اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

تجربیات 8 سال تحلیل و ترید و ایده

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

اقا عماد سلام
    شما فرمودید معامله گری رو یاد بگیریم نه تحلیلگری و اینکه خودتون مخالف تحلیلگری هستید .حالا سوال اینجاست که شما خودتون برای گرفتن یه پوزیشن تحلیلی انجام نمیدید؟ حرکت اینده بازار رو بررسی نمیکنید؟ چطور میشه تنها با معامله گر بودن و بدون تحلیل معامله انجام داد؟ ایا منظور شما اینکه برای مثال ما سیستمی داریم که الان داره سیگنال بای میده در حالی که تمام تحلیل ها حاکی از سیگنال سل هستند و در این لحظه ما به عنوان معامله گر به قوانین سیستممون عمل میکنیم و بای میگیریم و کلا تحلیلهارو فراموش می کنیم ؟ اگه ممکنه در مورد تحلیلگر بودن بیشتر توضیح بدبد و برامون بگید چی شد که به مخالفین تحلیل و تحلیگری تبدیل شدید .
    با تشکر از شما

نظر

هادی عزیز
      جواب سوالی رو که پرسیدی خودت دادی. دقیقا همینطوره. یه زمانی کلا در پی تحلیل بودم تایپیکی هم دارم در همین مورد که در امضا اکانتم هست. نظرم رو راجع به تحلیل ها گفتم. اونها همیشه تاخیر در کار ایجاد می کنند و همینطور باعث میشن ما دائما دنبال نقاط چرخش در بازار باشیم که بیشتر شبیه غیب گویی و پیش گویی هست. منکر قدرت علم تحلیل و تحلیل گری نیستم چون تجربش کردم ولی همونطور که قبلا گفتم این ها برای پول در آوردن اون هم برای شخصی با سرمایه من خیلی خیلی روش دست و پا گیر و سختیه.
      در حال حاضر بعد از گذشت 9 سال از فعالیتم در این شاخه صرفا دوست دارم مکانیکی عمل کنم. یعتی اگع در PRZ یه الگوی هارمونیک هم باشم مثل bearish bat باز هم در صورت سیگنال گرفتن مبنی بر خرید خرید رو انجام میدم چون در امتداد روندی هستم که با چشم دارم می بینم و نمی خوام برای آینده بازار تعیین تکلیف کنم. در صورتی که الگوی هارمونیک درست بود و بازار استاپ به من تحمیل کرد مجدد در جهت ترند جدید ( اگر شکل بگیره) وارد میشم و فروش انجام میدم.

نظر

ممنون از جواب سریعتون
        من از گفته هاتون اینطوری فهمیدم که شما در جهتی که بازار در زمان حال قرار داره قرار میگیرید و حتی اگر تحلیلی مبنی بر برگشت روند جاری وجود باشه شما باز هم در روند جاری باقی میمونید، تا زمانی که بازار استاپ شما رو بزنه و در اون زمان تازه شما تصمیم میگیرید که به احتمال چرخش روند فکر کنید و تصمیمی جدید بگیرید .اینجا دوباره یه سوال برام مطرح میشه و اون اینکه مبنای روند جاریرو چه تایم فریمی قرار میدید ؟مثلا در همین لحظه به ساعت متاتردر بی سی ام که 13:45 هست من بازارو اینطوری میبینم . روند در تایم 4 ساعته سل به نطر میرسه و یه کندل داریم که در همین تایم فرم نزدیک 35 pip بسته شده و قیمت فعلا داره میره بایین ، پس ما فعلا فروشنده هستیم ، درست فهمیدم منظور شما رو؟ای کاش یه توضیحی در مورد روش معاملاتتون میدادید .. مثلا این استاب که برای شما به نوعی سیگنال چرخش روند هسش رو چطوری محاسبه میکنید.

نظر

بحثم فعلا روش معاملاتی نیست هادی جان...... در آینده بعد از به نتیجه رسوندن این بحث که مهمتر از همه چیز است شاید راجع به روش هم صحبت کردم

نظر

دوستان دو تریدی که 2 روز پیش معرفی کردم رو بررسی کردید؟ تحلیلی نداشت و اصلا جنبه سیگنال نداشت ولی چند نکته داشت
            ویرایش توسط Emad Sh : https://www.traderha.com/member/6443-emad-sh در ساعت 10-01-2014, 04:24 PM

نظر

با تشکرفراوان از شما دوست عزیز.لطفا انتقال تجربیات رو ادامه بدید.به یاد روزهایی که در صفحات مختلف فرومها و پی دی افها دنبال تجارب حرفه ایها بودید ممنون از وقتی که اختصاص میدین

نظر

با سلام و تشکر از شما منتظر ادامه مطالب هستیم

نظر

دوباره سلام به دوستان و همکاران عزیز
                  بازهم فرصت پیدا کردم اومدم تا یه خونه تکونی بکنم و داستان رو ادامه بدم.

خوب یه سری از تجربیاتم رو در مواجهه به ابزار کار معامله گری خدمتتون ارائه کردم. بعد از اون هم چند نکته راجع به تعیین نوع حرکتمون توی بازار رو گفتم. نمی دونم چه قدر بهش اهمیت دادید یا شایدم اصلا ندادید! مهم اینه که همه از این بازار نتیجه بگیریم.
                  من سعی می کنم حتی المقدور روزانه پست های جدیدی رو که عزیزان در فروم قرار میدن رو بخونم . یه موضوعی چند وقته توی فروم ایجاد شده که می خوام راجع به اونم هم نظر شخصی خودم رو اینجا بنویسم. شاید به درد بعضی ها بخوره. "آقایون و خانومای محترم هیچ کسی وقتی در یک مسیری حرکت میکنه و با موفقیت به مقصد و هدفش میرسه، نمیاد برگرده عقب و هر کسی رو با مرکب اون شخص به هدف برسونه. در عوض میاد با پیغام و توضیح اون شخص رو از جزییات مسیر آگاه میکنه." به عقل خودتون رجوع کنید. آِیا شما بعد از موفقیت در بازار و رسیدن به سود سرشار نیازمند پول و درآمد از طریق مدیریت سرمایه افراد دیگه هستید؟؟؟ اون هم در بازاری که هیچ کس جای دیگری رو تنگ نمیکنه آیا شما به جای وقت و انرژی صرف کردن روی سرمایه بقیه ، راه پول درآوردن رو بهشون یاد نمیدی تا بتونی مشغول سرمایه خودت باشی؟؟؟؟؟
                  مطمئنم منظور من رو خوب متوجه شدید. به خودتون بیاید. وقتتون رو حتی برای شنیدن چنین چیزایی تلف نکنید. من 4 5 ساله داستای زیبای اون آدم رو خوندم و لذت بردم...... زیبا و دلفریب. فقط همین

احساس میکردم وظیفه دارم تا این موضوع رو هم بر اساس دیده ها و شنیدهام بهتون بگم. البته با رعایت کامل دموکراسی. یعنی بدون توهین به کسی و در تاپیکی که متعلق به منه و حق اظهار درش رو دارم.

نظر

برسیم به طراحی سیستم ترید و مدیریت سرمایه. این موضوع کاملا انفرادی هست و بسته به روحیات و علاقه شخص داره و قانون خاصی نداره. دقیقا مثل خرید لباس یا ماشن یا هر وسیله شخصی. شباهت خودرو با سیستم معاملاتی بیشتره. یکی ماشین شاسی بلند با مصرف سوخت کم دوست داره. یکی ماشین کوپه با موتور قدرتمند و پر مصرف و .......
                    دوستان پول درآوردن از بازار بازار تبادلات ارزی در ظاهر خیلی سخته ولی در عین حال باور کردنی نیست براتون که چه قدر میتونه راحت باشه. این نتیجه کار کردن من روی یه حساب 5 لاری در عرض 1 ماه . البته نمیدو نم اسمش رو چی میزایرد. جارو کردن. پارو کردن . درو کردن یا ...... این هم مدرک مستند. نزدیک به 4000% سود در 1 ماه....

به خودتون ایمان داشته باشید. ترید کنید با پرستیژ. استاپ بخورید با علاقه . تحلیل کنید برای دید بلند مدت و زیبایی و لذتی که در پیش بینی هست, نه برای ترید کردن.....
                    طمع نکنید
                    نظرتون رو راجع به طراحی سیستم معاملاتی شخصی خودتون بدید. به هم کمک کنید تا بتونید رویایی سود کنید. واقعا امکان پذیره. من که بهش رسیدم . الان هم می خوام به شما انتقال بدم راهش رو. امیدوارم تلاش کنید و نتیجه بگیرید. شخص من هم یک شبه به این مهم نرسیدم. در آستانه 9 سال تلاش بی وقفه...... دارم به آرزوهای مالیم میرسم....
                    ویرایش توسط ناظرسایت : https://www.traderha.com/member/5564-ناظرسایت در ساعت 02-25-2015, 05:44 PM دلیل: قرار دادن لینک بروکر متفرقه

نظر

سلام
                      استیمنت شما را چک کردم قطعا شما تریدر با تجربه ای هستید وبه شما تبریک می گویم .ولی به دلیل نداشتن استاپ درو کننده ای خوبی نمی توانید باشید . وشاید یک هفته دیگه شاید یک ماه دیگه شاید....تمانم سودهای خودتان را از دست بدهید

نظر

نوشته اصلی توسط jamali نمایش پست ها
                        سلام
                        استیمنت شما را چک کردم قطعا شما تریدر با تجربه ای هستید وبه شما تبریک می گویم .ولی به دلیل نداشتن استاپ درو کننده ای خوبی نمی توانید باشید . وشاید یک هفته دیگه شاید یک ماه دیگه شاید....تمانم سودهای خودتان را از دست بدهید
                        جناب جمالی عزیز...
                        واقعا فکر میکنید من به این همه حرف و حدیثی که اینجا گفتم عمل نمی کنم و از اولین و مهمترین بخش کار چشم پوشی کردم؟؟؟ نه اینطور نیست. تریدهای من استاپ لاس به شکل حقیقی نداره بلکه استاپ به صورت سورئال هست!!!!!!!! حالا یعنی چی؟ الان وارد جزیات نمیشم فقط شما این رو بدونید که در سیستم ترید من به جای استاپ لاس از هدج استفاده میشه و در محلهایی که قرار ترید استاپ بخوره تریدی در جهت معکوس فعال میشه و به من فرصت میده که وضعیت رو تحلیل و تصمیم درست بگیرم. اینطوری از شر استاپ های الکی و به مورد رها میشم.
                        باز هم ممنون از نکتته سنجی و وقت گذاشتن شما. امیدوارم با ادامه بحث و همکاری دوستان و علاقه مندان به درآمد داشتن از این بازار انگیزه در من ایجاد بشه که اطلاعات بیشتری به دوستان ارائه کنم. البته نه با هزینه ریالی بلکه با تلاش ما برای تخلیه اطلاعاتی حقیر.
                        ویرایش توسط Emad Sh : https://www.traderha.com/member/6443-emad-sh در ساعت 02-25-2015, 05:12 PM

نظر

با سلام خدمت همه دوستان
                          جناب عماد عزیز خیلی ممنونم که تجربه نه سالتونو در اختیار دوستان قرار میدید .بنده با شیوه شما کار میکنم و به جای استاپ از پوزیشن معکوس استفاده میکنم .زمانی که پوزیشن دومم فعال میشه بدجوری گیر میافتم . بعضی وقتا با شکست یک سطح یکی از پوزیشنهارو کامل میبندم و بعضی اوقات هم حجمی از پوزیشن در ضرر رو در نقطه ای که سیگنال خرید یا فروش داشته باشم کم میکنم ..کلا به سختی ضرر رو به صفر میرسونم و فکر میکنم دقیقا نمیدونم که باید چی کار کنم . اگه ممکنه استرازی خودتونو در این ضمینه به اشتراک بزارید
                          با تشکر

نظر

نوشته اصلی توسط HADI.T نمایش پست ها
                            با سلام خدمت همه دوستان
                            جناب عماد عزیز خیلی ممنونم که تجربه نه سالتونو در اختیار دوستان قرار میدید .بنده با شیوه شما کار میکنم و به جای استاپ از پوزیشن معکوس استفاده میکنم .زمانی که پوزیشن دومم فعال میشه بدجوری گیر میافتم . بعضی وقتا با شکست یک سطح یکی از پوزیشنهارو کامل میبندم و بعضی اوقات هم حجمی از پوزیشن در ضرر رو در نقطه ای که سیگنال خرید یا فروش داشته باشم کم میکنم ..کلا به سختی ضرر رو به صفر میرسونم و فکر میکنم دقیقا نمیدونم که باید چی کار کنم . اگه ممکنه استرازی خودتونو در این ضمینه به اشتراک بزارید
                            با تشکر
                            وظیفست هادی جان. از بزرگان جامعه تحلیلگرها و تریدرها هم علمش رو یاد گرفتم و هم اخلاقشو.
                            آره . اداره کردن 2 تا ترید معکوس واقعا کار سختیه. ولی من چندین پست قبل راجع به بهینه کردن روش مارتینگلی با استراتژی تریدتون تذکر دادم. شما باید چندین مورد رو در نظر بگیری تا بتونی از این روش خوب و راحت استفاده کنی و درگیر تصمیم احساسی نشی. در حال حاضر اگه بخوام این بخش از استراتژی خودم رو بگم بحث عوض میشه و بنابر تجربه به نحوی مطمئنم که کلا تاپیکم دچار آشوب و جنگ و دعوای بیهوده میشه!!!! چون روش من هم طبق روحیاتم شکل گرفته و ممکنه باعث تشویش ذهن دوستان بشه. ولی در آینده نزدیک حتما به طور کامل خدمتت میگم.

خوب باید راجع به طراحی سیستم معاملاتی بحث کنیم تا پله پله موارد لازم و واجب رو یاد بگیریم. اولین مورد به نظر شما چی میتونه باشه؟؟؟؟

نظر

من هم تقریبا یک سالی هست دارم یک روش تقریبا بدون استاپ اما گاها با هدج رو در چند حساب فعلا دمو 1000 دلاری امتحان می کنم. البته پوزیشن هایی که می گیرم معمولا خیلی کم و در نقاطی هستند که تقریبا ریسک کم دارند. مثلا اونس رو در 1300 می فروشم یا در کف 1170 خرید کردم. یا مثلا usd jpy رو در 101 دلار خرید داشتم! تعداد پوزیشن هایی که می گیرم کم و با لات سایز معمولا زیر 0.05 و حتی کمتر هستند. هیچ وقت اور ترید نکردم و همیشه جهت تعادل در بازار علاوه بر طلا از یک یا چند ارز متفاوت سبدی درست کردم که تقریبا تعادل حسابم حفظ میشه! شاید هفته ای یک یا دو بار این حساب رو جهت چک کردن باز کنم!

تصویر زیر یک نمودار رشد و تبدیل یک حساب 1000 دلاری به 1860 دلاره!

البته نمودار زیر از اول شروع کامل نشون داده نشده.

توجه داشته باشید حساب فوق صرفا آزمایشی بوده و بنده به هیچ عنوان توصیه نمی کنم بدون استاپ لاس ترید کنید! خودم در حساب ریل بدون استاپ اصلا کار نمی کنم. تنها هدف فعلا آزمایش هست.

موفق باشید
                              ویرایش توسط Technical Trader : https://www.traderha.com/member/12644-technical-trader در ساعت 02-25-2015, 09:18 PM
                              انتخاب استراتژی مناسب + تست استراتژی + رعایت ریسک به ریوارد + رعایت مدیریت سرمایه + کنترل احساسات و خویشتن داری + رعایت دیسیپلین کاری = سود مستمر و موفقیت .

نظر

karen92 عزیز. خیلی خوشحالم که شرکت کردین توی بحث. خوشحال.تر به خاطر اینکه سود مستمر رو حسابتون دارید. استراتژی شما آیا به یه سیستم کامل و بی تقص تبدیل شده؟ تمام شرایط جنگی و صلح و غیر قابل پیش بینی توش دیده شده؟؟؟ یا اینکه صرفا استراتژی ورود دارید؟؟؟

نظر

پردازش ...
                                X