه ؟

من هم مثل جناب devoshca از هم ارزی جفت ارزها کمک میگیرم والبته مهمتراز همه ... خبری که قراره به واسطه اون جفت ارز حرکت کنه خیلی برام مهمه ! و همچنین از تکنیکال جهت و میزان احتمالی حرکت را تشخیص میدم ...
                    پـــــایان تنهایی آغـــاز بازار است

نظر

من هم در حال حاضر مشابه آقا مصطفی جفت ارزهای مختلف رو بررسی می کنم و هر کدام ساختار واضح تری داشت و از نظر هارمونی یا واکنش به سطوح دقیق تر بود اون موقعیت رو میگیرم.
                      البته از همبستگی ارزها و موقعیت نسبت به پیوت ها هم به تناسب موقعیت کمک می گیرم ولی بیشترین اهمیت رو به شکیل بودن و واضح بودن پترن میدم.
                      ما اشتباهات جدیدی اختراع نمی کنیم، اشتباهات گذشته را تکرار می کنیم.

نظر

• نوشته اصلی توسط saeeeed نمایش پست ها
                        نظر خود شما چیه ؟

من هم مثل جناب devoshca از هم ارزی جفت ارزها کمک میگیرم والبته مهمتراز همه ... خبری که قراره به واسطه اون جفت ارز حرکت کنه خیلی برام مهمه ! و همچنین از تکنیکال جهت و میزان احتمالی حرکت را تشخیص میدم ...
                        سبک و سیاق انتخاب جفت ارز ما یک مقدار پیچیده است و خیلی متداول نیست.

انتخاب جفت ارز فقط با پارامتر زمان انتخاب میکنم.
                        .::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
                        https://telegram.me/Cyclicalwaves
                        https://telegram.me/NimaAzaadi

نظر

درود به همه عزیزان

خصوصا خدمت قافله سالار عشق جناب نیما آ ز ا د ی بزرگوار،استاد عزیزم

با اجازتون استاد و با عرض شرمندگی این هم نظر حقیر:

استاد تو حالت کلی اون جفت ارزی که تو تایم بزرگتر سیکل خرید و یا فروشش به انتها رسیده باشه.

گام های حرکتی رو زیر نظر میگیرم.سعی می کنم بین این گام حاضر بازار تناسبی با حرکات گذشته( و خصوصا آخرین حرکت هم جهت با گام حاضر)پیدا کنم

دنبال سیمتری های زمانی و قیمتی باشم.شیب حرکتی رو مقایسه کنم با حرکات قبلی از نظر قیمتی و سرعت رو از نظر زمانی.

و تفسیر کنم عطش خریداران و فروشندگان رو و نتیجه بگیرم که وقتی سیکل حرکت حاضر به پایان رسید،در گام بعدی چقدر میشه رو قدرت خریداران یا فروشندگان

حساب باز کرد.

و مطلب بعدی هم اینکه اصولا میرم دنبال جفت ارزی که از نظر قیمتی نزدیک به کف یا سقف قبلیش باشه.

چون اگه همه چیز با همه چیز بخونه کاشتن اردر بالا یا پایین سقف یا کف قبلی،منطق قوی پشتش خوابیده که مو لا درزش نمیره.

استاد این چیزیه که به عقل ناقصم میرسه.ولی باور کنید مدام دارم به این سوال شما فکر میکنم.....

شاگرد شما

علیرضا هنجنی
                          «میان این همه اگر،تو چقدر بایدی؟»

http://traderha.com/f31/امیدها-و-تردیدها-2197

نظر

• دوستان این لینک قبلا من در تایپیکی دیگر گذاشتم ! واقعا جالبه که معمولا بازار در جهت عکس اکثریت موجود در این سایت حرکت میکنه !

در بعضی مواقع هم خریدار و وهم فروشندها در ضررند !

مقدار ضرردهی هم جالبه !

بنظرم این نمودارها و امارها خیلی حرف برای گفتن دارند !

لینک
                            در ف ا رک س هر چه کمتر بدانید موفقتر هستید !

اساس کار در ف ا ر کس مدیریت سرمایه با یک توجیه تکنیکال هست !

همیشه بیاد داشته باشید انچیزی که در ف.ارکس تمام میشود "فرصتهای معاملاتی" نیست بلکه سرمایه شماست !

همه نوشتهایم جنبه اموزشی داردو نویسنده هیچ مسئولیتی در قبال خرید و فروش خوانندگان ندارد !

نظر

• با سلام
                              من فقط جفت ارز eur/usd رو انتخاب کردم و بنظرم اگر انسان متمرکز روی یک جفت ارز کار کندبهتر میتواند با حرکات نمودار آشنا شود

نظر

• سلام

مواردی که گاهآ نیمای عزیز مطرح میکنه خیلی بیشتر از گذاشتن چند پی دی اف اموزشی به تریدر ها کمک میکنه

بنده کمترین نیز همین روش را از ابتدا میخواستم به دوستان مشتاق پیشنهاد کنم ،، در یک کلام استاد خوب ان نیست که پاسخها را در اختیار دانشجو بگذاره بلکه ان استادی هست که بهتر و بیشترین چالش را در ذهن ایجاد کنه و شخص را وادار به فکر بکنه ،، بنابرین هیچ زمان از ایشون نپرسیم پاسخ چیه ،،

و اما نیما جان اگر ممکنه دوره را مشخص کنی بد نیست ،، ایا دوره یکروزه یا هفتگی یا ماهانه مد نظرتون هست ؟؟

دانستن .و تشخیص این موضوع خیلی به سود تریدر خواهد بود من بارها در مسابقات ( که مکررا در ان ها شرکت میکنم نه برای کسب مقام و جایزه بلکه برای تشخیص روشهای نفرات برتر و علت ورودها و خروجهایشان و نوع انتخاب ارزشان ) مشاهده کرده ام که نفرات برتر ارزهائی را انتخاب میکنند که در اندیکاتور قدرت کارنسی جایگاهی نداره ،، ولی روزانه بیش از 400 تا 500 پیپ حرکت میکنه مثل gbpnzd ،،
                                مثلا من همان لحظه نگاه میکنم میبینم اندیکاتور داره usdjpy را نشون میده ،، ولی وقتی در چارت مقایسه میکنم میبینم در مدت زمان یکسان gbpnzd دو تا سه برابر usdjpy حرکت داشته

پس اولا به جای استفاده از ان اندیکاتور ( currency effeciency ) در چارت مقدار حرکت ارزها را مقایسه میکنم تا قویترین را تشخیص بدهم ( این مقایسه برای یک هفته قبل باشه کافیه )

دوم میام ببینم در کدوم یک از ارزها در تایم 4 ( برای دوره زمانی یک هفته اینده ) کمر بولینگر در کدوم ارز از همه بیشتر باریک شده ،،اون ارز یعنی خودشو اماده برای حرکت بزرگتر کرده

مورد سوم که در ترید های میان روزی بیشتر کمک میکنه مشاهد موقعیت ارزها نسیت به خط تعادل هست ( این اسم را بنده جسارتا برای محل قرار گیری قیمت ارزها از خود در اورده ام ) خط تعادل گاها خیلی به پیوت نزدیک هست ،،یعنی ارزی که به پیوت روزانه در ساعت پایانی روز چسبیده باشه ،، حرکت میانروزی خوبی خواهد داشت

خط تعادل در هر تایم تعریف و مقدار خاص خودشو داره و خطی است که قیمت در اکثر مواقع دو باره اونو لمس میکنه

مورد بعدی در ترید میانروزی چسبیدن ارز به موینگ 45 هست البته در هر تایمی مهمه

اینها موارد تجربی بودند چون علمی ترین مورد همان شروع موج سه در الیوت هست با توجه به اندازه موج یک

اینها که عرض شد تجربه شخصی بودند و اصراری به صحت عرایضم ندارم

موفق باشید
                                ویرایش توسط مهدی موسوی : https://www.traderha.com/member/3099-مهدی-موسوی در ساعت 03-01-2014, 12:32 PM
                                تحلیل طلا در بازه های زمانی گوناگون در کانال https://t.me/sofitahlil
                                قابل استفاده برای تریدر های مبتدی

نظر

پردازش ...
                                X