اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

آموزش زبان mql

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نوشته اصلی توسط Arash72 نمایش پست ها
    سلام.

چون از برنامه اطلاع ندارم نمیتونم دقیق راهنمایی کنم.اگر ممکنه اندیکاتور رو آپلود کنید تا ببینم چطور هست.

موفق باشید.

http://pcmbrokers.org/pcmfileupload/...2602194861.rar

سپاس
    برای موفق شدن سه راه وجود داره

نفر اول باشی
    باهوش باشی
    تقلب کنی

نظر

• نوشته اصلی توسط ahmad5772 نمایش پست ها
      سلام دوست عزیز

فایلی که قرار دادید کامپایل شده هست با پسوند(ex4).

باید فایلی که پسوندش mq4 هست رو آپلود کنید.
      A Brilliant Mind Cannot Work Succesfully With a Weak Body.______William.D.GANN

نظر

• راستی آرش جان الان یه نکته به ذهنم رسید.
        میشه این اندیکاتور پیوت رو طوری طراحی کرد که مثل داینامیک هر کودومو بخوای بتونی نگه داری. رایت کلیک و کیپ می؟
        اصن یه همچین چیزی رو میشه تو متا طراحی کرد؟
        حالا این اندیکاتور یا ابزار ها مثلا ریتریس رو...؟ قابلیت ادیت دارن اینا کلا؟

نظر

• نوشته اصلی توسط Arash72 نمایش پست ها
          سلام.

شما درست میگی.اسم شرکت پارسینا تجارت هم هنوز بالای برنامه اندیکاتور هست.اندیکاتور مال اون شرکت بوده ولی من بیش از نصفش رو پاک کردم!!!و یه سری قسمت ها رو اضافه کردم تا درست شده!!!

دیشب بهش فکر کردم که همه ی نمادهایی که توی marketwatch هست رو خروجی بگیره.حالا تست میکنم ببینم چی میشه.

به آقا مصطفی و آقا نیما هم گفتم که اگر رسیدن بیان اندیکاتور رو تست کنن ببینن درست کار میکنه یا نه.

شما هم بیشتر باهاش کار کن ببین ایرادی داره یا نه.

ممنون
          آره ایده ی خوبیه مارکت واچ. به نظرم یه کپی بگیر از اندیک. دومی رو تغییر بده.بشه یه اندیک کلی یه اندیک تک سهمی.برا کسایی که میخوان دیتای کل بازارو مثلا داشته باشن اولی رو ران کنن اونایی که نه فقط یه سهم خاص رو میخوان این یکی رو ران کنن.

استاد نیما با صفر و یک مفید تریدر مشکل دارن کلا دیتاهاش رو قبول ندارن. حق هم دارن اشتباه توش زیاد داره. بعدم مفید سود نقدی رو هم تعدیل میکنه که جناب نیما اعتقادی بهش ندارن.

ولی خب برا تست شاید راضی بشن مفید رو نصب کنن

رو چشم تست میکنم.بذار برم وارد آزمایشگاه سری و مخوفم بشم ببینم چه خبره

نظر

• نوشته اصلی توسط zooze نمایش پست ها
            راستی آرش جان الان یه نکته به ذهنم رسید.
            میشه این اندیکاتور پیوت رو طوری طراحی کرد که مثل داینامیک هر کودومو بخوای بتونی نگه داری. رایت کلیک و کیپ می؟
            اصن یه همچین چیزی رو میشه تو متا طراحی کرد؟
            حالا این اندیکاتور یا ابزار ها مثلا ریتریس رو...؟ قابلیت ادیت دارن اینا کلا؟
            با سلام

دستورات کار با object متا رو باید نگاه کنم.شاید بشه که اگه بشه واقعا عالیه.

نظر

• سلام. ارادت
              آرش جان دیتای تولیدی با این elliot confirm مشکل داره داداش
              این دیتای تولید شده اس...
              کد:
              <Ticker>,<DTYYYYMMDD>,<TIME>,<OPEN>,<HIGH>,<LOW>,<CLOSE>,<VOL>
              20050316,,0000,506.0000,506.0000,506.0000,506.0000,1902000
              20050327,,0000,531.0000,531.0000,531.0000,531.0000,800000
              20050328,,0000,558.0000,558.0000,558.0000,558.0000,3000000
              20050329,,0000,585.0000,585.0000,585.0000,585.0000,4000000
              20050330,,0000,615.0000,615.0000,615.0000,615.0000,5004500
              20050403,,0000,645.0000,645.0000,645.0000,645.0000,5579854
              20050404,,0000,644.0000,677.0000,623.0000,665.0000,1713646
              نمیدونم چرا کد درست منتقل نمیشه . عکسش رو هم ببین

دیتا رو خواستم تو elwave بذارم ارور داد بررسی کردم به این رسیدم

ستونای تیکر و دیت و تایم مشکل داره ...

مرسی
              پ.ن: دیتا مربوط به وآتی روزانه هست
              ویرایش توسط zooze : https://www.traderha.com/member/7268-zooze در ساعت 07-01-2013, 08:43 PM

نظر

سلام. ارادت
                آرش جان دیتای تولیدی با این elliot confirm مشکل داره داداش
                این دیتای تولید شده اس...
                کد:
                <Ticker>,<DTYYYYMMDD>,<TIME>,<OPEN>,<HIGH>,<LOW>,<CLOSE>,<VOL>
                20050316,,0000,506.0000,506.0000,506.0000,506.0000,1902000
                20050327,,0000,531.0000,531.0000,531.0000,531.0000,800000
                20050328,,0000,558.0000,558.0000,558.0000,558.0000,3000000
                20050329,,0000,585.0000,585.0000,585.0000,585.0000,4000000
                20050330,,0000,615.0000,615.0000,615.0000,615.0000,5004500
                20050403,,0000,645.0000,645.0000,645.0000,645.0000,5579854
                20050404,,0000,644.0000,677.0000,623.0000,665.0000,1713646
                نمیدونم چرا کد درست منتقل نمیشه . عکسش رو هم ببین

دیتا رو خواستم تو elwave بذارم ارور داد بررسی کردم به این رسیدم

ستونای تیکر و دیت و تایم مشکل داره ...

مرسی
                پ.ن: دیتا مربوط به وآتی روزانه هست
                سلام

ممنون که اطلاع دادید.اصلاح شد.لطفا چک کنید.

http://pcmbrokers.org/pcmfileupload/...2702063181.zip

نظر

آره ایده ی خوبیه مارکت واچ. به نظرم یه کپی بگیر از اندیک. دومی رو تغییر بده.بشه یه اندیک کلی یه اندیک تک سهمی.برا کسایی که میخوان دیتای کل بازارو مثلا داشته باشن اولی رو ران کنن اونایی که نه فقط یه سهم خاص رو میخوان این یکی رو ران کنن.

استاد نیما با صفر و یک مفید تریدر مشکل دارن کلا دیتاهاش رو قبول ندارن. حق هم دارن اشتباه توش زیاد داره. بعدم مفید سود نقدی رو هم تعدیل میکنه که جناب نیما اعتقادی بهش ندارن.

ولی خب برا تست شاید راضی بشن مفید رو نصب کنن

رو چشم تست میکنم.بذار برم وارد آزمایشگاه سری و مخوفم بشم ببینم چه خبره
                  سلام خدمت همه دوستان و عذرخواهی به خاطر اینکه هنوز آموزش رو شروع نکردم.

خودم دارم با mql کار میکنم تا به همه ی جزئیاتش آشنا بشم بعد آموزش رو شروع کنم.

اندیکاتور elliot_Confirm رو به دو صورت نوشتم که از لینک زیر میتونید دریافت کنید:

http://pcmbrokers.org/pcmfileupload/...2746309511.zip

اندیکاتوری که اسمش elliot_confirm هست رو روی هرچارتی با هر تایم فریمی بندازید دیتای همون چارت رو برای شما استخراج میکنه.

اندیکاتوری که اسمش Marketwatch Data Exporter هست برای استخراج دیتای کل نمادهای داخل marketwatch استفاده میشه.به این صورت که اندیکاتور رو اجرا میکنی و از قصمت تنظیمات، تایم فریمش رو انتخاب میکنی.مثلا اگر تایم فریم 1 روزه رو انتخاب کنید، دیتای روزانه ی همه ی نمادهای marketwatch رو استخراج میکنه و همین طور برای تایم فریم های دیگه....

اسم نمادها هم سعی کردم مثل دیتای آقا نیما باشه!!!پیش به سوی حالت آیده آل استخراج دیتا!!!

دوستان چک کنن اگر بازم مشکلی بود اطلاع بدن.

موفق باشید

نظر

• آرش جان خیلی خوبه دستت درد نکنه
                    یه نکته
                    الان داشتم همینجوری به اسما یه نگا مینداختم که اینو دیدم
                    FRAOR_Share_D.prn
                    گفتم خدا این دیگه چیه؟
                    نگو فرآوره!
                    فک کنم با یه if بشه کاری کرد که اگه "و" قبلش یا بعدش "ا"(الف) بود به جای "O" نوشته بشه "V"؟ نه؟!
                    اسم میشه FRAVR . باز بهتره اینجوری...
                    یا مثلا KSAOH_Share_D.prn
                    کساوه

بعد هم یه نکته مهم تر:
                    باید یه فکری واسه "ث" و "س" بکنیم.یا "ق" و "غ"
                    مثلا ثغرب داریم سغرب هم داریم یکیش سیمان غرب یکیش سرمایه گذاری مسکن شمالغرب

با سپاس - میلاد
                    ویرایش توسط zooze : https://www.traderha.com/member/7268-zooze در ساعت 07-02-2013, 01:01 PM

نظر

آرش جان خیلی خوبه دستت درد نکنه
                      یه نکته
                      الان داشتم همینجوری به اسما یه نگا مینداختم که اینو دیدم
                      FRAOR_Share_D.prn
                      گفتم خدا این دیگه چیه؟
                      نگو فرآوره!
                      فک کنم با یه if بشه کاری کرد که اگه "و" قبلش یا بعدش "ا"(الف) بود به جای "O" نوشته بشه "V"؟ نه؟!
                      اسم میشه FRAVR . باز بهتره اینجوری...
                      یا مثلا KSAOH_Share_D.prn
                      کساوه

بعد هم یه نکته مهم تر:
                      باید یه فکری واسه "ث" و "س" بکنیم.یا "ق" و "غ"
                      مثلا ثغرب داریم سغرب هم داریم یکیش سیمان غرب یکیش سرمایه گذاری مسکن شمالغرب

با سپاس - میلاد
                      با سلام

این یه ایده ابتکاری بود.زیاد وارد جزئیاتش نشدم ولی چشم حتما درستش میکنم.

میگم ایول به این آزمایشگاه سری و مخوف خودت که مو رو از ماست میکشه بیرون!!عالیه!

موفق باشی

نظر

• با سلام خدمت دوستان

میخوام از پست بعدی آموزش رو شروع کنم منتهی برای اینکه اضافه کاری نشه و زحمت دوستان هم از بین نره، در بین مطالب، از مطالب آموزشی که دوستان در پست های اولیه ی این تاپیک قرار دادن هم استفاده میکنم و با اسم خودشون اینجا قرار میدم.

از دوستان خواهش میکنم پست دیگه ای در این تاپیک قرار ندن تا بتونیم مطالب رو منسجم و پشت سر هم پیش ببریم.

آوردن مطالب دوستان در اینجا صرفا جهت حفظ پیوستگی مطالب میباشد.

موفق باشید
                        ویرایش توسط Arash72 : https://www.traderha.com/member/6048-arash72 در ساعت 07-03-2013, 12:20 AM

نظر

• با سلام

امیدوارم آموزش این زبان برنامه نویسی بتونه به خوبی پیش بره و دوستان از مطالب این قسمت بهره کافی رو ببرن.

با نام و یاد خدا شروع میکنیم:

اصولا برای اینکه بتونیم یه برنامه نویس خوب بشیم باید دوتا چیز رو داشته باشیم:

1- باید به برنامه نویسی علاقه داشته باشیم.یادگیری برنامه نویسی بدون تمرین کردن و وقت گذاشتن میسر نمیسه و تمرین کردن هم نیازمند این هست که به برنامه نویسی علاقه داشته باشیم.

2-حین کار نا امید نشیم.یه برنامه به علل متعدد از جمله اشتباه کاربر که یکی از شایع ترین نوع اشتباهات برنامه نویسی هست، برنامه میتونه دچار اشکال بشه و گاهی یه اشکال کوچیک تو برنامه وجود داره که میتونه ما رو ساعت ها درگیر خودش بکنه.پس نباید موقع مواجه شدن با این مسائل نا امید بشیم.باید صبر و حوصله و دقت در برنامه نویسی به خرج بدیم.

برنامه نویسی نیازمند خلاقیت و فکر باز هست.باید موقع مواجه شدن با یک مسئله، با دقت روش فکر کنیم و الگوریتم حل مسئله رو پیدا کنیم.در پست های قبلی هم اشاره کرده بودم که الگوریتم یه برنامه دقیقا همون کاری هست که اگر برنامه نبود خودمون انجام میدادیم.

مثلا میخوایم میانگین دو هدد رو محاسبه کنیم.چه میکنیم؟

ابتدا باید اون دو عدد رو به ما بدن تا ما اونها رو با هم جمع بزنیم و تقسیم بر 2 کنیم و نتیجه رو اعلام کنیم.

الگوریتم برنامه محاسبه میانگین اعداد هم به همین شکل هست:

1-باید کاربر 2 عدد رو به عنوان ورودی وارد کنه.
                          2-برنامه خودش اعداد رو جمع و تقسیم میکنه تا میانگین پیدا بشه.
                          3-میانگین رو به عنوان خروجی به کاربر نشون بده.

به همین ترتیب ما باید برای هر مسئله، الگوریتم با روش حل مسئله رو پیدا کنیم و سپس شروع به پیاده سازی اون الگوریتم در محیط برنامه نویسی بشیم.

ادامه دارد...

نظر

• نوشت ی شده توسط جناب حمیدرصا(hamidrezam)

قبل از اینکه قالب دستورات زبان MQL را بشناسیم
                            شاید بهتر باشد قالب کلی یک برنامه را به این زبان بشناسیم

یک برنامه در MQL دارای قسمتهای زیر است:

1-دستورات پیش پردازنده

2- دستورات
                            اعلان عمومی

3- تابع
                            init

4- تابع
                            deinit

5- تابع
                            start

(در ادامه در مورد نحوه کار هر کدام از توابع بحث خواهم کرد)

بعد از اینکه کدهای یک برنامه را نوشتیم برنامه باید از حالت کد به حالت اجرایی ترجمه شود
                            برنامه ی ویژه ای بنام "کامپایلر" ترجمه ی کدهای برنامه را بر عهده دارد

1-دستورات پیش پردازنده

پیش پردازنده ها دستوراتی هستند که به کامپایلرمیدهیم تا قبل از شروع ترجمه ی کدها، آنها را در نظر بگیرد.

در زبان MQL باید در انتهای هر دستور علامت سمی کالن (نقطه ویرگول) ; قرار داده شود
                            اما دستورات پیش پردازنده از این قاعده مستثنی هستند

انواع پیش پردازنده ها
                            ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
                            دستور define

Constant declaration - MQL4 Documentation

برای تعریف مقدار ثابت در برنامه بکار میرود
                            مثال:
                            کد:

#define myconst 100
                            در این مثال هرکجای برنامه که عبارت
                            myconst بکار برود معادل آن یعنی مقدار 100 را در نظر گرفته میشود
                            این یک مقدار ثابت است و در هیچ کجای برنامه تغییر نمیپذیرد (با متغییر فرق دارد)

دستور property

Controlling compilation - MQL4 Documentation

با این دستور، کنترلهای زمان کامپایل را مقدار دهی میکنیم (Controlling Compilation)

مثال:
                            کد:

#property copyright "Copyright 2012 PCM"# property Link "http://arianbrokers.com"
                            در این مثال مشخصات صاحب برنامه را شامل نام و کپی رایت و همچنین آدرس سایت صاحب برنامه را در کد برنامه اضافه میکنیم

دستور include
                            دستور import
                            با این دو دستور میتوانیم کدهای نوشته شده در برنامه ها و یا فایلهای کتابخانه ای را وارد برنامه خودمان بکنیم

ممکن است کمی مشکل بنظر برسد
                            نگران نباشید
                            بعدا در موقع نوشتن برنامه بصورت عملی با آنها آشنا خواهیم شد

این قسمتها در ظاهر سخت هستند ولی با یکبار استفاده عملی از آنها کاملا با آنها آشنا خواهید شد

نظر

• نوشت ی شده توسط جناب حمیدرصا(hamidrezam)

در ادامه ی موضوع قبلی یعنی دستورات پیش پردازنده
                              توجه شما را به جدول مقادیر دستور پیش پردازنده ی property جلب میکنم

مقادیر
                              نوع داده
                              توضیحات
                              link string لینک به سایت شرکت یا شخص سازنده ی برنامه
                              copyright string نام شخص یا شرکت سازنده برنامه
                              stacksize int اندازه پشته
                              library معرفی کتابخانه
                              indicator_chart_window void تعین نمایش اندیکاتور روی چارت
                              indicator_separate_window void تعین نمایش اندیکاتور در کادر مجزا
                              indicator_buffers int تعداد خطها در یک اندیکاتور حداکثر تا 8 خط
                              indicator_minimum double حد پایین کادر برای اندیکاتور در کادر مجزا
                              indicator_maximum double حد بالای کادر برای اندیکاتور در کادر مجزا
                              indicator_colorN color انتخاب رنگ برای نمودارNام اندیکاتور
                              indicator_widthN int انتخاب پهنا برای نمودار Nام اندیکاتور
                              indicator_styleN int انتخاب استیل برای نمودار Nام اندیکاتور
                              indicator_levelN double پیش تعریف خط مسطح Nام برای کادر مجزا در اندیکاتور
                              indicator_levelcolor color انتخاب رنگ برای خط مسطح Nام اندیکاتور
                              indicator_levelwidth int انتخاب پهنا برای خط مسطح Nام اندیکاتور
                              indicator_levelstyle int انتخاب استیل برای خط مسطح Nام اندیکاتور
                              show_confirm void پیش از اجرای اسکریپت یک پیغام تائید اجرا ظاهر میشود
                              show_inputs void پیغام تائید اجرای اسکریپت ظاهر نمیشود و صفحه ی ویژگیهای آن ظاهر میشود

نظر

• نوشت ی شده توسط جناب حمیدرضا(hamidrezam)

ادامه...

2- دستوراتاعلان عمومی

در هنگام برنامه نویسی استفاده از متغییر ها و تابع ها اجتناب ناپذیر است

اینکه متغیر چیست و تابع چکار میکند را بعدا شرح خواهم داد

در این قسمت از برنامه میتوانیم متغیرهای گلوبال(عمومی) تعریف کنیم که در همه جای برنامه قابل دسترسی هستند

مثال:

کد:

extern int Counter;

در این مثال یک متغیر از نوع عدد صحیح به نام counter تعریف شده
                                به کلمه کلیدی extern در این تعریف توجه کنید
                                حتما با اندیکاتورها کار کرده اید
                                وقتی اندیکاتور را روی چارت می اندازید در بسیاری از موارد در پنجره ی باز شده میتوانید مقادیر اولیه ای برای اندیکاتور تنظیم کنید

این مقادیر اولیه در واقع با همین دستور extern و در همین قسمت از برنامه یعنی در قسمت اعلان عمومی برنامه نوشته شده اند
                                ویرایش توسط Arash72 : https://www.traderha.com/member/6048-arash72 در ساعت 07-03-2013, 12:44 AM

نظر

پردازش ...
                                X