اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

نکات آموزشی از حاجی خارجکی

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

قصد بنده جسارت نبود بنده می گویم : ما که نمی توانیم اساس و بنیاد ونوع روابط درست یا نادرست حاکم بر بازار را تغییر دهیم پس بهتر است و یا در اولویت است با مفروض گرفتن شرایط موجود ،. راه ورسم موفقیت آمیز فعالیت در چنین بارار را یاد بگیریم و از دانش و تجربه همه شما عزیزان بهره ببریم .از مزاحمت مجدد پوزش می طلبم وهمه دوستان را به خدا می سپارم.

نظر

نوشته اصلی توسط ehsan12fx نمایش پست ها
      سلام خدمت حاجی جون و دوستان گل .

بنده یک فقره سوال دارم اونم از نوع خیلی آماتور:
      چرا بازار فیوچرز گزارشش جدا منتشر میشه ولی برای آپشن تحت عنوان (آپشن + فیوچرز ) میاد بیرون ؟
      و اگه امکانش هست فرق این بورس های شیکاگویی رو یکم توضیح بدید:

Chicago Board of Trade
      Chicago Mercantile Exchange

با تشکر
      درود

معتی عبارات اینا میشه:

انجمن تجاری(معاملات) شیکاگو (CBOT)

بازار مبادلات تجاری شیکاگو (CME) - بزرگترین بازار فیوچرز دنیا که در شهرهای شیکاگو ، کانزاس سیتی ، میسوری و نیویورک روی مشتقات، مبادلات فیوچرز در حج بالا معامله انجام می پذیرد.

در تاریخ 12 جولای 2007 این دو ارگان مالی با یکدیگر ادغام شده و با نام واحد CME Group, a CME/Chicago Board of Trade Company به فعالیت خود ادامه دادند.

در حال حاضر CBOT و سه بازار مبادلات دیگر (CME, NYMEX, and COMEX) در این بازار با نام DCM زیرمجموعه گروه CME فعالیت می کنند. که در اون انواع قراردادهای Futures - Options - Forwards معامله می شود.

پ.ن: جهت اطلاع بیشتر CBOT ---- CME

شاد و برقرار باشید
      ویرایش توسط Barcelona : https://www.traderha.com/member/4220-barcelona در ساعت 10-10-2013, 01:52 AM
      Think / Act / Enjoy

نظر

حاجی جان
        یه سوالی برام پیش اومده هر چی دنبال پاسخش می گردم به جایی نمی رسم... اگر امکانش هست کمکی بکنید....

الگوی Black Swan رو میشه توضیحی راجه به نسبت هاش بفرمایید.. سوالی که ذهن منو درگیر کرده اینه که در چه صورتی نسبت XD می تونه 1.128 بشه؟ آیا نسبت حرکت های ab , cd , xd درست در تصویر نوشته شده؟؟؟؟

پیشاپیش تشکر می کنم از شما

نظر

نوشته اصلی توسط emad sh نمایش پست ها
          حاجی جان
          یه سوالی برام پیش اومده هر چی دنبال پاسخش می گردم به جایی نمی رسم... اگر امکانش هست کمکی بکنید....

الگوی black swan رو میشه توضیحی راجه به نسبت هاش بفرمایید.. سوالی که ذهن منو درگیر کرده اینه که در چه صورتی نسبت xd می تونه 1.128 بشه؟ آیا نسبت حرکت های ab , cd , xd درست در تصویر نوشته شده؟؟؟؟

پیشاپیش تشکر می کنم از شما

عماد عزیز ببخشید که سوالتون رو دیر متوحه شدم...

در این الگو مهم نسبت های ریتریس بازوهای xb , db هستند که توی شکل درست نشون داده شده اند و در مورد نسبت ریتریمنت xd منظوز ایته که نقطه d از پیوت x جتماً رد بشه و حداکثر تا 2.618 برابر بازوی xa بازگشت خارجی داشته باشه .قبول دارم که با ابعاد بازوهای ab,cd همیشه ریترس d از 1.56 درصد xa (یعنی 1.128 ضربدر 1.382) بیشتر خواهد بود و بهتر می بود میزان ریترس xd برابر با 1.5 تا 2.618 درج گردد ...

امیدوارم متوجه منظورم شده باشید

ارادت - بهروزی
          کلی کار دارم ... !!

Elegance
          is in
          Simplicity

فعلاً هستم اما نیم بند ... !!!

نظر

نوشته اصلی توسط حاج مهدی بهروزی نمایش پست ها
            عماد عزیز ببخشید که سوالتون رو دیر متوحه شدم...

در این الگو مهم نسبت های ریتریس بازوهای xb , db هستند که توی شکل درست نشون داده شده اند و در مورد نسبت ریتریمنت xd منظوز ایته که نقطه d از پیوت x جتماً رد بشه و حداکثر تا 2.618 برابر بازوی xa بازگشت خارجی داشته باشه .قبول دارم که با ابعاد بازوهای ab,cd همیشه ریترس d از 1.56 درصد xa (یعنی 1.128 ضربدر 1.382) بیشتر خواهد بود و بهتر می بود میزان ریترس xd برابر با 1.5 تا 2.618 درج گردد ...

امیدوارم متوجه منظورم شده باشید

ارادت - بهروزی
            متوجه شدم حاجی جان.
            دقیقا سر همین موضوع یه کم گیج شده بودم. که اگر حداقل ریتریس ها رو در نظر بگیریم اونوقت حداقل ریتریس xd باید حداقل حدود 1.5 باشه. ممنونم از راهنماییتون.

نظر

نوشته اصلی توسط seyed نمایش پست ها
              استاد عزیز
              در صورت برگشت قیمت از این نقطه
              sell stop را باید زیر قیمت 1.3588 گذاشت که آخرین لو ما در تایم یک ساعته است و sl را باید در بالای قیمت 1.3618 گذاشت؟
              یا روش بهتری برای ورود وجود دارد؟
              tp را بر چه اساس باید مشخص کرد؟
              اگر بر اساس تریگر ما وارد بازار می شویم، شناسایی تریگر بر چه اساسی است؟
              آیا بر اساس کراس دی تی وارد می شویم یا روش بهتری وجود دارد؟

صمیمانه از اینکه با حوصله راهنمایی می کنید، سپاسگزارم.
              موفق باشید
              نوشته اصلی توسط SA26 نمایش پست ها
              استاد سلام ، این سوالات دوستمان ، سوال بنده وسوال خیلی افراد دیگر هم است وضمنا سوالات خیلی مهم نیز می باشد لطفا در این مورد با پاسخهای مفصل واگر شد با ذکر مثا لهای متعد د ما را راهنمایی فرمایید عزت زیاد .

فکر کنم تصویر گویا باشه ....

نقطه ورود : پس ار دریافت تریگر نه انواع مختلفی داره و در تصویر زیر از تریگر شکست آخرین پیوت مینور استفاده شده .( در خصوص آموزش انواع تریگر میتونید به این http://forum.broker-fa.com/f56/%D8%AA%D8%B1%DB%8C%DA%AF%D8%B1-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D8%9F-2681/تاپیک مراحعه کنید

اهداف : بسته به نوع تحلیل و استراتژی معاملاتی متفاوته و برای مثال میتونید از سطوح فیبوناچی استفاده کنید .فقط دقت کنید که مشابه ورود در خروج هم بایستی تریگر ببینید و الگی معامله رو حروم نکنید.

استاپ لاس : کمی بالاتر ازآخرین پیوت ثبت شده ...

کلی کار دارم ... !!

Elegance
              is in
              Simplicity

فعلاً هستم اما نیم بند ... !!!

نظر

سلام. ...........فقط دقت کنید که مشابه ورود در خروج هم بایستی تریگر ببینید و الگی معامله رو حروم نکنید. واقعا جمله زییباییه.
                .:.سلاخی میگریست به قناری کوچکی دلباخته بود.:.

نظر

حاج مهدی عزیز

دقیقا تصویر پیوستی کامل و واضح است.
                  لینک پیوستی " تریگر چیست" غیر فعال است. ممنون می شوم اگر لینک سالم بگذارید.
                  در مورد شکست پیوت مینور متاسفانه چند بار بر این اساس وارد شده ام ولی استپ خورده ام و بعدش بازار حرکت خلاف جهت را شروع کرده است.
                  با دانش و تجربه ای که شما دارید چگونه می توان این ریسک را کمتر کرد؟
                  الان EurUsd هم پیوت مینور را به سمت پائین شکسته و با توجه به اینکه در محدوده 62% فیبو ریتریس لگ قبل می باشد و دی تی اسیلاتور نیز در تایم دیلی کراس کرده است آیا می توان سل گرفت؟
                  یا باید منتظر شد تا کف 1.3558 شکسته شود؟

شاد و موفق باشید

نظر

در ضمن در تایم چهار ساعته چند کندل قبل برگشتی می باشد.
                    آیا اعتباری به این کندل هست یا نه؟
                    مطمئنا دانش و تجربه شما در بازار می تواند تشخیص دهد که آیا این علائم برای ورود خوبه یا نه؟

منتظر راهنمایی شما هستیم

نظر

نوشته اصلی توسط حاج مهدی بهروزی نمایش پست ها

اهداف : بسته به نوع تحلیل و استراتژی معاملاتی متفاوته و برای مثال میتونید از سطوح فیبوناچی استفاده کنید .فقط دقت کنید که مشابه ورود در خروج هم بایستی تریگر ببینید و الگی معامله رو حروم نکنید.

با سلام
                      ممکنه راجع به این جمله بیشتر توضیح بدید.

همفكري و مشورت در غالب يك تيم خوب = انتخاب بهترين سهم

نظر

پردازش ...
                      X