اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

همهء تجربیات من !!!!!

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

شما میگی خوبه حتما خوبه .حجت بر من تمام است.

یه تست تو دمو میگیرم .ببینم مثلا با 10 هزار دلار تا چند لات میشه گرفت.یا مثلا 0.1 لات چقدر مارجین میگیره و چند تا تست دیگه. ای کای دورانی که سرمان پر از باد بود این کار را میکردند.الان تقریبا سر به راه شدم بعد از اون ضرر ها که قبلا گفتم و تونستم جبران کنم.
    هميشه آماتورها در امتداد يک روند قوي به دنبال الگوهاي برگشتي مي گردند...

«قومی متفکرند اندر ره دین// قومی به گمان فتاده در راه یقین// می ترسم از آن که بانگ آید روزی// کی بی خبران راه نه آن است و نه این»

.

نظر

درود

پيام جان در كل با حرفت كاملا موافقم، ريسك معقول تر=بالشت آخر شب گرم تر

اما جسارتا لوريج 1:10 لازمه اش داشتن جساب بالاي 10000 دلار يا حتي بالاي 20000 دلاره، كه اين در بين ايراني ها يه common phenomenom هستش.

مگر يخورده بيشتر در باره اش صحبت كني كه من به شخصه با كمال ميل منتظر شنيدن اون هستم.

شاد باشي
      Think / Act / Enjoy

نظر

راستي يه چيزي يادم اومد؛

با حساب استاندارد در هر لات eutr/usd و لوريج 1:200مارجين مورد استفاده در هر معامله حدودا ميشد 69 دلار.(يكم شك دارم درباره رقمش)

حالا اگر اشتباه نكنم با لوريج 1:10اين رو 20 برابر كنيد ميشه 1390دلار براي هر لات و در نتيجه براي هر 0.1 لات ميشه 138 دلار.

اگر اشتباه ميگم بفرماييد تا منم درست ياد بگيرم.

شاد باشيد

پ.ن:
        لوريج رو اگر خودموني بخوايم بگيم هون ميزان وامي(ميزان اعتباري) هستش كه كارگزاري ها به مشتريان خود ميدن.
        ویرایش توسط Barcelona : https://www.traderha.com/member/4220-barcelona در ساعت 08-30-2013, 12:50 AM
        Think / Act / Enjoy

نظر

درود طاها جان .

باید آقا پیام بزرگ به این سوال جواب بده. من هم زیاد تو ریزه کاریش نبودم.

ولی این قضیه لوریج خیلی اساسیه .ما ازش بی خبریم.

«قومی متفکرند اندر ره دین// قومی به گمان فتاده در راه یقین// می ترسم از آن که بانگ آید روزی// کی بی خبران راه نه آن است و نه این»

.

نظر

دقیقش رو نمیدونم الان به ازای معاملات بازم هر لات تقریبا 1200 دلار مارجین کم کرده.

طاها جان

پدیده رایج هست یا نیست؟

با حساب 1000 دلاری هم لوریج 10 کافیه.

بزار اینجوری حساب کنیم :

تریدر 1000 دلار میزاره و بروکر هم حدود 7000 دلار بهت اعتبار میده یا :

تریدر 3,200,000 تومان میزاره و بروکر حدود 22,400,000 تومان بهت اعتبار میده !

حالا برو پیش برادرت یا پدرت یا پسر خاله بهش بگو به بیزینس! هست من 1میزارم شما 7 تا اعتبار بده ، ببین میدن؟؟؟

!Objects in the mirror are further than they appear

من يک معامله گر موفق هستم ، زيرا:

1) لبه هاي خود را کاملا بي طرفانه انتخاب ميکنم.
            2)قبل از ورود به هر معامله ريسک خود را تعيين ميکنم.
            3)يا کاملا اين ريسک را ميپذيرم يا وارد معامله نميشوم.
            4)بدون هيچ درنگ يا محافظه کاري بر طبق لبه هاي خود عمل مي کنم.
            5)همانقدر از بازار سود ميگيرم که موقعيتش را براي من فراهم کرده .
            6)به طور مرتب بر خودم نظارت دارم تا خطا نکنم.
            7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

نظر

نداشتن حساب با اين رقم يه پديده مشترك هستش پيام جان.

پيام بطور مثال با يك حساب 2000 دلاري با لوريج 1:10 حتي اگر 0.01 هم معامله كنيم، داستان از چه قرار ميشه؟

مارجين فرتي پر ميشه خب...نميشه؟!

كاش اين قضيه لوريج 1:10 رو بيشتر بازش ميكردي.

سپاس
              ویرایش توسط Barcelona : https://www.traderha.com/member/4220-barcelona در ساعت 08-30-2013, 01:42 AM
              Think / Act / Enjoy

نظر

طاها جان اصلا کار سختی نیست. یه حساب دمو باز کن و تستش کن. همه چی دستت میاد.

آقایان پیام و طاهای عزیز که سبز هستید اگر امکانش هست با مسئولان فروم مطرح میکردید که بیشتر در مورد لوریج و ماهیت آن و .... نوضیح بدن یه خدمت بزرگی به جامعه تریدری میکنید.

.

نظر

نوشته اصلی توسط Barcelona نمایش پست ها
                  نداشتن حساب با اين رقم يه پديده مشترك هستش پيام جان.

پيام بطور مثال با يك حساب 2000 دلاري با لوريج 1:10 حتي اگر 0.01 هم معامله كنيم، داستان از چه قرار ميشه؟

مارجين فرتي پر ميشه خب...نميشه؟!

كاش اين قضيه لوريج 1:10 رو بيشتر بازش ميكردي.

سپاس

به ازای هر یک لات حدود 12000 دلار میکشه.

به ازای هر 0.1 لات میشه 1200 دلار . یعنی با 1200 دلار میتونی فول مارجین0.1 لات بزنی.

حالا یه قوانین دارن برای ساعات خاص و بازار های دیگه .

مثلا درحالی که برای فارکس لوریج 300 داری همون حساب برای سهام لوریح 20 هست.

به نظرم بد نیست که مسئولان بروکر در مورد لوریج و ریزه کاریهاش توضیح دهند.

!Objects in the mirror are further than they appear

من يک معامله گر موفق هستم ، زيرا:

1) لبه هاي خود را کاملا بي طرفانه انتخاب ميکنم.
                  2)قبل از ورود به هر معامله ريسک خود را تعيين ميکنم.
                  3)يا کاملا اين ريسک را ميپذيرم يا وارد معامله نميشوم.
                  4)بدون هيچ درنگ يا محافظه کاري بر طبق لبه هاي خود عمل مي کنم.
                  5)همانقدر از بازار سود ميگيرم که موقعيتش را براي من فراهم کرده .
                  6)به طور مرتب بر خودم نظارت دارم تا خطا نکنم.
                  7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

نظر

نوشته اصلی توسط payam154 نمایش پست ها
                    طاها جان اصلا کار سختی نیست. یه حساب دمو باز کن و تستش کن. همه چی دستت میاد.

آقایان پیام و طاهای عزیز که سبز هستید اگر امکانش هست با مسئولان فروم مطرح میکردید که بیشتر در مورد لوریج و ماهیت آن و .... نوضیح بدن یه خدمت بزرگی به جامعه تریدری میکنید.
                    آره Payamجان بعد اينكه دكمه ارسال رو زدم يادم اومد

آخر شب و مستي هاش.....

باشه بهشون اطلاع خواهم داد تا براي اطلاع رساني برنامه ريزي كنن.
                    Think / Act / Enjoy

نظر

در مورد لوریج و اینکه باید چقدر باشه تا انجایی که من شنیدم و راست و دروغش گردن انهایی که گفتند در برخی از کشور ها اصلا بروکر ها حق ارائه لوریج بالا رو ندارند مثلا در ژاپن حداکثر لوریج برای افراد حقیقی 25 هستش و یا اینکه در امریکا هم به نظر من این بحث برای بروکر های واقعی مطرح هستش.

اما برای اکثر بروکر هایی که ما با آنها کار می کنیم یعنی به نوعی با انها معامله می کنیم و همه انها هم لوریج های بالائی رو ارائه میدهند اگر قرار باشد که لوریج ها کم باشد و کسی ضرر ها سنگین ندهد و کال نشود که به قول ریاست جمهوری باید کرکره مغاره خودشون رو پایین بیارند.

اما از این بحث خارج بشویم

• ضریب اهرمی (LEVERAGE)

حد اکثر ضریب اعتباری که بروکر برای انجام معاملات در اختیار تریدر قرار میدهد لوریج یا ضریب اهرمی می باشد . لوریج بروکر ها معمولآ بین 1 تا 1000 است . به عنوان مثال اگر شما با بروکری که لوریج آن 10 است یک حساب 10000 دلاری افتتاح کنید میتوانيد حداکثر تا 10,000$ * 10 = 100,000$ که معادل 1 لات استاندارد (در برابری های مستقیم Direct ) است وارد معاملات شوید .
                        البته لازم به ذکر است که این مقدار برای جفت ارزهای پایه دلاری محاسبه شده و اگر ارز پایه غیر دلاری باشد این مقدار ضربدر ضریب برابری ان جفت ارز شده و مقدار ذکر شده می تواند بیشتر یا کمتر باشد.

این حداکثر لاتیج برای انجام معامله است اما انجام چنین معامله ای از لحاظ مدیریت ریسک به هیچ وجه صحیح نمی باشد و ممکن است با یک حرکت بازار در خلاف جهت پیش بینی شده، تمام سرمایه از بین برود !! در واقع امکان استفاده از لوریج اگر آگاهانه و منطقی و محاسبه شده مورد استفاده قرار نگیرد موجب زیان های سنگین خواهد شد.

به عنوان مثال اگر شما از ان دسته از تریدر های هستید که ماکزیمم ضرر خودتان را یک درصد موجودی و بالانس خود در نظر می گیرید بنابر این شما برای یک معامله خودتان را مجاز به ضرری معادل یک درصد و برابر با 100 دلار خواهید کرد و با داشتن لوریج معادل 10 شما توان استفاده از حجم 1000 را خواهید داشت که این مقدار برابر یک میکرو لات یا همان 0.01 می باشد.

در این خصوص اگر بخواهیم موضوع را با مارجین در گیر هم حساب کنیم شاید موضوع روشنتر شود.

• Margin
                          مبلغ اوليه مورد نیاز به هنگام ورود به يک پوزيشن میباشد. مارجين ضمانتي براي حسن انجام کار مي باشد. میزان مارجین مورد نیاز برای انجام هر معامله به سه عامل زیر بستگی دارد:

سایز پوزیشن

لوریج بروکر

ارز پایه (ارز اول در برابری)

مارجين هر پوزيشن بلافاصله با بسته شدن آن پوزيشن آزاد مي گردد. مارجین بر مبنای ارز پایه محاسبه میشود .و برای این منظور همانطور که در قسمت بالا گفتیم دو مثال خواهیم داشت تا رابطه لوریج و مارجین و لات سایز ، برای جفت ارزهایی که طرف اصلی انها دلار بوده و یا حفت ارزهایی که طرف پایه و اصلی انها دلار نیست را بیان کنیم

مثال برای حفت ارز پایه دلاری:

فرض کنید مطابق انجه که در بالا گفته شد و مقرر گردید تا لات سایز ما میکرو باشد شما اقدام به خرید یک میکرو لات USDCHF کرده اید . بنابراین سایز معامله شما 1,000 دلار آمریکا (طرف اول) یا همان 0.01 لات میباشد . اگر لوریج بروکر شما 10 باشد مارجین مورد نیاز برای انجام این معامله 1,000$ /10 = 100$ میباشد .

در مثال بالا اگر لوریج بروکر 100 باشد مقدار مارجین 1,000$ /100 = 10$ خواهد بود .

مثال برای جفت ارز یایه غیر دلاری :

شما اقدام به خرید یک مینی لات EURUSD کرده اید . بنابراین سایز معامله شما 10,000 یورو (طرف اول) میباشد . از آنجا که حساب شما بر حسب دلار آمریکا افتتاح شده باید 10,000 یورو به دلار تبدیل شود تا مقدار مارجین مشخص شود .
                          اگر نرخ برابری EURUSD در حال حاضر 1.3235 باشد (قیمت همین الان)
                          10,000(eur) = 1.3235 * 10,000(usd) = 13,235 $
                          با لوریج 10 مارجین مورد نیاز برای انجام این معامله
                          Margin = 13,235$ / 10 = 1,323.5

همانطور که مشاهده می کنید شما با داشتن یک حساب 10000 دلاری قادر به ترید 0.1 نیز خواهید بود که در این شرایط تقریبا ده درصد بالانس شما به عنوان مارجین برداشته میشود و با این وجود انتخاب لات سایز با توجه به استاپ لاسی که دارید و ریسکی که برای ترید خودتان در نظر گرفته اید را می توانید به راحتی انتخاب کنید و انجه که به نظر می رسد با داشتن یک حساب 1000 دلاری و لوریج 10 در واقع ما موجودی برابر با 10000 دلار در اختیار داریم که میشود با گرو گداشتن 10 درصد بالانس ترید های 0.01 سایز داشته باشیم.

• ضمن اینکه باید حتما شرایط بروکر را برای انجام معاملات بدانیم چون برخی از انها قوانین کسر کردن لوریج در اخر هفته را داشته که می تواند باعث کال مارجین شدن بشود و یا اینکه درصد استاپ اوت لول انها برابر 50 بوده که برای تریدرهایی که با حجم بالا ترید می کنند و اخر هفته لوریج تغییر می کند و یا استاپ لاس های بالای دارند با تغییر لوریج متوانند به راحتی استاپ اوت لول شوند.

• در کل به نظر من اگر کسی بتواند حتی با پول خودش کار کند و از لوریج استفاده نکند هر چند که سود کمتری خواهد داشت ولی ریسک کمتر و دردسر کمتر و احتمال از دست دادن سرمایه در حد صفر خواهد بود وقتی 10000 دلار داشته باشید و بخواهید با ان حتی 0.1 هم ترید کنید یعنی اگر بازار 100 پپ حرکت کند شما فقط 100 دلار در ضرر هستید و خودتان با این وجود میزان سود و ضررتان را و درصد سوددهی و احتمال از دست دادن سرمایه را مقایسه کنید

ویرایش توسط بانوی شرقی : https://www.traderha.com/member/10330-بانوی-شرقی در ساعت 08-30-2013, 03:21 AM
                      امضاء

نظر

با سلام

پول بی زبون رو باید بخوابانیم در حساب بروکری که از سرنوشت 1 ساعت دیگه آن و یا خودمان بی اطلاعیم .

برای تریدری که ماهیانه یک پوزیشن دارد و 10% از کل موجودی خود را ریسک می کند ، واقعا متفاوت است که ، همین 10% ریسک را در بروکر قرار داده و در صورت سوخت ، مجددا 10% دیگر شارژ نماید ، تا اینکه 100% حساب را نزد بروکر قرار داده که شاید از فردا صبح به علت مشکلات داخلی کشورمان و ... نتواند سرمایه خود را خارج نماید .

این کار بروکرها ، در ظاهر و ساده انگاری تریدرها ، دلسوزی برای تریدرهاست . در حالیکه پول زیادی در حساب آنها ذخیره می گردد که ......................

اگر مهمترین قسمت ترید ، خویشتن داری تریدر و انضباط فردی است ، باید آنرا به تریدر بسپارند و نه با این روشها و ... سعی در کنترل تریدر داشته باشند .

یکی از مهمترین و دلپذیرترین و مجذوب ترین موارد در بازارهای مالی ، وجود لوریج است .

نظر

سلام

به بیان ساده برای داشتن لوریج 10 به ازای هر 100 دلار 0.01 لات معامله میشود.در ضمن هرچه لوریج حساب بالا تر باشد مارجین کمتری درگیر میشود.پس باید حساب با لورج بالا باز کنیم ولی در معاملات از حداقل لوریج استفاده کنیم.

نظر

نوشته اصلی توسط sookoot نمایش پست ها
                            با سلام

پول بی زبون رو باید بخوابانیم در حساب بروکری که از سرنوشت 1 ساعت دیگه آن و یا خودمان بی اطلاعیم .

برای تریدری که ماهیانه یک پوزیشن دارد و 10% از کل موجودی خود را ریسک می کند ، واقعا متفاوت است که ، همین 10% ریسک را در بروکر قرار داده و در صورت سوخت ، مجددا 10% دیگر شارژ نماید ، تا اینکه 100% حساب را نزد بروکر قرار داده که شاید از فردا صبح به علت مشکلات داخلی کشورمان و ... نتواند سرمایه خود را خارج نماید .

این کار بروکرها ، در ظاهر و ساده انگاری تریدرها ، دلسوزی برای تریدرهاست . در حالیکه پول زیادی در حساب آنها ذخیره می گردد که ......................

اگر مهمترین قسمت ترید ، خویشتن داری تریدر و انضباط فردی است ، باید آنرا به تریدر بسپارند و نه با این روشها و ... سعی در کنترل تریدر داشته باشند .

یکی از مهمترین و دلپذیرترین و مجذوب ترین موارد در بازارهای مالی ، وجود لوریج است .
                            درود بر شما

فکر کنم تعریف لوریج و اندازه حساب کمی با اینی که شما گفتید فرق میکنه. قرار نشد که من یا شما پول بیشتری را شارژ کنیم. فرق لوریج کمتر اینه که به ما اجازه هوسرانی با لات بالا و ریسک زیاد و باز کردن چند پوزیشن سنگین با هم رو نمیده.

در نتیجه این ترید های هیجانی کمتر میشه . مثل این میمونه که دست شما رو مینیده تا کمتر کال بشینو در نهایت به نظرم مثل استاپ دوست ما است و ما بیخبریم.

یه چیزی هم بگم که وقتی با لوریج مثلا 1 به 200 شما با حساب 1000 دلاری ( در بروکر مختلف این عدد متفاوت است ) 70 یا 80 درصد حساب را هنگام کال شدن از دست میدهید. ولی در مواردی که لوریج کمتر است ( بسته به عدد لوریج دارد ) شما مثلا با از دست دادن 30 یا 40 در صد حساب کال میشوید . دقت بفرمایید فرق اساسی و مزیتی که بزرگان به دنبال آن هستند در اینجاست.

نوشته اصلی توسط amoaleman نمایش پست ها
                            سلام

به بیان ساده برای داشتن لوریج 10 به ازای هر 100 دلار 0.01 لات معامله میشود.در ضمن هرچه لوریج حساب بالا تر باشد مارجین کمتری درگیر میشود.پس باید حساب با لورج بالا باز کنیم ولی در معاملات از حداقل لوریج استفاده کنیم.
                            درود بر شما

دوست عزیز یه سوال .با خودمان رو راست باشیم. اگر قرار نیست آتیش بازی کنیم کبریت برای چی میخواهیم؟

اگر قرارنیست ما با ریسک بالا وارد شویم پس لوریج بالا هم نمیخواهیم. ولی اگر اون بحث روانی که همیشه در موردش حرف میزنیم بر ما غلبه کرد چی؟ حتی برای یک بار ( اولین بار = آخرین بار ). حداقل از این طریق نا خواسته آنیش بازی نمیکنیم !!!

.

نظر

نوشته اصلی توسط amoaleman نمایش پست ها
                              سلام

با نظر این دوستمون موافقم.شما به عنوان مثال با لوریج 1:10 با بالانس 1000 دلار پوزیشن 0.1 نمیتونید باز کنید.
                              لوریج واقعا مثل شمشیر دو لبه است.شما وقتی پلن معاملاتت مشخص باشه و حد ضرر رو از قبل تعیین کرده باشی.چه ترسی از لوریج هست.
                              اصلا لوریج رو 1:500 انتخاب کن یک جایی استاپت 30 تا هست توی یک موقعیت دیگه 100 تا بسته اون در انتخاب حجم معامله دستت بسته نیست. مهم اینه که بتونی خودتو کنترل کنی وحتی اگه احتمال زیاد به سود نشستن پوزیشنت میدی حجم تریدت رو افزایش ندی.
                              حالا چرا باید این هم پولو درگیر حساب کنیم.

نظر

چناب پیام 154
                                عذر میخوام که دارم نظر میدم و جسارت میکنم
                                همین مطلبی خودتون فرمودید اگه بروکر ها فلان شرایط(باز کردن حساب با مدرک) ارایه بدن ایا خود شما مدارکی واسه ارایه کردن دارید؟
                                دوستان زیادی هستند که ختی کلاس هم نرفتند و با چهار تا کتاب و همچنین با پلن مهملاتی خودشون برااساس حالات و روخیات شخصیشان تنظیم کردن سود های خوبی از دیگر دوستان که حتی صد مدرک هم دارن میکنند
                                مربی پرورش اندامم بهم میگفت
                                هیچ گاه یک مربی یه قهرمان نمیشه و همچنین یلعکس هیچ گاه یک قهرمان مربی خوبی نمیشه
                                داداش باید تو این بازار بو قول ......................... استخوان ترکاند
                                ارادت
                                (( هرچه پیش از این بوده بعد از این هم خواهد بود))

نظر

پردازش ...
                                X