اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

چالـــــــش های تحلـــــــــــــیلی

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

میگم چرا سبک و سیاق مدرن تحلیلی سر باز نمیکنه؟ چرا مدت هاست مدل های تحلیلی به قوت خویش باقی است.
    .::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
    https://telegram.me/Cyclicalwaves
    https://telegram.me/NimaAzaadi

نظر

نوشته اصلی توسط PCMTrader نمایش پست ها
      میگم چرا سبک و سیاق مدرن تحلیلی سر باز نمیکنه؟ چرا مدت هاست مدل های تحلیلی به قوت خویش باقی است.
      درود

اقا نیما

با توجه به اینکه شما در نگاه داینامیک به بازار و ارایه این روش بسیار زحمت کشیدید

ولی سبک و نگاه شما مغایر با اسلوب رابرت ماینر است

واینکه شما سبکی متفاوتی دارید یکی از سوالات

اساسی بنده است

نظر

نوشته اصلی توسط arminfar نمایش پست ها
        درود

اقا نیما

با توجه به اینکه شما در نگاه داینامیک به بازار و ارایه این روش بسیار زحمت کشیدید

ولی سبک و نگاه شما مغایر با اسلوب رابرت ماینر است

واینکه شما سبکی متفاوتی دارید یکی از سوالات

اساسی بنده است
        نگاه استاتیک در بلند مدت محکوم به شکست است.

مدل و نگاه داینامیک هم لذت بخش هست و هم اینکه اگر کنکاشی بیشتری کنیم به جایی میرسیم با قطعیت بیشتری میتوان صحبت کرد و بحث احتمالات را منتفی دانست و با یقین بگوییم که فلان شود و بهمان.....

آقای رابرت ماینر پیروان خاص خودش را دارد و در ده سال اخیر همواره سعی کردم به شکل مستقل فکر کنم و به شکل مستقل تحلیل کنم و یک سبک تحلیلی "خاص" داشته باشم.

نظر

مدل و نگاه داینامیک هم لذت بخش هست و هم اینکه اگر کنکاشی بیشتری کنیم به جایی میرسیم با قطعیت بیشتری میتوان صحبت کرد و بحث احتمالات را منتفی دانست و با یقین بگوییم که فلان شود و بهمان.....

آقای رابرت ماینر پیروان خاص خودش را دارد و در ده سال اخیر همواره سعی کردم به شکل مستقل فکر کنم و به شکل مستقل تحلیل کنم و یک سبک تحلیلی "خاص" داشته باشم.
          ببخشید سریع نوشتم فکر کردم و دیدم در تاپیک حضور ندارید

منظور بنده این است نگاه شما و این گفته شما که باید در جهت روند معامله کرد

و تمام کتابها و تکنیکال در 90 درصد مواقع نقاط برگشت رو نشون میدن

یکی از دغدغه های فکری من بوده و است

و راجع به این میخواستم مقصل در تاپیک نظرات شخصی بنویسم

ولی امروز قسمت شد اینجا خد مت شما برسم

چون حتی شخص بزرگی در حیطه معامله گری مانند ماینر

بیشتر منتظر است در یک جای بازی دنبال بیشتر نقطه احتمال موفقیت باشد

ولی شخص شما با عنایت به گفت بالا نگاهی دارید که یک معامله گر میتونی حتی با تعداد بیشتر اشتباه به سود بیشتر از

روشهای دیگر برسه

واین نگاه شما برای من حیرت انگیزه ولی اگر امکانش است بیشتر این مسله رو باز کرده تا من و دیگر دوستان بیشتر با این نوع نگاه و بینش بیشتر اشنا بشیم

راستش از روزی که با نوشته های حضرت عالی در باب بازار اشنا شدم این یکی از سوالات هر روز بنده بوده ب

چون این روش نگران اشتباه نیستی و فشار کمتری بر شخص معامله گر میاید و هم در اخر سود بیشتر دستگیر معامله گر میشود

بیشتر از این وقت شما رو نمیگیرم

نظر

ببخشید سریع نوشتم فکر کردم و دیدم در تاپیک حضور ندارید

منظور بنده این است نگاه شما و این گفته شما که باید در جهت روند معامله کرد

و تمام کتابها و تکنیکال در 90 درصد مواقع نقاط برگشت رو نشون میدن

یکی از دغدغه های فکری من بوده و است

و راجع به این میخواستم مقصل در تاپیک نظرات شخصی بنویسم

ولی امروز قسمت شد اینجا خد مت شما برسم

چون حتی شخص بزرگی در حیطه معامله گری مانند ماینر

بیشتر منتظر است در یک جای بازی دنبال بیشتر نقطه احتمال موفقیت باشد

ولی شخص شما با عنایت به گفت بالا نگاهی دارید که یک معامله گر میتونی حتی با تعداد بیشتر اشتباه به سود بیشتر از

روشهای دیگر برسه

واین نگاه شما برای من حیرت انگیزه ولی اگر امکانش است بیشتر این مسله رو باز کرده تا من و دیگر دوستان بیشتر با این نوع نگاه و بینش بیشتر اشنا بشیم

راستش از روزی که با نوشته های حضرت عالی در باب بازار اشنا شدم این یکی از سوالات هر روز بنده بوده ب

چون این روش نگران اشتباه نیستی و فشار کمتری بر شخص معامله گر میاید و هم در اخر سود بیشتر دستگیر معامله گر میشود

بیشتر از این وقت شما رو نمیگیرم

بزار با چند تا سوال شروع کنم:

1. معامله گری داریم 99% معاملاتش منجر به سود می شود، آیا معامله گر خوبی هست یا خیر؟
            2. معامله گری هست تنها 20% معاملاتش منجر به سود می شود آیا معامله گر بدی هست یا خیر؟
            3. معامله گری داریم که قصد می کند در ماه آینده 20% در یک بازار دو طرفه سود کند، این شخص چقدر احتمال دارد به این سود برسد و چرا؟
            4. چرا یک سبک معاملاتی برای همه تریدرها قابل استفاده نیست؟و شاید هست؟چرا و چرا؟
            5. ............

بحث رو ادامه میدیم منتظر پاسخیم......

نظر

بزار با چند تا سوال شروع کنم:

1. معامله گری داریم 99% معاملاتش منجر به سود می شود، آیا معامله گر خوبی هست یا خیر؟
              2. معامله گری هست تنها 20% معاملاتش منجر به سود می شود آیا معامله گر بدی هست یا خیر؟
              3. معامله گری داریم که قصد می کند در ماه آینده 20% در یک بازار دو طرفه سود کند، این شخص چقدر احتمال دارد به این سود برسد و چرا؟
              4. چرا یک سبک معاملاتی برای همه تریدرها قابل استفاده نیست؟و شاید هست؟چرا و چرا؟
              5. ............

بحث رو ادامه میدیم منتظر پاسخیم......

اگر بخواهم بترتیب ذکر کنم

1/ جواب سوال اولتون خیر است از نظر من چون تشخیص درست منجر به سود زیاد نمیشود و بیشتر از از تشخیص سود گرفتن مهم است

2/امکان دارد این معامله گر بیشتر از اولی سود کند

3/قصد معامله گر تغییر در توانستن سود اون نمیکنه و فقط یک چشم انداز انتظاری از خودش میده و امکانش ربطی به قسمت اول ندارد

4/اینکه سبک معاملاتی هر کس فرق دارد بستگی به خیلی از عوامل فردی و امکانات و روحیه فرد معامله گر دارد و دیگر عوامل

قطعا سبک ها متفاوت اسا ولی نگاه شما بیشتر همراه شدن با سود رو در افق چشم اندازش داره و لزوم احتیاج نیست تا حتما نقاط پر پتانسیل رو

تشخیص بدهیم کافی با روند همراه بشیم و به نوعی انسان رو از گرداب پیش بینی رهایی میده این بینش

نظر

ببخشید سوال اول میزان این سود در این 99درصد مهم است امکان دارد شخصی با 20 درصد تشخیص بیشتر از این 99 درصد سود کند

نظر

ببخشید سوال اول میزان این سود در این 99درصد مهم است امکان دارد شخصی با 20 درصد تشخیص بیشتر از این 99 درصد سود کند
                  وقتی شخصی 99% تحلیل هایش درست هست، 99% تریدهایش منجر به سود می شود، ممکن است معامله گر خوبی نباشد، پس چه عاملی خوب و بد را مشخص میکند؟

نظر

وقتی شخصی 99% تحلیل هایش درست هست، 99% تریدهایش منجر به سود می شود، ممکن است معامله گر خوبی نباشد، پس چه عاملی خوب و بد را مشخص میکند؟
                    عامل سود بیشتر چون منطق بازار برای کسب سود است

نه الزامن تشخیص نقاط بیشتر و سود از انها

بلکه امکان سود گرفتن بیشتر مهم است

مپذیرم حتما دلیلی مانند ارامش و دیگر جهان بینی فرد هم در تعیین این موفقیت اثر دارد

ولی ما داریم از سود و چگونگی رسیدن با ان از طریق تکنیکال بحث میکنیم

و البته ابزارهای در حیطه اختیارمان

نظر

استاد بنده یک شاگرد هستم و دارم ارایه نظر میکنم

نه

خدایی نکرده قصد بی احترامی و رفتار به دور از شان شما رو نداشته و ندارم

صرفا دغدغه هایم رو با خامیم مطرح میکنم

و پیشاپیش از روشنگری شما ممنونم

ارادتمند شما

نظر

استاد بنده یک شاگرد هستم و دارم ارایه نظر میکنم

نه

خدایی نکرده قصد بی احترامی و رفتار به دور از شان شما رو نداشته و ندارم

صرفا دغدغه هایم رو با خامیم مطرح میکنم

و پیشاپیش از روشنگری شما ممنونم

ارادتمند شما

بنده هم دست دوستان خوبی مثل شما را محکم می فشارم و از مباحثه لذت خواهم برد.

نگاه منتقد را همواره دوست داشته و دارم.

..................

ریشه سود نکردن به کجاها میرسه فکر میکنید؟

نظر

..................

جسارت نباشه که یهو میام وسط بحث ولی به نظر من ریشه سود نکردن بیشتر ناشی از ترسِ..ولی اینکه چطور میشه با این ترس کنار اومد؟!
                          به نظر شما با یه سیستم معاملاتی خوب ترس از بین میره؟
                          " ذهن همه چیز است، به هر آنچه بیندیشی همان میشوی "
                          بودا

" WAIT PATIENTLY TRADE EFFICIENTLY "

نظر

..................

اقا نیما

برای بنده خیلی سخته که به خودم اجازه بدم

با شما مباحثه کنم

ا این گفته از روی چاکر منشی و نوکر صفتی بنده نیست

شما رو و اندیشه تون رو بسیار دوست داشته

و در اینجا اغراق میکنم با اشنایی با مطالب شما

فکر کردن به بازار را اموختم

هرچند فکر کردن به ارایی دیگر بنوعی جز زندگی بنده شده با توجه زمینه مطالعاتیم در فلسفه

این رو از این جهت عنوان کردم واقعا و بدونه هر گونه چاکر منشی اندیشه شما رو دوست دارم

واین تا ابد من را بنده شما میکند

و با هیچ قدر دانی نمیتوانم لطف شما را جبران کنم

اما

اینکه چرا نمیشود سود کرد

میشود گفت از یک لحاظ این ابزارهای که در پلتفرم ما استفاده میکنم

توانایی پیش بینی کردن رو نداره و هرکس با یک دیدگاهی از این ابزار استفاده میکنه

عرض شد جناب ماینر

دنبال نقاط برگشت هستن ولی این ابزار پلتفرم توانایی ان را دارد جای سوال است یعنی از یک طرف دستیابی به ان نقاط رو در ابهام و عدم قطعیت دنبال میکنیم

و از جهتی نیازمندیم برای رسیدن به ارامش در یک نقطه با تحلیل خود یقین کنیم چون انسان نمیتواند (در یک عدم قطعیت از بعد روانی )

تصمیم بگیرد

و این امر خود میتواند حتی تحلیل فرد رو تخت تاثیر قرار دهد و انسان رو به نوعی این ترس و عدم یقین در تحلیل انسان و تصمیم انسان

برای اینکه در نقاط بهتر ورود کنئ و درنقاط بهتر خروج کند

مورد تاثیر قرار دارد

در اینجا است که مبحث مدیریت سرمایه و بهترین ریسک به ریوارد جای خود رو باز میکند

و همراهی با روند یکی از سخترین کار ها میشود

چون انسان سوای تحلیل و ترید بعد روانی ترس و طمع نیز در سود کردنش دخیل است

ولی من بیشتر از طرح این سوالات رسیدن به بینشی و سبکی که ما را در این راه بیشتر همراهی و کمک کند

و بیشتر نگاهم ابزاری که داریم در پلتفرم استفاده میکنم در بعضی جا ها عامل انجراف نگاه درست ما به بازار میباشد

و بنوعی نحوه استفاده از این ابزار

نظر

سلام ودرود
                              جناب ازادی عزیز میشه یکم در مورد نگاه استاتیک و نگاه دینامیک توضیح بیشتری بدهید کلا متوجه منظور شما از این دوکلمه نشدم با تشکر

نظر

و در اینجا اغراق میکنم با اشنایی با مطالب شما

با درود

و عرض مغدرت

تصیحیح میکنم

اشتباه تایپی بود

خواستم بنویسم

در اینجا اقرار و اعتراف میکنم

با تشکر از شما اقا نیما

نظر

پردازش ...