اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

پرسش و پاسخ تاپیک کندل استیک

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

با تشکر از پاسخ شما.

من هم میدونم که اینها مربوط به کل بازار سهام هستمن ولی باوجود اوضاع نه چندان مناسب بورس ایران خواستم بدونم که احتمال تشکیل الگوی کندلی وجود داره در صورتی که اون الگو اشتباه از اب در بیاد؟
    A Brilliant Mind Cannot Work Succesfully With a Weak Body.______William.D.GANN

نظر

نوشته اصلی توسط Arash72 نمایش پست ها
      با تشکر از پاسخ شما.

من هم میدونم که اینها مربوط به کل بازار سهام هستمن ولی باوجود اوضاع نه چندان مناسب بورس ایران خواستم بدونم که احتمال تشکیل الگوی کندلی وجود داره در صورتی که اون الگو اشتباه از اب در بیاد؟
      ++++++++++++++

احتمال اشتباه در اومدن الگوی کندلی در بازار ارز هم ممکنه اما اگر با استراتژی درست و جامع بینی موقعیت رو زیر نظر بگیرید ورود و ضرر کردن در موقعیت فقط 5 تا 10 درصد مواقع اتفاق میفته بیاری خدا در آینده و بعد از آموزش کندل ها امیدوارم بتونم استراتژی خودم رو معرفی کنم و بهتون نشون بدم که چجوری میشه از موقعیت های خطر ناک دوری کرد و پوزیشن هایی مطمئن گرفت . و در آخر دوست من ؛ من هیچ وقت هوس فعالیت در بورس ایران رو نداشتم و نخواهم داشت چرا که اعتقادم بر اینه که بورس ایران نه تکنیکانلش تکنیکاله و نه فاندامنتالش فاندا درسته که خیلی از دوستان گاها الگوهایی رو پیدا میکنن ولی این الگوها چند در صد مواقع درست از آب در میاد؟
      در هر صورت بازم تکرار میکنم بهتره در این مورد با دوستانی که دراین بازار سابقه ی فعالیت دارن مشورت بشه چرا که این دیگه در تخصص و تجربه ی من نیست. شاید من اشتباه میکنم !!
      گر بر سر نفس خود امیری مردی...
      انجمن بورس بازان نیکوکــــار
      (هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم!)

نظر

نوشته اصلی توسط stop loss نمایش پست ها
        سلام
        ضمن تشکر
        این کندل که در تصویر با فلش مشخص کردم معتبر هست؟
        سلام واحترام .

دوست گرامي كندلي كه شما مشخص نموده ايد اگر منظور كندل دوجي باشد به تنهائي مفهوم نخواهد داشت .

اشتباهي كه دوستان انجام مي دهند اين ميباشد كه هنگاميكه كندل دوجي مشاهده ميكنند به معنائي تغيير روند درك ميكنند ولي اين چنين نيست و فقط مفهوم استراحت بازار را دارد كه امكان دارد روند قبلي خود را ادامه دهد

حال اگر اين كندل دوجي در ادامه به كندل كاملا نزولي و يا كاملا صعودي به وجود بيايد خود نقش كندل بازگشتي را بازي ميكند

اگر منظور شما 3 كندل كنار هم كه نقش مورنينگ استار را دارد هست . انتخاب شما صحيح ميباشد

در كل بخاطر داشته باشيد كه كندل ها بدون استفاده ابزار هاي ديگر كاربردي نخواهند داشت . .

موفق باشيد

عباس الهي

نظر

سلام و ممنون از تاپیک خوبتون.سوالی داشتم هنگامی که یک الگوی شمعی را تشخیص میدهیم همزمان باید یک واگراییی را هم در ار اس ای مشاهده کنیم؟

نظر

نوشته اصلی توسط babk نمایش پست ها
            سلام و ممنون از تاپیک خوبتون.سوالی داشتم هنگامی که یک الگوی شمعی را تشخیص میدهیم همزمان باید یک واگراییی را هم در ار اس ای مشاهده کنیم؟
            اگر چنين باشه ميتوانيد استفاده كنيد . البته سعي كنيد زمانيكه الگو واگرائي تشخيص ميدهيد همزمان مرز مهمي نيز باشد كه درصد صحت سيگنال شما افزايش خواهد يافت

موفق باشيد

الهي

نظر

نوشته اصلی توسط babk نمایش پست ها
              با سلام
              دوست من اینکه همزمان با دیدن الگوی کندلی بایستی واگرایی هم داشته باشیم جزو اصول نیست اما میتونه جزیی از استراتژی شما برای ورود به معامله باشه یا بعبارتی میتونه اعتبار موقعیت رو برای ما بیشتر کنه برای مثال خود من شخصا ترجیح میدم الگوها رو با واگرایی ها در نظر داشته باشم البته در کنار اصول استراتژی خودم (صرف دیدن یک الگو و واگرایی نمیتونه دلیل خوبی برای ورود به معامله باشه) برای مثال شما رو دعوت میکنم به دیدن عکس آخرین پوزیشن خودم که البته دیشب هم در تاپیک کندل استیک گذاشتم اما با توجه به سوال شما دلایل ورود خودمو با ترتیب اولویت براتون ذکر میکنم.
              1 - الگوی هارمونیک گارتلی
              2- برخورد قیمت به پیووت روزانه و عکس العمل با تشکیل الگوی مورنینگ استار (اگر دقت کنید متوجه میشید که ورود من بعد از الگوی مورنینگ استار بوده البته یک کندل دیرتر چون دیر رسیدم و در اون موقعیت ما هیچ گونه واگرایی رو شاهد نبودیم!!!
              3و 4- تشکیل الگوی بولیش انگولفینگ یک پله پایینتر و همزمان واگرایی مثبت در ار اس ای 5 که مورد استفاده ی من هست اعتبار موقعیت رو برای لانگ محکمتر کرده.
              تشکیل الگوی ab=cd
              دقت کنید دلایل ورود شما در گزینه ی سوم با توجه به وقوع واگرایی خیلی محکمتر و قابل اعتماد تر شده بخصوص که واگرایی شما دقیقا منطبق با الگوی ab=cd شده
              ================

================

موفق باشید
              ویرایش توسط matein77 : https://www.traderha.com/member/3141-matein77 در ساعت 08-16-2012, 11:54 PM

نظر

نوشته اصلی توسط matein77 نمایش پست ها
                ================================================== =============

سلام واحترام

جناب مهندس با توجه به اينكه شكل دوم كه ناصحيح اعلام فرموديد قدرت فروشنده ها رو نشان ميدهد ميتوانيم بعنوان الگو در نظر بگيريم

موفق باشيد

عباس الهي

نظر

سلام
                  میبخشید یه سوالی داشتم تاپیک مورد نظر رو پیدا نکردم

من یه پوزیشن بای دارم رو قیمت 1.58041
                  استاپ لاس رو رو قیمت 1.57900گذاشتم
                  موقع باز گشایی بازار اگه بازار با گپ رو به پایین باز بشه مثلاً رو قیمت 1.5760 پوزیشن من با استاپ لاسه من بسته میشه(14پیپ) یا نه طبق گپ ایجاد شده(44پیپ)

متشکر میشم از دوستان کسی راهنمایی کنه
                  مرسی
                  چارلی چاپلین

خیلی سعی کردم مردم بفهمند اما آنها فقط خندیدند...!!!!

نظر

نوشته اصلی توسط h2opolo نمایش پست ها
                    سلام
                    میبخشید یه سوالی داشتم تاپیک مورد نظر رو پیدا نکردم

من یه پوزیشن بای دارم رو قیمت 1.58041
                    استاپ لاس رو رو قیمت 1.57900گذاشتم
                    موقع باز گشایی بازار اگه بازار با گپ رو به پایین باز بشه مثلاً رو قیمت 1.5760 پوزیشن من با استاپ لاسه من بسته میشه(14پیپ) یا نه طبق گپ ایجاد شده(44پیپ)

متشکر میشم از دوستان کسی راهنمایی کنه
                    مرسی

هر چی میگردم جواب سوالمو پیدا نمیکنم

متشکر میشم اگه عزیزی من رو راهنمایی کنه

مرسی از شما
                    چارلی چاپلین

خیلی سعی کردم مردم بفهمند اما آنها فقط خندیدند...!!!!

نظر

نوشته اصلی توسط h2opolo نمایش پست ها

هر چی میگردم جواب سوالمو پیدا نمیکنم

متشکر میشم اگه عزیزی من رو راهنمایی کنه

مرسی از شما

با 44 يسته ميشود

نظر

با سلام خدمت دوستان عزیز
                        لازم میبینم در اینجا توضیحات اندکی در مورد تاپیک کندل استیک و مباحث آموزشی که احتمالا در آینده به آنها میپردازم داشته باشم و
                        این نکات رو تنها و تنها بخاطر اطمینان خاطر دوستانی که بمن و آموزش هام اعتماد کردن ( و البته نه کسانی که بنا به اهدافی نوشته های منو نقل قول میکنند و قصد ایرادگیری دارند) بیان میکنم
                        حدود چهار سال هست که در این زمینه فعالیت میکنم و هیچ گاه لحظه ی خودم رو بی نیاز از آموزش نمیبینم بخصوص زمانی که قصد آموزش دهی داشته باشم . هیچ گاه دست بچنین کاری نزدم مگر اینکه همه جانبه تلاش کرده باشم تا نسبت به موضوع تسلط کامل داشته باشم برای تاپیک کندل استیک نیز همینگونه عمل کردم دوستان دانا با تصاویر ارائه شده در این تاپیک حتما به این نکته پی بردن که آموزش فی البداهه و هر چه پیش اید نبوده و از مدت ها قبل در قالب جزوه و با حساسیت تمام طرح ریزی شده برای این منظور چهار کتاب از کتاب های مرجع کندل استیک مطالعه شده و برایند اون این خلاصه ی مجملی ست که مشاهده میکنید.
                        و همانطور که در آغاز اعلام کردم در این تاپیک از تجربیات خودم نیز استفاده کردم بارز ترین شاهد این نکته در پست 71 این تاپیک هست که در اون اشاره کردم اگر چه از لحاظ تعریفی در الگویی انگولفینگ میگیم کندل دوم بایستی تمام بدنه ی کندل اول رو بپوشونه اما از لحاظ کاربردی (منظور اون چیزیه که خودم در این بازار تجربه کردم) بایستی هر دو کندل شکیل و کشیده باشن . بدین معنا و منظور که من الگوهایی که در اون کندل اول خیلی کوچک و کندل دوم نسبتا و یا خیلی بزرگتر باشد رو قابل اعتماد نمیدونم. از شکیبایی و لطف دوستان در پیگیری مطالب این تاپیک ممنونم و بخدا میسپارمتون.

با سپاس matein77

ویرایش توسط matein77 : https://www.traderha.com/member/3141-matein77 در ساعت 08-27-2012, 08:15 AM

نظر

سلام
                          عالی بود
                          ممنونم

نظر

سلام دوستان
                            جزوه آقاي شاروم فرهنگ واسه دانستن و فهم الگوهاي كندل استيك خيلي مفيده
                            http://tadavomteam.com/

Market
                            Is Not About Prediction. It Is About Reaction

نظر

دوستانی که مبحث کندل استیک را فوول هستند . این کندل 1434 آیا کندل دوجی است وآیا کندل بازگشتی و تغییر روند است؟

[IMG][/IMG]
                              .

نظر

سلام به همه دوستان ، جناب متين لطفا ادامه بدين .
                                (( چون حسن عاقبت نه به رندی و زاهدیست آن به که کار خود به عنایت رها کنند ))

تنها چیزی که بین تو و اهدافت وجود داره، داستانهای مزخرفیه که برای خودت تعریف میکنی که چرا نمیتونی به اون اهداف برسی!

نظر

پردازش ...
                                X