اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

در هر بینظمی نظمیست یا در هر نظمی بینظمیست؟!!!!

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

سلام
    بحث خوبیست لطفا ادامه بدید
    برنامه نویسی متا تریدر ساخت اندیکاتور و اکسپرت درخواستی شما

نظر

تا آقا سینا میاد که راهبر این تاپیک هستن و تاپیک رو به مسیر خودش میبرن بنده جسارت میکنم و در ادامه بحث قبلم چند موضوع را میگم و سوالی دارم که میپرسم که دوست دارم دوستان یاری کنند و پیشاپیش ازشون تشکر میکنم . چراغ اینجا روشن بمونه

در لایه ای که تریدر در اون قرار میگیره قوانین وجود دارن و قراردادهایی هم باید بگذارن . این قوانین و قراردادهارو با اسمهای استراتژی معامله ، مدیریت سرمایه ، مدیریت روانی معامله یا بهتر هست بگیم مدیریت روانی معامله گر ، مدیریت ریسک و ... هستند و این نظامی که تریدر باید رعایت کنه پلان کامل معاملاتی میگیم ...

حالا سوالی که من دارم این هست که آیا بین مدیریت ریسک و مدیریت سرمایه تفاوتی هست ؟ آیا اینها دو مفهوم مترادف هستند یا خیر ؟ اصلا مدیریت ریسک و مدیریت سرمایه به چه معنا هستند ؟؟؟ به چه چیزهایی وابسته هستند ؟

پ.ن : آقا سینا اگر این بحث با هدف شما مغایر بود صریح بیان کنید تا مطلب رو با راهنمایی شما در مسیر صحیح مورد نظرتون ادامه بدیم

با تشکر فراوان
      وَ يَرْزُقْهُ مِنْ حَيْثُ لَا يَحْتَسِبُ وَ مَنْ يَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ إِنَّ اللَّهَ بَالِغُ أَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِكُلِّ شَيْءٍ قَدْرًا

و او را از جايى كه گمان ندارد روزى میدهد; و هر كس بر خدا
      اعتماد كند، او براى وى بس است; خداوند فرمان خود را به انجام میرساند; و خدا براى هر چيزى اندازه‏ اى قرار داده است!

( آیه 3 سوره طلاق )

با اجرای منظم و دقیق قوانین معاملاتی ممکن هست ضرری هم کنیم
      ولی
      بدون اجرای منظم و دقیق قوانین معاملاتی قطعا بازنده خواهیم بود.

نظر

با سلام

به نظر من

این دو اصطلاح خیلی به هم نزدیک هستند و گاهی هم پوشانی دارند ولی یکی نیستند مدیریت سرمایه رو شخص انجام میده ولی مدیریت ریسک بسته به استراتژی و سیستم تعریف میشه

بعنوان مثال اگر ما صد میلیون پول داشته باشیم و اون رو به ده قسمت تقسیم کنیم و چند قسمت اون رو در بانک یا اوراض مشارکت که تضمین شده هست قرار بدیم یا حتی هزینه کنیم این

میشه مدیریت پول و ریسکی انجام ندادیم ولی زمانی که با پول معامله ای انجام میشه که میزان سود یا ضرر ان مشخص نیست و تضمینی در کار نیست بحث مدیریت ریسک پیش میاد

در ترید میزان سرمایه درگیر (حجم پوزیشن )میشه مدیریت سرمایه و میزان استاپ لاس با توجه به حجم پوزیشن میشه مدیریت ریسک

بعنوان مثال حسابی که 10 هزار دلار موجودی داره یک پوزیشن یک لاتی با لوریج .....ممکنه فقط 500 دلار از سرمایه رو درگیر کنه یعنی 5 در صد سرمایه که این میشه مدیریت سرمایه

جالا میزان استاپی که سیستم برای ما تعیین میکنه میشه مدیریت ریسک ما اگر میزان استاپ ما 10 پیپ باشه (فرضا صد دلار برای پوزیشن یک لاتی )ریسک ما میشه یک درصد ولی اگر

میزان استاپ ما 200 پیپ باشه ریسک ما میشه 20 در صد سرمایه

ممنون بابت این بحث جالب هم از شما هم سینای عزیز

نظر

نوشته اصلی توسط syzygy نمایش پست ها
          سلام . من هیچی از این تاپیک رو نخوندم و فقط میخوام جواب سوال شما رو به اندازه میزان اطلاعات خودم بدم شاید کمکی باشه .
          به نظر من این بازار کاملا منطقی و دارای نظمی بی نظم است .
          سلام دوست عزیز , خوب هستید که انشا...؟؟
          شما به نظر من کار درستی نکردید که کل تاپیک را نخواندید و نتیجه گیری میکنید....
          من کی عرض کردم که بازار بینظم است و یا نظم ندارد که شما میخواهید اثبات کنید ک منظم است؟!
          بازار کاملا منظم است و در آن شکی نیست , کدام بی نظمی است که در 20 پوزیشن , 18 عدد آن به تارگت میخورد
          کدام تعریف بینظمی این چنین موردی را پوشش میدهد؟ بازار اگر نظم نداشته باشد و یا نظمش به هم بخورد ,
          خود موسسات و شرکتهای سفته باز و واحدهای تصمیمگیری این نظم را ایجاد خواهند کرد.....
          آنها هم انسان هستند و مثل ما فکر میکنند, همان گونه که ما در فکر داریم که مثلا 4 آپارتمان بخریم و فلان سهم کارخانه را
          تهیه کنیم و یا فلان سرمایه گذاری بیخطر را انجام دهیم تا خودمان را ببندیم و از سود مثلا اجاره آپارتمان تا آخر عمر بخریم و بخوریمو بگردیم...
          پس صاحبان بانکها و موسسات مالی هم به مانند ما فکر میکنند و به تعادل بازارها نیازمندند...پس نمیگذارند که این نظم به هم بخورد...
          این روش عرایض بنده دوست عزیز یک روش آموزشیست , مثلا گروهی که شدیدا در جهل و خرافات دینی فرو رفته اند و شما به فکر آگاه کردن
          آنها هستید , ابتدا باید این دوستان را کاملا لائیک کنید و تمام افکار قدیمی آنها را پاک کنید و آنها را متوجه کنید که این نگرش آنها کاملا اشتباه است
          بعد از شستشوی کامل مغزی , دباره آنها را به سوی راه درست و صحیح راهنمایی کنید.... یا هر نگرش اشتباه دیگر را میتوان مثال زد....
          من نه میخواهم در این تاپیک تحلیل کنم و نه استراتژی به دوستان آموزش دهم و یا سیستمی را به دوستان بقبولانم , من همیشه عرض کردم و میکنم که
          هر سیستم تریدینگی که دوست دارید را پیش بگیرید و من آن را تایید میکنم که من هم یک زمانی آن سیستم را به کار میگرفتم.... پس سیستم مهم نیست
          تمام سیستم ها اگر درست به کار گرفته شوند سود آور اند... فقط من نگرش دوستان را میخواهم تغییر دهم تا سود دهی آنها انشا... افزایش یابد...
          من میگویم که بازار آن نظمی که من و شما از آن توقع دارید را نمیتواند داشته باشد و توقع شما و بنده را براورده کند , هر وقت قبول کردید که بازار بی نظم است
          و همین است که است و باید در این بی نظمی نظمی ایجاد کنم و موفق باشم .... آن زمان نظم آن را پیدا خواهم کرد و موفقیتم چند برابر خواهد شد.....
          پ.ن: منظور از جاهل در مثال بالا خودم هستم نه هیچ کس دیگری .....

نظر

نوشته اصلی توسط SINA1359 نمایش پست ها
            سلام دوست عزیز , خوب هستید که انشا...؟؟
            شما به نظر من کار درستی نکردید که کل تاپیک را نخواندید و نتیجه گیری میکنید....
            من کی عرض کردم که بازار بینظم است و یا نظم ندارد که شما میخواهید اثبات کنید ک منظم است؟!
            بازار کاملا منظم است و در آن شکی نیست , کدام بی نظمی است که در 20 پوزیشن , 18 عدد آن به تارگت میخورد
            کدام تعریف بینظمی این چنین موردی را پوشش میدهد؟ بازار اگر نظم نداشته باشد و یا نظمش به هم بخورد ,
            خود موسسات و شرکتهای سفته باز و واحدهای تصمیمگیری این نظم را ایجاد خواهند کرد.....
            آنها هم انسان هستند و مثل ما فکر میکنند, همان گونه که ما در فکر داریم که مثلا 4 آپارتمان بخریم و فلان سهم کارخانه را
            تهیه کنیم و یا فلان سرمایه گذاری بیخطر را انجام دهیم تا خودمان را ببندیم و از سود مثلا اجاره آپارتمان تا آخر عمر بخریم و بخوریمو بگردیم...
            پس صاحبان بانکها و موسسات مالی هم به مانند ما فکر میکنند و به تعادل بازارها نیازمندند...پس نمیگذارند که این نظم به هم بخورد...
            این روش عرایض بنده دوست عزیز یک روش آموزشیست , مثلا گروهی که شدیدا در جهل و خرافات دینی فرو رفته اند و شما به فکر آگاه کردن
            آنها هستید , ابتدا باید این دوستان را کاملا لائیک کنید و تمام افکار قدیمی آنها را پاک کنید و آنها را متوجه کنید که این نگرش آنها کاملا اشتباه است
            بعد از شستشوی کامل مغزی , دباره آنها را به سوی راه درست و صحیح راهنمایی کنید.... یا هر نگرش اشتباه دیگر را میتوان مثال زد....
            من نه میخواهم در این تاپیک تحلیل کنم و نه استراتژی به دوستان آموزش دهم و یا سیستمی را به دوستان بقبولانم , من همیشه عرض کردم و میکنم که
            هر سیستم تریدینگی که دوست دارید را پیش بگیرید و من آن را تایید میکنم که من هم یک زمانی آن سیستم را به کار میگرفتم.... پس سیستم مهم نیست
            تمام سیستم ها اگر درست به کار گرفته شوند سود آور اند... فقط من نگرش دوستان را میخواهم تغییر دهم تا سود دهی آنها انشا... افزایش یابد...
            من میگویم که بازار آن نظمی که من و شما از آن توقع دارید را نمیتواند داشته باشد و توقع شما و بنده را براورده کند , هر وقت قبول کردید که بازار بی نظم است
            و همین است که است و باید در این بی نظمی نظمی ایجاد کنم و موفق باشم .... آن زمان نظم آن را پیدا خواهم کرد و موفقیتم چند برابر خواهد شد.....
            پ.ن: منظور از جاهل در مثال بالا خودم هستم نه هیچ کس دیگری .....
            سلام
            به نظر بنده بازار بی نظم است و شکی در ان ندارم برایم ثابت شده است و در این بینظمی معامله گران ان را تبدیل به نظم می کنند ولی در بعضی مواقع هم برایم ثابت شده است معامله گران به بی نظمی دامن میزنند چون عواملی در ان دخیل است که بماند بعد....

نظر

نوشته اصلی توسط PyGentleman نمایش پست ها
              پ.ن : آقا سینا اگر این بحث با هدف شما مغایر بود صریح بیان کنید تا مطلب رو با راهنمایی شما در مسیر صحیح مورد نظرتون ادامه بدیم
              با تشکر فراوان
              سلام خوب هستید دوست عزیز؟ چه خبر؟...
              کاملا این بحث در جهت موضوع این تاپیک است.... من خیلی وقت است که منتظر م دوستان این بحث را شروع کنند که شما زحمتشو کشیدید...
              دستتون درد نکنه.....

تا آقا سینا میاد که راهبر این تاپیک هستن و تاپیک رو به مسیر خودش میبرن بنده جسارت میکنم و در ادامه بحث قبلم چند موضوع را میگم و سوالی دارم که میپرسم که دوست دارم دوستان یاری کنند و پیشاپیش ازشون تشکر میکنم . چراغ اینجا روشن بمونه

در لایه ای که تریدر در اون قرار میگیره قوانین وجود دارن و قراردادهایی هم باید بگذارن . این قوانین و قراردادهارو با اسمهای استراتژی معامله ، مدیریت سرمایه ، مدیریت روانی معامله یا بهتر هست بگیم مدیریت روانی معامله گر ، مدیریت ریسک و ... هستند و این نظامی که تریدر باید رعایت کنه پلان کامل معاملاتی میگیم ...

حالا سوالی که من دارم این هست که آیا بین مدیریت ریسک و مدیریت سرمایه تفاوتی هست ؟ آیا اینها دو مفهوم مترادف هستند یا خیر ؟ اصلا مدیریت ریسک و مدیریت سرمایه به چه معنا هستند ؟؟؟ به چه چیزهایی وابسته هستند ؟

با تشکر فراوان

دوست عزیزمون dama زحمت کشیدند و مفاهیم علمی این دو مورد را توضیح دادند....
              من هم نظر شخصی خودم را در مورد این دو مورد میدهم که کاملا شخصی است و باید تا به حال متوجه شده باشید
              چیزی که مد نظر من است کاملا در چارچوب سادگی است , با این که در زمینه روانشناسی بازار و مدیریت ریسک و ریوارد مطالعات
              فراوانی داشتم .... (اگر من در عرایضم داعما اشاره میکنم که مثلا در فلان زمینه مطالعه داشتم و یا تجربه زیادی دارم... به این معنی نیست که
              خدای نکرده بخواهم خودم را بزرگ کنم و یا به دوستان بقبولانم که من فلان هستمو... به این حرفها نیازی ندارم و همان صورت که حدود 5-6 سال است
              در هیچ فروم فارسی و انگلیسی فعالیت ندارم , دباره در خفا برگشته و به کار خود ادامه میدهم...منظور من فقط و فقط این است که به دوستان بفهمونم
              که در آخر تمام مطالعاتی که در هر زمینه کردم و یا تجربه ای که در سالها پیدا کردم به چیزی جز سادگی نرسیدم(حتی در مدیریت پوزیشن) نه فقط
              بنده , بلکه تا جایی که من میدانم بیشتر تریدرهای حرفه ای به همین نتیجه رسیدند و به همین روش ترید میکنند...)........
              مدیریت سرمایه مربوط به کنترل درست کل دارایی های شماست , در این مدیریت شما علمی را میآموزید که کل دارایی های خود را به چه صورت
              و به چه میزانی در بازار وارد کنید و مابقی آن را چگونه سرمایه گذاری کنید و یا بلوکه کنید...در هر معامله یا هر کالایی چه میزان پول یا کالا دپو کنید
              که در معامله بعدی پول به اندازه کافی داشته باشد و بازار فلان کالا را از دست ندهید....
              بحث خیلی خیلی طولانی است , خلاصه مدیریت سرمایه را در یک ضرب المثل (از دید بنده) بیان میکنم : تمام تخم مرغهای خود را در یک سبد قرار نده...
              حال کاری که من میکنم : در چند بروکر حساب دارم و بیشتر از 10000 دلار در یک بروکر پول مارجین نگه نمیدارم و سود ماهانه یا دو ماهه خود را به سرعت خارج میکنم
              و فقط همان 10000 دلار را باقی میگذارم , از یک لات کمتر نمیگیرم و بیشتر از 1 لات در هر پوزیشت در یک بروکر , درگیر نمیکنم , بیشتر از 7000 دلار مارجین را در هر بروکر
              همزمان وارد بازار نمیکنم (چوبشو قبلا خوردم
              )
              بحث ریسک و ریوارد بحثی روانشناختی و تجربی است که میزان ریسکپذیری معقولانه و غیر معقولانه یک تریدر را مورد بررسی قرار میدهد....
              این بخش به نظر من کاملا شخصیست و من نمیخواهم که زیاد وقت دوستان را بگیرم و فقط نظر شخصی خودم را میدهم:
              من زمانی که مشکلی توی زندگیم به وجود میاد یا به هر دلیله اعصابم درگیر چیزی دیگر است و یا به عبارتی در یک آسودگی خیال نیستم , ترید نمیکنم
              تجربه ادارم وقتی مشکلی دارم و اعصابم ناراحت و درگیر است , یک چارت ساده و یک ترند کوچک تبدل میشود به یک اژدها و از پوزیشن گرفتن به شدت میترسم و
              پوزیشن های قبلی خودم را با بی منطقی باهاشون رفتار کرده و تصمیمات اشتباه میگیرم.... خلاصه زمان مشکلات کامپیوتر بسته است و پوزیشن های باز را هم رها کرده
              تا به نتیجه خود برسند (اسپ یا تارگت) بهتر از آن است که تصمیم اشتباه روی پوزیشنهای منطقی قبلی (که در آسودگی خیال گرفتم) بگیرم...
              به نظر من دیدگاه ریسک و ریوارد در هر جفت ارزی متفاوت است و باید برای هر جفت ارزی استراتژی کنتری خاص خود را به کار گرفت که با تجربه به دست میاید ....
              در هر سیستمی هم این مورد متفاوت است و به میزان ریسک پذیری فردی هم بی تاثیر نیست... همچنین دوره زمانی که تریدر روی آن پزیشن میگیرد بستگی دارد
              (مثلا دوره روزانه - دوره هفتگی - ماهانه - فصلی یا سالانه که میتواند کاملا این بحث را تحت شعاع خود قرار دهد.....
              خیلی بحث طولانی و شخصی است... البته بستگی به استراتژی فرد هم دارد که میزان ریسک و ریوارد را عددی(پوینتی) یا تکنیکی یا ذهنی قرار دهد
              من ریسک و ریواردم خود را تکنیکالی و ذهنی انجام میدهم و چون پوزیشن های من در دوره های هفتگی و ماهانه است , معمولا پوینهای بالا را برای آن در نظر میگیرم و با کاهش و افزایش لات که قبلا
              عرض کردم (یا همان پزیشن های در جهت که در تام پایینتر میگرم) پوزیشن را تا حد خیلی زیادی کنترل میکنم....
              من به اعداد فرمولی اعتقاد ندارم , 1 به دو یا یک به سه یا صفر صفر و پنج هیچ
              ... این اعداد آماریست و حداقل در این بازار و دوره زمانی کارایی دقیقی ندارد
              بارها شده که استاپ پوزیشن اصلی من خیلی بزرگتر از تارگنم بوده و با کنترل پزیشن از آن سود بیشماری به دست آوردم....
              باز زیاد حرف زدم , پوزش میخوام....

نظر

سلام دوست عزیز
                من یکی که از نوشته های شما کاملا لذت میبرم , بسیار زیبا مینویسید و جملاتتون نشون میده که تجربه خوبی از فلسفه ترید دارید
                البته ماهیت این تاپیک همین است و این بحثها را می طلبد , پس نباید ناراحت شوید , کم کم نمودار را هم وارد تاپیک میکنیم تا دوستان
                نظرات خود را بر روی نمودار عملی کنند....
                پ.ن: در اصل این تاپیک برای افراد تازه کار و خدای نکرده ضرر کرده ایجاد نشده است , این دوستان باید تلاش خود را ادامه دهند تا به مرحله سودهی
                برسند , در حقیقت این تاپیک برای دوستانی است که سود میکنند و تریدر موفقی هستند ولی سود دههی کمی دارند و معتقد هستند که سهم خود را
                از این بازار نگرفته اند .... پس همان 5 درصد (از 90 درصد) که بیشتر شما هم مطمئن هستم از آن دسته هستید و اگر نه به این تاپیک کشیده نمیشدید
                من در pdf اول تاپیک عرض کردم که بعد از فلان ماجرا به یک نگرش جدیدی رسیدم , به این معنا نبود که قبلا ضرر میکردم , حدود سال 2004 که بعد از 6 سال
                مطالعه و کار روی حساب دمو , یک حساب 300 دلاری در فیبو باز کردم (نمیدونم اون زمان اسمش کرادلوود بود یا فیبو...)و در سالهای بعد آن را به 15000 رساندم (با 3 برداشت 2
                هزار دلاری که با ماجرای ممنوعیت بازار تبادلات ارزی کل 15000 دلار را خارج کردم...) از نظر خودم خوب فکر میکردم چه کردم و 21000 درامد داشتم , ولی وقتی دوستان هم سن و سالم را
                که مثلا در بازار موبایل یا .... که از من دیرتر شروع کرده بودند , خودم را مقایسه میکردم , ماشینهای فلان تومانی - ویلای شمال در فلان شهرک- خانه در بالای شهر تهران
                (آن هم بدون هیچ استرسی که ما تریدرها در بازارهای این چنینی داریم , آنها هیچ مطالعه و بیخوابیهایی که من کشیدم را نکشیده بودند و هزاران ساعت مطالعه و تست روشهای مختلف...)
                آن زمان فقط من میتوانستم 3 پراید با پولم بخرم , پس به این نتیجه رسیدم که دارم وقتم را در این بازار به هدر میدهم , سود بازارهای مالی باید خیلی بیشتر از بازارهای سنتی باشد!!!!
                این داستان ادامه دارد....
                فقط بگم اگر شما ماهی زیر 20 تا 30 هزار دلار درامد از این بازار پر رسک نداشته باشید وقت خود را دارید تلف میکنید .... دوستان شما در بازار های سنتی که رقیبان شما هستند , عقب
                نمیشینند و به سرعت در حال پیشروی کردند , اگر دنبال رقابت نیستید به یک اداره دولتی بروید و یک کارمند شوید و صبح تا شب چای بخورید و جوک تعریف کنید ...
                تشکر از اقا سینا (و دوستان دیگه ) که تاپیک خوبی رو راه اندازی کردن . برا تازه کاری مثل من ، استفاده از تجربه شما فوق العاده هست

فقط سینا جان لطفا کمی در گفتن اعداد و ارقام دقت کن

یه وقت برا افراد تازه وارد مثل من سوء برداشت میشه که میتوان بدون هیچ دانشی و تجربه ای و به سادگی به این اعداد و ارقام رسید ( رویای یک شبه پولدار شدن و. . . . .)

---------------
                تا چند وقت پیش ایمیل هایی از طرف یک شرکت ایرانی دریافت میکردم ایمیل ها شامل تحلیل های مختلف بود که بعضی از تحلیل ها مربوط میشدن به جناب امیری - مدتی میشه ایمیل ها قطع شده اگر خواستید اسم شرکت رو براتون ارسال میکنم
                sometimes it is the people no one can imagine anything of who do the things no one can imagine

نظر

نوشته اصلی توسط dama نمایش پست ها
                  با سلام

به نظر من

1 این دو اصطلاح خیلی به هم نزدیک هستند و گاهی هم پوشانی دارند ولی یکی نیستند 2مدیریت سرمایه رو شخص انجام میده ولی مدیریت ریسک بسته به استراتژی و سیستم تعریف میشه

بعنوان مثال 3 اگر ما صد میلیون پول داشته باشیم و اون رو به ده قسمت تقسیم کنیم و 4 چند قسمت اون رو در بانک یا اوراض مشارکت که تضمین شده هست قرار بدیم یا حتی هزینه کنیم این میشه مدیریت پول و ریسکی انجام ندادیم ولی زمانی که با پول معامله ای انجام میشه که میزان سود یا ضرر ان مشخص نیست و تضمینی در کار نیست بحث مدیریت ریسک پیش میاد

در ترید میزان سرمایه درگیر (حجم پوزیشن )میشه مدیریت سرمایه و میزان استاپ لاس با توجه به حجم پوزیشن میشه مدیریت ریسک

دوست عزیزمون dama زحمت کشیدند و مفاهیم علمی این دو مورد را توضیح دادند....
                  من هم نظر شخصی خودم را در مورد این دو مورد میدهم که کاملا شخصی است و باید تا به حال متوجه شده باشید
                  چیزی که مد نظر من است کاملا در چارچوب سادگی است ,

5 مدیریت سرمایه مربوط به کنترل درست کل دارایی های شماست , در این مدیریت شما علمی را میآموزید که کل دارایی های خود را به چه صورت
                  و به چه میزانی در بازار وارد کنید و مابقی آن را چگونه سرمایه گذاری کنید و یا بلوکه کنید...در هر معامله یا هر کالایی چه میزان پول یا کالا دپو کنید
                  که در معامله بعدی پول به اندازه کافی داشته باشد و بازار فلان کالا را از دست ندهید....
                  بحث خیلی خیلی طولانی است , خلاصه مدیریت سرمایه را در یک ضرب المثل (از دید بنده) بیان میکنم :6 تمام تخم مرغهای خود را در یک سبد قرار نده...
                  حال کاری که من میکنم : در چند بروکر حساب دارم و بیشتر از 10000 دلار در یک بروکر پول مارجین نگه نمیدارم و سود ماهانه یا دو ماهه خود را به سرعت خارج میکنم
                  و فقط همان 10000 دلار را باقی میگذارم , از یک لات کمتر نمیگیرم و بیشتر از 1 لات در هر پوزیشت در یک بروکر , درگیر نمیکنم , بیشتر از 7000 دلار مارجین را در هر بروکر
                  همزمان وارد بازار نمیکنم (چوبشو قبلا خوردم
                  )

7 بحث ریسک و ریوارد بحثی روانشناختی و تجربی است که میزان ریسکپذیری معقولانه و غیر معقولانه یک تریدر را مورد بررسی قرار میدهد....

8 به نظر من دیدگاه ریسک و ریوارد در هر جفت ارزی متفاوت است و باید برای هر جفت ارزی استراتژی کنتری خاص خود را به کار گرفت که با تجربه به دست میاید ....
                  در هر سیستمی هم این مورد متفاوت است و به میزان ریسک پذیری فردی هم بی تاثیر نیست... همچنین دوره زمانی که تریدر روی آن پزیشن میگیرد بستگی دارد
                  (مثلا دوره روزانه - دوره هفتگی - ماهانه - فصلی یا سالانه که میتواند کاملا این بحث را تحت شعاع خود قرار دهد.....
                  خیلی بحث طولانی و شخصی است... البته بستگی به استراتژی فرد هم دارد که میزان ریسک و ریوارد را عددی(پوینتی) یا تکنیکی یا ذهنی قرار دهد
                  من ریسک و ریواردم خود را تکنیکالی و ذهنی انجام میدهم و چون پوزیشن های من در دوره های هفتگی و ماهانه است , معمولا پوینهای بالا را برای آن در نظر میگیرم و با 9 کاهش و افزایش لات که قبلا عرض کردم (یا همان پزیشن های در جهت که در تام پایینتر میگرم) پوزیشن را تا حد خیلی زیادی کنترل میکنم....
                  من به اعداد فرمولی اعتقاد ندارم , 1 به دو یا یک به سه یا صفر صفر و پنج هیچ
                  ... این اعداد آماریست و حداقل در این بازار و دوره زمانی کارایی دقیقی ندارد
                  بارها شده که استاپ پوزیشن اصلی من خیلی بزرگتر از تارگنم بوده و با کنترل پزیشن از آن سود بیشماری به دست آوردم....
                  باز زیاد حرف زدم , پوزش میخوام.
                  ممنون از هر دو عزیز

من سعی میکنم به ساده ترین حالت ممکن توضیح بدم همونطوری که سینای عزیز میگن

بعد از اون به این شماره گذاریهایی که در مطالب بالا کردم اشاره میکنم و توضیحاتی که به ذهنم رسید را بیان میکنم .

نکته : رنگ بندیها فقط برای تمایز بکار برده شدن و برای انتخاب رنگها هیچ هدف خاصی نبوده پس ممکن هست هیچ رابطه ای بین جملات همرنگ نباشند

مدیریت سرمایه برنامه ها و اعمالی
                  هستند که برای سود گرفتن بکار میگیریم

مدیریت ریسک برنامه ها و اعمالی هستند که با هدف جلوگیری از ضرر یا کم کردن دامنه آن بکار میگیریم .

مدیریت مالی برنامه ها و اعمالی هستند که به جهت صحیح هزینه کردن و مصرف کردن منبع مالی بکار میگیریم

واقعا بیان ساده بعضی چیزا خیلی سخته

حالا مطالبی که با شماره علامتگذاری کردم

1- به نظر بنده هم دقیقا همینطوره به طوری که من فکر میکنم خیلی هم به هم وابستگی دارند

2- لزوما اینگونه نیست چون هر کدام نظام یا سیستم جداگانه هستند ولی زیر مجموعه سیستم بالاتری ( چقدر اون مطالب سیستمهای لایه بندی و تاثیراتشون اینجا میتونه به درک مطلب هر چه بهتر کمک کنه )

3- وقتی که شما تصمیم به سرمایه گذاری میکنید در اصل دارید مدیریت سرمایه میکنید چون با هدف کسب سود این تصمیم رو میگیرید ولی وقتی این سرمایه رو تقسیم میکنید در اصل میاید مدیریت ریسک میکنید که ضرر احتمالیتون رو پوشش بدید .

4- مثال خوبی برای نزدیک شدن به ذهن هست

5- "مدیریت سرمایه مربوط به کنترل درست کل دارایی های شماست" در جهت افزایش ارزش دارایی

6- این ضرب المثل مدیریت ریسک هست .
                  توی این قسمت درست متوجه منظورتون از 7000 دلار مارجین نشدم که منظورتون مدیریت مالی هست یا مدیریت ریسک . اگر منظورتون محاسبه دقیق مارجین مورد نیاز برای معامله هست مدیریت مالی معامله رو دارید میگید ولی اگر به دلیل بی اعتمادی به بروکرها شما ترجیح میدید بیشتر از این مقدار در هر بروکر نگذارید میشه مفهوم مدیریت ریسک که فکر میکنم بیشتر منظورتون به مدیریت ریسک دلالت داره ( درک مدیریت مالی اینقدر ساده هست که فکر نمیکنم قصد بیان و توضیحش رو داشتید )

7-آفرین دقیقا همینطور هست . خیلی به بعد روانشناختی معامله گر و تجربه های گذشته اش مربوط میشه
                  . اکثر ما با این مشکل روبرو هستیم که ذهن با تعمیم دادن به گذشته منفی نقش مدیریت ریسک رو پر رنگتر از مدیریت سرمایه میکنه . مثلا با قاطعیت میگیم بیشتر از 2% نباید ریسک کرد درصورتی که شاید سیستم کامل تریدی باشه که ظرفیت بیشتر مثلا 5% و یا 7% رو داشته باشه و یا سیستمی هم باشه که 2% هم حسابشو حسابی داغون کنه .

8- دقیقا همینطور هست . هر نماد شخصیت خاص خودش رو داره و لایه های تاثیر گذار بر هر کدام متفاوت هست ( این حرفتون در عین سادگی پر از پختگی بود )

9- این کار شما یکی از راهکارهای مدیریت سرمایه تون هست که با توجه به مدیریت ریسک لازم برای سیستمتون مد نظر گرفتید .
                  وَ يَرْزُقْهُ مِنْ حَيْثُ لَا يَحْتَسِبُ وَ مَنْ يَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ إِنَّ اللَّهَ بَالِغُ أَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِكُلِّ شَيْءٍ قَدْرًا

اعتماد كند، او براى وى بس است; خداوند فرمان خود را به انجام میرساند; و خدا براى هر چيزى اندازه‏ اى قرار داده است!

( آیه 3 سوره طلاق )

ولی

نظر

نوشته اصلی توسط HOSSEINY نمایش پست ها
                    تشکر از اقا سینا (و دوستان دیگه ) که تاپیک خوبی رو راه اندازی کردن . برا تازه کاری مثل من ، استفاده از تجربه شما فوق العاده هست

فقط سینا جان لطفا کمی در گفتن اعداد و ارقام دقت کن

یه وقت برا افراد تازه وارد مثل من سوء برداشت میشه که میتوان بدون هیچ دانشی و تجربه ای و به سادگی به این اعداد و ارقام رسید ( رویای یک شبه پولدار شدن و. . . . .)
                    سلا جناب آقای حسینی
                    یک شبه نه دوست عزیز ولی دست یافتنیست , البته حساب کردن اینکه ماهی فلان دلار در فارکس کسب میکنید... کاری کاملا اشتباه است
                    نمیشود گفت که یک تریدر در هر ماه یک درامد ثابتی داشته باشد , اصلا در یک ماه نمیتوان تمام پوزیشنها را جمع کرد تا مارجین آزاد شود
                    ممکن است در یک ماه شما 100 پوینت دامد داشته باشد و در ماه بعد 1000 پوینت... پس باید درامد کل سال را در 12 تقسیم کنید و میانگین درامد
                    ماهانه را حساب کنید , بقیه بر میگردد به میزان سرمایه شما در بروکر یا بروکرها که تقریبا در ماه چند دلار درامد دارید (یک حساب 100 دلاری البته
                    بیشتر از 200 تا 300 دلار نمیتوان از آن توقع داشت)
                    پ.ن: من از ابتدا عرض کردم , دوستانی که این تاپیک را دنبال میکنند همه تریدرهای با تجربه هستند , تازه کارها به این تاپیک کشیده نمیشوند....
                    اسم تاپیک برای تازه کارها و دوستانی که کم تجربه هستند , جلب توجه نخواهد کرد , این تاپیک در حقیقت سعی میکند به عنوان یک کاتالیزور عمل کند
                    و تریدرهای موفق و پخته را با سرعت بیشتری به جلو راند و افکار اشتباه آنها را از بین برد که یکی از این افکار اشتباه , همین فکر شماست...

بله با جرات تمام عرض میکنم که کسب این مبالغ یا حتی بالاتر , امکانپذیر است و بی دلیل چنین حرفی نزده و نمیزنم
                    ادامه عرایضم مانده که وقت کنم ,برای دوستان تایپ میکنم ....

نوشته اصلی توسط HOSSEINY نمایش پست ها
                    تا چند وقت پیش ایمیل هایی از طرف یک شرکت ایرانی دریافت میکردم ایمیل ها شامل تحلیل های مختلف بود که بعضی از تحلیل ها مربوط میشدن به جناب امیری - مدتی میشه ایمیل ها قطع شده اگر خواستید اسم شرکت رو براتون ارسال میکنم
                    ممنون میشم جناب آقای حسینی , اگر این کار را بکنید , لطف بزرگی کردید

نظر

6- این ضرب المثل مدیریت ریسک هست .
                      توی این قسمت درست متوجه منظورتون از 7000 دلار مارجین نشدم که منظورتون مدیریت مالی هست یا مدیریت ریسک . اگر منظورتون محاسبه دقیق مارجین مورد نیاز برای معامله هست مدیریت مالی معامله رو دارید میگید ولی اگر به دلیل بی اعتمادی به بروکرها شما ترجیح میدید بیشتر از این مقدار در هر بروکر نگذارید میشه مفهوم مدیریت ریسک که فکر میکنم بیشتر منظورتون به مدیریت ریسک دلالت داره ( درک مدیریت مالی اینقدر ساده هست که فکر نمیکنم قصد بیان و توضیحش رو داشتید )

سلام دوست عزیز , خوب هستید ؟
                      شما منو میترسونید , اینقدر موشکافانه کلمات را بررسی میکنید که دیگر نمیتوانم یک کلمه تایپ کنم و دستانم می لرزد که نکند
                      اشتباهی از من سر بزند و استاد آن را پیدا کند اسمتان را به من نگفتید ولی از این وسواسی که در گفتارتان دارید من را
                      یاد یکی از دوستان قدیمی میاندازد که اگر درست باشد باید بنده کنار بکشم و ایشون که به احتمال زیاد شما هستید
                      بحث را ادامه دهید.... , در پختگی که حرفهایتان است و آن بحث اولتان که واقعا برای من یکی آموزنده بود و نشان از
                      اطلاعات بالای شما و تجربه زیادتان در این بازار دارد .....

پ.ن: 7- بله دقیقا به بروکرها بیشتر از 10 تا 20 هزار دلار اعتماد ندارم , پس دارای خود را در چند بروکر و بقیه را در کردیت کارد
                      نگه میدارم .....

نظر

سلام دوست عزیز , خوب هستید ؟
                        شما منو میترسونید , اینقدر موشکافانه کلمات را بررسی میکنید که دیگر نمیتوانم یک کلمه تایپ کنم و دستانم می لرزد که نکند
                        اشتباهی از من سر بزند و استاد آن را پیدا کند اسمتان را به من نگفتید ولی از این وسواسی که در گفتارتان دارید من را
                        یاد یکی از دوستان قدیمی میاندازد که اگر درست باشد باید بنده کنار بکشم و ایشون که به احتمال زیاد شما هستید
                        بحث را ادامه دهید.... , در پختگی که حرفهایتان است و آن بحث اولتان که واقعا برای من یکی آموزنده بود و نشان از
                        اطلاعات بالای شما و تجربه زیادتان در این بازار دارد .....

پ.ن: 7- بله دقیقا به بروکرها بیشتر از 10 تا 20 هزار دلار اعتماد ندارم , پس دارای خود را در چند بروکر و بقیه را در کردیت کارد
                        نگه میدارم .....
                        سینا جان شما به بنده لطف دارید . بنده رو با نام مستعار جنتلمن بپذیرید چون همونطور که گفتید نامها میتونند بادکنکی بزرگ شن و این خیلی جالب نیست . از هر دو طرف هم نگاه کنیم جالب به نظر نمیاد چه وقتی که بادکنکی بزرگ شن و چه زمانی که میترکن . در حالت اول شاید به اشتباه الگو بشن و به دیگر افراد آسیب بزنن و در حالت بعد خود شخص آسیب خواهد دید . ولی اگر نام مستعار باشه بهتر میتونیم تبادل اطلاعات کنیم و همدیگر رو بالا بکشیم و از تجربیات هم استفاده کنیم .

سینا جان ریزبینی بنده فقط به خاطر بهتر درک کردن و بهتر یاد گرفتن خودم هست این تاپیک تا اینجای کار واقعا برای بنده مفید بوده نکات خیلی مفیدی رو ازش یاد گرفتم . ما همگی اینجا در کنار هم هستیم و همدیگرو بالا میکشیم پس اصلا به وسواس بنده توجه نکنید چون سوالات و صحبتهام در بعضی مواقع از دیرگیری بنده هست که میخوام کامل درک کنم و بعضی مواقع هم کاملا درک میکنم ولی حس میکنم شاید بهتر باشه موضوع بیشتر باز شه شاید یک نفر این مطالب رو بخونه و خوب درک نکنه و باعث گمراهیش بشیم . اگر واقعا اینقدر آزار دهنده باشم که اصلا خوب نیست چون حس خوبی رو به طرف مقابل منتقل نمیکنم و احتمال داره تاپیک رو از هم بپاشونم .

در ضمن این بحث در ادامه بحث اول هست و راستش قصد دارم همین چند لایه مهم رو با هم بازش کنیم و بعد وابستگیشون رو به هم و همینطور تاثیراتشون روی هم رو ببینیم . میخوام ببینم مثل پازل بهم ریخته آخر مرتب میشن یا واقعا قطعات این پازل به کل به هم نمیخورن

( آیه 3 سوره طلاق )

ولی

نظر

سلام
                          این تاپیک هم مثل بقیه تاپیک ها داره به برنامه های تلویزیون تبدیل میشه که چهار نفر میشینن دور یک میز و از همدیگه تعریف میکنند و ساعت ها بحث را کش میدند
                          جای این بحث های فلسفی با نمونه جلو برید اینها که میگن بازار نظم داره بیان با مثال ثابت کنند و اونها که میگن بینظمه هم دلیل علمی بیارند
                          چند صفحه تاپیک رفته جلو و بحث هایی گفته شده که گوش همه پر از اینهاست...
                          تکلیفتون را با خودتون روشن کنید لطفا

نظر

نوشته اصلی توسط HERO نمایش پست ها
                            سلام
                            این تاپیک هم مثل بقیه تاپیک ها داره به برنامه های تلویزیون تبدیل میشه که چهار نفر میشینن دور یک میز و از همدیگه تعریف میکنند و ساعت ها بحث را کش میدند
                            جای این بحث های فلسفی با نمونه جلو برید اینها که میگن بازار نظم داره بیان با مثال ثابت کنند و اونها که میگن بینظمه هم دلیل علمی بیارند
                            چند صفحه تاپیک رفته جلو و بحث هایی گفته شده که گوش همه پر از اینهاست...
                            تکلیفتون را با خودتون روشن کنید لطفا
                            سلام و درود بر شما دوست عزیز
                            متاسفانه یکی از مشکلات فضای مجازی سخت ارتباط برقرار کردن افراد با همدیگر هست . برای ارتباط برقرار کردن باید سعی کنی به افکار طرف مقابلت نزدیک شی تا بتونی صحبتهاشو درک کنی . اگر صحبتی رد و بدل میشه برای شناخت بیشتر و ادامه صحبت ها با کیفیت بالاتر هست .
                            میشه شما به ما یه کمک کنید . من فکر میکنم عنوان تاپیک از مطالب عنوان شده فلسفی تر باشه ، میشه بگید چرا فکر میکنید بحث فلسفی هست ؟ شما با شناخت میتونید به درک بالاتر برسید و موفقیتتون را روز به روز بیشتر کنید .
                            کاش به جای اینکه گوشها پر میشد درکها بالاتر میرفت و اصولی کار میکردیم و به نتیجه میرسیدیم . صبر یکی از مهمترین اصول روانشناختی و مدیریت روانی این شغل هست . بیشتر بهش توجه کنید .
                            حداقل بنده که مطمئن هستم تکلیفم با خودم روشن هست و هدفگذاری کردم ولی هیچ عجله ای برای رسیدن بهشون ندارم چون معتقدم که اگر مطالب کامل منتقل نشن نتیجه شون میشه همون که شما گفتید " فقط گوشها رو پر میکنه " .

با تشکر فراوان

( آیه 3 سوره طلاق )

ولی

نظر

[mention=18825]hero[/mention] اگه پست من رو خونده باشید من تاکید به نقاط داشتم . حالا هم دو نقطه از چارت طلا میگم که واکنش نسبت به اون را در اینده ببینید . 1319.60 و بعد از ریزش و کلوز زیر ان به سمت 1292.27 خواهد رفت پس الان 2 تا 250 پیپ میتوان به راحتی سود گرفت . این نقاط به برخورد و رد شدن و کلوز زیر انها حساس است. من نمیخوام چیزی را به کسی اثبات کنم یا اظهار وجود کنم فقط میخواستم تو پستم دید بعضی هارو نسبت به بازار عوض کنم.

نظر

سلا جناب آقای حسینی
                                یک شبه نه دوست عزیز ولی دست یافتنیست , البته حساب کردن اینکه ماهی فلان دلار در بازار تبادلات ارزی کسب میکنید... کاری کاملا اشتباه است
                                نمیشود گفت که یک تریدر در هر ماه یک درامد ثابتی داشته باشد , اصلا در یک ماه نمیتوان تمام پوزیشنها را جمع کرد تا مارجین آزاد شود
                                ممکن است در یک ماه شما 100 پوینت دامد داشته باشد و در ماه بعد 1000 پوینت... پس باید درامد کل سال را در 12 تقسیم کنید و میانگین درامد
                                ماهانه را حساب کنید , بقیه بر میگردد به میزان سرمایه شما در بروکر یا بروکرها که تقریبا در ماه چند دلار درامد دارید (یک حساب 100 دلاری البته
                                بیشتر از 200 تا 300 دلار نمیتوان از آن توقع داشت)
                                پ.ن: من از ابتدا عرض کردم , دوستانی که این تاپیک را دنبال میکنند همه تریدرهای با تجربه هستند , تازه کارها به این تاپیک کشیده نمیشوند....
                                اسم تاپیک برای تازه کارها و دوستانی که کم تجربه هستند , جلب توجه نخواهد کرد , این تاپیک در حقیقت سعی میکند به عنوان یک کاتالیزور عمل کند
                                و تریدرهای موفق و پخته را با سرعت بیشتری به جلو راند و افکار اشتباه آنها را از بین برد که یکی از این افکار اشتباه , همین فکر شماست...

بله با جرات تمام عرض میکنم که کسب این مبالغ یا حتی بالاتر , امکانپذیر است و بی دلیل چنین حرفی نزده و نمیزنم
                                ادامه عرایضم مانده که وقت کنم ,برای دوستان تایپ میکنم ....

ممنون میشم جناب آقای حسینی , اگر این کار را بکنید , لطف بزرگی کردید
                                سینا جان 20 30 هزار دلار عدد کمی نیست به جرات میتونم بگم خیلی از افرادی که من باهاشون در ارتباط بودم بالانس حسابشون بیش از 1000 یا 2000 دلار نبوده ( حالا یا به دلیل مالی یا ترس از بروکر کاری ندارم ) اما هیچ وقت نگفتم دسترسی به این اعداد و ارقام امکان پذیر نیست

ادبیات یا نوع نوشته شما این نگرش رو به خواننده تلقین میکنه که بدون هیچ زحمتی میتوان به این ارقام دست یافت که به نظر شخصی من اشتباه هست

شما از سختی های رسیدن به این نگرش یا تسلط بر بازار چیز خاصی نگفتید (شایدم میخواستید بگید اما من صبور نبودم ) درصورتی که یقین دارم برای بدست اوردن این تجربه اراده ای فوق العاده نیاز هست

شما به صورت 100% نمیتونید بگید کاربر تازه کار وارد این بحث ها نمیشود و مخاطب این تاپیک فقط افراد قدیمی هستند

امسال 10 مین سال ترید بنده در حساب های ریل فارکس هست خوشبختانه تو این 10 سال هیچ وقت مارجین کال نشدم ( الی یک مورد که جهت تنوع یک حساب 100 دلاری باز کردم و در مدت 3 روز 500 دلار و بعد هم صفر شد ) (این ها رو هم نگفتم که بگم من فلان و . . . به قول جناب جنتلمن باک شدن ترکیدن به مزاج من سازگار نیست ) فقط خواستم بدونم منظورتون کدوم فکر اشتباه من هست

خیلی خوشحال خواهم شد بیشتر توضیح دهید

پ.ن : در این مورد دیگه پستی ارسال نمیکنم تا روند تاپیک عوض نشود
                                sometimes it is the people no one can imagine anything of who do the things no one can imagine

نظر

پردازش ...
                                X