اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

چگونه کال مارجین شویم؟

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

نوشته اصلی توسط artin1 نمایش پست ها
    يك نفر با صد هزار دلار سرمايه بدون داشتن مديريت سرمايه به راحتي كال مي شود . با اين حساب بياييد چند تا پوزيشن يك لاتي ضررده داشته ياشيد اون وقت چي ميشه
    به نظر من عدم مديريت سرمايه خطرناكتر از لوريج است
    ما فرض میکنیم شما الان 100 هزارتا یورو داری همشونو الان بفروش دلار بخر ! با نرخ الان 1.3590 چند دلار میشه ؟

این مقدار داشته باش تا اخر هفته ما فرض بر ضرر میگذاریم ! ببینیم با بالا رفتن نرخ چند درصد ضرر میکنید !
    در ف ا رک س هر چه کمتر بدانید موفقتر هستید !

اساس کار در ف ا ر کس مدیریت سرمایه با یک توجیه تکنیکال هست !

همیشه بیاد داشته باشید انچیزی که در ف.ارکس تمام میشود "فرصتهای معاملاتی" نیست بلکه سرمایه شماست !

همه نوشتهایم جنبه اموزشی داردو نویسنده هیچ مسئولیتی در قبال خرید و فروش خوانندگان ندارد !

نظر

نوشته اصلی توسط baseri نمایش پست ها
      سلام
      به نظرتون اگه بروکر با هج 100% مارجین رو آزاد کنه با معاملات خرید و فروش متوالی که فقط اسپرید لحاظ میشه کال نمیشیم؟
      سلام اگه شما روند سوده (کسب سود مستمر) نداشته باشین با اسپرد هم یک روزی میرسه که تمام سرمایه قابل تریدتون رو از دست بدین

نظر

سلام
        اقای ایزدی
        اگر اجاز بدید من به سوالات جواب بدم
        درحدود 3 الا 4 سال هستش که با این بازار اشنا شدم یا بهتر بگم فارکس
        اولش خیلی ساده به نظر می رسید در شهر خودمون پیش یکی از دوستان شروع به یاد گیری مقدماتی کردم در کنار کار اصلی خودم
        بعد از گذراندن مقدماتی دوره پشرفته را هم شروع کردم وچون رشته ام ریاضی بود احساس می کردم شغل رویایی خودم را پیدا کردم
        و دیگر تمام شد به قول رانندها دنده صد تا یک قاض ونمی دانستم اول کار هستم
        خلاسه چند تا حساب دمو و روی هر حسابی هم استراتژی مخصوس خودش تا بهترین را انتخاب کنم .البته مکتوب
        هیچ حسابی کال نمی شد مگر خودم می خواستم .خلاسه رسید به حساب ریل .حساب ریل که باز شد مشگلات هم یک یک از را ریسدند
        اول استرس حساب ریل ترس از کال شدن واز دست دادن پول
        دوم هیجانی شدن ومعامله های از این دست
        ------------------------
        --------------------
        -----------------
        -----------
        و دو بار کال شدن
        یکی شبی که خبر کشده شدن بن لادن را دادندو یکی هم در زلزله ژاپن
        این دو دستاورد من بود در این بازار
        البته پول از دست دادم ولی ارزشش را داشت وخوشحالم که حساب را اول خودم کال کردم ودوم اینکه تجربه خوبی بدست اوردم و شد مقدمه ای برای حرکات بعدی
        حالا هم حساب ریل دارم ولی با احتیاط قدم بر می دارم
        ممنون
        پیروز شاد باشید

نظر

سلام

از پاسخ دوستان تشکر میکنم. اینجا میخواهیم مشکلات رو مشخص کنیم چرا که تا یک مشکل مشخص نداشته باشیم راه حلی وجود نداره.

اصل سوم- استراتژی: "ارزان بخرید و گران بفروشید"

خب شما باید استراتژی داشته باشید یک استراتژی موثر که بتونید ازش استفاده کنید. نتیجه ساده هست "ارزان میخریم و گران می فروشیم". ولی کاربردی ترین و موثرترین استراتژی برای درگیر شدن در معاملات طولانی مدت و غالبا بی نتیجه قطعا همین استراتژی هست.

حالا چطوری باید این کار رو بکنیم؟ چارتتون رو باز میکنین چندتا اندیکاتور ترجیحا از نوع نوسانگر روی چارت میندازین حالا سعی میکنین نواحی اشباع فروش و اشباع خرید رو پیداکنین بعد تا جایی که ممکنه ارزانتر بخرید چرا؟ چون ما اعتقاد داریم هر چیز ارزانی یک روز گران خواهد شد ولی قیمت غالب اوقات بالا نمیره چرا؟؟
          ویرایش توسط ایزدی : https://www.traderha.com/member/6724-ایزدی در ساعت 12-08-2013, 02:11 PM

نظر

نوشته اصلی توسط ایزدی نمایش پست ها
            سلام

از پاسخ دوستان تشکر میکنم. اینجا میخواهیم مشکلات رو مشخص کنیم چرا که تا یک مشکل مشخص نداشته باشیم راه حلی وجود نداره.

اصل سوم- استراتژی: "ارزان بخرید و گران بفروشید"

خب شما باید استراتژی داشته باشید یک استراتژی موثر که بتونید ازش استفاده کنید. نتیجه ساده هست "ارزان میخریم و گران می فروشیم". ولی کاربردی ترین و موثرترین استراتژی برای درگیر شدن در معاملات طولانی مدت و غالبا بی نتیجه قطعا همین استراتژی هست.

حالا چطوری باید این کار رو بکنیم؟ چارتتون رو باز میکنین چندتا اندیکاتور ترجیحا از نوع نوسانگر روی چارت میندازین حالا سعی میکنین نواحی اشباع فروش و اشباع خرید رو پیداکنین بعد تا جایی که ممکنه ارزانتر بخرید چرا؟ چون ما اعتقاد داریم هر چیز ارزانی یک روز گران خواهد شد ولی قیمت غالب اوقات بالا نمیره چرا؟؟
            درود خدمت دوستان عزیز و تشکر بابت پستی که اقای ایزدی زدند .....
            به نظر من بحث مدیریت سرمایه و استراتژیهای مربوط به اول و داشتن پلان کاری منسجم و مکتوب و نقاط ورود و خروج خیلی مهم تر از بحث تکنیکی و قیمت هستش .....مشکل اینجاست که همه ما در اوایل کار موقع باز کردن پوزیشن به سود و ضرر اون فکر میکنیم و باعث میشه که ترید احساسی انجام بدیم و نکته بعدی اطمینان به استراتژی هست که اکثرا رعایت نمی کنند
            .::. شما بايد اهداف بلند مدت داشته باشيد تا از شكستهاي كوتاه مدت نرنجيد .::.

نظر

نوشته اصلی توسط alibehrouzi نمایش پست ها
              ...به نظر من بحث مدیریت سرمایه و استراتژیهای مربوط به اول و داشتن پلان کاری منسجم و مکتوب و نقاط ورود و خروج خیلی مهم تر از بحث تکنیکی و قیمت هستش .....
              سلام
              من حرف شما رو تصدیق می کنم ولی اولویت بندی مواردمطرح شده براساس درجه اهمیت نیست بلکه بر اساس تسلسل اشتباهاتی هست که ممکنه برای هر تریدری پیش بیاد قطعا هر تریدری برای شروع کار دنبال استراتژی ها و روشهای مدیریت سرمایه نیست میخواد استراتژی خرید و فروش داشته باشه و هر کدوم از موارد بالا میتونه مدتها طرف رو علاف کنه شاید اینا به نظر همه بدیهی بیاد ولی مشکل از همین بدیهیاتی هست که بدیهی نیستن

نظر

به قول یکی از اساتید مطرح که البته یکی از شاگردهای استاد ماینر هم هستند به من گفتند که از لحاظ تکنیکالی در هر سطح و حرفه ای هم باشی باز 20% موفقیت در بازار های جهانی رو داری و 80% دیگه اهمیت مدیریت ریسک و سرمایه هستش و البته پایبند بودن به قوانین منسجمی که خودمون باید رعایت کنیم.
                .::. شما بايد اهداف بلند مدت داشته باشيد تا از شكستهاي كوتاه مدت نرنجيد .::.

نظر

سلام - ادامه میدیم

اصل سوم - استراتژی
                  1- ارزان بخرید و گران بفروشید
                  باید ارزان بخریم چون یک روزی گران خواهد شد اولین برخورد ما تو تجارت همینه معمولا هم به این سادگی ازش دست بر نمی داریم
                  2- بچسپید به اندیکاتور ها خصوصا از نوع نوسانگر چون الکی ساخته نشدن
                  ما میخوایم یک الگوی ریاضی یا اماری تکرار شونده تو قیمت پیدا کنیم و یاد گرفتیم هر چیزی را با امار از نوع توزیع نرمال نگاه کنیم ولی حرکات قیمت این شکلی نیست پس ما معمولا ضرر می کنیم

نظر

پردازش ...
                  X