اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

"نظرات شخصی است!"

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• درسته اقا پیام کوچک شما هستم شهرام
    کاملا با نطرات شما موافقم االخصوص در این رابطه که بازار فرمول جادویی نداره
    و همچنین از این نظر که می فرمایید باید شناخت و به بلوغ رسید بله کاملا درست میفرمایید نباید دندان طمع داشته باشیم
    یه جورایی هم مقصر خودمان هستیم که سر در گم شدیم در این راه با هزار سیستم و استراتژی و دید و نگاه و روش
    اقای دکتر موسوی جایی قرمودند که اگه به یه بچه یا یه فرد دبیرستانی همین مقدمات بازار و چندتا الگوی کلاسیک و غیره گفته بشه بهتر از امثال ما ترید میکنه
    چون سر در گم نیست که الان با چه روشی باید کار کنه یا ایمکه ایا هر جفت ارزی یه تکنیک خاصی داره
    ارادت
    (( هرچه پیش از این بوده بعد از این هم خواهد بود))

نظر

• نوشته اصلی توسط k1332 نمایش پست ها
      درسته اقا پیام کوچک شما هستم شهرام
      کاملا با نطرات شما موافقم االخصوص در این رابطه که بازار فرمول جادویی نداره
      و همچنین از این نظر که می فرمایید باید شناخت و به بلوغ رسید بله کاملا درست میفرمایید نباید دندان طمع داشته باشیم
      یه جورایی هم مقصر خودمان هستیم که سر در گم شدیم در این راه با هزار سیستم و استراتژی و دید و نگاه و روش
      اقای دکتر موسوی جایی قرمودند که اگه به یه بچه یا یه فرد دبیرستانی همین مقدمات بازار و چندتا الگوی کلاسیک و غیره گفته بشه بهتر از امثال ما ترید میکنه
      چون سر در گم نیست که الان با چه روشی باید کار کنه یا ایمکه ایا هر جفت ارزی یه تکنیک خاصی داره
      ارادت
      به این سادگیها که میگن نیست - اگه همچی چیزی بود شرکت های سرمایه گذاری چند تا

انسان که رباتیک قراره عمل کنن استخدام میکردن و تمام !!

این همه وقت گذاشتی بیا همین موضوع رو تست کن- یه دوره مثلا 3ماهه تبدیل شو به

یک تریدر با اطلاعات اولیه و محدود - روی حساب دمو پوزیشن بگیر - سر فصل موضوعاتی

که اجازه داری ازشون در ترید بهره بگیرید رو از جناب موسوی یا هر عزیز دیگری بپرسید.

ببین نتیجه چی میشه !!

!Objects in the mirror are further than they appear

من يک معامله گر موفق هستم ، زيرا:

1) لبه هاي خود را کاملا بي طرفانه انتخاب ميکنم.
      2)قبل از ورود به هر معامله ريسک خود را تعيين ميکنم.
      3)يا کاملا اين ريسک را ميپذيرم يا وارد معامله نميشوم.
      4)بدون هيچ درنگ يا محافظه کاري بر طبق لبه هاي خود عمل مي کنم.
      5)همانقدر از بازار سود ميگيرم که موقعيتش را براي من فراهم کرده .
      6)به طور مرتب بر خودم نظارت دارم تا خطا نکنم.
      7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

نظر

• ویدیوهای بهزاد بهزادی عزیز رو می دیدم نکته قشنگی گفته بود
        گفته بود فارکس قمارخانه نیست که آمده باشیم یک شبه پولدار بشویم و برویم و یا صددلار شارژ کنیم انتظار داشته باشیم فرداش 1000 دلار برداشت بزنیم
        درست میگه
        میگه تا ده هزار دلار نداری وارد بازار نشو
        وقتی داشتی بیا داخل ماهی ده درصد سود کن میشه ماهی 3300 میلیون تومان خیلی نخواهی شاهانه زندگی کنی می تونی خوب زندگی کنی حداقل
        این فکر خراب باید از کله مون بره بیرون که اومدیم پولدار بشیم
        اومدیم یه شغلی رو ایجاد کنیم که مثل همه شغلهای دیگه قراره یک بازدهی ده بیست درصدی داشته باشه مثل همه سوپری ها یا کارخونه ها
        اگر این دید رو داشته باشیم همه چیز حله

اما در خصوص به تن کردن اندیکاتور به چارت
        پیام جان اون دوره طلایی ترین دوره بود شخصا واسه من
        حیف که نشد ادامه بدیم
        اما قطعا این حرف درسته که باید ست آپ را به روز کرد مطابق با چارتها مطابق با شرایط روز
        قرار نیست استراتژی یک سال پیش همین امروز به خوبی یک سال قبلش نتیجه بده
        باید هر روز سیستم رو بهینه کرد بررسی کرد و با توجه به شرایط به روزش کرد

نظر

• نوشته اصلی توسط tracer_qm نمایش پست ها
          سلام خدمت استاد عزیزم آقای آ ز ا د ی

منظور اینه که چرا قیمت در یک روند صعودی قیمت های بالاتر را ثبت میکند و روند ادامه پیدا می کند؟

ممنون
          نوشته اصلی توسط tracer_qm نمایش پست ها
          ممنون مربی
          نوشته اصلی توسط پیام نمایش پست ها
          حمید جان نگفتی چرا همچی سوال مطرح کردی؟!

مثل اینکه روی واژه مربی ،هدفمند تاکید داری!
          سلام خدمت همه عزیزان بخصوص مربی عزیز
          بزرگان باید ببخشند خصوصا نیما جان و پیامان عزیز
          منظورم از این مطلب روانشناسی جمعی بود البته از لحاظ تکنیکی که شما فرمودید ,کاملا قبول .ولی آیا مثل اوپک کسانی اون وسط ارزها رو چوب می زنند که کی بیشتر پول بابت اون ارز میده ؟
          چطور میشه به این شناخت رسید؟ منظورم مثلا گزارشات کات و این چیزا نیست.
          آیا راهی جز پرایس اکشن نداریم ؟

فدای همه صبوریت
          تعریف یک تاجر موفق محقق کردن این سه چیز است.

Make pips _____ Keep pips

Repeat

نظر

• درود بر دوستان عزیزم

شب بر همگی خوش

موافقم که این یکی دو روز وقت خوبی برای گفتگو و تبادل تجربیات است. اگر موافقید در مورد تجربیات خودتون در مورد کار با مکدی و چگونگی بهره وری بیشتر صحبت کنیم.

یه سوال هم دارم : چرا هر از گاهی اکثر روشهای معاملاتی نا کارا میشوند ؟ و چطور میشه که ما روش جدیدی را استخراج میکنیم و دوباره این سیکل ادامه دارد ؟

دقت کردین هر وقت به در بسته میخوریم و یا کاملا از حرکت می ایستیم متوجه اشتباهاتمون میشیم و دنبال راه حل و یا به کل روش جدید هستیم ؟ منظورم اینه که چرا در همان زمانی که چلچل مستونمونه و داریم تپل سود میکنیم ایرادات ضمنی سیستم رو نمیگیریم که یهو متوقف نشیم ؟

- حمید جان در مورد سوال شما باید بگم که این تصمیم گیری های بانک های مرکزی خیلی پیچیده و مرموزه و به راحتی نمیشه از ماهیتش سر در آورد و بیشتر به جنگ اقتصادی و سیاسی شبیهه ! به این دلیل میگم که اونها اصلا به الگو و خط و این چیزها ، اون طوری که ما فکر میکنیم بها نمیدن و فقط در هر لحظه فکر میکنن که برای مملکت و ارز آن چی به صلاح است .

و اینکه دانستن در مورد آن تصمیم ها هم زیاد برای ما که گنجشک روزی هستیم کاربردی نداره . فقط در این حد میشه استفاده کرد که مثلا وقتی میگن قراره از ما آینده مثلا فلان تصمیم رو بگیریم و یا ما ارز پر قدرت را تحمل نمیکنیم و ... در خرید و یا فروش آن ارز در جهت خلاف انتظار آنها دقت بیشتری به خرج دهیم . مثل ین ژاپن که سال قبل رالی بزرگی را اجرا کرد.
            هميشه آماتورها در امتداد يک روند قوي به دنبال الگوهاي برگشتي مي گردند...

«قومی متفکرند اندر ره دین// قومی به گمان فتاده در راه یقین// می ترسم از آن که بانگ آید روزی// کی بی خبران راه نه آن است و نه این»

.

نظر

• نوشته اصلی توسط پیام نمایش پست ها

وضعیت طلا جالبه - همچی وضعیتی خیلی نادر هست. کم کم داره میشه سه هفته کاری که هیچ

معامله ای بر روی طلا انجام نمیشه!! چطور ممکنه ... بر سر تصاحب هر چه بیشتر این فلز در طول

تاریخ چند هزارساله همیشه دعوابوده ، سکون قیمت طلا خیلی عجیبه!!!

پتانسیلی که پشت این سد داره ذخیره میشه پس از شکست سد سیلی عظیم راه میندازه!!

چه میکنه این طلا
              مردم رو گذاشتن سر کار
              !!!

Repeat

نظر

چه میکنه این طلا
                مردم رو گذاشتن سر کار
                !!!

این دیگه چیه حمید؟

همچی چیزی ندارم رو چارتها! 1292 همچنان...

7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

نظر

• نوشته اصلی توسط payam154 نمایش پست ها
                  درود بر دوستان عزیزم

شب بر همگی خوش

موافقم که این یکی دو روز وقت خوبی برای گفتگو و تبادل تجربیات است. اگر موافقید در مورد تجربیات خودتون در مورد کار با مکدی و چگونگی بهره وری بیشتر صحبت کنیم.

یه سوال هم دارم : چرا هر از گاهی اکثر روشهای معاملاتی نا کارا میشوند ؟ و چطور میشه که ما روش جدیدی را استخراج میکنیم و دوباره این سیکل ادامه دارد ؟

دقت کردین هر وقت به در بسته میخوریم و یا کاملا از حرکت می ایستیم متوجه اشتباهاتمون میشیم و دنبال راه حل و یا به کل روش جدید هستیم ؟ منظورم اینه که چرا در همان زمانی که چلچل مستونمونه و داریم تپل سود میکنیم ایرادات ضمنی سیستم رو نمیگیریم که یهو متوقف نشیم ؟

- حمید جان در مورد سوال شما باید بگم که این تصمیم گیری های بانک های مرکزی خیلی پیچیده و مرموزه و به راحتی نمیشه از ماهیتش سر در آورد و بیشتر به جنگ اقتصادی و سیاسی شبیهه ! به این دلیل میگم که اونها اصلا به الگو و خط و این چیزها ، اون طوری که ما فکر میکنیم بها نمیدن و فقط در هر لحظه فکر میکنن که برای مملکت و ارز آن چی به صلاح است .

و اینکه دانستن در مورد آن تصمیم ها هم زیاد برای ما که گنجشک روزی هستیم کاربردی نداره . فقط در این حد میشه استفاده کرد که مثلا وقتی میگن قراره از ما آینده مثلا فلان تصمیم رو بگیریم و یا ما ارز پر قدرت را تحمل نمیکنیم و ... در خرید و یا فروش آن ارز در جهت خلاف انتظار آنها دقت بیشتری به خرج دهیم . مثل ین ژاپن که سال قبل رالی بزرگی را اجرا کرد.
                  نیمه شب که چه عرض کنم ! صبحتون بخیر

پیام جان احتمالا صورت مسئله ایراد داره!

دنبال روشی هستیم که هر روز سیگنال بده ، هر روز حالا با تخفیف هر هفته سود بده ،

ضرر بزرگ نداشته باشه ، سود تپل داشته باشه ، روی همه چارتها جواب بده ، سریع سود بده

دیگه اگه میخواد سود بده ناز نکنه ! ساده باشه همچی که بایک چراغ سبز بگه بخر با یه چراغ

قرمز بگه بفروش و ... خلاصه خیلی راحت باشه که برای دوزار پول در اوردن ما رنجی نبریم!!

طبیعیه با این صورت مسئله هر جوابی پیدا کنیم عمرش دور از جون شما خیلی کوتاهه!!

نظر

از امکانات تنظیمات کاربری شماست. شما هم میتونید چراغ خاموش در فروم دور بزنید این اخلاق رو از علی بازار تبادلات ارزی(برایش سلامتی و امنیت آرزو دارم) در فروم قیمتها به یادگار دارم!

...

اونایی که این متن رو میخونن چی فکر میکنن در مورد نویسنده!!( سین الف نون سین واو ر) ! واسه خودش پدیده شیرین عقلیه!!

نظر

حمید جان نگفتی چرا همچی سوال مطرح کردی؟!

مثل اینکه روی واژه مربی ،هدفمند تاکید داری!

وضعیت طلا جالبه - همچی وضعیتی خیلی نادر هست. کم کم داره میشه سه هفته کاری که هیچ

معامله ای بر روی طلا انجام نمیشه!! چطور ممکنه ... بر سر تصاحب هر چه بیشتر این فلز در طول

تاریخ چند هزارساله همیشه دعوابوده ، سکون قیمت طلا خیلی عجیبه!!!

پتانسیلی که پشت این سد داره ذخیره میشه پس از شکست سد سیلی عظیم راه میندازه!!

پیام هیچ میدونستی مشکل عدم رشد طلا من بودم...!

پیام این لحظه رو یادت باشه...!

پیام عجب توهمی زدم...!

نظر

نیمه شب که چه عرض کنم ! صبحتون بخیر

پیام جان احتمالا صورت مسئله ایراد داره!

دنبال روشی هستیم که هر روز سیگنال بده ، هر روز حالا با تخفیف هر هفته سود بده ،

ضرر بزرگ نداشته باشه ، سود تپل داشته باشه ، روی همه چارتها جواب بده ، سریع سود بده

دیگه اگه میخواد سود بده ناز نکنه ! ساده باشه همچی که بایک چراغ سبز بگه بخر با یه چراغ

قرمز بگه بفروش و ... خلاصه خیلی راحت باشه که برای دوزار پول در اوردن ما رنجی نبریم!!

طبیعیه با این صورت مسئله هر جوابی پیدا کنیم عمرش دور از جون شما خیلی کوتاهه!!
                        سلام به دوستان عزیز
                        یکی از علت هایی که شخصا عضو فرومها میشم اینه که از مباحث جدیدی که مطرح میشه استفاده بکنم
                        چند وقت که چه عرض کنم مدت زیادی هست که دیگه تقریبا روشهای ترید یکسان شده و درصد بالایی از دوستان از روشهای موج شماری و روشهای ترسیمی استفاده می کنند و جالب اینه که این روشها هم روشهایی نیستند که دو تا تریدر مثل هم تحلیل بدن و سوال بزرگی که ذهن من رو به خودش مشغول کرده اینه که واقعا روشهای دیگه تحلیل محکوم به تغییر در زمان هستند یا تو زمان طولانی جواب نمی دن و اینکه اگر روشی باشه که جواب بده از همین روشهایی هست که دوتا تریدر رو به دوتا نتیجه متفاوت میرسونه و نمیشه روشی باشه که برای همه یک خروجی داشته باشه
                        از همون ابتدا که با بازار آشنا شدم یعنی سال 2007 دنبال جواب این سوالات بودم و سعی داشتم هر کس هر روشی رو که ارائه میده هرچند به ذهن خیلی غیر منطقی بیاد پیگری بکنم و حقیقتا درسهای زیادی از خیلی هاشون گرفتم
                        و همچنان این سوال وجود داره که آیا چنان روشی که در زمان تغییر نکنه و همه یه جور معامله کنند و استثنائات مختلف نداشته باشه واقعا وجود نداره
                        که با تجربیات خودم جواب این سوال منفی هست یعنی به نظر من همچین روشی وجود داره
                        در خدمت دوستان هستیم تا ببینیم نظرشون چیه
                        به قول دوستان نظرات شخصی است
                        موفق باشید

نظر

• اون کندل طلا آخر وقت روز قبل تو برخی بروکرها زده شده
                          تو هر بروکری زده شده اون بروکر رو ببوسید بزارید کنار

نظر

چه میکنه این طلا
                            مردم رو گذاشتن سر کار
                            !!!

نوشته اصلی توسط پیام نمایش پست ها
                            این دیگه چیه حمید؟

همچی چیزی ندارم رو چارتها! 1292 همچنان...
                            نوشته اصلی توسط Amir_A نمایش پست ها
                            پیام هیچ میدونستی مشکل عدم رشد طلا من بودم...!

پیام این لحظه رو یادت باشه...!

پیام عجب توهمی زدم...!

نوشته اصلی توسط alizali نمایش پست ها
                            اون کندل طلا آخر وقت روز قبل تو برخی بروکرها زده شده
                            تو هر بروکری زده شده اون بروکر رو ببوسید بزارید کنار

ممنون علی جان بروکر ما خلاصه این قیمت بروکر دیگریست و فرمایش شما درسته.
                            ولی چه کرده این کنج محترم اون انرژی که پیام جان فرمودند در حال آزاد شدن است.

Repeat

نظر

• سلام حمید خان

وقتی رو طلا همه فروشنده هستند به فروشش شک کنید، وگرنه این همه بازنده نداشتیم

یا حق
                              چارلی چاپلین

خیلی سعی کردم مردم بفهمند اما آنها فقط خندیدند...!!!!

نظر

• If you see in any given situation only what everybody else can see, you can be said to be so much a representative of your culture than you are a victim of it. S. I. Hayakawa

نظر

پردازش ...
                                X