اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

R T S ( Rang , Trend , Sigal )

بستن
این تاپیک ، یک تاپیک مهم است .
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

پیشنهاد

سلام و احترام خدمت جناب آقای فرد

با وجود اینکه تا این لحظه نتیجه کاربردی از مباحث این تاپیک بدست نیاورده ام تازگی نگاه به بازار در مطالب شما مشهود است و مشتاقانه منتظر تکمیل مباحث هستم.
    با توجه به جدید و کمی سنگین بودن مبحث چنانچه بصورت کلاس آنلاین موضوع ارائه میشد بسیار پربارتر و با مخاطبین بیشتری مواجه میشد که متاسفانه این امکان از همه گرفته شده.
    اگر صلاح بدانید میتوان مطلب را بصورت مالتی مدیا در آورده و در فورم آپلود نمود.
    از زحمات و توجهات شما باز تشکر میکنم
    http://www.forexfactory.com/bahramfx

نظر

سلام و خدا قوت

من پیشنهاد میکنم یک تاپیک جدا برای پرسش و پاسخ و تمرین هاو یک تاپیک جدا فقط برای ارایه پشت سر هم مطالب ایجاد بشه تا مطالب منسجم ارایه بشه

اگر موافقید این کار رو انجام بدیم

نظر

با سلام و عرض ادب خدمت جناب فرد
        به نوبه خود تشکر و قدردانی از مباحث خوب و مفیدتان و صبر وحوصله جهت پرسش و پاسخ می نمایم
        من کل تاپیک را دوبار مطالعه کردم و با توجه به سنگینی مطالب میدانم که مطالعه بیشتر نیاز دارد و اگر زمان کافی برای مطالب جدید قرار دهید تا فرصت کافی جهت تمرین و جا افتادن مطلب باشد خیلی بهتره و بعد به موضوع جدید بپردازیم . اما جمع بندی خودم را مختصر بیان میکنم لطفا" ببینید که موضوع را درست برداشت کردم یا باز نگری دوباره احتیاج است
        اول پیدا کردن مناطق رنج در تایم فریم های بالا و کاربرد آن در تایم های پایین تر جهت پوزیشن گیری
        دوم پیدا کردن شادو رنج های بالا و پایین به جهت اینکه در شادو ها حرکت بازار از سرعت زیادی برخوردار است برای کنترل کردن استرس در معاملات
        سوم استفاده از مناطق شادو رنج ها برای گرفتن پوزیشن به جهت از دست نرفتن میزان قیمت منطقه
        چهارم به جهت اینکه رنج ها در قالب الگو ها شکل میگیرند استفاده از این مناطق در خصوص جهت یابی روند حرکتی بازار
        مجددا" از صبر و حوصله و ارائه دانش و تجربیات قدردانی و سپاسگزاری می نمایم
        موفق و پیروز باشید
        آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))
        گر بر سر نفس خود امیری مردی / گر بر دگری خرده نگیری مردی
        آن دانش که ز لطف خود بر تو داد / گر بر دگری دریغ نکردی مردی
        پی دی اف زیگ زاگ : دانلود
        پی دی اف شبانه : دانلود

پاور پوینت پترن 123 : دانلود
        پرسش و پاسخ تحلیل ها: تاپیک پرسش و پاسخ آنجمن تحلیلهای یزدی

نظر

نوشته اصلی توسط pcm نمایش پست ها
          سلام و خدا قوت

من پیشنهاد میکنم یک تاپیک جدا برای پرسش و پاسخ و تمرین هاو یک تاپیک جدا فقط برای ارایه پشت سر هم مطالب ایجاد بشه تا مطالب منسجم ارایه بشه

اگر موافقید این کار رو انجام بدیم
          با سلام و خسته نباشید
          مجزا کردن تاپیک باعث گسستگی خواهد شد و اینکه سوالات هم میتواند بخشی از تدریس باشد پیشنهاد میکنم بعد از هر 4 الی 5 پست که موضوعات مطرح میگردد مطالب را گردآوری کرده و بصورت pdf در همین تاپیک قرار دهیم تا دوستانی که بصورت منسجم میخواهند استفاده کنند از پی دی اف بهره مند شوند

ارادتمند یزدی
          آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))

نظر

نوشته اصلی توسط PCMFund نمایش پست ها
            با سلام

جناب فرد عزیز ، از شما خواهشمند هستم مباحث را یکپارچه و منسجم ارائه نماید ، چرا که مطالب و سوالات دوستان در هم تنیده است و تاپیک جذابیت جذب برای مطالعه ندارد.

ارادتمند خلیل
            بسم الله
            با سلام
            بله ، حتما سعی براین است که منسجم باشد ، اما گاهی موضوع های از قبیل سوال و اظهار نظر و لطف و انتقادی پیش میاد مطالب کمی از هم دور میافتند البته در آخر بحث یک جمع بندی خواهیم داشت که بصورت کاربردی دوستان توان استفاده از مطلب رو در دنیای واقعی داشته باشند انشالله ،
            خودتون مستحضر هستید که مباحث مالی سنگین و گاهی بی طراوات و خسته کننده است و اگر از این حالت محاورهای فروم خارج بشه دیگه فروم نیست یک کتاب ، جزوء و مقاله است ، و ما میدانیم که به دلیل حساسیت های که در بازاز مالی هست اکثرا مایل به این مطلب هستیم که هر چه سریع تر به آخر موضوع برسیم و بعضا مسیر رو جزءای از سفر ندانیم ، از شما به خاطر توجه تان بی نهایت سپاس گذاریم ما را همچنان از راهنمایی ها یتان بهره مند سازید ، سعی بر این خواهدبود که مطالب انسجام بیشتری داشته باشد !

توجه دوستان را به 3 تاپیک گذشته جلب میکنم ( سه نفر از دوستان هر سه با تجربه اما تقریبا سه نظر متفاوت که هر 3 نیز قابل تعمق و توجه هستند ، من خواهش میکنم دوستان با حوصله بیشتری این مطلب که زیاد هم از نظر حجمی از آن باقی نمانده رو تحمل بفرماییند در آینده نزدیک که این تاپیک انشالله به آخر رسید مجموعه بحث ها در تاپیک دست نوشته ها خواهد بود و سریع تر شروع و پایان خواهد داشت

با تشکر

فرد

با تشکر فرد
            ویرایش توسط fard : https://www.traderha.com/member/5149-fard در ساعت 04-27-2012, 01:05 PM

نظر

نوشته اصلی توسط shyazdi نمایش پست ها
              با سلام و عرض ادب خدمت جناب فرد
              به نوبه خود تشکر و قدردانی از مباحث خوب و مفیدتان و صبر وحوصله جهت پرسش و پاسخ می نمایم
              من کل تاپیک را دوبار مطالعه کردم و با توجه به سنگینی مطالب میدانم که مطالعه بیشتر نیاز دارد و اگر زمان کافی برای مطالب جدید قرار دهید تا فرصت کافی جهت تمرین و جا افتادن مطلب باشد خیلی بهتره و بعد به موضوع جدید بپردازیم . اما جمع بندی خودم را مختصر بیان میکنم لطفا" ببینید که موضوع را درست برداشت کردم یا باز نگری دوباره احتیاج است
              اول پیدا کردن مناطق رنج در تایم فریم های بالا و کاربرد آن در تایم های پایین تر جهت پوزیشن گیری
              دوم پیدا کردن شادو رنج های بالا و پایین به جهت اینکه در شادو ها حرکت بازار از سرعت زیادی برخوردار است برای کنترل کردن استرس در معاملات
              سوم استفاده از مناطق شادو رنج ها برای گرفتن پوزیشن به جهت از دست نرفتن میزان قیمت منطقه
              چهارم به جهت اینکه رنج ها در قالب الگو ها شکل میگیرند استفاده از این مناطق در خصوص جهت یابی روند حرکتی بازار
              مجددا" از صبر و حوصله و ارائه دانش و تجربیات قدردانی و سپاسگزاری می نمایم
              موفق و پیروز باشید
              بسم الله
              با سلام و تشکر از جمع بندی شما بغیر از مورد اول که فرمویدید .......جهت پوزیشن گیری _ فقط اضافه میکنم صرفا پوزیش گیری نیست ! البته جمله شما درسته اما buy -sell و hold (هرسه نوعی از پوزیشتن گیری است و اگر منظور جناب عالی از تصمیم hold (تصمیم جدید بر نگه داری ) یک پوزیشن باشد کاملا درسته است .
              بقیه مطالب درسته کاملا شاید نیاز به باز کردن مطلب باشه در بین دوستانی که کمی قدیمی تر در بازارهستند و خارج از حوصله دوستان تازه کار تر باشه
              با تشکر دوباره
              با ما باشید
              فرد

نظر

نوشته اصلی توسط bahram fx نمایش پست ها
                سلام و احترام خدمت جناب آقای فرد

با وجود اینکه تا این لحظه نتیجه کاربردی از مباحث این تاپیک بدست نیاورده ام تازگی نگاه به بازار در مطالب شما مشهود است و مشتاقانه منتظر تکمیل مباحث هستم.
                با توجه به جدید و کمی سنگین بودن مبحث چنانچه بصورت کلاس آنلاین موضوع ارائه میشد بسیار پربارتر و با مخاطبین بیشتری مواجه میشد که متاسفانه این امکان از همه گرفته شده.
                اگر صلاح بدانید میتوان مطلب را بصورت مالتی مدیا در آورده و در فورم آپلود نمود.
                از زحمات و توجهات شما باز تشکر میکنم

بسم الله
                بعد از جمع بندی مطالب انشالله قابل استفاده خواهد بود! اگر مینوشتید که قابل استفاده هستش در حال حاضر مطالب در بازاز ما تعجب میکردیم ! هنوز فقط مواد اولیه و مطالب پایه در حال بررسی هستش !
                این مطالب حال 14 سال تجربه است یه 2 ماهی تحمل بفرمایید ! درست میشه انشالله !
                مالتی مدیا هم خوبه ولی جسارتا فعلا قبول زحمت بفرمایید و بصورت مطالعه باشه به ناچار تا در آینده انشالله !

تشکر دوباره
                با ما باشید
                فرد
                ویرایش توسط fard : https://www.traderha.com/member/5149-fard در ساعت 04-27-2012, 01:40 PM

نظر

بسم الله

با سلام
                  دوستان پست شماره 63 نوشته جناب shyazdi , و پست شماره 66 ما را حتما مطالعه کنند با هم (نوعی جمع بندی است تا بحال )

البته جمع بندی و نتیجه گیری کاربردی تری را که مد نظر مطالب ماست را من در هفته آینده انشالله خواهم گفت اما گفت های ایشون مینونه در درک مطالب آتی کمک بسیار خوبی باشه

سعی ما بعد از پیشنهاد دوستان ، بر این است که قست جمع بندی و نحوه کار بردی مطالب بصورت صوتی باشه انشالله
                  تا قسمت چی باشه ! و چقدر موفق باشیم در این امر !

با تشکر

فرد
                  ویرایش توسط fard : https://www.traderha.com/member/5149-fard در ساعت 04-28-2012, 12:04 AM

نظر

ضمن عرض سلام و ادب خدمت جناب فرد

با توجه به اینکه هنوز مبحث رنجها و شادو ها به پایان نرسیده متوجه شدم که تا بحال چه تصمیمات عجولانه ای در این مناطق میگرفتم و چه زیان های را در این مناطق متحمل شدم اما الان با بکار گیری از این تکنیک هم استرس روحی روانیم کم شد و هم حرکات امواج برام در این مناطق قابل پیش بینی شده و در این چند روز توانستم از این روش نتیجه خوبی بگیرم . منتظر ادامه آموزش هستم .
                    و در همین جا مجددا" از این همه خلوص و بزرگواری تشکر و قدردانی میکنم

موفق و پیروز باشید

نظر

نوشته اصلی توسط shyazdi نمایش پست ها
                      ضمن عرض سلام و ادب خدمت جناب فرد

با توجه به اینکه هنوز مبحث رنجها و شادو ها به پایان نرسیده متوجه شدم که تا بحال چه تصمیمات عجولانه ای در این مناطق میگرفتم و چه زیان های را در این مناطق متحمل شدم اما الان با بکار گیری از این تکنیک هم استرس روحی روانیم کم شد و هم حرکات امواج برام در این مناطق قابل پیش بینی شده و در این چند روز توانستم از این روش نتیجه خوبی بگیرم . منتظر ادامه آموزش هستم .
                      و در همین جا مجددا" از این همه خلوص و بزرگواری تشکر و قدردانی میکنم

موفق و پیروز باشید
                      بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام

دوستان با تجربه تر زود تر به عرایض بنده میرسند معمولا ، ببخشید که نمیتونیم سریع تر از این مطالب رو بیان کنیم چون خود شما ازمدیران خوب ما هستید و بر این امر واقفید که در فروم هم نوع تفکری با همه نوع سلیقه و توان علمی و مالی وجود دارند و ما باید تمام این ها رو در نظر داشته باشیم ، اما میخواهم این مطلب رو در نطر داشته باشیم و ضمن تشکر
                      این امید رو داشته باشیم که مصداق این شعر که میگه :

باشیم تا صبح دولتمان بدمد
                      که این ها هنوز از نتایج سحر است

انشالله

افتخار خواهیم کر د اگر روزی تریدری در پرسپولیس کپیتال به موضوع ضرر بعنوان فقط یک احتمال آن هم نه احتمال خیلی قوی نگاه کنه

با تشکر

فرد

نظر

---------------------------------------------------------------------------------
                        نوشته اصلی توسط fard
                        نوشته اصلی توسط mn1354
                        سلام اقای فرد مطابق صحبت تلفنی شما درباره safe range و shadow range اقدام به تغییر اندیکاتور dosr به wosr کردم بر اساس wosr از 9 موقعیت پیش بینی شده 7 مورد با موفقیت رخ داد و 2 مورد دیگر هنوز شروع نشده بود بله دانستن کف و سقف و باز شدن هفتگی کمک بسیاری در گرفتن موقعیتها می کند البته من هر روشی را چند هفته تست می کنم بعد با حساب حقیقی ان را بکار می برم به محض اینکه این تست کامل شود شکلهای ان را بصورت مرحله ای (در زمانهای مختلف) قرار می دهم خلاصه از این روش خیلی راضی هستم محمدرضا نیسی
                        بسم الله

با سلام
                        الحمدالله که به نتیجه ،اجمالی رسیدید و خوشحالیم از این بابت ، اما تمام زوایا کار رو در نظز بگیرید تا انشالله موفقیت کامل حاصل شود ، اما در جهت استقاده در حساب real من توصیه میکنم فقط rang , Trend را چک بفرمایید و قضیه signal گیری و پوزیشن گیری را منوط به اتمام بحث بفرمایید و این متن رو از طرف خودتون در فروم قرار دهید تا همه استفاده کنن یا اینکه من خودم قرار میدم در پست مشگلی نیست
                        موفق باشید
                        التماس دعا
                        فرد

نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

جمع بندی و نگرش کاربردی rang و ،Trend

از اول این تاپیک تا حال گفته ایم که :

- انشالله باور کنیم که روزی دهنده خداست این جمله میتونه آرامش زیادی در کار به ما بدهد و از ترس وطمع زیادی هم جلو گیری میکنه و در جای دیگه ای در همین فروم خوندم که یکی از دوستان نوشته بود که "در ترید حرف اول رو آرامش میزنه" که کاملا هم درست هستش باور این که روزی رو خدا میده و وظیفه ما این است که فقط درست قدم برداریم ، همین !

ما الان در رابطه با این دو مطلب rang , trend نکاتی رو میدونیم ، هر کس نمیدونه نکات اولیه را رو بخونه دوباره تا درک کامل ، اما چیزی که در حال بعد از این دو مطلب باید بدونیم رو بد از یک reveiw مطالب گذشته بهش میرسم انشالله :

safe rang محیطی است که در یک زمان معین قیمت بیشتر در آن جا اصطلاحا بازی میکنه ، با پیکره و body candle رو تشکیل میدهد .
                          و shadow rang محیطی است که در یک زمان معین قیمت .کمتر اصطلاحا بازی میکنه ، با سایه shadow candle رو تشکیل میدهد .
                          این هستش که فایدده دانستن آنها چیست و نحوه کاربرد عملی آن چگونه است !؟
                          یادمون هست که بیان شد :؟!

مارکت در safe range و در جهت ترند آهسته و کند حرکت میکنه و در shadow range تند و سریع ولی
                          ولی با هزاران ترفند عکس اون رو نشون میده چه تکنیکال و چه فاندامنتال:

ولی در safe rang و در جهت عکس ترند و در shadow Rang در جهت ترند چطور حرکت میکنه ؟!

یکی از دوستان در متن مطالب بیان کردن حرکت در بازار رو چک کردن و این مطلب رو خیلی نتونستن به طور واضح مشاهده کنند
                          برای بهتر دیدن این مطلب در بازار باید فاکتور زمان را در نظر داشته باشیم !
                          با مثال بیان میکنم مطلب بهتر جا بیافته انشالله :
                          فرض کنیم در تایم 1 ساعت داریم بازار رو نگاه میکنیم و 10 دقیقه هم از باز شدن candle گذشته
                          قیمت هم رو عدد مثلا 1400 ، ترند را هم بدست آوردیم بالا رونده یا همون up .
                          با تعریفی که از حرکت قیمت در بازار در safe rang و shadow rang گفیتم این جمله بالا یک تعریف داره :و اون هم همونی که دیدم در بالا
                          اما یک نکته هم هست : این قیمت 1400 فقط متعلق به این تایم ( 1 ساعته و ترند up و shadow range و safe rang )نیست
                          یعنی به گونه دیگه تقسیمات زمان هم ربط داره ( 4 ساعته ، 30 دقیقه ، 15 ، 5 ، 1 ، و حتی کلوز تیک ) از بالا هم روزانه هفتگی و .......

کمی سوال بر انگیز شد! حالا چطور باید دید ؟ و فهمید که بازار برآیند اثر گذاری یک عامل نیست !

یک مثال دیگه بزنم : ساعت چند هستش ؟ چند جور مینونه جواب دا شته باشه ؟
                          یک جواب اینه مثلا : سه و ده دقیقه ، اگه کسی پیش ما باشه نمیگیم 3:10 دقیقه صبح یا بعد از ظهر و ثانیه اش هم شاید خیلی مهم نباشه !
                          ولی فکر کنیم با یک دوست و همکار که مثلا در استرلیا هستش و یا آمریکا داریم راجع به مارکت صحبت میکنیم و ما هم در ایران هستیم :
                          و قراره یک خبر مثلا trade balance امریکا بیاد ساعت 8:30 به وقت EST
                          حالا شما جواب بدید ساعت چند هستش ؟؟
                          به وقت کجا ؟ آمریکا ، استرالیا ، ایران ؟ الان ما داریم REAL صحبت میکنیم اما 3 ساعت مختلف داریم ، و 1 مورد دقیقه مختلف مربوط به ایران و ثانیه های مشترک در همه جا !
                          باز فکر کنیم 10 دقیقه مونده به یه خبر !، و شما دارید کدوم چارت رو نگاه میکنید؟
                          مثلا شما رو تایم 1 ساعت هستید و روی شکستن یک ساپورت یا رزیستنش زوم کردید دوستنون SLIPPAGE کار میکنه و زومش روی یک قیمته .
                          سرساعت خبر مییاد و باید ترند DOWN بشه رو حسابه خبر ولی شما مبینید که بازار بازم 30 پیپ رفت بالا و شما تا تایم 1 ساعت تا کلوز نکنه نمگید ترند UP بوده و شکسته DOWN شده ا ما :
                          دوست اسلیپج کار تون فکر میکنید طی همین فرصت چند تا پوزیشن گرفته ! و ساعتش الان + 10 ، ساعت شما 5/3 +
                          ساعت USA هم 5 + تازه این ها اگه مبنا ساعت GMT باشه !
                          همین یک ساعت ساده که گفنیم از زوایای مختلف وقتی بررسی شد کمی عمل کردش فرق کرد !
                          بازار هم RANGو TREND آ ن شباهت زیادی به این مثال داره .

سه نوع مسیر حرکت در بازار داریم در جهت یک ترند !trendly ، -- عکس ترند !corrective یا حرکت اصلاحی - و شکست ترند یا بعدش عوض شدن آن = !

تمام این مطالب بیان شده ، که این مطلب که در پست های قبلی هم بهش اشاره شده رو دوباره بیان کنیم :

برای تحلیل و ترید اهمیت دیدن بازار به دو گونه و عکس هم است : در تحلیل کل به جزء .و در ترید جز به کل از نظر تقسیمات زمان

فایده دانستن SAFE RANGE , SHADOW RANG نیز بر این است که وقتی بدانید در چه موقعیتی در بازار هستید و قدرت بازار و سرعت آن در این دو RANGE چگونه عمل میکند و در هر زمانی متناسب خصوصیات آن عمل میکنیم !

این نکته مهم در نظر داشته باشیم که وقتی در SHADOW RANGE WEEKLY هستیم و وقتی از کل به جز به تایم های پایین تر میآیم و برای مثال به 4 ساعته میرسم احتمال زیاد هستش که در SAFE RANGE 4 ساعته باشیم در اینجا باید برای خود این مطلب را روشن کنیم که در 4 ساعته کار میکنیم یا تایم های دیگر

و دیگه به اصطلاح در لبه پرتگاه و یا یک گراند کانیون پتوی پیک نیک مون رو پهن نمیکنیم صرف اینکه خلوته یا اینکه خیلی جای قشنگیه !!

حال این تمرین برای شما و همچنین نوعی تحقیق :

ببینید وقتی TREND تایم از جز به کل با هم منطبق میشود حرکت بازار به چه شکلی هستش و زمانی که مثلا ماهیانه ، هفتگی ، روزانه و 30 دقیقه به پایین تا 1 دقیقه ترند در یک جهت هستند و 1 ساعته و 4 ساعته در مسیر ترند دیگری است تظاهرات بازار به چه شکلی نمود میکند ( این موضوع از مسائل مهم حرکتی در بازار است )

کسی که RANG رو در یک بازار نتونه در بیاره اساسا موفقیتش وابسته میشه به شانس !

نمیگم ممکن نیست موفق بشه اما همیشگی بعیده !

انشالله که رسیده باشیم به این مطلب که یکی از دوستان سوال کرده بود ، پیدا کردن RANG به چه دردی میخوره ؟

پیدا کردن و دانستن rang شرط لازم در هر بازاریست ! و نداشتن اطلاعات کافی از آن در هر بازاری خطرات زیادی را بهمراه دارد ،
                          شاید بعد از خطر عمل نکردن به مدیریت صحیح سرمایه بتوان آن را تاثیر گذارترین عامل یاد کرد !

اما اینجا بگم اگه کسی RANG پیدا کرد اما TREND رو درست ندید چه اتفاقی میافته ؟؟!

زمان رو از دست میده و بیشتر! و در بازار معطل میشه ، کمتر امکان داره که سرمایه ازدست بره ، مگر اینکه در همان اشتباه اول ، عوض شدن RANG , رو نبینه که این دیگه اشتباه اول نیست ! RANG رو اشتباه دیده !!
                          برای بدست آوردن یک rang دو نقطه کافی است در یک مدت زمانی معین !

نکته: وجه مشترک range ، و trend نیز همین است و قابل ذکر که در اینجا گفته بشه : تفاوتشون هم در این که یک Rang معمولا بین
                          low , high یا open , close ها رسم میشود و لی Trend معمولا بین low , low یا high و high و همچنین close و close یا در کل نقاط همچنسی کشیده میشود که در توالی زمانی اتفاق می افتند بین کندهای مختلف در یک واحد زمانی (مثلا 1 ساعته) !

وقتی از جز به کل میرویم در ترید دیگر مشکلات تئوری های دیگر را نخواهیم داشت چون در یک زمان به انتظار تایید نمینشنیم و همواره زمان های کوچک تر در حال تایید و یا نشانگر و پیش گام تغییرا تند .

بازار دارای rang ها و (Trend )ترند های مختلفی بر مبنای واحد ها و تقسیمات زمانی هستند !که هم به صورت مستقل در زمان خود و هم بصورت مختلف در رابطه با تایم ها و زمانهای دیگر با نسبت و شدت گوناگون رابطه دارد .
                          هدف ما از این دانستن range ، و trend !
                          بهترین نوع عمل کرد [برای برای بدست آوردن یک تحلیل مناسب و معامله کردن با کمترین ریسکهای احتمالی و بهترین مدیریت سرمایه (بیشترین سود در کوتاهترین زمان ممکن است !)

با تشکر

التماس دعا

داود فرد
                          ویرایش توسط fard : https://www.traderha.com/member/5149-fard در ساعت 05-03-2012, 05:17 PM

نظر

tashakor

besyar mozooe jalebi hast, kheili az shoma mamnoonam jenabe fard.ta be hal be in shekl be bazar ngah nakarde boodam.omidvaram betoonam shagerde khoobi basham va in darsha ro dorost bekar begiram .estefade az 14 sal tajrobe vaghean arzeshmande va shoma in emkano be ma dadin.vaghean az shoma tashakor mikonam.Mehdizadeh

نظر

نوشته اصلی توسط hesam نمایش پست ها
                              besyar mozooe jalebi hast, kheili az shoma mamnoonam jenabe fard.ta be hal be in shekl be bazar ngah nakarde boodam.omidvaram betoonam shagerde khoobi basham va in darsha ro dorost bekar begiram .estefade az 14 sal tajrobe vaghean arzeshmande va shoma in emkano be ma dadin.vaghean az shoma tashakor mikonam.Mehdizadeh
                              بسم الله

با سلام
                              ما نیز به نوبه خود به شما دوست عزیز خیر مقدم گفته و آرزومند استفاده بهینه از مطالب ارائه شده برای تک تک دوستان هستیم

با تشکر

فرد

نظر

سلام نمونه ای از اشکال جمع شده در هفته قبل بروشنی موقفیت روش را روشن می کند همچنین ن

سلام
                                نمونه ای از اشکال جمع شده در هفته قبل
                                بروشنی موفقیت روش را روشن می کند
                                همچنین نواحی سایه
                                و حد ضرر و سودها را
                                امیدوارم با شکلها توانسته باشم روش را تایید کنم
                                نکته مهم
                                موقعیت باز شدن هفته نسبت به کف و سقف هفته قبل نحوه تصمیم گیری را مشخص میکند
                                که بخریم یا بفروشیم یا نه

در هفته گذشته 9 موقعیت تست شد که 7 تای ان دقیقا رخ داد
                                هر هفته دوشنبه این روش بصورت پیش بینی هفته ارائه می شود
                                فایلهای سایر موقعیتها موجود است
                                usdcad-h4.jpg

usdcad-weekly.jpgusdcad-d1.jpg
                                فایل های پیوست شده
                                ویرایش توسط mn1354 : https://www.traderha.com/member/5417-mn1354 در ساعت 05-05-2012, 10:49 PM

نظر

پردازش ...
                                X