اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

Ra

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نوشته اصلی توسط goldanalyst نمایش پست ها
    این فارس نیوز به نظرم کثیف ترین رسانه در کل تاریخ بشر است. چنان دروغ می گوید و سفسطه و مغلطه که تن گوبلز هم در گور می لرزد.

ببینید شاهکار امروز این نکبت ها را:

امروز سالروز ترور آیت.الله بهبهانی یکی از رهبران مشروطه است
    ترور روحانی اعتدال.گرا توسط افراطیون غرب.گرا

امروز سالروز ترور آیت.الله بهبهانی یکی از رهبران مشروطه است ترور روحانی اعتدال.گرا توسط افراطیون غرب.گرا
    علی جان سخت نگیر اخوی، بالاخره نان بازو خوردن و پرچم جلوی باد شدن هم تو این دوره زمونه افتخاریه.
    Think / Act / Enjoy

نظر

• علي جان دوست داشتم اينو اينجا يادگاري بزارم.(دوست نداشتي پاكش كن)

اين عقيده برام خيلي جالبه!

نكته اي از شيوه معاملاتي پائول تئودور جونز(Paul Tudor Jones) موسس شركت سرمايه گراي Tudor و ميلياردر آمريكايي با سرمايه 3.4 ميليارد دلار؛

- او عقيده دارد؛ اول حركت قيمت، بعد اخبار فاندامنتال
      He believes prices move first and fundamentals come second.
      منبع
      Think / Act / Enjoy

نظر

• نوشته اصلی توسط Barcelona نمایش پست ها
        علي جان دوست داشتم اينو اينجا يادگاري بزارم.(دوست نداشتي پاكش كن)

نكته اي از شيوه معاملاتي پائول تئودور جونز(Paul Tudor Jones) موسس شركت سرمايه گراي Tudor و ميلياردر آمريكايي با سرمايه 3.4 ميليارد دلار؛

منبع
        میدونی چرا؟؟
        .::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
        https://telegram.me/Cyclicalwaves
        https://telegram.me/NimaAzaadi

نظر

• ببخشید میپرم وسط بحث ولی فکر کنم خریداران و فروشندگان دخیل هستن
          دانش باید توهم های متافیزیکی، پیشداوری ها و خرافه ها را پشت سر بگذارد، اما مفهوم عقلانیت (یعنی حقیقت، ..... و عدالت) را به عنوان سنت از نسلی به نسلی منتقل کند.

((زیگموند فروید))

نظر

• نوشته اصلی توسط PCMTrader نمایش پست ها
            میدونی چرا؟؟
            نبما جان 2 دلیل براش قائلم:

1- دسترسی به خبرهای دسته اول

2- نگاه موسسات مالی بزرگ دنیا به سطوح قیمتی هست و به اونها عکس العمل نشون میدهند(Pure Price Action) تا به اخبار فاندامنتال

توی پرانتز این رو هم اضافه کنم؛ یه ترشحی در مغزم به من میگه اخبار برای عامه هستش و تغذیه هیجان اونها و راندن توده سفته بازان بی نوا به یک کانال مشخص(نمی دونم شایدم ترشحی بیش نیست)

در کل بحث بسیار شیرینیه و دوست دارم نظر شما رو هم بدونم رفیق گلم.

شاد باشی
            Think / Act / Enjoy

نظر

• باورتون نمیشه برا خبر ساعت 5 امروز یورو کاملا مشخص بود فروشندگان معاملات خودشونو بستن 10 دقیقه قبل خبر و خبر هم در جهت بازار long پیش رفت الان یه مدته این موضوع زیر نظر دارم.تو تایم فریم 5 دقیقه این موضوع کاملا مشخصه
              دانش باید توهم های متافیزیکی، پیشداوری ها و خرافه ها را پشت سر بگذارد، اما مفهوم عقلانیت (یعنی حقیقت، ..... و عدالت) را به عنوان سنت از نسلی به نسلی منتقل کند.

((زیگموند فروید))

نظر

میدونی چرا؟؟
                نیما جان لطفا دلیلش را از دید خودتون هم بیان کنید
                ممنون
                ورود به معامله با منطق انسانی
                خروج
                از معامله با احساس ماشینی
                لینکهای پرایس اکشن:

وبسایت

کانال تلگرام

نظر

• نوشته اصلی توسط mohsen_hps نمایش پست ها
                  باورتون نمیشه برا خبر ساعت 5 امروز یورو کاملا مشخص بود فروشندگان معاملات خودشونو بستن 10 دقیقه قبل خبر و خبر هم در جهت بازار long پیش رفت الان یه مدته این موضوع زیر نظر دارم.تو تایم فریم 5 دقیقه این موضوع کاملا مشخصه
                  محسن جان منظورتون همون 7 8 کندل قبل از خبر رو میگین که شبیه تسویه شورتهای موج نزولی هستش رو میگین؟

یا منظورتون چیز دیگه ای هستش؟

کاش شفافتر توضیح میدادین یکی مث من کم سواد هم درک میکرد(یه چیزی تو مایه های هلو بلو تو گلو!)

سالم باشی
                  Think / Act / Enjoy

نظر

• من فکر میکنم به دلیل شناسایی موقعیت ها و حرکت بعدی قیمت با احتمال بالا باعث این دیدگاه شده ، صد البته بازی بزرگان هم به خودی به این دیدگاه قوت میده

دقیقا این دیدگاهدر فصول اخر کتاب جناب پریچر برخورد کردم . اما من مخالف چنین دیدگاهی هستم و اعتقاد دارم در هر بازه از زمان بازار با یک سبک تحلیلی ردپای خودش نشان میدهد
                    آموزش مالتی مدیا تحلیل فاندامنتال ( بنیادی )

چه فرقی می کند یا من از این طوفان...به ساحل می رسم یا موج یا قایق

نظر

علي جان دوست داشتم اينو اينجا يادگاري بزارم.(دوست نداشتي پاكش كن)

منبع
                      درود طاها جان

حالا خود نیمای عزیز پاسخ خواهدداد اما آن پاسخی که من در چنته دارم برگرفته از 2 منبع است:

1- مدل نیما.

همین دیروز برای بار چندم نیما سر کلاس یادآوری کرد که بین تصمیم سازان و بازار یک گروه فعال سفته بازان Insider هستند که پیش از رسیدن خبر به بازار دست به خرید/فروش می زنند. خرید و فروش های این گروه تنها در چارت است که مرئی می شود و لذا از این روی است که پیش از رسیدن خبر به بازار، چارت ها تا حدی حرکات این ها را بازتاب می دهند.

خصوصاً در بازارهای مالی کشور گل و بلبل ما این پدیده insider trading بیداد می کند. کارآیی اطلاعاتی بازارهای ما بسیار پایین است و آن چه که بازار را سودساز می کند تا بیشترین حد به دلیل عدم تقارن اطلاعاتی است تا تحلیل های فاندامنتال/تکنیکال.

2- پاسخ الیوتی.

به این صفحه از پرسش و پاسخ سایت رابرت پرچر (یا پریچهر به قول مدیر الاغ نشر چالش) دقت بفرمایید:

Do news headlines change your Elliott wave counts? As an example: "Egan-Jones cuts US sovereign rating one notch to AA from AA+." Will this affect the USD's rebound?

A short answer is, no: We don't change wave counts based on the news, and especially the expected news (like a Fed meeting). We track the markets using the Wave Principle. Based on the rules and guidelines we have certain expectations regarding the dominant trend, and we give you potential support, resistance, and target price levels.

If the market acts in a manner that alters those expectations, we will listen to the market (but not the news). In fact, often markets act opposite of what the news "implies" for the trend. Why? Because the news doesn't set the trend -- the market's collective psychology does.

The wave patterns in market charts reflect the collective bias (bullish or bearish) of the forex traders, often warning us that a turn is due well before the news. If the turn "fits" the news, the mainstream analysts attribute the move to the news. If the turn does not "fit," the mainstream start using words like "despite," or dig deeper to find some other "reason" why the market did what it did. But the reality is that the wave patterns (i.e., the collective psychology of the market) had been warning of the turn all along.

Jim Martens, Currency Specialty Service editor.

به این ترتیب و در بازارهای مالی کشورهای پیشرفته که بر عکس ما شفافیت اطلاعاتی بیشتر است، این روانشناسی جمعی بازار است که تعیین کننده است و نه اخبار.

در هر دو صورت، تکنیکالیست ها اعتقاد دارند که چارت قابل اعتمادتر است تا اخبار.
                      ویرایش توسط AIO : https://www.traderha.com/member/4465-aio در ساعت 07-15-2013, 09:57 PM

نظر

• نوشته اصلی توسط goldanalyst نمایش پست ها
                        درود طاها جان

حالا خود نیمای عزیز پاسخ خواهدداد اما آن پاسخی که من در چنته دارم برگرفته از 2 منبع است:

1- مدل نیما.

همین دیروز برای بار چندم نیما سر کلاس یادآوری کرد که بین تصمیم سازان و بازار یک گروه فعال سفته بازان Insider هستند که پیش از رسیدن خبر به بازار دست به خرید/فروش می زنند. خرید و فروش های این گروه تنها در چارت است که مرئی می شود و لذا از این روی است که پیش از رسیدن خبر به بازار، چارت ها تا حدی حرکات این ها را بازتاب می دهند.

اینو شدیدا باهاتم علی.....همینا بازارو به گند میکشن، دنبال دوزار نوسانگیری هستن گل و بلبل میکنن کل قیمت و بازار رو.......

خصوصاً در بازارهای مالی کشور گل و بلبل ما این پدیده insider trading بیداد می کند. کارآیی اطلاعاتی بازارهای ما بسیار پایین است و آن چه که بازار را سودساز می کند تا بیشترین حد به دلیل عدم تقارن اطلاعاتی است تا تحلیل های فاندامنتال/تکنیکال.

2- پاسخ الیوتی.

به این صفحه از پرسش و پاسخ سایت رابرت پرچر (یا پریچهر به قول مدیر الاغ نشر چالش) دقت بفرمایید:
                        احتمالا گیرش بیاری بجای تابلوی عبرت میخش می کنی قد دیفال نه؟!؟

به این ترتیب و در بازارهای مالی کشورهای پیشرفته که بر عکس ما شفافیت اطلاعاتی بیشتر است، این روانشناسی جمعی بازار است که تعیین کننده است و نه اخبار.

عاشق یادگرفتن این یکی هستم، منتهی نگو الیوت که ازش فراری هستم، از بس تبصره و لایحه داره این لامصب، ولی خوبه اگر کسی بهش خو بگیره.

همین آقای پرچر یه انستیتوی تحقیقاتی (یا شایدم کالج) دایر کرده که اسم تحقیق رو هم Socionomic (مطالعه mood و عمل جمعی یا اجتماعی در زمینه های افتصادی یا خودمنی بگم خرد جمعی، هر جا همه روش زوم می کنن) گذاشته!

در هر دو صورت، تکنیکالیست ها اعتقاد دارند که چارت قابل اعتمادتر است تا اخبار.

بزار اینجوری قشنگ ترش کنم، قیمت قابل اعتماد تر است.

شاد باشی و سالم
                        ویرایش توسط Barcelona : https://www.traderha.com/member/4220-barcelona در ساعت 07-15-2013, 10:24 PM
                        Think / Act / Enjoy

نظر

محسن جان منظورتون همون 7 8 کندل قبل از خبر رو میگین که شبیه تسویه شورتهای موج نزولی هستش رو میگین؟

یا منظورتون چیز دیگه ای هستش؟

کاش شفافتر توضیح میدادین یکی مث من کم سواد هم درک میکرد(یه چیزی تو مایه های هلو بلو تو گلو!)

سالم باشی

ببخشید پا سیستم نبودم.بارسلونای عزیز دقیقا همینطور هست این عکس مال خبر امروز هستش

این عکس هم مال خبر جمعه بود

من خیلی این موضوع داخل بازار دیدم .من معمولا تو تایم 5 دقیقه نگاه میکنم.که این موضوع را قبل خبر واضحتر نشون میده و با یکی تشخیص میشه فهمید تاثیر خبر چیه.ولی این برا خبر های مهم مثل NFP یا نرخ بهره یکم فرق میکنه.
                          ویرایش توسط mohsen_hps : https://www.traderha.com/member/3134-mohsen_hps در ساعت 07-15-2013, 10:52 PM

((زیگموند فروید))

نظر

• نوشته اصلی توسط Jabalameli نمایش پست ها
                            نیما جان لطفا دلیلش را از دید خودتون هم بیان کنید
                            ممنون

نظر

نبما جان این تصویر برای من قعلا بک مفهوم میتونه داشته باشه:

خبر ها رو بدون اینکه سفته بازا و دلالا رو اذیت کنه به گوش ما میرسونن، تا تغذیه ذهنی کنن ما رو.

کاش یه توضیح هم برای من کم سواد میدادی.

سپاس
                              Think / Act / Enjoy

نظر

نبما جان این تصویر برای من قعلا بک مفهوم میتونه داشته باشه:

خبر ها رو بدون اینکه سفته بازا و دلالا رو اذیت کنه به گوش ما میرسونن، تا تغذیه ذهنی کنن ما رو.

کاش یه توضیح هم برای من کم سواد میدادی.

سپاس

سلام اول اخبار به اون گروه وسط میرسه بعد به گوش ما.....

نظر

پردازش ...
                                X