اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

آیا میتوان به علم مدرسان و مولفان فعال در بازارهای مالی اعتماد کرد؟

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

نوشته اصلی توسط مسلم آل شبر نمایش پست ها
    شما دنبال چند درصد در ماه هستید؟

سلام

در صد سود انقدر كه در اين علم متغير و تاثير پذير از عوامل متعدد هست كه در هيچ رشته ديگر نيست

يك سري عوامل تاثير گذار در شخص معامله گر هست كه همگي به انها اشراف داريد ولي عوامل مهم ديگر هست كه مربوط به بروكر هست و نوع حساب

بعنوان مثال به اين مغامله گر و تريدهائي كه به احتمال زياد توسط اربيتراژ داره انجام ميده در تصوير توجه فرمائيد كه در يك مسابقه و ذز مدت 4 روز مبلغ حسابش زا از 50 هزار دلار به ميزان پنجهزار در صد رشد داده ،، بدون هيچ دغدغده

نظر

پاسخ به سوال اصلی تاپیک

معامله گری در انتها کاری بی روح و کسل کننده خواهد شد - به دست آوردن پول بیشتر به تنهایی روحیه انسان را ارضا نمیکند.

آموزش یکی از راه های مقابله با افسردگی و مرگ روحیه است . با کار و ارتباط جمعی زنده ایم - اگر خواسته اصلی پول باشد

تام دیمارک با میلیارد ها ثروت نیازی به عایدی فروش کتاب یا آموزش دارد؟

نظر

نوشته اصلی توسط farhad2010 نمایش پست ها
        آقای متا دو تا سوال:

اول اینکه این رقم ده درصد در سال رو بر چه مبنایی میگید؟
        سوال دوم اینکه به فرض نظر شما درست باشه ، ایا شما حاضری در کاری پرریسک شرکت کنی که در صورت موفقیت اخر دوره سالانه ده درصد سرمایه سود کنی؟ خوب اگه اینطور باشه که پولت رو به دلـار تبدیل کنی بزاری زیر فرش ، احتمالا سر سال به اندازه همون ده درصد بصورت طبیعی بدون ریسک رشد خواهد داشت.
        براساس راندمان استند شده كه دارم و پلن مديريت سرمايه
        البته ٢٠ درصد هم تونستم ولي يك تريد معقول نبايد بيشتر از اين در بياره
        ضمنا ده درصد دلاري خيلي سود زيادي است بانكهاي ايران به شما نهايت دلاري ٥ درصد سود ميدن و تازه اگر زمان پس دادن پولتون بازي در نيارن
        دوم من مديريت سرمايه دارم و حداقل دو برابر سود بانكي دلاري در ميارم كه براي من جذابه
        پول زير فرش كه بهره دلاري نميگيره و در امد من دلاري است
        ولي تصميم بستگي به خودتان دارد

Sent from my iPad using Tapatalk
        ویرایش توسط hdtrader : https://www.traderha.com/member/7025-hdtrader در ساعت 08-07-2014, 11:12 PM

نظر

نوشته اصلی توسط پندار نمایش پست ها
          سلام

در صد سود انقدر كه در اين علم متغير و تاثير پذير از عوامل متعدد هست كه در هيچ رشته ديگر نيست

يك سري عوامل تاثير گذار در شخص معامله گر هست كه همگي به انها اشراف داريد ولي عوامل مهم ديگر هست كه مربوط به بروكر هست و نوع حساب

بعنوان مثال به اين مغامله گر و تريدهائي كه به احتمال زياد توسط اربيتراژ داره انجام ميده در تصوير توجه فرمائيد كه در يك مسابقه و ذز مدت 4 روز مبلغ حسابش زا از 50 هزار دلار به ميزان پنجهزار در صد رشد داده ،، بدون هيچ دغدغده

من متوجه نشدم طرف در آن واحد يك سل يورو زده و يك باي يورو بعد چطور سود كرده
          حداقل دو تا ٢٠ پوينت موقع ورود و دو تا هم موقع خروج اسپرد داده يعني همينطوري ٨٠ پوينت تو ضرره
          اربيتاژ كه اينطوري نيست اخوي
          آربيتاژ براساس كوريشن صورت ميگيره اونهم بين دو جفت ارز نه اينكه روي يك ارز سل و باي بزني

نظر

نوشته اصلی توسط Meta نمایش پست ها
            من متوجه نشدم طرف در آن واحد يك سل يورو زده و يك باي يورو بعد چطور سود كرده
            حداقل دو تا ٢٠ پوينت موقع ورود و دو تا هم موقع خروج اسپرد داده يعني همينطوري ٨٠ پوينت تو ضرره
            اربيتاژ كه اينطوري نيست اخوي
            آربيتاژ براساس كوريشن صورت ميگيره اونهم بين دو جفت ارز نه اينكه روي يك ارز سل و باي بزني

هماتگونه كه اقاي پندار نوشته است به اختمال زياد اربيتراژ هست ( Coppier )
            ویرایش توسط Modi : https://www.traderha.com/member/7320-modi در ساعت 08-07-2014, 11:38 PM

نظر

نوشته اصلی توسط hessamfx نمایش پست ها
              سلام.
              دوست عزیز تفکرات افراد متفاوت هست،کسانی هستند که علم این کارو دارن و سود خوبی هم کسب میکنند و اون علم رو برای خودشون نگه میدارن و انتقال نمیدن.
              ولی کسانی هم هستند امثال وارن بافت ایشون با اینکه از لحاظ مالی جزو 5 نفر برتر دنیا هستند ولی میان در دانشگاه و تدریس میکنند به نظر شما این آدم به حقوق استادی نیازی داره؟؟؟
              سوالی که شما پرسیدید که مثلا اگر فلان استاد میاد و تدریس میکنه چرا نمیره برای خودش ترید کنه و سود کنه،پول آموزش به چه دردش می خوره؟این بر میگرده به ذهنیت ما که فکر میکنیم ترید در بازار مالی یک شغل رویایی هست و اگر کسی ادعای بلد بودن کرد پس باید توی پول غرق باشه!!! نه این طور نیست این شغل هم مثل بقیه شغل ها ولی با کمی ریسک بیشتر(سود یا ضرر بیشتر) نه یک در آمد رویایی،پس در آمد از طریق آموزش هم می تونه مفید باشه.(البته بعضی افراد در تدریس بسیار موفق تر هستند تا عمل.(این رو توی معلم های زمان مدرسه هم زیاد دیدیم)

ممنون.
              کسی که در این بازار حرفه ای هست ، داشتن حسابهای میلیاردی براش یک امر عادی هست ، اگه کسی یک حساب میلیاردی داشته باشه ، بفرض سود اوری ماهی 5% ، یطور متوسط این فرد ماهانه 50 میلیون حداقل درامد داره ، حالا به نظر شما این فرد میاد خودش رو علاف کلاسهایی کنه که مثلا شهریه هر نفر در اون سیصد هزار تومن هست که چقدرش به مدرس دوره برسه تازه!؟ حالا مشکلی نیست ، خدا خیر اون مدرس بده که میاد برای رضای خدا و یا اهداف دیگه مثل در جمع بودن و گسترش علم و... تدریس میکنه ، ولی صحبتی که هست اینه ایا اون فرد توی کلاسها همون روش ترید خودش که با اون روش داره حسابهای سنگین مدیریت میکنه رو اموزش میده یا یک سری مسائل بدون کاربرد و بلا استفاده که هیچ وقت نمیشه باهشون ترید کرد و صرفا به درد اسم و رسم درکردن میخوره رو تدریس میکنه؟

نظر

نوشته اصلی توسط پندار نمایش پست ها
                سلام

با سلام و عرض ادب

نکات اصلی همین مواردی است که شما فرموده ایید که رنگی نشان داده ام . به نظر شما ایا این شخص با همین سرمایه قادر خواهد بود در همان 4 روز به جای 5 هزار درصد یک هزار درصد و حتی کمتر 500 در صد سود در حساب ریل داشته باشه؟

پاسخ بنده به این سوال اینه که اگر این مبلغ برای ایشون مثل یک پول توجیبی باشه که از دست دادن ان براش مهم نباشه بله میتونه .اما اگر با هزار بدبختی و خون و دل خوردن این مبلغ را جور کرده باشه نمیتونه این کار را بکنه مگر این که شرایطی برای ان فرد بوجود امده با شه که یا قید همه چیز را بزنه و 50 50 فکر کنه مثل فردی میمونه که حکم اعدامش صادر شده و مثلا قرار فردا اعدامش کنند و فقط یک شب فرصت داره و تصمیم میگیره به هر قیمتی شده ان شب فرار کنه یا فرار میکنه و یا این که در حین فرار ممکنه از بین بره .در هر حال فرقی براش نداره.

بنا بر این شرایط روحی افراد برمیگرده به میزان تاثیر ان مبلغ در زندگی روزمره ی ان فرد . با تشکر
                ویرایش توسط gerami-sea : https://www.traderha.com/member/2878-gerami-sea در ساعت 08-08-2014, 12:03 AM
                ▪ مثبت فکر کردن را تمرین کنید، هر روز!

نظر

براساس راندمان استند شده كه دارم و پلن مديريت سرمايه
                  البته ٢٠ درصد هم تونستم ولي يك تريد معقول نبايد بيشتر از اين در بياره
                  ضمنا ده درصد دلاري خيلي سود زيادي است بانكهاي ايران به شما نهايت دلاري ٥ درصد سود ميدن و تازه اگر زمان پس دادن پولتون بازي در نيارن
                  دوم من مديريت سرمايه دارم و حداقل دو برابر سود بانكي دلاري در ميارم كه براي من جذابه
                  پول زير فرش كه بهره دلاري نميگيره و در امد من دلاري است
                  ولي تصميم بستگي به خودتان دارد

این موضوع بحث الان ما نیست..ولی...

اگر سود شما سالانه ده درصد هست که اگر زیاد روی درامد اون حساب باز نکنید و بعنوان شغل بهش نگاه نکنید که بحثی نیست. در غیر اینصورت اگر بخواید ده درصد برای شما پول چشمگیری باشه باید سرمایه اولیه شما رقم هنگفتی باشه ، که به نظر من کمی غیر منطقی هست که بخاطر ده درصد سود سالانه از شغل پرریسکی مثل ترید استفاده کنید در حالیکه میشه با روشهای بدون ریسک مثل بانک سودهای تضمینی داشت. ولو درصد سود کمتر ولی بدون ریسک.
                  ویرایش توسط farhad2010 : https://www.traderha.com/member/9220-farhad2010 در ساعت 08-08-2014, 12:12 AM

نظر

نوشته اصلی توسط مسلم آل شبر نمایش پست ها
                    شما دنبال چند درصد در ماه هستید؟
                    به نظر من کسی که بتونه در یک حساب حداقل دو ساله ، متوسط ماهانه بین ده تا بیست درصد سود کرده باشه و دراودان حسابش کمتر از 50% باشه و سیستم معاملاتیش حتما حتما استاپ ست شده داشته باشه ، یک تریدر حرفه ای هست. حالا از نظر من این فرد قابلیت تدریس کردن رو داره ، چون علم این کار رو در عمل ثابت کرده که داره.

نظر

به نظر من کسی که بتونه در یک حساب حداقل دو ساله ، متوسط ماهانه بین ده تا بیست درصد سود کرده باشه و دراودان حسابش کمتر از 50% باشه و سیستم معاملاتیش حتما حتما استاپ ست شده داشته باشه ، یک تریدر حرفه ای هست. حالا از نظر من این فرد قابلیت تدریس کردن رو داره ، چون علم این کار رو در عمل ثابت کرده که داره.
                      ما هانه ده $$$$$$تا بيست درصد
                      كجا زندگي ميكني اخوي
                      رو آسمونها $$$
                      بنده تضمين ميكنم بيل ويليامز هم چنين راندماني نداره
                      گول حسابهاي نمايشي با استمنت هاي تقلبي رو نخور
                      انيشتن گفت شما اگه تونستيد وسيله اي بسازيد كه از نور تندتر حركت كنه من باهاش در زمان حركت ميكنم
                      حالا اگه شما يك پلان مديريت سرمايه با اين راندمان بسازي
                      من خودم ماهي ١٠ تا ٢٠ درصد واست در ميارم
                      اگر پلان مديريت سرمايه سراغ نداري مطمن باش بعد چند ماه كال مارجين ميشي اصلا شك نكن
                      شما اگه بيل ويليامز هم باشي نهايت بتونه ٧٠ درصد پوزيشنهات به پروفيت بخوره و ٣٠ درصد حتما استاپ ميخوره

ویرایش توسط hdtrader : https://www.traderha.com/member/7025-hdtrader در ساعت 08-08-2014, 12:47 AM

نظر

ما هانه ده $$$$$$تا بيست درصد كجا زندگي ميكني اخوي رو آسمونها $$$ بنده تضمين ميكنم بيل ويليامز هم چنين راندماني نداره گول حسابهاي نمايشي با استمنت هاي تقلبي رو نخور انيشتن گفت شما اگه تونستيد وسيله اي بسازيد كه از نور تندتر حركت كنه من باهاش در زمان حركت ميكنم حالا اگه شما يك پلان مديريت سرمايه با اين راندمان بسازي من خودم ماهي ١٠ تا ٢٠ درصد واست در ميارم شما اگه بيل ويليامز هم باشي نهايت بتونه ٧٠ درصد پوزيشنهات به پروفيت بخوره و ٣٠ درصد حتما استاپ ميخوره Sent from my iPad using Tapatalk
                        قرار نیست هر کسی از راه رسید به این موفقیت برسه. داریم در مورد حرفه ای ها صحبت میکنیم، همون 5 درصدی که همیشه ازشون بعنوان موفقهای بازار نام میبریم. ما اگه قرار هست دنبال یک مرشد و مربی باشیم باید از این قشر انتخاب کنیم وگرنه اگر مربی ما جز قشر 95% باشه بعیده ما بتونیم با علم اون فرد به دسته 5% راه پیدا کنیم.

نظر

قرار نیست هر کسی از راه رسید به این موفقیت برسه. داریم در مورد حرفه ای ها صحبت میکنیم، همون 5 درصدی که همیشه ازشون بعنوان موفقهای بازار نام میبریم. ما اگه قرار هست دنبال یک مرشد و مربی باشیم باید از این قشر انتخاب کنیم وگرنه اگر مربی ما جز قشر 95% باشه بعیده ما بتونیم با علم اون فرد به دسته 5% راه پیدا کنیم.
                          هموني كه داري ميگي و من ميگم وجود نداره
                          پلان مديريت سرمايه اش رو واسه ما بيار
                          شيوه كاريش رو هم لازم نداريم
                          وقتي كاري نشدني است نشدني است اخوي
                          مس به طلا تبديل نميشه

نظر

هموني كه داري ميگي و من ميگم وجود نداره
                            پلان مديريت سرمايه اش رو واسه ما بيار
                            شيوه كاريش رو هم لازم نداريم
                            وقتي كاري نشدني است نشدني است اخوي
                            مس به طلا تبديل نميشه

پلان کاری و شیوه مدیریت سرمایه دو موضوع بهم متصل هست ، نمیشه از هم جداشون کرد.
                            کسی که درصد موفقیت پوزیشنهاش 90% هست یک مدل پلان مدیریت سرمایه داره ، کسی که 60% هست یک مدل دیگه.. و مسائل دیگه...

در هر صورت بحث فعلی تاپیک این نیست و موضوع اصلی چیز دیگه ای هست.

نظر

پلان کاری و شیوه مدیریت سرمایه دو موضوع بهم متصل هست ، نمیشه از هم جداشون کرد.
                              کسی که درصد موفقیت پوزیشنهاش 90% هست یک مدل پلان مدیریت سرمایه داره ، کسی که 60% هست یک مدل دیگه.. و مسائل دیگه...

در هر صورت بحث فعلی تاپیک این نیست و موضوع اصلی چیز دیگه ای هست.
                              اتفاقا موضوع اصلي كه باعث گمراه شدن شما و زير سوال بردن فعالان و اساتيد اين بازار شده است
                              تصور غلط شما از راندمان افسانه اي است
                              اگر اين تفكر را نداشتيد توقع بيجا نيز نداشتيد
                              بازار مالي بازار علم آمار و احتمال است و من تفكر شما را در مورد كسانيكه ٩٠ درصد پوزيشنهايشان به سود ميشيند قبول ندارم
                              چون اگر اينگونه بود كافي بود يك ماشين حساب برداريد
                              و احتمال برنده شدن اين فرد را محاسبه نماييد
                              كسي كه بالاي ٨٠ درصد پوزيشنهايش به پروفيت ميخورد اصلا احتياج به استاب ندارد و سالي يكبار فقط نياز دارد پوزيشن بگيرد
                              چون به احتمال ٨٠ درصد پيروزه پس اگه سرمايه رو به دو قسمت كنه يكبار حتما برنده است و احتمال باخت در هر دو پوزيشن نزديك به صفر است
                              نه پلان لازم داره و نه تريد سالي دو تا پوز ميگيره ميره هاوايي
                              چون تو ده بار هشت بار برنده است
                              فكر ميكنم شما با اين تفكر بدرد بازار مالي نميخوريد چون حتي زحمت يك حساب كتاب ساده را به خود نميدهيد
                              فكر كنم توضيحات لازم رو دادم و بيشتر از اين فكر ميكنم هدف شما از بحث بدون منطق شخصي و جهتدار است

نظر

اتفاقا موضوع اصلي كه باعث گمراه شدن شما و زير سوال بردن فعالان و اساتيد اين بازار شده است
                                تصور غلط شما از راندمان افسانه اي است
                                اگر اين تفكر را نداشتيد توقع بيجا نيز نداشتيد
                                بازار مالي بازار علم آمار و احتمال است و من تفكر شما را در مورد كسانيكه ٩٠ درصد پوزيشنهايشان به سود ميشيند قبول ندارم
                                چون اگر اينگونه بود كافي بود يك ماشين حساب برداريد
                                و احتمال برنده شدن اين فرد را محاسبه نماييد
                                كسي كه بالاي ٨٠ درصد پوزيشنهايش به پروفيت ميخورد اصلا احتياج به استاب ندارد و سالي يكبار فقط نياز دارد پوزيشن بگيرد
                                چون به احتمال ٨٠ درصد پيروزه پس اگه سرمايه رو به دو قسمت كنه يكبار حتما برنده است و احتمال باخت در هر دو پوزيشن نزديك به صفر است
                                نه پلان لازم داره و نه تريد سالي دو تا پوز ميگيره ميره هاوايي
                                چون تو ده بار هشت بار برنده است
                                فكر ميكنم شما با اين تفكر بدرد بازار مالي نميخوريد چون حتي زحمت يك حساب كتاب ساده را به خود نميدهيد
                                فكر كنم توضيحات لازم رو دادم و بيشتر از اين فكر ميكنم هدف شما از بحث بدون منطق شخصي و جهتدار است

اقای متا طبق گفته خود شما فکر میکنم حداقل 4-5 سالی در بازار فعال هستی پس انتظار میره دیدت نسبت به مسائل بازتر باشه. و نگاه مبتدیانه به بازار نداشته باشی.

یک نفر هست که درصد پوزیشنهای برنده اش 90% هست ، به نظر شما این ناشدنی هست؟
                                اگر بگم اون نفر در هر پوزیشن 10 پیپ تی پی داره و 100 پیپ استاپ داره ، اونوقت چطور ؟ حالا به نظر شما شدنی هست؟ دیدی سریع قضاوت کردی!

ما در بازار دو تا پارامتر داریم که به اندازه هم ارزش دارن:
                                یکی درصد پوزیشنهای برنده
                                یکی هم نسبت سود به ضرر

که هر چقدر پارامتر یکی بالاتر باشه معمولا اون یکی پارامتر مقدارش کم هست.

---------------------------

اما اخرین سوالاتم از شما چون بعد از این میخوام برگردیم سر موضوع اصلی تاپیک:

1-ماهی چند تا پوزیشن میگیری؟
                                2-ریسکت در هر پوزیشن چند درصد هست؟
                                3-بالاترین دراودانی که تجربه کردی چقدر بوده؟
                                4-استاپ مشخص در پوزیشنهات داری؟
                                5-ایا سرمایه کاریت بالای بیست هزاردلار هست یا کمتر از اون؟

نظر

پردازش ...
                                X