اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

موقعیت های مناسب، سیستم cpipo

بستن
این تاپیک ، یک تاپیک مهم است .
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نوشته اصلی توسط پیام نمایش پست ها
    همانطور که انتظار میرفت قیمت با یک اصلاحی کوچک به جهت اصلی بازگشت.

خاصیت میدپیوتها کم کم داره عیان میشه!!!

در بازه زمانی هفتگی قیمت به ساپورت دوم رسیده . علمای فارکس!! بر این باورند که معاملات پس از ترازهای دوم مقاومت یا ساپورت صلاح نیست.

نکته دیگه اینکه قیمت هنوز به 1.3100 که ساپورت ماهانه است نرسیده. من منتظر واکنش قیمت به این تراز میمانم.

[IMG][/IMG]
    سلام
    اقا پیام به خاطر این که قیمت وامش قویی به ساپرت هفتگی نشون نداد شما منتظر این هستید که قیمت به ساپرت ماهیانه(اگر اشتباه نکنم 17 پیپ پایین تر از ساپرت هفتگی)برسه؟
    ظاهرا قیمت به این پیوت ها که تا چند روز پیش اصلا طرفشون نمیرفتم واکنش نشون میده...
    جالبه...
    هیچ پایانی برای چیزهایی که میتونیم تجربه کنیم وجود نداره...
    باورهای محکم و قاطع حقیقت را بیش از دروغ تهدید میکنند
    .

نظر

• نوشته اصلی توسط PCMTrader نمایش پست ها
      پیام بنظرت واکنش بازار به MIDPIVOT هفتگی معتبر تر است یا به پیوت های اصلی روزانه؟ یعنی اگر بخواهیم بحث ارجح بودن را مطرح کنیم؟
      درود نیما جان

در مورد مید پیوتها نمیتونم نظر مطمئنی بدم.

در گیر شدن هم زمان با خطوط روزانه و هفتگی و ماهانه به نظرم خیلی گیج کننده است.

روشهای معاملاتی که دیدم بر اساس پیوت پوینتها اکثرا فقط بر اساس خطوط روزانه است.

بررسی چارت بر اساس خطوط هفتگی و ماهانه دید بهتر و مطمئن تری میده.

از خطوط روزانه میتوان برای ورود دقیقتر بر اساس خطوط هفتگی یا ماهانه استفاده کرد.

چارت استرالیا در ماه مارچ را ضمیمه کردم.خطوط نقطه چین مید پیوتهای تقریبی ماهانه هستند.

در عکسی هم که از چارت یورو دلار گذاشتید آِیا صرفا بر اساس یک پیوت روزانه میتوانستیم وارد پوزیشن سل بشیم؟یا با توجه به هم پوشانی که با مید پیوت هفتگی داشت

وارد میشدیم؟

[IMG][/IMG]
      ویرایش توسط پیام : https://www.traderha.com/member/4424-پیام در ساعت 04-05-2012, 04:20 PM

!Objects in the mirror are further than they appear

من يک معامله گر موفق هستم ، زيرا:

1) لبه هاي خود را کاملا بي طرفانه انتخاب ميکنم.
      2)قبل از ورود به هر معامله ريسک خود را تعيين ميکنم.
      3)يا کاملا اين ريسک را ميپذيرم يا وارد معامله نميشوم.
      4)بدون هيچ درنگ يا محافظه کاري بر طبق لبه هاي خود عمل مي کنم.
      5)همانقدر از بازار سود ميگيرم که موقعيتش را براي من فراهم کرده .
      6)به طور مرتب بر خودم نظارت دارم تا خطا نکنم.
      7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

نظر

• نوشته اصلی توسط کاوه نمایش پست ها
        سلام و تشکر از شما
        پیام جان درست است که هر روندی اصلاح دارد و سطوح هم مشخص است اما آنچه تفاوت ایجاد می کند این است که آموخته ایم تحلیلی وجود داشته باشد و بعد صبر کنیم قیمت عکس العمل نشان دهد حداقل مینورهای کوچک در تایم پایین را بشکند و بعد وارد معامله شویم. البته شاید شما تحلیلی دارید مثلا الگوی هارمونیک و ...، اما طبق گفته های شما اگر درست یادم باشد گفتید که به اعتماد به این خطوط وارد معامله می شوید یعنی اوردر می گذارید روی خطوط؟ چون میدانید که سطح مهمی است و احتمالا قمیت برگشت خواهد داشت.
        نکته دیگر هم استاپ هست پیام جان اینطوری آدم احساس می کند استاپ را رها کرده است در آسمان!! یک تخته سنگی مانعی چیزی ذهننی نیاز است برای سنگر گرفتن نه؟ البته شاید تجربه این نیاز را برطرف کند.

در حال حاضر هم در یورو دلار قیمت به پیوت دیلی واکنش نشان داد. البته گفته اید که مید پیوت ها آزمایشی است.
        آیا اینجا در برگشت قیمت با تماس دوباره با پیوت های هفتگی وارد پوزیشن خرید می شوید؟
        ممنون از وقتی که میگذارید.
        کاوه جان
        این پست را باید سر فرصت جواب داد.

حرف زیاد هست در موردش...!

7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

نظر

درود نیما جان

در مورد مید پیوتها نمیتونم نظر مطمئنی بدم.

در گیر شدن هم زمان با خطوط روزانه و هفتگی و ماهانه به نظرم خیلی گیج کننده است.

روشهای معاملاتی که دیدم بر اساس پیوت پوینتها اکثرا فقط بر اساس خطوط روزانه است.

بررسی چارت بر اساس خطوط هفتگی و ماهانه دید بهتر و مطمئن تری میده.

از خطوط روزانه میتوان برای ورود دقیقتر بر اساس خطوط هفتگی یا ماهانه استفاده کرد.

چارت استرالیا در ماه مارچ را ضمیمه کردم.خطوط نقطه چین مید پیوتهای تقریبی ماهانه هستند.

در عکسی هم که از چارت یورو دلار گذاشتید آِیا صرفا بر اساس یک پیوت روزانه میتوانستیم وارد پوزیشن سل بشیم؟یا با توجه به هم پوشانی که با مید پیوت هفتگی داشت

وارد میشدیم؟

[IMG][/IMG]
          من از مید پیوت ها استفاده نمی کنم اما تحلیل بازار امروز نشان می داد دلار یک تقویت دیگر دارد که پیوت میانی محل مناسبی برای فروش امروز بود.
          .::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
          https://telegram.me/Cyclicalwaves
          https://telegram.me/NimaAzaadi

نظر

• یورو/دلار

این ریتم صعود به این ضعیفی احتمالا دوباره ریزش سنگینی به دنبال داره .

تراکم خوبی حدود 1.31 داریم . اگر تا اونجا اصلاح کنه جای خیلی خوبیه واسه فروش کردن . الان روی مید پیوت هست . شاید هم از همین جا برگرده . دنبال میکنیم چه میشه .

مدیریت سرمایه حرفه ای شرط ماندگاری و موفقیت

نظر

• فرانک سوئیس .
              تراکم جالبی داریم. تراکم میدپیوت ماهانه با مقاومت هفتگی . بار قبل هم بازار بهش واکنش داشته . روی این محدوده میشه دنبال خرید بود .

نظر

• نوشته اصلی توسط bulkowski نمایش پست ها
                فرانک سوئیس .
                تراکم جالبی داریم. تراکم میدپیوت ماهانه با مقاومت هفتگی . بار قبل هم بازار بهش واکنش داشته . روی این محدوده میشه دنبال خرید بود .

سلام

احتمال واگرایی نزولی هم هست . اگر اون محدوده شکسته بشه و واگرایی هم تایید بشه باید sell کنیم .
                با افتتاح حساب live نزد بروکر pcm از طریق لینک زیر میتوانید تحلیلهای رایگان را در گروه اختصاصی تلگرام دریافت کنیدو همچنین درصدی از کارمزد معاملات.

https://pcmgate.co/fa/register?refID=MTE1NDc4Ng==

پس از افتتاح حساب لطفا اسم و شماره اکانت خود را در پیغام خصوصی و یا از طریق آیدی زیر اعلام نمایید.

https://t.me/Mostafatrader

نمونه تحلیل و نتایج را می توانید در تاپیک زیر مشاهده کنید :

https://www.traderha.com/forum/مباحث...�ی-مصطفی

کانال تلگرام تحلیلی جفت ارزها :

https://t.me/signalhha

نظر

• با این آمار nfp اگر امروز بازار اروپا تعطیل نبود صعود جانانه ای داشتند ارزهای مقابل دلار.

مقاومتِ ساپورت هفتگی در برابر این خبر جالبه...

[IMG][/IMG]
                  ویرایش توسط پیام : https://www.traderha.com/member/4424-پیام در ساعت 04-06-2012, 05:54 PM

نظر

• نوشته اصلی توسط مصطفی نمایش پست ها
                    سلام

احتمال واگرایی نزولی هم هست . اگر اون محدوده شکسته بشه و واگرایی هم تایید بشه باید sell کنیم .

مصطفی جان توی سیستم cipipo ، بر اساس برگشت از این تراکمها معامله میکنیم نه شکستشون . اگه این سطح به پایین شکسته بشه که شد ، سیگنالی با این سیستم نمیگیریم.

با نظر پیام جان قرار شد موقعیتهای این سیستم را به صورت خالص و بدون بقیه ابزار های تحلیل تکنیکال اینجا به اشتراک بذاریم تا بببینم قدرت و نحوه کار این سطوح به چه صورته واسه همین واگرایی یا هر چیز دیگه را دخیل نکردم .
                    البته واگرایی که میفرمایید 100% درسته .

نظر

• نوشته اصلی توسط کاوه نمایش پست ها
                      سلام و تشکر از شما
                      پیام جان درست است که هر روندی اصلاح دارد و سطوح هم مشخص است اما آنچه تفاوت ایجاد می کند این است که آموخته ایم تحلیلی وجود داشته باشد و بعد صبر کنیم قیمت عکس العمل نشان دهد حداقل مینورهای کوچک در تایم پایین را بشکند و بعد وارد معامله شویم. البته شاید شما تحلیلی دارید مثلا الگوی هارمونیک و ...، اما طبق گفته های شما اگر درست یادم باشد گفتید که به اعتماد به این خطوط وارد معامله می شوید یعنی اوردر می گذارید روی خطوط؟ چون میدانید که سطح مهمی است و احتمالا قمیت برگشت خواهد داشت.
                      نکته دیگر هم استاپ هست پیام جان اینطوری آدم احساس می کند استاپ را رها کرده است در آسمان!! یک تخته سنگی مانعی چیزی ذهننی نیاز است برای سنگر گرفتن نه؟ البته شاید تجربه این نیاز را برطرف کند.

در حال حاضر هم در یورو دلار قیمت به پیوت دیلی واکنش نشان داد. البته گفته اید که مید پیوت ها آزمایشی است.
                      آیا اینجا در برگشت قیمت با تماس دوباره با پیوت های هفتگی وارد پوزیشن خرید می شوید؟
                      ممنون از وقتی که میگذارید.
                      درود کاوه جان

حق با شماست!
                      آنچه که ما آموختیم ورود بر اساس تریگر است.
                      منتها کجا گفته شده که تریگر فقط شکست یک مینور یا ماژور است؟!!!
                      خیلی از روشها ورودشان بر اساس یک وضعیت خاصی در یک یا چند اسیلاتور و اندیکاتور است بدون در نظر گرفتن مینورها و ماژورها.
                      پس بر خورد قیمت با یک سطح خاص هم میتواند یک تریگر باشد.!!! در این روش با توجه به پرایس اکشن در تایمفریم پایین میتوانید ورود داشته باشید.

در مورد حد ضرر

میتوانید یک حد ضرر در نظر داشته باشید که در صورت حرکت قیمت به سمت مخالف پوزیشن شما ، متحمل ضرر بزرگی نشوید ولی
                      با تعقیب قیمت در صورتی که به این نتیجه رسیدید که پوزیشن احتمالا به سمت حد ضرر شما پیش خواهد رفت ،آن را دستی ببندید.

در عکس 2 پیشنهاد برای اس ال دادم

یکی اولین تراز روزانه است و دومی اولین تراز هفتگی.
                      نکته مهم اینه که در این روش به هیچ عنوان از بریک ایون استفاده نکنید!!!

پیشنهادم بستن بخشی از پوزیشن است . جوری روش را طراحی کنید که مثلا اگر قیمت 25 پیپ در جهت پوزیشن حرکت کرد با بستن نیمی از پوزیشن
                      نیمه دیگر ریسک فری شود .

[IMG][/IMG]

نظر

• با سلام خدمت پیام عزیز
                        ممنون از زحمتی که میکشی و توضیحات مبسوطی که میدهید اما باید یک نکته را اشاره کنم متاسفانه هم من و هم اینکه تعئائی از دوستان با ست کردن پیوتها با پلتفرم مشکل دارند چون هریک از یک پلتفرم استفاده میکند با ساعتهای مختلف از اونجایی که تعدادی از دوستان در این تاپیک از موقعیتهای پایپو استفاده میکنند پیشنهاد میکنم برای درک درست و استفاده بهینه از پیوتها یک پلتفرم را مشترک قرار دهید تا همه از پیوتهای یکسان برخوردار باشندو پلتفرم پیشنهادی را فقط برای ست کردن پیوت ها استفاده کنندچون من تا کنون با هر پلتفرمی ست کردم هر کدام قیمتهای متفاوتی میدهد و با نمونه هایی که شما و جناب آزادی قرار میدهید هم خوانی پیدا نمیکند. اگه در اینمورد هم راهنمایی کنید سپاسگزار میشم
                        موفق و سربلند باشید
                        آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))
                        گر بر سر نفس خود امیری مردی / گر بر دگری خرده نگیری مردی
                        آن دانش که ز لطف خود بر تو داد / گر بر دگری دریغ نکردی مردی
                        پی دی اف زیگ زاگ : دانلود
                        پی دی اف شبانه : دانلود

پاور پوینت پترن 123 : دانلود
                        پرسش و پاسخ تحلیل ها: تاپیک پرسش و پاسخ آنجمن تحلیلهای یزدی

نظر

• نوشته اصلی توسط shyazdi نمایش پست ها
                          با سلام خدمت پیام عزیز
                          ممنون از زحمتی که میکشی و توضیحات مبسوطی که میدهید اما باید یک نکته را اشاره کنم متاسفانه هم من و هم اینکه تعئائی از دوستان با ست کردن پیوتها با پلتفرم مشکل دارند چون هریک از یک پلتفرم استفاده میکند با ساعتهای مختلف از اونجایی که تعدادی از دوستان در این تاپیک از موقعیتهای پایپو استفاده میکنند پیشنهاد میکنم برای درک درست و استفاده بهینه از پیوتها یک پلتفرم را مشترک قرار دهید تا همه از پیوتهای یکسان برخوردار باشندو پلتفرم پیشنهادی را فقط برای ست کردن پیوت ها استفاده کنندچون من تا کنون با هر پلتفرمی ست کردم هر کدام قیمتهای متفاوتی میدهد و با نمونه هایی که شما و جناب آزادی قرار میدهید هم خوانی پیدا نمیکند. اگه در اینمورد هم راهنمایی کنید سپاسگزار میشم
                          موفق و سربلند باشید

http://fxtrade.oanda.com/trade-forex/demo/

نظر

درود کاوه جان

حق با شماست!
                            آنچه که ما آموختیم ورود بر اساس تریگر است.
                            منتها کجا گفته شده که تریگر فقط شکست یک مینور یا ماژور است؟!!!
                            خیلی از روشها ورودشان بر اساس یک وضعیت خاصی در یک یا چند اسیلاتور و اندیکاتور است بدون در نظر گرفتن مینورها و ماژورها.
                            پس بر خورد قیمت با یک سطح خاص هم میتواند یک تریگر باشد.!!! در این روش با توجه به پرایس اکشن در تایمفریم پایین میتوانید ورود داشته باشید.

در مورد حد ضرر

میتوانید یک حد ضرر در نظر داشته باشید که در صورت حرکت قیمت به سمت مخالف پوزیشن شما ، متحمل ضرر بزرگی نشوید ولی
                            با تعقیب قیمت در صورتی که به این نتیجه رسیدید که پوزیشن احتمالا به سمت حد ضرر شما پیش خواهد رفت ،آن را دستی ببندید.

در عکس 2 پیشنهاد برای اس ال دادم

یکی اولین تراز روزانه است و دومی اولین تراز هفتگی.
                            نکته مهم اینه که در این روش به هیچ عنوان از بریک ایون استفاده نکنید!!!

پیشنهادم بستن بخشی از پوزیشن است . جوری روش را طراحی کنید که مثلا اگر قیمت 25 پیپ در جهت پوزیشن حرکت کرد با بستن نیمی از پوزیشن
                            نیمه دیگر ریسک فری شود .

[IMG][/IMG]
                            سلام پیام جان
                            میشه بگی چرا به بای فکر میکنی؟
                            به خاطر حرکت پرقدرت دیروز و اصلاح ضعیف هست؟(شمارش کندل ها)
                            .

نظر

• درود صادق جان

یک نمونه موقعیت بود برای جواب پست کاوه عزیز ،راهکاری برای تعیین حد ضرر.

به هیچ عنوان خودم رو در مقامی نمیدانم که بخواهم سیگنال خرید فروش اعلام کنم.

به یک سری نکاتی در اثر تجربه و تحقیق رسیدم با دوستان به اشتراک گذاشتم.

فوق العاده کار پر مسئولیتی است صدور سیگنال!!!

نظر

درود صادق جان

یک نمونه موقعیت بود برای جواب پست کاوه عزیز ،راهکاری برای تعیین حد ضرر.

به هیچ عنوان خودم رو در مقامی نمیدانم که بخواهم سیگنال خرید فروش اعلام کنم.

به یک سری نکاتی در اثر تجربه و تحقیق رسیدم با دوستان به اشتراک گذاشتم.

فوق العاده کار پر مسئولیتی است صدور سیگنال!!!
                                نه پیام جان منظور من اصلا این نبود که سیگنال دادید یا بدید...

در واقع میخواستم روش تحلیلتون رو بدونم که مثلا در این عکس که قرار دادین اصلا چرا فکر کردین بازار صعودی هست؟

چون اگر فکر کنید که بازار نزولی هست باید سل لیمیت روی mR1 و استاپ رو پشت R1 قرار داد درسته؟

با تشکر
                                .

نظر

پردازش ...
                                X