اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

R T S ( Rang , Trend , Sigal )

بستن
این تاپیک ، یک تاپیک مهم است .
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

بسم الله

با سلام

از این که با دلگرمی و ممارست کامل مطالب را دنبال میکنید ممنون هستم ، و امیدوارم زحمات شما باعث دلگرمی و همچنین اشتیاق بیشتر در ریزبیی در نکات یاد شده در فروم گردد .

البته دوستان به طروق مختلف و با اندیکاتورهای مختلفی میتوانند به این مهم rang و trend دست پیدا کنند تا به حال ما اصول اصلی رو بیان کردیم و به هیچ اندیکاتور خاصی نیز اشاره نکردیم و فقط باید توجه داشته باشند که هر چه ساده تر بتوانند به این موضوع دست یابند درآینده در زمای سیگنال گیری نیز راحتر خواهند بود از دوستان دیگر هم دعوت میشود در صورتی که موردی در این دو عنوان را تجربه کردند را به اشتراک بگذارند تا موضوع بیشتر بررسی گردد . ( البته در مطالب انتهای از اندیکاتورهای برای نمونه یاد خواهیم کرد )

با تشکر

فرد
    ویرایش توسط fard : https://www.traderha.com/member/5149-fard در ساعت 05-06-2012, 02:20 AM

نظر

سلام جناب فرد

از اينكه تجربيات چندين ساله خودتون رو با من و دوستان عزيز فروم باشتراك ميگذاريد صميمانه تشكر ميكنم و اميدوارم هميشه موفق و مويد باشيد.
      مشتاقانه پيگير مطالب شما هستم و اميدوارم بتونيم از تجارب شما بنحو احسن در بهينه تر كردن تفكرات در زمينه ماركت استفاده كنيم.

سوالي داشتم در مورد پست 57 اينكه:
      در بازار و در تایم فعلی که کار میکنیم rang , trend وجود داره (تا اینجا پیدا کردنش و دیدنشون راحته ) که در این رنج و ترند - RANG , و TREND - تایم های دیگه هم تاثیر دارند که برای دیدن اون ها باید یا تایم عوص کنیم یا ابزارهای دیگه بکار بگیرم که این یه استراتژی میخواد که عرض میکنم در آینده نزدیک انشالله .

این تاثیرات هم بصورت جادبه و هم دافعه است .

ممنون ميشم در مورد جاذبه ودافعه فوق قدري توضيح دهيد در جهت باز تر شدن نوع نگاهها . (هر چند در ادامه توضيحات بان خواهيم رسيد )
      از اينكه با شما كه استخوان خورد كرده ماركت هستيد و در پستهايتان پختگي هويداست همكلامم ، احساس غرور ميكنم
      پيروز باشيد

نظر

نوشته اصلی توسط majid110 نمایش پست ها
        سلام جناب فرد

از اينكه تجربيات چندين ساله خودتون رو با من و دوستان عزيز فروم باشتراك ميگذاريد صميمانه تشكر ميكنم و اميدوارم هميشه موفق و مويد باشيد.
        مشتاقانه پيگير مطالب شما هستم و اميدوارم بتونيم از تجارب شما بنحو احسن در بهينه تر كردن تفكرات در زمينه ماركت استفاده كنيم.

سوالي داشتم در مورد پست 57 اينكه:
        در بازار و در تایم فعلی که کار میکنیم rang , trend وجود داره (تا اینجا پیدا کردنش و دیدنشون راحته ) که در این رنج و ترند - RANG , و TREND - تایم های دیگه هم تاثیر دارند که برای دیدن اون ها باید یا تایم عوص کنیم یا ابزارهای دیگه بکار بگیرم که این یه استراتژی میخواد که عرض میکنم در آینده نزدیک انشالله .

این تاثیرات هم بصورت جادبه و هم دافعه است .

ممنون ميشم در مورد جاذبه ودافعه فوق قدري توضيح دهيد در جهت باز تر شدن نوع نگاهها . (هر چند در ادامه توضيحات بان خواهيم رسيد )
        از اينكه با شما كه استخوان خورد كرده ماركت هستيد و در پستهايتان پختگي هويداست همكلامم ، احساس غرور ميكنم
        پيروز باشيد

بسم الله الرحمن الرحیم

من هم به نوبه خود از شما تشکر میکنم و آرزوی موفقیت برای شما و دیگر دوستان دارم .

در جواب سوالتان باید بیان کنم : خبر خوب آن که شما به یکی از کلیدی ترین مسئله ها در بازاز اشاره کردید

و خبر که خیلی خوب نیست آن که به دلایل زیادی برای دیدن این مورد که شما بدان اشاره کردید ابرازهای زیادی در بازار وجود ندارد و اگر هم باشد ، بیشتر Private هستند و کمتر عمومی شدند اما به هر طریقی میتوانید سعی کنید حتی یک یاداشت برداری ساده !! این کار را انجام دهید ، در آینده و در جای خود ما راه کارههای را برای این موضوع بیشتر بیان خواهیم کرد .

انشالله

باتشکر فرد
        ویرایش توسط fard : https://www.traderha.com/member/5149-fard در ساعت 05-07-2012, 04:02 PM

نظر

بسم الله

با سلام

برای تحلیل از چارت خطی معمولا استفاده میشود و فقط برای shadow rang و shadow trend از کندل و بار چارت (البته مدل های دیگری هم مانند نمودار های جنگلی ، خط نقطه و ... که در spot trading حیلی کاربرد ندارند )

اما در ترید کردن حتما در کندل و بار چارت ترید کنیم و جزئیات یک کندل را با نمودار خطی در واحدهای زمانی کوچک تر نسبت به همان کندل بررسی کنیم

با تشکر

فرد

نظر

بسم الله

با سلام

جاذبه و دافعه یکی از اصول حرکتی بازار بر مبنای ساپورت ها و رزیستنش ها (در تایم های مختلف و تقسیمات زمانی) است اگر دوستان در این ضمینه که سوال یکی از دوستان در پست شماره 77 نیز بوده صحبتی دارند بفرماییند ، بنده هم در پیست بعدی توضیحاتی رو بیان خواهم کر د

انشالله

با تشکر

فرد

نظر

با سلام

جناب فرد خسته نباشید ، اگر ممکن هست مطالب را به صورت مالتی مدیا ارایه دهید چرا که یکی مثل بنده حوصله و چشم خواندن نوشتار ندارم ، و اینجور کیفیت کار بالاتر خواهد رفت.

ممنون میشم

نظر

جاذبه و دافعه یکی از اصول حرکتی بازار بر مبنای ساپورت ها و رزیستنش ها

سلام
                بعد از شکسته شدن هر سطح ساپورت یا رزیستنس قیمت (به نظر من به صورت نا خود آگاه ) شروع به استراحت میکنه و نفس میگیره تا به ادامه ی مسیر حرکتیش ادامه بده...

اگر سطح مقاومتی شکسته شده باشه اون سطح به ساپورت تبدیل میشه...
                اگر سطح ساپورتی شکسته شده باشه اون سطح به مقاومت تبدیل میشه...

این سطوح میتوانند افقی یا مورب باشند

اگر عجله ی بازار خیلی زیاد باشه , قیمت نمیتونه دوباره اون سطح قبلی رو لمس کنه
                در این حالت جاذبه به طور کامل اتفاق نمیوفته...

این هم یک مثال واقعی از جاذبه و دافعه ی خطوط مقاومت (که همون بحث تبدیل سطوح هست)

ببخشید اگر مطالبم کم بود
                بدرود
                هیچ پایانی برای چیزهایی که میتونیم تجربه کنیم وجود نداره...
                باورهای محکم و قاطع حقیقت را بیش از دروغ تهدید میکنند
                .

نظر

بسم الله
                  با سلام
                  شکلهای بالا نشان دهند حرکت های اصلاحی و تبدیل شدن رزیستنس به ساپورت وبیشتر تبدیل شدن یک رزینش به یک خط و عدد مشترک یا common number است که البته نوعی جاذبه و بعد اطمینان به یک نقطه در تمامی شکل ها نمود دارد . اما دافعه بیشتر در ضرب اول برخورد قیمت با یک ساپورت و رزیستنس اتفاق میافتد .!

باید توجه داشت که هیچ معلولی در بازاز نا خود آگاه نیست و تمامی ناشی از تضاهرات علت داری در بازاز است که از بحث فعلی ما خارج است ، اما ممنون هستم از شجاعت اظهار نظر شما در رابطه با این مطلب و که این فرصت را ایجاد میکنید تا دوستان دیگر با مطالبی آشنا شوند که شاید کمتر در هر مکانی به آن پرداخته شود !

با تشکر

فرد

نظر

سلام
                    بله درسته پست قبلی من فقط درباره ی تغییر سطوح از مقاومت به حمایت بود...
                    الان عکسهایی درست کردم
                    که نشان دهنده ی مقاوت های مایل و افقی هست.
                    وقتی قیمت به یک مقاومت نزدیک میشود , قیمت چه بخواهد آنها را بشکند و چه بخواهد آنها را نشکند عکس العملهای کم یا زیادی به مقاومت ها نشان میدهد

درباره ی ساپرت هم این قضیه صادق است.
                    امیدوارم این بار مطلب کامل شده باشه...
                    با تشکر
                    هیچ پایانی برای چیزهایی که میتونیم تجربه کنیم وجود نداره...
                    باورهای محکم و قاطع حقیقت را بیش از دروغ تهدید میکنند
                    .

نظر

بسم الله

با سلام
                      در ضرب اول و یا نخستین باری که قیمت به یک ساپورت و یا رزیستنس نردیک میشود ما شاهد جاذبه و دافعه خطوط و یا بهتر بگویم یک قیمت هستیم ، حال ابتدا باید ببینیم که در داخل

یک rang هستیم یا بیرون آن و در reversal هستیم یا Break out ,و تمام این مطالب مینواند در تصمیم گیری ها و حتی کاهش استرس کمک بزرگی به تریدر نماید ،

باز هم اگر سوالی در این رابطه بود دوستان میتونن هم این جا بپرسند ، این مطلب جاذبه و دافعه و حتی عناوین آنها کاملا متعلق به مجموعه ماست و جای دیگری من در این چند سال ندیدم اما اگر بعد از این جای دوستان چه مطالب خارجی و چه داخلی مشاهده کردند خوشحال خواهیم شد از نطرات دیگران نیز مطلع باشیم ،

بحث Rang , ternd را دوستان یک نگاه اجمالی بهش بندازند که
                      انشالله
                      سر فصل هاش رو review کنیم و برسیم به مطلب signal و الی آخر ...
                      تا این مبحث برسه به جمع بندی و سوالات و نتیجه های عملی و بتونیم در بازاز از آن بهره بهتری ببریم/

انشالله

با تشکر
                      مخصوصا از شما آقای صادق در همراهای تان در این بحث

فرد
                      ویرایش توسط fard : https://www.traderha.com/member/5149-fard در ساعت 05-21-2012, 12:49 PM

نظر

نوشته اصلی توسط fard نمایش پست ها
                        بسم الله الرحمن الرحیم
                        با سلام

در ادامه ابتدا راحع به محیط safe rang و shadow Rang کمی صحبت کنیم و در ادامه برسیم به نوع حرکت بازار ها در این دو محیط یعنی نکته بسیار کلیدی که شاید دیدگاه خیلی از دوستان اساسا نسبت به حرکت قیمت در بازار ها تغییر کنه ،!
                        safe rang محیطی است که در یک زمان معین قیمت بیشتر در آن جا اصطلاحا بازی میکنه ، با پیکره و body candle رو تشکیل میدهد .
                        و shadow rang محیطی است که در یک زمان معین قیمت .کمتر اصطلاحا بازی میکنه ، با سایه shadow candle رو تشکیل میدهد .

شکل زیر رو صرف نظر از بحت trend که مربوط به بحث بعد میشود نگاه کنید : این همون چارت های خطی است در همان زمان که در شکل های قبلی داشته ایم ، اما
                        بصورت کندل! :

همین نکته کوچک شاید زندگی ها ی خیلی از کسانی که تو این بازارها کار میکنند رو تحت تاثیر قرار داده باشه و یا بده ! چطور ؟!!

وقتی حرکت بازار در body و shodow مطرح بشه روشن میشه ؟

ازتون میخوام به هر کسی که میشناسید و تو این بازاز ها به نوعی کار مییکنند بفرمایید این مطالب رو ملکه ذهن شون کنند نه این وقت یاد بگیرند و بیان و اینجا بخونن ، ادا کردن حق مطلب برای شما همین بس و حلال !

فرقی نمیکنه چه بازازی باشه در بازاری رو که دوست دارید چک کنید این یکی از اساس حرکت های بازارهاست!!! :

مارکت در safe range و در جهت ترند آهسته و کند حرکت میکنه و در shadow range تند و سریع ولی

ولی با هزاران ترفند عکس آون رو نشون میده چه تکنیکال و چه فاندامنتال
                        حال میخوام کمی این مطلب رو تو مارکت چک کنیم تا بیشتر ملکه ذهن بشه در آخر این بحت راجع به ترفند ها صحبت میکنم

سه نوع حرکت در بازاز داریم در جهت ترند !trendly ، -- عکس ترند !corrective یا حرکت اصلاحی - و شکست ترند یا بعدش عوض شدن آن = !
                        break out که راحع بشون صحبت میکنیم . و راحع به تظاهرات بازار در این نوع حرکت ها

انشالله

حق یار شما
                        با سلام خدمت جناب آقی فرد عزیز
                        ببخشید از اول مطلبتون سوال میکنم چون دوباره مرور کردم برام سوال پیش اومد
                        این جمله شما که می فرمایید "مارکت در safe range و در جهت ترند آهسته و کند حرکت میکنه و در shadow range تند و سریع ولی"
                        میشه این معنی رو فهمید که وقتی قیمت میخواد در خلاف جهت حرکت کنه در Safe range سریع و با شتاب میشه ولی در Shadow rang آرامتر؟

بازم تشکر میکنم از عنایت شما
                        تعریف یک تاجر موفق محقق کردن این سه چیز است.

Make pips _____ Keep pips

Repeat

نظر

بسم الله
                          با سلام

به نکته خیلی خوبی و بسیار کلیدی اشاره شد ه دوستان اگر کسی رو این مطلب پست قبل صحبتی دارند بفرمایند و من هم در پست بعدی مطلب رو کاملا تشریخ خواهم کرد

انشالله

فقط فعلا به این نکته برای تمرین هم توجه کنیم که : در زمان نزدیک به بسته شدن یک تایم ! مثلا کلوز 1 ساعته چرا در 2 و 3 دقیقه آخر بازار تلاطم بیشتری داره و این نسبت رو بیشتر کنترل کنید و در تایم های مختلف مثلا روزانه ، چهار ساعته ، 15 دقیقه این وضعیت رو بیشتر مرور کنیم و بعد به این نکته توجه کنید

بنام تطبیق کلوز ها یعنی اینکه مثلا فرض کنیم

در کلوز 4 ساعته هستیم ! چند کلوز دیگر با این کلوز mach (منطبق ) شده داریم ؟ 1 کلوز 1 ساعته و 1 کلوز 30 دقیقه - 1 کلوز 15 دقیقه و 5 دقیقه و 1 دقیقه خوب !

حالا فرض که

تریدری اسلیپج کار میکند برای این شخص این کلوز 1 دقیقه از چه اهمیتی برخوردار است و با کلوز های دیگر یکی است ؟

این مطلب در ارتباط با حرکت مارکت در safe rang , , shadow rang نیز هست !

با تشکر

فرد
                          ویرایش توسط fard : https://www.traderha.com/member/5149-fard در ساعت 05-21-2012, 04:48 PM

نظر

با سلام خدمت آقاي فرد عزيز
                            در ابتدا از زحمات شما بسيار تشكر مي كنم و از اينكه بي دريغ تجربيات گرانبهايتان را در اختيار ديگران قرار مي دهيد .دو بار تاپيكهاي شما را مطالع كردم .
                            شايد يكي از مشكلاتي كه باعث شده مطالعه كنندگان در بعضي از موارد با گنگي مواجه شوند نوع نوشتار جنابعالي (ببخشيد) مي باشد كه فكر مي كنم كه همانطور كه صحبت مي كنيد همانطور هم مي نويسيد .
                            كه البته پيشنهاد مي كنم براي بالا رفتن كيفيت فهم مطالب بهتر است كه بعضي جاها ويرايش شود به عنوان مثال

((براشون بگم که مثلا یه ترند نداریم در یک زمان مثلا یک ساعته ،اشتباه نشه ! منظورم این نیست که در توالی زمان یکساعته ! 5 دقیقه آپ باشه 10دقیقه دآن !دریک لحظه ! یک ترند نداریم جوابش رو در وقت معین براتون میگم چطور ؟! الان فقط میگم که 2 تا داریم !
                            حالا تعاریف :

دامنه حرکت قیمت در یک فاصله زمانی معین یعنی rang
                            Range
                            رنج مطمئنه Safe Range

اصلی بصورت 4 عدد( اصلی Rang رنج مطمئنه Safe Rang همسایه یا حاشیه Shadow Range در یک مدت زمان تعریف شده. از این به بعد منظور ماست)

كماكان منتظر ادامه بحث هاي شما هستيم

[/QUOTE]

نظر

بسم الله

با سلام

دیگه باید ببخشید ادبیات گفتاری و نوشتاری ما اینگونست و بیشتر داریم به زبانی غیر از فارسی فکر میکنیم و فارسی مینویسیم و بالای 50 درصد لغات هم داره ترجمه میشه و دنبال معادل میکردیم ،با عرض پوزش! ولی اگر مطالب مرور دوباره بشه انشالله بعد از حاصل شدن نتیجه خستگی از تن عزیزان در میاد ، اما در رابطه با ویرایش شما اگر میتونید زحمتش رو بکشید و ویراش بفرمایید من هم بی نهایت ممنون هستم ،واقعا من همین که بتونم و برسم به بار همون گونه که بذهنم میاد بنویسم شکر گزار هستم 0 البته راجع به موصوع داخل پرانتز که اشاره کردید حق با شماست و بدلیل ریاد بودن کلمات انگلیسی و تلقیق آن با فارسی بدین گونه دیده شده ) ممنون که اشاره کردید !

و البته رو صحبت بعد از این هم با شما نیست با همه عزیزانه!

البته نه من ، هیچ کدام از مدیران اینجا نیز منتی در ارائه مطلب بر همگان نداریم ،خدای تاکرده ! اما یه کم داره این فروم شبیه کلاس پایه ابندایی و دوره راهنمایی میشه یه نقر میاد و صحبت میکته و بقیه فقط به تخته سیاه نگاه میکنند !

بعد توقع مالتی مدیا هست !! و همچنین و عکس و بلا نسبت یکی میگه من چشمم ضعیفه یکی دیگه میگه حال ندارم بخونم و....... البته تمام این ها جای خودش رو داره و منکرش نیستیم ولی یه تکون هم از اون طرف بد نیست !

من یاد ه ، یاد گرفتن خودمون که میفتن واقعا یه زمان مطلبی نبود اگر هم بود انگلیسی و روسی !!
                              و باید بیشتر مطالب رو با سعی خطا در بازاز live در میاوردم ؛حالا سخته به جای 2 بار خوندن 3 بار یا 4 بار ؟؟!!

در هر صورت باشه سعی براین خواهد بود که مطالب سلیس تر باشه اگر البته مطلب قابل ارائه ای بود انشالله

ولی اگر کسی سوالی داشته باشه بی جواب نمییونه انشالله البته مثل دانشگاه نه مدرسه !

موفق باشید

فرد

نظر

جناب آقای فرد عزیز
                                من برای فهم مطالب شما اگه لازم باشه ده بار هم مطالب ارزشمند شما رو مطالعه می کنم و اگر مطلب رو درست فهمیدم مطمئن باشید که پیشنهاد شما رو قبول می کنم و با اجازه شما مطالب رو ویرایش می کنم.
                                ما کماکان مننظر ادامه بحث هستیم.

نظر

پردازش ...
                                X