اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

Time Analysis

بستن
این موضوع بسته شده است
X
این تاپیک ، یک تاپیک مهم است .
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

نوشته اصلی توسط PCMTrader نمایش پست ها
    حالا که این همه فیلم گذاشتم براتون و این همه کتاب رکن سوم بازار رو خوندید یک سوال می پرسم تا دوشنبه آتی وقت دارید بگید که جواب سوال من چیه؟
    هر کس جواب بده وقتی دیدمش یک هدیه بهش میدم.

سوال :

امروز پوند دلار در تایم فریم 5 دقیقه یک ساختار به فرم شکل زیر داشت. من روی این ساختار از ابزار ATP استفاده کردم (هنوز توی فیلم ها گفته نشده ولی توی کتاب کمل توضیح داده شده) نقطه اول و دومش مشخص است که یک سقف و یک کف است، چرا من نقطه سوم رو اینقدر پرت در نظر گرفتم؟توضیح دهید که آیا این کار مجاز هست یا خیر، اگر هست چه زمان هایی مجازیم و اگر مجاز نیستیم، آیا توجیه کردم؟

هیچ کس در خصوص جواب شخصی اظهار نظر نکند و صرفاً جواب خود را بدهد و منتظر دوشنبه آتی بماند !

به نظر من ما در نقطه 3 قله نداریم ، بلکه با یه سطح مقاومتی روبرو هستیم ، که قیمت داره زمانش خودش رو پر میکنه چون 3 تا شدو داریم که تو یه سطح هستن پس کندل اخری این سطح رو میتونیم قله در نظر بگیریم چون نسبت به اونای دیگه ظرف زمانش تکمیل تره( اون قله ای هم که در قیمت 1.5812 داریم رو برای این تایم میتونیم هیجانی در نظر بگیریم چون نسبت به کندل های طرفینش پایدار نبوده) ، و فکر میکنم که این کار رو در تایم پایین بشه استفاده کرد ولی در تایم بالا یه کم اما و اگر داشته باشه( ولی باز امکان پذیره) .
    ارادتمندم
    ویرایش توسط arman68 : https://www.traderha.com/ در ساعت 03-09-2012, 01:50 PM

نظر

در ضورتیکه شکل کندلها بصورت نیمدایره باشه و نه بصورت هفت یا هشت ما قله و دره را جایی در نظر میگیریم که دقیقا وسط تقعر یا تحدب ما باشه نه جایی که بلندترین و پایینترین نقطه ی قیمیتی باشه.بنابراین نقطه 3 درست هست

نظر

حالا که این همه فیلم گذاشتم براتون و این همه کتاب رکن سوم بازار رو خوندید یک سوال می پرسم تا دوشنبه آتی وقت دارید بگید که جواب سوال من چیه؟

سوال :

امروز پوند دلار در تایم فریم 5 دقیقه یک ساختار به فرم شکل زیر داشت. من روی این ساختار از ابزار ATP استفاده کردم (هنوز توی فیلم ها گفته نشده ولی توی کتاب کمل توضیح داده شده) نقطه اول و دومش مشخص است که یک سقف و یک کف است، چرا من نقطه سوم رو اینقدر پرت در نظر گرفتم؟توضیح دهید که آیا این کار مجاز هست یا خیر، اگر هست چه زمان هایی مجازیم و اگر مجاز نیستیم، آیا توجیه کردم؟

هیچ کس در خصوص جواب شخصی اظهار نظر نکند و صرفاً جواب خود را بدهد و منتظر دوشنبه آتی بماند !

با عرض سلام
        تکنیک پروجکش همان طور که میدانیم یک تکنیک سه نقطه ای میباشد که اندازه حرکت طی شده بر روی محور عمودی و افقی از نقطه ی یک و دو را از آخرین نقطه که همان نقطه سه میباشد منعکس یا پروجکت میکند، و اما پاسخ بنده به سوال به صورت زیر می باشد:
        1- با توجه به تعریف بالا از این تکنیک رسم آن بر روی نمودار پوند به دلار صحیح نیست .
        2- امکان این هست که پروجکشن مشخص شده در چارت پوند به دلار هم درست رسم شده باشد به دلیل زیر:
        اگر تعداد کندلهای نقطه یک تا دو و نقطه دو تا های بعدی بشماریم ناخودآگاه ذهنیتمان به این سمت میرود که خریداران این جفت ارز علاقه مند به بالا بردن قیمت هستند همان طور که در ادامه نمودار این مطلب ثابت شده است.

نظر

نوشته اصلی توسط pcmtrader نمایش پست ها

سوال :

امروز پوند دلار در تایم فریم 5 دقیقه یک ساختار به فرم شکل زیر داشت. من روی این ساختار از ابزار atp استفاده کردم (هنوز توی فیلم ها گفته نشده ولی توی کتاب کمل توضیح داده شده) نقطه اول و دومش مشخص است که یک سقف و یک کف است، چرا من نقطه سوم رو اینقدر پرت در نظر گرفتم؟توضیح دهید که آیا این کار مجاز هست یا خیر، اگر هست چه زمان هایی مجازیم و اگر مجاز نیستیم، آیا توجیه کردم؟

سلام
          بهتره که باتوجه به عکس العمل بازار در نقاط atp 100 , atp 162
          نقطه سوم در جایی باشه که اون دو نقطه بر عکس العمل بازار منطبق باشه.
          پیروز باشید.

نظر

سوال :

با سلام خدمت استاد عزیزم و همه دوستان

در حالت عادی برای استفاده از این ابزار باید ظاهر سقف- کف- سقف داشته باشیم که در شکل بالا این حالت نقض می شود ولی احتمالا به خاطر آن که حرکت بعد از نقطه 2 نسبت به حرکت قبلی کمی شارپ است برای انتخاب نقطه 3 حداقل نیاز به یک واگرایی هوشمند برای پر شدن زمان می باشد و برای همین نقطه 3 این طور انتخاب شده است (و احتمالآ چون در بازار تقریباً خنثی قرار داریم و تقریباً امواج سینوسی داریم در صورتی که از عنصر زمان استفاده شود شکل موج های بازار در قالب های بسیار پیچیده ظاهر می گردد)

نظر

آفرین بر Fuzzy عزیز

البته صحیح تر این هست که عکس العمل بازار بر سطوح میانی می تواند عکس العمل شدید تر را در لایه های بالایی فراهم کند. مثلاً اگر بازار یک واکنش مناسب روی ATP61% نشان داد می توانیم روی نسبت های بالایی اش که 100 و 161 درصد هست منتظر یک سری تحولات شدید باشیم.

گاهی عدم عکس العمل بازار روی نسبت های 61 و 100 درصد (در تمام ابزارهای زمانی) چنانچه تغییر کوچکی در سقف ها و کف ها بدهیم (تماس آخر ابزار) همانند مثال مورد بحث عملکرد را بشدت مورد توجه می کند.
              .::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
              https://telegram.me/Cyclicalwaves
              https://telegram.me/NimaAzaadi

نظر

ایشالله جلسه بعدی کلاس پنج شنبه یا جمعه تقدیم می شود.و برای تعطیلات عیدی هم یک پیک نوروزی در قالب یک سری سوال خواهیم داشت تا آجیل و شیرینی منجر به تنبلی نشود!!

نظر

جلسه هشتم:

حجم فایل :71 مگابایت
                  زمان فیلم : 25 دقیقه

مثال های عملی در ابزار TCR و تلفیق نسبت ها

نظر

سلام
                    ببخشید نمیدونم چرا صدای این ویدو جلسه هشت این جوری بود
                    ولی خوب من سعی خودم رو کردم و ویدو این جور شد .کیفیت قابل دیدن است و صدا هم خیلی بهتر شده
                    حجمش 9MB
                    http://parsaspace.com/files/2396564884/?c=1148

نظر

نوشته اصلی توسط bahman7 نمایش پست ها
                      سلام
                      ببخشید نمیدونم چرا صدای این ویدو جلسه هشت این جوری بود
                      ولی خوب من سعی خودم رو کردم و ویدو این جور شد .کیفیت قابل دیدن است و صدا هم خیلی بهتر شده
                      حجمش 9MB
                      http://parsaspace.com/files/2396564884/?c=1148
                      سلام
                      چطور این کا رو انجام دادید؟

نظر

نوشته اصلی توسط PCMWebmaster نمایش پست ها
                        سلام
                        چطور این کا رو انجام دادید؟
                        سلام خب من نه شعبده بازم و نه برنامه نویس
                        با برنامه Camtasia Studio 7 این کار رو انجام دادم.

نظر

نوشته اصلی توسط bahman7 نمایش پست ها
                          سلام خب من نه شعبده بازم و نه برنامه نویس
                          با برنامه Camtasia Studio 7 این کار رو انجام دادم.
                          سلام دوست من
                          منظورم این بود که ویدیوها هم با همین نرم افزار کمتازیا خروجی گرفته شده ولی اینکه خروجی شما حجمش کمتر هست و کیفیتش بهتر از چه روش باید عمل کرد تا استاد هم از این به بعد از همین روش استفاده کنند
                          ممنونم

نظر

نوشته اصلی توسط pcmwebmaster نمایش پست ها
                            سلام دوست من
                            منظورم این بود که ویدیوها هم با همین نرم افزار کمتازیا خروجی گرفته شده ولی اینکه خروجی شما حجمش کمتر هست و کیفیتش بهتر از چه روش باید عمل کرد تا استاد هم از این به بعد از همین روش استفاده کنند
                            ممنونم
                            سلام
                            من بخاطر حجم بالای فایلها اصلا نمیتونم طرف این تاپیک بیام و اگر بشه حجما مثلا از 71 برسه به 9 مگ واقعا عالی میشه و من جامو تو این تاپیک میزازم.
                            با تشکر از استاد عزیزم و پرسنل pcm بروکر و یک تشکر هم از آقا بهمن که قراره فرمول کم کردن حجم رو آموزش بده.
                            ممنون.
                            موفق باشید.

نظر

نوشته اصلی توسط meisam1 نمایش پست ها
                              سلام
                              من بخاطر حجم بالای فایلها اصلا نمیتونم طرف این تاپیک بیام و اگر بشه حجما مثلا از 71 برسه به 9 مگ واقعا عالی میشه و من جامو تو این تاپیک میزازم.
                              با تشکر از استاد عزیزم و پرسنل pcm بروکر و یک تشکر هم از آقا بهمن که قراره فرمول کم کردن حجم رو آموزش بده.
                              ممنون.
                              موفق باشید.
                              سلام
                              دوست عزیزمون اقای bahman7 زحمت کشیدن طریقه کم حجم کردن فایل ها را آموزش دادند به ما توی یک ویدیو.من این ویدیو رو به آقای ازادی دادم که بررسی کنند و از این به بعد فایل های کوچیک تر داشته باشیم

نظر

سلام و سال نو همگی مبارک

به دلیل حضور در شهرستان و عدم دسترسی به ابزارهای تحلیل گری و ..... دست و پا شکسته در خدمت دوستان هستم ایشالله بعد از تعیلات به صورت جامع و کامل در خدمت خواهم بود

سال بسیار خوبی داشته باشید و از تعطیلات لذت ببرید

روز خوش

نظر

پردازش ...
                                X