اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

در هر بینظمی نظمیست یا در هر نظمی بینظمیست؟!!!!

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نوشته اصلی توسط HOSSEINY نمایش پست ها
    سلام

ما در بازاری کار میکنیم که به موقعیت های بی پایان 24 ساعته مشهور است از بعضی جهات معامله گران مطالبی را در مورد تحلیل بازار و نمودارها یاد میگیرند اما یادگیری تحلیل به معنای کسب ساختار ذهنی مناسب معامله گری نیست

افراد معامله گر موفق مجموعه ای از ساختارهای ذهنی مناسب را دارا هستند اما چرا افرادی مثل من از این ساختار برخوردار نیستند یا نیاز به زمان دارند ؟؟!!

جواب خیلی ساده است ما اینقدر خوش شانس نیستیم که معامله گری را زیر نظر یک لیدر خوب اموزش ببینیم

یک مثال میزنم ورزش کشتی

میتونم به جرات بگویم تمام کشتی گیران حرفه ای به تمام فنون کشتی اشنا هستند و به سختی تلاش میکنند تا به میدانی مثل المپیک برسند و برگ برنده کشتی گیر علاوه بر تکنیک هایی که قبلا تمرین کرده است مربی که کنار زمین کشتی گیر را کوچ میکند حتی زمان هایی که کشتی گیر در تایم اول عقب باشه و از نظر روحی بخواهد احساس ضعف کند مربی خوب و عالی ورزشکار را در کمترین زمان ممکن دوباره اماده کشتی میکند

معامله گری پر از رفتارها و موقعیت های ناشناخته است که باعث میشود کسب ویژگی های یک معامله گر موفق به این سادگی نباشد و نیاز به یک مربی کار کشته ضروری به نظر میرسد

اکثر معامله گران مثل من بدون اینکه درک درستی از معامله گری داشته باشند و اینکه کدام مهارت ها دارای اولویت بیشتر است وارد حرفه معامله گری میشوند

درصورتی که یک استاد یا مربی میتواند یک ساختار ذهنی مناسب را برای معامله گر خود طراحی و پیاده سازی کند تا معامله گر به مرحله موفقیت برسد

حال سوال اینجاست کدام یک از ما معامله گری را زیر نظر یک استاد اموزش دیده ایم که توقع موفقیت سریع را داشته باشیم ؟؟؟

زمانی که دوستان من شروع به معامله کردند اندک اطلاعاتی در مورد قارکس در ایران وجود داشت . حتی اگر خاطرات شخصی خودم از معامله گری را تعریف کنم تعجب خواهید کرد ما چطور از گذرگاه های قارکس تا حالا زنده مانده ایم

حال فکر کنید هر زمان که ما وارد یک معامله میشویم در حال کشتی گرفتن هستیم یا موقعیتی سنگین تر ، موقعیتی که سرمایه شما در خطر است بدون داشتن یک دسیپلین یا ساختار ذهنی یک معامله گر موفق نمیتوانید بر عوامل روانی بازار غلبه پیدا کنید

حرف شما کاملا درست است تغییر دادن سخت تر از به وجود اوردنش است

نظر شخصی من اینکه ذهن یا مغز ذاتا کارش سکون است یعنی در مقابل هر حرکتی شما را باز میدارد مخصوصا زمانی که یک ساختار را به خود گرفته باشد تغییر دادنش بسیار سخت میشود

چون ابتدا به دلیل کنجکاوی به دنبال یک حرکت پیش رفته است اما حال به یک ساختار درست یا اشتباه دست یافته است و حس کنجکاویی وجود ندارد در این حالت ذهن به شدت در مقابل تغییرات مقاومت میکند

این ساختار شکنی در بازار قارکس به حد نهایی خود میرسد جایی که اشوبی از تضادها وجود دارد
    سپاس از پاسخ شما

یعنی من این مطلب رو بارها و بارها دیدم و شنیدم که اگه طرف واقعا چیزی از بازار می فهمه چرا اومده اموزش میده چرا اصلا اینجاست و الان باید فلان جاهاا می بود.
    و این چیزی هست که به نادرست بین ما ایرانیا جا افتاده و فعلا باعث ضرر خیلی هاا و پسرفتمون میشه.
    و با این اوضاعی که حاکم هست فعلا شاید پیدا کردن یک لیدر خوب مشکل باشه برای خیلی ها.
    چون اصلا کسی که واقعا به خودش و هنرش ایمان داره نمیاد خودشو سپر این همه حاشیه و جنجال کنه تا که سودی به کسی برسونه.
    اینو من در خیلی از جاها دیدم مثالشم همین تایپک های اموزشی از سایت سرمایه بگیر تا حالاا که اکثرشون با حاشیه همراه شدن و اخرشم بی نتیجه موندن.

و یک چیزی هم که هست و بنظر خودم مهمترین عامل برای یک تریدر می تونه باشه نظم و نوع مدیریته فردی هست.
    یه شخصی که حتی نتونه به کارهای روزمرگی خودش نظم بده با بهترین استراتژی و بهترین مربی هم موفق نخواهد بود.
    شخصی موفق خواهد بود که بتونه خودش و رفتارش و اعقایدشو مدیریت کنه. و این همون امار 95 به 5 را میسازه.
    ترید کردن رو ثمره هنر مدیریت میبینم.

نظر

• نوشته اصلی توسط tiktak نمایش پست ها
      چرا از اول این ساختار ذهنی که درست میشه در مسیر موفقیت نیست که بعد از کلی صرف زمان و هزینه مالی باید تغییرش داد(چیزی که اکثر کاربران اصلا موفق به تغییر نخواهند بود)
      تغییر دادن چیزی خیلی سخت تر از بوجود اوردنش هست.
      سلام دوست عزیز
      با تایید فرمایشات جناب حسینی عزیز....
      دوست عزیز , چرا ؟؟؟؟؟ به همان دلیل که در دوران نوجوانی کدام یک از ما به حرفهای پدر و مادرمان گوش کردید.... پسرم با فلانی نگرد - پسرم دنبال سیگارو قلیان نرو - پسرم درس بخون - پسرم حرف بد نزن
      این راهی که میری اشتباه است .... کدام یک از تجربیات پدران و مادرانمان را که از روی دلسوزی و پختگی بود , عمل کردیم که به گفتار یک تریدر موفق و کهنه کار گوش دهیم ... ما باید خودمان تجربه کنیم
      خودمان باید سرمان به سنگ بخورد ....
      نکته دیگر: این امامزاده ای که به آن دخیل بستیم آیا شفا دهنده است یا خیر... کسی که به عنوان الگو انتخاب کردیم , آیا واقعا موفق است که با پیروی از آن به موفقیتی که آن فرد رسیده , دست پیدا کنیم؟!!!!

نظر

• نوشته اصلی توسط SINA1359 نمایش پست ها
        سلام دوست عزیز
        با تایید فرمایشات جناب حسینی عزیز....
        دوست عزیز , چرا ؟؟؟؟؟ به همان دلیل که در دوران نوجوانی کدام یک از ما به حرفهای پدر و مادرمان گوش کردید.... پسرم با فلانی نگرد - پسرم دنبال سیگارو قلیان نرو - پسرم درس بخون - پسرم حرف بد نزن
        این راهی که میری اشتباه است .... کدام یک از تجربیات پدران و مادرانمان را که از روی دلسوزی و پختگی بود , عمل کردیم که به گفتار یک تریدر موفق و کهنه کار گوش دهیم ... ما باید خودمان تجربه کنیم
        خودمان باید سرمان به سنگ بخورد ....
        نکته دیگر: این امامزاده ای که به آن دخیل بستیم آیا شفا دهنده است یا خیر... کسی که به عنوان الگو انتخاب کردیم , آیا واقعا موفق است که با پیروی از آن به موفقیتی که آن فرد رسیده , دست پیدا کنیم؟!!!!
        سلام اقا سینا

من علت این ساختار نادرست و دنبال ان ناموفق بودنمون رو در بی نظم بودن خودمون می دونم.
        کلا ما ایرانی ها خیلی بی نظم هستیم و اینو خیلی راحت میشه دید فقط کافیه بریم و از بالای یک پل عابر به پایین نگاه کنیم.
        مطمعنا همه رو مثل هم می بینی بی نظم و غیر قابل درک.
        و این بی نظمی خود فرد هست که عامل عدم موفقیت در ترید خواهد بود.
        اگه بخواهیم موفق بشیم باید اول از خودمون شروع کنیم.

بقول دوستی نظرات شخصی هست.

یا علی

نظر

• در تکمیل فرمایشات دوستان باید به یک نکته اشاره کنم :
          یک اشتباهی بین تمام تریدرها جا افتاده که همیشه میگویند , 95 درصد تریدرها ناموفق و 5 درصد آنها موفق خواهند بود
          این جمله کاملا اشتباه است , معنی آن این است که همه داعما ضرر میکنند و فقط تعداد کمی است که داعما سود میکنند
          اما به این صورت نیست و اصل این حقیقت به این صورت است (که از آن آمار گرفته شده) بر اساس تحقیقات محققان خارجی و مجلات غربی
          از 100 معامله ای که در بازارهای مالی انجام میشه , حدود 90 (نه 95 که این 95 را انگار ساسان در فرومها باب کرد ) درصد معاملات به شکست
          میانجامد و فقط 10 درصد آن موفق خواهد بود... حال ممکن است در این 100 معامله انجام شده , 90 درصد معاملات ناموفق در آن از حرفه ای ترین تریدر های بازار تا ناشی ترین
          معامله گران را شامل شود و 10 درصد باقی مانده , میتواند شامل تریدر های موفق و ناموفق باشند , حال در هر حرکتی گروهی ضرر میکنند و گروهی میبرند
          پس ضرر برای همه است و فقط فرق یک موفق با نا موفق در مدیریت آن ضرر و یا برد احتمالیست و تجربه فقط 20 تا 25 درصد تاثیر گذار خواهد بود .....
          روشهای پایدر تریدی موفق , معمولا دارای ضررهای بیشماری هستند ....

نظر

• در تکمیل فرمایشات دوستان باید به یک نکته اشاره کنم :
            یک اشتباهی بین تمام تریدرها جا افتاده که همیشه میگویند , 95 درصد تریدرها ناموفق و 5 درصد آنها موفق خواهند بود
            این جمله کاملا اشتباه است , معنی آن این است که همه داعما ضرر میکنند و فقط تعداد کمی است که داعما سود میکنند
            اما به این صورت نیست و اصل این حقیقت به این صورت است (که از آن آمار گرفته شده) بر اساس تحقیقات محققان خارجی و مجلات غربی
            از 100 معامله ای که در بازارهای مالی انجام میشه , حدود 90 (نه 95 که این 95 را انگار ساسان در فرومها باب کرد ) درصد معاملات به شکست
            میانجامد و فقط 10 درصد آن موفق خواهد بود... حال ممکن است در این 100 معامله انجام شده , 90 درصد معاملات ناموفق در آن از حرفه ای ترین تریدر های بازار تا ناشی ترین
            معامله گران را شامل شود و 10 درصد باقی مانده , میتواند شامل تریدر های موفق و ناموفق باشند , حال در هر حرکتی گروهی ضرر میکنند و گروهی میبرند
            پس ضرر برای همه است و فقط فرق یک موفق با نا موفق در مدیریت آن ضرر و یا برد احتمالیست و تجربه فقط 20 تا 25 درصد تاثیر گذار خواهد بود .....
            روشهای پایدر تریدی موفق , معمولا دارای ضررهای بیشماری هستند ....

نظر

سپاس از پاسخ شما

یعنی من این مطلب رو بارها و بارها دیدم و شنیدم که اگه طرف واقعا چیزی از بازار می فهمه چرا اومده اموزش میده چرا اصلا اینجاست و الان باید فلان جاهاا می بود.
              و این چیزی هست که به نادرست بین ما ایرانیا جا افتاده و فعلا باعث ضرر خیلی هاا و پسرفتمون میشه.
              و با این اوضاعی که حاکم هست فعلا شاید پیدا کردن یک لیدر خوب مشکل باشه برای خیلی ها.
              چون اصلا کسی که واقعا به خودش و هنرش ایمان داره نمیاد خودشو سپر این همه حاشیه و جنجال کنه تا که سودی به کسی برسونه.
              اینو من در خیلی از جاها دیدم مثالشم همین تایپک های اموزشی از سایت سرمایه بگیر تا حالاا که اکثرشون با حاشیه همراه شدن و اخرشم بی نتیجه موندن.

و یک چیزی هم که هست و بنظر خودم مهمترین عامل برای یک تریدر می تونه باشه نظم و نوع مدیریته فردی هست.
              یه شخصی که حتی نتونه به کارهای روزمرگی خودش نظم بده با بهترین استراتژی و بهترین مربی هم موفق نخواهد بود.
              شخصی موفق خواهد بود که بتونه خودش و رفتارش و اعقایدشو مدیریت کنه. و این همون امار 95 به 5 را میسازه.
              ترید کردن رو ثمره هنر مدیریت میبینم.
              منظورم از پیدا کردن لیدر سایت های ایرانی یا وب سایت ها نبود - بیشتر نظرم روی مراکز معتبر یا افراد خبره معامله گری بود

خب بالاخره سایت های ایرانی هم باید از جایی شروع کنند خیلی از افرادی که الان دارن سیگنال و کلاس و . . . میفروشن از همین سایت ها شروع کردن - بدی اینکه تعداد این سیگنال ها و . . . بسیار زیاد شده و تشخیص رو برای کابر سخت میکنه که کدام حرفه ای و کدام غیر حرفه ای هست

قبلا مستندی از نحوه تربیت کردن تریدر در خارج از ایران دیدم واقعا فوق العاده بود

نکته فوق العاده مستند که من رو به شگفت زده کرد این بود که تحلیل چارت اخرین مرحله اموزش قرار داشت !!!! کاری که ما ایرانی ها دقیقا عکس انجام میدهیم

پ.ن: متاسفانه هاردم سوخت و فایل مستند از بین رفت و الی اپلودش میکردم

یک نکته در مورد نظم شخصی که فرمودید به ذهنم رسید

ما از دنیایی وارد قارکس میشویم که پر از محدودیت و قوانین سخت دست و پا گیر است همین که وارد دنیای تریدری میشویم میبینیم که هیچ قانون و محدودیتی نیست ( بجز یکسری تشریفات باز کردن حساب و . . . ) اینجاست که برمیگردیم به عقب و اون محدودیت هایی که قبلا در ذهن ما کشته شده بود رو میخواهیم به نوعی اینجا زنده کنیم

اتفاقا همه افراد قبول دارند که باید نظم و قانونی داشته باشند اما کمتر کسی به این نظم و قانون پایبند است ( هیچ فرقی هم بین ایرانی و غیر ایرانی نباید باشه ذات انسان است ! )

برای من اینجای قارکس زیباست که گاهی موفق میشوم و گاهی یاد میگیرم اما اینقدر این سیکل رو ادامه میدهم که درصد موفقیت از یادگیری بیشتر شود
              sometimes it is the people no one can imagine anything of who do the things no one can imagine

نظر

• نوشته اصلی توسط HOSSEINY نمایش پست ها

1- نکته فوق العاده مستند که من رو به شگفت زده کرد این بود که تحلیل چارت اخرین مرحله اموزش قرار داشت !!!! کاری که ما ایرانی ها دقیقا عکس انجام میدهیم

2- برای من اینجای قارکس زیباست که گاهی موفق میشوم و گاهی یاد میگیرم اما اینقدر این سیکل رو ادامه میدهم که درصد موفقیت از یادگیری بیشتر شود

سلام جناب حسینی
                در فرمایشاتتون دو نکته ای که برای من جالب بود را در نقل قول قرار دادم , دوستان به این دو نکته توجه کنند ...
                در مورد نکته دوم که قبلا صحبت شده ولی در مورد نکته اول که در فیلم بود , به نظرم کار درست را آنها انجام میدهند
                تا جایی که میدونم در غرب , یک شاخه از رشته اقتصاد به این قسمت کشیده میشود و ابتدا افراد در رشته اقتصادی
                آموزش میبینند و پایه اصلی را فرا گرفته و بعد به شاخه بازارهای مالی وارد میشوند.... بله بیشتر ناموفق بودن ما ایرانیها
                کمبود اطلاعاتمان از این شاخه از علم است و مثل مثلا یک تعمیرکار تجربی یا معمار تجربی عمل میکنیم ... ممکن است در
                بلند مدت به موفقیتهایی کمی دست یابیم (از روی تجربه) , ولی هیچ وقت یک مهندس معمار حرفه ای برج ساز و یا تکنسین
                یک کارخانه خودرو سازی... نخواهیم شد...

نظر

• نوشته اصلی توسط SINA1359 نمایش پست ها
                  .
                  تا جایی که میدونم در غرب , یک شاخه از رشته اقتصاد به این قسمت کشیده میشود و ابتدا افراد در رشته اقتصادی
                  آموزش میبینند و پایه اصلی را فرا گرفته و بعد به شاخه بازارهای مالی وارد میشوند.... بله بیشتر ناموفق بودن ما ایرانیها
                  کمبود اطلاعاتمان از این شاخه از علم است و مثل مثلا یک تعمیرکار تجربی یا معمار تجربی عمل میکنیم ... ممکن است در
                  بلند مدت به موفقیتهایی کمی دست یابیم (از روی تجربه) , ولی هیچ وقت یک مهندس معمار حرفه ای برج ساز و یا تکنسین
                  یک کارخانه خودرو سازی... نخواهیم شد...
                  درود
                  با فرمایش شما موافقم

البته تحصیلات دانشگاهی که فعلا در دانشگاهامون تدریس میشن هم بدرد بازارهای مالی چه داخلی چه خارجی نخواهد خورد.
                  کارشناسی اقتصاد گذروندم ولی مطالبی که پاس شدن بیشتر تاریخی بودن تا اقتصادی و مالی.
                  مطالبی که شاید فقط برای مقدمه خوب بودن نه برای کل.

نظر

• بحث بسیار جالبی است
                    من هم نظرم را میگم

به نظر من بازار از دید روان شناسی همیشه تقابل سه گروه است 1- خریداران 2- فروشندگان 3- کسانی که قصد دارند وارد بازار بشوند.برایند این سه گروه لحظه حال حاضر بازار را می رساند.

چرا بازاربی نظم است؟
                    به دلیل اینکه هر لحظه ی بازار منحصر به فرد است با تریدرهایی که تصورات مختلف از قیمت دارند.

چرا در این بی نظمی هم نظم وجود دارد؟
                    به دلیل اینکه برایند نیروهای مختلف بازار ،از تصورات گذشته ی خود استفاده می کند.الگوها ،حمایت ها ،مقاومت ها و روندها وحتی تحلیل های زمانی ..... همه از گذشته ی بازار استفاده می کنند و تعدد استفاده از این ابزار های مبتنی به گدشته (حافظه ی) تریدرها باعث ایجاد نظم می شود.

همه ی بازار ها (چه سنتی و چه مدرن ) با سیستم عرضه و تقاضا ساخته می شوند با تعدادی از سه گروه بالا.پیچیدگی فارکس به دلیل تعدد تریدرهاست با تصورات(پیش بینی های) گوناگون.

قیمت نمایش دهنده ی این سیستم عرضه وتقاضاست ولی نیرویی که بازارها را جابه جا می کند حجم است در بستر زمان .

به نظر من تریدری موفق است که بداند هر لحظه ی بازار منحصر به فرد است ولی با تکنیک ها (استراتژی ) خودش بتواند در لحظه ی بعدی بازار ،احتمال قوی شدن یکی از گروه های خریدار و فروشنده را پیش بینی کند و مبتنی بر این پیش بینی با قوانین خودش وارد بازار شود.
                    ابتدا شما را نادیده می گیرند ،سپس به شما می خندند،بعد با شما می جنگند وسرانجام شما پیروز خواهید شد !!!

نظر

• نوشته اصلی توسط EhsanSh نمایش پست ها
                      بحث بسیار جالبی است
                      من هم نظرم را میگم

به نظر من بازار از دید روان شناسی همیشه تقابل سه گروه است 1- خریداران 2- فروشندگان 3- کسانی که قصد دارند وارد بازار بشوند.برایند این سه گروه لحظه حال حاضر بازار را می رساند.

چرا بازاربی نظم است؟
                      به دلیل اینکه هر لحظه ی بازار منحصر به فرد است با تریدرهایی که تصورات مختلف از قیمت دارند.

چرا در این بی نظمی هم نظم وجود دارد؟
                      به دلیل اینکه برایند نیروهای مختلف بازار ،از تصورات گذشته ی خود استفاده می کند.الگوها ،حمایت ها ،مقاومت ها و روندها وحتی تحلیل های زمانی ..... همه از گذشته ی بازار استفاده می کنند و تعدد استفاده از این ابزار های مبتنی به گدشته (حافظه ی) تریدرها باعث ایجاد نظم می شود.

همه ی بازار ها (چه سنتی و چه مدرن ) با سیستم عرضه و تقاضا ساخته می شوند با تعدادی از سه گروه بالا.پیچیدگی بازار تبادلات ارزی به دلیل تعدد تریدرهاست با تصورات(پیش بینی های) گوناگون.

قیمت نمایش دهنده ی این سیستم عرضه وتقاضاست ولی نیرویی که بازارها را جابه جا می کند حجم است در بستر زمان .

به نظر من تریدری موفق است که بداند هر لحظه ی بازار منحصر به فرد است ولی با تکنیک ها (استراتژی ) خودش بتواند در لحظه ی بعدی بازار ،احتمال قوی شدن یکی از گروه های خریدار و فروشنده را پیش بینی کند و مبتنی بر این پیش بینی با قوانین خودش وارد بازار شود.

احسان جان واقعا زیبا نوشتید , من که لذت بردم....

نظر

درود
                        با فرمایش شما موافقم
                        البته تحصیلات دانشگاهی که فعلا در دانشگاهامون تدریس میشن هم بدرد بازارهای مالی چه داخلی چه خارجی نخواهد خورد.
                        کارشناسی اقتصاد گذروندم ولی مطالبی که پاس شدن بیشتر تاریخی بودن تا اقتصادی و مالی.
                        مطالبی که شاید فقط برای مقدمه خوب بودن نه برای کل.
                        سلام دوست عزیز
                        خوب فرمایشات شما هم درست است , این برنامه ای که جناب حسینی در آموزشهای غربی به آن اشاره کردند , برای آموزش تریدرهایی
                        کارآمد است که در آینده در شرکتهای سرمایه گذاری بازارهای مالی مشغول به کار شوند .... مثل آموزش بازار یاب و علم مارکتینگ که افرادی را برای
                        بازار یابی در کمپانی ها و شرکتهای بزرگ آموزش میدهند.... اما کاری که ما میکنیم مثل یک کاسب کف بازار است که بیشتر تجربی و سنتی بوده و
                        گاهی در بین کسبه , فردی پیدا میشود که از 100 بازار یاب و یا اقتصاد دان , در بیزینس کوچک خود بهتر عمل میکند و این را از تجربه و استعداد ذاتی
                        خود به دست آورده است ... به همین دلیل است که فقط معدود افرادی از این دسته موفق خواهند بود , اما در حد یک درامد کم یا متوسط و گاه بالا ....
                        اما بیزینس این دسته , همیشه انفرادی باقی میماند و حتی نمیتوانند آن را به نصل بعدی خود که فرزندشان است , انتقال دهند...
                        این افراد هیچگاه نمیتوانند یک شرکت سرمایه گذاری داشته باشند و گروهی در کنار هم کار کرده و سرمایه گذارها را افزایش دهند...

نظر

• سلام میکنم خدمت همه دوستان به ویژه جناب سینای عزیز
                          عذرخواهی میکنم که یک دفعه رفتم . اتفاقی افتاد و برای یک ماه نتونستم بیام و از مطالبتون استفاده کنم . در این مدت دسترسی بنده فقط با اینترنت افتضاح گوشی بود که حاصلی جز به هم ریختن اعصاب نداشت . الان خیلی خوشحالم که میتونم دوباره در خدمت دوستان باشم و از تجربیات با ارزشتون استفاده کنم .
                          الان چند صفحه رو مطالعه کردم صحبتهای خیلی خوبی هست که واقعا ارزشمند هستند و چند سوال هم در ذهنم اومده که سعی میکنم تاپیک رو تا اینجا تا انتها بخونم و اگر جواب رو پیدا نکردم حتما میپرسم .
                          سینای عزیز و جناب بلو ببخشید که در پیامهای خصوصی برای بنده پیامی فرستادید ولی متاسفانه بنده به دلیل کمی پستهایم نمیتوانستم جواب دوستان رو بدم .
                          وَ يَرْزُقْهُ مِنْ حَيْثُ لَا يَحْتَسِبُ وَ مَنْ يَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ إِنَّ اللَّهَ بَالِغُ أَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِكُلِّ شَيْءٍ قَدْرًا

و او را از جايى كه گمان ندارد روزى میدهد; و هر كس بر خدا
                          اعتماد كند، او براى وى بس است; خداوند فرمان خود را به انجام میرساند; و خدا براى هر چيزى اندازه‏ اى قرار داده است!

( آیه 3 سوره طلاق )

با اجرای منظم و دقیق قوانین معاملاتی ممکن هست ضرری هم کنیم
                          ولی
                          بدون اجرای منظم و دقیق قوانین معاملاتی قطعا بازنده خواهیم بود.

نظر

• سینا جان بنده چون خیلی وقت نبودم ترجیح میدم خیلی صحبت نکنم . کوتاه بیان میکنم با این دلیل که شاید تازه واردی بخونه و آدرس رو اشتباه بفهمه . دید شما رو متوجه میشم فقط سعی میکنم توضیحات تکمیلی به اون اضافه کنم .
                            ما از دیدن کندلها به حجم معاملات پی نخواهیم برد بلکه به تاثیر اختلاف حجم خرید و فروش با احتساب قدرت و میل حرکت پی میبریم که همونطور که آقا احسان فرمودند اگه پارامتر دیگه ای به اسم زمان به اون اضافه کنیم میتونیم تاثیر قدرت نیروی محرک (با هر دلیل فاندامنتالی یا تکنیکی ) و همچنین شتاب ایجاد شده رو بهتر ببینیم و روند حرکتی رو بهتر درک کنیم . مغز ما به طور ذاتی همیشه به دنبال یافتن نظمها و الگوهاست . مغز ما به صورت پنهان این مطالب رو تحلیل و درک میکنه ولی چون توضیحی براش نداریم میگیم باید اینقدر تمرین و ممارست کنیم که بعضی چیزی را حس کنیم که این همون تحلیل پنهان مغز ماست .
                            ویرایش توسط PyGentleman : https://www.traderha.com/member/22633-pygentleman در ساعت 09-18-2016, 10:23 AM
                            وَ يَرْزُقْهُ مِنْ حَيْثُ لَا يَحْتَسِبُ وَ مَنْ يَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ إِنَّ اللَّهَ بَالِغُ أَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِكُلِّ شَيْءٍ قَدْرًا

اعتماد كند، او براى وى بس است; خداوند فرمان خود را به انجام میرساند; و خدا براى هر چيزى اندازه‏ اى قرار داده است!

( آیه 3 سوره طلاق )

ولی

نظر

• به نظر من تمام سیستم هایی که در بازار هستند سودده هستند حالا یکی بهتر یکی کمتر مهمترین چیزی که باید تو این بازار روش کار بشه فقط و فقط روانشناسی و مدیریت سرمایه کار بشه

نظر

• نوشته اصلی توسط fireboy810 نمایش پست ها
                                به نظر من تمام سیستم هایی که در بازار هستند سودده هستند حالا یکی بهتر یکی کمتر مهمترین چیزی که باید تو این بازار روش کار بشه فقط و فقط روانشناسی و مدیریت سرمایه کار بشه
                                دوست عزیز درست هست که روانشناسی ذهن معامله گر و مدیریت سرمایه بخش خیلی مهمی هست در به سود رسیدن ولی مطمئنا تمام سیستمهای معاملاتی سودده نیستند . به شخصه استراتژیهایی رو کار کردم و بعد از جمع آوری جامعه آماری مناسب با استفاده از فرمولها و اطلاعات علم آمار و اقتصاد به این نتیجه رسیدم که سودده نیستند و حتی بعضی از استراتژیها فقط روی یک نماد خاص خوب جواب میدهند

( آیه 3 سوره طلاق )

ولی

نظر

پردازش ...
                                X