اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

پنج مرحله تکامل یک تریدر...

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• مقاله: پنج مرحله تکامل یک تریدر...

همه كساني كه در بازارهای مالی كار ميكنند اين پنج مرحله را پشت سر مي گذارند.

پس خيلي عجله
    نكنيد .

!Objects in the mirror are further than they appear

من يک معامله گر موفق هستم ، زيرا:

1) لبه هاي خود را کاملا بي طرفانه انتخاب ميکنم.
    2)قبل از ورود به هر معامله ريسک خود را تعيين ميکنم.
    3)يا کاملا اين ريسک را ميپذيرم يا وارد معامله نميشوم.
    4)بدون هيچ درنگ يا محافظه کاري بر طبق لبه هاي خود عمل مي کنم.
    5)همانقدر از بازار سود ميگيرم که موقعيتش را براي من فراهم کرده .
    6)به طور مرتب بر خودم نظارت دارم تا خطا نکنم.
    7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

مرحله يك : بي کفایتی نا آگاهانه

اولین گامي كه برميداريد زمانی است كه شروع مي كنيد نگاهي به بازار بيندازيد.

ميدانيد كه راه خوبي براي پول در آوردن است و هزاران چيز در مورد آن شنيده ايد وميليونرهای زیادی را ديده ايد.

چند تا معامله دمو انجام میدهید ناگهان 1000 $ به حسابتان افزوده میشود . خیلی لذت بخش است

چقدر ساده ! پول درآوردن در فـارکس واقعا ساده است . باید حساب واقعی باز کنم و زود به آرزوهای برسم .

از صد نفر شنیده اید که حساب واقعی باز نکن حتما ضرر میکنی . با خود زمزمه میکنید :" من با بقیه فرق دارم " .

دلیلهایی هم بر این مدعا برای خود میاورید.

حساب واقعی خود را باز میکنید و شروع میکنید معامله اول 120 $ دلار سود . وای چقدر خوب .

کم کم اوضاع عوض میشود یک ضرر سنگین میکنید یک کم احساس بدی میکنید اما هنوز امیدوارید .

شروع میکنید به معامله کردن و ریسک کردن .معامله هاي بسیاری مي كنيد و ريسك هاي زيادي رو متحمل ميشويد

اما قيمتها برخلاف پيش بيني شما تغيير ميكند. درجهت خلاف دفعه پيش يك پوزیشن ديگرميگیرید،

جهت حرکت قيمتها برعكس ميشود دوباره و دوباره و.... شک میکنید که شاید کسی عمدا میخواهد شما رو ببازاند و از میدون خارج کند !

متاسفانه ترید کردن مثل نواختن پیانو ، كه در ابتدا، كاربسيار راحتي به نظر ميرسه ولي بعد از مدت كوتاهي متوجه میشوید كه مشكلتر از اين نميشود .

انواع نت ها ، انواع کشش ها و پیدا کردن کلیدهای پیانو و..

بعد از مدتی معامله کردن فـارکس بزرگترین چالش زندگیتان میگردد .

چالشی که هرگز تصور نمیکردید اینقدر بزرگ باشد .

*خب اين مرحله يك است مرحله اي كه شما نسبت به بي كفايتي خود برای ترید کردن آگاه نیستید.*

مرحله يك مي تواند به مدت يك يا دو هفته یا حتی یک ماه طول بكشدسپس وارد مرحله دوم ميشويد . .
    ویرایش توسط پیام : https://www.traderha.com/member/4424-پیام در ساعت 08-23-2012, 06:10 PM

7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

نظر

نوشته اصلی توسط پیام نمایش پست ها
      *خب اين مرحله يك است مرحله اي كه شما نسبت به بي كفايتي خود برای ترید کردن آگاه نیستید.*

اقا پیام چه موقعه یک فرد میفهمه که در عرصه فارکس بی کفایته و باید از این بازار خارج بشه؟ ایا پارمترها و نشانهای برای این بی کفایتی وجود دارند؟

با تشکر
      در ف ا رک س هر چه کمتر بدانید موفقتر هستید !

اساس کار در ف ا ر کس مدیریت سرمایه با یک توجیه تکنیکال هست !

همیشه بیاد داشته باشید انچیزی که در ف.ارکس تمام میشود "فرصتهای معاملاتی" نیست بلکه سرمایه شماست !

همه نوشتهایم جنبه اموزشی داردو نویسنده هیچ مسئولیتی در قبال خرید و فروش خوانندگان ندارد !

نظر

مرحله دوم : بي کفایتی آگاهانه .

مرحله دوم جايي است كه مي فهميد كار بيشتري بايدانجام دهيد و چيزهايي زیادی وجود دارند كه بايد ياد بگيريد.

هوشيارانه
        مي فهميد كه يك معامله گر نالايق هستيد و مهارت و بينش لازم رابراي كسب يك سود مستمر نداريد .

در طي اين فاز، سيستم ها و E-Book هاي فراواني مي خريد

و وب سايت ها و انجمنهای زيادي را ازقیمتها
        گرفته تا سرمایه و حتی فـارکس فکتوری را ميخوانيد.

و جستجوي خود را براي يافتن جام مقدس آغاز ميكنيد

در اين مرحله، خوره سیستمها و استراتژی ها شده و از اين روش به آن روش ميپريد

بدون اينكه
        یکی را پیگیری کنید و ببينيد آيا جواب مي دهد يا نه؟

بعد از چند ضرر سیستم خود را عوض میکنید

و یا آن را تغییر میدهید و میخواهد بهینه کنید تا دیگر ضرر نکنید

هر وقت به انديكاتور جديدي
        بر ميخوريد خوشحالي وجودتان را فرا میگيردو فکر میکنید كه اين ديگرخودش است .

تاپیک ها و مضوعاتی با عنوان سیستم تضمضینی ، سیستم 100% و.... شما رو حسابی جذب میکند

تمام سيستمهاي اتوماتيك را روي متا تريدر امتحان ميكنيد،

ازميانگين ها گرفته تا خطوط فيبو ناچي و حمايت و مقاومت و DMI , ADX , و.... و صدها چيز ديگر

همه با

اميد اينكه سيستم جادويي شما امروزشروع ميشود

سعي ميكنيد بالا و پايين قيمتها را بگيريد و نقطه دقيق بازگشت را با انديكاتور خود پيدا كنيد

ولي باز هم ضررميكنيد با وجود اينكه كاملا مطمئن بوديد .

به چت رومهاي زنده ميرويدو ميبينيد كه ساير معامله گران با استفاده از
        روشهاي بسيار سادهسود ميكنند .

چرا شما اينطور نيستيد . ميليونها سوال داريد كه بعضي از آنها ممكن
        است احمقانه به نظر برسند .

در خودتان كمي احساس خنگي كرده و فكر ميكنيد كه کسانی كه اين
        حرفها رو مي زنند دروغگو هستند .

شما مطالعات بسیاری كرده ايد و چيزهاي زيادي مي دانيد حداقل به اندازه آنها اطلاعات داريد

پس چرا آنها سود ميكنند ولي شما نه . ؟

پس حتما دروغ ميگويند .

ولي مي بينييد كه حساب آنها روز به روز بزرگتر ميشود در حاليكه حساب شما كوچك و كوچك
        تر مي شود .

شما مثل يك
        نوجوانيد .

معامله گران ديگر شما را نصيحت مي كنند ولي لجبازيد و فكر مي
        كنيد خودتان بهتر مي دانيد.

سرمایتون رو به صفر مي رسونيد و با وجود اينكه همه مي گويند ديوانه ايد باز هم توجهي نمي كنيد چرا كه شما بهتر ميدونيد !

پول ميدهيد و از اشخاص مختلف سيگنال ميخريد ولي بازهم به درد شما نمي خورد .

اين قسمت ممكن است سالها طول بكشد . در واقع اگر به خوبي پيش برويد بيش از يك سال
        طول ميكشد .

شخصا بسیاری از دوستان خود را در همین انجمن دیده ام که بعد از سه یا 4 سال هنوز در این مرحله اند .

و در حال تلاش برای گرفتن کف ها و سقف ها و پیش بینی دقیق بازار .

در نهايت از اين مرحله خارج میشويد درحالیکه پول وزمان زيادي رابيشتر از آنچه فكر مي
        كرديد صرف اين كار كرده ايد .

دو يا سه حساب بزرگ را صفركرده و شايد 3 يا 4 بار بكلي از این كار منصرف شده ايد

حالا مرحله سوم فرا ميرسد...
        ویرایش توسط پیام : https://www.traderha.com/member/4424-پیام در ساعت 08-23-2012, 06:07 PM

نظر

مرحله سوم : يافتم ، يافتم

در انتهاي مرحله دوم ميفهميد كه اين سيستم نيستكه تفاوت ايجاد ميكند .

مي فهميد كه واقعا ممكنه كه از يك ميانگين حركتي ساده و نه هيچ چيز ديگري هم پول در آورد ،اگر بر خودتون كنترل داشته و مديريت مالي درستي داشته باشيد .

در اینجا شروع به مطالعه كتابهاي روانشناسي معامله ميكنيد و با ويژگيهايي كه در اين كتابها بیان شده اندآشنا ميشويد .

در نهايت لحظه يافتم يافتم ( ارشميدس) فرا ميرسد .

لحظه يافتم يافتم باعث ميشود كه افقهاي جديدي در ذهن شما باز شود .

ناگهان متوجه ميشويد كه نه تنها شما بلكه هيچ كس ديگري نمي تواند حركت بازار را براي تا 10 ثانيه ديگر پيش بيني كند چه برسد به 20دقيقه ديگر.

پس تنها با سيستمي کار ميكنيد كه كاملا در آن جا افتاده ايد و كم كم خوشحال ميشويد ضمن اینکه آستانه ريسك مشخصي براي خود داريد .

شروع به انجام معامله هايي مي كنيد كه احتمال بالایی ازسود درآنها وجود دارد .

زماني كه معامله زیان ده مي شود، عصباني نميشويدو از آنجاييكه اين مطلب در مغز شما فرو رفته كه هيچ كس نمي تواند بازار راپيش بيني كند

حتي آن را اشتباه خود هم نميدانيد .

به محض فهميدن اينكه پيش بيني تان درست نبوده فورا معامله را ميبنديد .

در اینجا درك كرده ايد كه بازي معامله جزء يك چيز نيست :

پيوستگي و نظم شما در گرفتن تمام معاملاتي كه سيستم شما ميگويد صرف نظر از اينكه چه نتیجه ای خواهد داشت .

شما در مورد مديريت مالي و اهرم ، ريسك حساب و غيره و غيره ياد مي گيريد و واقعا در آن غوطه ور ميشويد

و بخاطر مي آوريد نصيحت كساني را كه يكسال پيش یک چنین حرفهایی را
          به شما ميزدند .

در آن زمان آماده پذیرش نبوديد ولي حالا هستيد .

زمان يافتم يافتم وقتي فرا ميرسد كه

واقعا قبول كنيد كه نميشود بازاررا پيش بيني کرد

و حالا مرحله چهارم فرا ميرسد ...

ویرایش توسط پیام : https://www.traderha.com/member/4424-پیام در ساعت 08-23-2012, 06:24 PM

نظر

مرحله چهارم : باكفايتي هوشيارانه

بسيار خب، حالا زماني معامله ميكنيدكه سيستم تان به شما ميگويد . منظم شده اید .

تریدینگ ژورنال (لیست و
            دلیل تک تک معاملات ) خود را یادداشت میکنید .

شكستها را به آساني پيروزي ها قبول مي کنيد . سودی که بازار میخواهید بسیار منطقی شده.

شما ريسك هر معامله را قبول كرده ايد علاوه بر اين ميدانيد در صورتی که قوانین خود را زیر پا نگذارید

در کل برنده هستید .

و وقتي در حال ضرر هستيد معامله را با كمترين آسيبي به حسابتان معاملاتان را ميبنديد .

شما در مقطعی هستيد كه نه سود داريد و نه ضرر .

يك هفته 100 پيپ ميبريد هفته ديگر 100
            پيپ ميبازيد ولي در كل نه برنده ايد نه بازنده .

اكنون نسبت به مساله آگاهيد و نظراتي كه ميدهيد عموما خوبندو مورد احترام ديگر معامله گران هستید .

اما هنوز بايد كاركنيد و در مورد معاملات خود فكر كنيد و همین طوري*كه اين موضوع ادامه پيدا ميکند سود شما كم كم از ضررهايتان بيشتر ميشود .

شما به سود تقريبا ثابتي در هر هفته ميرسيد . يك هفته 25 پيپ ، هفته ديگر 50 پيپ و همين طور الي آخر.

اين مرحله به مدت 6 ماه تا یک سال طول ميكشد

و اكنون
            مرحله پنجم فرا ميرسد.
            ویرایش توسط پیام : https://www.traderha.com/member/4424-پیام در ساعت 08-23-2012, 06:32 PM

نظر

مرحله پنجم : باکفایتی نا خودآگاه

حالا مثل راننده ماهري كه پشت فرمان مي نشيند، وارد معامله مي شويد .

اکنون همه چيز در سطح ناهوشیارانه قرار دارد

در این مرحله نیز نظم و دیسیپلین خود را حفظ کرده اید .

مثل اينكه هواپيماي خودكار را برانيد . شروع به انجام معاملات مي كنيد

و کسب سود روزانه برایتان کاملا عادی است.

روزهایی نیز دارید که ضرر میکنید اما شما میدانید که ضرر جزیی از معامله است.

این موضوع که پذیرش ضرر نیمی از معامله گری است را با تمام وجود درک میکنید و نه فقط با سخن .

اين مدينه فاضله معامله گری است .

شما براحساسات خود غلبه داريد و اكنون معامله گری هستید که حسابش روز به روز بزرگتر میشود.

در اتاقهاي گفتگوي معامله ،شما يك ستاره هستيد .

همه به حرفهاي شما گوش ميكنند و

با سوالاتي كه از شما پرسيده مي شود آنها را در جايگاه 3 سال پيش خود مي بينيد .

مي دانيد كه نصيحت ها يتان فايده اي نداره چون آنها در معامله نوجوانند .

بعضي از آنها به جایی که شما هستید میرسند .بعضی سریعتر و بعضی کندتر.

در واقع خیلی ها نمیتوانند از مرحله دوم بگذرند اما عده اندکی میتوانند.

معامله كردن ديگر براي شما هيجان انگيز نيست بلكه خسته كننده هم هست .

مثل خيلي چیزهای دیگه در زندگی که وقتی در آنها حرفه ای میشویم

تنها به عنوان شغل انجامش میدهیم و برایمان هیجانی ندارد.

اكنون ميتوانيد سرتان را بالا نگه داريد و بگوييد :

من يك معامله گر هستم .

------------------------------
              الهام گرفته از Soul trader در فورم moneytec

نویسنده : رامین پورمند

ویرایش توسط پیام : https://www.traderha.com/member/4424-پیام در ساعت 08-23-2012, 07:00 PM

نظر

نوشته اصلی توسط moslemb نمایش پست ها
                اقا پیام چه موقعه یک فرد میفهمه که در عرصه فارکس بی کفایته و باید از این بازار خارج بشه؟ ایا پارمترها و نشانهای برای این بی کفایتی وجود دارند؟

با تشکر
                درود دوست من

بی کفایتی ناشی از عدم وجود علم و تجربه داریم و بی کفایتی ناشی از عدم انتخاب صحیح شغل!! یعنی ممکنه اصلا این شغل به هر دلیلی مناسب شما نباشه.

بی کفایتی نوع اول را میشه با کسب علم و تجربه به با کفایتی رساند ولی نوع دوم به هیچ عنوان نمیشود!!

نظر

بسیار روشنگرانه و راهنما بود این نوشته

سپاس بی پایان
                  هم از نویسنده اصلی و هم از شما

فکر میکنم با کمک اساتید عزیزم ممکن باشه از این زمانبندیها کمی جلو افتاد!
                  امیدوارم الان در مرحله ی بین دوم و سوم باشم
                  دارم یادمیگیرم

1- فارکس اقیانوس موقعیتاس موقعیت زیاده جوگیرنشو
                  2- اگه موقعیت بدگرفتی توضرری باموقعیتای عجولانه کاروخرابترنکن
                  3- آرامش در تریدری
                  4- اگه به موقعیت دیررسیدی ولش کن موقعیت خوب بازم هست
                  5- اگه کسی سیگنال داد تاصددرصدمطمئن نشدی نگیر با فکر خودت موقعیت بگیرمسئولیتش باخودته
                  6- بادقت موقعیتوانتخاب کن بعدش اصلانترس
                  7- گزارش سودوضررتوداشته باش سودتوگرفتی زیادطمع نکن
                  8- روزایی که بازاررونددرست حسابی نداره ترید نکن سرمایه تو حفظ کنی بردی
                  9- هیچوقت پابرهنه نپروسط بازاربراهرموقعیت جدیدیاخوب فکرکن یااصلانگیر
                  10-درمدیریت سرمایه سختگیرباش
                  11- اگه دیروز خیلی ضرر کردی امروز حق نداری تو فکر جبرانش باشی فقط اجازه داری مثل روزای دیگه کارتو بکنی
                  12- عاشق فشردن کلیدهای آبی و قرمز نباش
                  13- با روحیه ی بد ترید نکن
                  14- خودتو گول نزن
                  15- جلوی ضررو از هرجا بگیری منفعته
                  16- ماجرا جویی و آزمون و خطا نکن
                  17- هیچ وقت الکی ریسک نکن، بدتر از اون همزمان چندتا ریسک الکی نکن

نظر

ممنون پيام جان

كاملا درست و جالب بود، دقيقا الان ميدونم كدوم مرحله ام...
                    نبردهای زندگی همیشه به نفع قویترین ها پایان نمی پذیرد، بلكه دیر یا زود برد با آن كسی است كه بردن را باور دارد...

نظر

من یه سوال دارم
                      بهتر نیست این تاپیک به قسمت دیگه ای منتقل بشه
                      چون این قسمت برای کسایی که تازه عضو سایت شدن قابل دسترس نیست
                      و فکر میکنم خیلی هم به درد تازه کارها میخوره که موقعیت خودشونو در بازار بهتر پیدا کنن
                      دارم یادمیگیرم

1- فارکس اقیانوس موقعیتاس موقعیت زیاده جوگیرنشو
                      2- اگه موقعیت بدگرفتی توضرری باموقعیتای عجولانه کاروخرابترنکن
                      3- آرامش در تریدری
                      4- اگه به موقعیت دیررسیدی ولش کن موقعیت خوب بازم هست
                      5- اگه کسی سیگنال داد تاصددرصدمطمئن نشدی نگیر با فکر خودت موقعیت بگیرمسئولیتش باخودته
                      6- بادقت موقعیتوانتخاب کن بعدش اصلانترس
                      7- گزارش سودوضررتوداشته باش سودتوگرفتی زیادطمع نکن
                      8- روزایی که بازاررونددرست حسابی نداره ترید نکن سرمایه تو حفظ کنی بردی
                      9- هیچوقت پابرهنه نپروسط بازاربراهرموقعیت جدیدیاخوب فکرکن یااصلانگیر
                      10-درمدیریت سرمایه سختگیرباش
                      11- اگه دیروز خیلی ضرر کردی امروز حق نداری تو فکر جبرانش باشی فقط اجازه داری مثل روزای دیگه کارتو بکنی
                      12- عاشق فشردن کلیدهای آبی و قرمز نباش
                      13- با روحیه ی بد ترید نکن
                      14- خودتو گول نزن
                      15- جلوی ضررو از هرجا بگیری منفعته
                      16- ماجرا جویی و آزمون و خطا نکن
                      17- هیچ وقت الکی ریسک نکن، بدتر از اون همزمان چندتا ریسک الکی نکن

نظر

خیلی ممنون از این متن قشنگ. خیلی کمک کننده می تونه باشه

نظر

نمیتوان به طور حتم گفت که اگر از مرحله ای عبور کردیم لزوما به اون مرحله بازگشتی نداریم
                          همیشه باید مراقب ذهن و عملکردمون باشیم تا وقتی به مرحله ای بازگشت کردیم با تجربه بهتری به مرحله بعد برویم .

نظر

درود پیام عزیز

فکر کنم نقطه عطف مرحله سوم باشه. کسی که در این مرحله قرار بگیره و ایمان پیدا کنه که هیچ چیز تا 20 ثانیه دیگر هم قابل پیشگویی نیست ، در مسیری قرار میگیرد که اگر شرایط اجازه دهند

مسیر به سمت موفقیت هست.

شرایطی که جبرا تحمیل میشوند و شاید عمده دلایل کثرت بازندگان در همین شرایط جبری باشه نه در طبیعت بازار!!

نظر

نوشته اصلی توسط پیام نمایش پست ها
                              درود پیام عزیز

فکر کنم نقطه عطف مرحله سوم باشه. کسی که در این مرحله قرار بگیره و ایمان پیدا کنه که هیچ چیز تا 20 ثانیه دیگر هم قابل پیشگویی نیست ، در مسیری قرار میگیرد که اگر شرایط اجازه دهند

مسیر به سمت موفقیت هست.

شرایطی که جبرا تحمیل میشوند و شاید عمده دلایل کثرت بازندگان در همین شرایط جبری باشه نه در طبیعت بازار!!
                              درود بر پیام عزیز

پیام جان میشه لطفا بیشتر مساله را باز کنید

نظر

پردازش ...
                              X