اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

آموزش زبان mql4 از مقدماتی تا کاربردی توسط mda7

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

سلام اقا مهدی
    من پس از 25 سال که کد ننوشته بودم اولین کد را با کمک شما نوشتم. از این بابت ممنونم از شما.
    این کد چند تا اشکال داشت که توی تستر من دیدم. اول اینکه به ازای هر تیک یک پوزیشن میگیره دوم اینکه چون تارگت نداره تماما استاپ میخوره من تارگت هم گذاشتم ولی تغییر خاصی ندیدم.فعلا مشکل دیگه ای ندیدم یا اینکه من متوجه نشدم.
    ممنونم

نظر

نوشته اصلی توسط candletrader نمایش پست ها
      سلام اقا مهدی
      من پس از 25 سال که کد ننوشته بودم اولین کد را با کمک شما نوشتم. از این بابت ممنونم از شما.
      این کد چند تا اشکال داشت که توی تستر من دیدم. اول اینکه به ازای هر تیک یک پوزیشن میگیره دوم اینکه چون تارگت نداره تماما استاپ میخوره من تارگت هم گذاشتم ولی تغییر خاصی ندیدم.فعلا مشکل دیگه ای ندیدم یا اینکه من متوجه نشدم.
      ممنونم
      به به چه عجب یه جوان مردی پیدا شد و جواب نوشت.....
      کم کم داشتم تصمیم میگرفتم که اگه تا 1-2 روز کسی پیگیر نباشه دیگه ادامه ندم
      از قدیم گفتن "مستمع صاحب سخن را بر سر کار آورد"
      آفرین بر شما که نشستید و وقت گذاشتید و تا اینجا رو نوشتید
      قصد من از این کار آشنایی دوستان با مشکلات و خطاهای ممکنه بود ولی مثل اینکه .....
      اجازه بدید 1-2 روز هم صبر کنیم اگر دوستان مشارکت کردند که مثل قبل قول میدم ادامه بدم و بحث رو به چالش بکشم تا به بهترین نحو یاد بگیرید
      اما اگر کسی نباشه باز هم ادامه میدم ولی اینبار خیلی سریع و بدون همچین کارهایی ... تا این مسئولیت رو تموم کنم.
      به هر حال کاری که شروع شده باید تموم بشه.

به هر حال ممنون از شما بابت پیگیر بودن تاپیک.
      بزرگترین لذت در زندگی ، انجام دادن کاری ست که دیگران می گویند :
      تو نمی توانی ... !
      ٠•●ஜ رومن پولانسکی ஜ●•٠

نظر

ضمن عرض سلام و خسته نباشید
        من هم انجام دادم و با هر تیک یک اوردر باز می کند و چون تی پی برایش تعریف نشده است همه معاملات در ضرر بسته می شود.
        با تشکر

نظر

نوشته اصلی توسط candletrader نمایش پست ها
          سلام اقا مهدی
          ممنونم
          نوشته اصلی توسط hamkar81 نمایش پست ها
          ضمن عرض سلام و خسته نباشید
          من هم انجام دادم و با هر تیک یک اوردر باز می کند و چون تی پی برایش تعریف نشده است همه معاملات در ضرر بسته می شود.
          با تشکر
          بله درست میفرمایید
          برای تی پی که قرار شده بعدا کار بشه به همین علت تی پی گذاشته نشده
          ولی مشکل اساسی ما باز شدن اردر در هر تیک هست

دوستانی که دارند جواب میدند آیا راه حلی به ذهنشون میرسه که چطور میشه حلش کرد؟
          البته دوستانی جواب بدند که برنامه نویسی بلد نیستند
          مهم نیست که جواب کاملا درست باشه یا نه فقط میخوام قضیه کمی جا بیفته
          چون از این به بعد در کد نویسی مشکلاتی شبیه به این رو زیاد خواهیم داشت و در صورت به خرج دادن کمی خلاقیت همه چیز قابل حل خواهد شد
          ویرایش توسط mda7 : https://www.traderha.com/member/3339-mda7 در ساعت 01-23-2014, 01:42 PM
          تو نمی توانی ... !
          ٠•●ஜ رومن پولانسکی ஜ●•٠

نظر

سلام mda7
            زنگ چگونه تعريف ميشوند ودر كجاها؟

نظر

سلام
              بنظر من با هرتیک شاریط رید باید بررسی شود اگر پابرجا بود و پزیشنی باز بود دیگر پوزیشن بعدی گرفته نشود و اگر شرایط همچنان پابرجا بود و پوزیشنی نداشتیم پوزیشن جدید گرفته شود.
              برای این کار می توانیم از تابع OrdersTotal استفاده کنیم .
              با تشکر
              ویرایش توسط hamkar81 : https://www.traderha.com/member/3085-hamkar81 در ساعت 01-23-2014, 05:52 PM

نظر

//+------------------------------------------------------------------+
                //| my expert.mq4 |
                //| ali zali |
                //| |
                #property copyright "ali zali"
                #property link ""
                double sma50 ;
                double sma100 ;
                double macd ;
                bool buymode ;
                bool sellmode ;
                double slB ;
                double slS ;
                extern double LotSize = 0.01 ;
                int ticket ;

//| expert initialization function |
                int init()
                {
                //----

//----
                return(0);
                }
                //| expert deinitialization function |
                int deinit()
                {
                //----

//----
                return(0);
                }
                //| expert start function |
                int start()
                {
                //----
                sma50= iMA(Symbol(),0,50,0,0,0,0);
                sma100= iMA(Symbol(),0,100,0,0,0,0);
                macd= iMACD(Symbol(),0,12,26,9,0,0,0);
                buymode = ((macd>0)&&(Bid >sma50 + 10 * Point)&&(Bid >sma100+10 * Point));
                sellmode = ((macd<0)&&(Bid <sma50 - 10 * Point)&&(Bid <sma100-10 * Point));
                slB= iLow (Symbol(),0,iLowest(Symbol(),0,MODE_LOW,5,0));
                slS= iHigh (Symbol(),0,iHighest(Symbol(),0,MODE_HIGH,5,0));
                if(buymode)
                {
                ticket= OrderSend(Symbol(),OP_BUY,LotSize,Ask,2,slB,"Movin g & MACD",123456789,0,Blue);
                }
                if(sellmode)
                {
                ticket= OrderSend(Symbol(),OP_SELL,LotSize,Bid,2,slB,"Movi ng & MACD",123456789,0,Red);
                }
                //----
                return(0);
                }
                این شد کد من
                ولی اصلا پوزیشنی نگرفت
                اما در خصوص چک کردن راه برنامه نویسی رو اش رو نمیدونم
                ولی هر بار که استارت اجرا میشه اول باید چک بشه که پوزیشن باز هست یا نه اگر بود هیچی اگر نبود بره مرحله بعد

نظر

نوشته اصلی توسط alizali نمایش پست ها
                  این شد کد من
                  ولی اصلا پوزیشنی نگرفت
                  اما در خصوص چک کردن راه برنامه نویسی رو اش رو نمیدونم
                  ولی هر بار که استارت اجرا میشه اول باید چک بشه که پوزیشن باز هست یا نه اگر بود هیچی اگر نبود بره مرحله بعد
                  سلام
                  اشکال کد شما این هست که در تابع OrderSend مقداری برای takeProfit نگذاشتید.
                  وقتی تابعی اجرا میشه برای هر پارامتر مقدار باید قرار بدید
                  در کدی که شما نوشتید به جاری TakeProfit مقدار رشته ای "MACD ... " رو قرار میده که نمیتونه به جای یک عدد اعشاری , یک مقدار رشته ای رو ازتون قبول کنه
                  اگر درستش کنید حل میشه
                  تو نمی توانی ... !
                  ٠•●ஜ رومن پولانسکی ஜ●•٠

نظر

نوشته اصلی توسط mda7 نمایش پست ها
                    سلام
                    اشکال کد شما این هست که در تابع OrderSend مقداری برای takeProfit نگذاشتید.
                    وقتی تابعی اجرا میشه برای هر پارامتر مقدار باید قرار بدید
                    در کدی که شما نوشتید به جاری TakeProfit مقدار رشته ای "MACD ... " رو قرار میده که نمیتونه به جای یک عدد اعشاری , یک مقدار رشته ای رو ازتون قبول کنه
                    اگر درستش کنید حل میشه
                    بسیار عالی
                    یک ایراد فنی کوچک ولی خیلی مهم

خوب مشتاقانه دنبال قسمت بعدی هستیم

نظر

پست 12 - حل مشکل اردرگیری در هر تیک

همونطور که قبلا گفتیم وقتی یک اندیکاتور یا اکسپرت رو ران میکنیم کد ما از ابتدا شروع شده و اول متغیر ها رو میشناسه
                      بعد یک بار تابع init اجرا میشه
                      بعد با هر تیک جدید تابع start یک بار از ابتدا تا انتها اجرا میشه و این پروسه اجرا شدن start تا زمانی که اندیکاتور یا اکسپرت رو حذف کنیم ادامه پیدا میکنه

ما شرایط خرید و فروش رو تعریف کردیم بعد هم دستور خریو و فروش رو با اون شرایط نوشتیم و اتفاقی که افتاد این بود که وقتی یک بار تابع start اجرا میشد و شرط بای یا سل برقرار بود یک اردر میگرفت .
                      در تیک جدیدی که به بازار میومد دوباره شرط برقرار بود و باز در تیک جدید پوزیشن گرفته میشد.
                      حال برای مشکل چه کنیم؟!!

همونطور که دوست خوبمون آقای
                      hamkar81 در پستشون گفتند در زبان mql4 تابعی داریم که تعداد پوزیشنها رو به ما برگیردونه :
                      ()int OrdersTotal

این تابع تعداد پوزیشنهای چارت رو برمیگردونه پس میتونیم یه شرط بگذاریم به این نحو :

تو نمی توانی ... !
                      ٠•●ஜ رومن پولانسکی ஜ●•٠

نظر

پست 13 - آیا مشکل واقعا حل شد؟؟؟

ازتون میخوام که کد رو بنویسید وببینید که درست کار میکنه یا نه!

اگر کد رو توی تستر امتحان کنید دقیقا درست عمل خواهد کرد.

ازتون میخوام که یه حساب دمو باز کنید و فقط یه پندینگ در یک جای پرت و یک جفت ارزی که این کد رو روی اون ران نخواهید کرد باز کنید تا فعال نشه بعد رو اکانت دمو و روی یک جفت ارز مجزا کد رو ران کنید.

و بگید که چه اتفاقی افتاد و چرا؟

این بار سریع جواب بدید و مشارکت کنید تا سریعتر پیش بریم.

با تشکر
                        تو نمی توانی ... !
                        ٠•●ஜ رومن پولانسکی ஜ●•٠

نظر

سلام
                          با فعال شدن این کد برنامه تا زمانی که یک پوزیشن باز است بعدی را نمی گیرد و تا زمانی هم که استاپ ان خورده نشود پوزیشن جدیدی باز نمی شود زیرا تی پی را هنوز تعریف نکرده ایم.
                          با تشکر

نظر

سلامبا فعال شدن این کد برنامه تا زمانی که یک پوزیشن باز است بعدی را نمی گیرد و تا زمانی هم که استاپ ان خورده نشود پوزیشن جدیدی باز نمی شود زیرا تی پی را هنوز تعریف نکرده ایم.با تشکر
                            بعد از باز کردن پندینگ؟
                            تو نمی توانی ... !
                            ٠•●ஜ رومن پولانسکی ஜ●•٠

نظر

سلام
                              راستش از ای قسمت جمله شما متوجه نشدم دقیقا باید چکار کنیم .
                              ببخشید دیگه نو اموز هستیم.
                              با تشکر

نظر

سلام
                                راستش از ای قسمت جمله شما متوجه نشدم دقیقا باید چکار کنیم .
                                ببخشید دیگه نو اموز هستیم.
                                با تشکر
                                طبق پست 56 در حساب دمو ران کنید و قبل از ران کردن پندینگ داشته باشید
                                تو نمی توانی ... !
                                ٠•●ஜ رومن پولانسکی ஜ●•٠

نظر

پردازش ...
                                X