اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

در هر بینظمی نظمیست یا در هر نظمی بینظمیست؟!!!!

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

نوشته اصلی توسط PyGentleman نمایش پست ها
    سینا جان شما به بنده لطف دارید . بنده رو با نام مستعار جنتلمن بپذیرید چون همونطور که گفتید نامها میتونند بادکنکی بزرگ شن و این خیلی جالب نیست . از هر دو طرف هم نگاه کنیم جالب به نظر نمیاد چه وقتی که بادکنکی بزرگ شن و چه زمانی که میترکن . در حالت اول شاید به اشتباه الگو بشن و به دیگر افراد آسیب بزنن و در حالت بعد خود شخص آسیب خواهد دید . ولی اگر نام مستعار باشه بهتر میتونیم تبادل اطلاعات کنیم و همدیگر رو بالا بکشیم و از تجربیات هم استفاده کنیم .

سینا جان ریزبینی بنده فقط به خاطر بهتر درک کردن و بهتر یاد گرفتن خودم هست این تاپیک تا اینجای کار واقعا برای بنده مفید بوده نکات خیلی مفیدی رو ازش یاد گرفتم . ما همگی اینجا در کنار هم هستیم و همدیگرو بالا میکشیم پس اصلا به وسواس بنده توجه نکنید چون سوالات و صحبتهام در بعضی مواقع از دیرگیری بنده هست که میخوام کامل درک کنم و بعضی مواقع هم کاملا درک میکنم ولی حس میکنم شاید بهتر باشه موضوع بیشتر باز شه شاید یک نفر این مطالب رو بخونه و خوب درک نکنه و باعث گمراهیش بشیم . اگر واقعا اینقدر آزار دهنده باشم که اصلا خوب نیست چون حس خوبی رو به طرف مقابل منتقل نمیکنم و احتمال داره تاپیک رو از هم بپاشونم .
    سلام استاد جنتلمن , خسته نباشید , خوب هستید؟ البته اجازه دهید این اسمهای پوشالی استاد .... را از ابتدای اسمهایمان برداریم
    که همان بادکنکی توخالیست (البته در مورد شما صدق نمیکمند).....
    من کاملا با شما هم عقیده هستم و این وسواس شما را دوست دارم , افرادی مثل شما به من کمک میکند که این تاپیک را بهتر هدایت کنم ...
    وجود افرادی مثل شما در این تاپیک واجب است تا مباحث آن کاملا آموزنده و مفید باشد
    من حدود 5-6 سالی خودم را از همه فرومهای خارجی و ایرانی دور نگه داشتم تا از هر حاشیه ای به دور باشم
    به صورت اتوماتیک هم بعد از ماجرای ممنوعیت از تمام دوستان , مثل شما دور شدم .... و تازه دو هفته ای است که کنجکاوی یا میشه گفت یاد آوری
    خاطرات گذشده باعث شده دباره جذب دو فروم شوم که کاش مثل شما با یوزری با نام جعلی وارد میشدم , شاید هم همین کار را کردم....

نوشته اصلی توسط PyGentleman نمایش پست ها
    در ضمن این بحث در ادامه بحث اول هست و راستش قصد دارم همین چند لایه مهم رو با هم بازش کنیم و بعد وابستگیشون رو به هم و همینطور تاثیراتشون روی هم رو ببینیم . میخوام ببینم مثل پازل بهم ریخته آخر مرتب میشن یا واقعا قطعات این پازل به کل به هم نمیخورن
    کاملا موافقم , ادامه دهید... من هم از شما می آموزم

نظر

نوشته اصلی توسط hosseiny نمایش پست ها
      سینا جان 20 30 هزار دلار عدد کمی نیست به جرات میتونم بگم خیلی از افرادی که من باهاشون در ارتباط بودم بالانس حسابشون بیش از 1000 یا 2000 دلار نبوده ( حالا یا به دلیل مالی یا ترس از بروکر کاری ندارم ) اما هیچ وقت نگفتم دسترسی به این اعداد و ارقام امکان پذیر نیست

ادبیات یا نوع نوشته شما این نگرش رو به خواننده تلقین میکنه که بدون هیچ زحمتی میتوان به این ارقام دست یافت که به نظر شخصی من اشتباه هست

شما از سختی های رسیدن به این نگرش یا تسلط بر بازار چیز خاصی نگفتید (شایدم میخواستید بگید اما من صبور نبودم ) درصورتی که یقین دارم برای بدست اوردن این تجربه اراده ای فوق العاده نیاز هست

شما به صورت 100% نمیتونید بگید کاربر تازه کار وارد این بحث ها نمیشود و مخاطب این تاپیک فقط افراد قدیمی هستند

امسال 10 مین سال ترید بنده در حساب های ریل بازار تبادلات ارزی هست خوشبختانه تو این 10 سال هیچ وقت مارجین کال نشدم ( الی یک مورد که جهت تنوع یک حساب 100 دلاری باز کردم و در مدت 3 روز 500 دلار و بعد هم صفر شد ) (این ها رو هم نگفتم که بگم من فلان و . . . به قول جناب جنتلمن باک شدن ترکیدن به مزاج من سازگار نیست ) فقط خواستم بدونم منظورتون کدوم فکر اشتباه من هست
      خیلی خوشحال خواهم شد بیشتر توضیح دهید
      پ.ن : در این مورد دیگه پستی ارسال نمیکنم تا روند تاپیک عوض نشود

سلام جناب آقای حسینی عزیز , دوست گلم
      آخ آخ آخ ناراحت شدید , وای من بد نوشتم , اصلا منظورم این نبود دوست عزیز
      اشتباهی در کار نیست و کاملا با فرمایشات شما بزرگوار موافقم , 20-30 هزار دلار
      را دقیق نمیدونم چرا مثال زدم , یادم نیست بحث در مورد چی بود ولی انگار میخواستم
      به دوستان عرض کنم که دوستان هم سن و سالشان در بازارهای سنتی از صبح تا شب
      زحمت میکشند و زمین و زمان را به هم میدوزند که درامد بالا داشته باشند و من خیلی از کاسبها را که از من کم
      سنو سال ترند را میشناسم که درامدهای 40 تا .... (بماند) دارند و گفتم که باید و باید با تلاش به فکر پیشرفت باشیم
      تا در رقابت جامعه عقب نیفتیم و به فکر آب باریکه و گنجشک مزدی نباشیم ... هدف باید بالا باشد, در جا زدن معنایی ندارد
      به ماهی 500 دلار فکر کرند , با این سختی های کاری , به نظرم وقت ..... بماند
      انگار بحث من این بود , دقیق یادم نیست .... باید برگردم و بخوانم
      ولی چشم دیگر از اعداد بالا استفاده نمیکنم , حق با شماست , اصلا این اعداد و بحثها تاپیک را از هدف اصلی خود خارج میکند
      از شما ممنونم برای گوشزد کردن این اشتباه من..... از دست من دلگیر نباشید دوست عزیز
      من میدانم که شما تریدر قدیمی هستید پس نیازی نیست خودتان را معرفی کنید.....
      البته حرف دوم شما هم درست است و نمیتوان دقیق گفت که مخاطب ما همه تریدرهای حرفه ای هستند ... باز هم متشکر
      راستی جناب حسینی , ممنون برای pm یا پیغام خصوصی که فرستادید , نتونستم ازتون تشکر کنم چون پستهایم در سایت به
      بالای 30 عدد نرسیده و نمیتوانم پیغام خصوصی بفرستم

نوشته اصلی توسط hosseiny نمایش پست ها
      پ.ن : در این مورد دیگه پستی ارسال نمیکنم تا روند تاپیک عوض نشود
      نفرمایید...

نظر

نوشته اصلی توسط syzygy نمایش پست ها
        @hero اگه پست من رو خونده باشید من تاکید به نقاط داشتم . حالا هم دو نقطه از چارت طلا میگم که واکنش نسبت به اون را در اینده ببینید . 1319.60 و بعد از ریزش و کلوز زیر ان به سمت 1292.27 خواهد رفت پس الان 2 تا 250 پیپ میتوان به راحتی سود گرفت . این نقاط به برخورد و رد شدن و کلوز زیر انها حساس است. من نمیخوام چیزی را به کسی اثبات کنم یا اظهار وجود کنم فقط میخواستم تو پستم دید بعضی هارو نسبت به بازار عوض کنم.
        سلام دوست عزیز
        راستش را بخواهید من فقط خط اول پست شما را خوانده بودم
        اما همین حالا رفتم و آن را خواندم , مطلب جالبی بود.....
        انشا.. به 100 درصدی که مد نظرتون هست برسید

پ.ن: من عرض نکردم که بازار بینظم است دوست عزیز
        من میگم که در بینظمی که وجود دارد باید نظم را پیدا کرد
        و به نظم رسید تا موفق شد , اگر همه چیز ابتدا منظم بود و
        در نظم خود وارد بینظمی میشد , هیچ چیزی به هدف نمیرسید
        دیگر هیچ تلاشی معنی نداشت... این خود شروع یک هرجو مرج میشد...
        ابتدا باید قبول کرد که بازار بینظم است و در بینظمی دنبال نظم گشت
        و بعد از پیدا کردن نظم به هدف رسید...

نظر

بازار نظم دارد یا بی نظمی بر ان حاکم هست ؟

در این مورد توجه شما رو به سخن سهراب سپهری جلب می کنم

کار ما نیست شناسایی راز گل سرخ

امام علی (ع) : مردم خواب هستند؛ پس هنگامی که می میرند، هشیار می شوند.

نظر

نوشته اصلی توسط syzygy نمایش پست ها
            @hero اگه پست من رو خونده باشید من تاکید به نقاط داشتم . حالا هم دو نقطه از چارت طلا میگم که واکنش نسبت به اون را در اینده ببینید . 1319.60 و بعد از ریزش و کلوز زیر ان به سمت 1292.27 خواهد رفت پس الان 2 تا 250 پیپ میتوان به راحتی سود گرفت . این نقاط به برخورد و رد شدن و کلوز زیر انها حساس است. من نمیخوام چیزی را به کسی اثبات کنم یا اظهار وجود کنم فقط میخواستم تو پستم دید بعضی هارو نسبت به بازار عوض کنم.
            سلام دوستان
            ببخشید که وقفه ای در پستها به وجود آمد , کمی گرفتار بودم....
            راستش را بخواهید یک مطلبی را میخواستم در ادامه عرایض خودم
            بیان کنم که متنی طویل را می طلبید و دلایل پی بردن بیشتر نکات
            تریدی من و سیستم انتخابی من در این بازار بود که به دلایلی فعلا
            از نوشتن آن خود داری میکنم تا زمانی که دوستان آمادگی لازم
            برای پذیرش آن را داشته باشند .....
            اما در ادامه , متن دوست عزیزمان را که در نقل قول آورده شده بهانه قرار میدهم
            تا کمی این موضوع را بشکافم ....
            دوست عزیزمان در پست بالا چارت طلا را در نقاطی مشخص کرده اند و به قول
            ایشان خطوط افقی آن را رسم کرده (یا هر نام دیگری که دارد و نمیخواهم با لغت بازی کنم)
            خوب به گفته ایشان این نقاط مهم هستند و از نظر قیمتی نقاطی یا میشه گفت نواحی مقاومتی
            مهمی هستند که در گذشته موجب واکنش بازار در این نواحی شده است...
            دوستمان در پست قبلی خودشان نوشته بودند که به هدفی 100 درصد نرسیده و کمی باید روی
            آن کار کنند...
            خوب من هم یک نگاهی به این نواحی انداختم و ایشان نواحی خوبی را رسم کردند و
            من هم آنها را تایید میکنم (البته اگر تاییدیه من هم مهم باشد ) اما به نظر من کافی نیست و اگر دوستمان
            که بگفته خودشان اگر بخواهند به هدف 100 درصدی خودشان برسند باید به تمام زوایای آن توجه کنند
            ایشان و خیلی از دوستان دیگر فقط بر روی یک بعد بازار تمرکز دارند , ولی در حقیقت بازار 3 بعد داشته و اولین بعد آن
            که بیشتر ما بروی آن تمرکز داریم بعد قیمت است :
            بعد قیمت به یک تریدر , جهت حرکت یا روند حرکت و نواحی مقاومتی که امکان بازگشت روند یا ادامه روند را نشان میدهد
            که تاحدی میتوان گفت مهمترین بعد است , ولی کافی نیست یا به عبارتی کفایت نمیکند....
            بعد دوم که در جهت بعد اول قرار دارد بعد زمان است :
            بعد زمان میزان حرکت روند و زمان تقریبی حرکت بازار را مشخص میکند که اگر با بعد اول ترکیب شود , یک ابزار بسیار همی برای
            کنترل پوزیشن و حتی پیشبینی زمان رسیدن بازار به هدف ویا پیشبینی شکست پوزیشن ... خواهد بود
            بعد سوم که بعدی مکمل برای دو بعد اول و دوم است , چیزی نیست جز حجم :
            حجم معاملات یا همان مجموع حجم خریدها و فروشها در یک بازه زمانی... خود به تنهایی یکی از مهمترین ابزار یک تریدر است و همانند
            یک کاتالیزور عمل کرده و به تریدر میفهماند که بازار با چه قدرتی به سوی هدف احتمالی حرکت خواهد کرد و در چه زمان از این قدرت کاسته شده
            و احتمال پایان ترند وجود دارد....
            خلاصه : حجم , قدرت بازار است و زمان , سرعت بازار و قیمت , هم میتوان گفت در جایی اصطکاک بازار است و در جایی مانعی بزرگ و جایی هم هدف...
            این 3 بعد با هم گره خورده اند و کشف چگونگی ترکیب این سه عنصر با هم , میتواند موجب موفقیت بیشتر یک تریدر شود و فراموش نکنید که
            باید این ترکیب بسیار دقیق , ساده و هماهنگ انجام شود .....
            یک مثل بزنم : دوستانی که با دستگاه اسکوپ آشنایی دارند , ولتاژ را اگر قیمت در نظر بگیریم و زمان را همان سرعت نمونه برداری و رابطه امواج را با این دو بعد...
            رسم شکل و ابعاد فرکانس , هدف ما میشود و حجم نیز در اینجا جریان است که در نموداری دیگر و در کانالی جداگانه به عنوان مکمل به یک محقق کمک میکند
            تا به نتیجه مورد نظر خود برسد...

پ.ن: راستی جناب استاد حسینی من یادم رفت این مطلب را عرض کنم که شما پرسیده بودید کجای حرف شما را من اشتباه دانستم ؟
            اشتباه کلمه درستی در آن متن نبود و اشتباه در تفکارت شما نبوده و نیست .....
            شما فرموده بودید که دوستان تریدر ایرانی بیشتر از 1000 تا 2000 دلار سرمایه بیشتر در این بازار قرار نمیدهند (به دلیل نداشتن سرمایه و یا عدم اعتماد به بروکرها...)
            و دوستان زیادی را میشناسید که سرمایه ای تا این حد بیشتر ندارند.... که من عرض کردم من خیلی از دوستان را میشناسم که مبالغ بالا در این بازار سرمایه گذاری کردند
            و شما دارید اشتباه میکنید ... که حق با شما بود و از بحث این تاپیک به دور بوده و بهتر است از این اعداد در ابتدای کار ... بماند

نظر

درود !!
              با اجازه صاحب تاپیک
              من با خودم عهد کردم که اگه نقره کف زد و زیر 1871 رفت نه تنها به بی نظمی بازار ایمان میارم بلکه پیشبینی و کلا بازار رو بزارم کنار مث مرد سر حرفم هستم جدال آخر من با بازار اینه
              گرچه اگه فیلدی هم صورت بگیره مشکل از من و ضعف علمم هست نه روش و بازار .
              Remember, "There is a time for everything, and a season for every activity under heaven: A time to be born and a time to die, a time to plant and a time to uproot. . . A time to get, and a time to lose ... "(Ecclesiastes 3: 1).
              There is also a time to buy and a time to sell
              !

Rocco fund
              13:21 26.12.2016

نظر

نوشته اصلی توسط WOLF.051 نمایش پست ها
                درود !!
                با اجازه صاحب تاپیک
                من با خودم عهد کردم که اگه نقره کف زد و زیر 1871 رفت نه تنها به بی نظمی بازار ایمان میارم بلکه پیشبینی و کلا بازار رو بزارم کنار مث مرد سر حرفم هستم جدال آخر من با بازار اینه
                سلام قربان
                اقا روش کاری بنده هم داره میگه طلا باید 18 دلار بریزه و بعد برگرده که اگه درست در بیاد احتمالا نقره رو هم با خودش همراه خواهد کرد حالا تکلیف چیه ؟ یا من از معامله خارج شم یا شما منصرف شید. خخخخ
                https://www.mql5.com/en/signals/477569

نظر

نوشته اصلی توسط hamid24 نمایش پست ها
                  سلام قربان
                  اقا روش کاری بنده هم داره میگه طلا باید 18 دلار بریزه و بعد برگرده که اگه درست در بیاد احتمالا نقره رو هم با خودش همراه خواهد کرد حالا تکلیف چیه ؟ یا من از معامله خارج شم یا شما منصرف شید. خخخخ
                  ) آره خوب تناقض همیشه همه جا هست والا من به شخصه به همین دلیله که علاقه ی زیادی به بازار ارز ندارم و دلم میخواد بیشتر کامادیتی فیوچرز کار کنم تا حداقل از دست دوگانگی ها خلاص شم ولی منتها گلستانی که ما زندگی میکنیم به همین بازار ارزش باید قانع باشیم که دوروز دیگه همینو هم میگیرن
                  ولی خلاصه من تحلیل یورو دارم که باید بریزه ( یورو دلار خلاف نقره یه مقدار بیشتر با عقل جور در میاد تا طلا ) ولی سیگنال های نقره شدیدا قوی هستن به هر حال جدله دیگه
                  Remember, "There is a time for everything, and a season for every activity under heaven: A time to be born and a time to die, a time to plant and a time to uproot. . . A time to get, and a time to lose ... "(Ecclesiastes 3: 1).
                  !

Rocco fund

نظر

درود !!
                    با اجازه صاحب تاپیک
                    دوست عزیز در بازار بدون روند فعلی امکان همه چیز وجود دارد بازر نزدیک 3هفته است بدون روند است هم احتمال صعود وجود دارد و هم احتمال نزول پس هیچ وقت در بازار بدون روند روی خود قمار نکنید

نظر

نوشته اصلی توسط gold نمایش پست ها
                      دوست عزیز در بازار بدون روند فعلی امکان همه چیز وجود دارد بازر نزدیک 3هفته است بدون روند است هم احتمال صعود وجود دارد و هم احتمال نزول پس هیچ وقت در بازار بدون روند روی خود قمار نکنید
                      ممنون دوست عزیز حرفهاتون کاملا درسته ولی چند نکته رو عرض کنم :
                      1- من کاری به این ندارم ترند هست یا رنج ، آموزه های جوونیم داره میگه ترند عوض شده ! !! (؟؟)
                      2- روی خودم قمار نمیکنم اتفاقا بر عکس دارم خودمو از قمار "وقت" که عمریه در گیرشم خلاص میکنم
                      در اصل میخوام تکلیف خودمو با بازار مشخص کنم اگه به فرض جواب داد که خوب یعنی راه رو دارم درست میرم اگه جواب نداد تکلیف مشخصه ( حداقل پیشبینی رو میزارم کنار) مشکل از بی علمی من نیست چون من تقریبا همه چیز رو در نظر گرفتم ( بک تست چندین ساله در کالا ها و نقره و مدتی هم ترید ) و همونطور که گفتم جدال من با خودم سر عمر بر باد رفته یا نرفته هست و به هیچ وجه هم جنبه ی خودنمائی نداره و فقط به این خاطر توی این تاپیک نوشتم تا سندی باشه برام که هر وقت بیاد میارمش از وسوسه های بازار خلاص شم
                      خوبه هر از چند گاهی ما تریدر ها خودمونو بسنجیم که آیا راهی که میریم درسته ؟ اصلا به درد بازار میخوریم یا تغییر شیوه میتونه راه کار مفیدی باشه .
                      البته کم لطفی نکنم این نوع تحلیل جوابشو تا حدودی بهم پس داده ولی نه به جنبه ی پیشبینی با اطمینان.
                      !

Rocco fund

نظر

ممنون دوست عزیز حرفهاتون کاملا درسته ولی چند نکته رو عرض کنم :
                        1- من کاری به این ندارم ترند هست یا رنج ، آموزه های جوونیم داره میگه ترند عوض شده ! !! (؟؟)
                        2- روی خودم قمار نمیکنم اتفاقا بر عکس دارم خودمو از قمار "وقت" که عمریه در گیرشم خلاص میکنم
                        در اصل میخوام تکلیف خودمو با بازار مشخص کنم اگه به فرض جواب داد که خوب یعنی راه رو دارم درست میرم اگه جواب نداد تکلیف مشخصه ( حداقل پیشبینی رو میزارم کنار) مشکل از بی علمی من نیست چون من تقریبا همه چیز رو در نظر گرفتم ( بک تست چندین ساله در کالا ها و نقره و مدتی هم ترید ) و همونطور که گفتم جدال من با خودم سر عمر بر باد رفته یا نرفته هست و به هیچ وجه هم جنبه ی خودنمائی نداره و فقط به این خاطر توی این تاپیک نوشتم تا سندی باشه برام که هر وقت بیاد میارمش از وسوسه های بازار خلاص شم
                        خوبه هر از چند گاهی ما تریدر ها خودمونو بسنجیم که آیا راهی که میریم درسته ؟ اصلا به درد بازار میخوریم یا تغییر شیوه میتونه راه کار مفیدی باشه .
                        البته کم لطفی نکنم این نوع تحلیل جوابشو تا حدودی بهم پس داده ولی نه به جنبه ی پیشبینی با اطمینان.
                        اگر چندین سال در این بازار هستید تعجب می کنم چه طور با یک پیش بینی می خواهید حقانیت خودتان را با یک تحلیل ثابت کنیدباید خیلی پخته تر از این حرفا باشید نه دوست عزیزبیا بنده برات بگم اگر راهی پیدا کردید که در این بازار سود اور است بایک بار و دوبار . چندبار...برایت ثابت نمی شه این استراتژی و یا راهی که پیدا کردی که می خواهی ببینی سود اور است یا اتلاف وقت چندین ساله باید حداقل 6ماه یا یک سال با توجه روحیات بازار و روندهای درگیر در بازار برادری خودش را ثابت کند پس زود تصمیم نگیر چون اگر در کوتاه مدت جواب بدهد و در بلند مدت جواب ندهد دچار سرخوردگی می شود و یک توسعه برادرانه سعی کن از تحلیل کردن فاصله بگیر در یک کلام برای همه دوستان سعی کنید راهی پیدا کنی که از این بازار سود کنی با تحلیل کردن ...
                        موفق باشی
                        ویرایش توسط gold : https://www.traderha.com/member/5503-gold در ساعت 08-23-2016, 11:14 PM

نظر

به آموزه هات شک کن برادر من
                          https://t.me/MoRaFx

نظر

تاپیک جذابی هستش
                            و از همه جذاب تر این ک پاسخ ها بینظیر هستش

موففق باشید

نظر

ضمن سلام خدمت دوستان عزیز :
                              خیلی با این تاپیک و مطالبی که دوستان زحمت کشیده بودند نوشته بودند حال کردم.
                              خالی از لطف ندیدم منم تجربیات چند ساله م رو بنویسم شاید برای دوستان آموزنده باشه.

فقط میخوام در قالب یک داستان توضیح بدم:

یکی بود یکی نبود غیر از خدا هیچکس نبود تو یک شهری خیلی دور مردمانی زندگی میکردند که غذای اصلیشون فقط تخم مرغ بود و بنابراین قیمت تخم مرغ خیلی محفل انجمن ها و نشست ها و مهمونی ها و دید و بازیدهاشون بود.
                              کار اصلی مردم شهر کشاورزی و دامداری بود و تعداد کمی از مردم تو کار تولید تخم مرغ بود تا غذای اصلی مردم شهر رو تامین کنند.مثل هر شغل دیگه ایی که در شهر بود اونام ازین کار امرار معاش میکردند.
                              ولی یک روزایی پیش می اومد که هوا نامساعد میشد و جاده ها خراب میشدند و تخم مرغها بموقع به مغازه ها نمیرسید و مردم صف میکشیدند برای خرید تخم مرغ. خیلی ازونا تخم مرغ بهشون نمیرسید و از ترس گشنگی و بی غذایی فشار روانی بالا بهشون وارد میشد و خلاصه حاضر بودند پول بیشتری بابت خرید تخم مرغ بپردازند و در نتیجه در اون روزهای خاص قیمت تخم مرغ خیلی گرون میشد.
                              یا بعضی اوقات کارگرای مرغداریها و دست اندر کاران پروسه تولید تخم مرغ اعتصاب میکردند چرا که حقوق اونا بموقع داده نمیشد چرا که مغازه داران بعلت وضع بد مردم و عدم وصول مطالباتشان از مردم -که در زمان رونق و جولان مشتریان به آنها برای جذبشان و وفاداریشان امتیازاتی چون قرضی کار کردن میدادند -نمیتونستند چکهاشون رو در مقابل تولید کنندگان تخم مرغ پاس کنند و این باعث تعطیلی تمام یا بخشی از خطوط تولید تخم مرغ میشد و سرانجام منجر به صف کشیدن پشت در مغازها و گرون شدن تخم مرغ میشد.
                              یک موقعهایی هم پیش می اومد دولت اون شهر تعرفه گمرکی غذای مرغهارو که از بیرون شهر تامین میشد رو بالا میبرد و در نتیجه هزینه تولید مرغداریها و تولید کنندگان تخم مرغ بیشتر میشد و این باعث گرونی تخم مرغ میشد.
                              یک وقتهایی هم بیماری و ویروس میزد به مرغداریها و بسیاری از مرغها تلف میشدند و تعداد تخم مرغهای تولیدی کمتر و کمتر میشد و این باز باعث گرون شدن تخم مرغ در اون روزها میشد.
                              ایدی تلگرام:

@godtaken

نظر

یک عده ایی که به نظر میرسید خیلی فرصت طلب بودند و طالب پول ازین بالا و پایین شدن تخم مرغها سعی داشتند پول خوبی کسب کنند.
                                اونا و مخصوصا طلایه داران اول این دسته افراد کسانی نخبه و ریاضی دان و منطق دان بودند و دلیل تمام این بالا رفتنها و پایین رفتنهای قیمت تخم مرغ رو میدانستند.
                                اونا اومدند و برای خودشون بر اساس داده های آماری و قیمتهای گذشته فرمولهای ریاضی رو نوشتند که بموقع و قبل از همه گرون شدن و یا ارزون شدن تخم مرغ رو اطلاع بده.
                                نفعش در این بود که اگر قبل از همه میدونستند تخم مرغ میخواد ارزون بشه سریع تخم مرغهای گرون شون رو بفروشند و یا اگر میدونستند که تخم مرغ میخواد گرون بشه برند از مغازه داران یا مرغداریها تخم مرغهای زیادی و فراتر از نیاز خودشون رو بخرند تا در طی روزهای بعد که میخواد گرون بشه با قیمتی بالاتر بفروشند و ازین راه سود خوبی کسب کنند.افراد زیادی جذب این جریان شدند و فرمولهای زیادی ابداع شد.
                                مثلا بعضیا میگفتند اگر قیمت تخم مرغ بالاتر از میانگین قیمت تخم مرغ در یک هفته اخیر باشه تخم مرغ میخواد گرون بشه و در نتیجه هجوم میبردند بسمت خرید تخم مرغ.و البته در اوایل گرون هم میشد چون همه ازین فرمول استفاده میکردند و تقاضا زیاد میشد و گرون هم میشد و همه اونایی که سود میکردند سر مست از سود دوباره این کار رو تکرار میکردند ولی کم کم همه این رو فهمیدند و دیگر این فرمول کارایی نداشت.چرا که وقتی قیمت بالای همون میانگین یک هفته بود دیگر کسانی که تخم مرغ داشتند و از فرمول خبر داشتند حاضر نبودند تخم مرغ بفروشند و یا خریداران میدونستند که الان همه میدونند باید بخرند پس دیگر خرید تخم مرغ یه نیت کسب سود فایده ایی نداشت و خلاصه کار گره میخورد و دیگر اون فرمول شانسکی شده بود یک موقعهایی جواب میداد و یک موقهایی هم اصلا و بسته به ذهنیت و عملکرد مشتریان و فروشندگان کارایی ش در حال نوسان بود.
                                ایدی تلگرام:

@godtaken

نظر

پردازش ...
                                X