اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

دست نوشته های یک تریدر 1998-2012

بستن
این تاپیک ، یک تاپیک مهم است .
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

وبعد باید مهار کرد و برد تیمارستان

نظر

نوشته اصلی توسط PCMElliott نمایش پست ها
      سلام،

متاسفانه پست اصلی ام دو برابر مطالب بالا بود که نمی دونم چرا ثبت نشد! به هر حال حوصله دوباره نوشتنش نیست!

ارادتمند- بهزاد
      سلام جناب بهزاد

فکر کنم علتش زیاد بودن کاراکترها بوده که ویبولتین محدودش کرده.پیشنهاد میکنم همیشه اون چیزی که مینویسین رو توی نوت پد هم کپی داشته باشین که اگه این اتفاق افتاد بتونین کپی پیست کنین.همین طور پست ها طولانی رو اگر لطمه ای به موضوع وارد نمی کنه در چند پست ارسال کنید

با تشکر از شما

نظر

بنظر من چیزی که باعث نبستن اون پزیشن ها میشه برمیگرده به اون چرت نیم ساعت سر ظهر.
        که اگر نباشه اصلا زندگی مزه نمیده.(گفتم بعد از مدتی یکم مزاح هم کرده باشم)

بد ترین و باز هم بدترین چیر همون فکر....همون تفکر آشفته هست همون که باعث درست تصمیم نگرفتن میشه همونی که بلایی سرت میاره که بعدش به وای وای چه کنم میوفتی. وای وای وای

نکه فکر کنید چون مثلا امروز ضرر کردم دیگه از نظر فکری رختم بهم نه چیزای که اصلا فکرو نمیکنی و برات پیش میاد.

نظر

بسم الله

با سلام

تا حالا به این نکته فکر کردیم که اساسا چرا درگیر استرس میشویم ، تمام چیزهای که دوستان در تاپیک های گذشته بیان کردن واقعا بیشترش درسته ، اما من میخوام به این مسئله توجه کنیم که

چه راههایی هست که اولا یک شخض تو بازار استرس نگیره و از اون والا تر این که کلا در زندگی روزمره دچار استرس نشه

اینجا بحث معنویات در جای خودش محور اصلی هستش و لی به او ن در آخر بحث سعی دارم برسم اما همه میدونیم که مدیریت سرمایه یعنی در یک جمله مدیریت داشته ها به نحوه احسن !

تا حالا خیلی شنیدیم که برای مثال چی بخوریم برای فلان چیز خوبه و چی بخوریم بده ، یعنی آدم باید مواظب دریافتی هاش از دنیای اطراف باشه این رو میدونیم مثلا کسی که گوشت قرمز زیاد مصرف میکنه بیشتر از کسانی که کمتر استفاده میکنند خشن و عصبی تر هستند، یه مثال کوتاه بزنم! شاید اگر کسی دبی تشریف برده باشه صبور ترین آدم ها رو بینه هندی ها پیدا میکنه ، اون ها طوری کار میکنند و طوری رفتار (معمولا بدونه استرس ) که اساسا ما نمیتونیم تصورش رو هم بکنیم چه برسه رفتار کنیم! ، باید دید واقعا! برای خیلی از ما ها آموزندس از طرف دیگه شاید کسی کشور دیگه سمت آسیا جنوب شرقی که نیمخوام اسم ببرم رفته باشه آدمهای حشن زیاد دیده باشه علت اون هم نوع تغذیه است ( بعضا در فروشگاها بسته های خون برای فروش دارند !) منظور این نیست که جای رو نقد کنیم اما استرس نتیجه ورودی ها و دریافت های ما از محیط اطراف ماست چه بصورتی غذایی و چه بصورت های دیگه معنوی ! و ترس از دست دادن هم میتونه استرس زا باشه که اون هم دریافت نوعی خسران هستش !

ما روزانه از راه چشم خیلی چیزها رو وارد مغز و روحمان میکنیم ! به این عضو از بدنمون خیلی اعتماد داریم ، نمی خوام بگم اشتباس اما حدش رو باید بدونیم

به این عکس توجه کنید و نقاط مشکی رو بشمارید !!

مطلب ادامه دارد ....

با تشکر
          موفق باشید

فرد
          ویرایش توسط fard : https://www.traderha.com/member/5149-fard در ساعت 06-06-2012, 03:46 PM

نظر

بسم الله

با سلام

در عکس زیر خطوط موازی هستند و همچنین صاف و افقی کامل ولی trend دار دیده میشن !

درسته که معمولا 80 درصد ادراکات ما از راه بصری ایست و من هم قصد زیر سوال بردم ایم موضوع رو ندارم و از نوشته های بالا قصد این هستش به این نکته برسیم

که:

برای کنترل استرس خیلی on station ( جلوی PC نشستن مدام ) در بازار نباشیم ( و البته اگه سرمایه های درگیر در بازاز در حد شخصی است و TEAM WORK کار نمیکنیم ! )

چون دریافتی ها ی زیاد باعث خطا در تصمیم گیری میشه !

و راه حل این موضوع اینکه :

جمع بندی های نتایج جزء ای تر رو داشته باشیم !و از اون به کل بریسم نه عمل کرد مسائل جزء ای تر را که باعث استرس میشه !

استرس قاتلی است که حداقل بر سلسله اعصاب تاثیر میگذاره با این که این کار رو آرام انجام میده اما قطعا انجام میده !

یادمون نره روزی رو خدا میده .

و ما انسان ها اگه نمی تونیم اوضاع و شرایط رو خودمون انتخاب کنیم اما انتخاب طرز تفکر ! میتونه به دست ما باشه و خوشبختانه این حربه رو خدا در دست ما قرار ده که

تفکراتمون به عادت روزانه تبدیل بشه و عادت به رفتار و منش و رفتار منش به نحوه زندگی در طولانی مدت تر و اون هم تعیین کننده وضعیت ماست چه مادی و چه معنوی !
            مواظب مسائل تاثیر گذار بر طرز تفکر مون که استرس هم یکی از آن هاست باشیم انشالله !

با تشکر
            موفق باشید

فرد
            ویرایش توسط fard : https://www.traderha.com/member/5149-fard در ساعت 06-07-2012, 02:53 AM

نظر

بسم الله

تنها آرامش و سكوت، سرچشمه ی نیروی ابدی و جاوید است.

فیودور میخاییلوویچ داستایوسکی
              ویرایش توسط fard : https://www.traderha.com/member/5149-fard در ساعت 06-08-2012, 05:20 PM

نظر

به نام خدا باسلام وعرض ادب خدمت تمامی دوستان علی اصغر هستم تازه وارد و مبتدی
                به نظر بنده کسانی که معامله در ضرر را نمی بندند امید دارند واحتمال میدهند که قیمت به نفع انها اصلاح شود که با سود یا ضرر کمتر معامله بسته شود
                با تشکر از زحمات شما
                دعا گو علی اصغر

نظر

بسم الله

ویرایش توسط fard : https://www.traderha.com/member/5149-fard در ساعت 06-22-2012, 01:07 AM

نظر

به نام خدا
                    با سلام خدمت استاد عزیزم جناب آقای فرد
                    ببخشید این مطلب رو مینویسم شاید به موضوع زیاد مرتبط نباشه (چون خودم تو این بازار تمامی این حالتهای استرس و ترس رو به کرات تجربه کردم و منابع مالی زیادی رو از دست دادم و متاسفانه خودم رو خیلی خیلی گرفتار کردم) این رو عرض می کنم شاید تجربه دیگر دوستان بشه ان شا الله .
                    استرس و نداشتن آرامش در همه حالات زندگی کشنده است مخصوصا در گرفتن تصمیمات بسیار مهم در زندگی خصوصا مورد بحث ما (بازارهای مالی) ولی حالا که این اتفاق افتاده و کار ازکار به اصطلاح گذشته اگر دوباره می خواهیم شروع کنیم باید به ذهنمون فرصت بدیم تا متمرکز بشه و بتونه با آرامش در مورد آینده تصمیم بگیره و دیگر اینکه در جایی خوندم چون این کار بسیار اعتیاد آوره (مثلا گرفتن پوزیشنهای مکرر و شاید نگه داشتن انها در ضرر بدون توجیه و دلیل منطقی ) در این مورد نمی دونم شنیدید یا دیدید اونهایی که برای ترک اعتیاد به جلسات na میرن اول که میخوان خودشون رو معرفی کنن میگن: من فلانی که معتاد با سابقه فلان سال رو داشتم و الان به فضل خدا مثلا 3 ساله پاکم و تصمیم دارم دیگه طرف این مورد نرم.
                    و روز رو به پایان میرسونن و فردا با انرژی, زندگی سالم توام با کار و فعالیت رو شروع میکنن.
                    بعضی از مانیز که مثل اونها همین وضعیت رو داریم باید مثل اونها عمل کنیم و قبل از شروع به فعالیت در بازار به خودمون یادآوری کنیم که من قبلا در این بازار خیلی ضرر دادم ولی امروز با آرامش و خونسردی بازار رو نظاره میکنم و نمیزارم به مارکت ضرر بدم و سرمایه ام رو به خطر بندازم.
                    این حرف خیلی به من کمک کرده و امیدوارم کمکی کرده باشم.
                    از پر حرفیهام عذر خواهی میکنم
                    به امید حق
                    تعریف یک تاجر موفق محقق کردن این سه چیز است.

Make pips _____ Keep pips

Repeat

نظر

بسم الله

سه قدرت بر جهان حکومت میکند:
                      ۱-ترس ۲-حرص ۳-حماقت.

آلبرت انیشتن

نظر

بسم الله

اگر باور کنیم که روزی رو خدا میده باز هم اسیر این سه کلمه خواهیم بود ترس ، طمع و حماقت ؟ یا واقعا دیگه این فرمول به هم نمیرزه حماقت = ترس + طمع اگر حماقتی نباشه حاصل ترس +طمع صفر میشه ، وظیفه ما درست قدم برداشتنه یا شاید اگر قدم خطا بر ندارم اون هم تعبیر دیگری از درستی هستش

خیلی سادس تو ادبیات خودمون زیاد داریم از این جور نصایح = پا به اندازه گلیم دراز کردن ! ، یا لقمه اندازه دهن برداشتن و نمونه های از این قبیل که بیشترش رو دوستان بدان بهتر واقفند!

قمار نکنیم !

هر سیستمی که از طریق اجرا اون اطلاع نداشته باشیم یا به نتیجه اطمینان نداشته باشیم نوعی gambling هستش !

اگر پوزیشنی گرفته ایم و ندونستیم که چقدر قرار سود بده یاضرر ؟! با یک درصد ریسک به ریوارد منطقی ! داریم قمار میکنم نه کار !

موفق باشید

فرد
                        ویرایش توسط fard : https://www.traderha.com/member/5149-fard در ساعت 06-24-2012, 05:35 PM

نظر

نوشته اصلی توسط fard نمایش پست ها
                          بسم الله

اگر باور کنیم که روزی رو خدا میده باز هم اسیر این سه کلمه خواهیم بود ترس ، طمع و حماقت ؟ یا واقعا دیگه این فرمول به هم نمیرزه حماقت = ترس + طمع اگر حماقتی نباشه حاصل ترس +طمع صفر میشه ، وظیفه ما درست قدم برداشتنه یا شاید اگر قدم خطا بر ندارم اون هم تعبیر دیگری از درستی هستش

خیلی سادس تو ادبیات خودمون زیاد داریم از این جور نصایح = پا به اندازه گلیم دراز کردن ! ، یا لقمه اندازه دهن برداشتن و نمونه های از این قبیل که بیشترش رو دوستان بدان بهتر واقفند!

قمار نکنیم !

هر سیستمی که از طریق اجرا اون اطلاع نداشته باشیم یا به نتیجه اطمینان نداشته باشیم نوعی gambling هستش !

اگر پوزیشنی گرفته ایم و ندونستیم که چقدر قرار سود بده یاضرر ؟! با یک درصد ریسک به ریوارد منطقی ! داریم قمار میکنم نه کار !

موفق باشید

فرد
                          سلام
                          حناب فرد من منظورتون از این جمله که به رنگ قرمز کرده ام نمیفهم میشه توضیح دهید

نظر

روشی برای معامله

با سلام خدمت دوستان میدونید روشی است برای معامله کردن که مچ کردن سه تایم از بالا به پایین است بطور مثال اگر در تایم بالا جهت روند تشخیص داده بشه در تایم پایین باید دنبال یک ABC بگردیم مهم برای ما روند c است که در تایم پاینتر بایدیک پنچ موجی باشه در این حالت است که میگوییم روندC کامل شده حال باید درست در زیر یا بالای موج چهار از C اردر بگذاریم ان موقع است که وارد پوزیشن میشویم حال اگر خواستیم میتوانیم با اندیکاتورهای مختلف نقطه ورود را پیدا کنیم یا حتی با نرم افزار اتوماتیک البته در این اخری من توصیه نمیکنم من بطور یکسال با این روش کار کردم ولی مشکلی داشتم وانهم این بود که در تایم بالا روند رو پیدا میکردم ولی در تایم پایین درست ABC رو نمیتوانستم خوب تشخیص بدم تا اینکه درسهای دکتر ماینر را دیدم تازه متوجه شدم در تایم بالا وقتی روند تشخیص داده شد باید حداقل سه کندل برگشت داشته باشیم که از تاچ روند رد نشود که اگر نصف روند باشد ایدال است انموقع است که در تایم پایین دنبال ABC میگردیم انموقع بود که این راز بر من هویدا شد یعنی کارکشن یک روند باید حداقل سه کندل باشد که اگر این حالت باشد میتوان گفت یک سوئینگ در حال تشکیل است پس خدمت شما دوستان باید بگویم رازی در این بازار نیست حتی دوستانی که گن کار میکنن در تایم بالا دنبال روند میگردن و بعد خطوط گن را رسم میکنن تا سه تایم پایین تر تا نقطه ورود را بدست اورند والسلام با ارزوی موفقیت شما

نظر

بسم الله

با سلام
                              در توضیج پست شماره 72 سوال جناب حمید رضا

بازار های مالی و بازار هاي مرتبط به آن تماما داراي نظم هستند با اين که در ظاهر رندوم ديده ميشوند حتي بحث اتفاقي بودن و رندوم آن هم در تايم هاي پايين از يک قائده به اصطلاح if , than پيروي ميکنه !

دامنه حرکتی در یک زمان مشخص مثلا یک روزه برای همه ارزها و کالا ها وجود دارد و این دامنه روزانه مثلا برای پوند به دلار 50 2 پیپ با کمی نوسان و یا یورو به دلار 170 تا 200 پیپ هستش که البته صحبت اصلی بر مبنای وجود یک rang هستش نه مقدار آن و این موضوع برای تمام ارزها و کالاها بدونه استثتاء در رقم های مختلفی دیده میشه و بدانیم که دامنه حرکتی برای همه زمان ها هست چه سالیانه یا حتی یک دقیقه این مطلبی است که متوان بعنوان یک ثابت تقریبا از آن بهره جست .
                              مسئله دیگر که شاید کمتر به آن توجه شده و بهتر بگویم در محافل تریدری کمتر بدان توجه میشه حرکت پیپ در واحد زمان هستش با یک مثال قضیه رو به مطرح میکنم تحقیق با خود دوستان انشالله !

قابل اعتماد ترین زاویه حرکت بازار زاویه 45 درجه است و حرکتی یک موج کامل است که 50 درصد خود را ریورز کند (( برگشت اصلاحی ) ولبته این وضعیت نسبی نیز هست) ! حال فرض کنیم در 5 دقیقه پوند با این زاویه چند پیپ میتونه حرکت کنه ؟ من عرض میکنم حدود 8 پیپ در یک ساعت 30 تا 35 در 4 ساعت 60 تا 80 و در روزانه قریب 200 تا 250 !
                              خوب !
                              در جای دیگه هم عرض کردم قبلا اگر rang رو اشتباه کنید پول از دست میره و اگه rang رو درست ببینیم اما ترند رو اشتبا ه کنیم زمان رو از دست میدیم که اون هم سرمایه است اما خیلی از دست رفتنش محسوس نیست حال فرض کنیم هر دو رو درست دیدم محاسبه این که در یک ساعت چقدر باید در آمد داشته باشیم قابل حصول هستش و این که چند ساعت در روز کار میکنیم و یا درگیر مارکت هستیم هم مهمه و این خود عاملی که در ریسک به ریوارد محاسبه میشه ، البته تسلط به یک ارز یا کالا و rang های مختلف آن نیاز به تحقیق و ممارست داره قطعا و با چند جمله حق مطلب ادا نمیشه اما انشالله باب تفکر و تعقل رو باز کرده باشه

موفق باشید

فرد

نظر

بسم الله

با سلام
                                از این که در این پست حال به اتفاق یا به قصد فرق نمیکه !مطلب نوشتید ممنونم و شاید اگر در جای دیگری نوشته بودید من احساس نمیکردم که مطلبی در ادامه بنویسم اما در این جا ناچارنا باید چند مطلب رو بگم !

روش مچ از بالا به پایین نه تنها در 3 تایم بللکه از کل به جز در تمام تایمها مفیده ولی برای تحلیل و از جزء به کل برای ترید !

اما در ترید فقط نمتوان به تکنیکال بسنده کرد چون در خوش بینانه ترین حال تاخیر داره و شماداریدبر مبنای امید به تکرار و استناد به آن قدم بر میدارید

برای موازی و همپا حرکت کردن در تایم های پایین هم انسان نمیتواند پا به پای کامپیوتر قدم برداره اگر میتوانست پدیده it لزومش انقدر احساس نمیشد در سرمایه های متوسط و رو با بالا شما قطعا باید از نر م افزاز استفاده کنید .

راز این بازار این است که شما ثابت ها را تحلیل میکنید ولی با متغییر ها و دینامیک درگیرید و کار میکنید !

موفق باشید انشالله

فرد

نظر

پردازش ...
                                X