اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

"نظرات شخصی است!"

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نوشته اصلی توسط پیام نمایش پست ها
    فکر میکنید چه سبک اردر گذاری و معامله گری بهتر است؟

لیمیت اردر انتهای روند؟

لیمیت اردر انتهای کارکشن؟

استاپ اردر در ادامه روند ؟

استاپ اردر خلاف روند؟

یا ...

هدف راه انداختن یک بحث بین ایده های مختلف است. خوشحال میشم نظر دوستان را بدانم.
    نوشته اصلی توسط PCMTrader نمایش پست ها
    وسط یک ترند برای من بهتر بوده است در فورکس

اما در بورس ته کارکشن ها مد نظرم یوده است.....
    نوشته اصلی توسط payam154 نمایش پست ها
    درود
    پیام جان همان طور که خودت هم خوب میدونی برای موفقیت بیشتر در این بازار نمیشه همیشه فقط از یک روش خاص تبعیت کرد چون گاهی بازار سر ناسازگاری دارد و باید پویا اندیشید و با توجه به شرایط از ترکیب چند روش بهره ببریم.

من روش اصلی و تقریبا بیشترین استراتژی که دارم اینه که در انتهای کارکشن ها از عدم شکست پیوت ها ( cpipo ) با قرار دادن لیمیت و در ادامه روند از شکست سطوح پیوتی ( pipo ) با اردر استاپ بهره میبرم.

پیام عزیز تاپیک پر باری است لطفا پر انرژی ادامه بده.
    پر سود باشی دوست من
    مرسی
    نوشته اصلی توسط AIO نمایش پست ها
    به نظر شخصی من، ترتیب نوع معاملات برای یک معامله گر از مرحله ناشی تا حرفه ای به این صورت هست:

by market

stop orders

limit orders

معامله گر حرفه ای می تونه با ابزارهای مختلف انتهای کارکشن ها را حدس بزنه و وارد بشه. معمولاً این نوع اردرها r/r های بهتری می دهند.

نظر شخصی من هست البته.
    نوشته اصلی توسط پیام نمایش پست ها

به این نکته فکر کردین ، بعد از بریک اوت یه منطقه مهم قیمت چرا به مسیرش ادامه میده؟ در حالی که از نظر ما قیمت حرکتش رو انجام داده و برای خرید دیر شده چرا تقاضا وجود داره؟

بازیگران اصلی بر چه مبنایی معامله میکنند که رالی های پر قدرت شکل میگیره ؟و ما هاج و واج هر روز فقط نظاره گر و منتظر میمانیم بلکه تسویه ای در بازار صورت بگیره و تصمیم به ورود بگیریم.

پاسخ نیما کوتاه بود ولی قابل تامل - پاسخ پیام به نظر واقع گرایانه بود -پاسخ علی عزیز سیکل رفتاری معامله گران خرده پا را درست تشریح کرد اما فکر کنم انتهای سیکل این نیست!

وقتی روند به شدت یک طرفه است (به هر دلیلی...) چرا از فرصت استفاده نکنیم؟

!Objects in the mirror are further than they appear

من يک معامله گر موفق هستم ، زيرا:

1) لبه هاي خود را کاملا بي طرفانه انتخاب ميکنم.
    2)قبل از ورود به هر معامله ريسک خود را تعيين ميکنم.
    3)يا کاملا اين ريسک را ميپذيرم يا وارد معامله نميشوم.
    4)بدون هيچ درنگ يا محافظه کاري بر طبق لبه هاي خود عمل مي کنم.
    5)همانقدر از بازار سود ميگيرم که موقعيتش را براي من فراهم کرده .
    6)به طور مرتب بر خودم نظارت دارم تا خطا نکنم.
    7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

نظر

به این نکته فکر کردین ، بعد از بریک اوت یه منطقه مهم قیمت چرا به مسیرش ادامه میده؟ در حالی که از نظر ما قیمت حرکتش رو انجام داده و برای خرید دیر شده چرا تقاضا وجود داره؟

بازیگران اصلی بر چه مبنایی معامله میکنند که رالی های پر قدرت شکل میگیره ؟و ما هاج و واج هر روز فقط نظاره گر و منتظر میمانیم بلکه تسویه ای در بازار صورت بگیره و تصمیم به ورود بگیریم.

درود بر همه دوستان عزیزم

شادباش من رو هم پذیرا باشید.

امیدوارم این دیر آمدن پیام به زود رفتنش ختم نشه که حس خماریش بد دردیه !!!

در مورد سوالی که پیام عزیز مطرح کردند باید بگم که جواب کاملا در خود سوال مستتر است. ابتدا باید از خودمون بپرسیم که قراره ما به دنبال قیمت حرکت کنیم ، یا قیمت راه ما رو ادامه بده ؟

وقتی که میگیم قیمت وارد یک تراکم قوی شده ( یک سد را تصور کنید ) و موفق به شکست آن میشود خود حکایت از آن دارد که نیروی قوی ای باعث این جهش شده و مانند آب پشت سدی که قادر به شکست آن میشود انتظار میرود مسیری را پر انرزی طی کند تا انرژی ذخیره شده را صرف حرکت کند و آرام بگیرد.

حال این که چه شده بزرگان بر آن شدند تا تصمیم به شکست آن مانع بگیرند و راه را ادامه دهند نه میتوان پاسخی کامل برای آن متصور شد و نه در این سطح از معاملات که ما قرار داریم نیازی به دانستن آن داریم. فقط کافیست که مثلا در صعود یخ نوردی انرژی مان را صرف این کنیم که پایمان را جای پای نفر جلوتر یعنی بزرگان بازار قرار دهیم.
      نا گفته نماند که عامل اصلی همه این تصمیمات بزرگان بر ادامه یک روند و یا عدم آن ناشی از مبانی بنیادی است با کمی چاشنی شیطنت که استاپ ها رو هر از گاهی شکار میکند.( چند باری یک الگو که عموما هم از جانب خودشان کشف و معرفی میشود درست عمل میکند و بعد از پهن شدن دام ، یکی دوبار هم عمل نمیکند و کلی استاپ نوش میکنیم و در آخر میگوییم بازار است دیگر. قرار نیست که همیشه خوب باشد و به الگوها احترام بگذارد ... )

مهمترین فاکتوری که شاید به ما کمک کند تا نتیجه بهتری بگیریم این است که بدانیم که سهم ما در این بازار چند اپسیلون است ؟ آیا قادریم حتی یک پیپ را هم به بازار تحمیل کنیم ؟ اگر نه که فقط دنباله رو قیمت باشیم و شیطنت نکنیم. من میگویم قیمت ، شما بگوئید روند !

ناگفته بسیار است ...

پیروز باشید
      هميشه آماتورها در امتداد يک روند قوي به دنبال الگوهاي برگشتي مي گردند...

«قومی متفکرند اندر ره دین// قومی به گمان فتاده در راه یقین// می ترسم از آن که بانگ آید روزی// کی بی خبران راه نه آن است و نه این»

.

نظر

• درود پیام جان و سپاس از حضور دوباره تاندرباره علت تداوم حرکت بازار در پی بریک اوت یک سطح مهم، به نظرم دلیلش فعال شدن استاپ های معامله گرانی هست که دل به مقاومت سطح بسته بودند. منتظر نظر خودت هم هستیم...

نظر

بازیگران اصلی فقط بر اساس خبرها وارد معامله میشن !

پـــــایان تنهایی آغـــاز بازار است

نظر

• نوشته اصلی توسط saeeeed نمایش پست ها

بازیگران اصلی فقط بر اساس خبرها وارد معامله میشن !

چطور مطمئنید؟

نظر

• نوشته اصلی توسط AIO نمایش پست ها
              چطور مطمئنید؟
              چطور هنوز به این اطمینان نرسیدید ؟!

نظر

• من ادعایی مطرح نکردم. شما که ادعا می کنید ثابت کنید.

نظر

• نوشته اصلی توسط AIO نمایش پست ها
                  من ادعایی مطرح نکردم. شما که ادعا می کنید ثابت کنید.

این ادعا نیست . حقیقته !

چیزی هم که حقیقت داره نیاز به اثبات نداره . حساب 2*2 = 4

زمانی که نرخ بهره یه کشور یا نرخ اشتغال و یا تولید ناخالص داخلی افزایش داره ، کدوم سفته باز یا هج فاندی اهمیت میده به روند نزولی ؟!

نظر

این ادعا نیست . حقیقته !

زمانی که نرخ بهره یه کشور یا نرخ اشتغال و یا تولید ناخالص داخلی افزایش داره ، کدوم سفته باز یا هج فاندی اهمیت میده به روند نزولی ؟!

مطمئنی حقیقته؟

پس ته موج 5 که عوام تحت تاثیر اخبار خوش میخرند حرفه ای ها چرا میفروشند؟

توی مباحث بنیادی هم ما واگرایی داریم یعنی خبر خوش هست ولی آینده روشن نیست.

مگر نه اینکه الان رشد اقتصادی آمریکا خوبه، بیکاری رو به نزول هست ..... شاخص بورس آمریکا چرا نفس نداره؟
                    .::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
                    https://telegram.me/Cyclicalwaves
                    https://telegram.me/NimaAzaadi

نظر

• نوشته اصلی توسط PCMTrader نمایش پست ها
                      مطمئنی حقیقته؟

پس ته موج 5 که عوام تحت تاثیر اخبار خوش میخرند حرفه ای ها چرا میفروشند؟

توی مباحث بنیادی هم ما واگرایی داریم یعنی خبر خوش هست ولی آینده روشن نیست.

مگر نه اینکه الان رشد اقتصادی آمریکا خوبه، بیکاری رو به نزول هست ..... شاخص بورس آمریکا چرا نفس نداره؟

کدوم خبر خوش ! اگر رشد اقتصادی خوبه پس چرا به فکر کم کردن نرخ بهره اند !
                      از نظر شما این خبر خوبی بود برای دلار http://www.federalreserve.gov/moneta...es20140319.htm که شما در این پست http://forum.broker-fa.com/f65/%D8%A...tml#post127183 انتظار داشتید با توجه به اینکه USDCAD در انتهای موج 5 هست پس باید بالا بره !

در حقیقت بعد از این سه خبر بود که USDCAD بالا رفت و اندکی دلار تقویت شد .
                      1- Unemployment Claims
                      2- PPI m/m
                      3- Prelim UoM Consumer Sentiment

شما یه نگاه به این http://www.boj.or.jp/en/announcement...4/k140408a.pdf بندازی بدون در نظر گرفتن هیچ عامل تکنیکی شروع به خرید ین میکنی ! اصلا جو خرید ین هفته پیش کاملا مشهود بود و این هفته هم ادامه داره ...

واگرایی دلیل برگشت روند نیست گاهی هم نشان دهند قدرت ادامه رونده .

نظر

کدوم خبر خوش ! اگر رشد اقتصادی خوبه پس چرا به فکر کم کردن نرخ بهره اند !
                        از نظر شما این خبر خوبی بود برای دلار http://www.federalreserve.gov/moneta...es20140319.htm که شما در این پست http://forum.broker-fa.com/f65/%d8%a...tml#post127183 انتظار داشتید با توجه به اینکه usdcad در انتهای موج 5 هست پس باید بالا بره !

در حقیقت بعد از این سه خبر بود که usdcad بالا رفت و اندکی دلار تقویت شد .
                        1- unemployment claims
                        2- ppi m/m
                        3- prelim uom consumer sentiment

شما یه نگاه به این http://www.boj.or.jp/en/announcement...4/k140408a.pdf بندازی بدون در نظر گرفتن هیچ عامل تکنیکی شروع به خرید ین میکنی ! اصلا جو خرید ین هفته پیش کاملا مشهود بود و این هفته هم ادامه داره ...

واگرایی دلیل برگشت روند نیست گاهی هم نشان دهند قدرت ادامه رونده .

سعید جان آیا اونجا که پیش بینی شد usdcad
                        رشد میکند خبرش منتشر شده بود؟ قیمت از چه زمانی شروع به رشد کرد و اخبار کی اومد؟

اصولاً این مباحث که مبنای علمی خاصی ندارد و تئوری ها منطق خاصی ندارد معمولا منجر یه نتیجه نمی شود.

پیروز باشید
                        .::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
                        https://telegram.me/Cyclicalwaves
                        https://telegram.me/NimaAzaadi

نظر

• با اخبارهای بشدت خوب دیده شده که بازار خلاف جهت خبر رفتار کرده .چون از لحاظ تکنیکی اون محدوده مستعد برای حرکت مخالف جهت اخبار بوده.مثالهای فراوانی وجود داره.
                          .

نظر

این ادعا نیست . حقیقته !

بحث اینجاست که شما ساده لوحانه گمان می کنید که مثلاً افزایش نرخ بهره یک کشور یک شبه و ناگهانی روی می دهد و دقیقاً پس از انتشار خبر است که نرخ برابری ارز آن کشور افزایش می یابد. چنین نیست. مثلاً دلار نیوزلند از مدت ها پیش صعودی بوده است چون بازار انتظار افزایش نرخ را داشته است و اتفاقاً بعد از اعلام افزایش نرخ روند حرکتی اش مقداری دچار درجا زدن شده است. بخش عمده ای از حرکت صعودی نیوزلند را می شد در چارت مشاهده کرد و به صورت تکنیکالی وارد و خارح شد.

یا مثلاً در سال 2011 علت افزایش قیمت طلا انتظار بازار برای افزایش تورم در پی اتخاذ سیاست های تسهیلی شدید فدرال رزرو بود. امری که هرگز روی نداد و تورم کنترل شد اما طلا افزایش شدیدی را تجربه کرد که در چارت مشخص بود.

نظر

• نوشته اصلی توسط PCMTrader نمایش پست ها
                              سعید جان آیا اونجا که پیش بینی شد usdcad
                              رشد میکند خبرش منتشر شده بود؟ قیمت از چه زمانی شروع به رشد کرد و اخبار کی اومد؟

اصولاً این مباحث که مبنای علمی خاصی ندارد و تئوری ها منطق خاصی ندارد معمولا منجر یه نتیجه نمی شود.

پیروز باشید

قیمت روز پنج شنبه شروع به رشد کرد اونهم تحت تاثیر همان سه خبری که قبلا گفتم .

اما نکته اینجاست آیا دلار کاناد ضعبف شده که تصمیم به گرفتن همچین پوزیشنی میگیرید ؟ به نظر من که اشتباهه!

آخه دلار کانادایی که هفته قبلش خبر میاد

1- GDP m/m 0.5
                              2- Employment Change 42.9k
                              3- Unemployment Rate 6.9

چرا باید با یه خبر Building Permits m/m -11.6 انتظار تضعیف این ارز و داشت.

پس نتیجه میگیرم هنوز دلار کانادا ضعیف نشده که بخواهیم روز سه شنبه تحت تاثیر Building Permits m/m -11.6 بفروشیمش .

دقیقا اگر بخواهیم به صورت علمی و منطقی بازار و تحلیل کنیم فقط باید اخبار تحلیل بشه !

نظر

• نوشته اصلی توسط مهدی نورالهی نمایش پست ها
                                با اخبارهای بشدت خوب دیده شده که بازار خلاف جهت خبر رفتار کرده .چون از لحاظ تکنیکی اون محدوده مستعد برای حرکت مخالف جهت اخبار بوده.مثالهای فراوانی وجود داره.
                                اگه زحمتی نیست شما یه نمونه بیار

نظر

پردازش ...
                                X