اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

سخنی در باب هارمونیک تریدینگ

بستن
این موضوع بسته شده است
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

بعد قیمت:

بازوی ab باید کمتر از 61.8% موج xa ریتریس (ret) کند،

نکته کلیدی:
    به طور معمول باید 50% و یا 38.2% بازوی xa باشد

بازوی bc میتواند بین 38.2% الی 88.6% بازوی ab بازگشت میکند (ریتریسمنت بازوی ab )

نکته کلیدی:
    در حالت ایده آل ،50% یا 61.8% بازگشت میکند

بازوی cd حداقل به اندازه 161.8% و حداکثر 261.8% بازوی bc حرکت میکند. (اکستنشن بازوی bc)

نکته کلیدی
    : در صورتیکه بازوی cd کمتر از 161.8% بازوی bc حرکت کند ، الگوی بت تشکیل نخواهد شد.در حالت ایده آل 200% نسبت مهمی است

در این الگو کل حرکت اصلاحی abcd به اندازه 88.6% موج xa بازگشت میکند (ریتریسمنت بازوی xa )

ارادتمند - خلیل
    آموزش مالتی مدیا تحلیل فاندامنتال ( بنیادی )

چه فرقی می کند یا من از این طوفان...به ساحل می رسم یا موج یا قایق

نظر

بعد زمان:

در تصویر بالا:

بعد الگو: شاهد شکل گیری سیکل پنج موجه صعودی و سپس اصلاحی به صورت زیگزاگ بودیم که در همین حین شاهد شکل گیری الگوی بت بودیم.

بعد قیمت: در کلاستر قیمت بازگشت نمود.

76.8% ریتریسمنت بازوی XA
      161.8% اکستنشن بازوی CD
      100% پروجکشن بازوی AB از نقطه C

بعد زمان: ATP و تکنیک TCR پیاده شده و کلاستر زمانی محتمل بازگشتی را با باکس مشخص کردیم

ارادتمند - خلیل

نظر

بعد الگو:

الگوی خرچنگ از جمله الگوهای است که به کرات در انتهای امواج ایمپالس (پیشرو) تشکیل گشته و موجب حرکت بازار در جهت امواج اصلاحی می گردد.

چنین الگوی می تواند در مجموع حرکات موج 3 و 5 تشکیل گردد. به این صورت که کل حرکت موج 4 ، بازوی XA الگو را تشکیل میدهد و آنگاه موج 5 بازوی AB (موج یک از 5) ، بازوی BC (موج دو از 5) و CD (موج 3 تا 5 از 5) آن را می سازد.

نکته کلیدی:
        پس حرکت XA را اصلاحی در نظر میگیریم و کل بازوی AD را موج پیشرو یا ایمپالس در نظر میگیریم.و این الگو بیشتر در موج 3 مشاهده شده است

ارادتمند - خلیل

نظر

بعد قیمت:

بازوی ab حداکثر به اندازه 61.8% بازوی xa می تواند ریتریس کند( ریتریسمنت بازوی xa )

نکته کلیدی
          : در حالت ایده آل درصد ریتریس بازوی ab به اندازه 61.8% بازوی xa هست.

بازوی bc می تواند بین 38.2% الی 88.6% بازوی ab بازگشت میکند (ریتریسمنت بازوی ab)

نکته کلیدی
          : در حالت ایده آل 50% یا 61.8% ،درصد های ایده آل ریتریس بازوی bc هست(ریتریسمنت بازوی ab)

بازوی cd به اندازه حداقل 261.8% و حداکثر 361.8% بازوی bc حرکت میکند(اکستنشن بازوی bc)

نکته کلیدی
          : در حالت ایده آل بازوی cd به اندازه 314% بازوی bc حرکت میکند

در این الگو ، کل حرکت abcd به اندازه 161.8% موج xa حرکت میکند.

ارادتمند - خلیل

نظر

بعد زمان:

بازوی CD برابر با 100 یا 127.2 با 161.8 درصد فیبو پروجکشن زمانی بازوی AB

بازوی XB برابر با تراز 61.8 الی 161.8 درصد فیبوناچی بازوی BD

نکته کلیدی: الگو دیگری داریم به نام خرچنگ عمیق Deep Crab ، که نسبت های بعد قیمت تفاوت جزئی دارد. آن هم:

بازوی AB به اندازه 88.6% بازوی XA می تواند ریتریس کند( ریتریسمنت بازوی XA )

تصویر بالا که به صورت لایو در فروم های مختلف گذاشته بودم از جمله تاپیک تحلیل روزانه قیمت ها ، تمام ابعاد به وضوع مشخص هست و نیاز به توضیح نیست.

ارادتمند - خلیل

نظر

بعد الگو:

الگوی پروانه از جمله الگوهای است که به کرات در انتهای امواج ایمپالس (پیشرو) تشکیل گشته و موجب حرکت بازار در جهت امواج اصلاحی می گردد.

چنین الگوی می تواند در مجموع حرکات موج 3 و 5 تشکیل گردد. به این صورت که کل حرکت موج 2 ، بازوی XA الگو را تشکیل میدهد و آنگاه موج 3 بازوی AB (موج یک از 3) ، بازوی BC (موج دو از 3) و CD (موج 3 تا 5 از 3) آن را می سازد.

نکته کلیدی:
              پس حرکت XA را اصلاحی در نظر میگیریم و کل بازوی AD را موج پیشرو یا ایمپالس در نظر میگیریم.

نکته کلیدی: این الگو بیشتر در موج 5 تشکیل میگردد.

ارادتمند - خلیل

نظر

بعد قیمت:

بازوی ab دقیقاً به اندازه 78.6% بازوی xa می تواند ریتریس کند( ریتریسمنت بازوی xa )

بازوی
                bc می تواند بین 38.2% الی 88.6% بازوی ab بازگشت میکند (ریتریسمنت بازوی ab)

نکته کلیدی
                : در حالت ایده آل 50% الی 88.6% ،درصد های ایده آل ریتریس بازوی bc هست(ریتریسمنت بازوی ab)

بازوی
                cd به اندازه حداقل 161.8% و حداکثر 224% (گاهاً درصد 261.8% هم در نظر میگیرند چرا که یکی از درصد های محتمل انتهای موج 3 محسوب میشود) بازوی bc حرکت میکند(اکستنشن بازوی bc)

نکته کلیدی
                : در حالت ایده آل بازوی cd به اندازه 161.8% بازوی bc حرکت میکند

در این الگو ، کل حرکت
                abcd به اندازه 127.2% موج xa حرکت میکند.(بعضاً تا 161.8% هم قابل قبول هست چرا که انتهای موج 5 اغلب اوقات این درصد هست)

ارادتمند - خلیل

نظر

بعد زمان:

بازوی CD برابر با 100 یا 127.2 با 161.8 درصد فیبو پروجکشن زمانی بازوی AB

بازوی XB برابر با تراز 61.8 الی 161.8 درصد فیبوناچی بازوی BD

سه تکنیک BC Extension & AB Projection & XA Extension را پیاده کردیم و از نظر زمانی هم ابزار ATP و TCR که در تصویر مشخص هست.

از همه نظر ایده آل بود که موقعیت فوق العاده برای فروش به وجود آورد که به شخصه گرفتم و در انتهای موج C پوزیشن من بسته شد(خلاف پلان پیش رفتم چرا که باید در انتهای موج E از طریق شکست سوئینگ فرعی استاب را تریل میکردم)

پ.ن: تمام تصاویری که گذاشته شد مربوط به تریدهای من در سال های پیشین بود و دوست نداشتم این عکس ها به اشتراک بزارم که خاطرات گذشته را تداعی کند چرا که عزیزی در کنارم بود و الان نیست !

ارادتمند - خلیل

نظر

سخن پایانی در مورد الگوهای هارمونیک

الگو های پروانه و خرچنگ را در یک گروه قرار دهید و دو الگوی خفاش و گارتلی را در یک گروه و سعی کنید با توجه به موقعیت الیوتی به دنبال هر یک بگردین.

الگوهای زیادی هست از جمله خفاش نوع 2 ، سه حمله ، 0-5 ....که هیچ کدام از نظر من عملکرد مفیدی مانند چهار الگوی بالا ندارند و اصلاً نیازی به پیگیری آنها در چارت ندارید.

منظور که به دنبال الگوهای مختلف نباشید سعی کنید همین چهار الگو رو به خوبی شکار کنید ، الا خصوص گارتلی که به تنهایی از نظر من آدم رو به اوج میرساند.

نکته کلیدی
                    : همیشه با توجه به تراز های مختلف تشکیل الگو آنها رادرجه بندی کنید یعنی اگر الگوی گارتلی ایده آل دیدین با ریسک مجاز ترید کنید و اگر در نسبت های دیگر تشکیل شد ریسک کمتر ... به شخصه در حالت های ایده آل شاید تا 3 درصد هم
                    ریسک کنم که اصلاً توصیه نمیشود و بهتر است طبق مدیریت سرمایه در پلان معاملاتی جلو بروید.

نکته کلیدی
                    : الگوهای مثل خرچنگ و پروانه می توانید برای سود گیری استفاده کنید یعنی اگر شما در انتهای موج 2 الی 4 پوزیشن گرفته اید میتوانید حد سود نهایی خود را انتهای تکمیل این الگوها قرار دهید

نکته کلیدی
                    : قصد کردید بر خلاف جهت بازار ترید کنید سعی کنید با حداقل ریسک وارد شوید و به دنبال سودهای حداقلی باشید . به این دلیل که همیشه در این حالت دو سناریو پیش روی شما می آید ، که آیا روند عوض شده و شروع روند جدید است یا اینکه اندکی اصلاح هست و سپس به جهت خود ادامه میدهد.

نکته کلیدی
                    : شکست سوئینگ که همان تئوری bamm (حرکت مغناطیسی عمل خفاش) هست که برای افزایش حجم مناسب حال هست ولی به شخصه توصیه نمیکنم چرا که ما به دنبال سودهای با احتمال بالا هستیم و تا دلتان بخواهد موقعیت در بازار موجود هست.

نکته کلیدی:
                    دانستن زمان اخبار بسیار مهم برای یک تریدر بسیار ضروری است. مانند خبر nfp در اولین جمعه هر ماه میلادی یا اخبار مربوط به نرخ بیکاری و cpi یا تغییرات نرخ یهره و .....

پ.ن: امیدوارم که به زبانی ساده دیدگاه شخصیم روی الگوهای هارمونیک به شما عزیزان رسانده باشم و مفید واقع گردد.

ارادتمند - خلیل

نظر

پردازش ...
                    X