اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

تمرینات pivot points - major ماژورها

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

نوشته اصلی توسط taha1981 نمایش پست ها
    اینم یه نمونه دیدنی....

نقاط 2پریم و 2 زگون کدومشون ماژور هستن؟
    دلیل پرسیدن این سوال اینه که درست یک دره بعدش اتفاق افتاده که اگه بخوام اونو حساب کنم دره اول fail میشه. البته چون تایم فریم روزانه هستش فکر میکنم اون مربع قرمز بالایی رو هم بشه ماژور حساب کرد
    نظراتتون میتونه خیلی کمکم میکنه
    با سلام خدمت شما
    در مورد 2 پریم، چشمی ماژوره ولی MACD فاز عوض نکرده و بنابراین آن قله مربعی قرمز نیز Major نمیتواند باشد. ولی در مورد 2 زگون، نم فاز MACD تغییر کرده و هم 38 در صد رعایت شده.
    به نظر من چشمی که نگاه کنیم، هر دو دره و آن قله Major هستند ولی بر مبنای قوانین خیر. این یکی از تضادهای تشخیص ماژوره و مینورها، بالاخص در daily و بالاتر است که شما مثال بجایی مطرح نمودید
    پیروز باشید

نظر

سلام فرزان عزیز
      ممنون بابت وقتی که گذاشتی
      در مورد نقطه 2 پریم از نقطه 1 تا 2 پریم مگه تغییر فاز در macd اتفاق نیافتاده؟!! چون هم 38 درصد قیمتی و هم 38 درصد زمانی رو رد کرده. دلیل سوالم این بود که چون 2 زگون پایین تر از 2 پریم بود به شک افتاده بودم.
      برقرار و پایدار باشید.
      Think / Act / Enjoy

نظر

تغییر فاز

سلام فرزان عزیز
        ممنون بابت وقتی که گذاشتی
        در مورد نقطه 2 پریم از نقطه 1 تا 2 پریم مگه تغییر فاز در macd اتفاق نیافتاده؟!! چون هم 38 درصد قیمتی و هم 38 درصد زمانی رو رد کرده. دلیل سوالم این بود که چون 2 زگون پایین تر از 2 پریم بود به شک افتاده بودم.
        برقرار و پایدار باشید.
        taha جان سلام
        حقیقتش من تغییر فازی در 2 پریم نمی بینم. به تغییر فاز نزدبک شده ولی نا موفق به نزولش ادامه داده
        پیروز باشی

نظر

فرزان دوست داشتنی
          کتاب دوئل با روند آقای نیما آزادی
          روشهای تشخیص ماژورهای مشکوک:
          1- اگر 2 ماژور داشته باشیم برای تشخیص ماژور سوم از 2 ابزار استفاده میکنیم، همزمان تغییر فاز در مک دی استاندارد و اصلاح بیش از 38 درصد قیمتی.
          2- اگر 2 ماژور داشته باشیم برای تشخیص ماژور سوم از 2 ابزار استفاده میکنیم، همزمان تغییر فاز در مک دی استاندارد و اصلاح بیش از 38 درصد زمانی.

طبق تصاویر استفاده شده در کتاب، تغییر فاز در مک دی باید در طول حرکت از یک ماژور به نقطه بعدی(ماژور) باید اتفاق افتاده باشد.
          پایدار و برقرار باشی
          Think / Act / Enjoy

نظر

سلام

فرزان عزیز پیشنهاد میکنم حتما کتاب دوئل با روند آقای آزادی تهیه کنید که بسیار سودمند .
            با افتتاح حساب live نزد بروکر pcm از طریق لینک زیر میتوانید تحلیلهای رایگان را در گروه اختصاصی تلگرام دریافت کنیدو همچنین درصدی از کارمزد معاملات.

https://pcmgate.co/fa/register?refID=MTE1NDc4Ng==

پس از افتتاح حساب لطفا اسم و شماره اکانت خود را در پیغام خصوصی و یا از طریق آیدی زیر اعلام نمایید.

https://t.me/Mostafatrader

نمونه تحلیل و نتایج را می توانید در تاپیک زیر مشاهده کنید :

https://www.traderha.com/forum/مباحث...�ی-مصطفی

کانال تلگرام تحلیلی جفت ارزها :

https://t.me/signalhha

نظر

سرعت حرکت بالا !!!

با توجه به حرکت شارپ(تند) نقطه 2 به 3 و طی نشدن اصلاح زمانی بیش از 38 درصد آیا نقطه 3 ماژوره؟
              سلام
              بله ماژوره

نظر

اینم یه نمونه دیدنی....

نقاط 2پریم و 2 زگون کدومشون ماژور هستن؟
                دلیل پرسیدن این سوال اینه که درست یک دره بعدش اتفاق افتاده که اگه بخوام اونو حساب کنم دره اول fail میشه. البته چون تایم فریم روزانه هستش فکر میکنم اون مربع قرمز بالایی رو هم بشه ماژور حساب کرد
                نظراتتون میتونه خیلی کمکم میکنه
                به نظر من هر دو ماژور هستن

نظر

نقاط 2 و 3 ماژور هستند؟ دلیلهاتون رو هم لطفا ذکر کنید
                  2 ماژوره چون انتهای حرکته و بالاترین قله ، 3 ماژوره چون انتهای اصلاحیه و 38% زمانشو پر کرده

نظر

سلام آرمان عزیز
                    2 پریم اگه ماژور باشه به نظر من 2 زگون نمیتونه ماژور باشه، چون از مربع قرمز بین این دو تا 2 زگون تغییر فازی اتفاق نیافتاده، تنها دلیلی که منو به شک انداخت پایینتر بودن 2 زگون از 2 پریم بود!!!
                    حالا نظرتون چیه آرمان جان؟
                    Think / Act / Enjoy

نظر

سلام آرمان عزیز
                      2 پریم اگه ماژور باشه به نظر من 2 زگون نمیتونه ماژور باشه، چون از مربع قرمز بین این دو تا 2 زگون تغییر فازی اتفاق نیافتاده، تنها دلیلی که منو به شک انداخت پایینتر بودن 2 زگون از 2 پریم بود!!!
                      حالا نظرتون چیه آرمان جان؟
                      شما فرض کن که مکدی یا هر اندیکاتور دیگه ای نداری ؟ اونوقت چطوری متوجه یه ماژور میشی ( یا یه مینور)؟
                      ضمنا اون 2 زگون ، بنظرم دمش یه کمی هیجانی بوده
                      ویرایش توسط arman68 : https://www.traderha.com/ در ساعت 02-16-2012, 09:50 PM

نظر

بنده با توجه به تجربه پایینم بدون مک دی و فقط بصورت چشمی میتونم اینو بگم که باید تغییر حرکت معنی دار بشه، یعنی زمانش یا قیمتش باید تغییر جهت معنی داری کرده باشه که نشون از پیوت بودن داشته باشه! حرکات کوچیک در بین حرکات بزرگ بازار رو هم که اسمشو میزارم مینور!
                        از 2 پریم به مربع قرمز میتونه تغییر جهت معنی دار باشه اما از مربع قرمز به 2 زگون خیلی سریعتر اتفاق افتاده که این همون فرمایش شماست که فرمودین هیجانی هستش.
                        برقرار و پایدار باشی
                        ویرایش توسط Barcelona : https://www.traderha.com/member/4220-barcelona در ساعت 02-16-2012, 11:14 PM
                        Think / Act / Enjoy

نظر

با سلام خدمت همه دوستان خوبم
                          امروز قصد دارم نمون هایی از USDJPY رو بزارم تا با هم دیگه درباره اش نظر بدیم.
                          نمونه اول دلار/ین 30 دقیقه می باشد.

در این سه موج 123 بین موجهای 1 و 2 دو مربع آبی می باشد که مربع آبی دوم از سمت چپ با توجه به تغییر فاز ضعیفی که اتفاق افتاده است و طی شدن اصلاح زمانی لازم آیا ماژور می باشد؟
                          آیا مربع اول از سمت چپ با توجه به نقطه شماره 2 ماژور می باشد؟

پایدار و برقرار باشید
                          Think / Act / Enjoy

نظر

مثال شماره 2 دلار/ین 30 دقیقه

در این موج 1234 از نقطه 2 به 3 با توجه به اینکه در مربع آبی رنگ هم تغییر فاز و هم طی شدن اصلاح زمانی لازم نسبت به مربع قرمز رنگ اتفاق افتاده است(اما در مربع قرمز رنگ بدلیل بزرگ در نظرگرفتن فضای مربع) به نظر شما مربع شماره 3 قرمز رنگ ماژور می باشد یا آبی رنگ شماره 3 ؟

برقرار و پایدار باشید
                            Think / Act / Enjoy

نظر

مربع اول بالا آبی رنگ ماژور هست . مربع شماره 2 ماژور نیست . مربع آبی پایین هم مینور میباشد .
                              مدیریت سرمایه حرفه ای شرط ماندگاری و موفقیت

نظر

مثال شماره 3

با توجه نقطه شماره 4 در این ساختار 5 موجی با توجه به اصول تعیین ماژورها نقطه 4 ماژور می باشد، حال با توجه به این اصل که بعد از هر دره یک قله می باشد آیا نقطه شماره 5 ماژور می باشد؟ اگر خیر پس نقطه 4 را نیز نمیتوان ماژور حساب کرد!!!
                                حتما در مورد این نقض ساختار تعیین ماژورها نظر بدید. ممنون میشم
                                برقرار و پایدار باشید
                                ویرایش توسط Barcelona : https://www.traderha.com/member/4220-barcelona در ساعت 02-20-2012, 12:52 AM
                                Think / Act / Enjoy

نظر

پردازش ...
                                X