اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

بازخوانی تجربه هایی که بازار بابت یاد دادن آن به ما بهایش را می گیرد

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

در 11 سالگی بافت سه سهم شركت citesservice را به قیمت هر سهم 38 دلار، برای خود و خواهر بزرگش به نام دوریز خرید. در مدت كوتاهی بعد از خرید سهام، قیمت هر سهم به 27 دلار كاهش یافت. وارن ترسیده بود اما هیچ اقدامی نكرد تا اینكه هر سهم به 40 دلار رسید ، او خیلی سریع آنها را فروخت و بعد خیلی زود از این كار پشیمان شد، چون سهام citesservice پس از مدت كوتاهی به 200 دلار رسید.
    این تجربه درس بزرگی به اوداد؛ اینكه یكی از اصول مهم سرمایه گذاری، صبر و شكیبایی است .

( اولین تجربه ی بورسی وارن بافت )

نظر

خلاصه فصل سوم کتاب رازهایی از ترید کردن غیر احساسی (لری لوین)
      فصل سوم: پول در آوردن ربطی به زمان ندارد.

ذهن بسیاری از مردم با پول درآوردن در چند ثانیه ناسازگار است و این مسئله باعث مشکلاتی می شود. اگر به صورت ناخود آگاه نتوانیم بپذیریم که ما لایق اینقدر سریع پول در آوردنیم.زمانی که این شانس به ما رو کند ناخود آگاه خواهیم گفت:نمی شود که سریع پولدار شد بهتره راهی پیدا بشه و مقداری از این پول بره. این تعارض روانی مشکل دیگری را هم باعث می شود شما در پوزیشنهای سود ده چون فکر می کنید این معامله باید بیشتر سود دهد، پوزیشن را نمی بندید و مقدار زیادی از سودتان از بین می رود.

رازهایی از ترید کردن غیر احساسی
      لری لوین

نظر

خلاصه فصل چهارم کتاب رازهایی از ترید کردن غیر احساسی (لری لوین)
        فصل چهام: منعطف باقی ماندن
        سالها پیش یکی از تریدر ھای موفق در ضمینه اس اند پی مرا نصایحی کرد.او گفت هرگز با یک ترید ازدواج نکن مایکل داگلاس نیز به چارلی شین گفت هرکز در مورد سهام احساساتی نشو(در فیلم وال استریت). این جملات چیزی فراتر از یک نصیحت است.اگر شما منعطف نباشید و به ترید های خود بچسبید هرگز در این تجارت موفق نخواهید شد.
        "اگر از این ترید بد خارج نشوم (که پتانسیل کمی دارد) سودهای گذشته و آینده مرا از بین میبرد و من نمیخواهم هیچ چیز سود ھای مرا از بین ببرد".
        این تفکر به من کمک میکند تا منعطف تر باشم و از بستن تریدهای خود با ضرر نترسم.من آموخته ام تا در اینگونه موقعیتها انعطاف داشته باشم زیرا همواره میخواھم که سودهای خود را از دست ندهم.هرچقدر انعطاف کمتری در مورد ترید های بد از خود نشان دهم بههمان میزان آنها بیشتر تریدها ایسود ده مرا از بین میبرند.من همواره در حال محافظت از سود تریدهای خوب خود هستم زیرا هر ماه با آنها زندگی خود را میگذرانم.

رازهایی از ترید کردن غیر احساسی
        لری لوین

نظر

خلاصه کتاب زندگي از راه داد و ستد در بازارهاي مالي (بخش دو از قسمت اول)

روانپزشکي و معامله گري موفق يک اصل مشترک براي موفقيت دارند و تمرکز هر دو روي واقعيت است و ديدن دنيا همان گونه که هست. براي داشتن يک زندگي موفق بايد با چشمان باز زندگي کنيد و هم چنين براي تبديل شدن به يک معامله گر موفق بايد با چشمان باز معامله کنيد تا روندهاي واقعي و بازگشت ها را تشخيص بدهيد اکثر معامله گران وقت و انرژي خود را به افسوس خوردن و خيالات واهي تلف مي کنند.

خلاصه از آقای ابطحی
          ویرایش توسط khosroshahiy : https://www.traderha.com/member/10448-khosroshahiy در ساعت 12-28-2013, 11:19 AM

نظر

سلام
            اصلاحیه

امام علی (ع):
            عبرت آموزی از اتلاف اموال
            مالی که نابودی آن تو را پند می دهد . از دست نرفته است . حکمت 196 نهج البلاغه
            غرور آفت پندپذیری
            میان شما و پند پذیری . پرده ای از غرور و خودخواهی وجود دارد. حکمت 282 نهج البلاغه

نظر

بزرگترین دشمن دانش جهل نیست ، بلکه توهم دانستن است. (استیون هاوکینگ)
              مساله از جایی آغاز میشود که ما خود را جایز خطا میدانیم

نظر

بورس , محل انتقال ثروت از افراد عجول به افراد صبور است .
                مساله از جایی آغاز میشود که ما خود را جایز خطا میدانیم

نظر

خلاصه فصل پنجم کتاب رازهایی از ترید کردن غیر احساسی (لری لوین)
                  فصل پنجم: آيا شما استحقاق كسب درآمد را داريد

اكثر ما با اين طرز تفكر پرورش يافته ايم كه ھر چه بیشتر كار كنیم درآمد بیشتري نیز كسب خواهیم كرد. افرادي با طرز تفكري متفاوت با آنچه ذكر شد در میان ما زياد نیستند كه دريافته باشند با كوشش كم در زماني بسیار كوتاه كه تا حتي چند دقیقه نیز میتواند محدود باشد انسان مي تواند به سودي بالغ بر هزاران دلار دست پیدا كند آنهم فقط با يك تلفن و سفارش تريد.خیلي ها با اين طرز تفكر غريبه هستند. و مهمتر آنكه اين طرز تفكر در تصور ذھني خیلي از افراد نیز نمي گنجد .

همه ما تصوري از خود در ناخودآگاهمان داريم كه تصوير شخصي خوانده مي شود. تصوير شخصي تمام اعمال زندگیتان را كنترل مي كند و آن ذهنیتي است كه عقیده داريم درباره خودمان صدق ميكند. آن لزوما صحیح نیست ولي ما اعتقاد داريم صحت دارد .
                  اين تصوير شخصي از هر تصور ديگر شما قويتر است. بعنوان مثال وقتي اعتقاد ما بر اين باشد كه هیچكس استحقاق ندارد به سرعت و با سهولت در تريد خود درآمد زيادي كسب كند؛ و اين مساله درمورد خودمان بدون پیشبیني اتفاق بیفتد آنگاه تصوير شخصي ما در گوشمان خواهد گفت: ” اين نمي تواند درست باشد، مردم نمي توانند به اين سرعت پول كسب كنند.“ در نتیجه ناخودآگاه ما كه بواقع داراي قدرت زيادي نیز هست بدنبال راهي خواهد گشت تا اين سود را از دست بدهد. البته كه با اين تصوير ذهني؛ اين روند اجتناب ناپذير است. در اين شرايط خلاف اين تصوير ذهني عمل كردن بسیار سخت است. اين پديده در صدها مورد از گزارشهاي روانشناسان ديده شده و در نتیجه به اثبات رسیده است .

مانند مثال كم كردن وزن؛ شما وقتي موفق خواهي بود كه تصوير شخصي خود را تغییر دهید. اين تصوير بايد نشانگر شخصي باشد كه در فضاي تجارت مستحق كسب سود است. اگر تا كنون نتوانسته ايد اين تصوير را در خود بسازيد سعي بر تغییر تصوير قبلي و ترسیم اين تصوير داشته باشید.

نظر

خلاصه فصل ششم کتاب رازهایی از ترید کردن غیر احساسی (لری لوین) قسمت اول
                    فصل ٦ : روشهاي تريد

اجازه بدید صادق باشم .معامله گری واقعا قانونی ندارد شما می توانید در هر جایی که خواستید انجام بدهید .در هر زمانی که خواستید عمل کنید. شما می توانید موقعیتهای خروجی تان را اضافه و کم کنید و می توانید مثلا به طور معمولی واقعا معامله نکنید. تنها چیزی که می تواند جلوی شما را از مشارکت بگیرد فقدان پول مورد نیاز برای معامله است بعداز ان شما تصمیم میگیرید که چه کار می خواهید بکنید . وچه زمانی می خواهید ان را انجام دهید بسیاری از کارهای دیگر
                    که اجازه ..... زیادی بدهند وجود ندارند. اگر شما تصمیم گرفتید بدون هیچ روشی معامله کنید من به شما قول می دھم موفق نخواهید شد .

..... عمل خوب است اما شما نیازمند چیزی هستید که من ان را اساسا ..... قانونمند می نامم. ان به این معنی است که شما باید بتوانید هنگامی که خواستید معامله کنید .اما معاملاتی که شما انجام می دهید نیاز به از بین بردن روشهای تحت عمل شما دارد. روشها به شما کمک خواهد نمود با ثبات قدم بیشتری در رابطه با معاملاتتان داشته باشید. انها به شما کمک می کنند تا از اشتباهات تخیلی که می تواند حساب شما را کم کند پرهیز کنید.. موضوع این نیست که در چه نوعی از معامله در حال کارهستید (معامله متناوب . معامله روزانه. . معامله کوتاه مدت). شما نیاز دارید با روشمند کردن معامله تان با روشهای روشن مخصوص به خودتان بالا بیایید.
                    مشکل این است که اغلب مردم نمی خواهند روشهای شخصی خودشان را ارتقا دهند چون اگر انها عمل می کردند مجبور می شدند به خاطر نتایجشان مسئولیت داشته یاشند و همین طور ما همه می دانیم اکثر مردم نمی خوهند مسئولیتی در قبال عمشان داشته باشند. اما همچنین ما می دانیم تنها راه موفقیت در معامله پذیرفتن مسوولیت ١٠٠ % و عمل به علاقه بیشتر شخصی خودمان است.
                    در ادامه دقیقا چگونگی روشهای من که درداخل رایانه من در اداره ام ضبط شده دیده می شود.

خلاصه از آخان آراز
                    ویرایش توسط khosroshahiy : https://www.traderha.com/member/10448-khosroshahiy در ساعت 01-06-2014, 03:24 PM

نظر

خلاصه فصل ششم کتاب رازهایی از ترید کردن غیر احساسی (لری لوین) قسمت دوم
                      فصل ٦ : روشهاي تريد

در ادامه دقیقا چگونگی روشهای من که درداخل رایانه من در اداره ام ضبط شده دیده می شود.

قوانین برای معامله
                      ٧/٦/٩٨
                      1. همیشه یک دستور توقف بکار ببرید (من هرگز یک معامله را بدون دستور توقف نمی گذارم)
                      2. بعد از ٣ معامله ضررده در یک روز معامله را متوقف کنید (من می خواھم از فرو رفتن خودم در یک چاه بزرگ پرهیز کنم)
                      3. اگر من ١٠٠ واحد سود در یک معامله بدست بیاورم من حد توقفم را برا ی سربه سرشدن حرکت خواھم داد .( اگر من یه پول حسابی در یک معامله بدست بیارم من به خودم اجازه نمیدم پولم روی معامله ای از دست بره)
                      4. فقط یک حر کت را در بازار بکار ببرید ( من معمولا خودم را به زحمت می اندازم اگر یک احساسی در مورد بازار و عمل روی ان داشته باشم . من بیشتر زمانی موفق هستم که یک شکل نمودار یا یک دلیل فنی را برای ورود به بازار داشته باشم.)
                      5. رموز معامله گران سطوح مختلف را استفاده کنید انها عمل می کنند!!! .
                      6. روی تعطیلات ترید نکنید. (اکثرا در هر موردی که من معامله می کنم در این نوع از بازارها معاملات موفق من بسیار کوچکند و ضرر های من بسیار بزرگ. به لعنت خدا ھم نمی ارزه)
                      7. همیشه با بهترین علاقه مندی در تخیل عمل کنید (این چیزی است که من سعی دارم و انجام می دهم و هر معامله ای را قرار می دهم. من تشخیص می دهم که تنها مسئول نتایجم هستم.)
                      8. معامله با ثبات روی قیمت بالای سمت بلند و قیمت پایین سمت کوتاه (من منطقه قیمتی برای کمک به ماندن روی سمت درست بازار بکار می برم)
                      9. همیشه دنبال خطوط سیگنال برای کمک به خودتان برای اجرا کردن معاملاتتنان بگردید )این تکنیک پیشفرض بازار است که من برای کمک به خودم مناطق حمایتی و مقاومتی را استفاده می کنم(.
                      10. با معاملاتتان راحت باشید . اگر لذت بخش و سرگرم کننده نیست . به انجامش نمی ارزه )این فی نفسه روشن است اگر شما از ان لذتی نبرید شما موفق نخواهید بود(
                      11. شما مجبور نیستید هر روز ترید کنید )بعضی مواقع من بازار را ترک می کنم و برای یک روز فراموشش میکنم . این کار معمولا نیروی تازه ای به من می بخشد(
                      12. صبر کنید تا اینکه بازار به شما نشان دهد که ایا یک قالب زمانی راهی عالی هست یا نه . برای صبور بودن .صبر کردن . صبر کردن برای یافتن فرصتی برای ترید )یک قالب زمانی یک فن دنباله دار معامله است که من پیوسته زیر نظر دارم(

ترس تنها چیزیست که ما را از یاد گرفتن باز می دارد اگر همواره نگران این باشید که کاری که می کنید (یا نمی کنید) در جهت منافع شماست یا نه هیچگاه نخواهید توانست چیز جدیدی درباره طبیعت و ذات بازار فرا گیرید. با مشخص کردن و متوقف کردن ضرر های کوچک به خود این امکان را می دهید که بهترین راهها را برای بال و پر دادن و اضافه شدن به سودهایتان فرا بگیرید.

خلاصه از آخان آراز

نظر

خلاصه کتاب زندگي از راه داد و ستد در بازارهاي مالي (بخش یک از قسمت اول)

شرحی از
                        دیروز و امروز (از کتاب زندگي از راه داد و ستد در بازارهاي مالي )
                        اکثر معامله گران بيشتر وقتشان را در جستجوي يک موقعيت معاملاتي مناسب صرف مي کنند اما به محض اين که وارد آن معامله مي شوند کنترل خود را از دست مي دهند و به محض اين که معاملاتشان وارد ضرر مي شود بي قراري مي کنند و يا وقتي معامله شان وارد سود مي شود بيش از حد سر خوش مي شوند.

خلاصه از آقای ابطحی

نظر

.::. اگر استعداد داريد، اما تلاش و تحرك شما به جايي نمي رسد، احتمالا بر خود مسلط نيستيد..::.
                          "جان ماکسول"

.::بازار به ما می آموزد نـــظـم داشـــته باشــیم::.
                          معاملات لایو یورو دلار طلا و سایر ماژورها
                          Insta ID : freedomfromforex
                          Skype ID : freedomofForex

نظر

یکی از خطاهای فكری/ذهنی رایج در معامله گری
                            پیش گویی منفی :
                            در این خطا ذهن ، آینده را بر اساس حدس و احساسات منفی و نه دلایل منطقی پیش گویی میکند !
                            مثلا : در این سهم میدانم آخرش مجبور به شناسایی ضرر خواهم شد ... من همیشه با این سهم ضرر داده ام.... من همیشه در این سهم معاملات بدی داشته ام... و ....

جالب است بدانید که وقتی ذهن در فرد شروع به اعلام پالس پیشگویی منفی میکند ، حواس پنجگانه فرد را مجبور به یافتن نكاتی در اثبات این پیشگویی میکند !
                            فردی که پالس این خطای منفی در ذهنش زده شده است ، با دیدن یک منفی و یک عدد قرمز روی تابلو ، در ذهنش شروع میشود که : "دیدی گفتم ...." ، "دیدی درست حدس زدم..." و صحه گذاری های منفی در ذهن وی مدام روی هم انباشته میشوند.
                            این نتیجه گیری فوری از یک حدس و پیشگویی غلط قبلی را که اغلب تاکید بر درست بودن پیشگویی ذهنی غلط دارد و شامل "دیدی گفتم" های مكرر ، مغرورانه و مسرورانه ذهن است "پیش گویی خود کام بخش" میگویند.

بین پیش بینی و پیشگویی منفی به طریق بالا ، تفاوت وجود دارد.
                            پیش بینی یک استدلال یا حدس هوشمندانه مبتنی بر دلایل منطقی نسبتا قوی است که انسان برای حل مسائل روزمره خود آن را مورد استفاده قرار میدهد. درستی یا نادرستی آن را آزمایش میکند و نسبت به آن تعصبی ندارد .
                            ولی در پیشگویی منفی با وجود اینكه فرد به نادرست بودن حدس خود نیز میرسد ، ولی باز ذهنش اصرار دارد که از نظرات و حدسیات نادرست خود دفاع کند و حتی موارد مغایر با آن را شانس بداند !!
                            مثلا اگر به این فرد بگویید دیدی اشتباه فكر میکردی ؟ خواهد گفت: " نه این دفعه شانس آوردم " یا میگوید : "شما برای دلخوشی من اینطور میگویید و گرنه اینطور نیست"

کیمیاگر

نظر

بازارهای سرمایه گذاری نه سودده اند و نه زیان دهد بلکه عملکرد ما باعث سود و یا زیان می شود.
                              اسدی نیا

وقتي سهمي اسير روند نزولي آن هم به مدت زياد و شيب نسبتا تند است ، نمي توان به هر مثبتي كه مي خورد به عنوان فرصت خريد نگاه كرد ، بالاخره در مسير نزولي سهم يكي دوباري هم زور مي زند براي برگشت ، بايد قدرت را سنجيد
                              گنگ خواب دیده

معنی هر اصلاح مهم پس از رشد (ریزش) سریع این است که :باید قدری صبر کنیم تا بلوغ فطری بازار با رشد شاخص متوازن گردد
                              رازک

نظر

کارهایی که من نوعی نمی کنم تا ضررم بیشتر شود:

• عدم پایبندی به سیستم معاملاتی به خاطر ترس و طمع و خوشبینی زیاد!
                                • دوستی با روند فقط در کلام!
                                • عدم توجه به حد ضرر اول و نگه داری بخش زیانده سبد تا حد ضرر دوم!
                                • تمرکز روی بخش زیانده سبد!
                                • دلزدگی از بازاربه خاطر زیان!
                                • عدم رعایت درصد وزنی گروههای مختلف در سبد!
                                • عدم رعایت 20 درصد نقدینگی!

نظر

پردازش ...
                                X