اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

تجربیات 8 سال تحلیل و ترید و ایده

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نوشته اصلی توسط Emad Sh نمایش پست ها
    GBPJPY
    آحتمال ریزش 400 پیپی

به استاپ و تارگت و نسبت r.r خیلی دقت کنید. چند سال پیش هم تو همین تاپیک راجع به راز اصلیه رشد و بقای تو این بازار برای دوستان خیلی گفتم. اون هم ریسک به ریوارد بالا هست.

ترید ها حتما بعد از مدتی بدون ریسک میشن. حالا این مدت به حرکت قیمت ربط داره. اگر ایمپالس باشه شاید بعد از چند دقیقه ، اگر کارکشن باشه بعد از اولین اکسترمم.

دوستان علاقه مند دلیل ریزش رو بررسی و نظراتشونو اعلام کنن.
    احسنت...دقیقا زیر مقاومتی

ولی ورود زودهنگامی کردی...فعلا واکنش فروشندگان معلوم نیست...

نظر

• نوشته اصلی توسط Mehrdad نمایش پست ها
      آفرین به تحلیل های زیبایتان (هنوز جای پیشرفت دارید به نظرم)
      اگه اجازه بدید نکاتی را عرض کنم
      فرض کنید من به اندازه یک پراید پول دارم و میخوام باهاش بیزینس کنم (خرید و فروش ماشین) هر چه قدر پراید ارزونتری بخرم و گرون تر بفروشم سود بیشتری کردم و هر چه بالاتر بفروشم و پایینتر بخرم بیشتر سود کردم
      وقتی بخوام پرایدی را بفروشم هر چه قیمت بالاتر بدم و روش پافشاری کنم و البته مشتری را راضی کنم بیشتر سود میکنم
      ولی مشتری تا چه حد حاضره قیمت بالاتری ارائه کنه؟
      اگر مشتری منصرف بشه چیکار کنم؟
      اگه مثلا روی 40 تومن بفروشم و مشتری دیگه ای پیدا بشه که 42 میتونستم بهش بفروشم چی (دو تومن ضرر بالقوه)
      -------
      هیچ کس نمیتونه این موارد را دقیق پیش بینی کنه پس چه باید کرد
      1.به قیمت بخر
      2.برای خودت میزان سودی از نظر مخارج و ارزش پراید و نوع مشتری و ....فروش نقد و نسیه و ....قرار بده
      3.به اولین قیمتی که هم سود میکنی و هم مطمئنی مشتری منصرف نمیشه بفروش (پولت محدوده شاید مشتری دیگه ای تا چند ماه دیگه پیدا نشه...)
      این را هم بدون به هر قیمتی بفروشی باز دوستات میگن ارزون فروختی و کم سود کردی
      اگه مشتری از قبل بدونه مثلا کمتر از 40 تومن نمیدی و نسبت به پول اولیه ات 3 تومن سود کنی راضی میشی به راحتی تو را بازی میگیره
      این یعنی مشخص کردن چه تو معامله ؟؟میتونی ارتباط پیدا کنی؟
      بله گذاشتن استاپ و تی پی!!!!!!!!!!!!!!!!111
      البته دل شیر میخواد میدونم ولی مگه نه اینکه میگید مقاومت را با درصد بالا پیدا کردید خوب اگر قیمت مثلا صد پیپ به مقاومت نفوذ کنه و در نهایت تسلیم بشه و 400 پیپ سود بده با شما برنده اید نه؟؟
      بازار قیمت پراید را برای مشتری بالا شهری و پایین شهری میدونه و تا وقتی به همه نندازه(ببخشید)ول کن نیست
      بازار همه استاپ ها را جمع میکنه تا فقط 2 درصد موفق باشن
      انشالله شما جزو اون 2 درصد باشید
      -----------
      یک بازنشسته بازار
      دی):
      نوشته های شمارو باید با اب طلا نوشت...

دقیقا...

نظر

• نوشته اصلی توسط meysam92 نمایش پست ها
        درود بر شما جناب مهرداد. تا وقتی اینجا تحلیل میزدید پیگیر تحلیلاتون بودم. الان بازنسشته کردید خودتون رو؟ یعنی در بازار معامله نمیکنید؟
        منظورتون اینه که استاپ لاس نزاریم؟ یا من بد متوجه شدم؟
        سلام میثم عزیز
        بنده خودم را از فعالیت در مکان های عمومی و مجازی به علت حفظ آرامش دور کردم(زندگی با آرامش نفعش خیلی بشتر از استوره شدن تو یه فضای مجازی است!)
        یک جمله طلایی از استاد منطق بازار ezzal عزیز یادمه که میگفت :استاپ گذاشتن یعنی عدم درک بازار
        اما
        اما...
        این برای یابندگان منطق بازار است و الا برای ما ها با نقاشی و الیوت و پرایس اکشن و دستور به بازار که حتما باید این و آن قیمت را ببیند و...ترید میکنیم استاپ از نون شبم واجب تره
        ولی ظاهرا دوستان به منطق بازار پی بردن پس استاپ ...
        تک تک جکلات اساتید و بزرگان بازار را بخونید و بارها تکرار کنید تا موفق بشید
        عزیزانی چون کامبیز گیتی (من بهشمیگم گرگ والاستریت)EZZAL گرامی(من بشون میگم انیشتین بازار )....(شوخی)
        در مورد ترید عماد عزیز هم یه جمله از کامبیز یادمه که مفهومش اینه:
        قیمت عاشق لمس حمایت و مقاومت خودش است چرا که با این کار به تعادل میرسه و در ضمن عاشق حفظ این سطوح را دارد والا دیگر منطق ندارد
        به نظرم حمایت و مقاومت مانند چله کمان عمل میکنند و برای پرتاب و واکنش های بزرگ باید بیشتر به عقب کشیده بشوند!
        همین چیزها نمک این بیزینس هست و سختی لذت بخشی به ترید میده
        ما ایرانی ها چون راه ابریشم از کشورمون رد میشده همه ذاتا معامله گریم (البته نه همه)و در زمان جاده ابریشم غیر از ناصر خسرو کی را سراغ دارید که سختی مسافرت را به جان خریده برای سود ؟؟همه کنار جاده می ایستادن برای اینکه ببینن چی را از کدوم بازرگان میتونن ارزون بخرن و به کدوم گرون تر بفروشن!!!(مزاح)
        -------------
        اگر قیمت توانایی حفظ خطوط مقاومت و حمایت را نداشته باشد دیگر منطق نخواهد داشت و تبدیل به میز قمار میگردد
        با آرزوی شادکامی و سلامتی برای دوستان و تبریک پیشاپیش سال نو

موفق و پیروز باشید

نظر

سلام میثم عزیز
          بنده خودم را از فعالیت در مکان های عمومی و مجازی به علت حفظ آرامش دور کردم(زندگی با آرامش نفعش خیلی بشتر از استوره شدن تو یه فضای مجازی است!)
          یک جمله طلایی از استاد منطق بازار ezzal عزیز یادمه که میگفت :استاپ گذاشتن یعنی عدم درک بازار
          اما
          اما...
          این برای یابندگان منطق بازار است و الا برای ما ها با نقاشی و الیوت و پرایس اکشن و دستور به بازار که حتما باید این و آن قیمت را ببیند و...ترید میکنیم استاپ از نون شبم واجب تره
          عزیزانی چون کامبیز گیتی (من بهشمیگم گرگ والاستریت)EZZAL گرامی(من بشون میگم انیشتین بازار )....(شوخی)
          قیمت عاشق لمس حمایت و مقاومت خودش است چرا که با این کار به تعادل میرسه و در ضمن عاشق حفظ این سطوح را دارد والا دیگر منطق ندارد
          به نظرم حمایت و مقاومت مانند چله کمان عمل میکنند و برای پرتاب و واکنش های بزرگ باید بیشتر به عقب کشیده بشوند!
          ما ایرانی ها چون راه ابریشم از کشورمون رد میشده همه ذاتا معامله گریم (البته نه همه)و در زمان جاده ابریشم غیر از ناصر خسرو کی را سراغ دارید که سختی مسافرت را به جان خریده برای سود ؟؟همه کنار جاده می ایستادن برای اینکه ببینن چی را از کدوم بازرگان میتونن ارزون بخرن و به کدوم گرون تر بفروشن!!!(مزاح)
          -------------
          اگر قیمت توانایی حفظ خطوط مقاومت و حمایت را نداشته باشد دیگر منطق نخواهد داشت و تبدیل به میز قمار میگردد

موفق و پیروز باشید
          یعنی عاشقتم

نظر

سلام میثم عزیز
            اما
            اما...
            -------------

موفق و پیروز باشید
            درود بر شما. ممنونم از پاسختون. حدس زدم که شما به روش سودهی عالی دست یافتید که دیگه تحلیل نمیگذارید. اصولا کسانی که به سود دهی مستمر دست پیدا می کنند دیگه فروم نویسی رو میزارند کنار. خوشحالم که موفق شدید و در آرامش دارید ترید می کنید.

نظر

• نوشته اصلی توسط meysam92 نمایش پست ها
              درود بر شما. ممنونم از پاسختون. حدس زدم که شما به روش سودهی عالی دست یافتید که دیگه تحلیل نمیگذارید. اصولا کسانی که به سود دهی مستمر دست پیدا می کنند دیگه فروم نویسی رو میزارند کنار. خوشحالم که موفق شدید و در آرامش دارید ترید می کنید.
              آهان همینه !
              کسی که به سوددهی مستمر چند ساله و معقول رسیده.
              البته اینم بگم اکثر کسایی که گزاشتن کنار این فضاها رو در اصل کنار رفتند از بازار کلا. یه عده معقول هم رو آوردند به سیگنال دهی و ... در حالی که خودشون اصلا ترید نمیکنن. نمونش رو اینجا داریم.

نظر

• نوشته اصلی توسط danaisp نمایش پست ها
                سلام جناب عماد بسیار خوشحال وخرسند هستم یک هموطن دیگر توانست موفق شود امیدوارم در تمام قسمت های زندگی نیز موفق باشید.
                اما دو خواهش دارم اگر در کانال تلگرام ویا جای دیگر غیر از اینجا چارت هاتون را قرار میدهید آدرس بدهید تا ما هم کم کم به دید شما به چارت نزدیک شوم.
                دوم تمام نوشته های استاد گیتی پاک شده است اگر فایل پی دی اف یا عکس های ایشون را دارید قرار بدهید تا استفاده کنیم.اگر ستاپ های تریدتون را هم یکم توضیح بدهید بسیار متشکرم.
                سلام
                حقیقت من جای دیگه ای فعال نیستم الا لپتاپم و این فروم. نوشته های جناب گیتی رو با اسم پولدوست در فروم جستجو کنید.
                راجع به ستاپ ها هم سعی می کنم ستاپ های خودم رو قرار بدم

نظر

• نوشته اصلی توسط mehrdad نمایش پست ها
                  آفرین به تحلیل های زیبایتان (هنوز جای پیشرفت دارید به نظرم)
                  اگه اجازه بدید نکاتی را عرض کنم
                  فرض کنید من به اندازه یک پراید پول دارم و میخوام باهاش بیزینس کنم (خرید و فروش ماشین) هر چه قدر پراید ارزونتری بخرم و گرون تر بفروشم سود بیشتری کردم و هر چه بالاتر بفروشم و پایینتر بخرم بیشتر سود کردم
                  وقتی بخوام پرایدی را بفروشم هر چه قیمت بالاتر بدم و روش پافشاری کنم و البته مشتری را راضی کنم بیشتر سود میکنم
                  ولی مشتری تا چه حد حاضره قیمت بالاتری ارائه کنه؟
                  اگر مشتری منصرف بشه چیکار کنم؟
                  اگه مثلا روی 40 تومن بفروشم و مشتری دیگه ای پیدا بشه که 42 میتونستم بهش بفروشم چی (دو تومن ضرر بالقوه)
                  -------
                  هیچ کس نمیتونه این موارد را دقیق پیش بینی کنه پس چه باید کرد
                  1.به قیمت بخر
                  2.برای خودت میزان سودی از نظر مخارج و ارزش پراید و نوع مشتری و ....فروش نقد و نسیه و ....قرار بده
                  3.به اولین قیمتی که هم سود میکنی و هم مطمئنی مشتری منصرف نمیشه بفروش (پولت محدوده شاید مشتری دیگه ای تا چند ماه دیگه پیدا نشه...)
                  این را هم بدون به هر قیمتی بفروشی باز دوستات میگن ارزون فروختی و کم سود کردی
                  اگه مشتری از قبل بدونه مثلا کمتر از 40 تومن نمیدی و نسبت به پول اولیه ات 3 تومن سود کنی راضی میشی به راحتی تو را بازی میگیره
                  این یعنی مشخص کردن چه تو معامله ؟؟میتونی ارتباط پیدا کنی؟
                  بله گذاشتن استاپ و تی پی!!!!!!!!!!!!!!!!111
                  البته دل شیر میخواد میدونم ولی مگه نه اینکه میگید مقاومت را با درصد بالا پیدا کردید خوب اگر قیمت مثلا صد پیپ به مقاومت نفوذ کنه و در نهایت تسلیم بشه و 400 پیپ سود بده با شما برنده اید نه؟؟
                  بازار قیمت پراید را برای مشتری بالا شهری و پایین شهری میدونه و تا وقتی به همه نندازه(ببخشید)ول کن نیست
                  بازار همه استاپ ها را جمع میکنه تا فقط 2 درصد موفق باشن
                  انشالله شما جزو اون 2 درصد باشید
                  -----------
                  یک بازنشسته بازار
                  دی):
                  سلام بر شما مهرداد عزیز. نمی دونم درست شناختم شما رو یا نه. چند سال پیش در" قیمت ها " شما تحلیل و آموزش هارمونیک داشتید؟
                  به هر حال خیلی خوشحالم از اینکه یکی از پر افتخارهای انجمن افتخار همراهی دادند و در خدمتشون هستم.
                  راجع به موضوعی که مطرح کردید کاملا با شما موافقم. مقاومت ها رو من قبلا مانند یک خط میدیدم مثل روشی که سالیان پیش معرفی کردند با عنوان psr . روش خوبی از نظر منطق تحلیل بود ولی برای ورود و خروج طراحی خوبی نداشت.
                  بعد از کلی سر و کله زدن با تمام مطالب و آموزه های کلاسیک و اینها به چندتا تکته اساسی رسیدم که یکی از اونها رو شما به روشنی توضیح دادید. دقیقا همیطوره. این بازار کلا بیش از اونکه دنبال رسیدن به به تاگتها باشه دنبال رسیدن با استاپ هاست. من اینو عملا با چندین بار کال مارجین شدن حساب تجربه کردم. جالب این بود که همیشه بعد از تحلیل من و تریدو خوردن استاپ بازار دقیقا در جهت پیش بینی من پیش می رفت. مثال میزنم:
                  الگوی هارمونیک گارتلی. به جرات می تونم بگم قوی ترین الگوی هارمونیک هست. بیشترین تعداد موفقیت رو خودم داشتم از تحلیلهای گارتلی البته در جای درست. ولی همیشه روی نسبت 78 درصد برای نقطه d عمل نمیکرد حتی در صورت تریگر خوب. دقیقا طبق صحبت شما. اگر مشتری میدونست استاپ ما برای فروش پراید کجاست ، ما رو بازیچه می کرد.
                  نتیجه گیری خودم این بود که منطقه مقاومتی رو برای استاپ باید در نظر گرفت و نه اکسترمم های قیمتی رو. ولی استاپ باید باشه. چون گاهی داستان جدای از شکار استاپ های تریدرها پیش میره و واقعا تغییر جهتی در کار است که معمولا با جرکت های شارپ و ممنتوم های قوی همراه است. که ممکن است درصد زیادی ضررشناور رو به حساب و حتی روحیه آدم وارد کنه.

نکته دیگه اینه که همیشه لبه های اکسترمم ها رو برای ستاپ ترید ها انتخاب می کنم و سعی می کنم محل قرار گیری سفارشات رو پیدا کنم. باید بازار رو مثل بازار واقعی که در کشور ما یا هر جای جهان وجود داره دید. سفارشات هستن که باعث حرکات شدید قیمت میشه. مثلا وقتی پراید داره قیمتش بالا میره در قیمتهای پایینی بازار سفارشاتی وجود داره با حجم های بالا. مثلا وقتی پراید از 20 میشه 30 خیلی از خرده خریداران تو همون قیمت ها می خرن. ولی خریداران بزرگ منتظر کف های قیمتی میشن و سفارشاتشون رو انجا وارد می کنند. مثال در برگشت از قیمت 30 در کف های و نزیدیکی اونها می خرند. چون حجم خرید زیاده و جنس کمیاب میشه قیمت جهش میکنه. همین بلا رو سر بازار گوشت هم آوردن و دارن میارن. و قیمت گوشت جهشی بالا میره. نکات ریزی برای پیدا کردن اونها موجوده.

یک نکته خیلی مهم دیگه ای وجود داره و اون اینه که بازار همیشه تله هایی برای شکار قرار میده. شکاره چی؟ خوب اینجا شکار ما استاپ تریدرها هست. نکته اینه.
                  باید یاد گرفت استاپ ها رو معامله کرد.

امیداوارم صحبتهام مفید واقع بشه.
                  تشکر از حضور شما مهرداد عزیز.
                  لطفا بازنشست نباشید تا از تجربیات ارزشمند شما هم استفاده کنیم.

نظر

چند تا ارز رو حرکاتشونو با توجه به پرایس اکشن پیش بینی می کنم ببینم چی میشه. برای اینکه ذهن دوستان رو درگیر کنیم:
                    NZDCAD ریزش از همین منطقه رو براش در نظر میگیریم. استاپ و سود روی تصویر
                    Gold صعود به 1350 تا 1356 و ریزش خیلی سنگین.... تا 1097
                    به هیچ وجه روی این بررسی ها ترید نکنید. اگر می کنید هیچ مسولیتی در قبال شکست اونها متوجه بنده نمی باشد.
                    http://pcmupload.traderha.com/uploads/1551178854794.png
                    http://pcmupload.traderha.com/uploads/1551178854925.png

با اختلاف کوچیکی به تارگت رسید و حرکت جدید شروع کرد. به نسبت ریسک به ریوارد بالا توجه کنید و سعی کنید همیشه از نسبت های بالا استفاده کنید در معاملاتتون.

نظر

تقسیم بندی دقیق اهداق رو اینطوری در نظر میگیریم بعد از رسیدن به هر یک می توان مدیریت ترید کرد. قسمتی از حجم رو کم کرد و با جابه جایی استاپ به ادامه روند دلخوش بود.

با بیش از سیصد پیپ ریزش تارگت اول رو رد کردیم و در راه تارگت دوم هستیم. نسبت ریسک به ریوارد بالای 10 هست در این ترید.

نظر

• با سلام لطفا در خصوص شناسایی کف ، سقف ها و اصلاح
                        راهنمایی های بیشتری بفرمایید.

با تشکر ستار

نظر

• یه موقعیت فروش روی یورو دلار...

نظر

• NZDCAD
                            موقعیت فروش عالی

نظر

• سلام دوست عزیز. بر چه اساسی اوردر لیمیت و استاپ ست میکنید؟ آیا روشهاتونو از روی چارت بر میدارید بعد عکس میگذارین؟

نظر

• نوشته اصلی توسط maniabls نمایش پست ها
                                سلام دوست عزیز. بر چه اساسی اوردر لیمیت و استاپ ست میکنید؟ آیا روشهاتونو از روی چارت بر میدارید بعد عکس میگذارین؟

حقیقتا چیز خاصی روی چارت نبوده که حذف بشه. محدوده قیمت دقیقا همینطور که کشیدم مشخص می کنم. تاکیدم بر چارت خلوت هست.

نظر

پردازش ...
                                X