اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

نکات آموزشی از حاجی خارجکی

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

در بازار فيوچرز ماهيت پوشش ريسك دارد.

در بازار اسپات ماهيت سوداگرانه.

البته با دوستي بحث ميكردم عنوان كردند قيمت بازار فيوچرز از بازار اسپات سرچشمه ميگيرد. بر اين اساس كه هر چه به انتهاي قرارداد فيوچرز نزديك مي شويم قيمت فيوچرز به قيمت اسپات نزديكتر مي شود.

بحث كردن روي اين موضوع نياز به داشن بالاتر يا مشاركت دوستان ديگر نيز دارد.
    Think / Act / Enjoy

نظر

با سلام
      با اجازه یک سوالی داشتم. با توجه به اینکه اگر فقط 15 درصد معاملات از طرف حسابهای کوچیکه و بقیه از طرف بانک ها و موسسات بزرگ پس نتیجتا سود این موسسات از معاملع گران خرده پا تامین نمیشه و حتما اگر موسسات بزرگ به دنبال سود آوری باشند باید به همدیگر هم رودست بزنند.
      حالا سوالم اینه که آیا حرکات بازار بیشتر نتیجه هماهنگی بین بازیگران اصلی هست یا نتیجه رقابت بین آنها؟
      البته این خیر را هم مبنی بر احتمال دستکاری در بازار در رویترز منتشر شده:
      http://www.reuters.com/article/2013/...A00DFK20131004
      ویرایش توسط amirde : https://www.traderha.com/member/7656-amirde در ساعت 10-07-2013, 08:38 PM

نظر

نوشته اصلی توسط AIO نمایش پست ها
        یک سوال که پاسخش می تواند در حصول نتیجه بحث بین 2 عزیزی که حقیقتاً دوستشان دارم تسریع حاصل کند:

بیشترین معاملات در بازار ارز، ماهیت سوداگرانه دارد یا پوشش ریسک؟

نوشته اصلی توسط Barcelona نمایش پست ها
        در بازار فيوچرز ماهيت پوشش ريسك دارد.

در بازار اسپات ماهيت سوداگرانه.

البته با دوستي بحث ميكردم عنوان كردند قيمت بازار فيوچرز از بازار اسپات سرچشمه ميگيرد. بر اين اساس كه هر چه به انتهاي قرارداد فيوچرز نزديك مي شويم قيمت فيوچرز به قيمت اسپات نزديكتر مي شود.

بحث كردن روي اين موضوع نياز به داشن بالاتر يا مشاركت دوستان ديگر نيز دارد.

علی حان تو هوا منظورت از سوال رو قاپیدم ... !

من از یه دریچه دیگه جواب سوال شما رو میدم ( البته به نظر خودم ...!!)
        از نظر من بیشتر مبادلات ارزی چه فیوچر و چه اسپات با انگیزه حفظ قدرت خرید و ثابت نگه داشتن ارزش سبد ارزی بانکها و صندوق های سرمایه گذاری ، انجام میشه . انگیزه بعدی از معاملات سوداگری هست.
        بگذریم از این موضوع که این نسبت در ابزارهای مالی مختلف ، متفاوته .

البته این موضوع بدون در نظر گرفتن تئوری توطئه هست .

حالا یه سوال اساسی از این موارد بر میاد که : پس این غولا چه مرگشونه که همش دنبال بلعیدن خرده پا ها هستند ؟

انتظار دارم دوستان جواب بدند به این سوال !!
        ویرایش توسط حاج مهدی بهروزی : https://www.traderha.com/member/9689-حاج-مهدی-بهروزی در ساعت 10-07-2013, 11:51 PM
        کلی کار دارم ... !!

Elegance
        is in
        Simplicity

فعلاً هستم اما نیم بند ... !!!

نظر

از نظر من بیشتر مبادلات ارزی چه فیوچر و چه اسپات با انگیزه حفظ قدرت خرید و ثابت نگه داشتن ارزش سبد ارزی بانکها و صندوق های سرمایه گذاری ، انجام میشه . انگیزه بعدی از معاملات سوداگری هست.
          دقیقاً منظور من هم همین بود. وقتی چنین هدفی پشت بیشینه معاملات است، دیگر خیلی نظریه توطئه جای کاربرد ندارد. من شدیداً اعتقاد دارم که بازی فارکس بشدت unfair است، اما این به معنی تایید نظریه توطئه بر ضد خرده پاها نیست.

نظر

نوشته اصلی توسط AIO نمایش پست ها
            دقیقاً منظور من هم همین بود. وقتی چنین هدفی پشت بیشینه معاملات است، دیگر خیلی نظریه توطئه جای کاربرد ندارد. من شدیداً اعتقاد دارم که بازی فارکس بشدت unfair است، اما این به معنی تایید نظریه توطئه بر ضد خرده پاها نیست.
            عالی بود ...

البته من باز هم معتقدم که غول ها تو بازار مثل کوسه ، خرده پا ها رو ناک اوت میکنند . اما نه با مصادیق تئوری توطئه مثل گاوبندی بانکها و دستکاری عمده قیمت . بلکه با مکانیرم کاملاً طبیعی بازار که همون عرضه و تقاضاست و با پشتوانه مارچین بالای خود .

حالا چرا این کار رو می کنند : کاملا روشنه ، بخاطر اینکه اون طالب حداکثر ارزش واسه سبد داراییشون هستند و نمیخوان که سکان حرکت و ارزش گذاری دارائی ها به دست خردپاها بیفته ... به همین سادگی !!

البته نطرات کاملا شخصیه !!
            کلی کار دارم ... !!

Elegance
            is in
            Simplicity

فعلاً هستم اما نیم بند ... !!!

نظر

نوشته اصلی توسط viilll نمایش پست ها
              حاجی فراکتال رو میشه توضیح بدید؟ منظور همان فراکتال کلاسیک هست؟ واگر اینطوره فراکتال چند کندلی؟
              ممنون.
              جناب حاج مهدی عزیز سوال بالا برای این بنده هم مطرح می باشد در صورت امکان برای ما هم وقت بگذارید عزت زیاد .

نظر

درود

باز هم تاکید میکنم از کلمه توطئه و مفهوم اون استفاده نمی کنم، بلکه از همکاری رقابتی که در زیر گفته شده استفاده میکنم:

نوشته اصلی توسط Barcelona نمایش پست ها
                درود

نميشه اسمش رو گذاشت توطئه، اين از ديد ما اينطور ديده ميشه، در حاليكه از ديد يك بانك تجاري بزرگ يا موسسه غول سرمايه گذاري تنها ايجاد اتحادي با اهداف مشترك بين چند قطب مالي مي باشد كه حالا اين چند قطب با همديگر رقابت ميكنند، شايد بتوان بنوعي همين همكاري را در قالب رقابت جاي داد، با اين تفكر كه با هم رقابت مي كنيم اما دوستانه(بدون درد و خونريزي).

مثالي ميزنم: ميدونستيد در مسابقات معتبر دوچرخه سواري قهرمانان دوره هاي مختلف يا مدعيان قهرماني با هم جلسه اي ميزارن براي اينكه به اين توافق برسن كه در 95% طول مسير در يك فاصله مشخصي از يكديگر قرار بگيرند(بعبارت ديگر در هواي هم باشند) تا با كمترين مقاومت هوا روبرو شده و مسير را براحتي بگذرانند، اما در 5% باقيمانده اصل مسابقه اتفاق ميافته و هر دوچرخه سوار بيشترين توانايي و تمام فوت و فنهاي جا گذاشتن حريفان خود را بكار ميبرند و ديگر كاري به 95% طي شده ندارند. اين همان رقابت همكارانه مي باشد.

حال، آيا موسسات و بانك هاي بزرگ دنيا نمي توانند با گروهبندي اينطور با هم متحد شوند؟!
                حالا اگر بخواهیم برسیم به صحبت مهدی دوست داشتنی؛

حالا یه سوال اساسی از این موارد بر میاد که : پس این غولا چه مرگشونه که همش دنبال بلعیدن خرده پا ها هستند ؟
                شاید قصد و هدفشون بلعیدن و ناک اوت کردن خرده پاها نباشه، بلکه بر اساس مکانیزیمی که علی معرفی کرد بصورت کاملا طبیعی ولی با backscene همکاری رقابتی(رقابت همکارانه) دارن این کار رو انجام میدن، و باز هم بدلیل اینکه اینقدر مارجینشون بالاست بصورت خودکار میزان حضور اونها بالا میره و بصورت خودکار هرچی خرده پا هست از بازار ناک اوت میشه. حالا دلیل این حرکات هم میتونه اهداف بلند مدتی بزرگان بازار باشه.

یک سوال پیش می یاد در این قسمت:

چرا در گزارشی بنام COT در اکثر اوقات تجاریها درست در نقطه مقابل غیر تجاریها قرار دارند؟ مگر صحبت از رقابت نیست؟! رقابت یعنی چه؟ آیا معنی غیر از این می دهد که در یک مسیر و در یک جهت گوی برتری و سبقت را از حریف برباییم؟ آیا باید اینطور بنگریم که این دو گروه در حال کشیدن bias بازار به سمت خودشون هستند(این bias برای غیرتجاریها ریشه در اهداف سوداگریشون داره و در تجاریها از اهداف مدیریت ریسک و حفط ارزش سبد ارزی اونها برای معاملات خارج از بازار اسپات و ارزی آب میخوره.
                یک چیز رو میدونم:

خرده پاها اینقدر قدرت ندارند که بخوان با بزرگان بازار رقابت کنند. پس میمونه دو دسته تجاریها و غیر تجاریها

حال اگر بگوییم
                تجاریها با یکدیگر همکاری رقابتی می کنند تا غیر تجاریها رو از میدان بدر کنند چطور می شود؟ و همچنین برای غیر تجاریها در برابر تجاریها.

چون به هر حال در یک رقابت بزرگ همیشه دو طرف ک قدرتشان تقریبا در یک سطح است رو بروی هم قرار می گیرند. خرده پاها هم در این بین فقط در سطح ناحونک زدن ظاهر می شوند، چون 15% رقمی نیست که بتواند در برابر 85% مجموع تجاریها و غیر تجاریها دوام بیاورد. در حد نسیم صبح بهاری ظاهر می شود.
                ویرایش توسط Barcelona : https://www.traderha.com/member/4220-barcelona در ساعت 10-08-2013, 09:13 AM
                Think / Act / Enjoy

نظر

نوشته اصلی توسط حاج مهدی بهروزی نمایش پست ها
                  نه به جان طاها ... تعجب خالی

آخه با توجه به ماهیت رقابتی شدید بازارها من اصلا نمیتونم این
                  تئوری شبهه توطعه رو هظم کنم ...

ممنون میشم بیشتر بدونم در این مورد .

شما گلی برای همین ، این گل رو واست گذاشتم که بزاری بک گراند کامپیوترت یه مدت ...!!

نوشته اصلی توسط barcelona نمایش پست ها
                  درود

نميشه اسمش رو گذاشت توطئه، اين از ديد ما اينطور ديده ميشه، در حاليكه از ديد يك بانك تجاري بزرگ يا موسسه غول سرمايه گذاري تنها ايجاد اتحادي با اهداف مشترك بين چند قطب مالي مي باشد كه حالا اين چند قطب با همديگر رقابت ميكنند، شايد بتوان بنوعي همين همكاري را در قالب رقابت جاي داد، با اين تفكر كه با هم رقابت مي كنيم اما دوستانه(بدون درد و خونريزي).

مثالي ميزنم: ميدونستيد در مسابقات معتبر دوچرخه سواري قهرمانان دوره هاي مختلف يا مدعيان قهرماني با هم جلسه اي ميزارن براي اينكه به اين توافق برسن كه در 95% طول مسير در يك فاصله مشخصي از يكديگر قرار بگيرند(بعبارت ديگر در هواي هم باشند) تا با كمترين مقاومت هوا روبرو شده و مسير را براحتي بگذرانند، اما در 5% باقيمانده اصل مسابقه اتفاق ميافته و هر دوچرخه سوار بيشترين توانايي و تمام فوت و فنهاي جا گذاشتن حريفان خود را بكار ميبرند و ديگر كاري به 95% طي شده ندارند. اين همان رقابت همكارانه مي باشد.

حال، آيا موسسات و بانك هاي بزرگ دنيا نمي توانند با گروهبندي اينطور با هم متحد شوند؟!

هميشه شاد باشيد
                  سلام

چند نکته:

1- بنا به قانون 80/20 پارتو که در بخش درآمد و دارایی بیان می کند 80% درآمد و دارایی یک جامعه به 20% افراد آن جامعه می رسد
                  اکثر منابع مالی به غولها می رسد ( هر جور که پول درجامعه پخش شود، نتیجه همان است مگر در کوبا و کره شمالی و ایران! )

2- سود و افزایش در آمد غولها تقریبا" با مقدار تزریق و افزایش نقدینگی کشورهای آمریکا و اروپایی ، برابر است
                  ( هر مقدار بانک مرکزی پول تزریق می کند، نهایتا" به غولها می رسد ، چه با توطئه ، چه با فرآیند طبیعی اقتصادهای آزاد که نتیجه ریاضی آن جذب پول توسط غولهای انتهای مسیر است)

3- مسیر برگشت یخشی از آن پولها به چرخش اقتصادی، مالیات است که اخیرا" در آمریکا افزایش مالیات طبقه ثروتمند، مورد مخالفت کنگره قرار گرفته با بهانه های مختلف

4- غولها به دلیل ارتباطات مالکیتی و مدیریتی و ضرورت حداکثر سازی سود، در موارد زیادی با هم همراهی و همکاری می کنند ( مثل صنف طلا فروش که در یک راسته 100 تا مغازه ، یکجور قیمت می دهند )
                  اینها دقیقا" رفیق گرمابه و گلستان هم هستند و می توانید جلساتشان را در استخرها بیابید! ( در ایران هم همینطوره )

5- طبق توافقات، سناریوهای مختلفی می تواند بین غولها اجرا شود ( سرگروه شدن دوره ای - تارگت گذاری بلند مدت قیمت - نوسانی نمودن 4 ساله gbpusd در محدوده 2000 پیپی - فروش طلا تا رسیدن به 700 دلار ! )

( سناریوی محتمل طلا:

- از عراق و افغانستان ، طلای باستانی و طلای خزانه صدام را تا نزدیک 10000 تن به تاراج می بریم به آمریک
                  - قیمت طلا را در مسیر افزایش تا 1900 دلار می بریم و به مدت چند سال در آن بالا تدریجا" طلای تاراجی را می فروشیم و دلار ربدست می آوریم ( میانگین 1600 دلار بر اونس )
                  - حالا با افزایش تدریجی عرضه طلا، قیمت را را به سمت 600 تا 700 دلار می بریم
                  - طلاهای فروشندگانی که دچار ترس شده اند را می خریم در قیمت میانگین 900 دلار
                  - دوباره قیمت را به سمت بالا حرکت می دهیم
                  - تکرار سناریو بالایی!

خزانه رسمی ایران، کمتر از 150 تن طلا دارد، اگر به مرز 700 تا 1000 تن می رسید، بهانه کافی برای حمله به ایران و تاراج وجود داشت!

( اینها که نوشتم، یک برداشت بدبینانه است، ولی قصد سیاسی ندارم، صرفا" یک سناریوی محتمل را نوشتم، )

با تشکر
                  ویرایش توسط solaiman : https://www.traderha.com/member/5358-solaiman در ساعت 10-08-2013, 12:33 PM
                  http://broker-fa.com/forum/f64/%D8%A...html#post85794

نظر

نوشته اصلی توسط solaiman نمایش پست ها
                    سلام

چند نکته:

1- بنا به قانون 80/20 پارتو که در بخش درآمد و دارایی بیان می کند 80% درآمد و دارایی یک جامعه به 20% افراد آن جامعه می رسد
                    اکثر منابع مالی به غولها می رسد ( هر جور که پول درجامعه پخش شود، نتیجه همان است مگر در کوبا و کره شمالی و ایران! )

2- سود و افزایش در آمد غولها تقریبا" با مقدار تزریق و افزایش نقدینگی کشورهای آمریکا و اروپایی ، برابر است
                    ( هر مقدار بانک مرکزی پول تزریق می کند، نهایتا" به غولها می رسد ، چه با توطئه ، چه با فرآیند طبیعی اقتصادهای آزاد که نتیجه ریاضی آن جذب پول توسط غولهای انتهای مسیر است)

3- مسیر برگشت یخشی از آن پولها به چرخش اقتصادی، مالیات است که اخیرا" در آمریکا افزایش مالیات طبقه ثروتمند، مورد مخالفت کنگره قرار گرفته با بهانه های مختلف

4- غولها به دلیل ارتباطات مالکیتی و مدیریتی و ضرورت حداکثر سازی سود، در موارد زیادی با هم همراهی و همکاری می کنند ( مثل صنف طلا فروش که در یک راسته 100 تا مغازه ، یکجور قیمت می دهند )
                    اینها دقیقا" رفیق گرمابه و گلستان هم هستند و می توانید جلساتشان را در استخرها بیابید! ( در ایران هم همینطوره )

5- طبق توافقات، سناریوهای مختلفی می تواند بین غولها اجرا شود ( سرگروه شدن دوره ای - تارگت گذاری بلند مدت قیمت - نوسانی نمودن 4 ساله gbpusd در محدوده 2000 پیپی - فروش طلا تا رسیدن به 700 دلار ! )

( سناریوی محتمل طلا:

- از عراق و افغانستان ، طلای باستانی و طلای خزانه صدام را تا نزدیک 10000 تن به تاراج می بریم به آمریک
                    - قیمت طلا را در مسیر افزایش تا 1900 دلار می بریم و به مدت چند سال در آن بالا تدریجا" طلای تاراجی را می فروشیم و دلار ربدست می آوریم ( میانگین 1600 دلار بر اونس )
                    - حالا با افزایش تدریجی عرضه طلا، قیمت را را به سمت 600 تا 700 دلار می بریم
                    - طلاهای فروشندگانی که دچار ترس شده اند را می خریم در قیمت میانگین 900 دلار
                    - دوباره قیمت را به سمت بالا حرکت می دهیم
                    - تکرار سناریو بالایی!

خزانه رسمی ایران، کمتر از 150 تن طلا دارد، اگر به مرز 700 تا 1000 تن می رسید، بهانه کافی برای حمله به ایران و تاراج وجود داشت!

( اینها که نوشتم، یک برداشت بدبینانه است، ولی قصد سیاسی ندارم، صرفا" یک سناریوی محتمل را نوشتم، )

با تشکر
                    سلام و درود . صدام 10000 تن طلا رو از کجا اورده بود . بعد 10000 تن طلا جابجا شد کسی حرفی ازش نمیزنه به نظر من امار واقعی نیست چون کشور امریکا کل ذخایر طلا ش 8000 تنه و نفر اوله بعد از اون نفر دوم المانه که حدودا 4000 تن طلا داره حالا عراق چطوری 10000 تن طلا جمع کرده بود . الان اگه یه کشوری 200 تن طلا بخره یا بفروشه کلی قیمت تغییر میکنه حالا 10000 تن بیاد تو بازار

نظر

نوشته اصلی توسط zoroaster نمایش پست ها
                      سلام و درود . صدام 10000 تن طلا رو از کجا اورده بود . بعد 10000 تن طلا جابجا شد کسی حرفی ازش نمیزنه به نظر من امار واقعی نیست چون کشور امریکا کل ذخایر طلا ش 8000 تنه و نفر اوله بعد از اون نفر دوم المانه که حدودا 4000 تن طلا داره حالا عراق چطوری 10000 تن طلا جمع کرده بود . الان اگه یه کشوری 200 تن طلا بخره یا بفروشه کلی قیمت تغییر میکنه حالا 10000 تن بیاد تو بازار
                      سلام

لشکر کشی بزرگ به افغانستان را فراموش نفرمایید ( برای مقابله با 50000 نیروی چریکی طالبان، این مقدار هجوم نیاز بود؟ )

در افغانستان ، از دوره ماقبل مغول و بعد از آن، گنجینه های بسیاری توسط حکام گردآوری و ذخیره شد.

برای عراق نیز به همچنین،
                      دارایی دلاری صدام به بیش از 100 میلیارد دلار و طلای ذخیره به بیش از 500 تا هزار تن می رسید
                      بعلاوه سرزمین افسانه ای بابل دارای موارد پنهانی بی شماری بود که هدف پنهانی آمریکا، دستیابی به آنها بود.

( البته 10000 تن غلو آمیز بود، )

================================================== ====================================

از مدیران ، درخواست دارم این پست من و پست قبلی "جناب zoroaster " را به یک تاپیک عمومی منتقل فرمایید تا نظم تاپیک جناب حاجی خارجی حفظ شود.

با تشکر
                      http://broker-fa.com/forum/f64/%D8%A...html#post85794

نظر

نا سلامتی ، عنوان تاپیک ، <آموزش :نکات آموزشی از حاجی خارجی > می باشد و ما فکر می کردیم نکات مهم آموزشی مطرح خواهد شد ولی متاسفانه مباحث مطروحه بی ربط و خیلی موهوم و به درد نخور است ، لطفا در صورت امکان با مطالب آموزشی در باره معاملات ارز ما را که به آنها نیاز داریم یاری فرمایید . با تشکرات فراوان

نظر

شما چه نوع مطالبی دوس دارین قربان؟ با تقدیم احترام.
                          https://t.me/MoRaFx

نظر

نوشته اصلی توسط SA26 نمایش پست ها
                            نا سلامتی ، عنوان تاپیک ، <آموزش :نکات آموزشی از حاجی خارجی > می باشد و ما فکر می کردیم نکات مهم آموزشی مطرح خواهد شد ولی متاسفانه مباحث مطروحه بی ربط و خیلی موهوم و به درد نخور است ، لطفا در صورت امکان با مطالب آموزشی در باره معاملات ارز ما را که به آنها نیاز داریم یاری فرمایید . با تشکرات فراوان
                            دوست عزیز
                            دلیل نمی شه چون شما یا من مطالب رو نمی فهمیم بگیم موهوم و به درد نخوره شما می تونی این مطالب به قول خودتون موهوم رو نخونین.

پ.ن: این مطالب عمق بازاریه که همه داریم توش کار می کنیم ولی هنوز نفهمیدیم داریم چیکار می کنیم با 4 تا خط و اندیکاتور می خوایم پارو کنیم پولها رو....

نظر

سلام خدمت حاجی جون و دوستان گل .

بنده یک فقره سوال دارم اونم از نوع خیلی آماتور:
                              چرا بازار فیوچرز گزارشش جدا منتشر میشه ولی برای آپشن تحت عنوان (آپشن + فیوچرز ) میاد بیرون ؟
                              و اگه امکانش هست فرق این بورس های شیکاگویی رو یکم توضیح بدید:

Chicago Board of Trade
                              Chicago Mercantile Exchange

با تشکر
                              از میان آدم هایی که برای دعای باران به تپه ها می روند

تنها آنان که با خود چتر میبرند به کار خود ایمان دارند .

نظر

نوشته اصلی توسط SA26 نمایش پست ها
                                درود بر شما دوست گرامی

با عرض معذرت از صاحب تاپیک آقا مهدی گل

و با سپاس فراوان از شما بابت وقتی که میزارین و تک تک پست ها را با این دقت مطالعه میفرمایید و در نهایت به این نتیجه می رسید که "بدرد نخور هستند".

با این حال پیشنهاد میکنم پست هایی رو مطالعه بفرمایید که وقت ذی قیمت شما رو هدر ندهند.

اگر اشتباه نکنم دوستان برای گفتن همین چند کلمه و چند جمله نیز وقت میزارن و از تجارب و دیدگاه های خودشون برای ما صحبت می نمایند.

در نهایت همین صحبتها و اظهار نظرهاست که باعث کمک به شکل گیری دیدگاه پحته تری در بازار برای ما ایرایناین می گردد.

با آرزوی سلامتی و موفقیت بری شما دوست با محبت
                                Think / Act / Enjoy

نظر

پردازش ...
                                X