اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

در هر بینظمی نظمیست یا در هر نظمی بینظمیست؟!!!!

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• ماهانه EUR-GBP
    با سلام کسب اجازه از اساتید و دوستان باتجربه
    با توجه به شکست آخرین سقف مینوری و شکست کانال نزولی میشه انتظار رشد جفت ارز تا حداقل معادل ارز کانال و مقاومت تاریخی خودش رو داشت.(نظر شخصی)

هر که مقصود خود از غیر خدا می طلبد / چو گدایست که حاجت ز گدا می طلبد

نظر

• نوشته اصلی توسط gold نمایش پست ها
      سلام ودرود

اقا سینا نه متاسفانه یا خوشبختانه از عوامل اقتصادی و سیاسی با خبر نیستم فقط در جهت کوتاه مدت خبرها را دنبال می کنم 90درصد دیدگاهم چارت است
      دیدگاه بلند مدتم را بیان می کنم
      تایم ماهانه :به نظرم همچنان در یک روند 15-16 ساله صعودی قرار داریم هرچند بعد از سقف 2011یعنی 1920 موج اصلاحی بلندی را تا 1046 را همراهش بوده ایم خوب تا اینجا را داشته باشید که درشکلی که شما گذاشتید فکر میکنم شما بعد از سقف 1920تا محدوده کف 1046 را یک روند نزولی مبینید واز محدوده 1046 تا 1375را یک اصلاح و ادامه روند نزولی تا زیر محدوده کف قبلی یعنی 1046 مبینید خوب تفاوت دیدگاه بنده با شما در اصلاح از سقف تاریخی (نظر بنده) و یا روند نزولی (نظر شما) می باشد و نظر شخصی ام به این صورت است این موجی که بنده اصلاحی بلند مبینم دوحالت برای بنده در ذهنم ایجاد میکند حالت اول این موج اصلاحی از سقف بسیار زمان بر بوده است و اصلاح ان در کف 1046 به پایان رسیده است و تا این محدوده ای که 1375 رسیده است می تواند هنوز تا محدودهای بالای 1500-1600هم ادامه پیداکندو بعد یک اصلاح و در ادامه شکستن سقف تاریخی ان
      حالت دوم چون این موج اصلاحی خیلی بلند بوده است می شود گفت از سقف تاریخی 1920روند صعودی به پایان رسیده است و دیدگاه شما به درستی اجرا می شود
      تایم هفتگی:دریک روند 2-3ساله نزولی بوده ایم حال با یک روند صعود جدید که به یک سقف روندی 3نقطه در قیمت 1375 روبرو شده ایم حال اگر بازگشت روند را داشته باشیم باید مثل یک موج با این روند حرکت کنیم هرچند هنوز تاید بازگشتی روی چارت صادر نشده است و هنوز اگر روند ادامه پیداکند با سقف های مهمی که می تواند بازگشت اصلاحی در این تایم را شاهد باشیم روبرو شویم محدوده های 1395و 1420-1430پس فعلا در یک روندصعودی هستیم
      نظر شما را در مورد مطالب گفته شده بیان بفرمایید خیلی خوشحال می شوم

اقا سینا با توجه به کادر سبز وزردنگ روند بلند مدت را توضیح دادم و انتهای کادر زرنگ که خط صورتی حالت اول و خط ابی حالت دوم (حالت تحلیلی شما را بیان می کند)

نظر

• نوشته اصلی توسط ناشی نمایش پست ها
        ماهانه EUR-GBP
        با سلام کسب اجازه از اساتید و دوستان باتجربه
        با توجه به شکست آخرین سقف مینوری و شکست کانال نزولی میشه انتظار رشد جفت ارز تا حداقل معادل ارز کانال و مقاومت تاریخی خودش رو داشت.(نظر شخصی)
        سلام
        پس نظر شما جناب ناشی عزیز , به صورت عکس زیر است و اعتقاد دارید که روند قبلی به پایان رسیده و روندی جدید شکل گرفته که رو به بالا است و فعلا ادامه دارد...؟
        چیزی شبیه به عکس زیر....

فایل های پیوست شده

نظر

اقا سینا با توجه به کادر سبز وزردنگ روند بلند مدت را توضیح دادم و انتهای کادر زرنگ که خط صورتی حالت اول و خط ابی حالت دوم (حالت تحلیلی شما را بیان می کند)
          سلام
          پس نظر شما بیشتر به حرکت رو به بالای طلا هست؟....

پ.ن: عرض کردم که همراه با طلا نفت را هم یک پوزیشن کوچک گرفتم.... این چیزی که من از نفت دیدم , نظر دوستان چیست؟
          فایل های پیوست شده

نظر

• نوشته اصلی توسط SINA1359 نمایش پست ها
            سلام

پ.ن: عرض کردم که همراه با طلا نفت را هم یک پوزیشن کوچک گرفتم.... این چیزی که من از نفت دیدم , نظر دوستان چیست؟
            سلام
            بله آقا سینا نظرم راجع به EUR-GBP تقریبا مشابه همان شکل است البته در مورد میزان اصلاحش مطمئن نیستم شاید کمی بیشتر!!
            راجع به نفت هم تنها نکته ای شاید نزول مجددش تا کف قبلی رو با مشکل مواجه کنه واگرایی قدرتمندی هست که در تایم هفتگی هم قابل مشاهده است.

هر که مقصود خود از غیر خدا می طلبد / چو گدایست که حاجت ز گدا می طلبد

نظر

سلام

سلام و درود

بله اقا سینا بنده تایم ماهانه انس را صعودی مبینم البته تحلیل نمی کنم تا چه محدوده ای قیمت می رسد پس با قیمت صعودی همراه هستیم هرچند احتمال های اصلاح 100دلاری و شاید بیشتر هم در این تایم وجود دارد و شاید اصلا اصلاح های بزرگ هم شاهد نباشیم که کمی بعید مبینم 60 درصد برای حالت اول و 40 درصد برای حالت دوم قایل هستم پس هیچ قطیعتی درادامه روند صعودی در تایم ماهانه وجود ندارد ولی شرایط حال حاضر به این صورت است
              نفت:با شکست 39 دلار احتمال روند نزولی تا محدودهای 35-34- 31 وجود دارد در مجموع روند بلند مدت زیاد قابل تشخیص نیست باید کوتاه مدت کار کرد
              ویک نکته که به ذهنم می رسد در اینده بلند مدت باید نفت یک روند صعودی قوی داشته باشد کلا ذات این بازار این است صعودی های بلند و نزول های ابشاری
              ویرایش توسط gold : https://www.traderha.com/member/5503-gold در ساعت 09-02-2016, 11:52 AM

نظر

• خیلی خیلی جالب بود.....
                من دارم از دوستان نکات خوبی یاد میگیرم , دستتون واقعا درد نکند...
                جناب گلد پس شما معتقد هستید که نفت با عرضه و تقاضا بالا رفته و
                با سیاست و هدفمند پایین میاید؟ چه دید بازی به نمودار و کندلها داید...
                در مورد طلا , به نظر شما کف قیمت کجا خواهد بود؟

پ.ن: جناب ناشی عزیز من هم در مورد یورو پواند , با شما هم نظر هستم....
                روند خوبی در جریان است...

نظر

• وقتی تایم بالا میره چیزی که در چارت اکثر افراد دیده میشه ، خطوط مقاومت ، کانال های قیمتی هست ( چشمک )

-----------------------
                  برا خالی نبودن پست نظرم روی یورو به پوند

چند وقتی روی تعداد کندل ها تحقیق شخصی میکردم شاید اینجا هم خودش رو نشون بده

sometimes it is the people no one can imagine anything of who do the things no one can imagine

نظر

خیلی خیلی جالب بود.....
                    من دارم از دوستان نکات خوبی یاد میگیرم , دستتون واقعا درد نکند...
                    جناب گلد پس شما معتقد هستید که نفت با عرضه و تقاضا بالا رفته و
                    با سیاست و هدفمند پایین میاید؟ چه دید بازی به نمودار و کندلها داید...
                    در مورد طلا , به نظر شما کف قیمت کجا خواهد بود؟

پ.ن: جناب ناشی عزیز من هم در مورد یورو پواند , با شما هم نظر هستم....
                    روند خوبی در جریان است...
                    اقا سینا یک نکته را در مورد چارت فقط با دید تکنیکالی را بعد از چندین سال از بازار های مالی بهش رسیدم و این نکته این است یک زمان ها امواجی که در نمودارها تشکیل می شود شما نمی توانی با قطیعت در مورد ان نظر بدهید و این امواج شکل گرفته عینه ان در حال حاضر طلا و نفت هستند
                    1- در حالت های ساید نمی توانی به درستی تشخیص روند داد که شامل طلا و در حال حاضر نمی شود ولی نفت می شود
                    2- در پایان روندها مثلا طلا که سقف 1920 دلار زد ایا روند ان پایان یافته است و این نزول 3ساله ان پایان روندصعودی را بیان می کند ویا اینکه فقط اصلاح بوده است
                    خوب می رسیم منظور شما از کف قیمتی اگر تایم ماهانه منظور شما است می توانیم گفت کف ان احتمالا 1046 می باشد فقط احتمال است با 60درصد احتمال وقوع ان.و اگر تایم های پایین تر هم منظور شما است همان طور که بیان کردم می توان اصلاح 100 دلار و حتی بیشتر هم برای تشکیل کف ان در نظر گرفت
                    در مورد نفت هم ما چون بین دو محدوده 51 دلارو 25 دلار قرار داریم و یک حالت ساید را دارد به وجود می اورد نمی توان با قاطیعت در مورد روند بلند مدت بعدی ان اظهار نظر کرد باید صبر کرد تا از این دو محدوده خارج شود تا بهتر بتوان در مورد تایم بلند مدت ان دید وسیع تر به روند تریدی ان دست پیدا کرد
                    ویرایش توسط gold : https://www.traderha.com/member/5503-gold در ساعت 09-02-2016, 01:33 PM

نظر

• نوشته اصلی توسط HOSSEINY نمایش پست ها
                      چند وقتی روی تعداد کندل ها تحقیق شخصی میکردم شاید اینجا هم خودش رو نشون بده
                      جناب حسینی شما هم افتادید به کندل شماری؟؟ (شوخی)
                      بله جناب حسینی , تایمهای بالا هستند که روند ها را میسازند و تاثیرات عوامل اقتصادی
                      کمرنگتر خواهد بود .....

پ.ن: فاندامنتال از نظر دوستان چیست و به چه معناست؟ چه افرادی دنبال فاندامنتال میروند؟
                      با بهره گیری از فاندامنتال , تریدرها به چه چیزی دست پیدا میکنند یا به عبارتی فاندامنتالیستها
                      دنبال چه چیزی از بازار هستند؟

نظر

اقا سینا یک نکته را در مورد چارت فقط با دید تکنیکالی را بعد از چندین سال از بازار های مالی بهش رسیدم و این نکته این است یک زمان ها امواجی که در نمودارها تشکیل می شود شما نمی توانی با قطیعت در مورد ان نظر بدهید و این امواج شکل گرفته عینه ان در حال حاضر طلا و نفت هستند
                        1- در حالت های ساید نمی توانی به درستی تشخیص روند داد که شامل طلا و در حال حاضر نمی شود ولی نفت می شود
                        2- در پایان روندها مثلا طلا که سقف 1920 دلار زد ایا روند ان پایان یافته است و این نزول 3ساله ان پایان روندصعودی را بیان می کند ویا اینکه فقط اصلاح بوده است
                        خوب می رسیم منظور شما از کف قیمتی اگر تایم ماهانه منظور شما است می توانیم گفت کف ان احتمالا 1046 می باشد فقط احتمال است با 60درصد احتمال وقوع ان.و اگر تایم های پایین تر هم منظور شما است همان طور که بیان کردم می توان اصلاح 100 دلار و حتی بیشتر هم برای تشکیل کف ان در نظر گرفت
                        در مورد نفت هم ما چون بین دو محدوده 51 دلارو 25 دلار قرار داریم و یک حالت ساید را دارد به وجود می اورد نمی توان با قاطیعت در مورد روند بلند مدت بعدی ان اظهار نظر کرد باید صبر کرد تا از این دو محدوده خارج شود تا بهتر بتوان در مورد تایم بلند مدت ان دید وسیع تر به روند تریدی ان دست پیدا کرد
                        پس بازار نفت و طلا به این صورت است! از نظر شما زیاد تکنیکالی نیست و بیشتر پایبند تصمیمات لابیهای تاثیر گذار بر روی این بازارهاست؟

نظر

پس بازار نفت و طلا به این صورت است! از نظر شما زیاد تکنیکالی نیست و بیشتر پایبند تصمیمات لابیهای تاثیر گذار بر روی این بازارهاست؟

نه منظورم این نیست که تکنیکالی نیست منظورم این است چون بنده هنوز توانایی شناخت تمام حرکات بازار را ندارم در اینده با توجه به تجربیاتی که کسب می کنم توانایی تشخیص اکثر راههای تکنیکال را به دست می اورم

پس به این نتیجه می رسیم کلیت بازار نظم دارد ما باید با تلاش فراوان درجاهای که بی نظم می بینم نظم ان را پیدا کنیم
                          همان طور که انسان ها که از درک و حکمت خلقت انسان ها و مرگ و میر انسان ها عاجز است باید با سختی و رنجی که در شناخت خداوند طی می کند و مراحل سیر و سلوک را با موفقیت می گذراند ان وقت قادر به شناخت خداوند خواهد بود
                          بنده هم با اطلاعات ناقصم فعلا در مورد بازار عاجز و ناتوانم انشالله در اینده بتوانیم همگی به درک درست بازار و شناخت نظم بازار دست پیدا کنیم

نظر

• نوشته اصلی توسط sina1359 نمایش پست ها
                            پ.ن: فاندامنتال از نظر دوستان چیست و به چه معناست؟ چه افرادی دنبال فاندامنتال میروند؟
                            با بهره گیری از فاندامنتال , تریدرها به چه چیزی دست پیدا میکنند یا به عبارتی فاندامنتالیستها
                            دنبال چه چیزی از بازار هستند؟
                            دوستان جواب سوال منو ندادند , اتفاقا داشتم جابجایی بازار را بعد از اعلام nfpو ترید بالانس و چند شاخص آمریکا را که همزمان
                            اعلام شد , نگاه میکردم .... خوب فاندامنتال چیست و به ما چه میگوید؟

نظر

دوستان جواب سوال منو ندادند , اتفاقا داشتم جابجایی بازار را بعد از اعلام nfpو ترید بالانس و چند شاخص آمریکا را که همزمان
                              اعلام شد , نگاه میکردم .... خوب فاندامنتال چیست و به ما چه میگوید؟

اقا سینا اطلاعاتم در مورد فاند بسیار کم است فقط می توانم بگم اخبار فاند در کوتاه مدت اثر دارد همان طور که امروز خبر اشتغال و دستمزدها اعلام شد بسیار پایین تر از نرخ اعلامی بود ولی تا ثیر کوتاه مدت بر بازار ها دارد کلیت بازار فکر میکنم تمرکز روی افزایش نرخ بهره امریکادارند حالا سپتامبر نشد دو ماه بعد از ان دسامبر دارند پس فاند در بلند مدت تاثیر کمی دارد حداکثر تاثیر ان میان مدت است تا نظر دوستان چی باشد

نظر

اقا سینا اطلاعاتم در مورد فاند بسیار کم است فقط می توانم بگم اخبار فاند در کوتاه مدت اثر دارد همان طور که امروز خبر اشتغال و دستمزدها اعلام شد بسیار پایین تر از نرخ اعلامی بود ولی تا ثیر کوتاه مدت بر بازار ها دارد کلیت بازار فکر میکنم تمرکز روی افزایش نرخ بهره امریکادارند حالا سپتامبر نشد دو ماه بعد از ان دسامبر دارند پس فاند در بلند مدت تاثیر کمی دارد حداکثر تاثیر ان میان مدت است تا نظر دوستان چی باشد
                                خوب جناب گلد عزیز بعضی از شاخصها کوتاه مدت است و برخی بلند مدت و برخی هم تاثیر فصلی دارد....
                                اما سوال من این بود که فاندامنتالیستها دنبال چه میگردند و چه بعدی از بازار مد نظر آنهاست؟
                                جواب حجم است و فاندامنتالیستها دنبال حجم بالا برای ورود به بازار هستند... به تایم 1دقیقه بروکر خود بروید (مثلا پواند دالر)
                                بر روی هر کندلی که خیلی بلند است بروید و میبینید که عدد حجم در آن بروکر افزایش شدیدی داشته و معمولا 2 برابر میشود
                                چرا حجم بروکر شما بالا رفته و کندل هم بزرگ شده , کندل که جهانیست و حجم نمایشی , فقط معاملات بروکر شماست و
                                حجم بروکر شما که نمیتواند کندل را بلند کند..... خوب جواب : افزایش دو برابری معاملات بروکر شما , بیانگر ورود فاندامنتالیستها
                                به معاملات است و بعد از آن کندل و یا کندلها... دباره خارج میشوند و حجم کاهش میابد - در بلند مدت هم عوامل اقتصادی میتوانند
                                تاثیر خود را بر بازار گذاشته و به نظر من معمولا در جهت روند اصلی بازار میباشند و گاهی هم در خلاف جهت که برای ما مهم میباشد.....

نظر

پردازش ...
                                X