اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

دست نوشته های یک تریدر 1998-2012

بستن
این تاپیک ، یک تاپیک مهم است .
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام و تشکر از این دوست خوب و از این که خواهش بنده رو اجابت کردن و این متن رو اینجا قرار دادن ، از تمام دوستان دیگه هم تقاضا میشه سوالات بیرون از فروم نباشه و بهتر ه اینجا باشه سوالات ممنون ، شاد وسربلند باشید !

سوال : yek soal va akharin soal : natayeje scale fix one to one nesbat be halate default mt4 ro moghayese kardid va agar moghayese shode kodom yeki natayeje behtari dashte? hameye mataleba dar forum gharar midam

ولی در جواب سوال این دوست مون بگم که پروسه رسیدن قیمت به اپلیکیشن کلاینت ساید از دیتا فید های مختلفی ممکنه برسه
    و همین امر ممکنه در دو نرم افزاز از یک جنس هم شما تفاون های رو در tickببینید و همچنین مواردی همچون سوال شما باشه ، چه رسد به نرم افزارهای غیر هم جنس ! و همیشه در پردازش های نرم افرازی عامل های مهمی دخیل هستند که
    میتونه در نبستن پوزیشن در ضررنیز یه عامل خارحی باشه کسی از دوستان صحبتی رو این قضیه داره بفرماید بیشتر بازکنیم مطلب رو ! انشالله

-در نظر داشته باشید که معمولا قیمت و پردازش چارت از یک سرور به دست نرم افزاز end user نمیرسه ! و این واقعیت وجود دارد که این اختلاق قیمت در زمان over lap بازارهای اصلی بیشتر میشود و مهمولا تریدر های که کار آربیتژ انجام میدهند از این فرصت ها بیشتر استفاده میکنند

اگر مطلب کمی سنگین بنظر میرسد دوستان تریدری که تازه کار تر هستند نگران نباشند .تا جای که من اطلاع دارم تیم فنی پرسپولیس کپیتال این مسائل را بنفع تریدر ها حل کرده است که نهایتا اهداف اصلی همین نیز هست برای بروکریجی در بسترسالم .

با تشکر

فرد
    ویرایش توسط fard : https://www.traderha.com/member/5149-fard در ساعت 04-20-2012, 12:01 AM

نظر

سلام

در کتابی تحت عنوان gann masters technical analysis courseکه قبلا معرفی کردم در صفحه 25 نوشته شده "
      DAILY
      For the current contract, for example, December 1990 corn, plot all the prices
      to the end of the contract including the last trading day. Then start with the
      next contract, 1991 corn and start plotting those prices in sequence till the end
      of the 1991 contract then start with the 1992 contract. Always use the same
      month of contracts linking them together, for example Dec. 1989, Dec. 1990,
      Dec. 1991 and so on.

پس در طلا که همیشه در چند سال گذشته سیر صعودی داشته چطور این مقایسه صورت میگیرد چون هیچ کجای چارت بر هم منطبق نمیشه چون همش صعودی بوده ؟

نظر

بسم الله
        با سلام
        وجه مشترک فکري ما وجناب گنن در مبحث rang هستش و بحث trend در rang ,و ايشان عليه الرحمه ! اگر زنده بودن حتما از اين فرضيه دفاع ميکردند و خودشون جوابي براي شما داشتن !
        من هم از مدافعين نظريه ايشون نيستم ، اما با شناختي که از بازار و ايشون دارم سعي ميکننم مطلب رو کمي باز کنم تا انشالله شما هم در پيدا کردن جواب راحت تر عمل کنيد و در صمن
        اول کتاب رو بايد خواند و بعد معرقي کرد نه برعکس ! (این جمله آخری مزاح بود بدل نگیرد انشالله !)
        اينجا شما داريد طلا رو با ذرت در و آن هم در دو دوره مختلف مقايسه ميکنيد ! و طلا در حال عوض کردن rang به دلايل خودش و اين قضيه تا 5 سال ديگه هم ممکنه ادامه داشته باشه باز هم به دلايلي که جاي بحثش فرا تز اينجاست !!

- شما اگر علاقه به مسائل آقاي ويليام گنن داريد ابتدا بايد خود ايشون و فرضيه هاي ايشون رو بشناسيد و از فرمايشات شون ببيند که دنبال بدست آوردن چه ميزان بهره وري در بازار هستيد

براي مثال کسي که در بازار هاي مالي بدنبال در آمد براي مثال روزي 200 دلار است ديگه فرضيه Trend long stock exchange هاي آمريکا و اون بازار ها با تفکراتش همسو نيست
        اين که بيان شد مقدمه بود ا

من قصد اثبات يا نفي فرضيه هاي ايشون رو ندارم و آدمهاي خيلي کوچک تر ايشون هم در اين بازاز براي ما قابل احترام فراوان هستند ! اما اگر در بازار سهام و شبيه به اون کار ميکنيد rang هاي ايشون جواب بهتري دارند تا بارار هاي با فراريت بيشتر !
        کاش در زمان ايشون بازارهاي مالي رشد امروز رو داشت و ما بيشتر از زحمات ايشون در بازار هاي نوين استفاده مي گرديم ،اما در خال حاضر بايد به اين نکته بسنده کرد که بيشتر از مشترکات موضوعات بايد بهره جست تا ريز مطالب

يک مثال شايد حسن ختامي باشه بر عرايض :
        بازار هاي مالي forex در زمان ايشون محدود ميشد به دارندگان سرمايه هاي ميليون دلاري و بانکهاي آن هم از نوع بزرگشون و لي الان اين شکل نيست و تا جاي که من آمار چند سال پيش رو دارن بالغ بر 70 مييليون عضو خرد و کلان در اين مجموع فعاليت دارند و طبيعتا مسائل تاثير گدار بر rang ها و trend ها نيز تغييرات خود را داشته است

موفق باشيد

التماس دعا
        فرد
        ویرایش توسط fard : https://www.traderha.com/member/5149-fard در ساعت 04-20-2012, 02:47 PM

نظر

بسم الله

با سلام

میخواهیم در بحث نبستن پوزیشن در ضرر یک جمع بندی کنیم و صحبت ها و نظر ها رو بشنویم و به یک نتیجه کلی برسیم تا این آفت از نریدر های دور بشه انشالله !

هر کس هر نظری داره در این قسمت بفرمایید هر چه تیتر وار تر بهتر !

دوستان نظر بدهند !
          با داخل بحث شرکت کنند ، آمار رو که نگاه میکردم این صفحات بالای 2000 بار دیده شده ولی بغیر از چند نفر از دوستان کمتر کسی در بحث ها شرکت کرده
          یک فرصتی پیش اومده توصیه من این هستش دوستان استفاده کنن به قول علی ( ع ) میفرماییند "فرصت ها مثل ابر سریع میگذرد ."

و به قول ظریفی میگه : با تماشا کردن چیزی درست نمیشه اگه با تماشا کردن کسی چیزی یاد میگرفت تمامه گربه ها الان قصاب بودن !

التماس دعا

با تشکر

فرد

با تشکر فرد
          ویرایش توسط fard : https://www.traderha.com/member/5149-fard در ساعت 04-21-2012, 02:30 PM

نظر

بستن پوزیشن در ضرر جزء لاینفک استراتژی هر تریدر موفق است.

چون گفتید تیتر وار بگید، اینجوری نوشتم. حسابی که فقط با 1% سرمایه پوزیشن بگیره و در همه حالات آنقدر صبر کنه که همیشه پوزیشن را در سود ببنده Maximum Draw Down خیلی بزرگ و Return On Investment خیلی کم خواهد داشت. (احتمالا در حد سود بانک با اعمال تصحیح تورمی و تصحیح افت برابری ریال البته!) به عنوان مثال اگر من 10000 دلار پول بگذارم در یک حساب و فقط پوزیشن 100 دلاری بگیرم اولا خیلی وقتها باید مدت طولانی صبر کنم تا بتونم پوزیشن را حتما با سود ببندم و ثانیا سودش هم به علت کوچک بودن لات سایز کم و در مقایسه با پولی که خوابیده جذاب نخواهد بود.

در مورد بقیه خوانندگان مطمئن نیستم ولی من به تاپیک شما علاقه مند هستم واقعا اما چون جواب 3 تا سئوالی را که پرسیده بودم ندادید نسبت به مشارکت کمی دلسرد شدم. به هر حال تاپیک خوبی است.

موفق و شاد باشید

نظر

بسم الله
              با سلام
              از این که مطلب نوشته اید ممنون و از این که تیتر وار نوشتید بسیار سپاس گذار و از این که میفرمایید سوالاتون بی جواب مونده متاسفم ، ولی سعی ما بر این که سوال بی جواب نمونه ،البته اگر دانسته هامون اجازه بده !، اما لطف کنید از اون تاپیک به بعد که سوال رو مطرح نمودید دوباره چک بفرمایید اگر جواب سوالتون رو پیدا نکردید لطفا سوالتون رو دوباره مطرح کنید ( چون ممکنه جواب سوال رو در لابلای موضوعات دیگر مطرح کرده باشیم ! اگر موضوعی به عموم دوستان و ادامه بحث فعلی کمک کنه که قطعا در همین جا سعی به پاسخ داریم ولی اگر به بحث حال انشعاب بده به صورت ایمیل جواب خواهیم داد و از سوال کننده خواهیم خواست تا خودشون زحمت بکشند و موضوع رو در وقت مناسب و جای مناسب قرار بدند
              انشالله
              اما من لازمه قبل از شروع به باز کردن سوال که واقعا به درد همه دوستان هم میخوره بگم بحث درصد ، یک موصوع کلی است و در تاپیک های گذشته هم گفتم این یکی از استراتژی است
              یه استراتژی دیگه هم هست که شما فول مارجیین میرید دربازارو قوائد خودش رو داره !اگه فرصت شد و عمر باقی بود، یک تاپیک استراتژی ها مختلف باز میکنیم و راجع به اون هم صحبت میکنیم و دوستان نزدیک که با ترید من آشنا هستند ، بر این نکته تایید دارند که بشخص هم زیاد استقاده کردم از این استراتژی!
              یک درصد همیشه یک درصد است و الان اگه شما یه نظر به نرخ بهره کشورهای مثل آمریکا – ژاپن بندازند نرخ بهره زیر نیم و 25/0 درصده و خیلی جا های دیگه دور بر یک هستش !
              بله با مثالی که این دوستمون زدن درسته 1000 دلار شاید 1 درصد در روزش بشه ماهی 20 درصد خیلی نشه 200 دلار (که از نظر من خیلی هستش ) ولی شما ببینید اگه با یک استراتژی مدون به این مطلب رسیدید من تضمین میکنم خیلی ها حاضرند پول های سنگین در بازار وارد کنند برای استراتژی های تثبیت شده !
              من دوست نزدیکی رو سراغ دارم حساب 500 هزار دلاری ترید میکرده و میکنه و کسانی هم میدانم که در همین ایران حساب 18 میلیون دلاری در این مارکت داشتن !
              یک درصد کم نیست ولی اگر مارجین کم باشه میشه رفت سراغ استراتژی های با ریسک بالا تر شرایط داره البته که این توصیه من نیست ، واین یک بازاره یه قمار خونه هم نیست و اگر کسی میخواد ریسک بالاتر داشته باشه باید اول ابزارهای والا تری باید داشته باشه ! خدای ناکرده قمار یعنی :
              شما ندانید چه میکنید و به این که آدم به احتمالات غریب رو بیاره !

ابزارها میتونن به خیلی مسائل بستگی داشته باشن : ابزارهای که فنی و تکنیکی هستند تا ابزارهاو توانایی های شخصی !
              بله درسته دوست عزیز ممنون بستن پوزیشن جرء لاینفک خیلی از استراتژی هاست که بعضا هم موفق هستند !
              اساسا نباید تا که تریدر در یک بازار و با یک بروکر سالم کار میکنه فکر کنه که با باز کردن و بستن یک پوزیشن چه در سود یا چه در ضرر بازی که شروع کرده تموم شده !loss part of the
              game این یه مطلبه که همه دوستان با اون آشنا هستند ، اما یک نکته رو باید در نظر داشت که این یک احتمال نه یه اصل و باید در قسمت احتمالات اون رو داشته باشیم ، دوستان در نظر داشته باشند 11 سپتامبر که هر هفته اتفاق نمی افته ولی یه احتمال هست ! من یادم بازار در اون روز هم ترند هاش هم سبز بود و up ؛ خوب !
              ترید هم یه شغل مثل خیلی از شغلها با مزایا و معایب خودش ، ولی بدیش اینه که ظاهر ساده ای داره ولی باطنش پیچیده اس ولی نا شناخته نیست قابل حل هستش! اول باید این رو روشن کنیم قراره فوتبال یا هر بازی تیمی دیگه بازی کنیم یا یه گوشه رو پای بزنیم ، اون هم حال خودش رو داره ولی فوتبال نیست !
              معامله در بازار شبیه یک کار تیمی است ولی تا حالا ؟ ما یه نگاه کردیم چند تا کار انجام میدیم تا یه پوزیشن باز کنیم یا مارکت رو مونیتور کنیم !
              یه بحثی رو در قسمت rang trend signal داریم که درمورد مشاغل مربوط به ترید اینجا عناوین این مطالب رو بیشتر میگم!
              تیتر وار بگم چند تاشون رو 1- مسئول سلامت کامپیوتر و آنلاین بودنش خودمون هستیم 2 – تحلیل گر تکنیکالیم 3 – تحلیل گر فاندانتالیم ( یه سری به calendar ها میزنیم و expect و sentiment بازار رو چک میکنیم )
              4 – تریدر تکنیکالیم بعد تحلیل تکنیلی شروع میکنیم به ترید تکنیکی 5 – سر خبر که میشه ، دوباره تحلیل گر فاندامنتالیم 5 – بعدش همون لحظه معامله گر فاندامنتالیم رو خبر پوزیشن میگریم ، اسلیپج ترید میکنیم ، کری ترید میکنیم ، آربیتریج ترید میکنیم 6 – استراتژیست هستیم 7 – مدیریت سرمایه داریم و چند تا کار دیگه 8 –
              حالا تو این گیر و دار بعضی ها کار دیگه هم انجام میدن، تلفن جواب میدن بلومبرگ رو دارن و .... خلاصه یه تیم هستیم یه نفری !!
              بدونه نظم دو تا پوزشن اول درست در میاد بدش میره در ضرر و تریدر میشه واچر ( تماشاچی تو مارکت تا مارجین کال ) !
              یکی از دلایل مهم نبستن پوزیشن در ضرر این که سرمون به کار های دیگه گرمه !!
              در آخر تیتر وار خواهم گفت تمام علت ها رو البته و جمع بندی خواهم کرد
              این مطلب ادامه داره انشالله .
              ممنون
              التماس دعا
              فرد
              ویرایش توسط fard : https://www.traderha.com/member/5149-fard در ساعت 04-24-2012, 12:21 PM

نظر

ممنون از جواب آقای فرد. شما درست میگید که (با 1% پوزیشن گرفتن) یک استراتژی هست و من هم غیر این رو نگفتم فقط اشاره به این بود که به قیمت اصرار بر بستن تعداد زیادی پوزیشن در سود، سودش خیلی کم میشه. (ریسک کم = سود کم) قصد از چیزی که گفتم اشاره به این بود نه به حاشیه کشیدن تاپیک شما و اگر چنین فکری بوجود آورد عذرخواهی می کنم.

فول مارجین وارد بازار شدن هم یک استراتژی دیگر هست که اگر لیکویدیتی بازار، مبلغ سرمایه و نسبتش با مارجین یک لات و همینطور پلتفرم مورد استفاده امکانش را فراهم کنند از اولی بهتره به نظر من. درصد پوزیشنهائی که در این استراتژی دوم با سود میشه بست (در حالت خیلی خوب) حدود همون 60-40 میشه که قبلا ذکر کردم. این 2 استراتژی از نقطه نظر درصد سرمایه ای که وارد بازار می کنند اول و آخرش هستند.

به هر حال شکی در تجربه طولانی شما در امر ترید نیست و از نوشته های شما کاملا مشخصه فقط چون دعوت کردید که نظر داده بشه و در جهت بازتر شدن مطلب بود صحبت. منتظر مطالب مفید شما هستیم.

نظر

بسم الله

با تشکر از دوست عزیز و ممنون ؛
                  تجارب ارزشمند شما نیز انشالله راه گشای ترید مفید و بدونه نگرانی ! برای همه دوستان باشه ، باز هم برای ما بنویسید.

در پناه حق

با تشکر فرد
                  ویرایش توسط fard : https://www.traderha.com/member/5149-fard در ساعت 04-23-2012, 12:13 AM

نظر

تشکر ویژه

نوشته اصلی توسط fard نمایش پست ها
                    بسم الله
                    سلا م
                    ممنون جنابه ماجدیان
                    به نکته ای اشاره شد که زیاد بهش در این بازاز ها پرداخته میشه ، من میخوام کمی بهش بال پر بدم اما متاسفا نه چار چوب فروم نوشتاری هستش و محدودیتهای خاص خودش رو داره پس من عناوین رو بهش میپردازم و راه رو سعی میکنیم با دوستان چک کنیم مطالعه بیشتر در این ضمینه با خود دوستان ، ترس و طمع تو وجود همیه ما هست اندازش هم بد نیست ، فقط مشکل اینه
                    که خط کش این اندازه چی هستش?? ، یه مثال بگم از خیابون رد شدن ترس داره یا نداره ؟ از اتوبان چی ؟ چرا این همه هزینه میکنیم و پل هوایی میسازیم ؟ و همه این رو میدون ! و چرا خیلی شنیدیم که عابری زیر پل هوایی تصادف کرد ؟!!
                    و اما طمع اگه طمع قرب خدا نبود ، صدقه دادن چه معنی داشت ، ؟؟!
                    اندازه ا ش و خط کش اون مدیریت زمان و سرمایه هستش !
                    مثال : شنا کردن مال تو استخره اگه رفتی تو دریا و ( وقتش رو و توانش رو هم داری) ! دیگه شنا فایده ای نداره ! باید آب بازی کردن ! شنا آدم رو خسته میکنه آدم خسته میشه بدش میترسه بعدش غرق میشه !! قبل از اون هم اول باید دلیلی داشته باشی برای اینکه برای چی داری طمع میکنی میری تو دریا شنا کنی !؟

اما بعد این مثال برگردیم به موضوع خیلی مهمه مدیریت زمان و سرمایه ! اول اینکه تکلیف خودمون رو روشن کنیم تو چه تایم و زمانی میتونیم توانش رو داریم و میتونم کار کنیم !
                    دوم اینکه اینکه مدیریت سرمایه !
                    مدیریت سرمایه بحث دامنه داری هستش ولی اگه کسی خواست بعد این تاپیک معامله کنه فقط با لورح 1 به 100 بیشتر از 1 %سرمایه رو در مارکت نکنه فعلا و در تایم روزانه تحمل 600 پیپ روزانه رو داشته باشه، 200 تا مال همون روز 400 تا هم مال فردا و پس فرداش اگه ( روزانه کار میکنید) .
                    یعتی چی ؟ یعنی اینکه اگه یه حساب استاندارد داری و هر لات پوند از 1600 دلار مارجین برمیداره 600 پیپش میشه 600 دلار برای 3 روز این مدیریت ریسکت هستش و
                    یه این نکته خوب توجه کنید لطفا : 6000 دلار داری ا 1 درصدش میشه چقدر ?? میشه 600 تا ! با این رقم بر مبنای 1600 دلار مارجین تقریبا 4/ 0 لات یعتی از نیم لات استاندارد میشه برداشت .
                    با لا تر از این میشه طمع کمترش میشه ترس !
                    حالا میخواهیم 4 یا پوزیشن تو 4 تا زمان مختلف بگیرم در یک روز میشه 4 تا 1/ 0 لات = 4/ 0 لان استاندارد

جنابه ماجدیا ن عزیز و دیگر دوستان توجه داشته باشید که یک درصد سرمایه رقم کمی نیست 13 پیت با 1% روزانه ماهیانه میشه 20 % در ماه تو 20 روز کاری و یه حساب 10000 تای بعد 13 ما میسه رقمی بالای 120 هزاز دلار و 2 ساله میشه با یک میلیون دلار حال چه کسی مینونه به این 1 درصد نظم بده این کار سادی نیست بروکری که اجازه بده این کار رو انجام بدید هم زیاد نیستن ، ضرر تریدر همش مربوط به خود تریدر نمیشه و عوامل زیادی محیطی و محاطی درش تاثیر دارن ولی خوشبختانه مدیرعامل بروکر این موقعیت رو فراهم کرده ، قصدم تبلیغ نیست با این که میشه ولی بدونید این مسئله سلامت بروکر پرسپولیس کپیتال اگه نبود جا گزین پیدا کردنش تقریبا غیر ممکن بود فعلا برای کسای که از ایران فعالیت دارند !!

التماس دعا

داود فرد
                    آقای داود فرد ان شا الله نوک انگشتاتون رو ببوسم با این مطالبی که می نویسید خیلی ممنونم از اینکه نشر تجربیاتتون رو میکنید.
                    من یکی از اون افرادی هستم که به خودم اعتماد به نفس کاذب داشتم تازگی به این موضوع پی بردم امیدوارم با کمک شما دوستان عزیز که تو این فروم پیدا کردم دانشم رو بالا ببرم و به امید خدا یک تریدر موفق بشم....
                    تعریف یک تاجر موفق محقق کردن این سه چیز است.

Make pips _____ Keep pips

Repeat

نظر

بسم الله الرحمن الرحیم
                      دَرَجَاتٍ مَّن نَّشَاءُ وَفَوْقَ كُلِّ ذِي عِلْمٍ عَلِيم
                      درجات هر كس را بخواهيم بالا میبريم; و برتر از هر صاحب علمى، عالمى است. سوره یوسف آیه 76

دراین فروم دوستان عالم خیر خواه جمع زیاد هستن ما هم خدا توفیق بده در کنارشون باشیم و

شرمنده میفرمایید انشالله که از دعای خیر تان بی نصیب نباشیم و مفید فایده باشه مطالب

مطالب آموزشی دیگری هم در آدرس تاپیک دیگه هست چنانچه مایل باشید از اون مطالب نیز میتونید استفاده بفرمایید

http://pcmbrokers.org/forum/showthre...igal-)?p=14237

موفق باشید

ره رو گر صد هنر دارد توکل بایدش

فرد
                      ویرایش توسط fard : https://www.traderha.com/member/5149-fard در ساعت 04-26-2012, 11:55 PM

نظر

بسم الله
                        با سلام

نیت بر این هستش که بحث ، علل نبستن پوزیشن در ضرر رو یک بررسی کلی داشته باشیم و به نتیجه گیری تیتر وار داشته باشیم و اگر بتوانیم یه راه کاری رو هم بیان کنیم که از این معضل باتلاق وار در بازار رور باشیم . انشالله

دوستان هر تجربه ای دارند بفرمایند :

یک فرمول در بازاز داریم که بهش میگن فرمول recovery & loss ( از دست دادن و باز پس گرفتن )
                        البته مفاهیم و جوانب گستردهای داره اما برای ساده و عملی دیدن در رابطه با بحث ما ، من بصورت چندسطر در حال چند تا از نکات مهم اون رو بیان میکنم

-
                        اگر کسی 25 % از حساب خود را به هر علتی از دست بدهد برای جبران آن باید 33% در آمد زایی داشته باشد تا حساب به جای گاه اول خود برگردد .

-
                        و اگر کسی 33 % از حساب خود را به هر علتی از دست بدهد برای جبران آن باید 50% در آمد زایی داشته باشد تا حساب به جای گاه اول خود برگردد .

-
                        و همچنین اگر کسی 50 % از حساب خود را به هر علتی از دست بدهد برای جبران آن باید 100% در آمد زایی داشته باشد تا حساب به جای گاه اول خود برگردد .

حال واقعا منطقی است تا اجازه دهیم تا حساب به 25 % ضرر یا 33 و یا 50 برسد و واقعا این امید کمی دور از انتظار نیست که ما مینوانیم 100% سود کنیم تا 50 % داشته خود را باز گردانیم ؟؟!!

با تشکر فرد
                        ویرایش توسط fard : https://www.traderha.com/member/5149-fard در ساعت 04-30-2012, 11:45 AM

نظر

بسم الله الرحمن الرحیم
                          با سلام
                          دوستان لطف کنند بصورت( title ) سر فصل مطلب علل نبستن پوزیشن در ضرر را از ابتدا یک نگاه اجمالی داشته باشیم و بعد از این پست برسیم به یک جمع بندی و نتجه گیری عملی این مطلب رو در پست قبلی هم گفتیم ولی تعداد کسانی که پست رو تایید کردن نشان از این داره که خیلی ها هنوز مطلب رو ندیدین یا اینکه دیدن اما درجه اهمیتش بالا نیست فقط لازم عرض کنم که دوستان توجه داشته باشند که اگر تریدری بداند که کجا باید یک پوزیشن رو در ضرر ببندد بالای 50 % راه تریدر موفق بودن رو پیموده
                          انشالله

این عکس بنظر شما چه ارتباطی میتونه با نبستن پوزیشن در ضرر داشته باشه و همین طور با روانشناسی در بازار ؟

وقتی چیزی خنده*دار است با دقت در آن حقیقتی پنهان را جست و جو کنید! جورج برنارد شاو

ویرایش توسط fard : https://www.traderha.com/member/5149-fard در ساعت 04-30-2012, 06:47 PM

نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام

شاید این صحبت از برنارد شاو تکمیل کننده جمله قبلی بالا باشه که " ما از تجربه کردن می آموزیم ، که از تجربه کردن هیچ چیز نمی آموزیم !

جای تو همین فرم یک مطلبی رو می خوندم فکر کنم و قبلا هم جای دیگه شبیه اش دیدم و واقعیتی پشتش هست که بنظر من باید بهش توجه کرد که بیان میکنه :

بمجرد اینکه معامله گری متوجه شد که پوزیشتی در ضرر هستش باید اون پوزیشن رو ببنده !

ولی واقعا به این یقین رسیدن شامل چند درصد از معامله گران میشه !؟

امید به برگشت !!، و اینکه دیدیم بارها پوزیشنی رفته تو ضرر و حالا ما بستیم و برگشته این کار یک کم کار مشکل میکنه !

توصیه میشه مطالب این بخش رو از ابتدا دوباره یه review ( مرور ) کنیم مطالب rang , trend , signal هم و دانستن آن بی ارتباط نیست با هدف ما ،قدم اول و نیت اول این است که trader بتونه !
                            save money کنه , سرمایه رو از دست نده , قدم های بدی و مکمل make money هستش ! که راحتر از قدم قبلی نباشه سخت تر هم نیست !

اصطلاحا دو جور ترید داریم تو بازار یه مدل شبیه قورباغه که اگه بندازیش تو یک ظرف آب و زیرش روشن کنی انقدر تو اون آب میمونه تا میپره و از بین میره و روحش متوجه میشه ، آب داغ بود نه جسمش !

یک مدل هم مثال اون مارمولکی که اگه احساس خطر کنه و ببینه که دم اش گیره اول کاری که میکنه خودش دمش رو میکنه و فرار میکنه !

مثل مورد دوم ترید کردن تنها راه بقا، در این بازار است که برآیند نیروهای بسیار زیادی از قبیل : سیاسی اقتصادی اجتماعی و روانی و .... و... است .

موفق باشید

انشالله

ویرایش توسط fard : https://www.traderha.com/member/5149-fard در ساعت 05-14-2012, 01:10 AM

نظر

با سپاس فراوان از جناب آقای فرد
                              این مطلب را واقعا زیبا مطرح کردید و با مثال های به یاد موندنی تون هم کاملش کردید.

از شما بسیار سپاسگذارم

نظر

راهکار در مورد ایجاد آرامش در موقع ترید

با سلام خدمت آقای فرد عزیز و همه دوستان ارجمند
                                از جناب فرد خواهش دارم یه مقدار در ایجاد آرامش در هنگام ترید صحبت کنن و اینکه اگر این حالت از دست رفت برای برگشت به این حالت راهکارش چیه؟
                                و اصولا چطور ایجاد میشه؟
                                بازم از شما تشکر میکنم برای اینکه با نشر تجربیات و علمتون زکات اون رو می پردازید خدا از شما قبول کنه...
                                تعریف یک تاجر موفق محقق کردن این سه چیز است.

Make pips _____ Keep pips

Repeat

نظر

پردازش ...
                                X