اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

دست نوشته های یک تریدر 1998-2012

بستن
این تاپیک ، یک تاپیک مهم است .
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

بسم الله

الا بذکر الله تطمئن القلوب
    با سلام ،

بله حتما در چند روز آینده ، در باره راه کارهای تسلط بر ترید عرایضی رو مطرح خواهیم کرد ، شاید بحث بعدی در این تاپیک همین موضوع باشه

انشالله

با تشکر فرد

نظر

سلام،

مطالب بسیار خوبی مطرح شد و به شخصه اعتقاد دارم تریدرها باید بیشتر روی مسایل مدیریت سرمایه و روانشناسی ترید کار کنند. اما به عنوان یکی از اعضای این فروم و فردی که مدتی است در این بازار فعالیت دارم نقطه نظرات خودم رو در مورد مواردی که مطرح شده عنوان می کنم.

اولین نکته ای که باید به اون اشاره کنم این هست که ضرر جزیی از این بازار هست. اصولا حرکات اینگونه بازارها گرچه قابل تحلیل بر اساس علم ریاضیات و تکرر الگوها می باشد اما همواره مبتنی بر احتمالات هستند. بنابراین این ذهنیت که یک تحلیلگر باید همواره بتونه مسیر درست حرکت بازار رو شناسایی کنه امری نادرست هست. بر خلاف صحبتی که در مورد قمار شد بنده تصور می کنم این بازار از جهات بسیاری با بازی های قمار شباهت داره. خیلی سربسته بگم که در قمار هم افرادی هستند که در اغلب موارد برنده هستند و اونجا هم شما می تونید از علم ریاضیات و احتمالات بهره ببرید. خود من قبل از اینکه با دنیای این بازار آشنا بشم چندین سال gamble می کردم و سودی هر چند جزیی هم به صورت مداوم از قمار بدست می آوردم. این پیش زمینه به من خیلی کمک کرد که زمانی که وارد بازار شدم بتونم دیدی قمارگونه (مبتنی بر اتفاقات و احتمالات) نسبت به این بازار داشته باشم.

از مقدمه بالا که عبور کنیم به این نقطه می رسیم که زمانی که می پذیریم علیرغم تحلیل ها و ترید های مبتنی بر دانش الگوها هر اتفاقی می تونه بیفته مفهوم معنی اون این میشه که وقتی من تریدی می کنم ممکنه الگوی شناسایی شده عمل نکنه و پوزیشنم در ضرر بره. با درک صحیح این موضوع باید دو نکته رو مد نظر بگیرم اول اینکه یک تریدر همیشه باید برای اینکه وارد محدوده ضرر بشه آمادگی کامل داشته باشه و دوم اینکه وقتی تریدی فعال شده باید ذهنیت اولیه شما این باشه که اون پوزیشن رو می بازید.

در مرحله بعد و زمانی که پذیرفتیم وارد فاز منفی و ضرر ترید شده ایم سوالی که مطرح میشه این هست که تا کجا این ضرر رو باید تحمل کنم. جواب ساده هست. در نقطه ای که اون الگویی که بر مبنای اون وارد بازار شده اید خاصیت خودش رو از دست بده. درواقع شما بی دلیل و بدون تکیه بر استراتژی نباید در بازار باشید.

بنابراین هر پوزیشنی باید دارای نقطه خروج اولیه یا استاپ باشه و اون نقطه ای هست که بر پایه احتمالات الگو درست رفتار نمی کنه و قیمت در جهت معکوس تصور من میره جلو و تا جایی پیش میره که کل الگو از بین میره و من در اون نقطه خارج خواهم شد.

ممکنه این خروج با ضرر برای بسیاری مشکل باشه اما ذات این بازار بر پایه ریسک تعریف شده و وقتی شما وارد بازار میشید باید تصور کنید اون درصدی رو که روی اون پوزیشن ریسک کرده اید از دست داده اید.

من هیچ زمان معتقد به درصدی ثابت برای ریسک در این بازار نبوده ام. اصولا هر چه تایم فریم ترید و تحلیل میره بالاتر تعداد سیگنال ها کمتر اما قدرت حرکتی اونها بیشتر میشه و برعکس. بنابراین در تایم فریم های بالاتر میشه درصد بالاتری از ریسک رو در هر تک پوزیشن وارد کرد. فرمولی که ماینر ارایه میده به این صورت هست که در تایم فریم های زیر روزانه بین 0.5 تا 2 درصد، در تایم فریم روزانه بین 2 تا 5 درصد و در تایم فریم هفتگی بین 5 تا 10 درصد در هر ترید ریسک کنید. فکر نکنم تو کل ایران تریدری رو داشته باشیم که تایم فریم هفتگی به عنوان تایم ورودش به بازار باشه. اکثریت میان روز ترید می کنند و همان 0.5 درصد برای اونها مناسب هست.

متاسفانه پست اصلی ام دو برابر مطالب بالا بود که نمی دونم چرا ثبت نشد! به هر حال حوصله دوباره نوشتنش نیست!

ارادتمند- بهزاد
      ویرایش توسط بهزاد بهزادی : https://www.traderha.com/member/5272-بهزاد-بهزادی در ساعت 05-12-2012, 11:06 PM

نظر

بسم الله

با سلام
        از این که به این تاپیک آمدید متشکریم ، و از این که مطلب نوشتید سپاس گذار ، اما از آنجای که ما خود را همراه دوستانی که در این تاپیک تشریف می آورند میدانیم لازم است چند نکته را نه وقت خدمت شما بلکه به تمام دوستان عرض کنم :
        این بازار به هیچ عنوان با gambling (قمار ) مقایسه نفرماید اما اگر شما از مطلبی آگاهی نداشته باشید و وارد آن شدید خواه ناخواه نوعی ریسک را با خود همراه کردید و هر مقدار این ریسک به سمت عدم اطلاع پیشبرود شما قمار باز تر و بازنده ترید در پشت منطق قمار هیچ منطق پیچیده ای نیست و فرمول ریاضی خاصی در لاس و گاس و امثال آن وجود ندارد ، تعدادی قربانی برای ساعتی خوش گذاری در میان زرق . برق و هتل های آنچنانی برای ساعتی پول پرداخت میکنند و از پیش بازنده اند یعنی بهتر بگم یه مشتری هستند !

استا پ لاس در بازاز های سالم خوبه ! و در بازاز ناسالم اگر stop را بالای اورست هم بزازید میزنندش ! ولی بهتر از آن ترید با میزان سرمایه مناسب است که اصطلاحا در اون بازار از leverage برای save money استفاده کنیم نه make money !

ضرر میتواند یک احتمال باشد اما این مایم که برای بازاز تعریف میکنیم که توان تحمل این نوسان را داریم یا خیر !

در رابطه با درصد ریسک هم درست گفته اید درصد ثابت ریسک اصلا و اساسا چیز درستی نیست و شما باید در ساعت دوم ترید از ساعت اول ترید کمتر در ریسک باشید

در ایران کسانی رو داریم که نه تنها در تایم وروردی آنها بالای intra weekly است بلکه در quarter فصلی هم کار میکند ایران رو دست کم نگیرید تریدر های خوبی داریم در ایران فقط بعضا چون بیشتر در کار بصورت فردی کار میکنند کمتر شتاخته شده هستند .

در کل ممنون هستیم که با نوشتن خود در این تاپیک این فرصت رو به هم دوستان دادید تا با بعضی از مطالب که کمتر به اون ها پرداخته میشود بیشتر آشنا شوند و بیشتر با ما باشید انشالله نظرتون هم نسبت به این شعار هم تغییر خواهد کرد که «قطعیتی در بازار وجود ندارد» این بازاز کاملا علمی است و فقط ما باید به این نکته توجه کنیم که وقتی بالای پشت بام خانه خود ایستادیم و چند آدم و ماشین رو اون پایین در حرکت میبینیم بدانیم که بالا سرمون کهکشان ها هم در حرکتند و البته زمین هم همینطور ...!

با تشکر

فرد
        ویرایش توسط fard : https://www.traderha.com/member/5149-fard در ساعت 05-13-2012, 12:50 AM

نظر

بسم الله

با سلام

دوستان قبل از عرایض بنده چنانجه مایلند که راجع به psychlogic of trade ( روانشناسی ترید ) یا راههای کنترل استرس صحبتی رو بفرمایند میتوانند آغاز کننده مبحث باشند .

با تشکر

فرد
          ویرایش توسط fard : https://www.traderha.com/member/5149-fard در ساعت 05-13-2012, 01:02 AM

نظر

جناب فرد

خدا قوت. دست شما درد نکنه بابت تاپیک فوق العاده ای که راه انداختید.

خیلی وقته که تاپیکی مفید که پشتوانه اش تجربه باشد ندیدم!

در مورد کنترل استرس برای تریدر

فکر کنم در ابتدا باید تعریف ترید برای تریدر مشخص باشه.

مثالی میزنم

فرض کنید به عنوان مسافر سوار بر هواپیمایی مدرن بر فراز اقیانوس هند در پروازید و در خواب ناز!

یک مرتبه چراغها روشن چراغهای هشدار روشن و خدمه پرواز هم از مسافرین میخواهند که کمر بندها را ببندند و صندلی خود را ترک نکنند!

و پس از آن هواپیما شروع میکند به تکانهای شدید!

این یک وضعیت استرس زا هست برای مسافرین پرواز

منتها آیا برای کاپیتان هم وضعیتی استرس زا هست؟

خیر

زیرا او به فن پرواز آشنایی دارد و تسلطش به علم پرواز و مهارتش در استفاده از قدرتهای وسیله ای که بر آن فرماندهی میکند به او

کمک میکند تا از چاله های هوایی بدون استرس و با کنترل کامل بر مسائل، عبور کند.

شناخت ترید کمک شایانی خواهد کرد به تریدر که با تسلط به ابزار و شناخت حدود خود ،استرس را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

یک بخشی از رفتارهای تریدر مربوط به تصمیمات تا قبل از ورود به بازار هست که باعث کاهش استرس میشود و

یک بخش از رفتارها مربوط به زمان ورود به بازار تا خروج از آن میشود.

ارادتمند

!Objects in the mirror are further than they appear

من يک معامله گر موفق هستم ، زيرا:

1) لبه هاي خود را کاملا بي طرفانه انتخاب ميکنم.
            2)قبل از ورود به هر معامله ريسک خود را تعيين ميکنم.
            3)يا کاملا اين ريسک را ميپذيرم يا وارد معامله نميشوم.
            4)بدون هيچ درنگ يا محافظه کاري بر طبق لبه هاي خود عمل مي کنم.
            5)همانقدر از بازار سود ميگيرم که موقعيتش را براي من فراهم کرده .
            6)به طور مرتب بر خودم نظارت دارم تا خطا نکنم.
            7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

نظر

بسم الله

با سلام
              علم به یک موضوع و تسلط به آن میتواند عامل مهمی در کنترل استرس های بدون مورد باشد و در کل به مواردی اشاره کردید که من هم تا حدود زیادی با آن های موافق هستم ، منتظر نظارت دیگر دوستان عزیز ، نیز هستیم

با تشکر از شما

فرد
              ویرایش توسط fard : https://www.traderha.com/member/5149-fard در ساعت 05-14-2012, 01:26 AM

نظر

داوود جان در مورد برخورد منطقی و علمی با یازار که کاملا حق با شماست ولی اینکه "در بازار هیچ قطعیتی وجود ندارد" هم کاملا درسته و نقیض منطقی و علمی بودن بازار نیست. وجود عدم قطعیت به عنوان یک حقیقت هم لزوما به معنای قمار نیست. اصل عدم قطعیت پایه علم فیزیک کوانتومی است و منطق فازی بر آن حاکم است نه منطق ارسطوئی. عجالتا خوبه بدونید که بزرگترین مخالف قبول عدم قطعیت به عنوان یک اصل آلبرت اینشتین بود ولی همه فیزیک هسته ای و فیزیک حالت جامد (یکی از محصولاتش همین کامپیوترهائی که همه ما الان ازش استفاده می کنیم) بر اساس فرمولی هائی ساخته شده اند که بر اصل عدم قطعیت صحه می گذارند! بسیار خوشحالم که چنین تبادل نظرهای دوستانه و مفیدی در فروم ما هست. در نظر دارم به محض اینکه کمی وقت پیدا کنم راجع به این مطالب (که تاکنون فقط به صورت جسته گریخته و با اکتفا به اسمشان مطرح شده اند) در قسمت آموزش پایه شروع کنم به تاپیک های جدید. تا اون موقع و برای خارج نشدن این تاپیک از ریل، شما لطفا به روانشناسی ترید و کنترل استرس ادامه بدین که بسیار مهمه. با تشکر از همه دوستان
                ویرایش توسط Mehdi : https://www.traderha.com/member/3-mehdi در ساعت 05-14-2012, 04:57 AM
                کارگزار بورس کالا و ارز دوبی - DGCX
                رگوله و دارای مجوز افتتاح حساب برای ایرانیان
                ما مفتخریم که تنها بروکر %100 ایرانی یک بازار خارجی ارز و کالا می باشیم
                sigpic

نظر

سلام
                  با تشکر از آقا داود عزیز
                  دلایل استرس به چند قسمت است:
                  1- استرس قبل از ورود
                  2-استرس در حین معامله(بعداز گرفتن پوزیشن)
                  3-استرس بعد از بستن پوزیشن
                  4-استرس برای پوزشن جدید (اگر پوزیشن قبلی در ضرر بسته شده باشه)

هر کدام از این استرس ها دلایلی داره و راههای برای برطرف کردنش که در تاپیک دیگر اگر فرصت شود بیان میکنم .
                  انتقاد رو می پذیرم.
                  شادی سراسر وجودتان.
                  WE LOVE YOU , PCM

باز کردنحساب درPCM از لینگ زیر همراه با پشتیبانی من در تحلیل eurusd , online را با من معامله کنید.

accuont real
                  account demo

نظر

با سلام خدمت همه دوستان عزیز
                    اول از همه پارسی را پاس بداریم جای کلمه استرس یه کلمه مناسبتر بزاریم ، چه میدونم مثلا " دلهره" یا یه چیزی تو این مایه ها ( البته این جمله اگرچه یه جورایی مزاح بود ولی پشت زمینه اش جدیه ) با تمام این اوصاف چه بگیم استرس چه بگیم دلهره یا هر چی دیگه ، خیلی مخلصم
                    البته اینکه شخص راجع به یک مطلب اطلاعات خوبی داشته باشه ، بسیار بسیار خوبه و میتونه موجب پیشرفت سریعتر و بهتر باشه ولی مهمتر از از دانستن عمل کردن یا بهتر بگم توانایی عمل کردن به اون دانسته ها ست همون طور که سعدی علیه الرحمه گفته " عالم بی عمل مثل زنبور بی عسله ". گفتم سعدی باز یاد یه حکایت دیگه از این بزرگوار افتادم که حتما همه یا اکثریت دوستان اونو به خاطر دارن ، و اون داستان بازرگان یا کاروانسالاریه که جوانی قوی جثه و همه فن حریف را که همه پهلوانان رو ضربه کرده بوده و در علوم و فنون جنگی در شهر خودش سرامد بوده به عنوان محافظ با خود به سفر میبره ولی در مواجه با راهزنان ،جوان دست و پای خودشو گم میکنه و کاری از پیش نمیبره بلکه مورد ضرب و شتم هم قرار میگیره.حالا این حکایت ما و ترید و روانشناسی ترید هستش.
                    بطور حتم و یقین همه ما مباحث زیادی رو در این خصوص شنیدیم یا خوندیم ، منتها ایا بهشون عمل کردیم ، یا اگر عمل کردیم ، عملکردمون درست بوده ؟
                    بنابراین من فکر میکنم که برای داشتن یه ترید بدون ترس و استرس ، در وهله اول هر شخصی باید با خودش صادق باشه چون ترس و دلهره برای افراد متفاوت تعاریف یا بهتر بگم درجات متفاوتی داره.
                    به نظر بنده ، با توجه به تجربیاتی که در مورد کال شدن دارم بهترین عامل جلوگیری از استرس مدیریت سرمایه مناسب یا به تعبیر بهتر مدیریت ریسک هست و اینکه دوستان بر اساس پیپ ترید کنن و به میزان دلاری بالا و پایین رفتن پوزیشن کاری نداشته باشن که بطور ناخوداگاه از مخرب ترین موارد ترید هست ، همون طور که همه عزیزان میدونن ، ضمیر ناخوداگاه بسیار قوی و جدال با اون و تعویض تعاریف و برنامه ریزی اون کار هر کسی نیست ( البته غیر ممکن نیست ، اما ......)
                    لذا من فکر میکنم تا زمانی که یه تریدر با خودش کنار نیاد و بخواد بزور و با اعتماد به نفس نابجا بر ترس خودش غلبه کنه ، محتوم به شکسته ،
                    از انجایی که ترس یکی از غرایض انسان هست ، ما نمیتونیم اونو از بین ببریم (یا اگر کسی تونسته باشه اونو منکوب کنه مسلما در جای دیگه ای دچار مشکل شده) بلکه باید باهاش کنار بیاییم و سعی کنیم با تمرین درست ، استانه تحمل رو در این مورد بالا ببریم ، درست مثل یه سرباز که با تمرین و ممارست عملی در سرباز خونه ، مشق نظامی میکنه ، و براش شرایطی مانند منطقه جنگی فراهم میکنن تا ازموده بشه .
                    بنابراین برای جلوگیری از استرس و دلهره در هنگام ترید ، من اکیدا پیشنهاد میکنم که دوستان مدیریت ریسک بالایی داشته باشن و بر اساس پیپ ترید کنن.
                    ضمنا نیمای عزیز تو یکی ار پست ها در مورد درامد روزی 1% تا سال 2014 صحبت کرده بود ، توصیه میکنم که دوستان بزرگوار ، حتما روی این مقوله بیشتر فکر و کار کنن ، ببینن چه نتیجه شگفتی بدست میارن ، یعنی کافیه با یه مدیریت صحیح تنها و تنها روزی 10 پیپ جمع کنن و 10 پیپ نه تنها دور از ذهن نیست ، بلکه هر کسی که بتونه بخوبی روند رو شناسایی کنه ، میبینه که 10 پیپ از اب خوردن هم راحتتره.فقط جهت اطلاع دوستان و ترغیب و تشویق شما به توجه بیشتر به این مقوله عرض کنم که با یه حساب 100 دلاری و 1% درامد روزانه و مدیریت سرمایه صحیح رقم 100 دلار بعد از 3 سال میشه 234،875 دلار . و اگه این رقم براتون دلچسب نیست و مثل من ارزوهای بزرگتری در سر دارین میتونین یه 0 بزارین جلوی صد دلار اولیه و یه 0 هم بزارین جلوی نتیجه ، تا ببینم براتون دلچسب میشه . دوستان لطفا از رویا بیان بیرون .حالا خودتون برید میزان لاتیج رو برای هر روز محاسبه کنید ، و اشتباهات بنده رو هم در مورد محاسبات یاداوری فرمایید
                    وای که چقدر پر حرفی کردم
                    با ارزوی موفقیت همه دوستان

پ.ن : منتظر نظرات خوب دوستان و جناب فرد عزیز و بزرگوار هستم
                    پ. ن 2 : این تاپیک با همراهی دوستان از اون تاپیک های پر محتوا و ماندگار میشه
                    ویرایش توسط arman68 : https://www.traderha.com/ در ساعت 05-14-2012, 12:15 PM

نظر

نوشته اصلی توسط Mehdi نمایش پست ها
                      داوود جان در مورد برخورد منطقی و علمی با یازار که کاملا حق با شماست ولی اینکه "در بازار هیچ قطعیتی وجود ندارد" هم کاملا درسته و نقیض منطقی و علمی بودن بازار نیست. وجود عدم قطعیت به عنوان یک حقیقت هم لزوما به معنای قمار نیست. اصل عدم قطعیت پایه علم فیزیک کوانتومی است و منطق فازی بر آن حاکم است نه منطق ارسطوئی. عجالتا خوبه بدونید که بزرگترین مخالف قبول عدم قطعیت به عنوان یک اصل آلبرت اینشتین بود ولی همه فیزیک هسته ای و فیزیک حالت جامد (یکی از محصولاتش همین کامپیوترهائی که همه ما الان ازش استفاده می کنیم) بر اساس فرمولی هائی ساخته شده اند که بر اصل عدم قطعیت صحه می گذارند! بسیار خوشحالم که چنین تبادل نظرهای دوستانه و مفیدی در فروم ما هست. در نظر دارم به محض اینکه کمی وقت پیدا کنم راجع به این مطالب (که تاکنون فقط به صورت جسته گریخته و با اکتفا به اسمشان مطرح شده اند) در قسمت آموزش پایه شروع کنم به تاپیک های جدید. تا اون موقع و برای خارج نشدن این تاپیک از ریل، شما لطفا به روانشناسی ترید و کنترل استرس ادامه بدین که بسیار مهمه. با تشکر از همه دوستان

بسم الله
                      با سلام
                      تشکر میکنم از شما مهدی جان که مباحث رو دنبال می فرمایید ، علی رغم این که معتقدم در بازاز های مالی قطعیت های وجود دارد در قائم به ذات خود اما با نسبیت قائم به ذات مع الغیر تضادی ندارد و و همچنین نیز استثتناء میتواند دلیل بر وجود و صحه گذاری بر یک اصل باشد ،امیدوارم که فرصت شود ، رهنمود های شما را در این وادی بشنویم چون شما رشته تحصیلی تان منطبق با علوم و فیزیک هسته ای است و ما در این وادی شنوده خوبی خواهیم بود انشالله

با تشکر
                      فرد
                      ویرایش توسط fard : https://www.traderha.com/member/5149-fard در ساعت 05-14-2012, 03:03 PM

نظر

پاره ای از دلایل داشتن استرس در بازار:

میشه گفت بزرگترین دلیل استرس در این گونه بازارها نداشتن علم کافی است(انسان همیشه از ناشناخته ها میترسه) . . اما نداشتن علم نسبت به چه چیزی:

1. نشناختن رفتار بازار (روانشناسی بازار)

2. .نداشتن شناخت از خود(روانشناسی شخصی)

3.ندانستن اصول بازار(مدیریت سرمایه - نداشتن علم کافی برای تحلیل یا ترید )

4.نداشتن تجربه کافی

البته اکثرمعامله گران بعد از ورود به مارکت و در طول زمان پی به این ناتوانی و ضعف میبرند و اسیر استرس ناشی از نااگاهی و ترس میشوند

نظر

حکایت تریدر و اکانتش گاهی شبیه حکایت حیوان زبان بسته و صاحبش است.

فشاری که بر روی اکانت نحیفمان وارد میکنیم برای آنکه

جواب صاحبخانه رو باید اول ماه بدیم
                          چک خرید تلویزیون 3D رو که خریدیم باید پاس کنیم
                          کادوی روز زن فراموش نشود
                          اون لپ تاپ جدیده رو هم میخواهیم بخریم
                          دوستامون هم برنامه سفر مجردی دارن باید یه مقداری هم برای سفر بزاریم کنار
                          ...

مارا وارد فازی دهشتناک از آوار مصائب میکنه.

نه اینکه اون زبون بسته نتونه بار بکشه منتها یه حدی داره.

نه اینکه پوزیشن اشتباه بوده و حد ضرر رو میبینه بلکه اینقدر فشار رو اکانت گذاشتیم که نمیتونیم خوب و بد خودمون رو تشخیص بدیم.

فشارهای روانی ناشی از مسائل مالی و تلاش برای رفع مشکلات مالی از طریق پوزیشنهای ریسک بالا و ...

[IMG][/IMG]
                          ویرایش توسط پیام : https://www.traderha.com/member/4424-پیام در ساعت 05-14-2012, 09:22 PM

!Objects in the mirror are further than they appear

من يک معامله گر موفق هستم ، زيرا:

1) لبه هاي خود را کاملا بي طرفانه انتخاب ميکنم.
                          2)قبل از ورود به هر معامله ريسک خود را تعيين ميکنم.
                          3)يا کاملا اين ريسک را ميپذيرم يا وارد معامله نميشوم.
                          4)بدون هيچ درنگ يا محافظه کاري بر طبق لبه هاي خود عمل مي کنم.
                          5)همانقدر از بازار سود ميگيرم که موقعيتش را براي من فراهم کرده .
                          6)به طور مرتب بر خودم نظارت دارم تا خطا نکنم.
                          7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

نظر

با سلام و ادب خدمت همه دوستان

همه دوستان به نکات خوب و مفیدی اشاره کردن ولی تمام اینها مطالبی است کلیشه ای مثل عدم مدیریت سرمایه , لوریج بالا , خوابهای طلایی و رویاهای دست نیافتنی , به نظر من در مود دیگران صحبت کردن و قضاوت کردن راهتترین کار ممکنه است , چقدر خوب میشد که دوستان به زمانهایی اشاره میکردند که دچار استرس و دلهره و تشویش میشدند فکر میکنم ارائه این بحث در تاپیک برای خود شناسی است نه دیکران شناختی تا شاید در پایان این مبحث بتونیم به نکات کلیدی دست پیدا کنیم که بتونیم استرس درون خود را مهار کنیم نه استرس دیگران را مهار کرده باشیم من از خودم شروع میکنم و یکی از تجربه های استرسی خود را بیان میکنم که فکر میکنم کما کان همه دوستان در مقاطعی با هاش دست به گریبان بودن .

همان موضوع عدم رعایت مدیریت سرمایه وقتی که با لوریج بالا وارد میشدم و پوزیشنم به فاز مخالف حرکت میکرد چنان استرس و یا به قول آرمان دلهره ای به من دست میداد که تمام وجودم را لرزه فرا میگرفت میدونید چرا ؟ نه برای اینکه پولی را ازدست میدهم نه , البته مهم است نه اینکه نباشه اما هممون بارها کال شدیم و دوباره سرمایه گذاری کردیم پس شاید آنقدر مثل بقیه چیز ها نقش کلیدی نداشته باشد. پس چی میتونه باشه؟ عدم موفقیت , برخورد دوستان و آشنایان , زخم زبان دیگران , شنیدن مثال معروف آزموده را آزمودن خظاست , جواب خانواده را دادن , شرمنده وجدان علم و دانش نداشته شدن , و .......... اینها باعث میشد که لرزه بر اندامم بیافتد و به جهت اینکه بگم نه من بازنده نیستم و درست فکر کردم به مانیتور خیره بشم تا اینکه کف حسابم در بیاد .بعد از کال شدن هم استرس بعد از معامله به سراغم میاد که با دیگران چگونه مواجه بشم میشدم یه آدم گریزان و فراری .

خب چه باید کرد ؟ نتیجه شخصی کمی کاهنده بود تا انشاا..... پایان این مبخث بتونم نتیجه های بهتری بگیرم . بله نتیجه این شد که اول باید مطالعه کنم , کسب علم و دانش کنم , ذات و رفتار شناسی کنم بعدا" وارد بازار بشم که اگر ضرر هم کردم 1- ضرر منطقی و مناسب بدم 2- اگر ضرر کردم دلائل توجیح آنرا علمی داشته باشم . باز با همه این وجود تونستم کمی از این استرس ها را کاهش بدم بخشی دیگه ای از این استرس را با خوندن مطالب آقای فرد در مورد رنج و شادو ها تونستم کنترل کنم ,گر چه هنوز به اتمام نرسیده ولی تا همین جاشم برای من شخصا" بسیار بسیار آموزنده بود .

مجددا" در همین جا جا داره از آقای فرد برای نکات آموزنده و کلیدی که بیان میکنند تشکر و قدردانی نمایم و پیگیر و منتظر دنباله مباحث هستم

موفق و موید باشید
                            ویرایش توسط shyazdi : https://www.traderha.com/member/2792-shyazdi در ساعت 05-14-2012, 10:40 PM
                            آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))
                            گر بر سر نفس خود امیری مردی / گر بر دگری خرده نگیری مردی
                            آن دانش که ز لطف خود بر تو داد / گر بر دگری دریغ نکردی مردی
                            پی دی اف زیگ زاگ : دانلود
                            پی دی اف شبانه : دانلود

پاور پوینت پترن 123 : دانلود
                            پرسش و پاسخ تحلیل ها: تاپیک پرسش و پاسخ آنجمن تحلیلهای یزدی

نظر

بسم الله

با سلام

من هم بنوبه خود از شما جناب یزدی بی نهایت سپاس گذار هستم و ممنمون از این که معمولا مطالب را به وادی عملی و کاربردی سوق میدهید بسیار مایلم که در ادامه مطلب استرس در بازار مطالبی را عرض کنم اما فکر میکنم از طرفی دیگر در حال حاضر سخنان جالبی هتوز در حال ارسال از طرف دوستان است به همین دلیل مطالب با کمی با تانی پیش میرود

با تشکر

فرد

نظر

نوشته اصلی توسط پیام نمایش پست ها
                                حکایت تریدر و اکانتش گاهی شبیه حکایت حیوان زبان بسته و صاحبش است.

فشاری که بر روی اکانت نحیفمان وارد میکنیم برای آنکه

جواب صاحبخانه رو باید اول ماه بدیم
                                چک خرید تلویزیون 3D رو که خریدیم باید پاس کنیم
                                کادوی روز زن فراموش نشود
                                اون لپ تاپ جدیده رو هم میخواهیم بخریم
                                دوستامون هم برنامه سفر مجردی دارن باید یه مقداری هم برای سفر بزاریم کنار
                                ...

مارا وارد فازی دهشتناک از آوار مصائب میکنه.

نه اینکه اون زبون بسته نتونه بار بکشه منتها یه حدی داره.

نه اینکه پوزیشن اشتباه بوده و حد ضرر رو میبینه بلکه اینقدر فشار رو اکانت گذاشتیم که نمیتونیم خوب و بد خودمون رو تشخیص بدیم.

فشارهای روانی ناشی از مسائل مالی و تلاش برای رفع مشکلات مالی از طریق پوزیشنهای ریسک بالا و ...

[IMG][/IMG]
                                عالی بود.
                                .::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
                                https://telegram.me/Cyclicalwaves
                                https://telegram.me/NimaAzaadi

نظر

پردازش ...
                                X