اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

انواع روش های کلاه برداری در بازارهای مالی و روش های جلوگیری از آنها

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

ممنون از دوستانی که به سوال های حاشیه ای خیلی توجه دارند
    کاش در مورد پست اصلی هم مطلبی رو به اشتراک میزاشتین

نظر

حیف وصد حیف

آیا می دانید....

چقدر دوستان خوب و با دانش و فعالی رو در سالهای اخیر به خاطر حاشیه های الکی و بچه گانه از دست دادیم...

چقدر نکات و ایده های جدیدی رو در گذشته در نطفه خفه کردیم...

چقدر موارد نو و ابتکاری را به خاطر احتمال به وجود آمدن حاشیه های مختلف وارایه نشدنش از دست می دهیم...

واقعا چرا؟

نظر

بچه ها یعنی میفرمائید روز تعطیل هم با هم کل کل نکنیم ؟؟؟

اینهمه دلار از همین طریق درو کردیم مگه کجای دنیا را گرفته ایم ؟؟ بگذارید کمی غیبت کنیم ، خیلی میچسبه
        تحلیل طلا در بازه های زمانی گوناگون در کانال https://t.me/sofitahlil
        قابل استفاده برای تریدر های مبتدی

نظر

وقتی یک تریدر تازه کار، وارد بازار میشه ، و میخواد کلاسی ثبت نام کنه ... قطعا با این دیدگاه هست که با اموزه هایی که توی اون کلاس یاد میگیره ، پول دربیاره... به نظر من یک روش کلاهبرداری در بازار این هست که با اموزشهایی که به هیچ دردی نمیخوره و نمیشه باهشون پول دراورد ، بخوای کلاس باز کنی و از مردم پول جدا کنی ...

فرقی نمیکنه ، میخواد فارکس باشه یا هر جای دیگه .. پولی که به روش مشروع کسب نشه و با زرنگی بخوای از دیگران پول بکشی ، هیچ برکت و خیری نمیکنه .. یعنی نه تنها برات باقی نمیمونه ، بلکه در راههای بد مثل بیماری و تصادف و... استفاده میشه .

نظر

.
            ویرایش توسط farhad2010 : https://www.traderha.com/member/9220-farhad2010 در ساعت 09-12-2015, 10:40 PM

نظر

نوشته اصلی توسط mosayeb256 نمایش پست ها
              ممنون از دوستانی که به سوال های حاشیه ای خیلی توجه دارند
              کاش در مورد پست اصلی هم مطلبی رو به اشتراک میزاشتین

دوست عریر این قاسم نادعلی تا بحال بالای 1000 تا پست رده غافل از یک تحلیل تکنیکال و یک مطلب مفید

تا 500 تا پست اول ایشون که همش با بچه ها کل کل میکرد که اصلا فارکس و بازارهای مالی نمیشه ازش پول در اورد و من تا کنون ندیدم کسی بتونه پول در بیاره

از 1000 تا به این ور هم معلوم بخاطر افت شدید یورو و انداختن یک تحلیل بنیادی پشت این افت و حالا یک تکنیکال که هر وقت هم که میگی میگه میدونید

که چی است تکنیکال و احتیاج به تصویر نداره و اگر هم تصویری گذاشتن دامی بوده برای فروش کتاب و یا سایتی که خودشون طراحی کردن

اگر اینجوری مینویبسم بخاطر اینکه ایشون تا کنون با همین کلمه دروان دان به پر و پای خیلیها پیچیده و تازه خودش هم تو این چند وقت نظرش عوض شده
              فارکس رو هتر از سهام و غیره میدونه چون اقتصادشرکتها مثل اقتصاد دولت نیست و بهتر میشه تو فارکس سود گرفت

در روی رابرت ماینر رو در داینامیک دیدن مارکت و رندگی کم

یک نکته ای هم بگم

با بیشتر کسانی که سالها در بورس دارن فعالیت میکنن و الان کم پیدا شدن

صحبت میکنید /به این نتیجه میرسید که فارکس با پول کم ارزش وقت گذاشتن رو نداره و بیشتر بشکل اعتیاد در ادم در میاد و بهتر ادم برایرسرگرمی

به اون بپردازه و نهایت به عنوان شغل دوم بهش نگاه کنه البته اگر بتونه شرایط داشتن حساب متوسط رو داشته باشه که با ماهی 5 درصد نهایت سود

دازده نشه
              ولی ادمهای تازه کار براشون سودهای رویایی ملاک است و حداقل تو هفته 100 درصد رو نگیرن از فارکس راضی نیستن

در ادامه این رو هم ذکر کنم با چندین تن ار عریران که که سالها در بازار فعال بودن صحبتی داشتم

عنوان کردن نمیخواهیم ما بیایم با تحلیل و مطالبی که داریم باعث جو دادن به تاره کارها برای ورود به بازارهای مالی بشیم چون میدیون

بسیار کار سخته است ار مارکت پول در اوردن و شاید هم تا اون نفطه اون تریدر برسه ///در رندگی شخصی و خوانوادگیش شاهد اتفاقات ناگواری باشه

من خودم دوستی رو رو که خیلی مشتاق به سر کلاسهای یکی از اساتید راهنمایی کردم ولی الان دارم در عذاب وجدان میسورم بخاطر اینکه اون دوستم

در 3 ماه 60 میلیون پول رو تقدیم بازار فارکس کرد و الان هم از کار بیکار شده هم اینکه اه در بساط نداره و میتونم بگم امکان اینکه همسرش هم طلاق بگیره

دور از ذهن نیست

یخاطر اینکه این بازار 20 درصد تحلیل و استراتژی و این موارد است مابقی بعد روانی است که ما ها هم با انواع ارزوهای براورده نشده وارده بازار فارکس میشیم و

بعدش همیشود همان چیری که نباید بشود

حال هم میوندیم چیکار کنیم فعالیت رو بیشتر کنیم ار افتش میتریسیم /

بهر حال این متن رو از پیام اذرباد عریر نقل قول میکنم شاید بدرد دوستانی که هر روز دنبال سیستم و استراتؤی نوع در بازار هستن بیاد

مشکل شما اینا نیست! شما به دنبال قطعیت هستی!

نه در بازار بلکه در کل زندگی قطعیتی وجود نداره .

ذهنیتی که در هر چیزی به دنبال قطعیت میگرده در بازار نمیتونه صاحب ذهن را موفق کنه .

شما به دنبال جواب هستی که قطعا بدونی میشه سود کرد - مثل اینکه بخوای یه کسب و کار

راه بندازی و با توجه به وجود کسانی مثل بیل گیتس و استیو جابز و وارن بافت بگی منم موفق میشم!!

جواب شما را نمیدهم چون مسئله را پیچیده تر میکند.

برای موفقیت به پارامترهایی نیاز هست که در تاپیک های شخصی خودم اشاره کردم(در حد تجربه و توان خودم)

دنبال کلید موفقیت در چارت نگردید جای دیگری در گوشه های ذهن خودتان کاووش کنید.

آنچه در حد تجربه و سوادم بوده در همین تاپیک و تاپیک فرومpcm گفتم. بعد از چند سال

دیگه حرفی واسه گفتن نمیمونه! در همین محدوده مدیریت سرمایه و مدیریت روانی باید متمرکز بود .

نکته ای قابل عرض باشه حتما در تاپیک نظرم رو میگم. ممنونم بابت ابراز لطفتان .

نظر

اگه یه بنده خدا بهتون بگه من یه استراتژی یا اکسپرت دارم که ماهی فلان درصد سود میده
                و این رو به قیمت یک میلیون میفروشم ، با چه شرایطی ازش خرید میکنید ؟
                به نظرتون چند درصد کلاه برداری هست ؟
                واقعا اگه داره سود میده چرا طرف میخواد بفروشه ؟
                ( لطفا تا آخر بحث ها صبور باشید و بهم نخندید :d )

نظر

معمولا افراد سود جو و کلاهبردار به سراغ کسانی که در بازار به سردرگمی رسیده اند و اطلاعات زیادی از آن ندارند میروند .

اگر تگ کاربری خوبی هم داشته باشند که چه ساده تر ...
                  اگر درسرسی مدیریتی در سایت ها هم داشته باشند که چه بهتر ...
                  اگر در استیتمنت سازی مهارت داشته باشند که چه بهتر ...
                  اگر به قول مصیب اگر اکسپرت باشه که خیلی هم جذاب تر
                  اگر ib باشند که خیلی بیشتر هم کی میده . احتمالا هم پیشنهاد میشه لوریج را ماکس بزارید
                  و همه ی اینکار ها از سر خیر خواهی مردم است ولاغیر
                  )
                  یاده اون برنامه افتادم که یک داستان نشون میداد بعد میگفت آیا این داستان واقعیت داشت یا خیر !.
                  مساله از جایی آغاز میشود که ما خود را جایز خطا میدانیم

نظر

نوشته اصلی توسط mosayeb256 نمایش پست ها
                    اگه یه بنده خدا بهتون بگه من یه استراتژی یا اکسپرت دارم که ماهی فلان درصد سود میده
                    و این رو به قیمت یک میلیون میفروشم ، با چه شرایطی ازش خرید میکنید ؟
                    به نظرتون چند درصد کلاه برداری هست ؟
                    واقعا اگه داره سود میده چرا طرف میخواد بفروشه ؟
                    ( لطفا تا آخر بحث ها صبور باشید و بهم نخندید :d )

دوست عریر

مشکل ما اینکه دنبال قطعیت در یک پدیدهای هستیم که داینامیک ترین پدیده ساخت دست بشر است

از یک طرف فعالین بازار خرید و فروش خود رو برپایه دلایل منطقی و غیره منطقی انجام میدن

یعنی ما در مارکت نمیتونیم پدیده رو علت چیری بدونیم

در عالم علم و فلسفه برای هر پدیده ای علتی متناسب با اون در نظر میگیرن و اگر هم نشه گفت به یقین رسیده میشه گفت حالتی از اقناع رو به طرف القا میکنه

و مارکت اونچیری که مهم است خود پدبده نیست بلکه تفسیر خریدار ها و فروشندگان از اون پدیده است که حالت داینامیک و پویا به مارکت داده

نمونه اخرش انتظار چندین ساله برای توافق هسته ای و اونواع تحلیل های در جهت رشد مارکت ولی نشون داد که بازار جایی برای براورده کردن ارزوها و انتظارات افراد

بخاطر همین مسله است بحث مدیریت سرمایه سرمایه در تمام موقعیت ها ضروری و واجب میشه

از اون گذشته بحث مدیریت ذهن و روان برای درک انچه در مارکت داره روی میده و ما باید با یک حالت بی طرفی به اون نگاه کنیم

بقول مارکت داگلاس تو کتاب مهامله گر منطم خودش میگه

وقتی که تونستم هویت ساختگی خودم و از ذهنم دور کنم تونستم یواش یواش به مارکت بصورت بی طرفانه نگاه کنم

شما این مورد رو تنها میتونی در کتابهای عرفانی ببینی که سعی میکننه انسان رو از تعلقات و هویت های پوشالی و بغض و کینه خالی کنه

بخاطر همین مسله است که برای کسانی که در بیرون بازار های مالی هستن

تعجب اور است که وارن بافت در خانه ای رندگی میکند قیمت بسیار پایین دارد و انچنان هم مجلل نیست و در حدود 40 سال قبل خریداری کرده

چون وارن بافت برای پول و ارضایی نیاری مادی و هویتهای پوشالی کسب ثروت نکرده و میشه گفت این حالت روحی اون بوده که تونسته بدور از هر بغض و کینه و شهوت شهرت و غیره

اون رو کمک کنه تا به این حد از ثروت برسه

بخاطر همین موضوع است که امورش تکنیکال در یکماه صورت میگیره و یا اموختن یک استراتژی مناسب که دربازار هم نتایج خوبی داده ولی در دست تریدر ناشی منجر به ریان میشه

با توجه به علاقه ای که به بازارهای مالی داشتم میتونم بگم در این 2 سال اخیر بحث تکنیکال در ایران بیشتر داره وارد حوضه پیش گویی و رمالی این مسایل میشه و هر کی که بتونه این

ادعا رو با جلوهای رنگارنگتری به نمایش بذاره میتونه مخاطب ساده بیشتری رو جم کنه و از جهل اونها برای خودش به نان و نوایی برسه

بعد مدیریت سرمایه و بعد روانی است که به تریدر کمک میکنه تا بتونه یک سود معقول از بازار بگیره

تو کتاب رندگی از راه داد ستد در بازار های مالی الکساندر الدر گفته شده

بازارهای مالی تنها حسنی که نسبت به دیگر شغلها داره اینکه شما میتونید در هر نقطه ار هلم باشید و تنها بتونید کسب درامد معقول داشته باشید نه بیشتر

خواب اینکه فلان استراتژی این قیمت و بهمان اکسپرت اینثقدر اون هم بدونه در نظر گرفتن دورهای بد و بد قلق بازار با سود ثابت نشان از یکی همین کسب سود کلاه بردار انه داره

چه تو بورس تهران چه تو فارکس یک سیستم ساده رو باید فرا گرفت و سعی در این داشته اون سیستم هم با بعد روانی ما متناسب باشه و ما هم با ان راحت باشیم

یعد سعی کنیم مدیریت سرمایه پویا داشته باشیم یعنی سعی کنیم بر اثر تجربه تراز های استاپ لاس خود رو بهینه کنیم

این راه رو ادامه بدیم و ناامید نشیم و در مسیر این راه از خود ازاری و خود تحریبی هم دست بردار و سعی کنیم هر روز بتونیم بی طرفانه تر به بازار نگاه کنیم که

گویی در حین باز بودن پوریشن ها باعث احلال در روح و روان ما نشود که اگر بشود

هر پیامبر پیش گویی در بازار میتونه با استفاده از همین ضعف روحی ما و نیاز ما به اینکه دنبال یقین و ثبات در بازار هستیم سو استفاده کنه

بقول مایک داگلاس تعداد معدودی انسان میتونه در بازارهای مالی موفق بشه چون انسانها برای اینکه در احتمالات رندگی کنن ساحته نشدن و نیاز شدید دارن تا با یقین باشن

این نیاز اینقدر شدید است اگر هم در عالم واقع انسان ان را پیدا نکند در بعد روانی خودش رو تسلیم و سر سپرده یک

صنم و بت و شحصیت میکند

مژده به به دوستانی که خواهان ازادی و ازادگی هستن

بازار های مالی میتونه انسانها رو هم ازاده بار بیاره هم محیطش بگونه ای است که انسان در تنها اجتماع بی حصار و در بند میتونه بشکل ازادانه دست به عمل بزنه

بعضی مواقع صیاد رزنگ نیست بلکه این ذهنیت دام است که اون رو اسیر صیاد میکنه

پس پیش گویی و قطعیت هرگز

بررسی موقعیت های معاملاتی با درصد احتمال بیشتر اری

نظر

بعضی وقتا یه نفر تو بازار 70 درصد از سرمایه اش رو از دست میده
                      بعدش اولین چیزی که به ذهنش میرسه از اطرافیانش کمک بگیره
                      بهش سیگنال بدن
                      با حسابش کار کنن
                      و....
                      پس تو فروم ها یا گروه ها دنبال افرادی میگرده که کار بلد باشن
                      ولی بعضی ها حتی به کسی که 70 درصد هم ضرر کرده رحم نمیکنن
                      میخوان بهش اکسپرت ، استراتژی و... بفروشن !!!
                      همچین آدم هایی هم پیدا میشن !!!
                      واقعا قصد کمک کردن دارن ؟؟

نظر

یه بنده خدایی هم چند وقت پیش رفتیم پیشش آموزش ببینیم از سیستمش خیلی تعریف میکرد ازش یه استیتمنت چند ماهه خواستیم با ده تا معامله زنده
                        گفت می تونید بریدتو فروم پست هامو نگاه کنید اونجا کارنامه من هست ولی چون اصرار بر استیتمنت بود و معامله زنده گفت چند ماه دیگه آماده میکنم
                        الانم که الانه آماده نکرد
                        می گفت تو ترکیه زندگی میکنه ولی آی پی مودمش مال ایران بود
                        می گفت هر جا بری باز برمیگردی پیش خودم یه بازار گرمی میکرد برای 600 تومن سیستم آموزشیش مواظب بعضی آدم ها باشید .
                        حتی بهش فرصت بدید بگید من سه ماه دیگه میام ولی شما یه استیتمنت از یه حساب کوچیک بدید بهم و چند تا معامله زنده ( حداقل چیز هایی که از طرف درخواست کنید این باشه ) .
                        قطعا دوستان تجربیات بسیار زیادی دارن ولی رو نمیکنن

نظر

عرض سلام ببخشید یه سوال داشتم و ببخشید اینچا می پرسم نیم دونستنم کجا بپرسم چرا وقتی میخوایم فایل های آموزشی تایم آنالیز جناب نیما آزادی را دانلود کنیم نمیشه هی ارور میده در حالی که قبلا میشد
                          با نمودار صحبت کنید او پاسخ شما را می دهد ولی از او باید سوال درستی کرد تا پاسخ درستی بشنوید
                          زیاد به فکر کسب
                          دانش صریح نباید بود بلکه به دنبال دانش ضمنی باشید چون آن دانش کلید پیروزی می باشد
                          و این کلید جز از راه
                          فکر کردن بر روی پدیده ها به صورت مستمر از راه دیگری به دست نمی آید

نظر

نوشته اصلی توسط saeeeed نمایش پست ها
                            بابا ای کیو ... باهوش ... زرنگ

اخه اونی که میاد 5000 تا از تو بگیره با حساب خودش هج کنه ، اون روی سکه هم نگاه کن اخوی ....که ممکنه حساب خودش کال بشه ! بعد حساب تو دوبل شده o-O
                            افرين به هوش ذكاوت
                            حساب من اگه كال شد و حساب اون دو برابر بازم پول تو جيب خودمون است
                            دومرتبه ادامه ميده بالاخره از چند بار يكبار كال ميشه ديگه
                            به نظر من پيش بيني جهت ماركت به هيچ عنوان قابل تشخيص نيست
                            تنها برگه برنده يك تكنيكال اينه كه وقتي ميبينه يكعده دارن به يك سمت ميدوند پشت سرشون بدود پس تكنيكال فقط ميتونه تو ماركت جهت دار و جهت گرفته حركت كنه و اولين زمان شكستش زمانيه كه شروع به پيش بيني ميكنه
                            نميدونم الان قيمت برميگرده ووو خيلي ريزش كرده ووو موج فلان وووالگوي فلان ووو واگرايي ووو
                            ویرایش توسط hdtrader : https://www.traderha.com/member/7025-hdtrader در ساعت 09-16-2015, 01:28 AM

نظر

نوشته اصلی توسط hdtrader نمایش پست ها
                              افرين به هوش ذكاوت
                              حساب من اگه كال شد و حساب اون دو برابر بازم پول تو جيب خودمون است
                              دومرتبه ادامه ميده بالاخره از چند بار يكبار كال ميشه ديگه
                              به نظر من پيش بيني جهت ماركت به هيچ عنوان قابل تشخيص نيست
                              تنها برگه برنده يك تكنيكال اينه كه وقتي ميبينه يكعده دارن به يك سمت ميدوند پشت سرشون بدود پس تكنيكال فقط ميتونه تو ماركت جهت دار و جهت گرفته حركت كنه و اولين زمان شكستش زمانيه كه شروع به پيش بيني ميكنه
                              نميدونم الان قيمت برميگرده ووو خيلي ريزش كرده ووو موج فلان وووالگوي فلان ووو واگرايي ووو
                              پول تو جیب کیه ؟! سرمایه دار که شما باشی همه سود و به کلاهبردار میدی؟! حساب کلاهبردار کال شده در حالی که ممکنه تو فقط 30 درصد از سود و بهش بدی ... اینطوری که بازم کلاهبردار ضرر کرده .
                              خودت داری میگی حسابت اگه کال شد ! یعنی چی ؟! یعنی شرایط شما با کلاهبردار که داره حسابشو با حساب شما هج میکنه 50 - 50 ... پس هیچ کلاه بردار احمقی نمیاد این همه وقت و انرژی بزاره سر هیچی
                              پـــــایان تنهایی آغـــاز بازار است

نظر

يعني دركش اينقدر مشكله
                                فرض كنيد شما يك حساب ٥٠٠٠ تايي دادي به من و بنده با حساب خودم هچ كردم
                                از بخت بد حساب من كال و حساب شما شد ده هزار تا
                                حالا دو مرتبه اينكار رو ميكنم مطمن باشيد بالاخره حساب شما رو كال ميكنم
                                اگر باور نداريد يك حساب ٥٠٠ دلاري به من بدهيد تا به نحو احسن اينكارو انجام بدم واستون
                                حتي اگر نتونستم مرتبه اول كاللت كنم پول من هم مال شما
                                بالاخره كال كردن هم روشهايي داره واسه خودش
                                برخي از دوستانم هستن كارشون هچ كردن بونوس بروكرهاست
                                البته شما اينكارو نكنيد چون بروكر براحتي متوجه ميشه
                                ویرایش توسط hdtrader : https://www.traderha.com/member/7025-hdtrader در ساعت 09-16-2015, 10:52 AM

نظر

پردازش ...
                                X