اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

اورژانس فارکس

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

درود مسلم جان

بدترین اتفاقی که میتونه برات بیفته ، ختم به خیر شدن معامله است!!بهترین اتفاق گذاشتن استاپ هست و تاچ شدنش!

فرض را بر این بزارید که بعد از این تجربه شما تصمیم میگیرید بر اساس یک سیستم معاملاتی با حد ضرر مشخص کار کنید.
    اگر این سیستم میانگین ریسک به ریوارد یک به دو داشته باشه و شما به طور میانگین 50% پوزیشنهایتان استاپ بخورد (با فرض 2% ریسک)

با 50% مارجین پس از70 پوزیشن میتوانید ضرر را جبران کنید.
    اگر 40% مارجین باقی بماند پس از 90 معامله
    و اگر 30% باقی بماند 120 معامله لازم است
    و اگر 20% باقی بماند 160 معامله لازم است.

البته این آمار فرض را بر توزیع یکنواخت معاملات سود ده و ضرر ده قرار داده و در عمل چنین نیست.
    نکته ای که میخوام بگم :
    هر چه ضرر عمیق تر شود به صورت تصاعدی جبرانش سخت تر میشود.
    ----------------------------------------------------------------------------
    حالا این معامله رو اورژانسی نجات دادی و به خیر خوشی تمام شد. بعدش چی؟بعدترش چی؟
    فکر میکنی اگر چنین ضرری را دیده باشی و با توکل به خدا!! پوزیشنت صفر بسته شد، تریدری خواهی شد که استاپ بزاری؟ نه.
    اگر هم بزاری و معامله بره سمت ضرر جابجاش میکنی . میدونی چرا؟ چون نظام جزا و پاداش بازار ذهنت را شرطی کرده.
    این راهیست که همه ما یا رفتیم یا خواهیم رفت ، برای رفتن به بهشت باید ترس از مرگ را کنار بزاری!
    -----------------------------------
    یک قانون طلایی هست در بازار:
    هر زمان متوجه اشتباهت شدی ، معامله را ببند.
    هر نوع اشتباهی،میخواد اشتباه در زدن سل و بای باشه یا انتخاب حجم یا نزاشتن استاپ یا معامله خلاف قوانین ...

موفق باشی
    ویرایش توسط پیام : https://www.traderha.com/member/4424-پیام در ساعت 11-27-2012, 02:26 AM

!Objects in the mirror are further than they appear

من يک معامله گر موفق هستم ، زيرا:

1) لبه هاي خود را کاملا بي طرفانه انتخاب ميکنم.
    2)قبل از ورود به هر معامله ريسک خود را تعيين ميکنم.
    3)يا کاملا اين ريسک را ميپذيرم يا وارد معامله نميشوم.
    4)بدون هيچ درنگ يا محافظه کاري بر طبق لبه هاي خود عمل مي کنم.
    5)همانقدر از بازار سود ميگيرم که موقعيتش را براي من فراهم کرده .
    6)به طور مرتب بر خودم نظارت دارم تا خطا نکنم.
    7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

نظر

جلوی ضررو هر وقت بگیری منفعته !

مسلم جان ، بنظر من با کمترین ضرر پوزیشنو ببندی بهتره ( البته اگه من جای شما بودم همین الان پوزیشنو میبستم و اصلا به تحلیلایی که به نفع پوزیشنم انجام دادم دقت نمیکردم ! )

تا از این اشتباهات نباشه رشدی صورت نمیگیره ، نگران عواقبش هم نباش دوباره شروع کن ولی این سری با یه پلن حساب شده
      پیامبر اسلام فرمودند: آنکه بدون علم به عمل برخیزد، پیش از آنکه اصلاح کند باعث تباهی می شود.

نظر

سلام به دوستان گرامی
        مسلم عزیز این پوزیشن شما افراد بیننده این تاپیک رو درگیر کرده و بعد از گذشت 2 روز از آخرین پست و با ایجاد نزول یورو همه میخوان بدونن شما با اون پوزیشن چه کردی

در زیر بخشی از کتاب 10رتبه برتر اشتباهات تریدرهای فارکس نوشته ی jason alan jankovsky

(اشتباه شماره 8: ترید با حجمی بزرگ برای حسابتان)

نویسنده : jason alan jankovsky
        مترجم : مجتبی صدیق

سریعترین راه برای ورشکستگی، شرط بندی ھمهء دارائی بطور مداوم است. بسیاری از تریدرھا زمانی
        این درس را می آموزند که حداقل چند بار خرابکاری ببار می آورند. یعنی حساب خود را نابود می کنند و
        مجبور می شوند که دوباره حساب جدیدی برای خود ایجاد کنند.
        بنا به دلایلی، تمایلی در بسیاری از تریدر ھا در سنین مختلف و با تجربه ھای مختلف وجود دارد که موجب
        می شود آنھا از حجمی بزرگ در تریدشان استفاده کنند. این نشانی از یک مشکل بزرگتر است که در
        بیشتر تریدر ھا وجود دارد و اگر شما مدعی ھستید که دیگر دست به چنین اشتباھی نمی زنید، نمی
        توانید مدعی باشید که چنین تمایلی در حال حاضر در شما وجود ندارد.
        حال این مشکل بزرگتر چیست؟

طمع، عزیزم طمع

باید بدانید که باور شما، در زمانیکه یک ترید را فرصتی بزرگ برای کسب سودی غیر متعارف می داند،
        مبتنی بر واقعیت نیست. مطمئن باشید که تنھا زمان می تواند درستی رفتار شما در ھر ترید را قضاوت
        کند. از این لحظه در ذھن داشته باشید که ھر تریدی که شما انجام می دھید پتانسیل حرکت در خلاف
        جھت شما را نیز دارد و اگر شما با حجمی بزرگ وارد شوید، پتانسیل باختی بزرگ نیز بھمان اندازه برای
        شما فراھم است .
        سن، آموزش، توانائی و تجربه شما اھمیتی ندارد. شما نمی توانید ترید ھای % 100 برنده داشته باشید و
        بنابر این درصدی از تریدھای شما نتیجه مطلوبی نخواھند داشت. پس آن تریدھا نباید بقدری بزرگ باشد
        که در این پروسه به حساب شما لطمه وارد کند .
        برای مقابله با طمع، شما نیازمندید که تغییراتی در حساب خود و بعلاوه طرز تفکر خود ایجاد کنید.
        اولا که ترید یک بیزینس است. شما باید با او ھمانند یک بیزینس رفتار کنید .در ھر بیزینس قوانینی است
        که تبعیت از آن بشدت توصیه می شود و یکی از این قوانین " بازگشت پذیری" است. بگذارید ساده بگویم.
        اگر پولی نداشته باشید شما از بازی خارج خواھید شد.
        دوما، اگر شما پیش از این برنامهء قابل قبولی برای خود طرح کرده اید، پس لاجرم سود و زیان منطقی ای
        مطرح شده است که شما R/R" نیز در آن پیش بینی کرده اید. در قوانین پایه ریاضی مبحثی بنام "میزان
        نیز ناگزیر ھستید با آن آشنا شوید. این بدان مفھوم است که با ھر دلاری که شما از دست می دھید ،
        چند دلار در آمد را انتظار می کشید و از ھر 100 ترید چه تعدادی ضررده و چه تعدادی سودده ھستند؟
        با جمع بندی این مطالب شاید سوالی در ذھن شما ایجاد شود که: " آخرش چی؟ " آیا میدانید که نتایج
        زیر از لحاظ آمار سودده ھستند؟
        "از ھر 100 ترید 42 % سودده باشد
        و در مقابل ھر دلار ضرر، دو دلار سود بدست بیاید".
        این عقیده من نیست. این احتمال، "ماتریس نابودی" * نامیده می شود و می توانید تحقیقاتی در این
        زمینه نیز داشته باشید. البته اگر درصد سود شما بیشتر باشد و اگر میزان سود شما از میزان ضرر شما
        نیز بیشتر باشد شما سرعت بیشتری در کسب درآمد خواھید داشت. اما مقصود این است که بدانید با
        چنین نتایجی نیز میتوانید کسب سود کنید.
        خوب است که در سمت بالای ماتریس قرار بگیرید اما بسیاری از تریدر ھا به چنین نقطه ای نمی رسند.
        از اینرو است که پیشنھاد می شود با کمترین مقدار ترید را شروع کنید. این کار تمرینی می شود که خود
        را در مقابل طمع حفظ کنید.
        و برای اینکه بر موفقیت ھای طولانی مدت تمرکز کنید لازم است که با کوچکترین حجم ممکن به ترید
        بپردازید تا در موقعیتی قرار نگیرید که توان جبران شکست ھای احتمالی پی در پی را نداشته باشید. من
        در ھر ترید از ریسک 1.5 % استفاده کنید تا ھم تمرکز R/R به این نتیجه رسیده ام که برای محدود کردن
        خود را از دست ندھید و ھم بر طمع خود چیره شوید.
        این بدین مفھوم است که برای ھر ترید خود، بدون توجه که چقدر به میزان موفقیت آن ایمان دارید، بیشتر
        از 1.5 % از حساب خود را وارد معامله نکنید .و این یعنی که اگر شما از ریسکی برابر 3% تا 5% حساب
        خود استفاده می کنید، شما از حجمی 2 تا 3 برابر بزرگتر از حجم منطقی بھره می برید. و با این وجود
        احتمال ماتریس نابودی بھیچ وجه مناسب نیست و به احتمال زیاد شما قبل از اینکه به موفقیت دست پیدا
        کنید، تمامی حساب خود را از دست خواھید داد.
        اگر شما تریدری طمع کارید و اگر چنین اتھاماتی بشما وارد است، ھمین امروز با بروکر خود ھماھنگ کنید
        و از حجم معاملات خود بکاھید. و الا باید بگویم که در انتظار یک حادثه ھستید. سه ترید ضررده متوالی
        می تواند 15 % از حساب شما را بکاھد و آن را به تپش بیاندازد. مخصوصا که شما تریدر روزانه باشید!

چطور می توانید این مشکل را بدتر کنید :خود را متقاعد کنید که شما در ترید نابغه اید و این برای
        شما اتفاق نخواھد افتاد . خود را متقاعد کنید که تحلیل ھای شما ھمیشه 90 % - 80% درست بوده اند.
        می توانید برای یکبار ھم که شده از استاپ استفاده نکنید و یا حتی بعد از ھر ترید ضررده، بر حجم معامله
        خود بیافزائید.
        راه حل :سریعا حجم معامله خود را کاھش دھید. و % 30 20 از پول خود را از حساب خارج کنید. در
        صورتیکه از لوریج 200 بھره می برید ھرگز بیشتر از 300 % از حساب خود را وارد یک معامله نکنید. اگر این
        برای شما مفھوم تریدی مینی را دارد، بھتر است این مفھوم را بپذیرید.

خلاصه مبحثی که بعنوان "ماتریس نابودی" در کتاب Pschology of Trading مربوط به ھمین نویسنده
        مطرح شده به اینصورت است:
        کاربرد این جدول در این است که احتمال از دست دادن 50 % از سرمایه در حالت ھای مختلف چقدر است.

در این جدول :
        Profit/Loss Ratio - P/R
        Winning Percentage - % Win
        برای مثال، اگر شما از(1:1 P/R یک دلار سود در مقابل یک دلار ضرر) بھره می برید و درصد سودده بودن
        پزیشن ھای شما 50 % است، شما به احتمال 50 % نیمی از سرمایه خود را از دست خواھید داد.
        نکته جالب در این است که اگر شما از P/R 2:1 بھره می برید و 50 % از پزیشنھای شما سودده باشند ،
        احتمال از دست دادن نیمی از سرمایه شما 2% است و اگر بتوانید درصد سوددھی پزیشنھای خود را به
        %60 برسانید این احتمال به 0 خواھد رسید.

نظر

(اشتباه شماره 1: ترید در فارکس بدون استاپ لاست)

نویسنده : jason alan jankovsky
          مترجم : مجتبی صدیق

فکر می کنید که به چه دلیل نام آن را "حد ضرر" گذاشته اند؟ زیرا در آن نقطه شما میخواھید جلوی از
          دست دادن را بگیرید.
          ھرگز نمی توانیم بطور کامل اھمیت تعیین یک حد ضرر پیش از ورود به بازار را در مواقعی که بازار بر خلاف
          شما حرکت می کند ، بشما توضیح دھیم. و ھرگز سخنی از شما پذیرفته نخواھد بود که صلاحیت این
          فاکتور حیاتی در ترید فارکس را زیر سوال ببرد. من تمامی عقاید، دلایل و توجیھات تریدر ھای مختلف را
          شنیده ام که استفاده از استاپ را لازم نمی دانند، استاپ ذھنی دارند و یا بموقع از بازار خارج خواھند
          شد! و در نھایت نتایج آن را نیز دیده ام که میز کار خود را تمیز کرده اند و آرزو داشتند که با استفاده از
          استاپ لاست ھنوز در این حرفه مشغول بودند.
          ھمانند یک "سکته قلبی" با شما جدی سخن می گویم!( یک اصطلاح رایج در انگلیسی)
          اگر ترید را بدون استاپ لاست انجام می دھید، دیر یا زود به آن گروه از تریدرھا خواھید پیوست

ھمیشه لازم است که بخود یادآور کنید که ترید محیطی پر ریسک است. ھمانطور که بسادگی پذیرفته اید
          که 100 % تریدھایتان موفق نخواھد بود، باید بپذیرید که مقدار ریسک در ھر ترید را نیز کنترل کنید. شما
          می باید به قانون احتمالات باور داشته باشید. وقتی تریدی انجام می دھید، ھمیشه این امکان وجود دارد
          که چیزی در بازار تغییر کند و این تغییر بازار را برخلاف انتظار شما بحرکت درآورد. چیزی که شما ھرگز
          انتظار آن را نداشته اید. بعد از آن حرکت اگر شما ھنوز در بازار حضور داشته باشید، ضرری بزرگ را متحمل
          شده اید و اگر این معامله از مدیریت سرمایه نیز بی نصیب باشد شما تمامی موجودی خود را از دست
          خواھید داد.
          تمامی این مسائل با یک استاپ لاست برطرف خواھد شد.
          در ضمن خروج از یک پزیشن ضررده، حساب شما و ذھن شما را رھا می کند تا برای یک پزیشن سود اور
          دیگر متمرکز گردند. شما قرار است که تریدھای برنده و بازنده را توامان تجربه کنید. از پزیشنھای ضررده با
          سرعت و اعتماد بنفس بیشتری خارج شوید. وقتی از لحاظ منطقی پزیشنی را سودده ندیدید، اجازه
          ندھید که بازار بیش از آن از شما بگیرد
          .
          تنھا یک ترید می تواند تمامی آنچه را که اندوخته اید از شما برباید. از استاپ لاست استفاده کنید و ھرگز
          این قانون را زیر پا نگذارید_ در تمامی تریدھای خود از استاپ لاست استفاده کنید.
          بیش از این نمی توان پیرامون این موضوع صحبت کرد. این اشتباه را انجام دھید و از بازار خارج شوید.

چطور می توانید این مشکل را بدتر کنید :امکان ندارد که بتوانید این مشکل را بدتر کنید. این بدترین
          اشتباه این بیزینس است.

راه حل :براحتی در ھر ترید خود، استاپ را بگنجانید. وقتی موس را برای ورود کلیک می کنید، سریعا
          استاپ را در آن جای دھید.

نظر

وجود و انتخاب ريسك هر معامله به درصد بر مبناي بالانس حساب كه نتيجه اون داشتن استاپ لاس در هر معامله اي است ديگه مفهوم اورژانس رو براي فاركس بي معني ميكنه
            اين جدول دو تا پست بالاتر خيلي زيبا با ادم حرف ميزنه
            فقط بايد سيستمي داشته باشيد كه ريسك: ريواردش خوب باشه
            ديگه تمومه
            فایل های پیوست شده

نظر

نوشته اصلی توسط SM_HOSSEINI نمایش پست ها
              سلام به دوستان گرامی
              مسلم عزیز این پوزیشن شما افراد بیننده این تاپیک رو درگیر کرده و بعد از گذشت 2 روز از آخرین پست و با ایجاد نزول یورو همه میخوان بدونن شما با اون پوزیشن چه کردی

سلام اقای حسینی دوست عزیز و برگوار

من هدفم از طرح ضرر "در گیر کردن ذهن مبتدیان" بود و هم یک تست از جامعه تریدری ایران ! (بماند) و تا حدود زیادی توانستم این کار بکنم و امیدوارم که هیچ تریدری جرات انجام معامله های با حجم بالا را نکند !

دو نفر میتوانند به یک مبتدی درس بدهند کسی که سود کرده بگوید چطور سود کرده ! و کسی که ضرر کرده ! من ضرر کردم و اینجا مطرح کردم تا درسی برای دیگران باشد !

اما با معامله ام چکار کردم !

قسمتی از معامله خودم را با ضرر بستم ! الان خیالم راحت هست که کال مارجین نمیشوم ! الان هدفم این هست که با هرسودی که میکنم قسمتی ازمعامله ضرره را ببندم !

الان خدا رو شکر قدرت تصمیم گیری پیدا کردم !

احیانا اگر روشم خطراتی دارد حتما بمن تذکر بدهید !

ببینید اقای حسینی برای من مهم بود که ببینم ایا تریدرهای ما چه راههای برای برون رفت از یک معامله ضرر ده دارند ؟

حالت من مثل شخصی بود که در دریا دارد غرق میشود و همه به او نگاه میکنند ! منتظر بودم ببینم کسی شنا بلد هست که بتونه نجاتم بدهد یا نه !

در اون حالت جای اینکه ملامت کردن نیست که تو که شنا بلد نیستی چرا رفتی دریا ؟ یا ....

ممنون و متشکر
              در ف ا رک س هر چه کمتر بدانید موفقتر هستید !

اساس کار در ف ا ر کس مدیریت سرمایه با یک توجیه تکنیکال هست !

همیشه بیاد داشته باشید انچیزی که در ف.ارکس تمام میشود "فرصتهای معاملاتی" نیست بلکه سرمایه شماست !

همه نوشتهایم جنبه اموزشی داردو نویسنده هیچ مسئولیتی در قبال خرید و فروش خوانندگان ندارد !

نظر

نوشته اصلی توسط alizali نمایش پست ها
                وجود و انتخاب ريسك هر معامله به درصد بر مبناي بالانس حساب كه نتيجه اون داشتن استاپ لاس در هر معامله اي است ديگه مفهوم اورژانس رو براي فاركس بي معني ميكنه
                اين جدول دو تا پست بالاتر خيلي زيبا با ادم حرف ميزنه
                فقط بايد سيستمي داشته باشيد كه ريسك: ريواردش خوب باشه
                ديگه تمومه
                سلام دوست عزیز

انسان جایز الخطاست !

این تایپیک گذاشتم تا کسانی که مثل من اگاهی چندانی از فارکس ندارند و هنوز تسلط پیدا نکردند یا هر کس دیگری که اشتباهی معامله انجام داد ضرر کرد و سرمایش در خطر افتاد اینجا بیان کند !

شاید همانطور که نمیدانست چطور معامله کند ! نمیداند چطور از یک معامله ضرر ده خارج شود و جلوی از دست دادن سرمایه اش را بگیرد ! در این شرایط کسانی که بیرون نشسته اند از قدرت تحلیل بیشتری برخوردارند و بهتر میتوانند به او کمک کنند ! شاید راه حلی باشد !

ادم نباید نامید شود !

همیشه بیاد داشته باشید انچیزی که در ف.ارکس تمام میشود "فرصتهای معاملاتی" نیست بلکه سرمایه شماست !

همه نوشتهایم جنبه اموزشی داردو نویسنده هیچ مسئولیتی در قبال خرید و فروش خوانندگان ندارد !

نظر

یک ترید اشتباهی داشتم که 98 پیپ توی ضرر بود چهار روز خون جگر خوردم و هزاران تحلیل نابجا برای توجیح کردن خودم انجام دادم که خودم قانع کنم که بازار برمیگرده تا اینکه مارکت برگشت و با 60 پیپ سود پوزیشنم و بستم .از اون روزی که این پوزیشن منفی ام با مثبت بسته شده مبنای فکری ام بر برگشت قیمت استوار شده و همیشه فکر میکنم قیمت بالاخر بر میگرده اما دیگه هیچ وقت بر نگشت و من چندین بار ضرر بزرگ کرده ام
                  پوزیشن منفی مثل سرطان میمونه که اگه نبندی دیر یا زود تو را میکشه (کال میکنه)
                  بهترین راه حل برای فرار از ضرر بزرگ اینه که موقع ورود به پوزیشن ،دلایل ورودت و یادداشت کنی و هر زمان دلایل ورودت نقض شد فورا از پوزیشن خارج بشی،چون وقتی دلایل ورودت نقض شد دیگه دلییل وجود نداره که پوزیشنت باز باشه

نظر

دوستان چه راه حلی برای خروج از بحران میدن ؟

ویرایش توسط ناظرسایت : https://www.traderha.com/member/5564-ناظرسایت در ساعت 11-12-2013, 06:13 PM

نظر

آقا مسلم پوزیشن با حجم 0.2 و 700 پیپ ضرر چطوری توی ترمینال 6936 دلار ضرر نشون میده . با حساب کتاب من جور درنمیاد ؟؟؟
                      بقیه پوزیشن ها هم همین وضعیت هست ضرر غیر منطقی بزرگ ضرر ها با پیپ و حجم نمی خونه

$$$ The Best Indicator = PRICE

نظر

سلام
                        والا تا اونجایی که من سوادم میکشه ااین صعود یورو ین را یک اصلاح میبینم
                        در این قیمت فعای جای بسار حساسی قرار داره یعنی سرنوشت سازه
                        الان در این اصلاح یک پنج موجی کامل هستیم
                        ارادت
                        (( هرچه پیش از این بوده بعد از این هم خواهد بود))

نظر

نوشته اصلی توسط burix نمایش پست ها
                          آقا مسلم پوزیشن با حجم 0.2 و 700 پیپ ضرر چطوری توی ترمینال 6936 دلار ضرر نشون میده . با حساب کتاب من جور درنمیاد ؟؟؟
                          بقیه پوزیشن ها هم همین وضعیت هست ضرر غیر منطقی بزرگ ضرر ها با پیپ و حجم نمی خونه
                          يحتمل بصورت پوينت تعريف كرده يابيس كارنسي و ين يانيوزيلند گرفته كه عدد بزرگ نشون داده شه

نظر

کل حساب 6000 دلار هست ضرر 4000 دلار

نظر

دوستان با سلام :

خواهشی که ازتون دارم اینه که با سرمایه و اعصاب خودتون و خانواده تون بازی نکنید و اجازه ندید دلتون برای ضرر کردن مثل دریا باشه.

من 17-18 سالم بود بابام میخواست رانندگی بهم یاد بده موقع تعلیم یک جمله ایی رو همش تکرار میکرد میگفت رانندگی رو باید تو سرعت پایین یاد بگیری تا هم تسلطت کم کم پیدا بشه و برای همیشه ترس رو بذاری کنار...و هم اگه به جایی خوردی خیلی ضرر ندی ....

دوستان خواهشا با حجم پایین شروع کنید سخت است ولی بجنگید....براتون پولش مهم نباشه میزان پیپی که میتونی همیشگی ش کنی در یک روز مهمه....

برای خودت شرط تعیین کن...

من با حساب 30 دلاری شروع کردم و همه پوزیشن هامو 0.01 میگیرم....البته سنگینه برای 30 دلار.....ولی کمتر ازین نمیتوانستم معامله کنم....

و بخودم گفتم تا این رو 100 دلار نکردی اسمت تریدر نیست....

کردیش 100 دلار و کال نشدی....تازه فکری برای افزایش حساب و منطقی کردن حجم میکنیم....

الان روی 65 دلار هستم و بسیار خوشحالم که این تصمیم رو گرفتم.....

با اون احساساتم جنگیدم....و چیزهای بسیار زیاد تریدری حین معاملات فهمیدم که هیچ موقع با ترید در حجم سنگین و سرمایه بالا نمیفهمیدم....

اول مهمه ماهیگیری یاد بگیریم بعد ماهی بگیریم...

باور کنید ماهی ها و نهنگ های توی فارکس تمومی نداره... پس بیایید ترید نه تحلیل رو کامل یاد بگیریم....بعد دل بزنیم به دریا و هوس ماهی های گنده بکنیم....

با مطالعه کتاب و تحلیل نمیشه پول بیرون کشید یا کسی نمیتونه بهمون یاد بده....باید خودمون یاد بگیریم درست مثل بچه ایی که راه رفتن بلد نیست و سعی میکنه یاد بگیره...

هی می افته و می افته... چیزیش نمیشه و دوباره بلند میشه... و امید داره...

ما چی ؟؟ در اثر ندانم کاریمون داریم سرمایه زندگی مون رو بر باد میدیم....اعصاب خودمون و دورو بریهامون رو خورد میکنیم.....شاید واقعا فرصتی دیگر برامون نمونده باشه...

چه از لحاظ اعصاب چه سرمایه چه انرژی...

ببخشید دوستان.......
                              ویرایش توسط maya1361 : https://www.traderha.com/member/11417-maya1361 در ساعت 11-12-2013, 06:13 PM
                              ایدی تلگرام:

@godtaken

نظر

لینک استمنت کامل

نظر

پردازش ...
                                X