اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

مطالب آموزشی

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

نوشته اصلی توسط shyazdi نمایش پست ها
    من هم از 200 روزه بعنوان یک راهنمای مسیر استفاده می کنم اما هنوز نتوانستم بفهمم که کی این نقش ترمز را دارد و کی روند قابلیت عبور از آنرا , اما نشان دهنده مسیر حرکتی خوبی است بخصوص در زمانی که بازار در حالت رنج بسر می برد که این مووینگ بصورت یک خط ممتد در میاد بهترین فرصت برا نوسان گیری است چون بارها میشود از بالا وپایین شدن کندل ها استفاده کرد
    معمولا" وقتي قيمت با سرعت زيادي به سوي مووينگ برگشت مي كند مووينگ نقش ترمز (مقاومت - حمايت ) پيدا مي كند ولي هرگاه قيمت بخواهد از مووينگ عبور كند (روند عوض شود ) چندين بار مووينگ را لمس مي كند و در واقع با مووينگ همنشين مي شود يعني قيمت روي مووينگ توقف دارد و بعد از مدتي توقف از مووينگ جدا خواهد شد در اين حالت عبور از مووينگ اتفاق مي افتد .
    اگر انسان*ها در طول عمر خویش فعالیت مغزشان به اندازه یک میلیونیوم معده*شان بود، اکنون کره زمین تعریف دیگری داشت.
    آلبرت انیشتین

نظر

سلام به اساتید محترم و همگی دوستان
      مووینگ200 برای من روند کلی مارکت را مشخص میکنه و همچنین اگر قیمت زیادی ازش فاصله گرفت جهت باز کردن پوزیشن یک مقدار با تردید بیشتری سعی میکنم وارد شوم

نظر

نوشته اصلی توسط NimaAzadi نمایش پست ها
        کدوم سیستم لو نره؟ اگر قرار بر لو نرفتن بود که اصلا مطرح نمی کردم.

نگاه من به جامعه تحلیل گری ایران نگاه بخل و کم فروشی نیست من هر چه دارم از همین جامعه دارم و بس.
        به دلیل حساسیتتون در مورد ضبط کردن کلاس ها گفتم.
        Death does not concern us, because as long as we exist, death is not here. And when it does come, we no longer exist.
        Epicurus

نظر

نوشته اصلی توسط PCMTrader نمایش پست ها
          سوال: میانگین 200 روزه در کجای سیستم معاملاتتان جا دارد و چقدر به آن بها میدهید؟
          من هم توی حد سود و حد ضرر هام ازش استفاده میکنم ولی تقریبا مطمئنم که چیزهای مخفی زیادی در این میانگین هست میتونه پایه و اساس یه پلن موفق باشه که بعضی اوقات دارم برای پیدا کردن اون پلن تلاش میکنم.
          Death does not concern us, because as long as we exist, death is not here. And when it does come, we no longer exist.
          Epicurus

نظر

نوشته اصلی توسط saman51 نمایش پست ها
            سلام آقا مهندس نیما
            یک شوال:
            1-قدرت ارزها در کارنسی متر برخی موقعه ها خیلی زود تعقیر جهت میدهد (مثل ین امروزقوی بود یکهو شد ضعیف) باید به چه صورتی اعتبار این قدرت رو دربعداز گرفتن پوزشن در سیستم تریدری رعایت کنیم؟
            2-مقایسه عددی قدرت ارزها این تاپیک با کارنسی متر چه مواردی باید رعایت شود ؟
            اراتمند شما منصوری

1. اون اندیکاتور بر اساس شرایط حال تغییر می کندو اگر اهنگ قوی یا ضعیف شدن یک ارز ملموس باشد نوساناتش در اندیکاتور هم ملموس خواهد بود و نوعی قدرت حرکتی در بازار را فالو می کند.در سیستم تریدری موقعی که در وضع خرید یا فروش قرار داریم بهش بها بدیم نه در هر جا از بازار

2.هر چه اختلاف بیشتر باشد پوزیشن بهتر است

مثلا اگر پوند 5 یورو 4 و دلار 9 باشد بین پوند دلار و یورو دلار فروش یورو دلار بهتر است( اگر شرایط برای سل مهیا باشد) چون سریع تر ممکن است تی پی بخورد
            .::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
            https://telegram.me/Cyclicalwaves
            https://telegram.me/NimaAzaadi

نظر

1. سطوحی که یک پیوت دارد
              2. سطوحی که دو پیوت دارد
              3. سطوحی که در یک محدوده سه پیوت دارد

سطحی که شامل یک پیوت هست، سطح کشنده نیست و عملاً بی کشش است و چندان تمایلی به کشش قوی وجود ندارد.

سطحی که دو پیوت دارد کشنده است، یعنی اگر بازار در حال ریزش باشد این دو سطح می تواند نقش کشندگی داشته باشد و پس از کشیدن خاصیت دفع کنندگی پیدا می کند.

سطحی که سه پیوت چسبیده دارد ، کشش فرار دارد یعنی علی رغم ظاهر گول زننده برای کشش ترس برای کشش وجود دارد ...

تا اینجا رو داشته باشید ، تا اگر وقت شد بحث را ادامه دهیم و سعی می کنم زین پس برای مطالب زمان نگویم تا عده ای پای صیغه و عقد دائم و ... رو پیش بکشند.
              همانطور که بارها در تاپیک های مختلف عرض کردم تراکم دو پیوت در یک ناحیه خاصیت کشندگی بالایی دارد و در حالت طبیعی قیمت را به سمت خود جذب می کند همانند شکل زیر روی AUDUSD

اما وقتی یکی اون بالا و روی تراکم دو پیوت حواسش نباشه، ندونه پیوت چیه، ندونه تارکم چیه ، توی هیجان بپره توی معامله خرید، اونجا گاوهای (بولیش) زیادی در بازار هستند، گاو سرش این بلا رو میاره !!!!
              این عکس رو گذاشتم تا اگه یک روزی یک پوزیشن همینطوری الکی یک جا دارید می گیرید یک چیزی یادتون باشه که چه بلایی مکنه سرتون بیاد!

نظر

دوستانی که با چنگال کار کردند نصف شبی یک سوال که اگر به جوابش قبلاً رسیدید یا با اندکی تفکر بهش برسید کمک فراوانی بهتون خواهد کرد............

وقتی بین نقاط 1 و 2 و 3 چنگال رسم می کنیم، آیا برخورد قیمت به خط میانی چنگال در نقطه A اتفاقی است؟(وقتی هنوز چنگالی نداریم!) اگر اتفاقی است که هیچی !! اگر نیست نظرتون چیه؟

نظر

دوستانی که با چنگال کار کردند نصف شبی یک سوال که اگر به جوابش قبلاً رسیدید یا با اندکی تفکر بهش برسید کمک فراوانی بهتون خواهد کرد............

وقتی بین نقاط 1 و 2 و 3 چنگال رسم می کنیم، آیا برخورد قیمت به خط میانی چنگال در نقطه A اتفاقی است؟(وقتی هنوز چنگالی نداریم!) اگر اتفاقی است که هیچی !! اگر نیست نظرتون چیه؟

فکر کنم به 2 دلیل این اتفاق باید بیافتد اول اینکه 50 درصد چنگال بر روی ماژوری قرار میگیرد که قبلا" روی پیوت قرار گرفته و زمانی که با شدت موفق به شکستن آن پیوت میشود پیوت حمایتی تبدیل به مقاومت میشود دوم اینکه احتمالا" باید پیوت ماهانه یا هفتگی باشد که از مقاومت بالایی برخوردار است و انتقال مکانی آن احتیاج به زمان دارد به همین دلیل میتواند در 2 مقطع پنگال مورد استفاده قرار گیرد و در این جا چون تایم دیلی است باید پیوت ماهانه باشد که در رفت و برگشت ثابت مانده
                  آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))
                  گر بر سر نفس خود امیری مردی / گر بر دگری خرده نگیری مردی
                  آن دانش که ز لطف خود بر تو داد / گر بر دگری دریغ نکردی مردی
                  پی دی اف زیگ زاگ : دانلود
                  پی دی اف شبانه : دانلود

پاور پوینت پترن 123 : دانلود
                  پرسش و پاسخ تحلیل ها: تاپیک پرسش و پاسخ آنجمن تحلیلهای یزدی

نظر

سلام
                    1-خط 1 حمایت بود با شکستن تبدیل مقاومت شد
                    2-ab=cd در خط2تا 3 معمولا" در عرض چنگال وجود دارد و اتفاقی نیست
                    3- برگشت قیمت از 3 اگر به خط میانی عکس العمل نشان بدهد چنگال با اعتباری رو رقم میزند که حالاحالاها میشه روش حساب کرد
                    تا نظر شما چی باشد؟
                    با تشکر
                    WE LOVE YOU , PCM

باز کردنحساب درPCM از لینگ زیر همراه با پشتیبانی من در تحلیل eurusd , online را با من معامله کنید.

accuont real
                    account demo

نظر

تا اونجا که من میدونم ماهیت چنگال همان خط روند
                      شاید نظرم خنده دار باشه اما این یک پول بک که روند خط 1 شکسته انجام داده

نظر

سلام واحترام
                        به نظر با توجه به تبدیل سطح حمایت و مقاومت و همینطور پول بک بوجود امده میتوان با نگاه غیر اتفاقی موضوع را برسی کرد

نظر

بیاید یک گام فراتر بریم، آیا می توانیم با همین چنگال که من روی نمودار رسم کردم، انتهای موج با لیبل 3 را تخمین بزنیم؟

نظر

[QUOTE=PCMTrader;10117]بیاید یک گام فراتر بریم، آیا می توانیم با همین چنگال که من روی نمودار رسم کردم، انتهای موج با لیبل 3 را تخمین بزنیم؟[/QUOTE

با توجه به قدرت ریزش که در گام 1 و2 و صعود فرسایشی میتوان انتظار داشت که از محل خط میانی چنگال و بر خورد با سقف کانال نزولی هم زمان قابلیت برگشت داشته باشد
                            آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))
                            گر بر سر نفس خود امیری مردی / گر بر دگری خرده نگیری مردی
                            آن دانش که ز لطف خود بر تو داد / گر بر دگری دریغ نکردی مردی
                            پی دی اف زیگ زاگ : دانلود
                            پی دی اف شبانه : دانلود

پاور پوینت پترن 123 : دانلود
                            پرسش و پاسخ تحلیل ها: تاپیک پرسش و پاسخ آنجمن تحلیلهای یزدی

نظر

[QUOTE=shyazdi;10123]
                              بیاید یک گام فراتر بریم، آیا می توانیم با همین چنگال که من روی نمودار رسم کردم، انتهای موج با لیبل 3 را تخمین بزنیم؟[/QUOTE

با توجه به قدرت ریزش که در گام 1 و2 و صعود فرسایشی میتوان انتظار داشت که از محل خط میانی چنگال و بر خورد با سقف کانال نزولی هم زمان قابلیت برگشت داشته باشد
                              متوجه منظورم نشدید

منظورم این هست که ما با همین چنگال رسم شده آیا می توانیم سطح برگشتی شماره 3 را تخمین بزنیم؟

نظر

نوشته اصلی توسط pcmtrader نمایش پست ها

وقتی بین نقاط 1 و 2 و 3 چنگال رسم می کنیم، آیا برخورد قیمت به خط میانی چنگال در نقطه a اتفاقی است؟(وقتی هنوز چنگالی نداریم!) اگر اتفاقی است که هیچی !! اگر نیست نظرتون چیه؟

نوشته اصلی توسط pcmtrader نمایش پست ها
                                بیاید یک گام فراتر بریم، آیا می توانیم با همین چنگال که من روی نمودار رسم کردم، انتهای موج با لیبل 3 را تخمین بزنیم؟
                                به 4 دلیل امکانش است وجود دارد بر گردد
                                1=به نظر من موج1تا2 را ab در نظر بگیریم و3 را c ، در نتیجه d روی خط میانه چنگال میشود
                                2=61% موج 2تا 3 همان عرض چنگاله
                                3=خط کانال بالا که از دو رسم شود
                                4=خود خط میانه چنگال نقش مقاومت
                                WE LOVE YOU , PCM

باز کردنحساب درPCM از لینگ زیر همراه با پشتیبانی من در تحلیل eurusd , online را با من معامله کنید.

accuont real
                                account demo

نظر

پردازش ...
                                X