اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

پرسش و پاسخ تاپیک دانسته های یک تریدر فاندامنتالیست (بنیادی)

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

سلام خلیل جان
    من داشتم الان مطالب عنوان :تاثیر دوره های رکود و رونق بر دارایی های مختلف را مطالعه میکردم ،مگر طلا و دلار امریکا وابستگی منفی ندارند؟ چطور در دوره رکود و بحران هم جهت هستند؟

نظر

نوشته اصلی توسط صابر نمایش پست ها
      سلام خلیل جان
      من داشتم الان مطالب عنوان :تاثیر دوره های رکود و رونق بر دارایی های مختلف را مطالعه میکردم ،مگر طلا و دلار امریکا وابستگی منفی ندارند؟ چطور در دوره رکود و بحران هم جهت هستند؟
      سلام صابر جان

وقتی حرف از بحران و رکود میاد الویت سرمایه گذاران و بزرگان حفظ سرمایه هست و اینکه سرمایه ترسو است !

پس به سمت دارایی های امن و ارزهای امن پیشرویی میکنه !
      آموزش مالتی مدیا تحلیل فاندامنتال ( بنیادی )

چه فرقی می کند یا من از این طوفان...به ساحل می رسم یا موج یا قایق

نظر

با سلام من pdf مطالب تایپیک منبع رو آماده کردم البته زیبا سازش خوب انجام ندادم اما لااقل جمع وجور شده

لینک مستقیم
        http://uploadtak.com/images/l5383_____.pdf

لینک غیرمستقیم
        http://uploadtak.com/viewer.php?file=l5383_____.pdf
        باتشکراززحمات خلیل
        ویرایش توسط feri_sh : https://www.traderha.com/member/4122-feri_sh در ساعت 07-15-2013, 11:09 AM
        زیبایی زندگی به سادگیه

نظر

نوشته اصلی توسط feri_sh نمایش پست ها
          با سلام من pdf مطالب تایپیک منبع رو آماده کردم البته زیبا سازش خوب انجام ندادم اما لااقل جمع وجور شده

لینک مستقیم
          http://uploadtak.com/images/l5383_____.pdf

لینک غیرمستقیم
          http://uploadtak.com/viewer.php?file=l5383_____.pdf
          باتشکراززحمات خلیل
          ممنون بزرگوار لطف کردید .

این نوشته ها همچنان در حال تغییر و تکمیل هستند که انشالله در ویدئو کلیپ ها استفاده خواهند شد

موفق باشید

نظر

با سلام
            نحوه محاسبه محدوده هدف برای نرخ بهره - نرخ بیکاری و . . . چگونه است و از چه سایتی می توان این هدفگذاریها را دید؟
            با تشکر

نظر

نوشته اصلی توسط HADI.T نمایش پست ها
              با سلام
              نحوه محاسبه محدوده هدف برای نرخ بهره - نرخ بیکاری و . . . چگونه است و از چه سایتی می توان این هدفگذاریها را دید؟
              با تشکر
              سلام بزرگوار

هدف ها و تارگت ها بانک مرکزی ارایه میده و باید از استیتمنت بانک های مرکزی استخراج کنید

نحوه محاسبه با توجه به زیر ساخت و پتانسیل هاشون هست " این زمینه در محدوده کاری نیست و نیازی هم نیست"

نظر

با سلام
                خلیل جان طبق صحبتهای گذشته در دوران رکود میریم سراغ ارزهایی که نرخ بهره پاینتری دارند
                الان سویس یک و دلار ۰.۲۵ و یورو ۰.۵ و ین صفر است
                بنابراین در کل دلار امریکا باید به ین تبدیل بشه و
                یورو نیز به دلار
                اما تحلیلها برای ین به دلار راحت ۱۰۵ و ۱۰۷ رو میبینند
                و یورو هم که الان تو اوجه
                چه کنیم

osmeta.ir
                ویرایش توسط hdtrader : https://www.traderha.com/member/7025-hdtrader در ساعت 08-09-2013, 09:59 PM

نظر

با سلام خدمت همه اساتید
                  بنده بسیار بسیار مبتدی هستم،و صرفا در حال آشنایی با مفاهیم هستم.سوالی پیش اومد که اصلا نمیدونم ماهیت سوال درست است یا خیر.خواستم بپرسم بر اساس تقویم مالی،در زمان اعلام مثلا نرخ بیکاری آمریکا تا چند روز بعد می توان به صورت تقریبی گفت که فاکتور اصلی تغییر جهت بازار،این شاخص است؟و نحوه محاسبه میزان تغییرات باید شیب نمودار به صورت کمی باشه،یا مقیاس چیز دیگه ایه؟اگر هم از اصل دچار اشتباه هستم،لطف کنید راهنمایی کنید.با تشکر

نظر

سلام دوستان

بنده را راهنمایی کنید

آیا شاخص
                    Initial Jobless Clims همان Unemployment Claims است

نظر

• نوشته اصلی توسط Meta نمایش پست ها
                      با سلام
                      خلیل جان طبق صحبتهای گذشته در دوران رکود میریم سراغ ارزهایی که نرخ بهره پاینتری دارند
                      الان سویس یک و دلار ۰.۲۵ و یورو ۰.۵ و ین صفر است
                      بنابراین در کل دلار امریکا باید به ین تبدیل بشه و
                      یورو نیز به دلار
                      اما تحلیلها برای ین به دلار راحت ۱۰۵ و ۱۰۷ رو میبینند
                      و یورو هم که الان تو اوجه
                      چه کنیم

osmeta.ir
                      در مورد دلار ایالات متحده و ین ژاپن در حال حاضر باید توجه خود را به سیاست های دو بانک مرکزی این دو ارز معطوف کنیم

همانطور که در پست های آموزشی اشاره شد در بحران ها و رکودهای اقتصادی سیاست ها حائز اهمیت میشوند و دیتاهای اقتصادی آنچنان که در شکوفایی و رونق تاثیر حرکتی بر بازار میگذاشتند شاهد نخواهیم بود

تبصره : مگر آنکه ان دیتا "ماکرو" بر اساس سیاست گذاری ها ، اولویت بانک مرکزی قرار گرفته باشد.مثلا در روزهای اخیر پس از سخنرانی مارک کارنی ریس بانک مرکزی انگلستان ، دیتاهای بخش اشتغال حائز اهمیت شدند " ارجحیت از داده های بخش تورم به بخش اشتغال منتقل یافت"

یکی از علت های که دوستان عزیز از سبک و سیاق تحلیل بنیادی دور می شوند درک نکردم مفاهیم پایه ای و بنیادی این سبک هست چرا که مطالب زیادی در این زمینه به تحریر در آمده است اما فقط آنها را روخوانی و صرفاً حفظ میکنیم. چیزی که با چشمان خود در بین هم دوره ای ها و هم رده های خود در دوره های بنیادی شاهد بودم و به جرات میتوانم عنوان کنم با وجود تعداد بالای از شاگردان استادم ، فقط تعداد اندکی به اندازه انگشتان دست حتی کمتر توانستند ماهیت این سبک را درک و تحلیل نمایند و افسوس عده ای از نسل جدید که این مطالب در اختیارشون قرار گرفت جای بهره و استفاده به دنبال فرعیات بودند" صاحب نوشته خلیل هست یا علی ..."

به شخصه از اقتصاد چیزی سر در نمیاورم جز مطالبی که فرا گرفتم و تحقیق نموده ام و به دلیل اینکه عمقی کار را پیش برده بودم هر مطلبی از اقتصاد به وجود بیاید "جدید" یا مطرح شود به راحتی قابل هضم و درک میباشد

استفاده ای که از این سبک تحلیلی باید کرد به شرح زیر هست:

1- بدست آوردن جهت اصلی بازار هدف (به شخصه تمرکز بر بازار مادر ، یعنی ارز دارم)
                      2- پی بردن به ارجحیت و اولویت بازار هدف ، یعنی اینکه در حال حاضر چه دیتا و خبری باعث ولاتیلیتی و فراریت در بازار میشود
                      3- مشخص نمودن ریسک جاری و آینده بازار ارز
                      4- بدست آوردن نقاط تعادلی یعنی ارزش گذاری یک ارز که از انتظارات بانک های مرکزی نسبت به تغییرات دیتاها بدست می آید

گزینه یک که باعث میشود ما در جهت درست بازار قرار بگیریم و پلان معاملاتی بر اساس دیگر سبک ها از جمله تکنیکی پایه ریزی کنیم.این گزینه باعث ..... شدن اکثر معاملات ضررده ما میشود
                      گزینه دو و سه برای این هست که به درستی زمان بندی کنم.و در واقع یکی از شاخه های تحلیل زمانی میتواند از این شاخه نشئت بگیرد و خداوند متعال عمری دهد در این باره به بحث خواهیم پرداخت.
                      گزینه چهار برای تارگت های معاملات و مشخص نمودن مناطق اشباع به کار میرود.

پ.ن : این همه لالایی خوندم و مثل روز برایم روشن هست که پیام های در آینده باز خواهد رسید که تحلیل هایت تئوری است و حالت عملی در بیاور. اگر اقتصاد و تحلیل و بازار و ساختارش نمیدانید حداقل تاملی کنید و جای چنین پیام های سوال بپرسید کاربرد فلان جمله در مارکت کجاست و نشان دهید . بنیادی یعنی مفهوم نه قیمت نه الگو نه چارت نه ست کردن پوزیشن سل استاب و بای استاب... از توجه همه عزیزان سپاسگزارم.

پایدار باشید خلیل
                      ویرایش توسط عبدالرحمان : https://www.traderha.com/member/7755-عبدالرحمان در ساعت 08-09-2013, 11:22 PM

نظر

• نوشته اصلی توسط zaxzax نمایش پست ها
                        با سلام خدمت همه اساتید
                        بنده بسیار بسیار مبتدی هستم،و صرفا در حال آشنایی با مفاهیم هستم.سوالی پیش اومد که اصلا نمیدونم ماهیت سوال درست است یا خیر.خواستم بپرسم بر اساس تقویم مالی،در زمان اعلام مثلا نرخ بیکاری آمریکا تا چند روز بعد می توان به صورت تقریبی گفت که فاکتور اصلی تغییر جهت بازار،این شاخص است؟و نحوه محاسبه میزان تغییرات باید شیب نمودار به صورت کمی باشه،یا مقیاس چیز دیگه ایه؟اگر هم از اصل دچار اشتباه هستم،لطف کنید راهنمایی کنید.با تشکر
                        به فاکتورها و دیتاهای اقتصادی ، زمانی رجوع و توجه نماید که کلا ماهیت اخبار و سبک تحلیل بنیادی به طور نسبی درک کرده باشید در غیر اینصورت باعث گمراهی و بعضا ضرر خواهد شد.

در پست بالاتر به طور مختصر پیرامون همین مباحث صحبت های کردم که میتوانید بهره ببرید.

در مورد زمان بندی عنوان کنم که باید به فاکتور های زمانی دیتای متقابل و دیتای همتا توجه کرد

در مورد اثر گذاری بر میزان حرکتی بازار باید به اولویت ها رجوع کرد و دوره های اقتصادی ! بلفرض مثال در دوران رکود هر دیتای که منتشر شود فرضا مقیاس ماهانه و اینکه دیتا مثبت اعلام گردد اما از ماه قبل کمتر شده باشد باز باعث خوشبینی خواهد شد و بازار را به نوسان در می اورد . در این زمینه انشالله در تاپیک سخنی در باب شاخص های خبری صحبت خواهیم کرد و از شما دعوت به عمل می آورم که آن تاپیک را مطالعه و زیر نظر بگیرید تا آپدیت های جدید از دستانتان نپرد.

قربانت - خلیل
                        ویرایش توسط عبدالرحمان : https://www.traderha.com/member/7755-عبدالرحمان در ساعت 08-09-2013, 11:34 PM

نظر

• نوشته اصلی توسط shadifx نمایش پست ها
                          سلام دوستان

بنده را راهنمایی کنید

آیا شاخص
                          Initial Jobless Clims همان Unemployment Claims است
                          درود بر شما

بله یک شاخص هستند.

موفق باشید

نظر

• پاسخ یکی از سوالات و پیام خصوصی هام بدون نقل قول:

یکی از پنداشتهای دوستان در این انجمن این بوده است که نتایج ترید همسان با تحلیل ها نیست. میدونید چرا چنین تفکری به سراغ یک فرد می آید ؟ چون فقط بر اساس یک سبک به صورت محض در حال تحلیل بازار هستند و چنین نتیجه ای برایشان به وجود نیامده است و درک نخواهند کرد و ذهنشان تا جای همراهی میکند که خود دست یافته اند. بلفرض شخص خودم سود صد درصدی در طول یک هفته برایم ذهنم قابل درک نیست چون به صورت دراز مدت نتوانسته ام کسب کنم "مقطعی گاهی روی سرمایه زیر هزار دلار بوده"

تحلیل های شخصیم که در بخش های مختلف "تحلیل های تالار الیوت گرفته تا تاپیک شکارچیان امواج" قرار داده ام بر اساس فیلترینگ بنیادی ، بین بازاری و انتظارات بوده است و صرفا تکنیکال"الیوت" محض نبوده است.

به همین دلیل در نوصد درصد اوقات درست و تقریبا همسان پیشبینی بازار حرکت نموده است و تریدرها به گمانشان چیزی جادویی و ماوراء ابزارها در اختیار داریم.

اگر پلان معملاتی مکتوب و نظم داشته باشید شک نکنید نتیجه تحلیل ها با تریدها یکسان خواهد بود. مگر اینکه در یک موقعیت ریسک به ریوارد نخواند واز گرفتن پوزیشن صرف نظر شود

روزی که استارت آموزش در این فروم زدم بر این بودم که تحلیل ها به صورت چارت و بعضا توضیحات اندک برای دوستان شاید جای سوال و شک باشد به همین خاطر گفتم در ابتدا حداقل از سبک های که بهره میبرم مطالبی را عرضه کنم که در هنگام تحلیل و ترید ارجاع دهم به مطالب آن بخش و به عنوان یک سند مکتوب شده در اختیار داشته باشم که چیزی غیر از همین مطالب نیست"گرچه فوت و ریز هر کار برای هر شخص خواهد ماند"

امیدوارم تونسته باشم جواب کامل و مفیدی داده باشم.

و خواهش میکنم چنین ایمیل های نزنید و آپدیت شده به قضیه فکر کنید و برعکس تا میتوانید سوالات تخصصی بپرسید که اگر هم بلد نباشم ، بشینم تحقیق کنم و بخونم و هر دو طرف فیض ببریم.

ارادت

نظر

• بسیار متشکرم بابت پاسخ
                              من این سوال را به این علت مطرح کردم که واقعا علاقه مندی من به بازار نه از دید فاندیمنتال است و نه تکنیکال.به علت گرایش ذهنی و علاقه تخصیلیم به استفاده از الگوریتم های هوشمند،بر این باورم که با بررسی تاریخی داده ها توسط شبکه عصبی میتوان حرکت بازار را نسبتا پیشبینی کرد،که البته این حاصل دید فاندیمتال است که در گذشته بازار تاثیر خود را نشان داده.ولی برای تاثیر مستقیم یک فاکتور در تاریخ بازار،نیاز به یک رنج زمانی برای تحلیل دارم که قطعا یک آدم با تچربه می تواند آنرا مشخص کند،نه بنده.برای شفافیت بیشتر هدفم،این مثال را میزنم که مثلا تاثیر در 10 سال گذشته نرخ بیکاری آمریکا چه تغییری در شیب حرکت دلار به ین داشته است.فقط زمان مناسب را باید تعیین کرد.فرضا شیب را از 5 روز قبل از اعلام تا لحظه اعلام و 5 روز بعد از آن حساب کرد،یا فرضا 3 روز.و بعد نتایج شبکه عصبی را با واقیعت مقایسه کنم و بتوانم وزن های بهتری به هر فاکتور بدهم.اگه بتوانید بازه ای پیشنهاد کنید،ممنوم میشوم

نظر

• نوشته اصلی توسط zaxzax نمایش پست ها
                                بسیار متشکرم بابت پاسخ
                                من این سوال را به این علت مطرح کردم که واقعا علاقه مندی من به بازار نه از دید فاندیمنتال است و نه تکنیکال.به علت گرایش ذهنی و علاقه تخصیلیم به استفاده از الگوریتم های هوشمند،بر این باورم که با بررسی تاریخی داده ها توسط شبکه عصبی میتوان حرکت بازار را نسبتا پیشبینی کرد،که البته این حاصل دید فاندیمتال است که در گذشته بازار تاثیر خود را نشان داده.ولی برای تاثیر مستقیم یک فاکتور در تاریخ بازار،نیاز به یک رنج زمانی برای تحلیل دارم که قطعا یک آدم با تچربه می تواند آنرا مشخص کند،نه بنده.برای شفافیت بیشتر هدفم،این مثال را میزنم که مثلا تاثیر در 10 سال گذشته نرخ بیکاری آمریکا چه تغییری در شیب حرکت دلار به ین داشته است.فقط زمان مناسب را باید تعیین کرد.فرضا شیب را از 5 روز قبل از اعلام تا لحظه اعلام و 5 روز بعد از آن حساب کرد،یا فرضا 3 روز.و بعد نتایج شبکه عصبی را با واقیعت مقایسه کنم و بتوانم وزن های بهتری به هر فاکتور بدهم.اگه بتوانید بازه ای پیشنهاد کنید،ممنوم میشوم
                                چندی پیش یکی از دوستان برای چنین امری ایمیل زده بودند که موجود هست.

در تاپیک گفتگوهای اقتصادی نگاهی بندازید یک جدول گذاشتم از همین nfp و میزان و تاریخ تغییرات گذاشته بودم همراه با مقدار درصد تغییرات طلا ، نقره و دلار به ین !

به طور کلی نمیتوان هیچ نتیجه گیری کرد و همبستگی و رابطه ای همیشگی بدست آورد " طبق تحقیقات دوستم جناب علی معین یا همون dat.iran روی گذشته دیتاها که فایل نتایجشون هنوز در بایگانیم وجود داره"

علت این امر هم در دخیل بودن پارامتر های کیفی در بازار هست ، این پارامترها که از انتظارات سرمایه گذاران و بزرگان و بانک های مرکزی و بزرگ نشئت میگیرد باعث میشود که گاها خلاف تصورات عمومی نسبت به یک دیتا بازار روندی معکوس در پیش بگیرد. مثال روشن و واضح هم کات شدن نرخ بهره در استرالیا است که به طور آکادمیک بعد از کات شدن نرخ بهره حداقل به میزان 250 واحد "پیپ" باید ارزش دلار استرالیا تنزل پیدا کند اما در چارت مشاهده میکنید حرکتی معکوس و در جهت تقویت دلار استرالیا بازار گام برداشته است.

به همین خاطر چنین ترم افزارهلی پیش بینی بازار با تغییر سیکل های اقتصادی دچار رکود و ضرر میشوند.

ویرایش: جدول nfp http://forum.broker-fa.com/f91/%D8%A...html#post82773

ارادت
                                ویرایش توسط عبدالرحمان : https://www.traderha.com/member/7755-عبدالرحمان در ساعت 08-10-2013, 12:51 AM

نظر

پردازش ...
                                X