اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

43 نکته کلیدی در بازار و فرآیند معامله

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

دز هفته جدید در حین انجام هر معامله هر گزینه که در شرف اتفاق افتادن هست نقل قول میکنیم و بازترش میکنیم که چه اطلاعات چه احساساتی باعث شده چنین چیزی رخ دهد.

بلفرض امروز انرژی خوبی برای کار دارم این از کجا آمده؟ چه چیزی مارو امروز سر خوش و خندان کرده ...عامل بیرونی درونی بنویسیم..بعد میتونیم محرک های مثبت با برنامه ریزی گسترش بدیم و محرک های منفی محدود
    آموزش مالتی مدیا تحلیل فاندامنتال ( بنیادی )

چه فرقی می کند یا من از این طوفان...به ساحل می رسم یا موج یا قایق

نظر

خلیل جان از فاصله ی دور دستت رو می بوسم که اینقدری روی مسائل تریدری علاوه بر تحلیلی تاکید دارید. با اینکه میخونم باز هم همین کارها رو میکنم. شاید این تاپیک شما مشکل گشای من کم اراده شود.

راستی خلیل جان شما اون انرژی رو همیشه داری زیاد جدیش نگیر طبیعیه:دی

ارادتمند-----------امیر
      تحلیلهای عددی TwiMm

قشنگتر از صد هزار تحلیل

چون گردنم از مو باریکتره و زورم به روند نمی رسه فقط در جهت روند معامله می کنم

نظر

نوشته اصلی توسط TwiMm نمایش پست ها
        خلیل جان از فاصله ی دور دستت رو می بوسم که اینقدری روی مسائل تریدری علاوه بر تحلیلی تاکید دارید. با اینکه میخونم باز هم همین کارها رو میکنم. شاید این تاپیک شما مشکل گشای من کم اراده شود.

راستی خلیل جان شما اون انرژی رو همیشه داری زیاد جدیش نگیر طبیعیه:دی

ارادتمند-----------امیر
        امیر جان شما لطف دارید داداش

داشتم علت موفق تر عمل کردن تریدرهای سازمانی میخوندم که نوشته بود به دلیل داشتن ضوابط و قوانین کاری از خیلی اشتباهات تریدرهای شخصی عبور میکنند

ما مشکل از خودمون هست چرا که مدیر سرمایه خود هستیم و تماما ..... عمل داریم و باعث میشه بارها و بارها اشتباهات تکرار کنیم.

یک دوست قدیمی به نام قبادی دارم ، در شیراز به صورت اتفاقی چیزی که برروی دسکتابش دیدم sticky notes بود که تمام اشتباهات خودش روبروش گذاشته بود.

باید حتما این نکات پرینت گرفته و در خلالی که منتظر تریگر هستی یک بررسی کنید ببینید ایا در حال تکرار گزینه ای هستید یا نه...

پ.ن: انرژیم از اینجا نشئت میگیره که هرروز چندتا مطلب جدید میخونم. شاید به درد ترید نخوره اما دیدگاهم گسترش پیدا میکنه

ارادت

نظر

یک مطلب که از مکدوول میخوندم و لحظه به لحظه در اطرافم مشاهده کردم این هست که خودت را باهوش ببینی. اون روز کارت تمام هست .فکر کنم اصلی ترین مشکل تریدرهای غیر موسسه ای این گزینه است

http://forum.broker-fa.com/f57/%D8%A...html#post42728

هر احدی که دیدید فکر میکنه باهوش هست این پست یواشی نشونش بدید طوری که غرورش هم نشکند اما به فکر برود.

افتخارم در کار اینه که خیلی ساده و روان پیش رویی میکنم (نزدیک سه هزار پست در انجمن درج نمودم اگر یک تحلیل و موقعیت که ریپورت کرده ام پیچیده باشد یا نامشخص بیرون بیاورید !)
          ویرایش توسط عبدالرحمان : https://www.traderha.com/member/7755-عبدالرحمان در ساعت 07-11-2013, 11:24 AM

نظر

سلام
            متاسفانه این مسایل روانی واشتباهات و عدم تمرکز ویا مشکل همیشگی ترس و طمع هر چند وقت یکبار بسراغمون میاد.اگر همون لحظه ای که به اشتباهمون پی میبریم دلیل و عوامل ایجاد کننده وراههای برطرف کردن این موارد رو بدون رعایت قوانین نوشتاری وبه قول معروف عامیانه (هر چی که به ذهنمون میاد) رو بنویسیم.بعد از مدتی که اونها رو بخونیم میبینیم که واقعا تجربیات مفیدی هستند.که باعث کنترل ما وعدم تکرار اشتباهات گذشته در موارد بعدی میشود.

نظر

نوشته اصلی توسط Okay نمایش پست ها
              سلام
              متاسفانه این مسایل روانی واشتباهات و عدم تمرکز ویا مشکل همیشگی ترس و طمع هر چند وقت یکبار بسراغمون میاد.اگر همون لحظه ای که به اشتباهمون پی میبریم دلیل و عوامل ایجاد کننده وراههای برطرف کردن این موارد رو بدون رعایت قوانین نوشتاری وبه قول معروف عامیانه (هر چی که به ذهنمون میاد) رو بنویسیم.بعد از مدتی که اونها رو بخونیم میبینیم که واقعا تجربیات مفیدی هستند.که باعث کنترل ما وعدم تکرار اشتباهات گذشته در موارد بعدی میشود.
              اکثر تریدرهای که برخورد داشتم از نظر بار علمی تحلیلی هیچ چیز کم ندارند و از سبک های بهره مندند که ارزوی فراگیری آنها دارم. اما متاسفانه یا درجا میزنند یا برآیند مثبتی ندارند.

پس مشکل را باید جای دیگر جستجو کرد

بررسی کنید که :

چرا با وجود این همه تحلیلگر و تریدر موجود فقط افراد محدودی استخدام شرکت های مالی و سرمایه ای می شوند ؟

چه چیز متمایزی باعث میشه که تریدرهای سازمانی عملکرد بهتری نسبت به معاملگر شخصی به جا بگذارد؟

یک هفته دست از تحلیل و ترید بکشید و مطالعه کنید.

نظر

جناب رحمانی مواردی هست که من چند وقته خودم رو مجبور به انجامش کردم وبعد از اون نتایجم بهتر شده که فکر کنم جواب موارد بالا هم باشه
                اول از همه توقع درامدی خودم رو پایین آوردم و بالانسم رو زیر 1000 دلار اوردم
                -به خودم گفتم فرض کن تو شرکت سرمایه گذاری استخدام شدی وحقوق یک کارمنده ساده رو میگیری. روز اول رییس اومده بالا سرت یه برگه آورده میگه تو کارت این قوانین رو رعایت میکنی کاری به سود و زیان تریدها هم نداری.حتی اگر بیشتر معاملات با ضرر بسته شد وهمه طبق قوانین بود شما در پایان ماه حقوق ثابت خودت رو میگیری.
                اما اگر از قوانین پیروی نکنی نه تنها از حقوقت کسر میشه بلکه اخراج هم خواهی شد.
                اگر معاملات را طبق قوانین حتی با ضرر هم ببندی برای شرکت ارزشمندتر از سودی هست که بدون رعایت قوانین کسب کردی.
                اگر مو به مو قوانین رو رعایت کنی شرکت نه تنها حقوق ومزایا رو زیاد میکنه بلکه بمقامت رو هم ارتقا میدیم.

از اون به بعد یکسره بالانس خودم رو رصد نمیکنم.به محض اینکه طبق پلن معاملاتیم(قوانین شرکت) ترید میکنم از پنجره ترمینال خارج میشم اصلا برام مهم نیست اون ترید سود میشه یا ضرر.به محض اینکه روش بهم دستور خروج بده بدون توجه ونگاه کردن به مقدار ضرر یا سودم سریعا خارج میشم.
                البته ساعات شروع و پایان کار و بقیه موارد رو هم نوشتم و جلوم گذاشتم

خداروشکر نتایجم رضایت بخش بوده

نظر

نوشته اصلی توسط Okay نمایش پست ها
                  جناب رحمانی مواردی هست که من چند وقته خودم رو مجبور به انجامش کردم وبعد از اون نتایجم بهتر شده که فکر کنم جواب موارد بالا هم باشه
                  اول از همه توقع درامدی خودم رو پایین آوردم و بالانسم رو زیر 1000 دلار اوردم
                  -به خودم گفتم فرض کن تو شرکت سرمایه گذاری استخدام شدی وحقوق یک کارمنده ساده رو میگیری. روز اول رییس اومده بالا سرت یه برگه آورده میگه تو کارت این قوانین رو رعایت میکنی کاری به سود و زیان تریدها هم نداری.حتی اگر بیشتر معاملات با ضرر بسته شد وهمه طبق قوانین بود شما در پایان ماه حقوق ثابت خودت رو میگیری.
                  اما اگر از قوانین پیروی نکنی نه تنها از حقوقت کسر میشه بلکه اخراج هم خواهی شد.
                  اگر معاملات را طبق قوانین حتی با ضرر هم ببندی برای شرکت ارزشمندتر از سودی هست که بدون رعایت قوانین کسب کردی.
                  اگر مو به مو قوانین رو رعایت کنی شرکت نه تنها حقوق ومزایا رو زیاد میکنه بلکه بمقامت رو هم ارتقا میدیم.

از اون به بعد یکسره بالانس خودم رو رصد نمیکنم.به محض اینکه طبق پلن معاملاتیم(قوانین شرکت) ترید میکنم از پنجره ترمینال خارج میشم اصلا برام مهم نیست اون ترید سود میشه یا ضرر.به محض اینکه روش بهم دستور خروج بده بدون توجه ونگاه کردن به مقدار ضرر یا سودم سریعا خارج میشم.
                  البته ساعات شروع و پایان کار و بقیه موارد رو هم نوشتم و جلوم گذاشتم

خداروشکر نتایجم رضایت بخش بوده
                  تریدر های شخصی باید دفتر و دستک داشته باشه و قوانین به صورت مکتوب در اختیارش باشد و حتی مجازات های در صورت رعایت نکردن قوانین وضع کند...

در یک کلمه خودتان را سازمانی کنید.

نظر

با تشکر از شما آقای رحمانی برای این پست بسیار عالی ... سوالی داشتم ... اون هم اینکه شما برای تحلیل بنیادی جایی رو میشناسید برای آموزش تحلیل بنیادی ... استاد خوبی که مثله آقای ..... که خیلی خوب هستند در تکنیکال ... در بنیادی عالی باشن ... ممنون میشم از لطفتون

نظر

نوشته اصلی توسط faridsadat نمایش پست ها
                      با تشکر از شما آقای رحمانی برای این پست بسیار عالی ... سوالی داشتم ... اون هم اینکه شما برای تحلیل بنیادی جایی رو میشناسید برای آموزش تحلیل بنیادی ... استاد خوبی که مثله آقای ..... که خیلی خوب هستند در تکنیکال ... در بنیادی عالی باشن ... ممنون میشم از لطفتون
                      برای آموزش بنیادی میتوانید از لینک زیر شروع کنید:

http://forum.broker-fa.com/f57/%D8%A...%AF%DB%8C-926/

موفق باشید

نظر

ممنون دوست عزیز

نظر

سلام
                          واسه این که تاپیک بیاد بالا تا شاید یک نفر به جمع کسانی که مطالعه کردن اضافه بشه بنده یک عکس که مال هفته پیش هست رو میذارم.
                          اشتباهات من نکته شماره 37 و نداشتن پلن دقیق برای ترید بود
                          الان پلن رو نوشتم
                          این هفته شروع به تحلیل و معامله خواهم کرد با تشکر از جناب خلیل رحمانی عزیز.
                          هیچ پایانی برای چیزهایی که میتونیم تجربه کنیم وجود نداره...
                          باورهای محکم و قاطع حقیقت را بیش از دروغ تهدید میکنند
                          .

نظر

برای خاک نخوردن این تاپیک با ارزش سوال یکی از دوستان در مورد مدیریت سرمایه اینجا پاسخ میدهم.

بهبودی احساسی و مالی بعد از یک ضرر عمده بسیار مشکل هست به همین خاطر اکثر تریدرها برای دوره زمانی خاص یک حد مجاز برای ریسک باز همزمان بر روی دارایی های مختلف تغریف میکنند که اگر به این مرز رسیدند برای بهبود روحیه به استراحت تا انتهای دوره زمانی میپردازند

حداکثر سرمایه در معرض ریسک مجاز در هر معامله ، حجم معامله را تعریف می نماید

حداکثر سرمایه در معرض ریسک قابل قبول در هر معامله تقسیم بر سرمایه در معرض ریسک به ازای هر واحد معاملاتی است
                            این فرمول در تمام بازارها پاسخگو است و هیچ فرق نداره شما در بازار سهام ، کالا یا ... مشغول به ترید هستید

مثال: یک معامله خرید در جفت ارز یورو به دلار در قیمت 1.3500 با حد ضرر اولیه 1.3400 میخواهیم ست کنیم ، نحوه محاسبه حجم معامله به این صورت هست

فرضاً سرمایه ( دپوزیت ) : 10.000$

حداکثر سرمایه در معرض ریسک قابل قبول در هر معامله : 2% * 10.000$ = 200$

حد ضرر اولیه ( استاب لاس به پیپ ) : 1.3400-1.3500 = 100 پبپ

ارزش هر پیپ به ازای دلار ( Pip Value ) در واحد استاندارد ( اینجا یک لات ) : 10 دلار

سرمایه در معرض ریسک به ازای هر واحد معاملاتی : 100 * 10 = 1000$

حجم: 200/1000 = 0.2 لات یا به عبارتی 20000 واحد ( هر لات استاندارد 100000 واحد هست )

نکته پایانی
                            : سرمایه در معرض ریسک محدود شده در هر معامله ، موفقیت را تضمین نمیکند ، بلکه به شما فرصت موفق شدن را میدهد ، پس استاب لاس ( حد ضرر ) را به چشم فرصت ببینید.

پایدار باشید
                            ویرایش توسط FundTrader : https://www.traderha.com/member/3510-fundtrader در ساعت 09-30-2013, 02:54 PM

نظر

قبلا "سال 89" یک روش مدیریت سرمایه در دوره الیوتم از جناب دکتر بهزادی آموختم که بعد در کورس جانسون هم همان توضیحات و چندین مثال بود . جلوتر که رفتم با خودم فکر میکردم که این فرمول ها و این بند و بساط چطور برای بازارهای دیگه الاخصوص سهام "سهام شرکت apple و IBM علاقه شدیدی دارم" به کار ببرم . چرا که مفاهیم لوریج لاتیج استاندارد و بقیه پارامترها فرق میکرد "در بعضی سهام ها به جای پیپ از تیک استفاده میشه..." کلاً سردرگرم بودم تا اینکه مطالعه برروی نوشته های بنت ای مکدوول آغاز کردم و الحق که هرچیزی در زمینه مدیریت سرمایه بلدم از ایشون هست ، کلی فرمول و کلی بند و بساط یاد گرفتیم اما باز هنوز درست حسابی نمیتونستم دستی روی انواع بازارها حجم معاملاتیم سریع حساب کنم و کلاًذهنیتم روی بازار ارز و قوانین این بازار معطوف شده بود .تا اینکه دوباره برگشتم سر کتاب جناب ماینر که در سال 2008 انتشار کرده بود ، فصلی برخورد کردم برای محاسبه حجم و کلاً توضیحات مدیریت سرمایه که همینجور پیش میرفتم یک قاعده کلی که در بالا عنوان کردم برای تمام بازارها بدست آوردم .

آدم خیلی عجیبه یک عمر ترید میکنه بعد میخواد رو ساده ترین مطلب بسط بده به بازارهای دیگه مثل یک کودک میمونه که هیچی نمیدونه و از صفر باید روی موضوع کار کنه .

الان روی مطالب تکنیکال و کلاً مبحث تحلیل در بازارها زوم کردم که کتاب " Which Made Him 2,000,000$ in the Stock Market " نوشته نیکلاس دارواس جالبترین بوده چرا که به موضوع تلفیق دو روش تکنیکی و بنیادی پرداخته شده است . گرایشم همه میدونن که تلفیقی از همه روش ها هست و اعتدال در روش ها سرلوحه ام بوده و هست. هیچ تعصبی روی هیچ روشی ندارم چرا که هر کدام از یک پنجره به بازار نگاه میکنه و به بررسی میپردازه.پس بی شک هرکدام دارای نقص و معایب و همچنین مزایا هست.

تکیه صرف به داده های قیمتی و نمودارها که تنها بخشی از اثرات درونی از روی آن قابل لمس است یا پافشاری بر روی چند خبر اقتصادی یا داده مالی ، راهکار مناسبی برای تحلیل بازار و تصمیم گیری نیست. خیلی ها اینکار انجام میدند میدونید چرا ؟ شما نظرات خودتون بیان کنید تا بعد من بگم.

موفق باشید
                              ویرایش توسط FundTrader : https://www.traderha.com/member/3510-fundtrader در ساعت 09-30-2013, 05:05 PM

نظر

در مورد پست بالا قسمت زیر که نقل قول کردم یک نظر بدید :
                                تکیه صرف به داده های قیمتی و نمودارها که تنها بخشی از اثرات درونی از روی آن قابل لمس است یا پافشاری بر روی چند خبر اقتصادی یا داده مالی ، راهکار مناسبی برای تحلیل بازار و تصمیم گیری نیست. خیلی ها اینکار انجام میدند میدونید چرا ؟ شما نظرات خودتون بیان کنید تا بعد من بگم.
                                در جاهای بودم که تحلیلگران به شدت تاکید بر روندی میکردند چرا که فلان داده این شده ، استوک این شده و ... حتما میریزه اما شاهد بودیم بازار صد دویست پیپ خلاف این تحلیل پیش میرفت بعد به سمت جهت حرکت میکرد ، نه در بنیادی بلکه در تکنیکال باز شاهد چنین رفتارها و حرکات بودیم !

نظرات خودتون بیان کنید و در آخر به تشریح این مبحث میپردازم.

از همه دوستان پیشاپیش که در بحث شرکت میکنند تشکر میکنم

نظر

پردازش ...
                                X