اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

در هر بینظمی نظمیست یا در هر نظمی بینظمیست؟!!!!

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نوشته اصلی توسط SINA1359 نمایش پست ها
    خوب جناب گلد عزیز بعضی از شاخصها کوتاه مدت است و برخی بلند مدت و برخی هم تاثیر فصلی دارد....
    اما سوال من این بود که فاندامنتالیستها دنبال چه میگردند و چه بعدی از بازار مد نظر آنهاست؟
    جواب حجم است و فاندامنتالیستها دنبال حجم بالا برای ورود به بازار هستند... به تایم 1دقیقه بروکر خود بروید (مثلا پواند دالر)
    بر روی هر کندلی که خیلی بلند است بروید و میبینید که عدد حجم در آن بروکر افزایش شدیدی داشته و معمولا 2 برابر میشود
    چرا حجم بروکر شما بالا رفته و کندل هم بزرگ شده , کندل که جهانیست و حجم نمایشی , فقط معاملات بروکر شماست و
    حجم بروکر شما که نمیتواند کندل را بلند کند..... خوب جواب : افزایش دو برابری معاملات بروکر شما , بیانگر ورود فاندامنتالیستها
    به معاملات است و بعد از آن کندل و یا کندلها... دباره خارج میشوند و حجم کاهش میابد - در بلند مدت هم عوامل اقتصادی میتوانند
    تاثیر خود را بر بازار گذاشته و به نظر من معمولا در جهت روند اصلی بازار میباشند و گاهی هم در خلاف جهت که برای ما مهم میباشد.....

اقا سینا پس به نظر شما فاندامنتالیستها کوتاه مدت یا حداکثر میان مدت وارد بازار می شوند اگر در تایم های ماهانه نگاه کنیم در کف ها و یا در سقف ها حجم افزایش پیدا می کند در حد یک الی دو کندل ایا بعد از این دوکندل به نظر شما از بازار خارج می شوند چون حجم بعد از کف و برگشت ان و سقف و برگشت قیمتی ان کم می شود ایا همین طور است یا نظر دیگری دارید
    خوب در یک قسمت بیان کردید در بلند مدت عوامل اقتصادی می تواند در بازر تاثیر داشته باشد و بیشتر در جهت روند اصلی بازار و گاهی هم در خلاف جهت بازار ایا به نظر شما وقتی عوامل اقتصادی در خلاف جهت بازار تاثیر بگذارد چه اتفاقی برای روند رخ می دهد خوشحال می شم بیشتر درباره حجم بازار و موارد گفته شده بیشتر توضیح بدهید چون اطلاعات بنده بسیار کم است

نظر

• نوشته اصلی توسط gold نمایش پست ها
      اقا سینا پس به نظر شما فاندامنتالیستها کوتاه مدت یا حداکثر میان مدت وارد بازار می شوند اگر در تایم های ماهانه نگاه کنیم در کف ها و یا در سقف ها حجم افزایش پیدا می کند در حد یک الی دو کندل ایا بعد از این دوکندل به نظر شما از بازار خارج می شوند چون حجم بعد از کف و برگشت ان و سقف و برگشت قیمتی ان کم می شود ایا همین طور است یا نظر دیگری دارید
      خوب در یک قسمت بیان کردید در بلند مدت عوامل اقتصادی می تواند در بازر تاثیر داشته باشد و بیشتر در جهت روند اصلی بازار و گاهی هم در خلاف جهت بازار ایا به نظر شما وقتی عوامل اقتصادی در خلاف جهت بازار تاثیر بگذارد چه اتفاقی برای روند رخ می دهد خوشحال می شم بیشتر درباره حجم بازار و موارد گفته شده بیشتر توضیح بدهید چون اطلاعات بنده بسیار کم است
      من نگفتم که علت تمام افزایش حجمها فاندامنتال است , اما اخبار و شاخصهای اقتصادی , بعد از اعلام شدن , حجم را افزایش میدهند که دلیل آن را باید بدانید...
      بله شاخصهای که تاثیر فصلی دارند بر روی بازار تاثیر بلند مدت میگذارند و .... شما حجم تکنیکالی مد نظرتون هست ؟ که قبلا عرض کردم بهترین ابزار کندلها هستند و استفاده در نواحی مقاومتی و حرکت روندها میتوانید
      از ان استفاده کنید (برای شروع و پایان و ادامه روندها استفاده دارد) همچنین ترکیب با زمان - زاویه روند و قیمت و حجم هم زمان تقریبی رسیدن روند به تارگت , که با برسی روند قبلی و شکل کندل آن و زاویه روند قبلی
      میتوان درصد احتمال حرکت روند را افزایش داد ..... کندلهای بزرگ و شدوهای کوچک بیانگر حجم بالاست و برعکس کندلهای کوچک و شدوهای بلند که بیانی ار حجم کم و رنج بودن بازار در تایم پایینتر است و در نتیجه عوامل
      فاندامنتالی هم در ان دوره وجود نداشته .... همین ....

نظر

• ببینید ما یک چیز داریم به نام Real Volume که بعضی از بروکرها آن را ارائه میکنند و یکی از بروکرهای
        که من با آن کار میکنم , به تریدرهای خودش حجم اصلی بازار را ارائه میده ولی بر روی متا تریدر هنوز راه اندازی نکرده
        چون متا تریدر 5 فقط این قابلیت را برای بروکر فراهم میکنه .... اما یک پلتفرم داره که به صورت فیری اندیکاتور ریل ولوم
        بر روی آن سوار میشه.... بروکری که کار میکنم , بروکر آمریکایی فا رک س کپتال مارکته که از اول کارم با آن آشنا بودم و کورس
        آموزشی آن برای من یک شروع خوبی بود تا با بازار تبادلات ارزی بیشتر آشنا شوم....
        البته من دیگر با حجم جهانی کار نمیکنم و مدت زیادی است که این مورد را کنار گذاشتم ولی برای شروع جناب گلد عزیز بد ندیدم
        در جواب سوالی که کرده بود و میخواستید حجم را بیشتر بشناسید.... با این مورد آشنایتان کنم....حال ممکن است بروکرهای دیگر هم این حجم را
        ارائه کنند که من در جریان نیستم....
        در صفحه پایین توضیحات کامل وجود داره....
        https://www.fxcmapps.com/apps/real-volumetransactions-indicators/

باز هم میگم که حجم را از کندها بخواید ....
        فایل های پیوست شده
        ویرایش توسط SINA1359 : https://www.traderha.com/member/22976-sina1359 در ساعت 09-02-2016, 10:03 PM دلیل: عکس آپلود نشده....

نظر

ببینید ما یک چیز داریم به نام Real Volume که بعضی از بروکرها آن را ارائه میکنند و یکی از بروکرهای
          که من با آن کار میکنم , به تریدرهای خودش حجم اصلی بازار را ارائه میده ولی بر روی متا تریدر هنوز راه اندازی نکرده
          چون متا تریدر 5 فقط این قابلیت را برای بروکر فراهم میکنه .... اما یک پلتفرم داره که به صورت فیری اندیکاتور ریل ولوم
          بر روی آن سوار میشه.... بروکری که کار میکنم , بروکر آمریکایی فا رک س کپتال مارکته که از اول کارم با آن آشنا بودم و کورس
          البته من دیگر با حجم جهانی کار نمیکنم و مدت زیادی است که این مورد را کنار گذاشتم ولی برای شروع جناب گلد عزیز بد ندیدم
          در جواب سوالی که کرده بود و میخواستید حجم را بیشتر بشناسید.... با این مورد آشنایتان کنم....حال ممکن است بروکرهای دیگر هم این حجم را

اقا سینا اگر امکانش است این اندیکاتور را اپلود کنید ممنون میشم

نظر

ببینید ما یک چیز داریم به نام Real Volume که بعضی از بروکرها آن را ارائه میکنند و یکی از بروکرهای

اقا سینا اگر امکانش است این اندیکاتور را اپلود کنید ممنون میشم و اگر ممکن است بیشتر در مورد کندلی صحبت کنید مثال های تصویری بزنید که بیشتر اشنا شویم
            ازدوستان خواهش میکنم بیشتر مشارکت کنند باور کنید اگر قرار باشد چیزی به درد شما برای اینده تریدریتان بخورد مطالب همین گروه است
            ویرایش توسط gold : https://www.traderha.com/member/5503-gold در ساعت 09-02-2016, 11:04 PM

نظر

• نوشته اصلی توسط gold نمایش پست ها
              اقا سینا اگر امکانش است این اندیکاتور را اپلود کنید ممنون میشم و اگر ممکن است بیشتر در مورد کندلی صحبت کنید مثال های تصویری بزنید که بیشتر اشنا شویم
              در لینکی که از اف اکس سی ام قرار دادم همه چیز را توضیح داده... با متا تریدر تا چند وقت پیش که ساپرت نمیشد و با پلتفورم مخصوص خودش کار میکرد , البته اف اکس سی ام متا 5 را هم نخریده که
              فکر نکنم بتوانید با متا حجم ریل را داشته باشید.. باز باید از ساپرترش بپرسید (با ساپرتر چت کنید حتما راهنماییتون میکنه) اما کندلها , چشم در نمودارهایی که قرار خواهیم داد و با دوستان روی آن نظر میدهیم
              به بررسی ابعاد مختلف و رابطه آنها با کندل , بیشتر صحبت خواهیم کرد ... تشخیص تقریبی زاویه و زمان و قیمت تقریبی تارگت.... این را حتما باید روش کار کنیم .... البته نگاه من به کندها نیز کاملا ساده خواهد بود
              مثل بقیه عرایضم که همه چیز را در بازار ساده میبینم....

پ.ن: من در مورد بازار طلا و نفت زیاد نمیدانم و فقط در یک دوره که بر روی آربیتراژ تحقیق میکردم .... روی نفت و طلا کار کردم... فقط یک نکته را در تحقیقاتم در مورد این دو به آن رسیده بودم که یادم افتاد و در اینجا عرض میکنم:
              تا جایی که یادم است , هر وقت دلار گران میشود نفت و طلا ارزان شده و هر زمان دلار ارزان میشود , نفت و طلا گران شده و با دلار رابطه معکوس دارند و هر زمان که سیاست فدرال ریزرو به کاهش ارزش دلار است و نمودار
              نزولی دارد - نفت و طلا نموداری صعودی و بالا رونده دارد و این حرکتی چند ساله است و برعکس با اعلام سیاست افزایش ارزش دلار , نفت و طلا شروع به نزول میکنند و روند چند ساله نزولی خواهند داشت....
              پس میتوان نتیجه گیری کرد که طلا و نفت وابسته به سیاستهای افزایش و کاهش ارزش دلار است... این یک مثال برای فاندامنتال بلند مدت بود جناب گلد عزیز ..... شما باید به این نکته توجه داشته باشید ...

نظر

• شما اشاره کردید که تئوری آشوب رو مطالعه کنند ... کسی که تئوری آشوب رو به بهترین شکلش و بیشتر از همه توضیح داده بیل ویلیامز هست که ایشون تو همون توضیحات سیستم کی آس یا همون آشوب به وضوح توضیح میدن که بازار در هر لحظه به دنبال پیدا کردن نقطه تعادل هست.

نظر

• نوشته اصلی توسط Mehrdad نمایش پست ها
                  سلام دوست عزیز
                  بنده با نظرات شما کاملا مخالفم و بهتون پیشنهاد میکنم در مورد فراکتالها و تئوری آشوب مطالعه بفرمایید
                  سیستم نظام مند نمیتونه بالای 90 درصد شکست خورده داشته باشه!!!
                  ابزار های تحلیلی که بر پایه نظم هستند نمیتوانند سیستم بینظم را توجیه کنند
                  بازار با خبر برگزیت و بمب و nfp و....حرکت میکنه غلطه
                  بازار به سمت تعادل حرکت میکنه غلطه (برخی موارد بین دوطرف تعادل لحظه ای ایجاد میشه ولی به سرعت به هم میخوره چون بازار بینظم هست)
                  بازار با الگوهای خودمتشابه (فراکتالی)ساخته میشه که در هر تایم ایجاد میشوند و بر هم کنش و واکنش دارند و در عین بینظمی منطق ثابتی هم بر آنها حکم فرماست...
                  ساده نگری به بازار نمیتونه سود برسونه و تحمیل نکردن ابزار به بازار و اینکه بگیم من الیوت کارم ولی نظرم را به بازار تحمیل نمیکنم کلا بیمعنی است....
                  امروزه حتی اجرای قوانین ثابت برای اداره سیستم های اداری به ظاهر نظام مند هم باعث شکست هست و تئوری مدیریت بر اساس تئوری آشوب راه کار موفقیت شده...
                  موفق باشید

شما اشاره کردید که تئوری آشوب رو مطالعه کنند ... کسی که تئوری آشوب رو به بهترین شکلش و بیشتر از همه توضیح داده بیل ویلیامز هست که ایشون تو همون توضیحات سیستم کی آس یا همون آشوب به وضوح توضیح میدن که بازار در هر لحظه به دنبال پیدا کردن نقطه تعادل هست.

نظر

• [QUOTE=ناشی;186651]سلام
                    بله آقا سینا نظرم راجع به EUR-GBP تقریبا مشابه همان شکل است البته در مورد میزان اصلاحش مطمئن نیستم شاید کمی بیشتر!!
                    راجع به نفت هم تنها نکته ای شاید نزول مجددش تا کف قبلی رو با مشکل مواجه کنه واگرایی قدرتمندی هست که در تایم هفتگی هم قابل مشاهده است.

====

جناب ناشی سلام
                    عطف به نظر شما در مورد جفت ارز یورو - پوند که فرمودید در تایم روزانه در اصلاح قرار دارد، اگر این احتمال را در نظر داشته باشیم بر سر راه قیمت دو تا حمایت داریم. که اگر قرار به صعود باشه قیمت از این دو تا حمایت پایین تر نخواهد رفت. (البته با در نظر گرفتن مقداری خطای معمول) این دو تا حمایت عبارتند از 0.8374 و 0.8329 که در شکل ضمیمه هم مشخص هست.
                    موفق باشید
                    پ.ن: منظور از مقدار خطای معمول در این مورد تراز 38درصد فیبوناچی ریترسمنت هست که بنده در روش خودم رسم می کنم، یعنی عدد 0.82942 هست.

ویرایش توسط Ghoghnoosepars : https://www.traderha.com/member/11010-ghoghnoosepars در ساعت 09-05-2016, 09:55 AM

نظر

• سلام دوستان
                      دو تا جمله هست که یکی از دوستان در امضاء خودشون در همین فروم قرار دادند که بد ندیدم در این تاپیک قرار دهم
                      و با بحث این تاپیک هم جهت هست....
                      پ.ن: البته من ایشونو نمیشناسم و اگر هم قبلا میشناختم , با نام دیگری در فرومهای قدیمی فعالتی داشتند...
                      اما این دو مجله (و جمله سوم ایشون) نشان میدهد که تریدر قابل باید باشند....

امضای جناب آقای مسلم آل شبر:

در ف.ا.ر.ک.س هر چه کمتر بدانید موفقتر هستید !

اساس کار در ف.ا.ر.ک.س مدیریت سرمایه با یک توجیه تکنیکال هست !

همیشه بیاد داشته باشید انچیزی که در ف.ارکس تمام میشود "فرصتهای معاملاتی" نیست بلکه سرمایه شماست !

نظر

• در ف.ا.ر.ک.س هر چه کمتر بدانید موفقتر هستید !

قبلا معنی این جمله رو درست متوجه نمیشدم
                        یه جمله ی دیگه ای هم یکی از دوستان دارند که میگه: "
                        نبوغ در سادگی است" اینم خیلی جمله جالبه ی هست.
                        هر که مقصود خود از غیر خدا می طلبد / چو گدایست که حاجت ز گدا می طلبد

نظر

• مرسی از تاپیک مفیدتون

نظر

امضای جناب آقای مسلم آلشبر:

در ف.ا.ر.ک.س هر چه کمتر بدانید موفقتر هستید !

وقت بخیر

شاید دانسته ها و اموخته های ما در جهت درستی قرار ندارند و الی دانش به خودی خود احتمال موفقیت را افزایش میدهد

تلاش برای کاری که در ابتدا بسیار ساده به نظر میرسه تبدیل به سخت ترین کار دنیا میشود با امار خیره کننده +95 درصد ضرر کاربرانش

اما جالب اینجاست وقتی فردی تلاس میکند و ساختار ذهنی یک معامله گر موفق را بدست می اورد مسئله به همان سادگی است که در اول فکر میکرده !!!!!!!

ایجاد یک ساختار ذهنی بسیار سخت است مخصوصا زمانی که اموخته های جدید با اموخته های قبلی من چندان سازگاری ندارد

این ساختار ذهنی شاید بدون دانش یا دانستن بدست بیایید اما با دانش و اطلاعات در جهت درست سرعت رشد بسیار زیادی به خود میگیرد

جمله چند پهلو هست برداشت های متفاوتی میتوان ازش داشت
                            sometimes it is the people no one can imagine anything of who do the things no one can imagine

نظر

• نوشته اصلی توسط HOSSEINY نمایش پست ها
                              وقت بخیر

شاید دانسته ها و اموخته های ما در جهت درستی قرار ندارند و الی دانش به خودی خود احتمال موفقیت را افزایش میدهد

تلاش برای کاری که در ابتدا بسیار ساده به نظر میرسه تبدیل به سخت ترین کار دنیا میشود با امار خیره کننده +95 درصد ضرر کاربرانش

اما جالب اینجاست وقتی فردی تلاس میکند و ساختار ذهنی یک معامله گر موفق را بدست می اورد مسئله به همان سادگی است که در اول فکر میکرده !!!!!!!

ایجاد یک ساختار ذهنی بسیار سخت است مخصوصا زمانی که اموخته های جدید با اموخته های قبلی من چندان سازگاری ندارد

این ساختار ذهنی شاید بدون دانش یا دانستن بدست بیایید اما با دانش و اطلاعات در جهت درست سرعت رشد بسیار زیادی به خود میگیرد

جمله چند پهلو هست برداشت های متفاوتی میتوان ازش داشت
                              وقت بخیر

صحبت هایتان تایید و کاملا از روی تجربه شما هست.
                              ولی یسوالی که هست چرا کاربران از روز اول اشنایی توی مسیر درستی قرار نمی گیرند
                              چرا از اول این ساختار ذهنی که درست میشه در مسیر موفقیت نیست که بعد از کلی صرف زمان و هزینه مالی باید تغییرش داد(چیزی که اکثر کاربران اصلا موفق به تغییر نخواهند بود)
                              تغییر دادن چیزی خیلی سخت تر از بوجود اوردنش هست.

نظر

• نوشته اصلی توسط tiktak نمایش پست ها
                                وقت بخیر

صحبت هایتان تایید و کاملا از روی تجربه شما هست.
                                ولی یسوالی که هست چرا کاربران از روز اول اشنایی توی مسیر درستی قرار نمی گیرند
                                چرا از اول این ساختار ذهنی که درست میشه در مسیر موفقیت نیست که بعد از کلی صرف زمان و هزینه مالی باید تغییرش داد(چیزی که اکثر کاربران اصلا موفق به تغییر نخواهند بود)
                                تغییر دادن چیزی خیلی سخت تر از بوجود اوردنش هست.
                                سلام

ما در بازاری کار میکنیم که به موقعیت های بی پایان 24 ساعته مشهور است از بعضی جهات معامله گران مطالبی را در مورد تحلیل بازار و نمودارها یاد میگیرند اما یادگیری تحلیل به معنای کسب ساختار ذهنی مناسب معامله گری نیست

افراد معامله گر موفق مجموعه ای از ساختارهای ذهنی مناسب را دارا هستند اما چرا افرادی مثل من از این ساختار برخوردار نیستند یا نیاز به زمان دارند ؟؟!!

جواب خیلی ساده است ما اینقدر خوش شانس نیستیم که معامله گری را زیر نظر یک لیدر خوب اموزش ببینیم

یک مثال میزنم ورزش کشتی

میتونم به جرات بگویم تمام کشتی گیران حرفه ای به تمام فنون کشتی اشنا هستند و به سختی تلاش میکنند تا به میدانی مثل المپیک برسند و برگ برنده کشتی گیر علاوه بر تکنیک هایی که قبلا تمرین کرده است مربی که کنار زمین کشتی گیر را کوچ میکند حتی زمان هایی که کشتی گیر در تایم اول عقب باشه و از نظر روحی بخواهد احساس ضعف کند مربی خوب و عالی ورزشکار را در کمترین زمان ممکن دوباره اماده کشتی میکند

معامله گری پر از رفتارها و موقعیت های ناشناخته است که باعث میشود کسب ویژگی های یک معامله گر موفق به این سادگی نباشد و نیاز به یک مربی کار کشته ضروری به نظر میرسد

اکثر معامله گران مثل من بدون اینکه درک درستی از معامله گری داشته باشند و اینکه کدام مهارت ها دارای اولویت بیشتر است وارد حرفه معامله گری میشوند

درصورتی که یک استاد یا مربی میتواند یک ساختار ذهنی مناسب را برای معامله گر خود طراحی و پیاده سازی کند تا معامله گر به مرحله موفقیت برسد

حال سوال اینجاست کدام یک از ما معامله گری را زیر نظر یک استاد اموزش دیده ایم که توقع موفقیت سریع را داشته باشیم ؟؟؟

زمانی که دوستان من شروع به معامله کردند اندک اطلاعاتی در مورد قارکس در ایران وجود داشت . حتی اگر خاطرات شخصی خودم از معامله گری را تعریف کنم تعجب خواهید کرد ما چطور از گذرگاه های قارکس تا حالا زنده مانده ایم

حال فکر کنید هر زمان که ما وارد یک معامله میشویم در حال کشتی گرفتن هستیم یا موقعیتی سنگین تر ، موقعیتی که سرمایه شما در خطر است بدون داشتن یک دسیپلین یا ساختار ذهنی یک معامله گر موفق نمیتوانید بر عوامل روانی بازار غلبه پیدا کنید

حرف شما کاملا درست است تغییر دادن سخت تر از به وجود اوردنش است

نظر شخصی من اینکه ذهن یا مغز ذاتا کارش سکون است یعنی در مقابل هر حرکتی شما را باز میدارد مخصوصا زمانی که یک ساختار را به خود گرفته باشد تغییر دادنش بسیار سخت میشود

چون ابتدا به دلیل کنجکاوی به دنبال یک حرکت پیش رفته است اما حال به یک ساختار درست یا اشتباه دست یافته است و حس کنجکاویی وجود ندارد در این حالت ذهن به شدت در مقابل تغییرات مقاومت میکند

این ساختار شکنی در بازار قارکس به حد نهایی خود میرسد جایی که اشوبی از تضادها وجود دارد
                                sometimes it is the people no one can imagine anything of who do the things no one can imagine

نظر

پردازش ...
                                X