اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

در هر بینظمی نظمیست یا در هر نظمی بینظمیست؟!!!!

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

نوشته اصلی توسط pygentleman نمایش پست ها
    جناب حسینی من نگفتم دارم تئوری آشوب رو مطرح میکنم و گفتم دارم ازش استفاده میکنم . و قصدم هم ساده نگری هست . ولی به حال یک سری مسائل حداقلی لازم هست که آشنا باشیم که سعی میکنم به ساده ترین حالت بیان کنم . منم مثل شما شدیدا اعتقاد به سادگی دارم و همینطور که شما میگید نبوغ در سادگی هست بنده هم میگم موفقیت در سادگی هست چون آزادی بیشتر میشه و هر چه آزادی بیشتر بشه داینامیک تر میشه عمل کرد و بر اساس شرایط به سمت تعادل رفت .
    این کتاب رو که گفتید اولین بار به توصیه آقای بهزادی بعد از مطرح کردنش در فروم قیمتها تهیه کردم و خواندم و هنوز هم هر از گاهی حس میکنم باید دوباره مطالعه کنم .
    یکی از دلایل شکست 90 درصدی افراد رو با نگاهی بازتر در صفحه اول همین فروم میشه دید . بیشتر از 95 درصد مطالب مربوط به تحلیل و استراتژی هست . چند درصد مطالب و مشکلات و سوالات معامله گران مربوط به مسائل مدیریت سرمایه و مدیریت ریسک یا مدیریت روانی و مدیریت ذهن آشفته و یا حتی پلان نویسی و مطالب واجب مورد اتخاذ در اون و یا حتی نحوه صحیح آمارگیری هست ؟؟؟؟؟؟؟ واقعا چند درصد ؟؟؟؟؟
    شما فرد با تجربه ای هستید و میدونم حرفهای بنده رو به خوبی درک میکنید . واقعا قصدم از بیان چندتا پست قبل حرفهای پیچیده نبود و اتفاقا سعی در ساده بیان کردن داشتم و اونهم چیزهایی که لازم هست . و در ادامه هم قصدم این بود که پله پله بحث رو به سمتی ببرم که واقعا از ته دل به این قضیه اعتقاد داشته باشیم که همه این مطالب به عنوان جزئی از کل سیستم معاملاتی ( منظورم استراتژی نیست . منظورم سیستم کامل معاملاتی چه تکنیکال و ذهنی و چه منابع و ... یک تریدر هست ) دارای اهمیت هست و باید بهشون بها داد . در حالت کلی وقتی برای معامله گرا این قضیه بیان میشه همه تایید میکنند که بله اینها نیاز هست و ما هم در کارمون گنجاندیم و داریم ازشون استفاده میکنیم . اگر این مطالب رو میگم میخوام واقعا و از صمیم قلب درک کنند که اینها کنار هم نتیجه میدهند . خیلیهامون از ابزار مشابه و روشهای مشابه استفاده میکنیم ولی چرا نتایجمون متفاوت میشه . چرا بعضیها بیشتر دوام میارن و بعضیها کمتر .

راستش برای بنده هم سخت هست که برای هر پست بیشتر از یک ساعت زمان بگذارم و مطلب رو با توجه به ماهیت فضای مجازی طوری بنویسم که بتونم به بهترین حالت نظرم رو منتقل کنم حتی همین پستی که الان دارید میخونید . خوب اگر میدونید این مطلب کلا با حاشیه پیش خواهد رفت و به نتیجه مطلوب نخواهد رسید همین الان از ادامه دادن کنار بکشیم و وقت و انرژی دیگران و خودمون رو نگیریم و آشفتگی ذهنی هم ایجاد نکنیم .( استاپ لاس کاملا داینامیک )
    سلام دوست عزیز
    من یکی که از نوشته های شما کاملا لذت میبرم , بسیار زیبا مینویسید و جملاتتون نشون میده که تجربه خوبی از فلسفه ترید دارید
    البته ماهیت این تاپیک همین است و این بحثها را می طلبد , پس نباید ناراحت شوید , کم کم نمودار را هم وارد تاپیک میکنیم تا دوستان
    نظرات خود را بر روی نمودار عملی کنند....
    پ.ن: در اصل این تاپیک برای افراد تازه کار و خدای نکرده ضرر کرده ایجاد نشده است , این دوستان باید تلاش خود را ادامه دهند تا به مرحله سودهی
    برسند , در حقیقت این تاپیک برای دوستانی است که سود میکنند و تریدر موفقی هستند ولی سود دههی کمی دارند و معتقد هستند که سهم خود را
    از این بازار نگرفته اند .... پس همان 5 درصد (از 90 درصد) که بیشتر شما هم مطمئن هستم از آن دسته هستید و اگر نه به این تاپیک کشیده نمیشدید
    من در pdf اول تاپیک عرض کردم که بعد از فلان ماجرا به یک نگرش جدیدی رسیدم , به این معنا نبود که قبلا ضرر میکردم , حدود سال 2004 که بعد از 6 سال
    مطالعه و کار روی حساب دمو , یک حساب 300 دلاری در فیبو باز کردم (نمیدونم اون زمان اسمش کرادلوود بود یا فیبو...)و در سالهای بعد آن را به 15000 رساندم (با 3 برداشت 2
    هزار دلاری که با ماجرای ممنوعیت فارکس کل 15000 دلار را خارج کردم...) از نظر خودم خوب فکر میکردم چه کردم و 21000 درامد داشتم , ولی وقتی دوستان هم سن و سالم را
    که مثلا در بازار موبایل یا .... که از من دیرتر شروع کرده بودند , خودم را مقایسه میکردم , ماشینهای فلان تومانی - ویلای شمال در فلان شهرک- خانه در بالای شهر تهران
    (آن هم بدون هیچ استرسی که ما تریدرها در بازارهای این چنینی داریم , آنها هیچ مطالعه و بیخوابیهایی که من کشیدم را نکشیده بودند و هزاران ساعت مطالعه و تست روشهای مختلف...)
    آن زمان فقط من میتوانستم 3 پراید با پولم بخرم , پس به این نتیجه رسیدم که دارم وقتم را در این بازار به هدر میدهم , سود بازارهای مالی باید خیلی بیشتر از بازارهای سنتی باشد!!!!
    این داستان ادامه دارد....
    فقط بگم اگر شما ماهی زیر 20 تا 30 هزار دلار درامد از این بازار پر رسک نداشته باشید وقت خود را دارید تلف میکنید .... دوستان شما در بازار های سنتی که رقیبان شما هستند , عقب
    نمیشینند و به سرعت در حال پیشروی کردند , اگر دنبال رقابت نیستید به یک اداره دولتی بروید و یک کارمند شوید و صبح تا شب چای بخورید و جوک تعریف کنید ...

نظر

یکی از ایراد های این بازارهمینه که برای کوچکترین سود و رشد حساب دائم باید سالها وقت خود رو سرمایه گذاری کرده باشید
      و مثل سایر شغل ها نیست که هر فردی به میزان تجربه و تبحر در آمد زدایی داشته باشه و طرف به شغلی میزنه بعد از یکسال در آمد کسب کنه
      ولی یکی از ویژگی های خوب این بازار اینه که شما فقط کافیه همون سالها رو بگذرونید تا به کوچکترین سود دائمی برسید . فاصله ی این مرحله تا سود سرشار بسیار کمتر از مرحله ی اول هست
      نسبت تجربه و درآمد تا سقفی مشخص به صورت نمائی هست
      Remember, "There is a time for everything, and a season for every activity under heaven: A time to be born and a time to die, a time to plant and a time to uproot. . . A time to get, and a time to lose ... "(Ecclesiastes 3: 1).
      There is also a time to buy and a time to sell
      !

Rocco fund
      13:21 26.12.2016

نظر

نوشته اصلی توسط SINA1359 نمایش پست ها
        سلام دوست عزیز
        من کمی با نظر شما در این باره مخالفم (البته کلیت حرف شما را قبول دارم...)
        از همین فلسفیات و تئوری ها میتوان به یک سیستم تریدینگ خیلی خیلی خوب دست پیدا کرد
        بله هم قانون بینظمی در این بازار است و هم تعادل , پس تلفیق این دو مورد که کاری بسیار سخت است
        میتواند یک تریدر کاملا موفق از یک فرد بسازد....
        دوستمون در مورد سیستم کل به جز و جز به کل که به عنوان سوال مطرح کرده بودند , زحمت کشیدند و توضیحاتی دادند که من هم
        نظر خودم را با یک مثال در مورد این کلمات میدهم , البته ممکن است دید من در مورد این کلمات متفاوت باشد (این برداشتی است که من از بازار دارم):
        شما در شب در یک میدانی خاکی با یک موتور هستید و این میدان به چند جاده خاکی پر پیچ و خم و دست انداز دار وصل است
        خوب راه درست کدام است و باید به چه صورت آن را طی کرد ؟
        دو راه دارید :
        1- با نور بالا و دید مستقیم جاده اصلی را تا حدی شناسایی کنید و با موتور به سرعت به سوی هدف احتمالی حرکت کنید...
        مزایا : هدف کلی بهتر شناسایی میشود و در راه درست تری قرار میگیریم
        معایب : چاله ها و پیچهای وسط راه را نمیبینید و قطعا به زمین خواهید خورد
        2- بانور پایین و دید بر روی زمین و با کنترل دقیق تا حدود 1 متر جلوتر به آرا می پیش روید
        مزایا : تا آخر مسیر هیچوقت زمین نمیخورید
        معایب : به احتمال زیاد جاده اصلی را غلط رفته و در پیچها منحرف شده و از جاده خارج میشوید ...
        راه حل: ابتدا در میدان با نور بالا و دید مستقیم جاده احتمایی را شناسایی کرده و بعد نور را پایین انداخته و با دید بر روی زمین
        به ارامی در آن جهت جلو میرود و بعد از گذراندن کمی مسیر و رسیدن به اولین پیچ دباره نور بالا و دید مستقیم و شناسایی جهت اصلی و بعد با نور پایین حرکت....
        خوب دوستان میتونید چگونگی استفاده از این مثال موتوری من را در بازار شرح دهید؟
        پ.ن:
        هیچ آدابی و ترتیبی مجوی هر چه میخواد دل تنگت بگوی

این بیت دقیقا اون چیزی هست که من در این تاپیک میخوام دوستان به آن برسند و معنیش اینه که هر کسی هر جور که میپسنده و موفقه باید جلو بره
        دقت کردید از اول تاپیک هر کس هر چیزی که میگه من تایید میکنم و این تایید بنده کورکورانه نیست , برداشت دوستان از مطالب من در پست اول هست
        همین تفاوت دید در تریدرها هست که حرکات بازار را رقم میزنه (حال یک تریدر ساده و یا یک متخصص در یک سازمان مالی و یا یک تیم تخصصی سفته باز
        موءسسه بیمه ....) و همین اختلاف نگرش تریدرها است که موجب شکل گیری بینظمی در بازار شده که در یک نظمی معین و به گفته دوستمون تعادل , به حرکت خود ادامه میدهد...
        پس هر کسی باید با روش خودش به این نظم درونی دست پیدا کند , من فقط میخواهم که دوستان را در این راه کمی راهنمایی کنم....
        سینا جان سلام امیدوارم روزگار با شما یار باشد
        در مورد این مطلبی که شما نوشتید دو نکته به ذهنم رسید که بیان میکنم که اولین نکته توضیحی است که باید بدم و دومین نکته برداشت بنده از گفته های شما که ممکن هست اشتباه باشد ، که اگر اشتباه بود درخواست توضیح بیشتر رو دارم تا کاملا روشن شه برام ( ببخشید که من اینقدر دیرگیر هستم ) البته اگر ممکن هست براتون .

نکته اول : در متن بالا در جمله ای که سبز کردم اون کلمه که قرمز کردم صحیح نیست و برداشت ذهنی رو کاملا به یک سمت دیگه ببره . بنده دید و نگرش در موضوع کل به جز و جز به کل مد نظرم بود و میخواستم نگرش کل به جز و جز به کل در حد بسیار کم برای شناخت اولیه بازار ، بیان کنم

نکته دوم : در مثالی که شما عنوان کردید بنده فکر میکنم شما هدف گذاری و طریقه رسیدن به هدف رو عنوان کردید . نور بالا برای تشخیص هدف بزرگتر و مسیر قرار گرفتن در آن و نور پایین برای تشخیص بهتر اهداف کوچکتر و موانع احتمالی سر راه که باید با پویایی و انعطاف ازشون گذشت تا به هدف اصلی برسیم .
        این برداشت بنده از گفته های شما بود که ممکن هست اشتباه باشه . اگر ممکن هست بیشتر توضیح بدید . چون اگر برداشت بنده صحیح باشه این قضیه در مرحله بعدی قرار میگیرد .

پ.ن : سینا جان من ناراحت نشدم و اصلا از اون افرادی نیستم که نقدپذیر نباشم و با دوتا نقد بخوام پا پس بکشم . من فقط یک لحظه ریسک به ریوارد رو سنجیدم و پیش خودم گفتم برای هر پست اینهمه زمان و انرژی بذارم ولی دائم در حاشیه باشم ریسک ( پیش بینی ضرر ) خیلی بالایی داره که البته دلیلش هم این بود که فراموش کرده بودم شما شروع کننده تاپیک هستید و شمایید که از اول اهدافی رو تعیین کردید که باید بهش برسید . بنده همینجا از شما عذرخواهی میکنم .

موفق باشید
        با تشکر فراوان
        ویرایش توسط PyGentleman : https://www.traderha.com/member/22633-pygentleman در ساعت 08-11-2016, 11:02 AM
        وَ يَرْزُقْهُ مِنْ حَيْثُ لَا يَحْتَسِبُ وَ مَنْ يَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ إِنَّ اللَّهَ بَالِغُ أَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِكُلِّ شَيْءٍ قَدْرًا

و او را از جايى كه گمان ندارد روزى میدهد; و هر كس بر خدا
        اعتماد كند، او براى وى بس است; خداوند فرمان خود را به انجام میرساند; و خدا براى هر چيزى اندازه‏ اى قرار داده است!

( آیه 3 سوره طلاق )

با اجرای منظم و دقیق قوانین معاملاتی ممکن هست ضرری هم کنیم
        ولی
        بدون اجرای منظم و دقیق قوانین معاملاتی قطعا بازنده خواهیم بود.

نظر

نوشته اصلی توسط PyGentleman نمایش پست ها
          سینا جان سلام امیدوارم روزگار با شما یار باشد
          در مورد این مطلبی که شما نوشتید دو نکته به ذهنم رسید که بیان میکنم که اولین نکته توضیحی است که باید بدم و دومین نکته برداشت بنده از گفته های شما که ممکن هست اشتباه باشد ، که اگر اشتباه بود درخواست توضیح بیشتر رو دارم تا کاملا روشن شه برام ( ببخشید که من اینقدر دیرگیر هستم ) البته اگر ممکن هست براتون .

نکته اول : در متن بالا در جمله ای که سبز کردم اون کلمه که قرمز کردم صحیح نیست و برداشت ذهنی رو کاملا به یک سمت دیگه ببره . بنده دید و نگرش در موضوع کل به جز و جز به کل مد نظرم بود و میخواستم نگرش کل به جز و جز به کل در حد بسیار کم برای شناخت اولیه بازار ، بیان کنم

نکته دوم : در مثالی که شما عنوان کردید بنده فکر میکنم شما هدف گذاری و طریقه رسیدن به هدف رو عنوان کردید . نور بالا برای تشخیص هدف بزرگتر و مسیر قرار گرفتن در آن و نور پایین برای تشخیص بهتر اهداف کوچکتر و موانع احتمالی سر راه که باید با پویایی و انعطاف ازشون گذشت تا به هدف اصلی برسیم .
          این برداشت بنده از گفته های شما بود که ممکن هست اشتباه باشه . اگر ممکن هست بیشتر توضیح بدید . چون اگر برداشت بنده صحیح باشه این قضیه در مرحله بعدی قرار میگیرد .

پ.ن : سینا جان من ناراحت نشدم و اصلا از اون افرادی نیستم که نقدپذیر نباشم و با دوتا نقد بخوام پا پس بکشم . من فقط یک لحظه ریسک به ریوارد رو سنجیدم و پیش خودم گفتم برای هر پست اینهمه زمان و انرژی بذارم ولی دائم در حاشیه باشم ریسک ( پیش بینی ضرر ) خیلی بالایی داره که البته دلیلش هم این بود که فراموش کرده بودم شما شروع کننده تاپیک هستید و شمایید که از اول اهدافی رو تعیین کردید که باید بهش برسید . بنده همینجا از شما عذرخواهی میکنم .

موفق باشید
          با تشکر فراوان
          سلام دوست عزیز
          نکته اول : ببخشید , نباید کلمه سیستم را برای اون جمله به کار میبردم .... من ممکنه برداشتم هم از سوال شما اشتباه باشه , اما توضیحات خیلی خوبی داردید و مطالب خیلی خوبی از شما یاد گرفتم
          نکته دوم : بله شما صحیح میفرمایید ......
          پ.ن: نه دوست عزیز , مگر مهم است که چه کسی تاپیک را باز کرده , فعلا من و دوستان داریم از مطالب آموزنده شما استفاده میکنیم , دوستان دیگر هم اگر مطلبی به ذهنشون میرسه , تشریف بیارن و آن را در اینجا
          مطرح کنند....

نظر

نوشته اصلی توسط WOLF.051 نمایش پست ها
            فاصله ی این مرحله تا سود سرشار بسیار کمتر از مرحله ی اول هست
            نسبت تجربه و درآمد تا سقفی مشخص به صورت نمائی هست
            مرحله اول به دوم تبدیل نمیشه تا زمانی که نگرش خود را تغییر دهید....

نظر

نظرتون چیه که کمی با هم بر روی نمودارها کار کنیم ؟ بعد بقیه مطالبو با هم پی میگیریم...
              میخوام دوستان نظر خودشونو در مورد این روندی که بر روی eur/aud شکل کرفت توضیح دهند
              این جفت ارز که من ترکیبی از دو جفت ارز eur/usd و aud/usd میدونم (تکنیکالی) , یکی از
              جفت ارزهایی است که به نظر من جای زیادی برای حرف زدن داره , اگر شما بودید در این ترند , از
              کجا وارد میشدید یا اصلا وارد میشدید؟ به چه صورت پوزیشن میگرفتید؟ اصلا این ترند را در زمان شکل گیریش دیده بودید؟
              ریسک و ریوارد شما به چه صورت بود و تارگت و استاپتان را در کجا قرار میدادید؟
              کلا نظرتون در مورد این جفت ارز چیه و فرقش با جفت ارزهای دیگه چیه؟
              خلاصه کلام : این ترند چند پوینت براتون سود داشت یا اگر پوزیشن میگرفتید چند پوینت میبردید که نبردید؟و....
              فایل های پیوست شده

نظر

نظرتون چیه که کمی با هم بر روی نمودارها کار کنیم ؟ بعد بقیه مطالبو با هم پی میگیریم...
                میخوام دوستان نظر خودشونو در مورد این روندی که بر روی eur/aud شکل کرفت توضیح دهند
                این جفت ارز که من ترکیبی از دو جفت ارز eur/usd و aud/usd میدونم (تکنیکالی) , یکی از
                جفت ارزهایی است که به نظر من جای زیادی برای حرف زدن داره , اگر شما بودید در این ترند , از
                کجا وارد میشدید یا اصلا وارد میشدید؟ به چه صورت پوزیشن میگرفتید؟ اصلا این ترند را در زمان شکل گیریش دیده بودید؟
                ریسک و ریوارد شما به چه صورت بود و تارگت و استاپتان را در کجا قرار میدادید؟
                کلا نظرتون در مورد این جفت ارز چیه و فرقش با جفت ارزهای دیگه چیه؟
                خلاصه کلام : این ترند چند پوینت براتون سود داشت یا اگر پوزیشن میگرفتید چند پوینت میبردید که نبردید؟و....
                درود در حالت کلی بگم که من تا 3 ماه پیش یورو آزی چارت اصلیم بود ولی از اون به بعد بنا به دلایلی پاکش کردم الان که شما گفتید دوبار نگاهش که میکنم میبینیم چیرو از دست دادم
                از 6 ماه پیش کلا نظر من بر نزول بوده و هست که این تحلیلشه :
                https://www.tradingview.com/chart/EU...to-2016may-16/
                اما اگه روند آخر مد نظرتونه باید بگم هرچه که الان میگیم ارزشی نداره چرا که میشه تحلیل بعد از وقوع واقعه ولی چون بحثتون سر همین بود عرض میکنم :
                به لحاظ تحلیلی این روند رو از پیپ اولش هم میشد گرفت اونایی که گن کار میکنن میدونن چی میگم . همون سقف 24 می همه چیز مشخصه . سیکل های زمانی مربع هگزاگون و آسترو (به ویژه سیکل های زمانی) اتفاقا سقف 2 آگوست هم قابل پیش بینی بود
                منتها گفتم چون من چارت رو از سبدم حذف کرده بودم روش تریدی نداشتم و الانه فهمیدم عجب موقعیتی بود . ولی البته هنوززم سر تحلیل 6 ماه پیش که در بالا قرار دادم هستم
                بیشتر از این سرتونو به درد نمیارم چون هرچی از گذشته بگیم میشه تحلیل رویداد هایی که انجام شد و از نظر دوستان صورت خوشی نداره . پس بهترین کار اینه که ته ترند رو مشخص کنیم
                ممنون
                Remember, "There is a time for everything, and a season for every activity under heaven: A time to be born and a time to die, a time to plant and a time to uproot. . . A time to get, and a time to lose ... "(Ecclesiastes 3: 1).
                !

Rocco fund

نظر

نوشته اصلی توسط WOLF.051 نمایش پست ها
                  درود در حالت کلی بگم که من تا 3 ماه پیش یورو آزی چارت اصلیم بود ولی از اون به بعد بنا به دلایلی پاکش کردم الان که شما گفتید دوبار نگاهش که میکنم میبینیم چیرو از دست دادم
                  از 6 ماه پیش کلا نظر من بر نزول بوده و هست که این تحلیلشه :
                  https://www.tradingview.com/chart/EU...to-2016may-16/
                  اما اگه روند آخر مد نظرتونه باید بگم هرچه که الان میگیم ارزشی نداره چرا که میشه تحلیل بعد از وقوع واقعه ولی چون بحثتون سر همین بود عرض میکنم :
                  به لحاظ تحلیلی این روند رو از پیپ اولش هم میشد گرفت اونایی که گن کار میکنن میدونن چی میگم . همون سقف 24 می همه چیز مشخصه . سیکل های زمانی مربع هگزاگون و آسترو (به ویژه سیکل های زمانی) اتفاقا سقف 2 آگوست هم قابل پیش بینی بود
                  منتها گفتم چون من چارت رو از سبدم حذف کرده بودم روش تریدی نداشتم و الانه فهمیدم عجب موقعیتی بود . ولی البته هنوززم سر تحلیل 6 ماه پیش که در بالا قرار دادم هستم
                  بیشتر از این سرتونو به درد نمیارم چون هرچی از گذشته بگیم میشه تحلیل رویداد هایی که انجام شد و از نظر دوستان صورت خوشی نداره . پس بهترین کار اینه که ته ترند رو مشخص کنیم
                  ممنون
                  سلام دوست عزیز
                  ببخشید در کارتون فضولی میکنم جناب ولف عزیز (که اسم اصلی شما را نمیدانم)
                  به نظر من خیلی اشتباه کردید که این جفت ارز را از لیست چارتهایتان خارج کردید:
                  جفت ارزهای اصلی که معمولا چهار جفت ارز است (eur/usd-usd/chf-gbp/usd-usd/jpy)
                  که دو جفت ارز usd/cad و aud//usd را هم اگر جزو این چهار ارز قرار دهیم میشوند 6 جفت ارز اصلی
                  خوب قدیم بهترین جفت ارزها اینها بودند و با ثبات تر از بقیه حرکت میکردند , اما خوب خودتان بهتر میدانید که به دلیل
                  اقتصاد بیمار غرب و خوب حجم بالای معاملات در این 6 جفت ارز , کمی آن نظم و ثبات خود را از دست دادند
                  به نظر من جفت ارزهای ترکیبی , که از این جفت ارزها حاصل میشوند (مثل GBP/JPY....) در روندها باثبات تر عمل میکنند.
                  پس نباید آنها را از دست داد(البته دلیل رها کردن شما را هم درک میکنم ... این جفت ارزها زیاد تکنیکالی نیستند ولی خوش روندند...)
                  نکته دیگر : شما که به این خوبی جهت را تشخیص داده و تحلیلی زیبا را انجام دادید , روی آن پوزیشن نگرفتید , به نظرم بزرگترین اشتباه بود ....
                  یک مثال بزنم : پدرم حدود 45 سال پیش که تازه کارش را شروع کرده بود , یک پارتی جنس خرید که ناگهان آن جنس در بازار کم شد و قیمتش حدود 2 برابر شد
                  پدر من به جایی که دو برابر آن را بفروشد , با 5 درصد سود آن را به مشتریهای های خوبش که دوستانش شده بودند داد تا خود را پیششان عزیز و کاسبی خوب نشان دهد ....
                  عموی پدرم که همکارش بود و تجربه بیشتری داشت به پدرم گفت که اشتباه بزرگی کردی , در همیشه روی یک پاشنه نمیچرخد .... روزی میرسد که جنست در بندر آب خرده میرسد و
                  یا شکسته تحویل میگیری .... آیا آن مشتریهای شما , گذشت شما را دارند و جنس شکسته را از شما بر میدارند؟.... دقیقا چند وقت بعد به همین صورت شد و یک پارتی
                  جنس شکسته و مشکل دار به بندر رسید که وقتی در انبار تخلیه شد , حدود نیمی از آن مشکل داشت .... مشتریهای دوست گرمابه و گلستان به راحتی آن شکسته ها را
                  کنار زدند و گفتند والا بلا کارم خراب میشود - نمیتونم کارشون کنم .... فقط سالمها را بردند و مشکل دارها را بعضی با مرامهایشان نصف قیمت خریداری کردند , پس اگر آن روز
                  هم پدرم همین رفتار را با آنها میکرد , یر به یر رد میکرد و متحمل ضرر فراوان نمیشد....
                  خوب این بازار هم به همین صورت است , گاهی لطف زیاد به شما میکند و گاهی بی رحمه بی رحم میشود , خوب در همین ترند آخر , حدود 700 پوینت یک تریدر میتوانست
                  از آن خارج کند , باز به نظر من کم است و باورتان میشود که من از آن حدود 2000 پوینت بیرون کشیدم!!!
                  خوب به چه صورت ؟ درسته در پوزیشن اصلی همان حدود 740 پوینت استخراج کردم , ولی من ولکن این چنین ترندی نیستم و استراتژی من به این صورت است که بعد از گرفتن پوزیشن اصلی
                  به تایم پایینتر میروم و شروع میکنم به گرفتن ترندهای فرعی در جهت ترند و پوزیشن اصلی , خوب هر جا کارکشنی کوچک شکل گرفت کاری نمیکنم و بعد از ایجاد ترند کوچک در جهت ترند اصلی
                  پوزیشن میگیرم و در حقیقت لات خودم را سنگینتر میکنم (مثلا اگر پوزیشن اصلی یک لات بود حالا میشود 2 لات) و بعد از اتمام آن ترند کوچک , از پزیشن دوم خارج شده و لات را کم کرده (یک لات پزیشن اصلی
                  فقط باقی میماند) و این کار را آن قدر انجام میدهم و حتی تایم فریم را تا 15 دقیقه کاهش میدهم و ترندهای خورد را هم میگیرم .... تا ترند اصلی به تارگت بخورد ....
                  به هیستوری رفتم چند تا از تارگتهای پوزیشن ترند مورد نظر را پیدا کردم (خیلی هیستوریم شلوغ شده و این چندتا را که مربوط به همین ترند بود پیدا کردم (باز هم بود)) :
                  ترند اصلی +770 پوینت .... ترندهای فرعی : +320 پوینت +210 پوینت + 264 پوینت +123 پوینت - 38 پوینت + 78 پوینت - 240 پوینت .....
                  مزیت این روش این است که به هر دلیلی پیشبینی شما درست از آب در نیامد و چارت برگشت و مثلا به جای 700 پوینت سود شما 500 پوینت ضرر کردید , این خورده پوزیشنها جلوی ضرر شما را گرفته و بالانستان را هم
                  مثبت میکند...
                  یک مثال دیگر بزنم : شما یک لیموی تازه بین یک کیسه لیمو پیدا کردید و آن را با چاغو به دو نیم کردید و به جای این که آن را بر روی غذای خود بچکانید , در سطل زباله پرتاب کردید - حال اگر فقط ترند اصلی را میگرفتید
                  انگار که فقط یک فشار هم به لیمو دادید و کمی از آب آن را گرفتید و بقیه را داخل سطل پرتاب کردید , اما من آنچنان لیمورا میفشارم تا قطره آخر آب آن خارج شود
                  چون ممکن است لیموهای دیگر آب نداشته باشند و داخلشان خشک باشد , پس اون لیمو را از دست نده.....
                  آن چیزی که از اول تاپیک میخواستم به دوستان عرض کنم همین بود , راز تریدرهای بسیار موفق نصبت به تریدرهای معمولی همین است (کار نیکو کردن از پر کردن است) , آنها پیشگو نیستند و از شما در مورد آینده بازار بیشتر نمیدانند
                  آنها هم ضرر میکنند و حتی ممکن است از شما بیشتر باشد , ولی یک سود را تا جایی که میشود میگیرند و این راز موفقیت این دوستان است
                  حال نکات بنده:
                  اول: من و شما پیشگو نیستیم پس پیشبینی نکنید , چارت را تعقیب کنید و حرکات بازار را زیر نظر بگیرید , ببینید دیگران کدام جهت میروند و شما دنبال روی آنها باشید
                  مثلا شده در یک محل نا آشنا به یک ترافیک سنگین بر بخرید ؟ میبینید گروهی از ماشینهایی که در همان محل زندگی میکنند , وارد یک کوچه فرعی شده و به صورت زنجیر وار به داخل کوچه میروند , پس مسیر فرعی پیداشد
                  شما لازم نیست آن مسیر را بلد باشید , فقط لازم است که آن ماشینها را که قطار مانند حرکت میکنند , دنبال کنید , من با این روش از بیشتر ترافیکها رهایی پیدا میکنم و معمولا مسیر فرعی به هدف میرسد...
                  من به شما قدیمی ترین ایندیکیتور (یا همان اندیکاتور) را پیشنهاد میدهم که سالها قبل طراحی شده است و بیشتر شما آن را یک اندیکاتور نمیدانید و آن را یک نوع چارت میشمارید ... بله درست حدس زدید , کندلهای ژاپنی
                  که نسخه آمریکایی آن بار چارت است که من همان کندل ژاپنی را ترجیه میدهم (چارت درحقیقت همان لاین چارت است که نقاطی بر روی کاغذ مشخص شده و به هم وصل میشوند تا نمودار را تشکیل دهند , در همه نمودارها
                  شما فقط یک خط میبینید که در درسهایتان باید مشابه آن را دیده باشید , پس چارت کندلی در حقیقت چارتی با اندیکاتور کندل استیک است) خود کندلها همه چیز را میگویند و وقتی به یک ناحیه مقاومتی میرسند , مقاومت شدید
                  تریدرها را در برابر ناحیه نشان میدهند و انگار که کندلها با شما صحبت میکنند , پس باید فقط کمین کرده و آماده معامله باشید...
                  میله های حجم هم با این که فقط مربوط به بروکر خودتان میباشد و حجم اصلی بازار نیست , با بررسی حجم چند بروکر بزرگ با مشتری های میلیونی , میتوانید به حجم تقریبی برسید (مشت نمونه ی خرواره)
                  دوم: قبلا عرض کرده بودم که ساده ترین روش معاملاتی را انتخاب کنید , چون هر چی آن را پیچیده کنید , خود را گمراهتر میکنید...
                  سوم: از یک ترند شناسایی شده , کمال سود ممکن را ببرید تا در جاهای دیگر دست شما را بگیرد... این را هم بعدا عرض میکنم که از کجا آموختم.....
                  چهارم : برای خودتان استوره نسازید : مشکل بیشتر من و شما این است که مثل جوجه خارج شده از تخم عمل میکنیم , اولین کسی که جوجه بعد از خروج از تخم میبیند , فکر میکند مادرش است , ما هم کسانی که قبل ما در کار ترید بودند را استاد میدانیم و
                  هر چیزی که به ما بگویند , فکر میکنیم وحی الهی است و خلاف آن نباید فکر کرد , همین چند وقت پیش من در یکی از این فرومها خواندم که یک عضو تریدر حرفه ای نوشته بود که یک استادی به من گفت که روی حرکات ارز های همجنس نباید
                  حساب باز کرد و در آخر به مشکل میخورید... , با خودم گفتم که چه استادی بوده ؟ چه حرف بیخودی زده ! به این میشه گفت استاد؟... بعد یادم افتاد که چند سال پیش خودم همین حرفو در قیمتها یا سرمایه نوشته بودم خوب تجربم کم بود و تازه روی آن کار کرده بودم
                  بیشتر این استوره های شما به همین صورت است , من هم خوب در اوایل به همین صورت بودم , با این تفاوت که استوره های من در فرومهای خارجی بود و بعد از راه اندازی فرومهای ایرانی افرادی مثل لیبریوم... که الحق تریدر های نصل قدیم و انگشت شمار بودند و با علم و آگاهی
                  و تجربه 20 ساله .... نصل تلفن پسوردی های ایران بودند (تلفن پسوردی حالا میپرسید چیه ؟ قدیم که اینترنت نبود با تلفن با بروکرهای خارجی کار میکردند و با تلفنی که بروکر برای این کار قرار داده بود تماس میگرفتند , اسم و پسورد خود را میگفتند و بعد اوردر خود را میدادند که مثلا در فلان قیمت
                  برام بخر و در صورت برد تا این قیمت خارج شو و در ضرر در این قیمت خارج شو...البته بیشتر سفارشات به صورت اوردر بود تا پوزیشن .... یادمه من هم مدتی روی کلمات انگلیسی که باید پای تلفت صحبت میکردم کار میکردم که اصلا برام استفاده نداشت و اینترنت ترید همه گیر شد...)
                  در همین فروم و یا فروم دیگر همین چند وقت پیش در یک سرچ فارسی به یک مطلب بر خوردم که نوشته بود "بهترین تریدرهای ایران که هستند..." بعد یک لیست بلند بالا از اسم نوشته شده بود.... یا در جاهای دیگر نوشته شده بود فلان استاد این را گفته پس نمیشه و یا میشه...
                  ممکنه یک فرد یا افرادی مترجم خوبی باشند و معلم خوبی بوده و کامنتهای زیبایی در فرومهای فارسی قرار داده باشند و برای اولین بار خیلی از مطالب را آموزش داده اند , این دلیل موفقیت در کارشان نیست و این که تریدر خیلی خوبی باشند ....
                  خیلی از این دوستان یا هم دوره من بوده و یا بعد از من وارد این بازار شده اند و من خوب انها را میشناسم و از جیکو پوک آنها باخبرم ... چرا بیشتر این دوستان کنار رفته اند؟ دلیل را میگویم : یا درامد به اندازه کافی نبوده تا خرج خود را در آورند و
                  مجبور به ترک بازار شده اند تا در جایی کار کنند و خرج زندگی را در آورند و یا آن قدر اسم خود را بزرگ میدیدند که نمیتوانستند با آن اسم در فرومها ظاهر شوند و سوالات خود را مطرح کنند تا خدای نکرده اون باد توخالی بترکد.....
                  پس تصمیم گرفتند تا با یوزرهای جعلی وارد فرومها شوند و سوالات خود را مطرح کنند و آن اسم قبلی را به صورت استوره باقی بگذارند تا دوستان آن را تقدیسکنند...
                  خلاصه : وقتی حرفی از فردی میشنوید اول ببینید که آن فرد تا چه اندازه موفق است , درسته بعضی از دوستان مطالعات خیلی بالایی در زمینه تکنیکال و فندامنتال دارند و در این مورد شکی نیست , پس اگر فقط بحث آموزش و کلاس آموزشی ترید باشد که 100 درصد این دوستان استاد هستند...
                  اما اینها برای ترید کافی نیست , یادگیری تمام این علوم خوب خیلی مهم است ولی چیزی که در اینجا مهم است , سود کردن است که به نظر من تا حد زیاد خارج از این چارچوب است... حال میخواهد آن استوره جان جی مورفی باشد و یا لوز پرو وایدر معروف سینا .... باید ببینید در عمل تا
                  چه اندازه موفق است , و کلا حرفی که میزند عقلانیست یا خیر....
                  خیلی حرفهای تندی زدم , خدا کنه دوستان ناراحت نشده باشند... اما لازم بود دوستان این بند چهرام را بدانند... بیشتر ناموفقی ما و به بی راهم رفتن دوستان همین راهنمایی های اشتباه افراده به دیده ما استوره و استاد است ....
                  خیلی تایپ کردن , خیلی خیلی پوزش میخوام....

نظر

منم الان همین جمله شما رو سرچ کردم " بهترین تریدرهای ایران که هستند" و یه تاپیک در همین فروم پیدا کردم

چقدر مطالب آموزنده در این تاپیک هست که پیشنهاد میکنم دوستان بخونند که واقعا ارزش خوندنشو داره . حتما بخونید
                    وَ يَرْزُقْهُ مِنْ حَيْثُ لَا يَحْتَسِبُ وَ مَنْ يَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ إِنَّ اللَّهَ بَالِغُ أَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِكُلِّ شَيْءٍ قَدْرًا

اعتماد كند، او براى وى بس است; خداوند فرمان خود را به انجام میرساند; و خدا براى هر چيزى اندازه‏ اى قرار داده است!

( آیه 3 سوره طلاق )

ولی

نظر

نوشته اصلی توسط pygentleman نمایش پست ها
                      منم الان همین جمله شما رو سرچ کردم " بهترین تریدرهای ایران که هستند" و یه تاپیک در همین فروم پیدا کردم

چقدر مطالب آموزنده در این تاپیک هست که پیشنهاد میکنم دوستان بخونند که واقعا ارزش خوندنشو داره . حتما بخونید
                      تاپیک برای همین سایت بود؟ پس باید مطالبو پاک کنم
                      من متوجه کنایه شما شدم و عرض کردم که نارحتی به وجود میاد , عرض کردم نباید مینوشم که نوشتم .... حالا توضیح داره :
                      راستش را بخواهید من خودم تاپیک را اصلا نخواندم (حتی پست اول) , در یک سرچ گوگلی به آن رسیدم و فقط یک نگاه چند ثانیه ای و کلی انداختم و اسامی را هم
                      اصلا نگاه نکردم , حتما این نامها افراد موفقی هستند که دوستان در موردشان صحبت میکنند , من به صورت کلی عرض کردم و گفتم که خودم استوره ها
                      برایم تریدرهای خارجی بودند و با حرف هر استوره از این رو به آن رو میشدم ...... از جناب لیبریوم نام بردم که عرض کردم تجربه خیلی خوبی داشتند و آن زمان
                      برای خودشون تریدر خیلی خیلی بزرگی بودند .... راستی اسم ساسان در کامنت 6 برده شده , دوستان خبری از ساسان ندارند؟ خیلی وقته که با ایشون
                      صحبت نکردم , یاهو مسنجر را هم که خیلی وقت است که نصب نکردم و دلم برایش خیلی خیلی تنگ شده , بعد از جناب لیبروم به نظرم بهترین تریدری که
                      در ایران ظهور کرد همین ساسان خان دوست عزیزم بود , من در تمام مراحل پیشرفت این دوستمون بودم .... تلاش فراوان , مطالعات زیاد, کار و تلاش فراوان...
                      دوستی با ساسان خان موجب شد که من هم راه ایشون را بروم و و با ایشان هم فاز شوم , همان جمله که کمال همنشین روی .....
                      دوستان اگر خبری از ایشون دارند و میدونن که به چه صورت میشه با ایشون تماس گرفت لطفا در pm به من اطلاع دهند... مدتیست که در به در دنبال آقا ساسان میگردم...
                      امیر فرهنگ هم تا جایی که یادمه الیوت کار میکرد و موفق بود , از من قدیمی تر بود و من را چند باری راهنمایی کرد.... حامدو راستش را بخواهید نمیدانم , بهزاد هم خوب بود
                      بعد پیام که زیاد با ایشون در تماس نبودم ولی دوستان میگفتند که تریدر خوبیست.... جای دو اسم تا اینجا که حضور ذهن دارم , خالیست و اسمی از این اساتید برده نشده...
                      یکی خانم rsi/macd بودند که با تلاش فراوان و دوری از حاشیه , به کار خودشون ادامه دادند و امروزه تریدر موفق و با تجربه ای شدند...
                      دومی رامین خان مدیر قیمتها بودند که به دور از حاشیه ترید میکردند , میتوان گفت که ایشون یکی از حرفه ای های این کار بودند که اصلا نامی از ایشان برده نشده است...
                      این اسامی زیر را هم اصلا نمیشناسم پس در موردشون صحبت نمیکنم (یا ممکن است بشناسم ولی حضور ذهن ندارم):

نوشته اصلی توسط k1332 نمایش پست ها
                      اما من میگم
                      اول میرم به سلامتی غایبین
                      1. اقای یزدی = الیوت و هارمونیک وزیگ زاگ(الیوت)
                      2.اقای بهزادی= الیوت
                      3.اقای ازادی = الوت و کانال و هارمونیک
                      4. اقا خلیل= الیوت
                      5. اقا ارش = الیوت
                      6. اقا مصطفی= هارمونیک
                      -------

نظر

تاپیک برای همین سایت بود؟ پس باید مطالبو پاک کنم
                        من متوجه کنایه شما شدم و عرض کردم که نارحتی به وجود میاد , عرض کردم نباید مینوشم که نوشتم .... حالا توضیح داره :
                        راستش را بخواهید من خودم تاپیک را اصلا نخواندم (حتی پست اول) , در یک سرچ گوگلی به آن رسیدم و فقط یک نگاه چند ثانیه ای و کلی انداختم و اسامی را هم
                        اصلا نگاه نکردم , حتما این نامها افراد موفقی هستند که دوستان در موردشان صحبت میکنند , من به صورت کلی عرض کردم و گفتم که خودم استوره ها
                        برایم تریدرهای خارجی بودند و با حرف هر استوره از این رو به آن رو میشدم ...... از جناب لیبریوم نام بردم که عرض کردم تجربه خیلی خوبی داشتند و آن زمان
                        برای خودشون تریدر خیلی خیلی بزرگی بودند .... راستی اسم ساسان در کامنت 6 برده شده , دوستان خبری از ساسان ندارند؟ خیلی وقته که با ایشون
                        صحبت نکردم , یاهو مسنجر را هم که خیلی وقت است که نصب نکردم و دلم برایش خیلی خیلی تنگ شده , بعد از جناب لیبروم به نظرم بهترین تریدری که
                        در ایران ظهور کرد همین ساسان خان دوست عزیزم بود , من در تمام مراحل پیشرفت این دوستمون بودم .... تلاش فراوان , مطالعات زیاد, کار و تلاش فراوان...
                        دوستی با ساسان خان موجب شد که من هم راه ایشون را بروم و و با ایشان هم فاز شوم , همان جمله که کمال همنشین روی .....
                        دوستان اگر خبری از ایشون دارند و میدونن که به چه صورت میشه با ایشون تماس گرفت لطفا در pm به من اطلاع دهند... مدتیست که در به در دنبال آقا ساسان میگردم...
                        امیر فرهنگ هم تا جایی که یادمه الیوت کار میکرد و موفق بود , از من قدیمی تر بود و من را چند باری راهنمایی کرد.... حامدو راستش را بخواهید نمیدانم , بهزاد هم خوب بود
                        بعد پیام که زیاد با ایشون در تماس نبودم ولی دوستان میگفتند که تریدر خوبیست.... جای دو اسم تا اینجا که حضور ذهن دارم , خالیست و اسمی از این اساتید برده نشده...
                        یکی خانم rsi/macd بودند که با تلاش فراوان و دوری از حاشیه , به کار خودشون ادامه دادند و امروزه تریدر موفق و با تجربه ای شدند...
                        دومی رامین خان مدیر قیمتها بودند که به دور از حاشیه ترید میکردند , میتوان گفت که ایشون یکی از حرفه ای های این کار بودند که اصلا نامی از ایشان برده نشده است...
                        این اسامی زیر را هم اصلا نمیشناسم پس در موردشون صحبت نمیکنم (یا ممکن است بشناسم ولی حضور ذهن ندارم):
                        سینا جان اصلا کنایه ای نداشتم تو صحبتهام واقعا مطالب آموزنده ای اونجا خوندم
                        یکی از چیزایی که یاد گرفتم این بود که تریدرهای موفق برآیند سالانه و برآیند طولانی مدت مد نطرشان هست ولی خیلیهای دیگه برآیند ماهانه و هفتگی و حتی روزانه . چقدر اطمینان به سیستم و نظم داشتن و صبر در اون مهم هست

( آیه 3 سوره طلاق )

ولی

نظر

سینا جان منتظر ادامه بحث هستیم

( آیه 3 سوره طلاق )

ولی

نظر

نوشته اصلی توسط sina1359 نمایش پست ها
                            سلام دوست عزیز
                            ببخشید در کارتون فضولی میکنم جناب ولف عزیز (که اسم اصلی شما را نمیدانم)
                            به نظر من خیلی اشتباه کردید که این جفت ارز را از لیست چارتهایتان خارج کردید:
                            جفت ارزهای اصلی که معمولا چهار جفت ارز است (eur/usd-usd/chf-gbp/usd-usd/jpy)
                            که دو جفت ارز usd/cad و aud//usd را هم اگر جزو این چهار ارز قرار دهیم میشوند 6 جفت ارز اصلی
                            خوب قدیم بهترین جفت ارزها اینها بودند و با ثبات تر از بقیه حرکت میکردند , اما خوب خودتان بهتر میدانید که به دلیل
                            اقتصاد بیمار غرب و خوب حجم بالای معاملات در این 6 جفت ارز , کمی آن نظم و ثبات خود را از دست دادند
                            به نظر من جفت ارزهای ترکیبی , که از این جفت ارزها حاصل میشوند (مثل gbp/jpy....) در روندها باثبات تر عمل میکنند.
                            پس نباید آنها را از دست داد(البته دلیل رها کردن شما را هم درک میکنم ... این جفت ارزها زیاد تکنیکالی نیستند ولی خوش روندند...)
                            نکته دیگر : شما که به این خوبی جهت را تشخیص داده و تحلیلی زیبا را انجام دادید , روی آن پوزیشن نگرفتید , به نظرم بزرگترین اشتباه بود ....
                            یک مثال بزنم : پدرم حدود 45 سال پیش که تازه کارش را شروع کرده بود , یک پارتی جنس خرید که ناگهان آن جنس در بازار کم شد و قیمتش حدود 2 برابر شد
                            پدر من به جایی که دو برابر آن را بفروشد , با 5 درصد سود آن را به مشتریهای های خوبش که دوستانش شده بودند داد تا خود را پیششان عزیز و کاسبی خوب نشان دهد ....
                            عموی پدرم که همکارش بود و تجربه بیشتری داشت به پدرم گفت که اشتباه بزرگی کردی , در همیشه روی یک پاشنه نمیچرخد .... روزی میرسد که جنست در بندر آب خرده میرسد و
                            یا شکسته تحویل میگیری .... آیا آن مشتریهای شما , گذشت شما را دارند و جنس شکسته را از شما بر میدارند؟.... دقیقا چند وقت بعد به همین صورت شد و یک پارتی
                            جنس شکسته و مشکل دار به بندر رسید که وقتی در انبار تخلیه شد , حدود نیمی از آن مشکل داشت .... مشتریهای دوست گرمابه و گلستان به راحتی آن شکسته ها را
                            کنار زدند و گفتند والا بلا کارم خراب میشود - نمیتونم کارشون کنم .... فقط سالمها را بردند و مشکل دارها را بعضی با مرامهایشان نصف قیمت خریداری کردند , پس اگر آن روز
                            هم پدرم همین رفتار را با آنها میکرد , یر به یر رد میکرد و متحمل ضرر فراوان نمیشد....
                            خوب این بازار هم به همین صورت است , گاهی لطف زیاد به شما میکند و گاهی بی رحمه بی رحم میشود , خوب در همین ترند آخر , حدود 700 پوینت یک تریدر میتوانست
                            از آن خارج کند , باز به نظر من کم است و باورتان میشود که من از آن حدود 2000 پوینت بیرون کشیدم!!!
                            خوب به چه صورت ؟ درسته در پوزیشن اصلی همان حدود 740 پوینت استخراج کردم , ولی من ولکن این چنین ترندی نیستم و استراتژی من به این صورت است که بعد از گرفتن پوزیشن اصلی
                            به تایم پایینتر میروم و شروع میکنم به گرفتن ترندهای فرعی در جهت ترند و پوزیشن اصلی , خوب هر جا کارکشنی کوچک شکل گرفت کاری نمیکنم و بعد از ایجاد ترند کوچک در جهت ترند اصلی
                            پوزیشن میگیرم و در حقیقت لات خودم را سنگینتر میکنم (مثلا اگر پوزیشن اصلی یک لات بود حالا میشود 2 لات) و بعد از اتمام آن ترند کوچک , از پزیشن دوم خارج شده و لات را کم کرده (یک لات پزیشن اصلی
                            فقط باقی میماند) و این کار را آن قدر انجام میدهم و حتی تایم فریم را تا 15 دقیقه کاهش میدهم و ترندهای خورد را هم میگیرم .... تا ترند اصلی به تارگت بخورد ....
                            به هیستوری رفتم چند تا از تارگتهای پوزیشن ترند مورد نظر را پیدا کردم (خیلی هیستوریم شلوغ شده و این چندتا را که مربوط به همین ترند بود پیدا کردم (باز هم بود)) :
                            ترند اصلی +770 پوینت .... ترندهای فرعی : +320 پوینت +210 پوینت + 264 پوینت +123 پوینت - 38 پوینت + 78 پوینت - 240 پوینت .....
                            مزیت این روش این است که به هر دلیلی پیشبینی شما درست از آب در نیامد و چارت برگشت و مثلا به جای 700 پوینت سود شما 500 پوینت ضرر کردید , این خورده پوزیشنها جلوی ضرر شما را گرفته و بالانستان را هم
                            مثبت میکند...
                            یک مثال دیگر بزنم : شما یک لیموی تازه بین یک کیسه لیمو پیدا کردید و آن را با چاغو به دو نیم کردید و به جای این که آن را بر روی غذای خود بچکانید , در سطل زباله پرتاب کردید - حال اگر فقط ترند اصلی را میگرفتید
                            انگار که فقط یک فشار هم به لیمو دادید و کمی از آب آن را گرفتید و بقیه را داخل سطل پرتاب کردید , اما من آنچنان لیمورا میفشارم تا قطره آخر آب آن خارج شود
                            چون ممکن است لیموهای دیگر آب نداشته باشند و داخلشان خشک باشد , پس اون لیمو را از دست نده.....
                            آن چیزی که از اول تاپیک میخواستم به دوستان عرض کنم همین بود , راز تریدرهای بسیار موفق نصبت به تریدرهای معمولی همین است (کار نیکو کردن از پر کردن است) , آنها پیشگو نیستند و از شما در مورد آینده بازار بیشتر نمیدانند
                            آنها هم ضرر میکنند و حتی ممکن است از شما بیشتر باشد , ولی یک سود را تا جایی که میشود میگیرند و این راز موفقیت این دوستان است
                            حال نکات بنده:
                            اول: من و شما پیشگو نیستیم پس پیشبینی نکنید , چارت را تعقیب کنید و حرکات بازار را زیر نظر بگیرید , ببینید دیگران کدام جهت میروند و شما دنبال روی آنها باشید
                            مثلا شده در یک محل نا آشنا به یک ترافیک سنگین بر بخرید ؟ میبینید گروهی از ماشینهایی که در همان محل زندگی میکنند , وارد یک کوچه فرعی شده و به صورت زنجیر وار به داخل کوچه میروند , پس مسیر فرعی پیداشد
                            شما لازم نیست آن مسیر را بلد باشید , فقط لازم است که آن ماشینها را که قطار مانند حرکت میکنند , دنبال کنید , من با این روش از بیشتر ترافیکها رهایی پیدا میکنم و معمولا مسیر فرعی به هدف میرسد...
                            من به شما قدیمی ترین ایندیکیتور (یا همان اندیکاتور) را پیشنهاد میدهم که سالها قبل طراحی شده است و بیشتر شما آن را یک اندیکاتور نمیدانید و آن را یک نوع چارت میشمارید ... بله درست حدس زدید , کندلهای ژاپنی
                            که نسخه آمریکایی آن بار چارت است که من همان کندل ژاپنی را ترجیه میدهم (چارت درحقیقت همان لاین چارت است که نقاطی بر روی کاغذ مشخص شده و به هم وصل میشوند تا نمودار را تشکیل دهند , در همه نمودارها
                            شما فقط یک خط میبینید که در درسهایتان باید مشابه آن را دیده باشید , پس چارت کندلی در حقیقت چارتی با اندیکاتور کندل استیک است) خود کندلها همه چیز را میگویند و وقتی به یک ناحیه مقاومتی میرسند , مقاومت شدید
                            تریدرها را در برابر ناحیه نشان میدهند و انگار که کندلها با شما صحبت میکنند , پس باید فقط کمین کرده و آماده معامله باشید...
                            میله های حجم هم با این که فقط مربوط به بروکر خودتان میباشد و حجم اصلی بازار نیست , با بررسی حجم چند بروکر بزرگ با مشتری های میلیونی , میتوانید به حجم تقریبی برسید (مشت نمونه ی خرواره)
                            دوم: قبلا عرض کرده بودم که ساده ترین روش معاملاتی را انتخاب کنید , چون هر چی آن را پیچیده کنید , خود را گمراهتر میکنید...
                            سوم: از یک ترند شناسایی شده , کمال سود ممکن را ببرید تا در جاهای دیگر دست شما را بگیرد... این را هم بعدا عرض میکنم که از کجا آموختم.....
                            چهارم : برای خودتان استوره نسازید : مشکل بیشتر من و شما این است که مثل جوجه خارج شده از تخم عمل میکنیم , اولین کسی که جوجه بعد از خروج از تخم میبیند , فکر میکند مادرش است , ما هم کسانی که قبل ما در کار ترید بودند را استاد میدانیم و
                            هر چیزی که به ما بگویند , فکر میکنیم وحی الهی است و خلاف آن نباید فکر کرد , همین چند وقت پیش من در یکی از این فرومها خواندم که یک عضو تریدر حرفه ای نوشته بود که یک استادی به من گفت که روی حرکات ارز های همجنس نباید
                            حساب باز کرد و در آخر به مشکل میخورید... , با خودم گفتم که چه استادی بوده ؟ چه حرف بیخودی زده ! به این میشه گفت استاد؟... بعد یادم افتاد که چند سال پیش خودم همین حرفو در قیمتها یا سرمایه نوشته بودم خوب تجربم کم بود و تازه روی آن کار کرده بودم
                            بیشتر این استوره های شما به همین صورت است , من هم خوب در اوایل به همین صورت بودم , با این تفاوت که استوره های من در فرومهای خارجی بود و بعد از راه اندازی فرومهای ایرانی افرادی مثل لیبریوم... که الحق تریدر های نصل قدیم و انگشت شمار بودند و با علم و آگاهی
                            و تجربه 20 ساله .... نصل تلفن پسوردی های ایران بودند (تلفن پسوردی حالا میپرسید چیه ؟ قدیم که اینترنت نبود با تلفن با بروکرهای خارجی کار میکردند و با تلفنی که بروکر برای این کار قرار داده بود تماس میگرفتند , اسم و پسورد خود را میگفتند و بعد اوردر خود را میدادند که مثلا در فلان قیمت
                            برام بخر و در صورت برد تا این قیمت خارج شو و در ضرر در این قیمت خارج شو...البته بیشتر سفارشات به صورت اوردر بود تا پوزیشن .... یادمه من هم مدتی روی کلمات انگلیسی که باید پای تلفت صحبت میکردم کار میکردم که اصلا برام استفاده نداشت و اینترنت ترید همه گیر شد...)
                            در همین فروم و یا فروم دیگر همین چند وقت پیش در یک سرچ فارسی به یک مطلب بر خوردم که نوشته بود "بهترین تریدرهای ایران که هستند..." بعد یک لیست بلند بالا از اسم نوشته شده بود.... یا در جاهای دیگر نوشته شده بود فلان استاد این را گفته پس نمیشه و یا میشه...
                            ممکنه یک فرد یا افرادی مترجم خوبی باشند و معلم خوبی بوده و کامنتهای زیبایی در فرومهای فارسی قرار داده باشند و برای اولین بار خیلی از مطالب را آموزش داده اند , این دلیل موفقیت در کارشان نیست و این که تریدر خیلی خوبی باشند ....
                            خیلی از این دوستان یا هم دوره من بوده و یا بعد از من وارد این بازار شده اند و من خوب انها را میشناسم و از جیکو پوک آنها باخبرم ... چرا بیشتر این دوستان کنار رفته اند؟ دلیل را میگویم : یا درامد به اندازه کافی نبوده تا خرج خود را در آورند و
                            مجبور به ترک بازار شده اند تا در جایی کار کنند و خرج زندگی را در آورند و یا آن قدر اسم خود را بزرگ میدیدند که نمیتوانستند با آن اسم در فرومها ظاهر شوند و سوالات خود را مطرح کنند تا خدای نکرده اون باد توخالی بترکد.....
                            پس تصمیم گرفتند تا با یوزرهای جعلی وارد فرومها شوند و سوالات خود را مطرح کنند و آن اسم قبلی را به صورت استوره باقی بگذارند تا دوستان آن را تقدیسکنند...
                            خلاصه : وقتی حرفی از فردی میشنوید اول ببینید که آن فرد تا چه اندازه موفق است , درسته بعضی از دوستان مطالعات خیلی بالایی در زمینه تکنیکال و فندامنتال دارند و در این مورد شکی نیست , پس اگر فقط بحث آموزش و کلاس آموزشی ترید باشد که 100 درصد این دوستان استاد هستند...
                            اما اینها برای ترید کافی نیست , یادگیری تمام این علوم خوب خیلی مهم است ولی چیزی که در اینجا مهم است , سود کردن است که به نظر من تا حد زیاد خارج از این چارچوب است... حال میخواهد آن استوره جان جی مورفی باشد و یا لوز پرو وایدر معروف سینا .... باید ببینید در عمل تا
                            چه اندازه موفق است , و کلا حرفی که میزند عقلانیست یا خیر....
                            خیلی حرفهای تندی زدم , خدا کنه دوستان ناراحت نشده باشند... اما لازم بود دوستان این بند چهرام را بدانند... بیشتر ناموفقی ما و به بی راهم رفتن دوستان همین راهنمایی های اشتباه افراده به دیده ما استوره و استاد است ....
                            خیلی تایپ کردن , خیلی خیلی پوزش میخوام....
                            اول اینکه ممنون به خاطر توضیحات خوبتون علیرضا هستم عزیز
                            دوم اینکه با تمام حرفهاتون تقریبا موافقم ولی هیچکدوم اونها شامل من نمیشه مثل بزرگنمائی افراد که خودم به شخصه توی دنیا طرز تفکر بازاری هیچکسی رو نمیپسندم و قبول دارم که تمام تریدر های گنده داخلی و خارجی به نوعی دارن توسط افراد باد میشن ( گن رو هم به خاطر این که تمام حرفهاش حقیقته و بهم ثابت شده علاقه دارم ولی نه در حد پرستیدن ، تاجائی که تناقضاتی هم توی جملاتش پیدا میکنم)
                            و در مورد جفت ارز یورو آزی : حقیقتا چیزی توی این دیدم که توی هیچ جفت ارزی نیست و خداییش به ماژور ها علاقه ای ندارم این سه تا ارز پایه ی ثابت چارتم بودن :audjpy gbpaud euraud
                            در مورد بازگذاشتن ترند در سود و البته اضافه حجم شدیدا موافقم خودم همیشه هر وقت میخوام به مبتدی تر از خودم توصیه ای بکنم همیشه به عنوان اصل اول بعد از استاپ داشتن ،اضافه حجم و باز گذاشتن رو توصیه میکنم چون اخلاق خودمون جماعت تریدر رو میدونم ، زیرا که همه دنبال نقطه ی ورود خوب میگردن و اگه ریسک کمی بالاتر بره هیچکی حاضر نیست با روند همراه بشه و از این رو دنبال نقطه ی ورود مناسب با ریسک کمتر و البته در جهت معکوس میگرده که عاقبتشو همه میدونیم.و اگه فردی تریدش رو در یک روند ببنده شاید ماه ها باید صبر کنه تا به موقعیت بعدی برسه
                            استراتژی ورود خودم هم در تایم 4 ساعته بر مبنای حجم تیک و سشن مربوط به کندل سقف یا کف بود که خیلی هم خوب جواب میداد و میده

در مجموع اقا سینا تاپیک خوبی رو شروع کردی منتظر ادامه گفتگو هاتون هستیم
                            !

Rocco fund

نظر

سلام . من هیچی از این تاپیک رو نخوندم و فقط میخوام جواب سوال شما رو به اندازه میزان اطلاعات خودم بدم شاید کمکی باشه .
                              به نظر من این بازار کاملا منطقی و دارای نظمی بی نظم است .
                              __ این نظم چون در تعداد بالایی باحالت های مختلف خود را نشان میدهد به نظر بی نظم می رسد
                              اگر ما حرکت هر سیکل کامل را 5 موج در نظر بگیریم !5 (5 فاکتوریل) 5*4*3*2*1 =120 حالت ممکن احتمال دارد اتفاق بیوفتد که چند حالت انها مثلا همه موج ها به یک اندازه باشد شاید غیر ممکن باشد تشخیص اینکه کدامیک از این 120 حالت اتفاق می افتد را میتوان از امواج قبلی پیدا کرد کار سختی به نظر میرسد ولی با ازمون خطا میشه الگو یا فرمولی برای میزان حرکت این امواج نوشت . این کار زمان بر ولی همراه با نتیجه مثبت است
                              __ میزان حرکت امواج : هر موج نسبت به بازه زمانی(تایم فریم) خودش حرکت میکند و مجموع این حرکات قسمتی از تایم فریم بالاتر را می سازند ودر مجموع کندل 4 ساعته . روزانه هفتگی . ماهانه و سالانه را تشکیل می دهند . میزان حرکت امواج به موقعیت ان موج و هدف ان موج بستگی دارد مثلا در انتهای 2 از 3 صعودی قرار داریم پس موقعیت ما انتهای 2 از 3 است و هدف ما انتهای 3 از 3 میباشد که تشخیص هدف این امواج نسبت به امواج گذشته قبلا مشخص شده هستند و پایان مثلا همین 3 از 3 را در محدوده هدف می توان با کندل استیک مشخص کرد نکته : هر کدام از امواج هدفی دارند و باید به قیمت مناسب در زمان مناسب برسند پس تا به هدف نرسند نمیتوان منتظر تغییر روند بود
                              هر موج کامل 5 موج و هر زیر موج می تواند 5 موج باشد پس هر موج به علاوه زیر موج هایش زیر موج میتواند 25 یا در اصلاحی ها کمتر باشد موج باشد
                              __فیبوناچی : مهمترین هدف های بازار در تایم های بالا درصد های فیبوناچی هستند ولی نه این درصد هایی که در ابزار فیبوناچی وجود دارند این ها در صد های دقیقی نیستند و نمی شود روی انها حساب باز کرد چون این بازار نسبت به پیپ و حتی پیپت حساس است و شادو ها و گذر چند پیپی از محدوده ها باعث تغییر روند یا ادامه روند میشوند
                              کندل استیک : مهمترین دارایی ما از بازار کندل ها هستند کندل استیک زبان بازار است و به تنهایی میتوان به وسیله ان در بازار سود بدست اورد open close high low کندل ها همه مهم هستند که close مهمترین بخش ان است هر کندل کندل بعدی را میسازد و مجموع کندل ها کندلی بزرگ تر در تایم بالاتر میسازند و تا موقعی که به هدف نرسیده اند به ساختن خود ادامه میدهند یادگیری زبان کندل استیک سخت نیست و میتوان بر اساس شباهت های و الگوهای تکراری نماد هایی برای هر حرکت انتخاب کرد و با ازمون خطا انها را قبول یا رد کرد .

تنها ابزارهای مورد استفاده من فقط crosshair برای دیدن مشخصات کندل و اهداف و horizontal line برای مشخص کردن هدف و فیبوناچی که خودم نوشتم ان هم در صورت نیاز . چون اگر قالب رفتاری شما از حرکات بازار درست باشد کندل مورد نظر شما در جای مناسب بسته میشود و به محدوده فیبوناچی شما واکنش نشان میدهد یا ان را رد می کند و ...

این چیزهایی که نوشتم شاید زیاد باشه شاید فکر کنید مزخرفاته ولی من باهاش 90% هر چارتی در هر تایم فریم تحلیل و جهت روند انرا تحلیل میکنم
                              ان 10 % هم هنوز برای آزمون خطا نگه داشتم تا 100 % شود و حتما می شود.
                              میزان سواد من دیپلمه و بعد از 4 سال به این مرحله رسیدم که قیمت 100 % به نقاطم برسه و واکنش نشون بده شاید شما خیلی زود تر به حل این مسئله برسید اگر بجای مطالعه و یادگیری از دیگران خودتون به دنبال الگو و راه حل باشید .
                              موفق باشید

نظر

[mention=18229]blue[/mention] : بدلیل تعداد کم پستهام نمیتونم پیغام خصوصی بدم .

نظر

پردازش ...
                                X