اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

نکات آموزشی از حاجی خارجکی

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

به به آقا طاهای گل ( که تحویل هم نمیگیره !!)

نوشته اصلی توسط Barcelona نمایش پست ها

درود بي پايان بر شما مهدي جان

با توجه به محاسباتي كه ميگه ارزش ذاتي و ارزش واقعي يك ارز در برابر ارزي ديگر چقدره و بزرگان بازار اين سطوح قيمتي رو براي ورود انتخاب مي كنن پس تكليف اين تفكر كه شما ارايه دادين چيه؟
    اگه منظور شما قیمت تعادلی دارائی ها و اعتقاد به این اصل که " قیمت میل دارند به سمت قیمت تعادلی سیر کنند " باشه ، که باید بگم که بله کاملا موافقم .

آيا ديدگاه ساينرژي (Synergy) داشتن به بازار كافيه؟

قبل از اینکه جواب این سوال شما رو بدم اجازه بده در حد سوادم مفهوم سینرژی رو واسه دوستان توضیح بدم :

سینرژی (یا هم افزائی) در ابزارهای تحلیل بازار به این معنیه که با گذشت زمان ، با واکنش بازار به این ابزارها ، اعتبار این ابزارها تعییر میکنه . مثلا وقتی معامله گرا میبینند که بازار به اصول الیوت پایبندیش کمتر شده ، اصل سینرژی باعث میشه واکنش قیمت به خطوط راهنمای الیوت ، کمتر بشه و یا وقتی میبینند قیمت به خطوط پیوت واکنش نشون میده ، اصطلاحا بازار به این خطوط سینرژی پبدا کرده ، باعث افزایش اعتبار این خطوط میشه .

اما اینکه این دیدگاه درسته یا نه ، باید بگم اعتقاد به این اصل هست که اصولا باعث ، توجیه روش های تحلیل گری میشه . مثلا با اعتقاد به این اصل هست که ما واکنش قیمت به کلاسنر های هدف الگوهای هارمونیک رو درک میکنیم . چون در جواب چرائی این رفتار بازار در مواجهه با این ابزارها به سادگی میگیم : "بازار به ای ابزار و اصول اون سینرژی داره "

آيا شما صرفا با الگوهاي برگشتي و تركيب اون با كلاسترهاي قيمتي تعيين شده به روش خودتون استفاده ميكنين؟

به هیچ عنوان !
    من از الگوهای هارمونیک و سایر ابزارهای ترسیمی در کنار هم برای یافتن نقطه ورود با ریسک مناسب ( نه صفر ) استفاده میکنم . هرچند اعتقاد دارم استراتژی معامله بر اساس الگوهای برگشتی به تنهائی میتونه باعث موفقیت هر تریدر بشه .

آيا محاسبات فاندامنتال براي ارزش گذاري واقعي در برابر ارزش حقيقي يك ارز رو هم مدنظر قرار ميدين؟

هميشه شاد و سالم باشيد

والا من اعتقاد زیادی به فاندامنتال ندارم ... چون اصلا نمیفهممش !!

ایشالا تونسته باشم حواب سوالاتتون رو داده باشم . ارادت - بهروزی
    ویرایش توسط حاج مهدی بهروزی : https://www.traderha.com/member/9689-حاج-مهدی-بهروزی در ساعت 09-26-2013, 11:40 PM
    کلی کار دارم ... !!

Elegance
    is in
    Simplicity

فعلاً هستم اما نیم بند ... !!!

نظر

نوشته اصلی توسط حاج مهدی بهروزی نمایش پست ها
      به به آقا طاهای گل ( که تحویل هم نمیگیره !!)

اگه منظور شما قیمت تعادلی دارائی ها و اعتقاد به این اصل که " قیمت میل دارند به سمت قیمت تعادلی سیر کنند " باشه ، که باید بگم که بله کاملا موافقم .

قبل از اینکه جواب این سوال شما رو بدم اجازه بده در حد سوادم مفهوم سینرژی رو واسه دوستان توضیح بدم :

سینرژی (یا هم افزائی) در ابزارهای تحلیل بازار به این معنیه که با گذشت زمان ، با واکنش بازار به این ابزارها ، اعتبار این ابزارها تعییر میکنه . مثلا وقتی معامله گرا میبینند که بازار به اصول الیوت پایبندیش کمتر شده ، اصل سینرژی باعث میشه واکنش قیمت به خطوط راهنمای الیوت ، کمتر بشه و یا وقتی میبینند قیمت به خطوط پیوت واکنش نشون میده ، اصطلاحا بازار به این خطوط سینرژی پبدا کرده ، باعث افزایش اعتبار این خطوط میشه .

اما اینکه این دیدگاه درسته یا نه ، باید بگم اعتقاد به این اصل هست که اصولا باعث ، توجیه روش های تحلیل گری میشه . مثلا با اعتقاد به این اصل هست که ما واکنش قیمت به کلاسنر های هدف الگوهای هارمونیک رو درک میکنیم . چون در جواب چرائی این رفتار بازار در مواجهه با این ابزارها به سادگی میگیم : "بازار به ای ابزار و اصول اون سینرژی داره "

به هیچ عنوان !
      من از الگوهای هارمونیک و سایر ابزارهای ترسیمی در کنار هم برای یافتن نقطه ورود با ریسک مناسب ( نه صفر ) استفاده میکنم . هرچند اعتقاد دارم استراتژی معامله بر اساس الگوهای برگشتی به تنهائی میتونه باعث موفقیت هر تریدر بشه .

والا من اعتقاد زیادی به فاندامنتال ندارم ... چون اصلا نمیفهممش !!

ایشالا تونسته باشم حواب سوالاتتون رو داده باشم . ارادت - بهروزی
      سلام علیک حاج مهدی جان

تیتر تاپیکو خوندم گفتم آخ جون قراه الگوهای هارمونیک به صورت اصولی آموزش داده بشه و تی پی و اس ال مناسب شرح داده بسه.

اما مطالبو که خوندم دیدم که نه بابا
      پکرشدم حسابی

اینجا همه لیسانس به بالا بلکه در حد دکتری صحبت میکنن.

اگه هم اینجا قصد آموزشی داره ، صد البته انگار برای من نوعی تازه کار نیست.

خوب میشد گاهی زیر دیپلم هم بحثو باز می کردید و هر از گاهی نگاه به چاکران درگاه !

در انتها
      ضمن خواهش به ادامه روند اصولی آموزشی با در نظر گرفتن ما تازه کاره ها دارم ؛

و یک چیز مهم

در حدی نیستم که بخوام به شما چیزو یاد بدم ، در حد پیشنهاد

در روانشناسی رنگها
      هیچ وقت نباید مطاب تماما به رنگ سبز نوشته بشه ، نهایت یک یا دو کلمه

رنگ قرمز بر تاکید بر قسمتی از جمله مفید اما خارج از حد نباید استفاده بشه

بهترین رنگ برای درج نوشته همانا سیاه و آبی هست.

( شرمنده اگه جسارت شد ، هنگام خواندن مطالب سبز رنگ شما چیزی نمانده بود چشمم کور شود ! )

با تشکر
      رضا

نظر

من شخصا ارادتمندم، نگو اين حرفا رو آقا مهدي.

شيريني بحث با شما و دوستان رو هميشه حس مي كنم.

دليلش شايد اين باشه(البته اگر حمل بر كلاس گذاشتن از اين دست خزعبلات نباشه):

در حال تغيير ساختار ذهني ام درباره نگرش بر بازار هستم.

كار بسيار سنگيني هست اما ارزشش رو داره.

مهدي جان اگر اشتباه نكنم محاسبات قيمت تعادلي(Balance Price)، بر اساس تعداد و فراواني Bid ها در يك قيمت در يك دوره معين هستش كه در نهايت قيمت بازار تمايل به ديدن دوباره اون قيمت داره.

اما مبحث قيمت ذاتي(حقيقي) بازم اگر اشتباه نكنم، بر اساس يك سري محاسبات با توجه به يك سري داده هاي آماري بدست مياد كه با قيمت واقعي بازار مقايسه ميشه و از اون براي تعيين ورود (يكي از موارد ورود) يا عدم ورود استفاده ميشه.

اميدوارم اگر اشتباه ميگم دوستان بهم يادآوري كنند.

آرزومند موفقيت، شادي و سلامت براي آقا مهدي گل و ديگر دوستان هستم
        ویرایش توسط Barcelona : https://www.traderha.com/member/4220-barcelona در ساعت 09-27-2013, 12:22 AM
        Think / Act / Enjoy

نظر

سوالی که تو خصوص یکی از دوستان از بنده پرسیده بودند :

دوست عزیز در این رابطه چند نکته رو خدمت شما باید بگم :

1- هیچ تحلیلی (از هر تحلیلگری با هر سطح از دانش !!) باعث ایجاد قطعیت در بازار نمیشه و فقط باعث کنترل ریسک ذاتی بازار از طریق ایجاد سطوح معامله گری با ریسک مناسب ، میشه .این موضوع یعنی ، فقط در دراز مدت با به کارگیری یه شیوه تحلیل گری میتوان نسبت به کارائی اون روش قضاوت کرد .
          2- تحلیل گری و معامله گری دو مقوله کاملاً متفاوت هستند . توضیحی که میتونم در این رابطه علی الحساب بگم اینه که تحلیل گر صرفاً رفتار آتی بازار رو پیش بینی میکنه ( با هر ابزار و روشی ..) و معامله گر از نتایج حاصل از نحلیل ، با استفاده از سیستم و استراتژی معاملاتی و همچنین پلن معاملاتی ، ضمن تعیین نقاط ورود ، حد سود و حجم سرمایه درگیر رد معامله و ... وارد پوزیشن میشه .

امیدوارم تونسته باشم قدری از غبار ذهنی شما کاسته باشم .

اگه سوالی بود در خدمت شما هستم . ارادت - بهروزی

سوالنون چون به نظرم مفید اومد با اجازه شما اون رو توی تاپیک آموزش (البته با حذف نام شما ) میزارم

- هیچ تحلیلی (از هر تحلیلگری با هر سطح از دانش !!) باعث ایجاد قطعیت در بازار نمیشه
          خب مثلا الگوی 1-2-3 که یک الگو واسه ترید هست هم باعث ایجاد قطعیت در بازار نمیشه, و کلا هیچ چیز باعث ایجاد قطعیت در بازار نمیشه...
          مهم برایند مثبت هست حالا چه در تحلیلگری و چه در معامله گری
          ------------------------------------------------------------------------------------
          معامله گر از نتایج حاصل از نحلیل ، با استفاده از سیستم و استراتژی معاملاتی و همچنین پلن معاملاتی ، ضمن تعیین نقاط ورود ، حد سود و حجم سرمایه درگیر رد معامله و ... وارد پوزیشن میشه .
          استراتژی معاملاتی مگر با پلن معاملاتی فرقی داره ؟

------------------------------------------------------------------------------------
          من زیاد مطالعات نداشته ام.
          جایگاه تحلیل در ترید رو از نگاه چند تا از بزرگان بازار که میشناسید و همچنین از نظر خودتون رو میخواستم بدونم.
          مرسی
          هیچ پایانی برای چیزهایی که میتونیم تجربه کنیم وجود نداره...
          باورهای محکم و قاطع حقیقت را بیش از دروغ تهدید میکنند
          .

نظر

نوشته اصلی توسط TwiMm نمایش پست ها
            سلام حاج مهدی عزیز و دوست داشتنی

حاج مهدی دو سوال فنی!!!

خیلی مردی حاج مهدی گل ایشالا این هفته پول ناهار یک هفته ات رو دربیاری

ارادتمند----------امیر

امیر جان شما صد تا سوال هم داشته باشی رو چشام .... !!

1- بازار به دلیل ضعف معامله گران خرده پا خلاف انتظار اونها حرکت میکنه یا خلاف اونها حرکتش میدن؟ یعنی ممکنه یک اکسپرتی که بسیار الان سودده است بعد از مدتی و همه گیر شدن از سوددهی بیوفته فقط چون معامله گران بزرگ قصد دارن خلاف جهت خرده پاها بازار رو حرکت بدن؟

در مورد این سوال شما من باید ابتدا به موارد زیر اشاره کنم :

1- سهم معامله گران خرده پا از کل حجم در گردش بازار بسیار که هست ، در این مورد نظر شما رو به چارت زیر جلب می کنم .این چارت نشون دهنده سهم حجم هر دسته از معامله گران در کل معاملات باز هفته جفت ارز یورو به دلاره .همون طور که میبینید حجم معامله گران خرده پا در حد 16 درصد کل معاملات باز هست و در گدشته هم این مقدار در همین مایه ها بوده . پس نتیجتاً اینکه سکان بازار دست تریدرهای تجاریه ...

2- سهم عمده حجم معاملات دست 15 بانک عمده و مشتریان گنده اونا هست و اونا معاملات بازشون رو تا حدی باز نگه مبدارند تا پوزیشن های غالب معامله گرای خرده پا استاپ بخوره و اونا از بازار پرت بشن بیرون . این نکته رو اضافه کنم که این غولها آمار سطوح معاملات رو کامل دارند ( رانت اطلاعاتی ...) و لوریچ بسیار بالای اونها قدرت موندن بیشتر رو به اونا میده

3- غول ها استاد رو دست زدن هستند ... حالا چه به مستر الیوت و یا چه به یه اکسپرت سود ده

2- اگر حرکت بازار خلاف خرده پاها به دلیل دستکاری بزرگان است آیا این کار رو برای ضرر زدن به خرده پاها انجام میدن یا نه چیز دیگری این وسط هست که ما ازش بی اطلاعیم؟

امیر جان من زیاد با لفظ دست کاری و اصولاً تئوری توطعه موافق نیستم ... اگه هم بشه در حد چند پیپ توی بروکرهای دله دزده ... همون طور که توی جواب سوال قبل گفتم اونا چور دیگه خرده پا ها رو کله پا میکنن...

اگه سوال دیگه ای بود من در خدمت شما هستم ...

ارادت مند - بهروزی
            کلی کار دارم ... !!

Elegance
            is in
            Simplicity

نظر

امیر جان شما صد تا سوال هم داشته باشی رو چشام .... !!

در مورد این سوال شما من باید ابتدا به موارد زیر اشاره کنم :

1- سهم معامله گران خرده پا از کل حجم در گردش بازار بسیار که هست ، در این مورد نظر شما رو به چارت زیر جلب می کنم .این چارت نشون دهنده سهم حجم هر دسته از معامله گران در کل معاملات باز هفته جفت ارز یورو به دلاره .همون طور که میبینید حجم معامله گران خرده پا در حد 16 درصد کل معاملات باز هست و در گدشته هم این مقدار در همین مایه ها بوده . پس نتیجتاً اینکه سکان بازار دست تریدرهای تجاریه ...

2- سهم عمده حجم معاملات دست 15 بانک عمده و مشتریان گنده اونا هست و اونا معاملات بازشون رو تا حدی باز نگه مبدارند تا پوزیشن های غالب معامله گرای خرده پا استاپ بخوره و اونا از بازار پرت بشن بیرون . این نکته رو اضافه کنم که این غولها آمار سطوح معاملات رو کامل دارند ( رانت اطلاعاتی ...) و لوریچ بسیار بالای اونها قدرت موندن بیشتر رو به اونا میده

3- غول ها استاد رو دست زدن هستند ... حالا چه به مستر الیوت و یا چه به یه اکسپرت سود ده

امیر جان من زیاد با لفظ دست کاری و اصولاً تئوری توطعه موافق نیستم ... اگه هم بشه در حد چند پیپ توی بروکرهای دله دزده ... همون طور که توی جواب سوال قبل گفتم اونا چور دیگه خرده پا ها رو کله پا میکنن...

اگه سوال دیگه ای بود من در خدمت شما هستم ...

ارادت مند - بهروزی
              درود بی پایان بر مهدی دوست داشتنی
              تو سروری رفیق این دفعه بگی تحویل نمی گیرم با شکم میام تو لگدت ها...!!!

به متنی که آبی رنگ کردم در ذهن بنده اشکال وارد است دوست من:

تا اونجایی که اطلاع دارم تریدهای بزرگ بازار (متشکل از بانکها و موسسات و تریدرهای بزرگ) حسابهای بزرگ رو با لوریج پایین میگیرن، بدلیل بالا رفتن ریسک نوسانات یا هر دلیلی که به ما خرده پاها نمی گن(شایدم عدم توانایی در پوشش دادن معاملات با سرمایه های بزرگ) و در هنگام قرارداد بستن با حرده پاها هم این رو در قراردادهاشون هم بعنوان یک بند ذکر میکنن(این رو از یکی از دوستانم که با بکی از بانکهای کانادا قرارداد داشت به بنده گفتن).

با این حساب مشتاقم دلیلتون رو برای چنین عباراتی با بنده هم باشتراک بزارین

شادی برقرار
              ارادتمند
              طه
              Think / Act / Enjoy

نظر

درود بی پایان بر مهدی دوست داشتنی
                تو سروری رفیق این دفعه بگی تحویل نمی گیرم با شکم میام تو لگدت ها...!!!

به متنی که آبی رنگ کردم در ذهن بنده اشکال وارد است دوست من:

تا اونجایی که اطلاع دارم تریدهای بزرگ بازار (متشکل از بانکها و موسسات و تریدرهای بزرگ) حسابهای بزرگ رو با لوریج پایین میگیرن، بدلیل بالا رفتن ریسک نوسانات یا هر دلیلی که به ما خرده پاها نمی گن(شایدم عدم توانایی در پوشش دادن معاملات با سرمایه های بزرگ) و در هنگام قرارداد بستن با حرده پاها هم این رو در قراردادهاشون هم بعنوان یک بند ذکر میکنن(این رو از یکی از دوستانم که با بکی از بانکهای کانادا قرارداد داشت به بنده گفتن).

با این حساب مشتاقم دلیلتون رو برای چنین عباراتی با بنده هم باشتراک بزارین

شادی برقرار
                ارادتمند
                طه

کلا ببخشید طاهای عزیز...
                منظورم
                مارجین بالا بود که نمیدونم چطوری لوریچ بالا تایپ شد ... فکر کنم کار انگلیسا بوده ...!!

اگه لطف کنید به مدیر بگید اصلاح کنه ممنون میشم .آخه من بلد نیستم .

ارادت - بهروزی
                کلی کار دارم ... !!

Elegance
                is in
                Simplicity

نظر

آهان این شد نکته تر و تمیز برای دوستان مشتاق

مارجین بالا دقیقا میزنه هرچی خرده پا هست رو شوت میکنه بیرون، چون اینقدر جا برای نوسان و خلاف روند حرکت کردن یک پوزیشن داره که پوزیشنهای کوچولو رو قورت میده مث هلو.....

حالا یک سوال برای دوانستن نظر شما مهدی جان و دیگر دوستان:

نظرتون راجع به تئوری سیکل پخش سود در بین بزرگان بازار چیه؟
                  Think / Act / Enjoy

نظر

آهان این شد نکته تر و تمیز برای دوستان مشتاق

مارجین بالا دقیقا میزنه هرچی خرده پا هست رو شوت میکنه بیرون، چون اینقدر جا برای نوسان و خلاف روند حرکت کردن یک پوزیشن داره که پوزیشنهای کوچولو رو قورت میده مث هلو.....

حالا یک سوال برای دوانستن نظر شما مهدی جان و دیگر دوستان:

نظرتون راجع به تئوری سیکل پخش سود در بین بزرگان بازار چیه؟
                    طاها اینا چی بید داداش من ...!؟؟
                    کلی کار دارم ... !!

Elegance
                    is in
                    Simplicity

نظر

بر اساس اسن تئوری احتمال این وجود دارد که حرکات بزرگ بازار بر اساس موج سینوسی بوده و نقدینگی موجود در بازار رو بزرگان بصورت سینوسی یا غیر سینوسی در جهتی که تمایل دارند جهت دهی می کنن.

حال این جهت دهی که غالب حرکاتش توسط بزرگان انجام میشه در هر دوره بین آنها shift می شود، یعنی چی؟

یعنی اینکه مثلا(تاکید میکنم مثلا) سال 2011 حرکات بازار توسط بانک یا موسسه بزرگ مالی A و B جهت دهی می شود و بانک یا موسسه بزرگ مالی C و D یا همراهی می کنند یا ضعیف شرکت می کنند (با تمام قدرت شرکت نمی کنند) و سال 2012 بانک یا موسسه بزرگ مالی C و D بازار را در اختیار می گیرند و بانک یا موسسه بزرگ مالی A و Bا همراهی می کنند یا ضعیف شرکت می کنند (با تمام قدرت شرکت نمی کنند). این رو با این استدلال میگم که بانکهای و موسسات مالی بزرگ بخصوص ورژن آمریکاییش صورت مالی شفافی رو ارایه نمی دهند تا بتونن بدلخواه در بازار مانور بدهند و قابل رهگیری نباشند.
                      Think / Act / Enjoy

نظر

بر اساس اسن تئوری احتمال این وجود دارد که حرکات بزرگ بازار بر اساس موج سینوسی بوده و نقدینگی موجود در بازار رو بزرگان بصورت سینوسی یا غیر سینوسی در جهتی که تمایل دارند جهت دهی می کنن.

حال این جهت دهی که غالب حرکاتش توسط بزرگان انجام میشه در هر دوره بین آنها shift می شود، یعنی چی؟

یعنی اینکه مثلا(تاکید میکنم مثلا) سال 2011 حرکات بازار توسط بانک یا موسسه بزرگ مالی A و B جهت دهی می شود و بانک یا موسسه بزرگ مالی C و D یا همراهی می کنند یا ضعیف شرکت می کنند (با تمام قدرت شرکت نمی کنند) و سال 2012 بانک یا موسسه بزرگ مالی C و D بازار را در اختیار می گیرند و بانک یا موسسه بزرگ مالی A و Bا همراهی می کنند یا ضعیف شرکت می کنند (با تمام قدرت شرکت نمی کنند). این رو با این استدلال میگم که بانکهای و موسسات مالی بزرگ بخصوص ورژن آمریکاییش صورت مالی شفافی رو ارایه نمی دهند تا بتونن بدلخواه در بازار مانور بدهند و قابل رهگیری نباشند.
                        عجب !!
                        کلی کار دارم ... !!

Elegance
                        is in
                        Simplicity

نظر

عجب !!
                          ممنون مهدی جان!

الان این یعنی شما نظر خاصی نداری؟ یا معنی دیگه ای میده که من نمی گیرم؟!

توضیحی ...حرفی... حدیثی!

پست 646 علی جان هم داره اشاره به جهت دهی یا بهتره بگیم همون دستکاری قیمتها توسط بانکهای بزرگ بازار دنیا میکنه!

ته تهش ارادت ما سرجاشه!
                          ویرایش توسط Barcelona : https://www.traderha.com/member/4220-barcelona در ساعت 10-07-2013, 02:44 AM
                          Think / Act / Enjoy

نظر

ممنون مهدی جان!

الان این یعنی شما نظر خاصی نداری؟ یا معنی دیگه ای میده که من نمی گیرم؟!

توضیحی ...حرفی... حدیثی!

پست 646 علی جان هم داره اشاره به جهت دهی یا بهتره بگیم همون دستکاری قیمتها توسط بانکهای بزرگ بازار دنیا میکنه!

ته تهش ارادت ما سرجاشه!
                            نه به جان طاها ... تعجب خالی

آخه با توجه به ماهیت رقابتی شدید بازارها من اصلا نمیتونم این
                            تئوری شبهه توطعه رو هظم کنم ...

ممنون میشم بیشتر بدونم در این مورد .

شما گلی برای همین ، این گل رو واست گذاشتم که بزاری بک گراند کامپیوترت یه مدت ...!!

کلی کار دارم ... !!

Elegance
                            is in
                            Simplicity

نظر

درود

نميشه اسمش رو گذاشت توطئه، اين از ديد ما اينطور ديده ميشه، در حاليكه از ديد يك بانك تجاري بزرگ يا موسسه غول سرمايه گذاري تنها ايجاد اتحادي با اهداف مشترك بين چند قطب مالي مي باشد كه حالا اين چند قطب با همديگر رقابت ميكنند، شايد بتوان بنوعي همين همكاري را در قالب رقابت جاي داد، با اين تفكر كه با هم رقابت مي كنيم اما دوستانه(بدون درد و خونريزي).

مثالي ميزنم: ميدونستيد در مسابقات معتبر دوچرخه سواري قهرمانان دوره هاي مختلف يا مدعيان قهرماني با هم جلسه اي ميزارن براي اينكه به اين توافق برسن كه در 95% طول مسير در يك فاصله مشخصي از يكديگر قرار بگيرند(بعبارت ديگر در هواي هم باشند) تا با كمترين مقاومت هوا روبرو شده و مسير را براحتي بگذرانند، اما در 5% باقيمانده اصل مسابقه اتفاق ميافته و هر دوچرخه سوار بيشترين توانايي و تمام فوت و فنهاي جا گذاشتن حريفان خود را بكار ميبرند و ديگر كاري به 95% طي شده ندارند. اين همان رقابت همكارانه مي باشد.

حال، آيا موسسات و بانك هاي بزرگ دنيا نمي توانند با گروهبندي اينطور با هم متحد شوند؟!

هميشه شاد باشيد
                              ویرایش توسط Barcelona : https://www.traderha.com/member/4220-barcelona در ساعت 10-07-2013, 03:10 PM
                              Think / Act / Enjoy

نظر

یک سوال که پاسخش می تواند در حصول نتیجه بحث بین 2 عزیزی که حقیقتاً دوستشان دارم تسریع حاصل کند:

بیشترین معاملات در بازار ارز، ماهیت سوداگرانه دارد یا پوشش ریسک؟

نظر

پردازش ...
                                X