اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

..::::: از دریچه تحلیل ::::..

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

نوشته اصلی توسط cold_fear نمایش پست ها
    خیلی جالبه!
    تو این بازاری که سود کردن درش واقعا سخته یه عده همیشه تو تاپیکای مختلف شعار میدن
    نمیدونم دنبال چی هستن؟!،دنبال مشتری هستید؟اونم بعد این همه سال که تقریبا بیشتر تریدرها زخم افراد سودجو رو خوردن و باتجربه شدن و راحت دم به تله نمیدن؟
    حالا اونی که صحبت از سودهای 1درصد و 2 درصد و 3 درصد میزنه باز با عقل جور درمیاد،شماها که ادعای متفاوت بودن دارید چرا رو نمیکنید چی تو چنته دارید؟
    تو همین مسابقه سایت چرا همه مدعیا غایب هستن؟این همه آیدی بایگانی شده چطور یه دفعه رو شدن؟
    چرا پشت آیدی های جدید غایب شدید؟چرا این ادعاهاتونو نمیاید تو یه حساب دمو ثابت کنید؟(ریل پیشکش)
    تو این بازار اگه کسی موفق باشه ،اگه تو کارش فوق العاده باشه و خدا باشه همون 3 درصد رو بگیره باید خدا رو شکر کنه که البته در همین مقدار هم جای شک وجود داره!
    چقدر من را یاد شخصیت زیر میندازید شما...

......شوخی......
    اثبات کردن حرف هم پیشنهاد خوبی است منتها اول 3 درصد سود ماهانه را اثبات کنند تا ما هم بیشترش را ثابت کنیم...
    هرچند بزرگانی مثل جناب پول دوست که در چندین تاپیک و به صورت زنده همه چی را اثبات کردند را من و امثال شما از این فروم طرد نکردیم؟؟؟؟
    همه پست های شما رنگ و بوی نا امیدی دارد اگر مطمئنید سود نمیتوان کرد خوب اینجا چه میکنید اینهمه فروم برای سرگرمی هست...
    اگر کمی به مساله فکر کنید میبینید که کسی که به سود بیشتر از یه درصد معتقد است نیازی به مشتری و مرید و مسابقه و...ندارد...دارد؟؟!!!
    کمی واقع بین باشیم ...

نظر

نوشته اصلی توسط Mehrdad نمایش پست ها
      چقدر من را یاد شخصیت زیر میندازید شما...

......شوخی......
      اثبات کردن حرف هم پیشنهاد خوبی است منتها اول 3 درصد سود ماهانه را اثبات کنند تا ما هم بیشترش را ثابت کنیم...
      هرچند بزرگانی مثل جناب پول دوست که در چندین تاپیک و به صورت زنده همه چی را اثبات کردند را من و امثال شما از این فروم طرد نکردیم؟؟؟؟
      همه پست های شما رنگ و بوی نا امیدی دارد اگر مطمئنید سود نمیتوان کرد خوب اینجا چه میکنید اینهمه فروم برای سرگرمی هست...
      اگر کمی به مساله فکر کنید میبینید که کسی که به سود بیشتر از یه درصد معتقد است نیازی به مشتری و مرید و مسابقه و...ندارد...دارد؟؟!!!
      کمی واقع بین باشیم ...
      سفسطه نکنید و ثابت کنید،شما پیشقدم بشید شاید بقیه هم حرکتی کردند
      شما که توپ رو میندازید زمین دیگران و میگید اونایی که 3 درصد سود میکنند اول ثابت کنند و بعد...یعنی اینکه حتی اعتقادی به سود 3 درصد ندارید و خودتون همین سود رو هم نمیگیرید چه برسه سودای بالاتر
      در مورد آقای پولدوست اطلاع زیادی ندارم،تنها چیزی که یادمه همون آخرین تاپیک بود که اونجا هم چیزی اثبات نشد و به یه عده هم توهین کردند و رفتند
      من کجا گفتم مطمئن هستم سود نمیشه کرد؟من گفتم کسی رو ندیدم سود کنه حتی 1 درصد برای بلند مدت و خودم هم سود نکردم و کنار کشیدم،اینکه چرا میام اینجا فکر نمیکنم نیاز باشه به کسی جواب پس بدم
      کسی که صحبت از سودهای بالا میکنه و چیزی هم اثبات نمیکنه و تو تاپیکای مختلف میگرده و تبلیغ میکنه حتما یه ریگی به کفشش داره
      پست قبلی من مخاطبش فقط شما نبودید،این پست هم همینطور!

نظر

نوشته اصلی توسط بهزاد بهزادی نمایش پست ها
        مهرداد عزیز

بنده با تکیه بر همین باورها در بازارهای مالی سرمایه خودم رو رشد میدهم... بنابراین شاید از دید شما این باورها غلط باشه اما نمیشه اونها رو غلط نامید چون حداقل برای بنده سالهاست کار کرده...

البته شما در بخش اول باورهای بنده رو غلط دونستید و در بخش دوم باورهای نیما ازادی رو... فرض کنید ما دو نفر (من و نیما) باورهامون اشتباه هست...

و اما دوست دارم بدونم باورهای درست از دید شما چیست؟ فرضا در جایی گفتید بازار رو نباید تحلیل کرد... ایا شما باور دارید بازار غیر قابل تحلیل است؟
        دکتر جان اینکه نام نیما را اضافه کردید و ایشون حضور ندارند به نظرم کار درستی نیست هر چند من هم دوست صمیمی ایشون هستم و اگه بودند هم طرف من را میگرفتند...
        اما بازار به اینکه شما چه کسی باشید و القابتون چی باشه که سود نمیده ..میده...
        من اعتقاداتم را تو همون پست قبل نوشتم و قصد بحث با شما را هم ندارم بالاخره تازه ازاد شدید و ما هم دوست داریم پیشمون بمونید...
        اما در مورد سوال اخرتون عرض کنم که من تو پستی نوشتم تحلیل نکنید ...تازه یه جا دیگه هم نوشتم تمام مطالب ماینر،نلی،و....خزعبلاتی بیش نیستند که فکر کنم شما ندیدید که پستتون را غلظت ببخشید....
        همه مطالبی که در مورد سود گیری تو بازار من و شما بلدیم و همه انهایی که در این بازار هستند و قریب به اتفاق تو کلاسها و دوره ها و...گذروندن و از بر هستن ولی نمیتونن سود کنن چرا؟ایا خوب اجرا نمیکنن ؟نه اینجور نیست .
        همین دوستمون که عصبانی شدن میدونی علتش چیه ؟چون همه این مطالب را میدونه و بهش غمل کرده اما سودی ندیده برای همین جبه میگیره ..اما از خودش سوال نمیپرسه شاید همه دارند اشتباه میکنند و چیزهایی هم که در دسترس عموم هست تنها برای زیان دهی بوجود امدند...
        من ادم حاشیه سازی نیستم اما همونطور که میدونم شما حوصله تون زیاده تو این کار ها به نظرم هر کدوم به باورهامون برسیم بهتره و احترام همدیگر هم حغظ خواهد شد...
        شب خوش

نظر

تمام بزرگواران لطفاً دقت کنید:

1. اینجا محل تسویه حساب شخصی نیست.
          2. اینجا محل این نیست چه کسی از چه کسی بهتر است
          3. اینجا محلی نیست که چرا فلان کردی و چرا بهمان نشد

اینجا یک محل صمیمی برای گفتگو هست بنابراین فنی حرف بزنیم و ریشه یابی کنیم شاید برای خوانندگان مفید باشد وگرنه تاپیک هایی که بعد یک هفته کار به دعوا می رسد زیاد هست می توانید براحتی مراجعه کنید.

این پست کلی برای همه هست چه آن هایی که متن نوشتند چه آنهایی که دنبال نوشتن هستند.

بزارید یک بار هم شده حرفه ای بحث کنیم.

عملکرد آدم ها به خودشان مربوط هست و اینکه چه کاره هستند نیز همینطور. اگر قرار باشد یک روز در مورد عملکرد آدم ها بحث شود در یک جای دیگر بحث خواهیم کرد.....

پس لطفاً فنی.

با تشکر

دوستدار همه شما.
          .::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
          https://telegram.me/Cyclicalwaves
          https://telegram.me/NimaAzaadi

نظر

نیما جان دریچه ای باز کردی

من هم نظرم رو در پست قبل اعلام کردم ، نه حسابی داریم با کسی که تسویه بشه و نه کسی از کسی برتر هست ، فقط تفاوت دیدگاه هست .

در ریاضیات خواندیم q=q تا زمانی که ما q هستیم نباید انتظار q' داشته باشیم
            ویرایش توسط AmiR.HJ : https://www.traderha.com/member/11686-amir-hj در ساعت 12-17-2015, 01:55 AM
            مساله از جایی آغاز میشود که ما خود را جایز خطا میدانیم

نظر

سلام و وقت بخیر.
              اگه کمی رفرنس دار صحبت کنیم مشکلی ایجاد نمیشه.
              مثلا من اگه میگم با یه اکنت کوچیک 1000 دلاریم نمیتونم بیشتر از 3 درصد در ماه دربیارم، بیام اکنتم هم نشون بدم(که تو امضام هست)
              در غیراینصورت کسی که مدعی اکنت های چندصد هزار دلاری است و میگه ماهی چند ده درصد سود میگیره چرا شفاف سازی نمیکنه ؟! یانگه یا اگه میگه اثبات کنه! مطمئن باشه، اگه اثبات کنه، اعتبار صحبت هاش هم بین کاربرها بالا میره! اگر هم به هر دلیلی نمی خواد که چیزی را اثبات کنه(که از نظر من کاملا هم میتونه منطقی باشه) لطفا در مورد سودهاش صحبت نکنه! تا حاشیه ایجاد نشه

اما مطلب دوم اینکه بر خلاف شاید نظر اکثر دوستان به شدت معتقد هستم سیستم معملاتی(70-80%) روی برآیند کار مهمترین تاثیر داره و در مرتبه بعد مبحث روانشناسی(30-20%) است. البته باید هر دو با هم باشن اگه یکی از این دو نباشه کار اون یکی هم خراب میکنه!
              برای بحث روانشناسی همین که تو تایم های بالاتر معامله بشه و از نوسانات لحظه ای فاصله بگیریم به بحث روانشناسی خیلی کمک میکنه. به سلامت روان هم کمک میکنه تا از استرس بازار دور باشیم و تو تایم های بالا روندها بعضا قابل پیش بینی تر هستند تا تو تایم های پائین
              -----دوست نداشتم نظر بدم ولی طاقت نیاوردم----
              ویرایش توسط Seyedi : https://www.traderha.com/member/14738-seyedi در ساعت 12-17-2015, 07:57 AM

نظر

اینقدر پستهای متفرقه زده شد که نفهمیدیم بحث اصلی چی بود .

به عقیده من در بازار فارکص این منطق هست که همیشه پیروز میشه و هیجان زدگی همیشه عامل اصلی نابودی تریدر ها بوده .
                پولهایی که به دلیل معاملات ناشی از هیجان زدگی از دست رفته بیش از زیانهایی است که به دلایل دیگر بوجود امده .
                وقتی از یه معامله گر مبتدی علت خرید یک جفت ارز سوال کنید پاسخی که بیش از هر پاسخ دیگری خواهید شنید چنین است : "به اندازه کافی پایین آمده و وقت برگشت انست" . ما معمولا چشم خود را بر چنین دلایلی میبندیم چون چیزی جز یک تفکر خیال پردازانه نیست .

معامله بر اساس هیجان زدگی به وضوح یک قمار است .

نظر

نوشته اصلی توسط ANAHITA نمایش پست ها
                  اینقدر پستهای متفرقه زده شد که نفهمیدیم بحث اصلی چی بود .

به عقیده من در بازار فارکص این منطق هست که همیشه پیروز میشه و هیجان زدگی همیشه عامل اصلی نابودی تریدر ها بوده .
                  پولهایی که به دلیل معاملات ناشی از هیجان زدگی از دست رفته بیش از زیانهایی است که به دلایل دیگر بوجود امده .
                  وقتی از یه معامله گر مبتدی علت خرید یک جفت ارز سوال کنید پاسخی که بیش از هر پاسخ دیگری خواهید شنید چنین است : "به اندازه کافی پایین آمده و وقت برگشت انست" . ما معمولا چشم خود را بر چنین دلایلی میبندیم چون چیزی جز یک تفکر خیال پردازانه نیست .

معامله بر اساس هیجان زدگی به وضوح یک قمار است .

چند تا موضوع باز شده چون دوستان پتانسیل شون بالاست همه رو با هم می بریم جلو....

هیجان چیه اصلا؟ چرا معامله گران هیجانی میشند؟
                  .::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
                  https://telegram.me/Cyclicalwaves
                  https://telegram.me/NimaAzaadi

نظر

سلام دوستان

در راستای موضوع این تاپیک یک سوال داشتم که خوشحال میشم نظرات شما رو بدونم

سوال: فرض کنید ما جهت روند رو تشخیص دادیم و سعی کردیم در بهترین جا و پس از شکست سقف و کف های داخلی وارد شویم ، پس از اون روند تغییر میکنه و ما با کمی افزایش حجم دوباره در جهت روند جدید

وارد میشویم و همین کار رو تکرار میکنیم تا بازار روند اصلی خودش رو پیدا کنه و ما سود خودمون رو بگیریم .به نظر شما چقدر طول میکشه و برای این کار حداقل چقدر مارجین لازم داریم ؟

نظر

یک نکته کوچلو

برای سود 100درصدی

نیار نیست 100درصد تحلیل ها درست باشه

واینکه کسی هم 100درصد تحلیلهاش درست باشه

بازهم نمیتونیم بگیم /100درصد میتونه سود کنه //

//////////////////

نظر

نوشته اصلی توسط 30tour نمایش پست ها
                        سلام دوستان

در راستای موضوع این تاپیک یک سوال داشتم که خوشحال میشم نظرات شما رو بدونم

سوال: فرض کنید ما جهت روند رو تشخیص دادیم و سعی کردیم در بهترین جا و پس از شکست سقف و کف های داخلی وارد شویم ، پس از اون روند تغییر میکنه و ما با کمی افزایش حجم دوباره در جهت روند جدید

وارد میشویم و همین کار رو تکرار میکنیم تا بازار روند اصلی خودش رو پیدا کنه و ما سود خودمون رو بگیریم .به نظر شما چقدر طول میکشه و برای این کار حداقل چقدر مارجین لازم داریم ؟
                        اولا در راستاي تايپيك نيست سوال شما...لطفا جاي ديگر پيگير جوابتون باشيد.

دوما اگر جهت روند رو درست تشخيص دادي چرا بعدش روند تغيير ميكنه.پس درست تشخيص ندادي.

سوما اگر ما مرتبا جهت روند تغيير كنه و ما حجم رو كمي افزايش بديم كه ديگه اين روند نيست .اين بازار رنج هست.

چهارما از كجا معلوم شما سود خودتون رو بگيريد.شايد كال مارجين شديد.

سوالاتي بپرسيد كه بزازنده يك تريدر دانا و هوشمند باشه.و همچنين در جهت بحث اصلي تايپيك باشه.
                        ویرایش توسط maze : https://www.traderha.com/member/19480-maze در ساعت 12-17-2015, 01:56 PM

نظر

نوشته اصلی توسط Azadi نمایش پست ها
                          چند تا موضوع باز شده چون دوستان پتانسیل شون بالاست همه رو با هم می بریم جلو....

هیجان چیه اصلا؟ چرا معامله گران هیجانی میشند؟
                          هیجان در اثر بردهای متوالی به وجود میادو معامله گران را جسور تر میکند و عامل اصلی آن جو بازار است به عنوان مثال می ببینیم که چگونه افرادی سر سخت و باهوش و جسور در تجارت خود در قمار خانه های لاس وگاس به گونه ایی کاملا متفاوت عمل میکنن.برای مردان و زنانی که تا کنون هیچگاه یک دلار اضافه برای چیزی پرداخت نکردن از دست دادن 10000 دلار در 10 دقیقه روی میز قمار چیز عجیبی نیست ! عامل اصلی آن جو ناشی از هیجان و هیاهو و هیجان جمعیت است که باعث میشود که این افراد کاملا هوشیار و معقول به قمار بازانی خیره و نامعقول تبدیل شوند در حقیقت بازار فارکص هم با فعالیت 24 ساعته و انتشار مداوم اخبار و ضریب اهرمی بسیار بالا تاثیر کاملا مشابهی بر روی معامله گران دارد .

نظر

بيشتر با دكتر بهزادي موافقم.همين سه درصد تا 5 درصد هم بتونيد بگيريد شاهكار كرديد.البته گرفتن سود در بازار شدنيه.اما راهش رو خيلي از ماها نميدونيم.

داشتم به حرفهاي دكتر بهزادي در مورد سود ايده آل 3 درصد و 5 درصد فكر ميكردم.واقعا همين مقدار هم سخته.ببينيد فرض بگيريد از امروز همه ماها به سود 3 درصد برسيم و قانع بشيم.فرض كنيد با يك انديكاتور مثلا همه ماها 3 درصد بتونيم سود از اين بازار بكشيم بيرون.متوسط سرمايه هم اگر 1000 دلار بگيريم.ماهي سه درصد ميشه 30 دلار ماهيانه با 3 درصد سود.

تو انجمن چند تا هستيم.ميگيم 1000 تا آدم فقط همين انجمن.هزار نفر ماهي سه درصد خوشبينانه سود كنند كه بروكر بايد 3 هزار درصد سود تقبل كنه و پرداخت كنه.حالا همين مقدار رو بسط بديد به كل تريدرهاي دنيا...همشون ماهي 1 درصد سود هم بگيرن.فكر نكنم تمام بانك هاي دنيا قادر باشند سود اينها رو پرداخت كنند.پس سود گيري هست.اما نه براي همه.براي كساني كه تريدر باشند. نه بازيگر فاركس.

دوستان لينك مسابقات جهاني فاركس رو اگر دارند بگذارند.من چند روز پيش ديدم.اما آدرسش يادم نمياد.تو هيستوري فايرفاكس هم ثبت نشده.يادمه تريدرهاي خوبي داشتند سود ميگرفتند.اشتباه نكنم رابرت ماينر هم جز سود بگيرها بود.اگر دوستان لينك رو دارند بگذارند ممنون ميشم.

نظر

نوشته اصلی توسط maze نمایش پست ها
                              اولا در راستاي تايپيك نيست سوال شما...لطفا جاي ديگر پيگير جوابتون باشيد.

دوما اگر جهت روند رو درست تشخيص دادي چرا بعدش روند تغيير ميكنه.پس درست تشخيص ندادي.

سوما اگر ما مرتبا جهت روند تغيير كنه و ما حجم رو كمي افزايش بديم كه ديگه اين روند نيست .اين بازار رنج هست.

چهارما از كجا معلوم شما سود خودتون رو بگيريد.شايد كال مارجين شديد.

سوالاتي بپرسيد كه بزازنده يك تريدر دانا و هوشمند باشه.و همچنين در جهت بحث اصلي تايپيك باشه.
                              دوست عزیز هر روند از درجات مختلفی تشکیل شده و همچنین از کف ها و سقف ها فراوان

به این دلیل که ما نمیتونیم تشخیص 100% جهت روند رو بدیم ، فقط میتونیم در جهت تحلیلمون معامله کنیم.به عنوان مثال در یک روند که به تشخیص تحلیل ما صعودی هست منتظر یک اصلاح میمونیم و با شکست سقف های داخلی در تایم پایین تر وارد میشویم .که اگر این معامله در خلاف جهت ما حرکت کرد و آخرین کف روند بزرگتر رو شکست و به ما نشون داد که تحلیل اشتباه بوده میتونیم در بعضی مواقع پوزیشن ریورس درجهت روند جدید بگیریم .اما سوال من اینجا بود که این ریورس گیری رو تا کجا میتونیم ادامه بدیم ؟

پی نوشت : برادر من ،جناب Maze بد نیست قبل از توهین به دیگران و اینکه خودتون رو تریدر دانا و هوشمند بدونید، کمی فکر کنید.
                              پی نوشت2: از جناب آزادی عذر میخوام انگار پست قبلیم با ایشان همزمان شد.
                              ویرایش توسط 30tour : https://www.traderha.com/member/18342-30tour در ساعت 12-17-2015, 04:07 PM

نظر

نوشته اصلی توسط 30tour نمایش پست ها
                                دوست عزیز هر روند از درجات مختلفی تشکیل شده و همچنین از کف ها و سقف ها فراوان

به این دلیل که ما نمیتونیم تشخیص 100% جهت روند رو بدیم ، فقط میتونیم در جهت تحلیلمون معامله کنیم.به عنوان مثال در یک روند که به تشخیص تحلیل ما صعودی هست منتظر یک اصلاح میمونیم و با شکست سقف های داخلی در تایم پایین تر وارد میشویم .که اگر این معامله در خلاف جهت ما حرکت کرد و آخرین کف روند بزرگتر رو شکست و به ما نشون داد که تحلیل اشتباه بوده میتونیم در بعضی مواقع پوزیشن ریورس درجهت روند جدید بگیریم .اما سوال من اینجا بود که این ریورس گیری رو تا کجا میتونیم ادامه بدیم ؟

پی نوشت : برادر من ،جناب Maze بد نیست قبل از توهین به دیگران و اینکه خودتون رو تریدر دانا و هوشمند بدونید، کمی فکر کنید.
                                پی نوشت2: از جناب آزادی عذر میخوام انگار پست قبلیم با ایشان همزمان شد.
                                اين سوال شما چه ربطي به بحث تايپيك داره؟؟باز حرفشو تكرار ميكنه.عزيزم.اين حرفهاي شما هيچ ربطي حتي به اندازه سر سوزن به بحث ربط نداره.شما مشكل استراتژي شخصي داريد ميخواهيد اينجا حلش كنيد؟؟؟؟؟.ريورس گيري بكن يا نكن.حجم و افزايش بده يا نده.اصلا چه ربطي داره حرف شما به حرفهايي كه تو اين بحث هست.

دانا و هوشمند اگر ميبودي مي فهميدي كه نبايد هر جايي هر مطلبي و هر سخني بنويسي و انتظار جواب داشته باشي.

بحث در مورد علت عدم سودگيري ممتد و همچنين مقدار سرمايه نسبت به سود مورد انتظار و همچنين تعريف هيجان تريدري در بازار هست.مطالبي كاملا كلي و مهم....گرفتي يا باز بهت توهين كنم با نوشته هام(اگر واقعا توهين هست كه اصلا نيست)....عذر خواهي از همه دوستان.

نظر

پردازش ...
                                X