اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

..::::: از دریچه تحلیل ::::..

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

یه چیز جالب اینه که یه سیستم راندوم و خیلی ساده هم تقریبا نتایج معامله با سیستمهای تحلیلی رو میده
    وقت گذاشتن روی یادگیری انواع روشهای تحلیلی هم کار مفیدی به نظر نمیرسه
    پس شاید روشهایی که در نگاه اول غیرمنطقی به نظر برسند ،مفیدتر باشند!

نظر

نوشته اصلی توسط ANAHITA نمایش پست ها
      ما هم وضعیتی بهتر از شما نداریم . همیشه به نظر رسیده که داریم به یه نتایجی میرسیم .

آخرین نتیجه ایی که من رسیدم اینه که با یک سیستم منظم نمیشه به سود دهی منظم رسید .

باید سیستم نامنظم طراحی کنید سیستمی که در حالات مختلف بازار دقیقا مثال های قبل خودش رو نقض کنه .

از آخرین کشفیات من بود . الان هم قرص هامو خوردم .
      سیستم منظم و ونامنظم نداریم

یک سیبستم بوده دادن دست 3 نفر ادم

یکی منفی 20 شده

یکی ++10 و دیگری ++50

هر سه با ریسک برابر

دلیل اون چیری جر //مبحث مهم روانشناسی فرد معامله گر نیست

امیدوارم یکبار به این نتیجه برسیم بازار //رو با یک روشی که فکر میکنیم مسلط هستیم

تحلیل و ترید کنیم و سهی بعد روانیم رو تقویت کنیم

نظر

سلام و با تشکر از اقای ازادی
        خواستم این پست را در تاپیک اقای بهزادی، تست با ابزار جدید بنویسم ولی مثل اینکه کسی پستی در انجا به غیر از خود دکتر قرار نمیده در هر صورت پست به این تاپیک هم مربوط است.

در مورد کازینو یک بازی هست به نام رولت در رولت 36 خانه داریم و خانه عدد صفر از خانه 1 تا 36 به تعداد مساوی اعداد زوج یا فرد و یا قرمز و زرد به تعداد مساوی و یا همان 50 به 50 خودمان یک خانه صفر که در صورت افتادن توپ در این خانه پولی که برای شرط بندی گذاشته اید باخت میشود همان که دکتر هم اشاره کرد.رولت را میچرخونند و ژتون را در خانه قرمز یا زرد قرار میدهیم در صورت درست بودن تشخیص ژتون دو برابر میشه و یا در غیر اینصورت ژتون میپره.احتمال خیلی نزدیک به 50 است و خانه صفر این احتمال رو ضعیفتر میکنه ولی میخوام بگم در صورت نبودن خانه صفر و وجود احتمال 50 به 50 کامل هم یک جای کار میلنگه خلاصه شرایط با کمی اختلاف مثل فارکص خودمونه که اون هم بدتر نباشه بهتر نیست. البته در رولت حالتها و نسبت های متفاوتی وجود داره که مربوط به ما که بحث 50 به 50 است نمیشه.

و اما در عمل-سالها در کازینو بازی کردم تقریبا همه بازی های کازینو رو بلدم بالای میز های رولت تابلویی وجود داره که اعداد رو که دیلر ها با چرخوندن رولت و افتادن توپ بوجود میایند نشون میده من معتاد پوکر هستم و سالها عمر و پولم رو پای این بازی گذاشتم در حال بازی کردن پوکر تابلوهای بالای میزهای رولت دیده میشن میبینم که رنگها جابجا میشند قرمز و زرد با تکرار های متفاوت و جالبه که مارتینگل باید بترکونه در این تابلو مثلا 20 بار یا بازی اخر رو نشون میده و منطق ریاضی میگه با دو برابر کردن ژتون با هر بار شکست بالاخره رنگ منتخب که بیشتر از دو حالت هم نیست خواهد امد و باخت های قبلی رو جبران میکنه بار ها شیرجه رفتم تا درس عبرتی به کازینو بدم ولی معمولا برعکس شده.
        هیچ تقلبی در کار نیست همه چیز روشن و تردستی جایی نداره ریاضی مطلق حاکمه ولی بدترین حالت و نادرترین حالت در احتمالات معمولا در نزدیکی توست و منتظره تا شما شرط رو ببندید تا به سراغت بیاد اوایل فکر میکردم چون کم میارم میبازم بسته های 100 دلاری بیشتری میبردم ولی زهی خیال باطل برای مارتینگل پول یک خانه یا ویلا یا کارخانه خیلی کمه.

مطلب من رد کردن راهی که دکتر میخواهد بره نیست کاری که دکتر میخواد انجام بده خیلی تعدیل شده است من چند سالی است که ایرانم و دارم فارکص بازی میکنم راستش یک مدت با حجم ثابت کار میکنم نتیجه نمیده میرم سراغ تغییر حجم اون حالت بده میاد سراغم میرم سراغ حجم ثابت خلاصه عادت های بد هم در معاملات که غوز بالا غوزو باعث شده که وضع زندگیم نسبت به قبل خیلی فرق کنه و فقط خاطراتی ازگذشته و با این سن و سال جلوی مانیتور بگذریم...
        شب خوش

ویرایش توسط mental : https://www.traderha.com/member/7854-mental در ساعت 12-24-2015, 02:33 AM

نظر

نوشته اصلی توسط cold_fear نمایش پست ها
          یه چیز جالب اینه که یه سیستم راندوم و خیلی ساده هم تقریبا نتایج معامله با سیستمهای تحلیلی رو میده
          وقت گذاشتن روی یادگیری انواع روشهای تحلیلی هم کار مفیدی به نظر نمیرسه
          پس شاید روشهایی که در نگاه اول غیرمنطقی به نظر برسند ،مفیدتر باشند!
          من با این روش استاد ارادی چندان درگیر نشدم ولی بنظرم

اگر بشه بازار رو در قالب بازار روند دار و رنچ بررسی کرد و روشی ایشون میگن بکاربرد //بهتر جواب میده

چون تو بازار روند دار ./مارکت میتونه با شتاب بیشتر //شرایط غیر قابل پیش بینی برای بالانس بیاره

//////

نظر

نوشته اصلی توسط HADI.T نمایش پست ها
            با سلام
            جناب ازادی پاسخی که شما اینجا دادید سوال خیلی مهمی رو برام ایجاد کرد. شما می فرمایید اگر شخصی چند سال نتونه از بازار سود بگیره نباید حضور داشته باشهو باید دنبال یک کار دیگه بره. این چند سال به طور متوسط چند سال است ؟ من الان نزدیک به 4 ساله که بطور متوسط روزی حداقل 10 ساعت فقط با فارکص درگیرم . به نظر میرسه دارم به یه نتایجی میرسم اما هنوز نتونستم کسب سود کنم. با توجه به تجربتون و افراد موفق و ناموفقی که در این عرصه دیدید فکر میکنم جوابتون به این سوال بتونه باعث هدفمند شدن زندگی من و خیلی از دیگر دوستان بشه . شاید من هم از اون دسته ادمایی باشم که باید برم دنبال یک کار دیگه.
            با تشکر
            کسب سود نکردن قطعاً به دلیلی نداشتن یک پلن مکتوب هست که امکان تخطی برایتان فراهم نباشد. معمولاً بالای 90% معامله گران پلن مکتوب شده روی کاغذ ندارند و هر چه پیش امد خوش آمد کار را جلو می برند. اکثر ضرر و زیان هایی که به حساب تحمیل می شود روی چند موقعیت کوچکی است که تخطی از پلن معامله گر داشته.....

اگر شما یک پلن مکتوب تست شده داشتی و نتونستی 3-4 سال از آن پلن که طراحی کردی من تضمین میدم شما روی سود خواهی بود! حالا من چیکاره ام که تضمین بدم خودم نمیدونم اما شک نکنید برنده خواهید بود ولی این تضمین را به من بدهید که حتماً در چارچوب پلن طراحی شده ای که واضح و مکتوب هست معامله کرده باشید.
            .::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
            https://telegram.me/Cyclicalwaves
            https://telegram.me/NimaAzaadi

نظر

سوال: چه انگیزه ای باعث میشه معامله گران وقتی 2-3 استاپ پشت هم میخورند لاتیج رو بالا می برند؟
              .::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
              https://telegram.me/Cyclicalwaves
              https://telegram.me/NimaAzaadi

نظر

نوشته اصلی توسط Azadi نمایش پست ها
                سوال: چه انگیزه ای باعث میشه معامله گران وقتی 2-3 استاپ پشت هم میخورند لاتیج رو بالا می برند؟
                انتقام از بازار و اینکه پیش خودشون فکر میکنن نوبتی هم باشه حالا دیگه نوبت سوده منه!!بعضی هام احتمالا میگن ما که اینقدر ضرر کردیم اینم روش ، یا رومی روم یا زنگی زنگ!!
                هر که مقصود خود از غیر خدا می طلبد / چو گدایست که حاجت ز گدا می طلبد

نظر

سلام جناب آزادی
                  به نظر من تنها حس طمع میتونه تریدر رو وادار به ترید خارج از پلن شخصیش کنه

حال چه سودهای مداوم داشته باشه و یا ضرر های مداوم

ویلیام شکسپیر:
                  آدم موفق کسیست که :
                  بیشتر از دیگران بداند
                  پیشتر از دیگران تلاش کند
                  کمتر از دیگران انتظار موفقیت داشته باشد.

سقراط:
                  هرکسی که بداند که نداند از همه داناتر است یک چیز را خوب می دانم و آن این است که هیچ نمی دانم هر که بداند درست چیست، دست به نادرست نمی زند

نظر

با سلام

بنظرم به دلایل زیر یک تریدر میتونه بعد از چند بار استاپ خوردن لاتیج رو بالا ببره :

1 - جبران ضرر از دست رفته ( کسب سود در یک معامله با هدف جبران کردن ضرری که به حساب طی چند معامله وارد شده )
                    2 - عدم کنترل معاملات و احساساتی عمل کردن
                    3 - انتقام از بازار
                    تحلیل و بررسی سهام https://telegram.me/khoobnak
                    تحلیل بازار جهانی https://telegram.me/mehdikhoobnak

نظر

• سلام

دليل افزايش حجم بعد از چند ضرر متوالي و تخطي از پلن معاملاتي همان دليلي است كه ما بعد از شروع كردن يك رژيم غذايي بعد از يك مدت از برنامه رژيم غذايي كه داريم تخطي ميكنيم يا هرگونه عادت غلطي كه سعي در ترك آن داريم...

بطور كلي ذهن انسان در برخورد با هر چيزي براي پذيرش آن ميزان لذت و درد را همواره مورد سنجش قرار ميدهد و همواره اگر ميزان واحد لذت يك چيز بيشتر از واحد درد باشد آن را قبول و در غير اينصورت آن را رد ميكند و تمام اينها بصورت ناخوادگاه از ذهن انسان سرچشمه ميگيرد...يعني آنكه به جنبه ضرر يا سود كمتر اهميت داده و ان چيزي كه بيشتر اهميت دارد لذت يا درد اني است

حال ببينيم اين ويژگي ذهن چطور در بازارهاي مالي باعث نابودي حساب ميشود...

هنگامي كه معامله اي در سود است معامله را زود ميبندد و در هنگامي كه در ضرر است حجم را افزايش ميدهد به اميد انكه زودتر حساب خود را رشد دهد يا جبران مافات كند...به دليل انكه ذهن بيشتر به دنبال لذت اني است و سيستم ذهني بسياري از انسانها طوري از كودكي برنامه ريزي شده كه بيشتر به دنبال لذت هاي زودگذر هستند و سيستم پاداش يعني سيستمي كه فرد ميداند در قبال انجام كاري در مدت زماني خاص پاداش ميگيرد در ذهن اغلب انسانها به درستي برنامه ريزي نشده و اين مربوط ميشود به دوران كودكي اينكه ذهن كودك انساني به دليل نا آگاهي هاي والدين در قبال ويژگي لذت و درد درست برنامه ريزي نميشود...

اما راه حل چيست ايا ميتوان برنامه ريزي مجددي براي ذهن ايجاد كرد...جواب كاملا مثبت است...تريدر ميتواند با انجام روشهاي مختلف برنامه ريزي ذهن و البته كسب تجربه از اين گرداب رها شود...بصورتي كه به جايي برسد كه پذيرش ضرر نوعي سود كردن باشد و اين مرحله ، مرحله اي است كه تحول بزرگي در نتايج تريد رخ خواهد داد...

بنابراين ذهن بايد طوري برنامه ريزي شود كه در هنگام بستن معامله ضررده ميزان واحد لذت از واحد درد بيشتر باشد و اين كار با تمرين و ممارست قابل انجام خواهد بود...مثلا تريدر با خود تصور كند كه با بستن اين معامله قطعا شرايط بهتري فراهم ميشود و ميتواند به راحتي حساب خود را رشد دهد و با تصور لذت سود هاي اينده و رشد حساب در اينده ميزان واحد لذت را از واحد درد بيشتر كند...

به شخصه هر تريدر حرفه اي بعد از كسب تجربه هاي فراوان به اين نتيجه خواهد رسيد كه تنها راه رشد حساب پذيرش ضرر است...هنگامي كه ضرر را ميپذيريم شرايط را براي موقعيت هاي بسيار عالي فراهم ميكنيم در غير اين صورت چيزي جز كال شدن در انتظارمان نخواهد بود...

موفق باشيد...

نظر

• نوشته اصلی توسط mental نمایش پست ها
                        سلام و با تشکر از اقای ازادی
                        خواستم این پست را در تاپیک اقای بهزادی، تست با ابزار جدید بنویسم ولی مثل اینکه کسی پستی در انجا به غیر از خود دکتر قرار نمیده در هر صورت پست به این تاپیک هم مربوط است.

در مورد کازینو یک بازی هست به نام رولت در رولت 36 خانه داریم و خانه عدد صفر از خانه 1 تا 36 به تعداد مساوی اعداد زوج یا فرد و یا قرمز و زرد به تعداد مساوی و یا همان 50 به 50 خودمان یک خانه صفر که در صورت افتادن توپ در این خانه پولی که برای شرط بندی گذاشته اید باخت میشود همان که دکتر هم اشاره کرد.رولت را میچرخونند و ژتون را در خانه قرمز یا زرد قرار میدهیم در صورت درست بودن تشخیص ژتون دو برابر میشه و یا در غیر اینصورت ژتون میپره.احتمال خیلی نزدیک به 50 است و خانه صفر این احتمال رو ضعیفتر میکنه ولی میخوام بگم در صورت نبودن خانه صفر و وجود احتمال 50 به 50 کامل هم یک جای کار میلنگه خلاصه شرایط با کمی اختلاف مثل فارکص خودمونه که اون هم بدتر نباشه بهتر نیست. البته در رولت حالتها و نسبت های متفاوتی وجود داره که مربوط به ما که بحث 50 به 50 است نمیشه.

و اما در عمل-سالها در کازینو بازی کردم تقریبا همه بازی های کازینو رو بلدم بالای میز های رولت تابلویی وجود داره که اعداد رو که دیلر ها با چرخوندن رولت و افتادن توپ بوجود میایند نشون میده من معتاد پوکر هستم و سالها عمر و پولم رو پای این بازی گذاشتم در حال بازی کردن پوکر تابلوهای بالای میزهای رولت دیده میشن میبینم که رنگها جابجا میشند قرمز و زرد با تکرار های متفاوت و جالبه که مارتینگل باید بترکونه در این تابلو مثلا 20 بار یا بازی اخر رو نشون میده و منطق ریاضی میگه با دو برابر کردن ژتون با هر بار شکست بالاخره رنگ منتخب که بیشتر از دو حالت هم نیست خواهد امد و باخت های قبلی رو جبران میکنه بار ها شیرجه رفتم تا درس عبرتی به کازینو بدم ولی معمولا برعکس شده.
                        هیچ تقلبی در کار نیست همه چیز روشن و تردستی جایی نداره ریاضی مطلق حاکمه ولی بدترین حالت و نادرترین حالت در احتمالات معمولا در نزدیکی توست و منتظره تا شما شرط رو ببندید تا به سراغت بیاد اوایل فکر میکردم چون کم میارم میبازم بسته های 100 دلاری بیشتری میبردم ولی زهی خیال باطل برای مارتینگل پول یک خانه یا ویلا یا کارخانه خیلی کمه.

مطلب من رد کردن راهی که دکتر میخواهد بره نیست کاری که دکتر میخواد انجام بده خیلی تعدیل شده است من چند سالی است که ایرانم و دارم فارکص بازی میکنم راستش یک مدت با حجم ثابت کار میکنم نتیجه نمیده میرم سراغ تغییر حجم اون حالت بده میاد سراغم میرم سراغ حجم ثابت خلاصه عادت های بد هم در معاملات که غوز بالا غوزو باعث شده که وضع زندگیم نسبت به قبل خیلی فرق کنه و فقط خاطراتی ازگذشته و با این سن و سال جلوی مانیتور بگذریم...
                        شب خوش

چون مثال خوبی زدی به جا دیدم دلیل این که تو هر بار سیاه یا قرمز اومدن و بای یا سل احتمال 50 50 نیست رو توضیح بدم !
                        همانطور که تو پست قبل هم به صورت سربسته اشاره کردم وقتی شما از این قوانین برای درصد برد یا باختتون میتونید استفاده کنید که پوزیشنهای شما کاملا مستقل باشند ! ولی خیلی روشنه که اینطور نیست چرا که شما گذشته را نگاه میکنی و بر اساس اون تصمیم میگیری ! مثلا همین جا رو میز رولت شما میگی 5 بار پشت هم سیاه اومده پس الان بیام قرمز بازی کنم اینجا احتمال شرطی میاد وسط ! مثلا احتمال دیدن قرمز بعد دیدن 4 بار سیاه پشت هم ! در فارکس هم همینه ! وقتی شما مارتینگل کار میکنی و جهت پوز اول یا اصلا دنباله ای از پوزیشنهایی که باز داری رو نتیجه آیندت تاثیر گذاره با احتمال ساده طرف نیستی بلکه با احتمالات شرطی روبرو هستی !

نظر

• نوشته اصلی توسط Riton نمایش پست ها
                          چون مثال خوبی زدی به جا دیدم دلیل این که تو هر بار سیاه یا قرمز اومدن و بای یا سل احتمال 50 50 نیست رو توضیح بدم !
                          همانطور که تو پست قبل هم به صورت سربسته اشاره کردم وقتی شما از این قوانین برای درصد برد یا باختتون میتونید استفاده کنید که پوزیشنهای شما کاملا مستقل باشند ! ولی خیلی روشنه که اینطور نیست چرا که شما گذشته را نگاه میکنی و بر اساس اون تصمیم میگیری ! مثلا همین جا رو میز رولت شما میگی 5 بار پشت هم سیاه اومده پس الان بیام قرمز بازی کنم اینجا احتمال شرطی میاد وسط ! مثلا احتمال دیدن قرمز بعد دیدن 4 بار سیاه پشت هم ! در بازار تبادلات ارزی هم همینه ! وقتی شما مارتینگل کار میکنی و جهت پوز اول یا اصلا دنباله ای از پوزیشنهایی که باز داری رو نتیجه آیندت تاثیر گذاره با احتمال ساده طرف نیستی بلکه با احتمالات شرطی روبرو هستی !
                          به عبارتي بعد چندين و چند بار عدد سياه و يا قرمز باز هم احتمال تكرار ان رنگ كم نميشه. در تريد اين موضوع جور ديگه خودشو نشون ميده سيستمي با احتمال 40 درصد باخت و 60 درصد برد داريم معاملات ضرر دار ميتونن چنان پشت هم تكرار بشن كه احتمال 40-60 به هم نخوره ولي از سرمايه هم چيزي باقي نمونه.
                          يادش به خير در سايت سرمايه يكي از اين مباحث بود كه در پستي نوشتم در مبحث احتمالات مقدار سرمايه ما نسبت به ماركت كمه يعني ما در اين بازي مارتينگلي ميتونيم به اخر برسيم ولي ماركت محدوديت نداره از نظر حجم و تا اخر ميتونه يا از ما ببازه يا ببره كه معمولا ما بازنده ايم چون قدرت برابري با ماركت رو نداريم يعني ما در صورتي ميتونيم با ماركت شرايط مساوي داشته باشيم كه سرمايه برابر سرمايه ماركت داشته باشيم.زير ان پست من فقط يك تشكر داشت نام و يادش گرامي مرحوم دكتر فرزاد.
                          ویرایش توسط mental : https://www.traderha.com/member/7854-mental در ساعت 12-27-2015, 03:52 PM

نظر

• نوشته اصلی توسط Azadi نمایش پست ها
                            کسب سود نکردن قطعاً به دلیلی نداشتن یک پلن مکتوب هست که امکان تخطی برایتان فراهم نباشد. معمولاً بالای 90% معامله گران پلن مکتوب شده روی کاغذ ندارند و هر چه پیش امد خوش آمد کار را جلو می برند. اکثر ضرر و زیان هایی که به حساب تحمیل می شود روی چند موقعیت کوچکی است که تخطی از پلن معامله گر داشته.....

اگر شما یک پلن مکتوب تست شده داشتی و نتونستی 3-4 سال از آن پلن که طراحی کردی من تضمین میدم شما روی سود خواهی بود! حالا من چیکاره ام که تضمین بدم خودم نمیدونم اما شک نکنید برنده خواهید بود ولی این تضمین را به من بدهید که حتماً در چارچوب پلن طراحی شده ای که واضح و مکتوب هست معامله کرده باشید.

همون نتایجی مثبتی هم که عرض کردم ،از زمانی ایجاد شد که پلن معاملاتیم رو روی کاغذ مکتوب کردم و همچنین برنامه ایی برای مدیریت سرمایه دارم . خیلی خوب دارم با این برنامه پیش میرم و تقریبا دارم به این درک میرسم که حتی با خوردن چند استاپ پی در پی در نهایت بالانسم در سود خواهد بود اما چالش جدیدی که باهاش مواجه شدم اینکه پس از سود کردن با برنامه و پلن معاملاتیم، مغزم به یه حالت سرخوشی خاصی میرسه و شروع به گرفتن پوزیشنهایی نه صد در صد خارج از پلن معاملاتی ولی تقریبا به دوراز شرایط ایده ال پلنم میکنم . به هر حال از نکات مثبت این مرحله ایی که توش هستم میتونم پایبندی به مدیریت سرمایه رو نام ببرم و خوشحال باشم که دیگه حجم معاملاتم رو اضافه نمیکنم و استاپ رو میپذیرم از طرفی هم انگار ضمیر ناخداگاهم به طور هوشمندانه ایی راهی رو برای نپذیرفتن استاپ پیدا کرده و به نوعی همون اضافه کردن حجم رو به شکلی دیگه و با گرفتن موقعیتهای با احتمال کمتر دارم و در نهایت نتیجه ی کار با مرحله ی اضافه نکردن حجم زیاد تفاوتی نداره . به هر حال فکر میکنم مشکلم روانی باشه .ای کاش دکتر جراح مخصوصی برای جراحی های روانیه ترید ها داشتیم .

نظر

• نوشته اصلی توسط ANAHITA نمایش پست ها
                              ما هم وضعیتی بهتر از شما نداریم . همیشه به نظر رسیده که داریم به یه نتایجی میرسیم .

آخرین نتیجه ایی که من رسیدم اینه که با یک سیستم منظم نمیشه به سود دهی منظم رسید .

باید سیستم نامنظم طراحی کنید سیستمی که در حالات مختلف بازار دقیقا مثال های قبل خودش رو نقض کنه .

از آخرین کشفیات من بود . الان هم قرص هامو خوردم .
                              سیستم نامنظم ؟ یا سیستمی که بتونه اغلب چرخه های بازار جواب بده ؟ معمولا سیستم ها دوره ای هستند و در یک مرحله از چرخه بازار بسیار خوب جواب میدهند . و اینکه ما هیچ وقت نمیتونیم سیستمی داشته باشیم که کل حاات مختلف بازار به درستی جوابگو باشد.

هیچ غلط و درستی وجود نداره ، از دید من همه درست میگن اگر به هر افکار و سخنی عقیده داشته باشید. اگر فکر میکنید بازار جز ضرر چیزی نداره قرین به اتفاق این حالت برای شما رخ خواهد داد و توصیه میکنم مارکت را ترک کنید . اگر اعتقاد دارید به سود میرسید و بازار سود خواهد داد ، همینجور خواهد شد. بازار از طمع ترس امید خوشبینی و کلا خصوصیات درونی انسان ها به وجود اومده و در حال حرکت هست .پس باید نگاه به ریشه کرد.

خانوم آناهیتا مارا از آخرین کشفیات اتون بی خبر نگذاریر مشتاق شنیدن هستیم.

ارادت

نظر

• اشکالی که اکثر تریدرها دارند اینه که فکر میکنند تحلیلشون مشکل داره و علت باختشون تحلیل نادرست هست و بعد به وادی افزایش حجم و کناره گیری از بازار و از دست دادن موقعیتهای خوب و غیره می رسند. دلیل اصلی باخت، ذهن بازنده است نه تحلیل نادرست شما با یک تحلیل نسبتا درست هم میتونید برنده بشد بشرطیکه به خودتون و تحلیلتون و تریدتون و کاری که انجام میدید ایمان داشته باشید. اگر یادتون باشه اکثریت در ابتدای کار سودهای خوبی میکردید چرا؟ چون ذهنتون بر برنده بودن متمرکز بود و بعد از مدتی طمع و ... وارد ذهنتون شد و این ذهنیت موفق از بین رفت. همه ما قبل از ورود به بازار مالی برای ماهی حدود 4-5 درصد هم راضی بودیم ولی بعد از چند پیروزی، ساده اندیشی بر موفق اندیشی چیره شد و کم کم به سمت باخت و دستکاری ذهن خودمون پیش رفتیم.تا جاییکه سالها در یک سیکل ویرانگر خودمون را تخریب کردیم و هر روز به باختهامون اضافه کردیم و در باتلاق شکست بیشتر دست و پا زدیم

نظر

پردازش ...
                                X